Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 115

anon-186196 sporočil: 2.052
[#2836131] 10.04.20 23:58 · odgovor na: anon-54454 (#2836128)
Odgovori   +    0
[tmatej]
Mamo cas cel vikend! :)


Crt je nekaj omenjal, da bi se se enkrat peljal z ladjo.
Mogoce se je navdusil nad margeritami.
Ce bo ta zgodba v ponedeljek se ziva, bo imel en tak super popust. :)

Za btc se mi pa sanja ne, kaj bi to pomenilo! :P
jeh, kripto laufa 24/7. in skoraj 100% korelira s spx trenutno. in odkar je zaprl nyse sinoci je btc korenito dol fuknil. tehnicno je v govnu.

glede margerite, kaj uporabis ce nimas seca?
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2836132] 11.04.20 00:02 · odgovor na: crt (#2836130)
Odgovori   +    1
meni ni pol kurca jasno. prejle sem bral, da mehika, last man standing, pristaja, ker je zmenjeno, da bojo zda pokrile velik delez njihovega cuta, v razmerju 10/25. caki, grem se enkrat cekirat na tviter.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836134] 11.04.20 00:06 · odgovor na: anon-186196 (#2836131)
Odgovori   +    0

glede margerite, kaj uporabis ce nimas seca?
?
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2836135] 11.04.20 00:08 · odgovor na: anon-54454 (#2836134)
Odgovori   +    0
[tmatej]
>
> glede margerite, kaj uporabis ce nimas seca?

?
em, sori sem se storasto izrazil. kako se zamesa taprava margerita.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2836136] 11.04.20 00:16 · odgovor na: crt (#2836130)
Odgovori   +    0
to je en velik hlev poln dreka. to je to. in zdaj si ga kidajo in se z njim obmetavajo. v kolenih stojijo malce drugace, zaradi ravnotezja, eni na x, eni na o, ker so tla od gnojnice spolzka, in ce dajo se rit dol, da znizajo oz. stabilizirajo tezisce, je manjsa verjetnost, da fuknejo in v gnoju pristanejo. poln hlev neskidanega gnoja.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836138] 11.04.20 00:34 · odgovor na: anon-186196 (#2836135)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 11.04.2020 00:42
:)

Margerita je prispodoba. Pred leti sem nekaj casa prezivel na izobrazevanju v vegasu in prva stvar, ki so me naucili je, da so margarite edini nacin, kako lahko premagas hiso. :)


Tako da je margarita naceloma nekaj, kar ti nosi zajcia! :)


Sicer pa ni ravno moja pijaca, ker bolj prisegam na five o clock (G&T), pa vendar:

Hitra verzija:
schweppes bitter lemon, tekila, 2:1 + 3 kocke ledu (pali, ce so komarji sitni)

Easy:
-Ohladis kozarec z ledom
-odstranis led
-Naredis krono iz soli
V shakerju zmesas
50ml tekile
Sok 1 ozete limete
30ml cointreau ali kak drugi pomarancni liker
Led

Lepo zmesas in odcedis(!) v kozarec

(ce nimas pomarancnega likerja, ozames sok 1 pomarance in dodas 20ml tekile ter zlicko sladkorja)

Dodas rezino limete brez ozemanja

Cheers... :)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2836139] 11.04.20 00:46 · odgovor na: anon-54454 (#2836138)
Odgovori   +    1
[tmatej]
:)

Margerita je prispodoba. Pred leti sem nekaj casa prezivel na izobrazevanju v vegasu in prva stvar, ki so me naucili je, da so margarite edini nacin, kako lahko premagas hiso. :)


Tako da je margarita naceloma nekaj, kar ti nosi zajcia! :)


Sicer pa ni ravno moja pijaca, ker bolj prisegam na five o clock (G&T), pa vendar:

Hitra verzija:
schweppes bitter lemon, tekila, 2:1 + 3 kocke ledu (pali, ce so komarji sitni)

Easy:
-Ohladis kozarec z ledom

-odstranis led
-Naredis krono iz soli
V shakerju zmesas
50ml tekile
Sok 1 ozete limete
20ml cointreau ali kak drugi pomarancni liker
Led

Lepo zmesas in odcedis(!) kozarec

(ce nimas pomarancnega likerja, ozames sok 1 pomarance in dodas 20ml tekile ter zlicko sladkorja)

Dodas rezino limete brez ozemanja

Cheers... :)
aaa, zdaj razumem, ok, bom dal v besednjak :)

po defaultu sem ljubec pivopija z afiniteto do belgijskih trapistov, pa tudi dobrega ceskega pilznerja se ne bom kar tako branil. enkrat na kvarte ubodem manhattan, ampak mora bit res dober, in v lj je po mojih izkusnjah samo en plac, kjer zamesajo pravega. majka s cigaro.

ja, hiso je treba nabit, to je vsa znanost.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2836140] 11.04.20 01:26 · odgovor na: anon-186196 (#2836131)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
> [tmatej]
> Mamo cas cel vikend! :)
>
>
> Crt je nekaj omenjal, da bi se se enkrat peljal z ladjo.
> Mogoce se je navdusil nad margeritami.
> Ce bo ta zgodba v ponedeljek se ziva, bo imel en tak super popust. :)
>
> Za btc se mi pa sanja ne, kaj bi to pomenilo! :P

jeh, kripto laufa 24/7. in skoraj 100% korelira s spx trenutno. in odkar je zaprl nyse sinoci je btc korenito dol fuknil.
Tudi Nikkei ne ve za jezusovo vstajenje in je v petek sel navzdol, ampak nic drasticnega (for nowadays). Gre pa najbrz za desetkrat vecji volume od bitcoina?
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2836142] 11.04.20 02:15 · odgovor na: anon-207617 (#2836140)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 11.04.2020 02:19
[NemirniTujec]
> [mrkolice]
> > [tmatej]
> > Mamo cas cel vikend! :)
> >
> >
> > Crt je nekaj omenjal, da bi se se enkrat peljal z ladjo.
> > Mogoce se je navdusil nad margeritami.
> > Ce bo ta zgodba v ponedeljek se ziva, bo imel en tak super popust. :)
> >
> > Za btc se mi pa sanja ne, kaj bi to pomenilo! :P
>
> jeh, kripto laufa 24/7. in skoraj 100% korelira s spx trenutno. in odkar je zaprl nyse sinoci je btc korenito dol fuknil.

Tudi Nikkei ne ve za jezusovo vstajenje in je v petek sel navzdol, ampak nic drasticnega (for nowadays). Gre pa najbrz za desetkrat vecji volume od bitcoina?
e, zdaj si dregnil v veliko uganko, ki mi ne da spati. torej: btc korelira s spx striktno samo znotraj uradnega nyse trgovalnega casa. ne sljivi niti us premarket akcije, niti nikkeija, niti evrope, nicesar razen spxa v casu uradnih ur. to je razvidno v 1-min chartih. spx sledi kot zombijeva senca, ostalega ne sljivi.

nikdar, nikdar prej se btc ni tako obnasal.

ena od moznih razlag je, da so po btc crashu na sceno vdrli algoti iz wall streeta. torej institucije z drugacno kodo. crash je zradiral vecino standarnih btc market makerjev, kar se vidi ze na uc iz spremljanja orderflowa. dokler se ne vrne ta poprejsnja likvidnost, bomo najbrz se naprej korelirali.

so pa sick korelacije tole , edini zdrav nacin kako trejdat btc trenutno je preko spx charta. tako bolano je.
anon-549754 sporočil: 169
[#2836144] 11.04.20 03:09 · odgovor na: anon-186196 (#2836142)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-549754 11.04.2020 03:10
Najgrsa stvar do sedaj: www.latimes.com/scie...eart-liver

Virus tudi pri blagi bolezni pri marsikom naredi veliko škode tudi drugim organom...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2836161] 11.04.20 08:29 · odgovor na: anon-549754 (#2836144)
Odgovori   +    0
[Matejjjj]
Najgrsa stvar do sedaj: www.latimes.com/scie...eart-liver

Virus tudi pri blagi bolezni pri marsikom naredi veliko škode tudi drugim organom...
No, zdaj pa analizirat, kateri farmacevti se največ ukvarjajo s temi drugimi organi, da nehamo KRKG pumpat zaradi azitromicina.
crt sporočil: 27.409
[#2836166] 11.04.20 09:08 · odgovor na: anon-186196 (#2836132)
Odgovori   +    9
It's April 10th, 2015.
You stand on a street corner yelling "In exactly 5 years Donald Trump will be the President of the United States, a virus will cause the largest worldwide depression in 90 years and Nasdaq will only be down 5% YTD.
You are immediately institutionalized.
anon-549754 sporočil: 169
[#2836217] 11.04.20 11:55 · odgovor na: anon-154083 (#2836161)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-549754 11.04.2020 11:56
Komot. Tole so blagovne znamke pod katerimi se azitromicin prodaja

3-Micina, A Sai Qi, Abacten, Abbott, Acex, Acithroc, Actazith, Agitro, Ai Mi Qi, Amixef, Amizin, Amovin, An Mei Qin, Ao Li Ping, Apotex, Lebanon, Aratro, Aruzilina, Arzomicin, Arzomidol, Asizith, Asomin, Astidal, Astro, Athofix, Athxin, Atizor, Atromizin, Avalon, AZ, AZA, Azacid, Azadose, Azalid, Azalide, AzaSite, Azath, Azatril, Azatril, Azax, Azee, Azeecor, Azeeta, Azelide, Azeltin, Azenil, Azeptin, Azerkym, Azi, Aziact, Azibact, Azibactron, Azibay, Azibect, Azibest, Azibiot, Azibiotic, Azicare, Azicin, Azicine, Aziclass, Azicom, Azicure, Azid, Azidose, Azidraw, Azifam, Azifarm, Azifast, Azifine, Azigen, Azigram, Azigreat, Azikare, Azilide, Azilife, Azilip, Azilup, Azimac, Azimax, Azimed, Azimepha, Azimex, Azimit, Azimix, Azimon, Azimore, Azimycin, Azimycine, Azin, Azindamon, Azinew, Azinex, Azinif, Azinil, Azintra, Aziom, Azipar, Aziped, Aziphar, Azipin, Azipro, Aziprome, Aziquilab, Azirace, Aziram, Aziresp, Aziride, Azirol, Azirom, Azirox, Azirute, Azirutec, Aziset, Azisis, Azison, Azissel, Aziswift, Azit, Azita, Azitam, Azitex, Azith, Azithral, Azithrin, Azithro, Azithrobeta, Azithrocin, Azithrocine, Azithromax, Azithromed, Azithromicina, Azithromycin, Azithromycine, Azithromycinum, Azithrovid, Azitic, Azitive, Azitome, Azitrac, Azitral, Azitrax, Azitredil, Azitrex, Azitrim, Azitrin, Azitrix, Azitro, Azitrobac, Azitrocin, Azitroerre, Azitrogal, Azitrolabsa, Azitrolid, Azitrolit, Azitrom, Azitromac, Azitromax, Azitromek, Azitromicin, Azitromicina, Azitromycin, Azitromycine, Azitrona, Azitropharma, Azitroteg, Azitrox, Azitsa, Azitus, Azivar, Azivirus, Aziwill, Aziwok, Azix, Azizox, Azmycin, Azo, Azobat, Azocin, Azoget, Azoheim, Azoksin, Azom, Azomac, Azomax, Azomex, Azomycin, Azomyne, Azores, Azorox, Azostar, Azot, Azoxin, Azras, Azro, Azrocin, Azrolid, Azromax, Azrosin, Aztin, Aztrin, Aztro, Aztrogecin, Azvig, Azycin, Azycyna, Azydrop, Azypin, Azytact, Azytan, Azyter, Azyter, Azyth, Azywell, Azza, Ba Qi, Bactizith, Bactrazol, Bai Ke De Rui, Batif, Bazyt, Bezanin, Bin Qi, Binozyt, BinQi, Biocine, Biozit, Bo Kang, Canbiox, Cetaxim, Charyn, Chen Yu, Cinalid, Cinetrin, Clamelle, Clearsing, Corzi, Cozith, Cronopen, Curazith, Delzosin, Dentazit, Disithrom, Doromax, Doyle, Elzithro, Eniz, Epica, Ethrimax, Ezith, Fabodrox, Fabramicina, Feng Da Qi, Figothrom, Floctil, Flumax, Fu Qi-Hua Yuan, Fu Rui Xin, Fuqixing, Fuxin-Hai Xin Pharm, Geozif, Geozit, Gitro, Goldamycin, Gramac, Gramokil, Hemomicin, Hemomycin, I-Thro, Ilozin, Imexa, Inedol, Infectomycin, Iramicina, Itha, Jin Nuo, Jin Pai Qi, Jinbo, Jun Jie, Jun Wei Qing, Kai Qi, Kang Li Jian, Kang Qi, Katrozax, Ke Lin Da, Ke Yan Li, Koptin, Kuai Yu, L-Thro, Laz, Legar, Lg-Thral, Li Ke Si, Li Li Xing, Li Qi, Lin Bi, Lipuqi, Lipuxin, Lizhu Qile, Loromycin, Lu Jia Kang, Luo Bei Er, Luo Qi, Maazi, Macroazi, Macromax, Macrozit, Maczith, Makromicin, Maxmor, Mazit, Mazitrom, Medimacrol, Meithromax, Mezatrin, Ming Qi Xin, Misultina, Na Qi, Nadymax, Naxocina, Neblic, Nemezid, Neofarmiz, Nifostin, Nobaxin, Nokar, Novatrex, Novozithron, Novozitron, Nurox, Odaz, Odazyth, Onzet, Oranex, Oranex, Ordipha, Orobiotic, Pai Fen, Pai Fu, Paiqi, Pediazith, Portex, Pu He, Pu Le Qi, Pu Yang, Qi Gu Mei, Qi Mai Xing, Qi Nuo, Qi Tai, Qi Xian, Qili, Qiyue, Rarpezit, Razimax, Razithro, Rezan, Ribotrex, Ribozith, Ricilina, Rizcin, Romycin, Rothin (Rakaposhi), Rozalid, Rozith, Ru Shuang Qi, Rui Qi, Rui Qi Lin, Rulide, Sai Jin Sha, Sai Le Xin, Sai Qi, Selimax, Sheng Nuo Ling, Shu Luo Kang, Simpli-3, Sisocin, Sitrox, Sohomac, Stromac, Su Shuang, Sumamed, Sumamox, Tailite, Talcilina, Tanezox, Te Li Xin, Tetris, Texis, Thoraxx, Throin, Thromaxin, Tong Tai Qi Li, Topt, Toraseptol, Tremac, Trex, Tri Azit, Triamid, Tridosil, Trimelin, Tritab, Tromiatlas, Tromix, Trozamil, Trozin, Trozocina, Trulimax, Tuoqi, Udox, Ultreon, Ultreon, Vectocilina, Vinzam, Visag, Vizicin, Wei Li Qinga, Wei Lu De, Wei Zong, Weihong, Xerexomair, Xi Le Xin, Xi Mei, Xin Da Kang, Xin Pu Rui, Xithrone, Ya Rui, Yan Sha, Yanic, Yi Nuo Da, Yi Song, Yi Xina, Yin Pei Kang, Yong Qi, You Ni Ke, Yu Qi, Z-3, Z-PAK, Zady, Zaiqi, Zaret, Zarom, Zathrin, Zedbac, Zeemide, Zenith, Zentavion, Zetamac, Zetamax, Zeto, Zetron, Zevlen, Zibramax, Zicho, Zigilex, Zikti, Zimacrol, Zimax, Zimicina, Zindel, Zinfect, Zirom, Zisrocin, Zistic, Zit-Od, Zitab, Zitax, Zithrax, Zithrin, Zithro-Due, Zithrobest, Zithrodose, Zithrogen, Zithrokan, Zithrolide, Zithromax, Zithrome, Zithromed, Zithroplus, Zithrotel, Zithrox, Zithroxyn, Zithtec, Zitinn, Zitmac, Zitraval, Zitrax, Zitrex, Zitric, Zitrim, Zitrobid, Zitrobiotic, Zithrolect, Zitrocin, Zitrocin, Zitrogram, Zitrolab, Zitromax, Zitroneo, Zitrotek, Ziyoazi, Zmax, Zocin, Zomax, Zotax, Zycin, and Zythrocin
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836231] 11.04.20 12:39 · odgovor na: anon-186196 (#2836106)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 11.04.2020 12:40
[mrkolice]
fantje, to zna bit vazno:

www.reuters.com/arti...SKCN21S15X

South Korea reports recovered coronavirus patients testing positive again
So far nic novega. vsi samo povzemajo vcerajsni clanek...


hope it works out ;)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836251] 11.04.20 13:14 · odgovor na: anon-549754 (#2836217)
Odgovori   +    0
[Matejjjj]
Komot. Tole so blagovne znamke pod katerimi se azitromicin prodaja

3-Micina, A Sai Qi, Abacten, Abbott, ....
Due diligence! :)
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2836273] 11.04.20 13:40 · odgovor na: anon-54454 (#2836231)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-16741 11.04.2020 13:41
Btw, Gileadov remdesivir kaže obetavne preliminarne rezultate, je pa to seveda se early days:

uk.reuters.com/artic...KKCN21S24G

No, vsaj nekoliko bolj profesionalno se lotevajo tega napram oranzastemu v preobleki Babe Vange z baldrijanovimi kapljicami.

Mogoče sem malce biased ker upam na prezgodnjo upokojitev, naloadan z GILD. :-)
mmzmmz123 sporočil: 470
[#2836280] 11.04.20 13:52 · odgovor na: mimoidoci (#2835932)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [mmzmmz123]
> Ce govorimo konkretno o gotovini tle ni cirulcarul, jo je v obtoku natanko tolk koker je povprasevanja, o kakih drugih postavkah pasive CB pa je ze vec filozofiranja... recimo ce CB dela QE se ji to sfinancira z exces rezervo banke na pasivi al pa z obvezno rezervo ce dnar dejansko zaokrozi do retaila, ampak ja razumet bilanco CB je kr brainer :)


Ker si ravno ekspert za CB

Je tisto zgoraj besedica čirulčarul ali tipkarska napaka? Sam prašam, da vidim če sva vsaj dva takega mnenja.
Čirulčarul ja :)

Razloži prosim podrobneje obe strani knjižbe v primeru QE. Obvezna rezerva bi prišla od poslovnih bank, kaj pa mehanizem exces rezerve na pasivi. Kaj v vsakem od obeh primerov pride v aktivo? Ali lahko CB kupi svojo aktivo na primarnem trgu, kdaj se mora mučiti na sekundarnem trgu? Thanks.
CB se odloci da kupi bond v okviru qe, in to je na aktivi CB. Na pasivi je protipostavka bodisi obv rezerva ce cash ki ga je poslovna b prejela za
bond zaokrozi, ce pa ne zaokrozi pol pa poslovna b to plasira kot exces rezervo na pasivo CB. In vse variante vmes, delno obvezna delno exces ce cash zaokrozi delno. To sem hotu povedat kak se CB zapre bilanca ko se odloci kupit outright bomd. In ne nisem noben expert za CB :). Kupuje se na sekundarnem seveda po crki zakona razen ko je stala, eg BoE trenutno in tut ze ecb delno, da o fedu ne govorimo :)
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2836297] 11.04.20 14:15 · odgovor na: (#2836275)
Odgovori   +    0
[rename]
O lejga Tekavca....si le prisel malo pogledat na najboljsi forum? ;-)

V tej niti (po domace threadu) se tolk intenzivno pripravljajo na vstop na trg, da sem spregledal tvoje komentarje ;-)
Ma ja, tale thread je dalec najboljsi, se mi sploh ne da vec gledat unih prepucavanj o cegevarah in sandinistih, pa kater bosanc jih je nategnil s sleperjem mask in kater minister je pijan vozil pasata GT(!) z leder(!!) zici...

Upam, da bo kaksno nadaljevanje debate o MMT vs klasika, prav rad berem tole.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2836306] 11.04.20 14:33 · odgovor na: crt (#2835832)
Odgovori   +    0
[]
> [tmatej]
> > [mmzmmz123]
> > > [tmatej]
> > > In izdan denar je obveznost do koga?
> >
> > Bankovc je materializiran bond izdan s strani CB s kuponom 0 in nedefiniranim maturitijem. Je zaveza CB da ce prides k njejbs tem pildkom, da ti ga pretvori v karkol k ma ceno koker je napisano na pildku :)
>
> Ja, in ta pildek je cb najprej pobrala z drevesa in ga vtaknila v svojo bilanco. :)
>
> Sak na koncu se razumemo! :)

tako.

(to s perpetual zero-coupon bondom pa je tocen in super primeren opis, ko hkrati pomislis, da so tudi pri ne-cb izdajateljih v trendu vedno daljse in vedno nizje obrestovane obveznice.)

bilanca feda je +50% v mesecu in pol in celotni dosedanji monetano-fiskalni response je ranga x 10 napram prejsnjemu, zgrajen v grobo 1/10 tolko casa.

komur se zdi pri tem bistvena terminologija, pa se lahko prekla o tem, a se temu lahko rece denar z drevesa in/ali ali se to bogvedi zakaj ne spodobi.

Tole me zanima, kaj menite udelezenci te debate, da bi se zgodilo, da en dan FED rece - mah kurc, sej smo prjatli + itak vemo, da ne boste nikoli teh triljonov vrnili, odpisemo ves dolg da se ne jebemo vec s temi charti in starimi Excel fajli? A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2836311] 11.04.20 14:40 · odgovor na: anon-16741 (#2836306)
Odgovori   +    0
Tole me zanima, kaj menite udelezenci te debate, da bi se zgodilo, da en dan FED rece - mah kurc, sej smo prjatli + itak vemo, da ne boste nikoli teh triljonov vrnili, odpisemo ves dolg da se ne jebemo vec s temi charti in starimi Excel fajli? A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?
Zakaj bi to naredili? Cilj feda je generacija inflacije in to bi delovalo proti temu cilju. Če ne bodo mogli vrnit, jim raje naprintajo denar, pa bodo z lahkoto. Kdor pa trdi, da inflacije ni, naj si pogleda, kako zelo so napihnjeni baloni: obveznice, delnice, nepremičnine..
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836330] 11.04.20 15:02 · odgovor na: anon-16741 (#2836306)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 11.04.2020 15:04
[tekavec]
A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?
FED je itak se vedno naloudan s terjartvami iz 2008. Poleg tega na trgu na veliko kupuje real equities po super diskontirani ceni. Ko dvigne tecaje, lahko komot z dobickom povlece nekaj gotovine nazaj, ce bo slucajno potreba (pa ce ne pride prej kakemu berniju v roke).

Ampak, kot vidis bilancne mojstre, na pasivi ima dolg do drevesa (do samega sebe), pa lahko pocne kar hoce. Kaj pa drevo ve kaj je denar, sam da je balance. ;)

Cirulecarule! :)
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2836331] 11.04.20 15:04 · odgovor na: shevchenko (#2836311)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> Tole me zanima, kaj menite udelezenci te debate, da bi se zgodilo, da en dan FED rece - mah kurc, sej smo prjatli + itak vemo, da ne boste nikoli teh triljonov vrnili, odpisemo ves dolg da se ne jebemo vec s temi charti in starimi Excel fajli? A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?

Zakaj bi to naredili? Cilj feda je generacija inflacije in to bi delovalo proti temu cilju. Če ne bodo mogli vrnit, jim raje naprintajo denar, pa bodo z lahkoto. Kdor pa trdi, da inflacije ni, naj si pogleda, kako zelo so napihnjeni baloni: obveznice, delnice, nepremičnine..
No, saj naprintat denar v danasnjih casih pomeni par stevilk "popraviti", tako da je odpis dolga efektivno ekvivalenten "printanju" ter senkanju in vracanju naprintanega.

Ampak ne glede na izvedbo - mene zanima to iz stalisca, da se nihce ne rabi ukvarjat tam z nekimi presezki proracuna in vracanjem izposojenega, oz. da je v sistemu na voljo se zmeraj vec denarja, kot bi ga bilo, ce bi ga morali od tam umikati (vracati). Me zanima zato, ker to itak pocnejo in ali bi bila sploh kaksna razlika, ce bi se nehali pretvarjati, da bodo to enkrat vrnili (pa ajd da pozabimo na germanska plemena in par podloznih konjusnikov, ki so znani po prezivljanju vecine casa s stisnjenimi zobmi).
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2836333] 11.04.20 15:14 · odgovor na: anon-54454 (#2836330)
Odgovori   +    1
[tmatej]
> [tekavec]
> A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?

FED je itak se vedno naloudan s terjartvami iz 2008. Poleg tega na trgu na veliko kupuje real equities po super diskontirani ceni. Ko dvigne tecaje, lahko komot z dobickom povlece nekaj gotovine nazaj, ce bo slucajno potreba (pa ce ne pride prej kakemu berniju v roke).

Ampak, kot vidis bilancne mojstre, na pasivi ima dolg do drevesa (do samega sebe), pa lahko pocne kar hoce. Kaj pa drevo ve kaj je denar, sam da je balance. ;)

Cirulecarule! :)
Hehe :-)

Se malce zabavam s slovarjem, ob vseh teh bizarnostih, ampak ne vem koliko sem na pravi poti:

- anulacija dolga na pasivi = slab PR, nismo mi amaterji

- proracunski presezek = mamac za budale, ki ne stekajo, kar je nam jasno

- davki = dober PR, dajmo se pretvarjat, da smo progresivni da uni tanarbol nevoscljivi ne poprimejo za srp in kladivo

- socialni benefiti = nekaj, kar lahko sicer v nedogled financiramo, ampak dajmo strogo razlagat, da to ni res, ker nekdo pa mora speci kruh, pomolzti sivko in odpeljati smeti

- cene nepremicnin = to moramo aktivno garati, da se cene umetno dvigujejo, ker klinc, vecina volivceh se bolje pocuti, ce jim "nalozba" raste, za ostale pa poskusajmo najti cimvec sicer poplavnih parcel med zeleznico in avtocesto, da takisto ne poprimejo za srp in kladivo
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836337] 11.04.20 15:21 · odgovor na: anon-16741 (#2836333)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 11.04.2020 15:22
[tekavec]

- cene nepremicnin = to moramo aktivno garati, da se cene umetno dvigujejo, ker klinc, vecina volivceh se bolje pocuti, ce jim "nalozba" raste, za ostale pa poskusajmo najti cimvec sicer poplavnih parcel med zeleznico in avtocesto, da takisto ne poprimejo za srp in kladivo
Na bankah je 20G depozitov po 0%.
Ce narod misli, da lahko bolje plemeniti drugje, pa naj bojo to nepremicnine.
Dnar vsaj krozi, nepremicnine pa so... NEpremicne.
Cista zmaga :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2836338] 11.04.20 15:26 · odgovor na: anon-16741 (#2836333)
Odgovori   +    0
[tekavec]
cene nepremicnin = to moramo aktivno garati, da se cene umetno dvigujejo, ker klinc, vecina volivceh se bolje pocuti, ce jim "nalozba" raste, za ostale pa poskusajmo najti cimvec sicer poplavnih parcel med zeleznico in avtocesto, da takisto ne poprimejo za srp in kladivo
Pri nepremičninah se res zna najprej zalomiti.
mimoidoci sporočil: 6.051
[#2836390] 11.04.20 18:01 · odgovor na: anon-16741 (#2836306)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: mimoidoci 11.04.2020 18:05
[tekavec]
> []
> > [tmatej]
> > > [mmzmmz123]
> > > > [tmatej]
> > > > In izdan denar je obveznost do koga?
> > >
> > > Bankovc je materializiran bond izdan s strani CB s kuponom 0 in nedefiniranim maturitijem. Je zaveza CB da ce prides k njejbs tem pildkom, da ti ga pretvori v karkol k ma ceno koker je napisano na pildku :)
> >
> > Ja, in ta pildek je cb najprej pobrala z drevesa in ga vtaknila v svojo bilanco. :)
> >
> > Sak na koncu se razumemo! :)
>
> tako.
>
> (to s perpetual zero-coupon bondom pa je tocen in super primeren opis, ko hkrati pomislis, da so tudi pri ne-cb izdajateljih v trendu vedno daljse in vedno nizje obrestovane obveznice.)
>
> bilanca feda je +50% v mesecu in pol in celotni dosedanji monetano-fiskalni response je ranga x 10 napram prejsnjemu, zgrajen v grobo 1/10 tolko casa.
>
> komur se zdi pri tem bistvena terminologija, pa se lahko prekla o tem, a se temu lahko rece denar z drevesa in/ali ali se to bogvedi zakaj ne spodobi.


Tole me zanima, kaj menite udelezenci te debate, da bi se zgodilo, da en dan FED rece - mah kurc, sej smo prjatli + itak vemo, da ne boste nikoli teh triljonov vrnili, odpisemo ves dolg da se ne jebemo vec s temi charti in starimi Excel fajli? A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?

Če bi FED odpisal vse terjatve do US Treasury-ja bi jaz v trenutku priznal, da denar raste na drevesu. Za ostale pa težko kaj rečem. Samo večina trilijonov dolga bi pa še ostala po Excelih.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2836393] 11.04.20 18:11 · odgovor na: mimoidoci (#2836390)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [tekavec]
> > []
> > > [tmatej]
> > > > [mmzmmz123]
> > > > > [tmatej]
> > > > > In izdan denar je obveznost do koga?
> > > >
> > > > Bankovc je materializiran bond izdan s strani CB s kuponom 0 in nedefiniranim maturitijem. Je zaveza CB da ce prides k njejbs tem pildkom, da ti ga pretvori v karkol k ma ceno koker je napisano na pildku :)
> > >
> > > Ja, in ta pildek je cb najprej pobrala z drevesa in ga vtaknila v svojo bilanco. :)
> > >
> > > Sak na koncu se razumemo! :)
> >
> > tako.
> >
> > (to s perpetual zero-coupon bondom pa je tocen in super primeren opis, ko hkrati pomislis, da so tudi pri ne-cb izdajateljih v trendu vedno daljse in vedno nizje obrestovane obveznice.)
> >
> > bilanca feda je +50% v mesecu in pol in celotni dosedanji monetano-fiskalni response je ranga x 10 napram prejsnjemu, zgrajen v grobo 1/10 tolko casa.
> >
> > komur se zdi pri tem bistvena terminologija, pa se lahko prekla o tem, a se temu lahko rece denar z drevesa in/ali ali se to bogvedi zakaj ne spodobi.
>
>
> Tole me zanima, kaj menite udelezenci te debate, da bi se zgodilo, da en dan FED rece - mah kurc, sej smo prjatli + itak vemo, da ne boste nikoli teh triljonov vrnili, odpisemo ves dolg da se ne jebemo vec s temi charti in starimi Excel fajli? A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?


Če bi FED odpisal vse terjatve do US Treasury-ja bi jaz v trenutku priznal, da denar raste na drevesu. Za ostale pa težko kaj rečem.
Kaj pa glede odziva marketa, kako predvidevas, da bi v tem primeru odreagiral - ali je pricakovati, da bi npr USD drasticno devalviral ali da bi Kitajci zaceli odmetavati T-bonde? Ali je bolj verjetno, da bi svet zamahnil z roko in rekel, a) eh kurc, saj smo vedno vedeli, da bo tako oz. b) itak ne poznamo kaksne druge boljse "nalozbe"?

(p: tole so genuine vprasanja, 0% provokacije)
mimoidoci sporočil: 6.051
[#2836470] 11.04.20 21:20 · odgovor na: anon-16741 (#2836393)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: mimoidoci 11.04.2020 21:27
[tekavec]
> [mimoidoci]
> > [tekavec]
> > > []
> > > > [tmatej]
> > > > > [mmzmmz123]
> > > > > > [tmatej]
> > > > > > In izdan denar je obveznost do koga?
> > > > >
> > > > > Bankovc je materializiran bond izdan s strani CB s kuponom 0 in nedefiniranim maturitijem. Je zaveza CB da ce prides k njejbs tem pildkom, da ti ga pretvori v karkol k ma ceno koker je napisano na pildku :)
> > > >
> > > > Ja, in ta pildek je cb najprej pobrala z drevesa in ga vtaknila v svojo bilanco. :)
> > > >
> > > > Sak na koncu se razumemo! :)
> > >
> > > tako.
> > >
> > > (to s perpetual zero-coupon bondom pa je tocen in super primeren opis, ko hkrati pomislis, da so tudi pri ne-cb izdajateljih v trendu vedno daljse in vedno nizje obrestovane obveznice.)
> > >
> > > bilanca feda je +50% v mesecu in pol in celotni dosedanji monetano-fiskalni response je ranga x 10 napram prejsnjemu, zgrajen v grobo 1/10 tolko casa.
> > >
> > > komur se zdi pri tem bistvena terminologija, pa se lahko prekla o tem, a se temu lahko rece denar z drevesa in/ali ali se to bogvedi zakaj ne spodobi.
> >
> >
> > Tole me zanima, kaj menite udelezenci te debate, da bi se zgodilo, da en dan FED rece - mah kurc, sej smo prjatli + itak vemo, da ne boste nikoli teh triljonov vrnili, odpisemo ves dolg da se ne jebemo vec s temi charti in starimi Excel fajli? A bi sploh kdo kaj trznil in zakaj/zakaj ne?
>
>
> Če bi FED odpisal vse terjatve do US Treasury-ja bi jaz v trenutku priznal, da denar raste na drevesu. Za ostale pa težko kaj rečem.

Kaj pa glede odziva marketa, kako predvidevas, da bi v tem primeru odreagiral - ali je pricakovati, da bi npr USD drasticno devalviral ali da bi Kitajci zaceli odmetavati T-bonde? Ali je bolj verjetno, da bi svet zamahnil z roko in rekel, a) eh kurc, saj smo vedno vedeli, da bo tako oz. b) itak ne poznamo kaksne druge boljse "nalozbe"?

(p: tole so genuine vprasanja, 0% provokacije)

- Zaupanje v dolar bi takoj padlo, ker bi postal hiper inflaciji in helikopterjem izpostavljena valuta
- Prvič po državljanski vojni bi bil USD ob dobro ime, napis "In god we trust" pa bi pridobil pejorativni pomen
- Trump bi postal heroj bodočih generacij, ker bi jih razbremenil bodočih dolgov (ta točka vem, da ti ne bo všeč)
- Kitajci in Japonci bi pričeli takoj odmetavati vsak po svoj tirilijonček bondov
- Švica in Luxemburg vsak po svojih 250 milijard
- Ameriški dolg bi postal kompromitiran. Vsi zgoraj našteti bi postali neznatne žrtve v primerjavi s Social Security Trust and Federal Disability Insurance Trustom ter Medicare and Federal Hospital Insurance Trustom
- Penzijski skladi, Banke, Investitorji v US public debt in Money Market vzajemci bi najebali po celem svetu
- Ameriški davkoplačevalci oz. njihovi zaposleni bi morali prevzeti izginulo akumulacijo oz. obveznosti v socialni in pokojninski shemi praktično from the scratch
- Daleč največje žrtve bi vsekakor bili rezidenti US, kar je tudi prav. Tu znajo antiameriške snage vršiti blagi pritisak na netočnost izjave, ampak izjava je točna
- Mislim tudi, da bi se bodoče izdaje obveznic zelo slabo prodajale in da bi se posledično v US zgradilo manj letalonosilk in lovskih bombnikov za domačno rabo, pojavilo pa bi se tudi vprašanje razvoja orožja in smisla svetovnega policaja
- Vsi, ki v mislih preigravajo pot na Mars bi se prizemljili
- Mama Luke Dončiča bi končno dobila full time job ulične prodajalke dolarjev za evre
hostamox sporočil: 8.460
[#2836485] 11.04.20 21:59 · odgovor na: mimoidoci (#2836470)
Odgovori   +    0
Če prav razumem se ta novi dolg države na aktivi, na pasivi kot kapital beleži pod notes?

Ker ta del se je manjšal iz 2018 na 2019.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2836486] 11.04.20 21:59 · odgovor na: mimoidoci (#2836470)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 11.04.2020 22:02
> (p: tole so genuine vprasanja, 0% provokacije)


- Zaupanje v dolar bi takoj padlo, ker bi postal hiper inflaciji in helikopterjem izpostavljena valuta...
FED je imel pred 2008 za manj kot 1T assets. 2008 so narasle preko 2T in danes jih je za 6T. Od kod tej assets? Ker razumel bi, ce zadeva ne bi bila samo enosmerna.

Ti pravis, da rastejo z obveznostjo do treasury in ce bi te zajebaval, bi te vprasal, ce so pri treasury to obveznisti do Jima, ki je nakoncu fizicno delal za tiskarskim strojem (ker pol se ta veriga nekako konca).

Pa te ne bom, ker zna bit, da res ne razumem.

Zgoraj pravis, kaj bi se zgodilo, ce bi teh 6T enostavno pobrisali iz tabelc.

Zanima me, zakaj je pa OK, ce v tabelcah ostanejo oz. koliko lahko treasury se tega natisne, da se to ne zgodi pod pogojem, da v tabelcah ostane?

Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 115