Zasebnost
13 min
Dars v EIB po 120 milijonov evrov kredita za novomeško obvoznico
28 min
Fiatova mestna panda je postala velika in tudi električna
1 ura
Vučić za FT: Leta 2022 je Srbija ustavila projekt rudnika litija, zdaj ga je pripravljena obuditi
1 ura
Delničarji NLB potrdili dividendo in 3 nadzornike: "Za vas imamo v vsakem primeru le dobre novice"
2 uri
Kako postati izvoznik leta 2024
2 uri
Evropska uredba o obnovi narave je dokončno sprejeta, kar je omogočila kljubovalna avstrijska ministrica
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Stroški dela v EU v prvem četrtletju medletno višji za 5,5 odstotka
2 uri
Slovenija dobila prvega proizvajalca konstrukcijskega križno lepljenega lesa za hiše in bloke
2 uri
V Kopru je pristala kontejnerska ladja Astrid Maersk. Zakaj je to pomembna novica? 1
3 ure
Suzuki swift ostaja eden najpreprostejših avtov
3 ure
Dobra novica za Cinkarno Celje: Evropska komisija s carinami nad kitajske proizvajalce TiO2 3
4 ure
Tako Gradec in Celovec postajata gospodarsko območje z izjemnim potencialom (Oglas)
5 ur
SRC.SECURE – storitve, ki poskrbijo za zdravo IT-okolje (Oglas)
5 ur
Skok kupil še 500 delnic Cinkarne
5 ur
Pričakovati je spremembe jamstva za vloge pri bankah: kaj bo novega?
6 ur
Pri Marjanu Simčiču: Skrivnost idealne vinogradniške lege
6 ur
Kako vam sejmi v tujini odpirajo vrata do novih kupcev? (Oglas)
7 ur
(fotoreportaža) Siliko za BMW in AMG v Sevnici izdeluje kompleksne dele iz gume in plastike
7 ur
Inovativne pomnilniške rešitve IBM za doseganje nove ravni poslovanja (Oglas)

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Pet nasvetov, kam z denarjem, ki vam bo ostal od NKBM

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-95084 sporočil: 2.286
[#168445] 29.11.07 22:47 · odgovor na: anon-119197 (#168364)
Odgovori   +    0
tudi jaz upam, da se bo naučil čim več, to upam da bo tudi meni uspelo.
bc123a sporočil: 48.253
[#168475] 30.11.07 01:24 · odgovor na: crt (#168223)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

z njim si ne bo nihce pomagal pri odlocanju, kam vloziti (upam).
:)))


crt je napisal(a):

ce bi mi ta tekst prisel v roke pred objavo, bi najprej vprasal, ej, a mislite resno s tem v cajtng.

 Premalo  jih tepes, premalo :)

crt je napisal(a):

da sbi20 v zivljenju ne more drugega kot postavljati nove vrhove. zdaj pa crni oblak jeze siba nad slovenijo in samo caka, kam bi se stresel. pa pac udari tja, kjer mu je simpl udarit
Ce je to ze reakcija na to da sbi ne raste vec tako silovito, kaj bo sele, ko bo ornk padel.

PS. Ker sem ze pri tem... za spodobno citiranje na tem forumu rabis diplomo iz htmlja. Muzicka zelja: inteligenten algoritem, ki bo znal citate narediti iz dvopicij na zacetku vrstice (tako kot nekdaj).
bc123a sporočil: 48.253
[#168476] 30.11.07 01:37 · odgovor na: bostjan50 (#168374)
Odgovori   +    0

bostjan50 je napisal(a):
Torej vsi upravljavci hedge skladov v ZDA, ki so letos v minusu nimajo znanja oz. jih v znanju prekaša 8-letni otrok??

Nekateri upravljalci hedge skladov so se res obnasali tocno tako. V bistvu so se obnasali kot marsikateri slovenski vlagatelj na Balkan (vecno bodo nadpovprecno dobri casi)

http://macro-man.blogspot.com/2007/11/curious-ca se-of-vanishing-bid-part-2.html


It's been a hard year to reside in quant-land. The ignominy of being the smartest guy in the room and yet underperforming day-traders must gall those financial market participants with more degrees than the Sahara in the summer. Even Macro Man, whose "degree count" is closer to absolute zero than the desert, has seen his relatively simple quant strategies get absolutely butchered this month.

The problem, it appears, is that everyone who is using a model looks at the same things.


macro-man.blogspot.c...quant.html
bc123a sporočil: 48.253
[#168477] 30.11.07 01:39 · odgovor na: bostjan50 (#168386)
Odgovori   +    0

bostjan50 je napisal(a):
No to pa tudi mene zanima kaj bi na to vprašanje odgovoril mimoidoci (tako da dvignemo raven foruma)? :)

Nekaj ljudi bi ti gotovo reklo "daj v cash in sedi na miru".

Po cemer bi sele slovenski "vlagatelji" popizdili, v smislu "kaksen svetovalec pa si! to zna reci vsak!"
anon-6038 sporočil: 223
[#168480] 30.11.07 01:54
Odgovori   +    0
jaz pa predlagam, da greste na www.NoniPlanet.net se vpišete in začnete svoj posel v mrežnem marketingu ;)
crt sporočil: 27.385
[#168488] 30.11.07 06:52 · odgovor na: bc123a (#168477)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Nekaj ljudi bi ti gotovo reklo "daj v cash in sedi na miru".

Po cemer bi sele slovenski "vlagatelji" popizdili, v smislu "kaksen svetovalec pa si! to zna reci vsak!"
1. ja. druga varianta pa: daj nazaj tja, od koder si vzel.

2. ja :)
anon-5608 sporočil: 113
[#168564] 30.11.07 08:48 · odgovor na: anon-75985 (#168365)
Odgovori   +    0
:Med njimi je tudi avtor tega članka(ne zna oceniti primernosti virov-izjav), KOŽELJ, GLAVNIK…. ki svoje neznanje posredujejo vsem bralcem Financ, ki hvala bogu razmišljajo z svojo glavo.

Po mailu kroži naslednje vabilo omenjenih gospodov (ni reklama):
--------------------

Ste se spraševali ali so vas vprašale stranke:
· Katera naložba bo drugo leto najboljša?
· Kam naložiti denar za naslednje leto?
· Kateri trgi največ obetajo?
· Kam investirati in ob nizkem tveganju zaslužiti kar največ?
· Kaj se bo zgodilo z balkanskimi trgi, Indijo, Azijo, ZDA, surovinami?
· Kaj obeta Forex?

Ponujamo vam odgovore iz prave roke. S priznanim strokovnjakom za naložbe, zagotovo enem najboljših slovenskih upravljalcev, Grego Koželjem, bomo v torek X.XX.2007 ob 17. uri, v XXX, odgovorili na vsa odrta vprašanja glede investiranja v letu 2008. Skozi praktične primere, realne tržne situacije skupaj s trgovalnimi odločitvami, si bomo ogledali ključne lastnosti sodobnih kapitalskih trgov in uporabnosti posameznih tehnik trgovanja/investiranjav tem okolju.

Izvedeli boste
:
· Kateri so ključni dejavniki za premikanje sodobnih trgov in trenutno najuspešnejše trgovalne strategije
· Kakšen je pomen zadnjih pretresov na razvitih kapitalskih trgih za dolgoročni razvoj cen
· Kakšno bo gibanje ameriškega dolarja in valutnega trga na splošno v letu 2008
· Kakšna je pričakovana rast trgov surovin in njihova vloga ultimativnega hranilca vrednosti.

Omogočena je neposredna in odprta diskusija s predavateljem in ostalimi udeleženci Akademije. Investicijska akademija z debato bo predvidoma trajala 2 uri. 

GREGOR KOŽELJ , bulldy.com
- Izkušen in visoko aktiven trgovec na finančnih trgih, ki je specializiran za trgovanje na terminskih in valutnih trgih. Svoje znanje je med drugimi razvijal v borzno posredniških družbah Poteza in Ilirika. Profesionalen razvijalec programske opreme, osredotočen na področju razvijanja sofisticiranih sistemov za avtomatsko »high speed« trgovanje na finančnih trgih. Upravljalec prvega projekta/sklada v Sloveniji, ki v realnem času za upravljanje uporablja FIX 4.3 infrastrukturo in lastno povezavo v interbank.
anon-2640 sporočil: 162
[#168591] 30.11.07 09:17 · odgovor na: anon-5608 (#168564)
Odgovori   +    0
Če sem pravilno informiran, dotični guru tekmuje na World Top Investor pa me zanima, če ima kdo info kakšen je njegov rank, oziroma donos, ki ga je letos pridelal.
anon-42141 sporočil: 414
[#168632] 30.11.07 09:52 · odgovor na: anon-5608 (#168564)
Odgovori   +    0

Ste se spraševali ali so vas vprašale stranke:
· Katera naložba bo drugo leto najboljša?
· Kam naložiti denar za naslednje leto?
· Kateri trgi največ obetajo?
· Kam investirati in ob nizkem tveganju zaslužiti kar največ?
· Kaj se bo zgodilo z balkanskimi trgi, Indijo, Azijo, ZDA, surovinami?
· Kaj obeta Forex?

Ponujamo vam odgovore iz prave roke. S priznanim strokovnjakom za naložbe, zagotovo enem najboljših slovenskih upravljalcev, Grego Koželjem, bomo v torek X.XX.2007 ob 17. uri, v XXX, odgovorili na vsa odrta vprašanja glede investiranja v letu 2008. Skozi praktične primere, realne tržne situacije skupaj s trgovalnimi odločitvami, si bomo ogledali ključne lastnosti sodobnih kapitalskih trgov in uporabnosti posameznih tehnik trgovanja/investiranjav tem okolju.

Izvedeli boste
:
· Kateri so ključni dejavniki za premikanje sodobnih trgov in trenutno najuspešnejše trgovalne strategije
· Kakšen je pomen zadnjih pretresov na razvitih kapitalskih trgih za dolgoročni razvoj cen
· Kakšno bo gibanje ameriškega dolarja in valutnega trga na splošno v letu 2008
· Kakšna je pričakovana rast trgov surovin in njihova vloga ultimativnega hranilca vrednosti.

Omogočena je neposredna in odprta diskusija s predavateljem in ostalimi udeleženci Akademije. Investicijska akademija z debato bo predvidoma trajala 2 uri. 

GREGOR KOŽELJ , bulldy.com
- Izkušen in visoko aktiven trgovec na finančnih trgih, ki je specializiran za trgovanje na terminskih in valutnih trgih. Svoje znanje je med drugimi razvijal v borzno posredniških družbah Poteza in Ilirika. Profesionalen razvijalec programske opreme, osredotočen na področju razvijanja sofisticiranih sistemov za avtomatsko »high speed« trgovanje na finančnih trgih. Upravljalec prvega projekta/sklada v Sloveniji, ki v realnem času za upravljanje uporablja FIX 4.3 infrastrukturo in lastno povezavo v interbank.
 In kako deluje tole v praksi. Se res da obvladovati vsa tveganja in izločiti človeški faktor? Kakšno ima donosnost Koželj? Je kdo tu, ki je dejansko vložil njemu denar v upravljanje?
anon-3912 sporočil: 963
[#168696] 30.11.07 10:56 · odgovor na: anon-115647 (#168215)
Odgovori   +    0

EUG je napisal(a):
Ma ne, sej ne gre za to. Ampak ce pise v naslovu nalozbeni nasveti naj bodo resni nalozbeni nasveti, ne pa zajebavanje folka. SUV? Maldivi? Forex? Skoda k niste omenl se igralnice in lota.
Odločno protestiram. Maldivi niso "luksuz". So nekaj najbolj normalnega :). Zrak 30-32, voda 29,2. Stopinj celzija, da ne bo napačnega razumevanja. Preverjeno. Večkrat. Prejšnji teden je bil samo enkrat dež - Nord male Atol.
anon-89 sporočil: 10.178
[#168710] 30.11.07 11:14 · odgovor na: anon-119197 (#168364)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 30.11.2007 11:22

dalex je napisal(a):


Sem bral se tisto prej, kako se norcujete iz enega kupca MPBL;
kdo se je norčeval? tadejev izraz kolos je opis brkatega strička iz nfd, moji kazahstanci pa so tisti, ki po balkanu hodijo z predolgimi rokavi in radi pripovedujejo pravljice.

jaz sem se samo čudil, da nekdo kupuje nad vrednostjo vepa, čeprav je v tistem trenutku že vedel, da se bo še vsaj v naslednjih dveh dneh še močno znižal. da sploh ne omenjam negotove politične situacije. še bolj zanimivo pa se mi je zdelo, da mu prodajalci teh 100k eurov niti niso hoteli prodati.
anon-46637 sporočil: 9
[#168787] 30.11.07 12:36 · odgovor na: crt (#168192)
Odgovori   +    0
NE TO ISTO. Ker v Financah bi naj bile ocene podkrepljene z argumenti in pri blue chipih v SLO so vsi brokerji in sodelavci vedno rekli v stilu, da ni kaj za razmišljat, vsi so dobri. Po reklamnen vložku se je pa pesem obrnila.
Pa saj je brez veze, pač ste se uklonili kapitalu, saj to je cilj tega sistema in naložb, da se male zjebe!!!!!!
Tudi ti to zagovarjaš, ker se pač bojiš za službo, drugače si pa ziher istega mišljenja, da je to veliko nategovanje, kajti ne moreš rečt kupite si avto, itd. , če se pogovarjamo o naložbah......
bc123a sporočil: 48.253
[#168792] 30.11.07 12:42 · odgovor na: anon-46637 (#168787)
Odgovori   +    0

patrik03 je napisal(a):
NE TO ISTO. Ker v Financah bi naj bile ocene podkrepljene z argumenti in pri blue chipih v SLO so vsi brokerji in sodelavci vedno rekli v stilu, da ni kaj za razmišljat, vsi so dobri. Po reklamnen vložku se je pa pesem obrnila.
Pa saj je brez veze, pač ste se uklonili kapitalu, saj to je cilj tega sistema in naložb, da se male zjebe!!!!!!
Tudi ti to zagovarjaš, ker se pač bojiš za službo, drugače si pa ziher istega mišljenja, da je to veliko nategovanje, kajti ne moreš rečt kupite si avto, itd. , če se pogovarjamo o naložbah......

Prvic, glede crta se zelo motis.

Drugic ... lahko imas popolnoma razlicne ocene, vse podprte z argumenti. A ti to slucajno ni jasno?
anon-46637 sporočil: 9
[#168799] 30.11.07 12:53 · odgovor na: bc123a (#168792)
Odgovori   +    0
Pa res je brez veze... Ker vsi isto govorite...DENAR SVETA VLADAR.
danes , pa nikoli več, saj ne z Financami....
bc123a sporočil: 48.253
[#168804] 30.11.07 12:56 · odgovor na: anon-46637 (#168799)
Odgovori   +    0

patrik03 je napisal(a):
Pa res je brez veze... Ker vsi isto govorite...DENAR SVETA VLADAR.
danes , pa nikoli več, saj ne z Financami....

Najprej napisi kaj sploh komentiras.

potem razlozi, zakaj ne bi smelo biti vec mnenj, razlicnih, podkrepljenih z dobrimi argumenti.

in, da smo si na cistem, a ti trdis da crt zato, da dobi placilo za svoje delo pise clanke ki so po volji narocnikov, zato da lahko ljudje kot so ti najebete?
anon-11988 sporočil: 1.370
[#168808] 30.11.07 12:59 · odgovor na: bc123a (#168804)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

in, da smo si na cistem, a ti trdis da crt zato, da dobi placilo za svoje delo pise clanke ki so po volji narocnikov, zato da lahko ljudje kot so ti najebete?
Ej Črt, se mi zdi, da si dobil advokata. :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#168810] 30.11.07 13:02 · odgovor na: anon-11988 (#168808)
Odgovori   +    0

Mojster2 je napisal(a):

Ej Črt, se mi zdi, da si dobil advokata. :-)

Crt advokata ne rabi, a oslarije ki jih pisejo nekateri so mind boggling.

Se huje je, ko jih skrijejo pod "zna se...". Npr kot "ja, saj te razumemo, placo dobivas pa to..."
Najhuje pa je, ko pod tem skrivajo da so sami zabiti troti.
crt sporočil: 27.385
[#168887] 30.11.07 14:23 · odgovor na: anon-46637 (#168787)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 30.11.2007 14:27

patrik03 je napisal(a):
NE TO ISTO. Ker v Financah bi naj bile ocene podkrepljene z argumenti in pri blue chipih v SLO so vsi brokerji in sodelavci vedno rekli v stilu, da ni kaj za razmišljat, vsi so dobri. Po reklamnen vložku se je pa pesem obrnila.
Pa saj je brez veze, pač ste se uklonili kapitalu, saj to je cilj tega sistema in naložb, da se male zjebe!!!!!!
Tudi ti to zagovarjaš, ker se pač bojiš za službo, drugače si pa ziher istega mišljenja, da je to veliko nategovanje, kajti ne moreš rečt kupite si avto, itd. , če se pogovarjamo o naložbah......
ko bi ti vedel, kako privlacno bi bilo na to, kar si zapisal, odgovoriti "mali, jebi se" :)) (glede na to, da celo izrecno pravis, da je baje cilj, da se male zjebe.)

lahko ti samo recem, da nimas tri ciste, da imas nekam zelo selektiven spomin in da ce je to, kar si napisal, tudi sicer tvoj nacin pogovarjanja, te bo slejkoprej kdo na gobec. mogoce te bo to spravilo k sebi, morda pa ne.

kaksnega misljenja sem v resnici, je razvidno iz tega, kar napisem. ker nekako tezim k temu, da bi to dvoje bilo usklajeno. morda je to zate presenetljiv pristop, ampak tako je.

ps. daj mi za stos razlozi, kje sem v sluzbi in kaksen del mojih prihodkov pomenijo finance, kajti kot kaze menis, da se na to spoznas. hvala.
crt sporočil: 27.385
[#168898] 30.11.07 14:31 · odgovor na: anon-46637 (#168799)
Odgovori   +    0

patrik03 je napisal(a):
danes , pa nikoli več, saj ne z Financami....
cak mal, a nisi to ze enkrat napovedal? daj se no bolj potrudi.

ce pa slucajno ne bos zmogel oditi, lahko vmes se poves: tebe delnice ne zanimajo zaradi denarja, kajneda?
anon-75985 sporočil: 401
[#168976] 30.11.07 15:45 · odgovor na: anon-2640 (#168591)
Odgovori   +    0

XKBMI je napisal(a):
Če sem pravilno informiran, dotični guru tekmuje na World Top Investor pa me zanima, če ima kdo info kakšen je njegov rank, oziroma donos, ki ga je letos pridelal.
 
Koželj je zagonil celoten račun na WTI +prispeval k polomu Potezinega hedge sklada,
Res, če človek vztrajno šopa minuse, bi se moral zamisliti ,ter vsaj spremeniti(dodelati) strategijo, ne pa da strategijo z katero se je že neštetokrat opekel PREDAJA NAPREJ.....

Ps.Ne trdim da ni strokovnjak, strokovnjakov je v sloveniji na tone, zaenkrat pa res ni dokazal popolnoma nič z čimer bi ta svoj naziv opravičil.Teorija NI praksa...
anon-2640 sporočil: 162
[#169011] 30.11.07 16:23 · odgovor na: anon-75985 (#168976)
Odgovori   +    0
Hvala, sem ga imel na sumu.
Ja, tud nobelovci so že uspeli sklad na kant spravit.
deblo sporočil: 3.339
[#169834] 03.12.07 10:50 · odgovor na: anon-50837 (#167725)
Odgovori   +    0
Izgleda, da bo Mercator nazadnje zelo dobra in redka slovenska naložba, ki bo še ostala na trgu.
deblo sporočil: 3.339
[#169835] 03.12.07 10:50 · odgovor na: anon-50837 (#167725)
Odgovori   +    0

ANAMOR je napisal(a):
a niste pred dnevi na prvi strani financ objavili PRODAJ MERCATOR, KUPI KRKO? sedaj pa je naenkrat mercator podcenjen.
 
deblo sporočil: 3.339
[#169856] 03.12.07 11:09
Odgovori   +    0
Kupite delnice Mercatorja. Ta delnica bo nazadnje še edina slovenska naložba na trgu, ki se jo bo splačalo kupiti.
crt sporočil: 27.385
[#169858] 03.12.07 11:11 · odgovor na: deblo (#169856)
Odgovori   +    0
zdaj si ze trikrat zapored povedal, pa se malo umiri.
anon-50958 sporočil: 1.963
[#170307] 03.12.07 22:53
Odgovori   +    0
-nakup avtomobila je najbolj padajoče nasploh! to bo kar šumelo, tako pada cena....
-take privatizacije bodo še sledile, torej denar na stran in odplačevati obroke....
je pa kar nekaj podketija na borzi, ki so vredne nakupa, nenazadnje slovenska srebrnina!
anon-58746 sporočil: 3.738
[#171565] 05.12.07 19:32
Odgovori   +    0
Da napišemo kaj konkretnega, ko je v članku le megla,
recimo 5 naložb izven Slovenije in tudi različne dejavnosti..
10 tacle studios -software- močan potencial v naslednjem letu glede na konkurenco podcenjen,
Porsche -po popravku ima lepo možnost za rast dobri rezultati in napovedan split delnic 1:10 o katerem se bo odločalo 25.1.08 bi lahko blagodejno vplivali na rast tečaja, tudi nekaj od dividend se lahko pričakuje
4 sc ag podjetje ki razvija nova zdravila proti revmi, multipli sklerozi....so še v razvoju a prvi izsledki so dobri...velik potencial za rast vrednosti.
q cells - solarne energija v bližnji prihodnosti dober potencial, vendar bi počakal na kakšen 10% padec...

te delnice se mi zdijo zanimive in sam jih bom zagotovo kupil, nekatere pa dokupil....
nekaj denarja pa brez razmisleka porabite zase - izobraževanje, na kateremkoli področju - nikoli ne veš kdaj bo to tvoj adut .

Strani: 1 2 3 4 5 6