Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Adidas -20% tri dni po nakupnem priporočilu GBD

Strani: 1 2

anon-335938 sporočil: 6
[#2442984] 09.08.14 00:34 · odgovor na: tilenrexi (#2440271)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 08.08.14 21:11
Zadnja sprememba: crt 11.08.2014 15:26
Pozdravljeni,

Pišem v imenu borznoposredniške družbe GBD. Veseli me, da ste opazili naše priporočilo in ga bili sposobni kritično oceniti. Moram priznati, da nas je opozorilo o slabšem poslovanju presenetilo in da smo izdali priporočilo s prepričanjem, da bo prišlo do rasti delnice.

Priporočilo je bilo narejeno na podlagi takrat javno objavljenih podatkov in naše ocene o prihodnjem poslovanju podjetja. Ker družba v Rusiji ustvari manj kot 10% prihodkov smo pričakovali, da geopolitično dogajanje ne bo imelo tako velikega vpliva.

Priporočilo ni bilo samo od nekod prepisano, ampak je plod trdega dela. Glede vašega mnenja o opravljeni tehnični analizi bi vas rad obvestil, da kratkoročno tehnično analizo pri izdajanju naložbenih priporočil samo delno upoštevamo, ker se stranke na priporočilo odzovejo v obdobju enega tedna in zato ta ni najprimernejša.
Naša priporočila večinoma temeljijo na fundamentalni analizi. Tako poskušamo poiskati delnice, ki so podcenjene glede na primerjalno vrednotenje in prihodnji potencial. Naša ciljna cena je pridobljena na podlagi primerjalnega vrednotenja. Pri upravljanju premoženja vedno uporabljamo tako fundamentalno kot tehnično analizo.

Glede kritike na P/E kazalec pri 21,6 pa bi vam rad objasnil, da je bil ta P/E še vedno 23% nižji od podjetja Nike in 8% nižji od povprečja 11 primerljivih podjetji. Prav tako se je v praksi pokazalo, da je višji P/E kazalec lahko zelo upravičen, če podjetje hitro povečuje dobiček. Zato pri analiziranju podjetji gledamo več različnih kazalcev (PEG ratio, forward P/E, EV/EBITDA,...). Kako napačno je lahko sklepanje samo po P/E kazalcu je dokazalo naše priporočilo za Gilead. Ob izdaji priporočila je podjetje kotiralo pri 26,4 kratniku dobička in v obdobju 3 mesecev in pol je delnica pridobila 27%. S tem, da strankam trenutno priporočamo držanje delnice.

www.gbd.si/GBDWeb/Up...D_KUPI.pdf

Glede samega poslovanja podjetja se strinjamo, da Adidas bije trd boj s podjetjem Nike. Obstaja pa bistvena razlika. Mi ocenjujemo, da bodo višji tržni izdatki in uspeh s svetovnega prvenstva Adidasu omogočili, da stopi podjetju Nike po robu in izboljša svoj položaj na trgu.

V kontekstu trenutne objave podjetja in zaostrovanja odnosov med Rusijo in Evropo pripravljamo dopolnitev naložbenega priporočila, ki bo na voljo v prihodnjih dneh.

Lep pozdrav,

Domen Granda, finančni analitik
GBD Gorenjska borznoposredniška družba d.d.
Koroška cesta 5
SI - 4000 Kranj
Tel.: +386 41 373 103
Email: domen.granda@gbd.si
Splet: www.gbd.si

edit (crt): na zahtevo uporabnika popravljeno celotno ime podjetja
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2442996] 09.08.14 03:30 · odgovor na: anon-335938 (#2442984)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: tilenrexi 09.08.2014 03:38
Pozdravljeni,

Dobrodošli na forumu. Najprej naj povem, da moj prispevek nikakor ni bil namenjen temu, da bi negativno vplival na vaša priporočila ali podjetje. Nekako sem tudi pričakoval, da se boste oglasili – v dobri veri. Priporočila spremljam in ko opazim, da prihaja do večjih odklonov v razmišljanju, za mnenje povprašam tudi koga drugega, v tem primeru sem se obrnil na forum.

Nikakor niste bili edini, ki ste pričakovali dobre rezultate, saj je po objavi relativno dobrih rezultatov podjetja Nike bilo za pričakovati, da bo nekaj podobnega objavil tudi Adidas, s tem, da so imeli zmagovalno kombinacijo v finalu svetovnega prvenstva (že vkalkuliranov tečaj) in še nekaj drugih ekskluziv.

29.07.14 adidas buy Joh. Berenberg, Gossler & Co. KG
29.07.14 adidas buy Commerzbank AG
28.07.14 adidas overweight JP Morgan Chase & Co.
17.07.14 adidas Outperform BNP PARIBAS
16.07.14 adidas buy Hauck & Aufhäuser Privatbankiers KGaA
15.07.14 adidas buy equinet AG
15.07.14 adidas buy Kelper Cheuvreux
15.07.14 adidas buy UBS AG
14.07.14 adidas kaufen DZ-Bank AG
14.07.14 adidas buy equinet AG
27.06.14 adidas Outperform Credit Suisse Group
25.06.14 adidas kaufen Independent Research GmbH
13.06.14 adidas kaufen Bankhaus Lampe KG

Ob poplavi pozitivnih priporočil se ponavadi obrnem na tista redka, negativna, ki pogosto skrivajo pomembne informacije.

28.07.14 adidas Hold Deutsche Bank AG
23.07.14 adidas Neutral HSBC
11.07.14 adidas Underweight Morgan Stanley

Iz Morgan Stanley so 11.07.2014 sporočili, da obstaja velika verjetnost, da zastavljeni cilji (FY 2014) ne bodo doseženi, ker so previsoki. Prav tako so bili zaskrbljeni nad višinami sponzorskih pogodb, ki so, roko na srce, velikokrat precej iz trte zvite. Rekli boste, da je po bitki lahko biti general, se strinjam, vendar nekatera opozorila so bila pravočasno na voljo.

Adidas je izkoristil “priložnost” in poleg težav v Rusiji v nov guidance zapakiral še nekaj drugih segmentov, kjer jim ni šlo ravno tako, kot so pričakovali. Sam sem sicer še vedno mnenja, da je bila reakcija na trgu pretirana. DAX je nekaj dni po objavi prav tako doživel precejšnji padec in zraven potegnil še Adidas, ki je tako izgubil še nekaj dodatnih odstotkov.

Nikjer nisem omenil, da bi bilo vaše poročilo od koder prepisano in vam hkrati verjamem, da ga ni enostavno sestaviti. Fundamentalno (zelo dolgoročno) se za Adidas kaj bistveno ni spremenilo in tako večina vaših ugotovitev še vedno drži. Glede P/E kazalca je bil povzet samo citat drugega forumaša iz teme o Krki, kjer se je debata začela. Strinjam se, da je P/E v veliki meri odvisen tudi od branže ter pričakovane eksplozivne rasti podjetja in da je v primerjavi z Nike predstavljal ugodnejši nakup. V primeru, ko se zazna nepričakovano ohlajanje oz. upočasnjevanje, trg to seveda kaznuje. Ne smemo pa zanemariti dejstva, da gre pri primerjavi z Nike za podjetje s tržno kapitalizacijo ~67 milijard USD, med tem, ko je Adidas pri ~16 milijardah. Z zanimanjem pričakujem vaše dopolnilo k naložbenemu priporočilu.

Lep pozdrav,

Tilen
anon-330246 sporočil: 269
[#2443314] 10.08.14 14:46 · odgovor na: anon-335938 (#2442984)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-330246 10.08.2014 15:03
Pozdravljeni, g. Granda

Upam, da ni bilo zamere ob diskusiji o vašem priporočilu. Dejstvo je, da vsi vsaj malo špegamo k sodsedom in preverjamo njihova mnenja in stališča, o čemerkoli že.
Osebno se precej posvečam tehnični analizi, ker sveče in formacije mnogokrat opozarjajo na morebitne spremembe smeri, vsekakor pa brez fundamenta ne gre.
Vloga analitika-priporočitelja ni lahka in ljudje si pač verjetno bolj zapomnijo neuresničene napovedi kot uresničene, ker slednje naj bi bile pravzaprav samoumevne, pa če jih je priporočilo finančno (pri)zadelo ali ne.

Bi Vas pa prosil za uslugo, da odgovorite na nekaj vprašanj v zvezi z zaščito investicije z opcijami..postavljam hipotetično situacijo s praktičnimi vprašanji, odgovori pa bodo verjetno marsikomu vsaj zanimivi, če ne koristni:
- imam 1000 delnic Gilead Sciences delnic, kupljene po ceni 70 usd; današnja vrednost delnice je 92 usd; ocenjujem, da ima delnica potencial rasti, vendar trenutna situacija obeta korekcijo; v kolikor gre za dvojni cikcak pričakujem ca 10-15% korekcijo, minimalno do vrha pri 83,96 pa do 78,50, to pa naj bi se zgodilo najkasneje do novembra letos; dejansko pa pričakujem globljo korekcijo, pod 78,50 pa vse do dvojnega dna pri 63,50, pod to ceno pa naj ne bi šlo, predvidevam pa, da bo za to potrebno največ do januarja 2015;
- kako naj z opcijami zaščitim trentni nevnovčeni dobiček, koliko jih moram kupiti, koliko bi me to stalo in koliko prineslo?
- kako naj z opcijami dodatno špekuliram za padec vse do dvojnega dna, koliko jih moram kupiti, koliko bi me to stalo in koliko prineslo?
- ali so v Evropi opcije predmet trgovanja oz. ali jih lahko prodam kadarkoli pred iztekom časa in si z ustvarjenim dobičkom pokrijem ˝izgubljeni˝ dobiček na delnicah (ali pa zaslužim), glede na evropske in ameriške opcije?
- ali bo prodajna vrednost delnice določena v trenutku, ko se izvede nakup opcije?

Opcije so mi praktično povsem nepoznane in kolikor sem uspel na brzino prebrati gre za nakup Put OTM opcij; torej določil sem dva strike-a:
- 84 usd, november 2014 in
- 78 usd, januar 2015.
Ne gre mi ravno za cente ali v evro natančno, ampak za dovolj natančno informacijo, da bi se na podlagi tega opcijam malo bolj posvetil. Pogledal sem malo Frankfurtsko borzo, pa mi ni preveč jasno, pa sem se odločil, da vprašam vas.

Poleg tega, pa me zanima še sledeče:
- ali GBDjeva ViTrade platforma nudi trgovanje z opcijami in ali je moč odpreti demo račun, da si ponudbo sploh ogledam;
- ali GBD nudi izobraževanje za trgovanje kateregakoli instrumenta na vaši platformi, ali kakršnokoli obliko pomoči?

V pričakovanju vaših odgovorov se vam zahvaljujem in lep pozdrav!

Pa še slika in komentar, zakaj mislim, da bo prišlo do korekcije.
Nogo navzgor od 63,5 berem kot cikcak, s tem, da je prvi del do 83,69 potuhnjen in je teoretično lahko že sam po sebi cikcak, torej bi potemtakem šlo za dvojni cikcak, za to pa je potrebno, da cena potrdi vrh 83,69, koliko bo vstopila ni pomembno in še ni znano.
Trenutna formacija sveč:
- na dnevnem grafu: abandoned baby, hitro zapiranje gapa; menim, da je to ali a&b cikcaka ali pa 1&2 impulza vala a cikcaka; bližji mi je impulz, ampak cikcak projekcija skoraj že doseže 83,69..
- na tedenskem grafu: že pet sveč zapored ne daje ravno občutek bikovske premoči, zadnja sveča pa je notranja, kar običajno prinese precej močan gib..
Temeljna analiza: geopolitična situacija je nestabila in povzroča nervozo na ekonomski in finančni sceni; če ne bo dodatnih zapletov, pričakujem, da se bo situacija v nekaj tednih umirila, stabilizirala in prinesla nov zagon na finančne trge.

shrani.si/f/1d/Ss/3A...ly1442.jpg
anon-335938 sporočil: 6
[#2443755] 12.08.14 13:04 · odgovor na: tilenrexi (#2442996)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-335938 12.08.2014 13:17
Pozdravljeni,

Veseli nas, da ste povprašali za mnenje. Naš odgovor se ni nanašal samo na vašo objavo, ampak tudi na objave ostalih članov foruma.

Pri našem delu poskušamo ustvarjati dodano vrednost, zato analize temeljijo na naših samostojnih ocenah. Vsekakor se strinjamo, da je pregled negativnih priporočil lahko zelo koristen. Tudi sami po opravljeni analizi pogledamo nasprotna mnenja in presodimo , če smo morda spregledali kakšno podrobnost. V večini primerov se vsako podjetje srečuje z tveganji, ki jih analitiki različno ocenimo. Mi smo na podlagi tega, da je bil »guidance« izdan 6.5.2014 po slabših rezultatih za prvo četrtletje ocenjevali, da obstaja velika možnost, da bodo rezultati doseženi. Zavedali smo se problema sponzorskih pogodb in visokih trženjskih izdatkov in vendar menimo, da bodo le ti botrovali višji prodaji in s tem bili upravičeni. Pri tem bi nas bolj skrbelo, če se Adidas na upadanje tržnega deleža ne bi odzval in le nemo opazoval, kako Nike zmaguje bitko. Prav tako smo glede na izoblikovani padajoči trend delnice domnevali, da so bila v takratni ceni že vključena opisana tveganja. Pri opazovanju tujih priporočil vam svetujemo, da ste zelo previdni pri podjetjih, kjer so si vsi analitiki enotni pri oceni dobrega nakupa. Že večkrat se je v preteklosti izkazalo, da se tudi tuji analitiki motijo in da se lahko tudi podjetje, ki mu analitiki niso naklonjeni izkaže kot dobra investicija.

Novo GBD naložbeno priporočilo za podjetje Adidas je dostopno na spletnem naslovu:
www.gbd.si/GBDWeb/Up...S_KUPI.pdf

Če si pogledamo tuje analize v tem trenutku je jasno, da so si analitiki neenotni. Veliko jih je spremenilo oceno iz »downgrade« na »neutral«, ker obstaja negotovost glede leta 2015, saj podjetje ni podalo točnih napovedi. Včeraj je objavil spremembo tudi Morgan Stanley. Pri znižanju cen se analitiki večinoma sklicujejo na znižanje marž zaradi povečanja trženjskih izdatkov in negotovost v zvezi z Rusijo. Podroben pregled pokaže, da so nekateri analitiki zelo zarezali v pričakovanja za leto 2015 (med 30% in 40%) , kar ocenjujemo kot pretirano. Sami verjamemo, da je Adidas srednjeročno sposoben uspešno tržiti svoje izdelke in da si bo s povečanimi izdatki zagotovil rast prihodkov, ki se bo v prihodnosti odrazila v povečanem dobičku. Ocenjujemo, da bo prišlo do uspeha pri trženju, preseganja pričakovanj analitikov in zmanjšanja negotovosti. V tem trenutku zato ocenjujemo padec delnice kot pretiran in našim strankam priporočamo, da izkoristijo negotovost na trgu in kupijo delnice skupine Adidas.

Pohvalili bi mnenja sogovornikov o kratkoročni tehnični analizi. Strinjamo se, da tehnično obstaja možnost, da cena delnice pade tudi do nivoja 50,64€, kjer bi bil tehnično Adidas zelo odličen nakup. Vendar pa iskreno dvomimo, da bomo te nivoje dosegli in zato priporočamo, da se v naložbo vstopi že pri trenutni ceni. Pričakujemo, da bo nakup po današnji ceni srednjeročno nagradil investitorje in ocenjujemo, da je lovljenje dna igra na srečo.

Minimaxyard, na vaša vprašanja z veseljem odgovorimo in prav nič ne zamerimo diskusije o priporočilu. Pravzaprav jo celo spodbujamo. Glede na zahtevnost vaših vprašanj, predlagamo, da se enkrat oglasite na našem sedežu v Kranju in bomo skupaj poiskali za vas najboljšo rešitev. Ker se strinjamo, da so odgovori lahko koristni tudi ostalim bralcem foruma, vam bomo v prihodnjih dneh na kratko odgovorili tudi na forumu.

Lep pozdrav,
Domen Granda, finančni analitik
GBD Gorenjska borznoposredniška družba d.d.
Koroška cesta 5
SI - 4000 Kranj
Tel.: +386 41 373 103
Email: domen.granda@gbd.si
Splet: www.gbd.si
anon-330246 sporočil: 269
[#2443874] 12.08.14 17:18 · odgovor na: anon-335938 (#2443755)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-330246 12.08.2014 17:22
Domen, hvala za odziv in res nestrpno pričakujem vaš odgovor v zvezi z opcijami in platforme,itd. Mogoče pa vas tudi obiščem oz. vsaj v živo kontaktiram…..potem..

Ja, tehnična analiza je čudna stvar, ampak tolmačenje finančnih in fizičnih kazalcev je prav tako. Obe analiizi delujeta pretežno na subjektivnih merilih in kriterijih ter razmeroma majhnim deležem edinega pravega faktorja, trga, ker je le-ta pač v prihodnosti.

Če se vrnem k Adidasu..na velikem časovnem okviru, kot npr tromesečnem, je šum minimalen in tu vam dam prav..teoretično je možno, da se cena ne vrne do vrha 50,64..ampak potem gremo v nebo! Pa je to možno, glede na trenutno dejansko kupno moč množic in njih potrošnjo, ne glede na sektor? Že vrabci čivkajo o borznem balonu, mnogi napovedujejo veliki pok za letos, mnogi pa so termin že zgrešili. Edino Larry Williams napoveduje za konec leta, predvidoma novembra, ˝all in˝ pogoje.

Osebno mislim, da se bo stvar še vlekla, koliko časa ne vem, približno leto dni, pa celo do štiri leta, kar se mi zdi kar malo predolgo. Vmes bodo korekcije, nekje večje, drugod manjše. Mislim, da smo trenutno zreli za korekcijo, menim pa, da bo zelo kmalu (lahko se začne v sredo, če bo USA retail preveč razočaral) in časovno kratka (do pozne jeseni), ker bodo tiskali 24/7, in več, če bodo mislili, da je potrebno.
Potem, v neki ne tako daljni prihodnosti, bomo pa verjetno ostali z vsem tem papirjem in bo kot v filmu The Serpent's Egg. Dopoldne bomo šli po cigarete in na pir (ali pa v štacuno) z vrečko, popoldne z ruzakom, naslednje jutro pa že s karjolo. Kiyosaki je to krizo že zdavnaj napovedal v eni od njegovih knjig, ampak ne cenim ravno analitikov in mesij, ki napovedujejo karkoli, pretežno pa katastrofe, hkrati pa te vabijo, da se jim proti plačilu (občajno z velikim in časovno omejenim popustom) pridružiš, ker da te lahko rešijo pred katastrofo. Scamov je ogromno, pa ni za to potreben internet, dovolj je že, da samo pogledamo okrog sebe in real time.
Bolj so mi bili všeč videi (samo nekateri boljši):
- Overdose www.youtube.com/watc...ECi6WJpbzE
- Rothschild Conspiracy International Banking Cartel and The Federal Reserve www.youtube.com/watc...zyOtl4MDC4
- Money, Banking and the Federal Reserve www.youtube.com/watc...YZM58dulPE
- The Case for $20,000 oz Gold - Debt Collapse - Mike Maloney www.youtube.com/watc...j2s6vzErqY
- in seveda Zeitgeist-i, vsi, predvsem pa 1 in 2, ker so me pravzapravili pahnili v razmišljanja, da je pravih naključij v realni družbi, gospodarstvu in financah izjemno malo, no, in ravno zato bolj cenim tehnično analizo, ker graf ne laže, papir pa vse prenese.

Se opravičujem, če delujem, kot da se mi je malo žolč razlil, pa ni kaj hujšega.
Če se vrnem na delniški trg..osebno nisem naklonjen nakupom, bi pa bilo smotrno pozne nakupe vsaj zavarovati, pa jih ne znam..v bistvu osebno niti ne potrebujem, ker se ne ukvarjam z delnicami. Jaz sem verjetno z delnicami zaključil malo pred koncem slovenske evforije..
Prav zanima me, kje bo GILD zaključila današnji dan, po moji oceni pod 93,64, Adidas pa bi itak povsem lahko bil v 5 valu vala c, kaj pa mu je potem samo podaljšati hod…

Mogoče malo preveč pripisujem ameriški prodaji, ampak večina valutnih major-jev je na robu in pred tem, da bi morali obrniti. Seveda je slab podatek lahko dvorezen meč, ampak menim, da bodo veliki razmišljali o dodatnih ukrepih za ˝oživitev gospodarstva˝ kot pa o ˝flight to safety˝, kar pa naj ne bi
držalo za jen. Zlato raste, menda so poleg geopolitičnih vzrokov v ameriki opazili inflacijo..po moji oceni en val prezgodaj za jemati resno, zato mislim, da se bo še enkrat prikotalkalilo dol potem, ko bo oddelalo vrh, sodeč po tej prvi nogi, pa zna biti to precej blizu 1392.

Žal mi je za Trichetom…on je bil dec, ne pa tale Draghi..niti bolj simpatičen ni, zna pa biti boljši plesalec, saj Angela dobesedno pometa z njim po sceni, no vsaj zgleda mi tako..na drugi strani pa Yellen..

Za konec pa še malo zabave in heca na račun Bernanketovga Benota.

www.youtube.com/watc...u2qRXb4xCU
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2443877] 12.08.14 17:39 · odgovor na: anon-330246 (#2443874)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: tilenrexi 12.08.2014 17:40
Precejšnji delež morebitne daljše korekcije nosijo tukaj tudi analitiki, ki ne tako zelo poredko, nekatera podjetja dobesedno priganjajo "do konca" in potem vsak nestandarden gib pomeni, da boš zgrešil pričakovanja.

Rusija je ogromen trg in tako posledično vsaj malo vpliva na praktično vsakogar. V trenutni fazi se mi zdi, da to, kar se v javnosti prikazuje (Irak, Gaza, Putin, Ukrajina, Malezijsko letalo, tappering, ...), sploh ni več glavni razlog za prodajo.

Glavni razlog tiči po mojem v tem, da bodo vsaj Q3 rezultati najverjetneje težko doseženi ali pa premalo preseženi in je trg po vsem tem času razumljivo previden - vse se kot vemo vračuna že vnaprej. Vsak "profit warning" samo potrjuje tistim, ki so danes že zunaj.
anon-335938 sporočil: 6
[#2444306] 13.08.14 15:09 · odgovor na: tilenrexi (#2443877)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-335938 13.08.2014 15:11
V Gorenjsko borznoposredniški družbi dajemo poudarek temeljni analizi pri čemer pa spremljamo tudi tehnično analizo, saj lahko le tako na dolgi rok izberemo prave naložbe. Strinjamo se z vašim komentarjem, da gre za ocenjevanje prihodnosti in vendar med analizami obstaja bistvena razlika. Dobri temelji podjetja in ugodno vrednotenje ostane tudi, če stvari ne gredo čisto po naših predvidevanjih. Pri tehnični analizi pa velja, da če se ta ne izpolni lahko ostanemo z dolgoročno slabo naložbo.

Glede borznega dogajanja smo trenutno sami bolj optimistični, smo pa tudi sami kratkoročno previdni in pripravljeni na popravek tečajev. Ocenjujemo, da smo v fazi, ko se gospodarstva po svetu krepijo, na drugi strani se soočamo z rekordno nizkimi obrestnimi merami in ekstremno nizkim donosom na obveznicah. Pričakujemo, da če se bo geopolitična situacija umirila, bomo priča nadaljevanju rasti ob dobrih gospodarskih podatkih. Strinjamo se, da na dolgi rok trenutna ekspanzivna monetarna politika in visoki javni dolgovi niso vzdržni.

Radi bi vas opozorili, da je motiv naložbenih priporočil le kažipot ob izbiri primerne naložbe znotraj določenega investicijskega razreda in panoge. Namen naložbenih priporočil ni spodbujanje k povečanju deleža delnic nad strateško alokacijo. V konkretni naložbi je vidik donosa višji od primerljivega indeksa/panoge.

Delimo tudi mnenje glede tujih analitikov, pri čemer nas skrbijo nerealna pričakovanja investitorjev. To se je pokazalo tudi ob zadnji objavi GILD ki je posloval krepko nad pričakovanji in vendar je komaj zadostil pričakovanjem trga. Rezultati za Q2 so sicer bili pri nekaterih podjetjih zelo dobri. Pri objavah za Q3 pričakujemo, da bo ključna temeljna analiza, saj bodo podjetja, ki bodo poslovala pod pričakovanji kaznovana na borzi. Prav zato pa vidimo priložnost v podjetjih, ki so že dala opozorila o nižji dobičkonosnosti. Nekatere izmed njih, med njimi tudi Adidas, so analitiki in trg močno kaznovali in zato imajo v prihodnosti realne možnosti, da pozitivno presenetijo.

Lep pozdrav,
Domen Granda, finančni analitik
GBD Gorenjska borznoposredniška družba d.d.
Koroška cesta 5
SI - 4000 Kranj
Tel.: +386 41 373 103
Email: domen.granda@gbd.si
Splet: www.gbd.si
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2464529] 15.10.14 15:14 · odgovor na: anon-330246 (#2443874)
Odgovori   +    0
[minimaxyard]
Če se vrnem k Adidasu..na velikem časovnem okviru, kot npr tromesečnem, je šum minimalen in tu vam dam prav..teoretično je možno, da se cena ne vrne do vrha 50,64..ampak potem gremo v nebo! Pa je to možno, glede na trenutno dejansko kupno moč množic in njih potrošnjo, ne glede na sektor? Že vrabci čivkajo o borznem balonu, mnogi napovedujejo veliki pok za letos, mnogi pa so termin že zgrešili. Edino Larry Williams napoveduje za konec leta, predvidoma novembra, ˝all in˝ pogoje.
Tole bo do novembra še kje res prilezlo na 50 EUR. ;)

@53.781
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2501035] 19.02.15 12:39 · odgovor na: tilenrexi (#2464529)
Odgovori   +    0
Adidas Searches for New CEO Amid Investor Pressure

adidas AG + 7% @ 68.86

Haha. Zakon!

Strani: 1 2