Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Ljse

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Dynisco sporočil: 306
[Borza] Tema: Ljse
[#2995112] 20.04.22 13:08 · odgovor na: r-fin (#2994790)
Odgovori   +    0
Ja, vse to mi je nekako jasno ali pa vsaj razumljivo.

Ampak,a mi lahko kdo vsaj približno pojasni, kaj se lahko pričakuje v bodočem poslovanju npr. KRKG tako negativnega, da se delnica prodaja po 89. In to iz 120 dva mesca nazaj. Vojna na poslovanje pravijo, da ne vpliva, napovedi so vzpodbudne, nic posebnega se ne dogaja... Od kje to pride?!?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2995112

Strani: 1

peterw sporočil: 1.945
[Borza] Tema: Ljse
[#2995114] 20.04.22 13:25 · odgovor na: Dynisco (#2995112)
Odgovori   +    3
[Dynisco]
Ja, vse to mi je nekako jasno ali pa vsaj razumljivo.

Ampak,a mi lahko kdo vsaj približno pojasni, kaj se lahko pričakuje v bodočem poslovanju npr. KRKG tako negativnega, da se delnica prodaja po 89. In to iz 120 dva mesca nazaj. Vojna na poslovanje pravijo, da ne vpliva, napovedi so vzpodbudne, nic posebnega se ne dogaja... Od kje to pride?!?

Jaooo ... Putin drži prst nad rdečo tipko, ti pa se sprašuješ od kje negotovost. Si morda slišal un rek: "denar je plaha ptica?" Mislim da ga je g. Arhar izjavil ... No, to!
r-fin sporočil: 326
[Borza] Tema: Ljse
[#2995131] 20.04.22 15:06 · odgovor na: Dynisco (#2995112)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: r-fin 20.04.2022 15:07
Ja, sj so v enem zadnjih člankov poročali kolikšen delež jim predstavlja prodaja v rusijo in Ukrajino, skupaj kar >30% (nisem pogledal v članek). Če k temu prišteješ še, da bo rusija plačevala samo v rubljih (-15% na €) in če bi to trajalo, potem ..., hmm bo dividenda v rubljih?! Zraven pa še kar omenja peterw v svojem odgovoru na tvoj zapis, potem se kar nabere razlogov za padec in je morda bolj na mestu vprašanje zakaj ne bolj. Ne želim biti čnogled, vendar mislim, da bo ta ruska morija še trajala, in ko bo konec, to še ne bo konec, temveč šele začetek konca. In (nove) sankcije bodo vse bolj in vse več podjetij stiskale; vse manj izmikanj za tiste, ki bodo v rusiji ostali.

Morda, sreča, da KRKG ne kotira na US trgih, ker bi se ji znalo še slabše goditi (e.g., halted stock). ?!

Strani: 1