Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 115

crt sporočil: 27.410
[#2836535] 12.04.20 07:55 · odgovor na: anon-16741 (#2836306)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 12.04.2020 08:39
[tekavec]
Tole me zanima, kaj menite udelezenci te debate, da bi se zgodilo, da en dan FED rece - mah kurc, sej smo prjatli + itak vemo, da ne boste nikoli teh triljonov vrnili, odpisemo ves dolg da se ne jebemo vec s temi charti in starimi Excel fajli? A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?
to bi pomenilo, da ima cb izgubo in torej slabse pokrite svoje obveznosti, tj. denar.

ceteris paribus to pomeni slabse zaupanje v ta denar - in s tem razvrednotenje, de-valuacijo tega denarja.

v praksi pa se nic ne dogaja v vakuumu in bi bil razplet odvisen vsaj od tega, a se to zgodi eni posamicni cb ali pa gre za dogovorno potezo vseh glavnih cb.

v tem drugem primeru to ni problem posamicne valute, ker one vse hkrati postanejo malo bolj umazane srajce kot prej, in imas potem odziv predvsem na vsem tistem, kar ni valuta, torej na klasicnih inflatornih destinacijah - nepremicninah, surovinah, collectibles etc, lahko tudi delnicah.

dodatno:

- zadeve se ne rabijo zgodit v eni potezi in cez noc. zelo pomembno. ker ponavadi razprave na suho predpostavljajo enkratne izredne dogodke in potem nadaljujejo v enkratne izredne posledice, ki jih je tolko lazje naslikati vecje, kolkor vec si spakiral v en sam dogodek. no, to ni samoumevno. tako kot ni samoumevno, da je vsaka inflacija hiperinflacia, ker je vendarle skozi prostor in cas dosti vec drzav, ki so zivele ali zivijo z neko stalno opazno inflacijo kot nacin zivljenja in ne kot katastrofa - kot pa weimarskih nemcij, jugoslavij po titu, zimbabvejev in venezuel.

- ce se komu trga srce, obraca zelodec in trpijo custva ze ob sami omembi pojma inflacije, ne pozabimo, da je taista izrecni cilj vseh najvecjih centralnih bank danes.

- ali je vse to za koga celo fajn? fajn je za vsakogar, ki je zadolzen s fiksno obrestno mero. ali imamo danes kaksne igralce, ki so tipicno kar fejst, na zgodovinsko visokih nivojih zadolzeni na ta nacin? imamo, to so drzave in to v razvitem svetu. ali je to namig in motivator, da do tega opisovanega pride? lahko je.

- cb je kupovala (tudi) obveznice in bogovi se dogovorijo, da obveznic vec ni - kot enkratna poteza ali kot programirano odgnitje. pricakovani inflatorni ucinek dvigne drugo premozenje cb, recimo zlato (rusija, kitajska, pa seveda v razlicnih utezeh tudi vse druge) in delnice (japonska, svica). now what?

- kdor meni, da se veliki dogodki pri najvecjih valutah ja ne morejo zgoditi, se zlasti pa ne po politicnem dogovoru, ga opozarjam na plaza accord, ki je skantal dolar v dveh letih za polovico. pri tem sedanjem vprasanju sicer po moje ni toliko relevantno, ker si predstavljam, da bi bilancno potezo naredile vse glavne cb hkrati, je pa vseeno ilustracija when there's a will there's a way.

- ce mickeno eksoticna varianta: cb ima izgubo, zaflika pa se tako, da dobi v premozenje s strani drzave izdane papirje. vendar so ti papirji obveznice z nicelno om in quasi neskoncno zapadlostjo in ne kotirajo. cb je torej tako rekoc dobila na strani premozenja eno drugo valuto (halo stepisnik :). kaj zdaj s tem? v taki situaciji je po moje maksimalno odprt prostor za politicno stimanje tega, kako se to vrednoti. (v bilanci cb in v obveznostih proracuna), ce je to nekaj, kar naredijo, again, vse glavne cb, kaksne posledice ima potem za pogled trga na obveznosti cb, torej na njen prvotni denar? je za pocakat in videt :)

- moje osebno mnenje je, da bo do posebnih operacij na obvezniskem delu premozenja najvecjih cb slejkoprej prislo, z izrecnim ali tihim dogovorom, bolj verjetno skozi neko obdobje kot v eni potezi. to je eden od razlogov, da mi trenutno rezultanta sil za prihodnost najbolj vlece na stagflacijo.
crt sporočil: 27.410
[#2836541] 12.04.20 08:24 · odgovor na: anon-54454 (#2836102)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 12.04.2020 08:25
[tmatej]
> []
> > [tmatej]
> > Salvvini omenja koloarje eu, kjer se omenja corona superdavek na nepremicnine in depozite prebivalstva
>
> ne mores govorit o depozitih.... cim zacnes govoriti, oni izginejo.
>
> ko je amato udaril davek na depozite, so sprejeli v parlamentu v nedeljo.

That's the plan... :)
ha cuj... to potem vodi do slike "najprej so nas vse dali v hisni pripor in potem so nas tako zaprte se cez noc okradli".

lahko to kdo politicno prezivi? okej, ceprav od grskega manevra - dragi drzavljani, ali naj recemo ja ali ne / neeee / ok, slisali smo vas jasno in glasno, torej ja - je mogoce lih karkoli :)
hostamox sporočil: 8.460
[#2836543] 12.04.20 08:31 · odgovor na: crt (#2836535)
Odgovori   +    0
Če prav berem bilanco ima fed 1,7 trilijona izdanih bankovcev, ameri pa imajo cca 2,5 trilijona denarja na vpogled. Se pravi da že za to ni paper money, kaj šele za vse ostale po svetu, ki si želijo dolarjev.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836582] 12.04.20 10:29 · odgovor na: crt (#2836541)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 12.04.2020 10:37
[]
> [tmatej]
> > []
> > > [tmatej]
> > > Salvvini omenja koloarje eu, kjer se omenja corona superdavek na nepremicnine in depozite prebivalstva
> >
> > ne mores govorit o depozitih.... cim zacnes govoriti, oni izginejo.
> >
> > ko je amato udaril davek na depozite, so sprejeli v parlamentu v nedeljo.
>
> That's the plan... :)

ha cuj... to potem vodi do slike "najprej so nas vse dali v hisni pripor in potem so nas tako zaprte se cez noc okradli".

lahko to kdo politicno prezivi?
Zelo komot, ker ce prav razumem, to ni namenjeno lastni javnosti z volilnim glasom, pac pac pa zaprosilkam pomoci kot pogoj ESM (oz. drugih morebitnih linij).
dragi drzavljani, ali naj recemo ja ali ne / neeee / ok, slisali smo vas jasno in glasno, torej ja - je mogoce lih karkoli
No, to je pa tisti post del, ki pol mene ze malo skrbi.

Edit:

Pozabil! :)
Domaci javnosto je namenjena tista o dodatnem kriznem davku letnih prihodkov nad 80k.
(meni je to ze malo dolgocasno in brez nobene domislije) :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2836586] 12.04.20 10:37 · odgovor na: (#2836577)
Odgovori   +    3
[abohte]
> []
> no, to ni samoumevno. tako kot ni samoumevno, da je vsaka inflacija hiperinflacia, ker je vendarle skozi prostor in cas dosti vec drzav, ki so zivele ali zivijo z neko stalno opazno inflacijo kot nacin zivljenja in ne kot katastrofa - kot pa weimarskih nemcij, jugoslavij po titu, zimbabvejev in venezuel.

Ali celo držav, ki so normalno živele s hiperinflacijo (Izrael).

> - moje osebno mnenje je, da bo do posebnih operacij na obvezniskem delu premozenja najvecjih cb slejkoprej prislo, z izrecnim ali tihim dogovorom, bolj verjetno skozi neko obdobje kot v eni potezi. to je eden od razlogov, da mi trenutno rezultanta sil za prihodnost najbolj vlece na stagflacijo.

Daj mi crt prosim razloži, res ne razumem... Ko berem tvoje razpredanje, se ne morem znebiti implikacije, da se vse odločanje dogaja v političnem vakumu. Ampak cb naj bi bile politično neodvisne z razlogom in verjetno se takšno odločanje ne dogaja v političnem vakumu. Kako torej vidiš verjetnost takšnih potez cb z vidika političnih sil?
CB so politicno neodvisne podobno kot ustavna sodisca. V teoriji so, v praksi pa gre za 7 ali 9 starih dedkov ki imajo debatni krozek z velikimi posledicami.

Ce so te posledice politicno nesprejemljive, pride v razvitih demokracijah urgentna odstranitev in namestitev novih, bolj poslusnih dedkov - na celu BOE je bil jastavljen brexitar, da ne bi sparal tiskalnega stroja medtem ko bi se boris boril z brusljem za ljudstvo in kraljico (preden je bil virus in je brexit sploh se koga zanimal). V manj demokraticnih ureditvah prideta pa teti Milica in Marica, in dedije precej neokusno resita odgovornosti.
crt sporočil: 27.410
[#2836587] 12.04.20 10:40 · odgovor na: (#2836577)
Odgovori   +    1
[abohte]
Daj mi crt prosim razloži, res ne razumem... Ko berem tvoje razpredanje, se ne morem znebiti implikacije, da se vse odločanje dogaja v političnem vakumu. Ampak cb naj bi bile politično neodvisne z razlogom in verjetno se takšno odločanje ne dogaja v političnem vakumu. Kako torej vidiš verjetnost takšnih potez cb z vidika političnih sil?
tule se nekje ne razumeva dobro, ali pa vsaj jaz tebe ne...

- nikakor ni moja pedpostavka, da se vse dogaja v politicnem vakuumu - ravno nasprotno, mislim, da je najbolj pomembna komponenta politicna

- ce bi bile cb politicno neodvisne, kar formalno so, potem bi se njihovo ravnanje odvijalo v politicnem vakuumu

- vendar ni tako in po moje bo vedno manj tako -- pravkar recimo gledamo popolnoma usklajeno ravnanje feda in treasury
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2836595] 12.04.20 10:49 · odgovor na: (#2836592)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-207617 12.04.2020 10:52
[abohte]
Morda nisem bil dovolj jasen pa morda česa tudi ne razumem. Čisto preprosto, kot te razumem naj bi cb zalivale družbo z denarjem. Denar je moč. Na oblasti so desni. Kako bodo na to gledali levi? Kakšne bi bile politične implikacije v kakšnih neresnih demokracijah (butalistan), mi je jasno. Kaj pa ZDA, VB, verjetno z zamikom tudi EU?
CB uboga onega, ki ima vecino. Dokler je trump ni imel, jebiloprintanje dolaja zanj zlocin, zdaj je pa humanitarna dejavnost. In to je tko ze tam od, katevem, Roosevelta :-)

P.s.: seveda to ni 1 in 0, ampak je kosmato, in cb mora vagat prakticen lajf, pa opozicijsko politiko, pa vse sorte - tudi to da je cb sef fuknjen ko trichet.

Prakticni primer "razvite demokracije UK": model ki je sef BOE, je bil pred tem en tak uradnicek - sef nekeja javnosektorskega watchdoga - ko da bi Musarka ratala sofica Banke Slovenije, ker je bila kot info pooblascenka prijazna do golobicevih novih obrazov.
crt sporočil: 27.410
[#2836601] 12.04.20 10:57 · odgovor na: (#2836592)
Odgovori   +    1
[abohte]
Morda nisem bil dovolj jasen pa morda česa tudi ne razumem. Čisto preprosto, kot te razumem naj bi cb zalivale družbo z denarjem.
zaenkrat je pri tem pojem druzba zelo omejen.
Denar je moč. Na oblasti so desni. Kako bodo na to gledali levi?
odvisno od tega, a so na oblasti ali ne - bolj kot od tega, a so pikcasti ali progasti.

po mojem opazovanju dogajanja glavno jabolko spora sploh ni, a naj cb polivajo denar z drevesa, temvec kdo naj ga dobi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2836604] 12.04.20 10:59 · odgovor na: crt (#2835656)
Odgovori   +    0
vijolce že cvetijo, .... čebelce na pašo hitijo
crt sporočil: 27.410
[#2836606] 12.04.20 11:03 · odgovor na: anon-333107 (#2836604)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
vijolce že cvetijo, .... čebelce na pašo hitijo
o ja, ze en cas. trenutno so videti druzine kar mocne, tudi pri sadnem drevju poskodbe od mraza niso tako ogromne, kot je zgledalo zgolj na podlagi stevilk. ce bo se akacije kolkor tolko OK, bi znalo celo biti v redu leto.
crt sporočil: 27.410
[#2836612] 12.04.20 11:10 · odgovor na: (#2836608)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 12.04.2020 11:19
[abohte]
> []
> po mojem opazovanju dogajanja glavno jabolko spora sploh ni, a naj cb polivajo denar z drevesa, temvec kdo naj ga dobi.

Če te prav razumem, konsenz glede polivanja obstaja, če le vsi dobijo svoj sadež?
po mojem razumevanju dogajanja je tako.

seveda so tudi glasovi kako da je to apriori greh, vendar je s temi glasovi podobno, kot ti je povedal nemirni glede trumpa. v evropi pa tako, da je najvecji jamrac med drzavami kasiral najvec denarja z drevesa (tako za proracun kot podjetja) in to piarovsko maskiral s stalnim vitjem rok cez to pocetje.
Potem demokracije dejansko več ni (tako kot ne prostega trga, če nameravajo cb-ji financirati zasebna podjetja)...
glede demokracije se ne bi izrekel, ker se mi zdi skrajno mehko kuhan in od oci odvisen pojem.

to, da imas na trgu igralca, ki ima neskoncno likvidnost in lahko kupi karkoli, pa seveda izkrivlja trg, ja. se vedno je sicer trg -- samo pac ... ni ravno a meeting of equals. ceprav spet, kdaj pa je bil.

z dovolj velikim zoomom gledano je prisotnost takega igralca na tako sirokem spektru ze z eno nogo plansko gospodarstvo. ampak to ze malo spada pod ono, da pac mi lahko tukaj veliko hitreje razmisljamo in pisemo, kot pa se stvari v praksi odvijajo. za nekoga, ki ga iskreno zanimajo koraki v velikosti desetletij, pa ta misel ni povsem brez veze.

ce sem se malo nesramen (do tistih, ki dobijo izpuscaje ob omembi marxa) -- prvi krog "marksizma v praksi" je bil skrajno bizaren, ker so fantje sli delat post-kapitalizem v pred-kapitalisticnih okoljih, kar je 180 stopinj stran od marxove zgodbe o tem, da se gre iz kapitalizma v nekaj drugega takrat, ko to omogocita akumulacija in stopnja razvoja proizvajalnih sil.

no, mogoce pa danes gledamo marx II - the actual one - in o tem ne govorimo, ker je pac ta stric tabu tema.

na tem mestu bi znova poklical se znanega komunazjarja iz avstralskega goldman sachsa - www.theepochtimes.co...43386.html (ti si sicer povzetek njegovih tez ze lahko prebral takrat, ko sem zacel pisati za tebi bliznji medij)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2836616] 12.04.20 11:20 · odgovor na: anon-207617 (#2836595)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
> [abohte]
> Morda nisem bil dovolj jasen pa morda česa tudi ne razumem. Čisto preprosto, kot te razumem naj bi cb zalivale družbo z denarjem. Denar je moč. Na oblasti so desni. Kako bodo na to gledali levi? Kakšne bi bile politične implikacije v kakšnih neresnih demokracijah (butalistan), mi je jasno. Kaj pa ZDA, VB, verjetno z zamikom tudi EU?

CB uboga onega, ki ima vecino. Dokler je trump ni imel, jebiloprintanje dolaja zanj zlocin, zdaj je pa humanitarna dejavnost. In to je tko ze tam od, katevem, Roosevelta :-)

P.s.: seveda to ni 1 in 0, ampak je kosmato, in cb mora vagat prakticen lajf, pa opozicijsko politiko, pa vse sorte - tudi to da je cb sef fuknjen ko trichet.

Prakticni primer "razvite demokracije UK": model ki je sef BOE, je bil pred tem en tak uradnicek - sef nekeja javnosektorskega watchdoga - ko da bi Musarka ratala sofica Banke Slovenije, ker je bila kot info pooblascenka prijazna do golobicevih novih obrazov.
Dodatek: V UK je institucionalno pricakovano da imamo dve stranki - to da dejansko obstajajo libdems in ukip in snp in plaid cymru in dup - je nepricakovan stranski produkt razpada imperija, ki pa se k sreci pojavlja v dovolj malih provincah, da ne nagiba angleskega parlamenta.

Zato je institucionalizirana tudi delitev oblasti ZNOTRAJ stranke ki je na oblasti, na nr.10 (her madzesties government) in nr.11 (The Chancellor and Under-Treasurer of Her Majesty's Exchequer, commonly known as the Chancellor of the Exchequer or simply the Chancellor - divjaki ki kopirajo naso demokracijo temu preprosto recejo "ministrstvo za finance").

Formalno mora chancellor podpisat proracun, po katerem bi vlada delila cukrcke. In ce ima chancellor dovolj zaslombe znotraj vladajoce stranke, hodi Tony Blair h Gordonu Brownu milo prosit, naj vendat sprejme in podpise proracun po njegovih zeljah. Ce ga proba odstaviti, tega ne podpre glih toliko njegovih poslancev (ki so znotraj stranke v chancellorjevem sub-plemenu), da je manj kot 50%.

Zakaj bi PM imenoval tako samosvojega Chancellorja? Zato ker je med iskanjem podpore za vladanje svoji stranki moral obljubiti najmocnejse polozaje najvecjim zverinam strankarskih frakcij - to pa sta financno in zunanje ministrstvo.

Boris Johnson and Sajid Javid: the end of the overmighty UK chancellor - www.ft.com/content/b...pe=nongift via @FT

Boris je po 20 letih prvi PM ki je likvidiral vso opozicijo znotraj stranke in ima popolno oblast. Zato je lahko na vse top polozaje nastavil poslusne pudlje. Zato smo ob njegovi inkapaciteti gledali dominica raaba, ki sicer ima oratorske sposobnosti tanje fajon... organizacijske pa tudi.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836626] 12.04.20 11:47 · odgovor na: (#2836589)
Odgovori   +    1
[abohte]
No, saj to. Če to počnejo v Boliviji, Belorusiji, Argentini, potem who cares... Če to počno v resnih državah z resnim vplivom in demokratičnimi nastavki (Japonska jih po mojem nima), ZDA, EU, Kanadi, VB, pa zadeva po mojem ne bo šla tako gladko skozi.
Po moje je ves trik v povprasevanju po taki valuti (neto izvoz ali pa "svetovna valuta").
Zelo poenostavljeno, ampak vazno, da diha. :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2836629] 12.04.20 12:04 · odgovor na: anon-54454 (#2836486)
Odgovori   +    0
[tmatej]
FED je imel pred 2008 za manj kot 1T assets. 2008 so narasle preko 2T in danes jih je za 6T. Od kod tej assets? Ker razumel bi, ce zadeva ne bi bila samo enosmerna.
Če bi šlo za Topčider, bi bil sedaj dinar 6x manj vreden glede na nemško marko.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836633] 12.04.20 12:16 · odgovor na: anon-154083 (#2836629)
Odgovori   +    0
To ni cisto res, ker ta dolarje z real money kupuje pol ena slovenija, da lahko placa nafto! :)
hostamox sporočil: 8.460
[#2836634] 12.04.20 12:17 · odgovor na: crt (#2836612)
Odgovori   +    0
Vsa osnova elastic money supply je v temu, da je denarja neskončno na razpolago. Tako da tile triljoni niso nekaj posebnega ali nepričakovanega. Pomembno pa je kaj s tem narediš. Ne verjamem, da smo ljudje že mozni sobivati, da bi večina le jemala, brez nekih benifitov za tiste ,ki delajo in brez "poštene" represije.
hostamox sporočil: 8.460
[#2836637] 12.04.20 12:24 · odgovor na: anon-54454 (#2836633)
Odgovori   +    1
[tmatej]
To ni cisto res, ker ta dolarje z real money kupuje pol ena slovenija, da lahko placa nafto! :)
Savdijci verjetno še vedno lahko s tako dobljenimi dolarji, kupijo riale, funte, evre ali pa zlato, če to žele.

Tak da teorija Real money pa fake money je bolj tako, tako.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2836701] 12.04.20 14:03 · odgovor na: (#2836627)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [NemirniTujec]
> In ce ima chancellor dovolj zaslombe znotraj vladajoce stranke, hodi Tony Blair h Gordonu Brownu milo prosit, naj vendat sprejme in podpise proracun po njegovih zeljah.

> Boris je po 20 letih prvi PM ki je likvidiral vso opozicijo znotraj stranke in ima popolno oblast.

20 let nazaj je bil PM ravno Blair in financminister (ah, mi barbari :P) prav Brown. Just sayin...
Tako. Blair, Brown, Cameron in May so vsi imeli chancellorja ki je imel veliko avtonomije. Kako je bilo pred tem z Majorjem ne vem, Maggie pa (se mi zdi, ne vem iz glave) je tudi morala dosti sofirati med frakcijami preden je ratala despot, ko pa je ratala so jo pa prec politicno obglavili.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836733] 12.04.20 15:31 · odgovor na: hostamox (#2836637)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 12.04.2020 15:34
[hostamox]
> [tmatej]
> To ni cisto res, ker ta dolarje z real money kupuje pol ena slovenija, da lahko placa nafto! :)

Savdijci verjetno še vedno lahko s tako dobljenimi dolarji, kupijo riale, funte, evre ali pa zlato, če to žele.

Tak da teorija Real money pa fake money je bolj tako, tako.
To sicer delno drzi, ker se dostii tega denarja porabi tudi za nakupe real assets v USA, ampak to je potem del zunanje trgovinske bilance (povprasevanjepo dolarju obstaja).
Dosti se ga pa izgzubi tudi zunaj, ko savdijci za dolarje kupujejo rusko psenico, kar pa na domacem terenu nima nobenega vpliva.
Z dinarji se niti v sanjah to ni dogajalo (ne prvo, ne drugo), podobno kot z bolivarjem ne in je vsak dodatno naprintan bankovec samo razredcil ostale... do bridkega konca.
mimoidoci sporočil: 6.051
[#2836765] 12.04.20 17:17 · odgovor na: anon-54454 (#2836486)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: mimoidoci 12.04.2020 17:19
[tmatej]
> > (p: tole so genuine vprasanja, 0% provokacije)
>
>
> - Zaupanje v dolar bi takoj padlo, ker bi postal hiper inflaciji in helikopterjem izpostavljena valuta...

FED je imel pred 2008 za manj kot 1T assets. 2008 so narasle preko 2T in danes jih je za 6T. Od kod tej assets? Ker razumel bi, ce zadeva ne bi bila samo enosmerna.

Ti pravis, da rastejo z obveznostjo do treasury in ce bi te zajebaval, bi te vprasal, ce so pri treasury to obveznisti do Jima, ki je nakoncu fizicno delal za tiskarskim strojem (ker pol se ta veriga nekako konca).

Pa te ne bom, ker zna bit, da res ne razumem.

Zgoraj pravis, kaj bi se zgodilo, ce bi teh 6T enostavno pobrisali iz tabelc.

Zanima me, zakaj je pa OK, ce v tabelcah ostanejo oz. koliko lahko treasury se tega natisne, da se to ne zgodi pod pogojem, da v tabelcah ostane?

Če bi pobrisali onih 6T, bi postavili pod vprašaj tudi ostalih 25-6=19T. Bilo je sicer 4T od 2014 do septembra 2019 (vmes je stagniralo in celo nekaj padalo), potem pa v nekaj mesecih naraslo na 6T. Brisati 6T pomeni topčider, pomeni, da v pasivi FED-a nastane surplus in grožnja, kjer bi lahko rezerve obrestovane po overnight rate (če je pozitivna, če ne pa ne) postale večji cost kot je income od kuponov na aktivi. Še huje, akcija bi se smatrala kot odstop od skrbi za stabilno monetarno politiko in korak proti jebivetrstvu, kjer se dejansko pričenja tiskanje brez nadzora in namerno večanje entropije sistema. Zato sam izenačeno bilanco FED ali katerekoli CB vidim kot neko zavezo k redu. Dokler je tako denar ni helikopterski, niti z dreves.

Še drugače: Excel tabelce zagotavljajo transparentnost monetarne ter deloma fiskalne politike in državnega dolga, zagotavljajo stabilnost zdravstvenih, socialnih in pokojninskih shem (dok se drugčije ne naredi), dobro ime izdajateljev, politično odgovornost in trans generacijsko odgovornost,….. Zadeve sicer urejajo tudi zakoni, nešteto pravil pa tudi kakšna varovalka ter predvidoma racionalni in kao odgovorni ljudje. Ko bo prva od zahodnih demokracij počila, se bomo pa morda začeli drugače pogovarjati.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836782] 12.04.20 18:12 · odgovor na: mimoidoci (#2836765)
Odgovori   +    0
Vse to makes sense.
Je pa ocitno, da je percepcija "helikopterskega denarja" zelo subjektivna zadeva in stvar osebne interpretacije.

Zato je zelo smiselno, da se strinjam s tvojo razlago.
Ker pa razumem, da gre za denar iz lufta, ki nima temelja v blagu ali storitvi, ga bom osebno se naprej percepiral kot helikopterskega.

Prosto po Aristotelu! :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2836793] 12.04.20 19:05 · odgovor na: hostamox (#2836637)
Odgovori   +    3
[hostamox]
> [tmatej]
> To ni cisto res, ker ta dolarje z real money kupuje pol ena slovenija, da lahko placa nafto! :)

Savdijci verjetno še vedno lahko s tako dobljenimi dolarji, kupijo riale, funte, evre ali pa zlato, če to žele.

Tak da teorija Real money pa fake money je bolj tako, tako.
Medtem se v brk vsem preudarnim mravljicam in v posmeh vsem watchdogom korektnih bilanc centralnih bank Argentina veselo podaja v kar deveti default:

www.ft.com/content/2...0c488d1ec6

Ce nimate narocnine na FT, (ni bistveno drazja od Financ) lahko berete o zgodbi manj strokovno na Svabskem Valu nasih overlordov: www.dw.com/en/argent...a-50218447

Nazadnje (osmic v dobrih 200 letih)je argentina delno izbrisala svoj dolg leta 2014. en.wikipedia.org/wik...default%22

Ker vemo, da je kapital plasna ptica in ker ljudje z milijardami dolarjev niso po zupi priplavali in moras pokazati da si zaupanja vreden, in da spostujes pravo in finance in bilance, da ti kdorkoli posodi denar, je trajalo kar tri leta - vse do daaaaljnega 2017, ko je Argentina (oh, neverjetno) uspela prepricati bogatase tega sveta s svojo odlicno 100 LETNO (z besedo: "sto letno") obveznico ki nosi skoraj 8% na leto - prodala jih je 2,75 milijarde, povprasevanja pa je bilo za 10 milijard (ampak celo argentina ni rabila toliko denarja :-)). www.cnbc.com/2017/06...-bond.html

Te 100 letne obveznice, ki so jih velekapitalni varuhi financne moralnosti tri leta nazaj kupovali za 1 dolar, lahko mi ki smo navadne socialisticne ovce, dandanes na trgu kupimo za 26 centov.
mimoidoci sporočil: 6.051
[#2836794] 12.04.20 19:16 · odgovor na: anon-54454 (#2836782)
Odgovori   +    4
[tmatej]
Vse to makes sense.
Je pa ocitno, da je percepcija "helikopterskega denarja" zelo subjektivna zadeva in stvar osebne interpretacije.

Zato je zelo smiselno, da se strinjam s tvojo razlago.
Ker pa razumem, da gre za denar iz lufta, ki nima temelja v blagu ali storitvi, ga bom osebno se naprej percepiral kot helikopterskega.

Prosto po Aristotelu! :)

Saj te razumem. Še bolj od tele FED debatice naprej (glej 2 posta višje), ko si mi napisal, da bi me rad zajebaval, sam da nisi čist ziher, če zadeve prav razumeš.

Jaz imam ponavadi malo rešpekta do ljudi, tudi če so ekonomisti. Čisto iz previdnosti. Ko v mojih mislih neka grupica ljudi, mahoma PhD izobrazbe, z nekaj desetletnimi centralno bančnimi izkušnjami in z nekaj kilometrine v makroekonomiji, sedi na npr. nekem Svetu guvernerjev (bodisi v Washingtonu, Londonu ali Zurichu) oborožena z grafi, argumenti, zakoni in fascikli in ko cel svet čaka, kaj se bodo odločili, se mi zazdi, da bi me težko sprejeli medse, če bi jim navrgel tezo, da odločajo zgolj o denarju z dreves. Nekako malce prekratko in poenostavljeno se mi zdi operirati s takimi forami, poleg tega pa sem rad sprejet in compliant z okolico, ki morda nekaj ve ali se vsaj trudi. Na kongresu Levice na primer, bi bilo pa ravno obratno, hehe. Sicer pa - tam dejansko je obratno. Tam vsi pridejo z dreves in trdijo, da bi znali z denarjem, če jim ga le zaupamo.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836799] 12.04.20 19:29 · odgovor na: anon-54454 (#2836733)
Odgovori   +    2
[tmatej]
> [hostamox]
> > [tmatej]
> > To ni cisto res, ker ta dolarje z real money kupuje pol ena slovenija, da lahko placa nafto! :)
>
> Savdijci verjetno še vedno lahko s tako dobljenimi dolarji, kupijo riale, funte, evre ali pa zlato, če to žele.
>
> Tak da teorija Real money pa fake money je bolj tako, tako.

Evo, ni bilo treba dolgo cakat:

www.whitehouse.gov/p...-republic/

In vse to bo financiral helikopterski $$$.

Eat your shit now ecb, conditional esm, lagarde, merkel in uni nizozemski van der narcis. :)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2836800] 12.04.20 19:32 · odgovor na: anon-186196 (#2836142)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 12.04.2020 19:40
twitter.com/DeItaOne...2274851840

*Walter Bloomberg
@DeItaOne
OPEC+ REACHES DEAL TO CUT OIL PRODUCTION: DELEGATE
#OOTT
7:24 PM · Apr 12, 2020·TweetDeck

***

twitter.com/DeItaOne...3289677824

*Walter Bloomberg
@DeItaOne
OPEC+ VOTING ON DEAL TO CUT OUTPUT BY 9.7 MLN BPD AS IT SEEKS COMPROMISE WITH MEXICO - TWO SOURCES
#OOTT
7:36 PM · Apr 12, 2020·TweetDeck
mimoidoci sporočil: 6.051
[#2836801] 12.04.20 19:36 · odgovor na: anon-207617 (#2836793)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [hostamox]
> > [tmatej]
> > To ni cisto res, ker ta dolarje z real money kupuje pol ena slovenija, da lahko placa nafto! :)
>
> Savdijci verjetno še vedno lahko s tako dobljenimi dolarji, kupijo riale, funte, evre ali pa zlato, če to žele.
>
> Tak da teorija Real money pa fake money je bolj tako, tako.

Medtem se v brk vsem preudarnim mravljicam in v posmeh vsem watchdogom korektnih bilanc centralnih bank Argentina veselo podaja v kar deveti default:

www.ft.com/content/2...0c488d1ec6

Ce nimate narocnine na FT, (ni bistveno drazja od Financ) lahko berete o zgodbi manj strokovno na Svabskem Valu nasih overlordov: www.dw.com/en/argent...a-50218447

Nazadnje (osmic v dobrih 200 letih)je argentina delno izbrisala svoj dolg leta 2014. en.wikipedia.org/wik...default%22

Ker vemo, da je kapital plasna ptica in ker ljudje z milijardami dolarjev niso po zupi priplavali in moras pokazati da si zaupanja vreden, in da spostujes pravo in finance in bilance, da ti kdorkoli posodi denar, je trajalo kar tri leta - vse do daaaaljnega 2017, ko je Argentina (oh, neverjetno) uspela prepricati bogatase tega sveta s svojo odlicno 100 LETNO (z besedo: "sto letno") obveznico ki nosi skoraj 8% na leto - prodala jih je 2,75 milijarde, povprasevanja pa je bilo za 10 milijard (ampak celo argentina ni rabila toliko denarja :-)). www.cnbc.com/2017/06...-bond.html

Te 100 letne obveznice, ki so jih velekapitalni varuhi financne moralnosti tri leta nazaj kupovali za 1 dolar, lahko mi ki smo navadne socialisticne ovce, dandanes na trgu kupimo za 26 centov.
Hehe Nemirni, ni vse socializem kar se sveti. Nisi še nikdar slišal, da za BMW-ja prvi lastnik odkarta 50.000, zadnji pa ga odpelje na odpad? Vmes je pa precej nevidnih rok trga, vsaka s svojim prepričanjem in s svojo kilometrino izkušenj (ko sva ravno pri avtomobilski razlagi obveznic).
hostamox sporočil: 8.460
[#2836804] 12.04.20 19:49 · odgovor na: mimoidoci (#2836801)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 12.04.2020 20:00
Ne vem , koliko je ljudi, ki bi s svojim denarjem kupili sosedu avtu in ga po treh letih prodali za pol cene.
Oz lahko je s tujim po koprivah.

Ali le hočeš povedat, da je neumnost prav lepo razporejena tudi med upravljalci več miljonskih skladov.
hostamox sporočil: 8.460
[#2836805] 12.04.20 19:56 · odgovor na: mimoidoci (#2836801)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 12.04.2020 19:57
K
crt sporočil: 27.410
[#2836806] 12.04.20 19:59 · odgovor na: anon-54454 (#2836799)
Odgovori   +    0
[tmatej]
www.whitehouse.gov/p...-republic/

In vse to bo financiral helikopterski $$$.

Eat your shit now ecb, conditional esm, lagarde, merkel in uni nizozemski van der narcis. :)
oh wow
boza zvani pub
crt sporočil: 27.410
[#2836807] 12.04.20 19:59 · odgovor na: anon-186196 (#2836800)
Odgovori   +    0
*OPEC, Allies Reach Compromise With Mexico, Oil Pact Finalized, Sources Say
*U.S., BRAZIL, CANADA TO CONTRIBUTE 3.7MBD TO OUTPUT REDUCTION

Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 115