Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: PETG

Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 26

crt sporočil: 27.194
[#3034440] 15.01.24 19:00 · odgovor na: aljosa.poh (#3034422)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 15.01.2024 19:12
[aljosa.poh]
Me pa zanima tudi kakšno drugo mnenje.
ok...

- ce se gremo recimo samo evropske naftase, imas na voljo poljski orlen, avstrijski omv in spanski repsol, ki so po p/e vsi od globoko do globooooooko pod 10, div yield orlena je 9%, drzava pa ni kaj dosti bolj nora od slovenije (sem izlocil madzarsko, ki za moje oci je, ker sicer bi bilo treba tekmovati z yieldom 12%+) ... splosno je danes reci "naftas s p/e pod 10" skoraj isto kot reci "naftas", ce se nisi zapicil res iskati najdrazje

(to ce se gremo primerjavo v panogi - ce se gremo "ampak napram drugim slovenskim delnicam....", potem pac nisem pravi sogovornik)

- velik lastnik lahko izpolnjuje svoje ekonomske interese tudi na druge nacine napram malemu, na primer juzna ima gradbeno podjetje in lahko dobi zanimivo narocilo, ki mu da dober ekvivalent za dividende, joze jozevec pa te moznosti nima
aljosa.poh sporočil: 28
[#3034461] 16.01.24 09:53 · odgovor na: crt (#3034440)
Odgovori   +    0
Kull. Res nisem delel primejrave z ostalimi naftaši, kjer je tvoja ocena najbrž prava. Gre pač za družbe, ki imajo dober cash flow in lahko izplačujejo lepe dividende. Še vedno pa menim, da je nakup Petrola dobrainvesticija.

Kar se tiče Južne imaš prav, lahko preko gradbenih firm dobiva posle, vendar se je njegova matična družba precej razdolžila ravno z dividendami Petrola. Zato mislim, da bo ta pipca še vedno odprta.

Si pa dal dobro idejo za nove investicije v EU. Če imaš še kaj za šerat, please dont be a stranger :-)

Seveda izključno kot NFA :-)

LP

Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 26