Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 115

mmzmmz123 sporočil: 471
[#2825404] 17.03.20 07:41 · odgovor na: Nikec3 (#2825357)
Odgovori   +    0
No manjsa razlika ze je.
ljsefan sporočil: 803
[#2825455] 17.03.20 10:15 · odgovor na: mmzmmz123 (#2825404)
Odgovori   +    0
Jutranjega masla na DAXu ni vec, se je ze stopilo ...
anon-434258 sporočil: 114
[#2825477] 17.03.20 11:41 · odgovor na: crt (#2825394)
Odgovori   +    0
[]
> [FIN307010]
> > []
> > > [FIN307010]
> > > In res se enkrat za spremembo ni hvalil in je deloval resno.
> >
> > vd zene: fak zamenjali so trumpa :)
> >
> > opazajo tudi drugi
> >
> > Edward Luce
> > @EdwardGLuce
> > ·4m
> > Something has snapped in Trump's mind over the last 24 hours. He's now talking straight. No more aiming at the stock market.
>
> Razmišljam in se sprašujem, kako bi o tem razmišljal črt:
> Kako vidiš razloge za situacijo, ko dollar index krahira skoraj procent na dan, ko manjko likvidnosti (no, pa še kaj drugega) ruši indexe za 10%?
> Kot reversal carry fundinga v eur in jpy?
> Kot znak priznanja fedu, da je pač najbolj agilen (in je imel tudi največ prostora za agilnost; do zdaj) in da ecb in boj trenutno ne uspeta/ne moreta slediti?
> Ker glavni globalni funding problem bi se pa naj dogajal v dolarjih... in bi pričakoval, da se bo to že zdaj malo kazalo... v številkah.
> Pa tudi (zahodno) evropske banke (vsaj tiste, ki si v skoraj 10 dobrih letih še niso opomogle; torej vsaj DB + italijanske), recimo, da jih bo potrebno pred poletjem rešiti/nacionalizirati - to bi tudi moralo tedaj evro konkretno sklatiti, ali je tudi to že "vračunano".
>
> Nate naslavljam vprašanje, ker si pred cca 3 tedni, ko je dolar rastel proti eur in je bil tudi jpy presenetljivo šibek, predvidel njegovo bodočo šibkost ravno skozi prizmo pričakovanje odzivnosti feda. Ampak fed je zdaj, bolj ali manj zaključil (ja, vem, da čak noris lahko vedno še eno pirueto več naredi v zraku preden ti s škornji pobrusi zobe, ampak recimo, da so zdaj opravili, kar je bilo pričakovano...).

nisem cisto preprican, kaj je tvoj glavni point, mogoce se se nisem cisto zbudil, kakorkoli, poskusil ti bom odgovoriti eno za drugim, pa ti sestavi.

carry reversal je vsekakor player. o tem smo ze tukaj ze pogovarjali - dva razloga za rast eur proti usd, a) carry unwind in b) ecb je po svoji jugoslovanski naravi tipicno vedno too little too late in zaostaja po delovanju najmanj za fedom, ce ne se za vsemi ostalimi velikimi, plus klasicni problemi mnogocelicarjev (hej kje imam rit in kje glavo).

kar se tice b), je bilo to res impresivno demonstrirano, ko je lagarde izletela z mislijo, da saj ni naloga ecb drzati skupaj yielde - njen predhodnik pa je 8 let pocel tocno to (in zaradi tega danes eur se obstaja) - nakar so se tako ona kot ostali sli per partes damage control po locenih intervjujih.

(ja, se strinjam, da lahko to vzamemo tudi kot trial balloon, ker tako zajebat svoj prvi pomemben nastp je ze tezko naredit ponesreci, sploh ce je tvoja dotedanja pot ravno vodenje in komunikacija v tricky situacijah.)

kar se tice dogajanja na usd strani, a ni klasika to, da ko stvari zaskripajo, je glavni problem po svetu dolarska likvidnost?

in ta problem (da nje manjka) je vsekakor ziv; ce pogledas eurusd od objave fedovega artilerijskega udara, je sla zadeva odtlej nekajkrat v rangu 1% gor in dol v enem dnevu (1.11 / 1.12), ker se revez ne more odlocit, a je vec vredno to "dejte no mir, saj zdaj bo neskoncno usd, drugi pa se vedno spijo" ali pa "ja okej, ampak nas se vedno boli".

premik eurusd je bil od 1.08 do cca 1.147 ne ravno dolgo nazaj. meni se tole sedanje 1.11/1.12, torej retreat za polovico, zdi dokaj nevtralno obmocje za globoke razmisleke kot zgoraj, all things considered.

fedova ponujena likvidnost zdaj zlagoma prehaja v prakso:

- usd swapi: Bank of Japan's NEW 3-month $ swap lines just saw $30.272 billion take up by the banks

twitter.com/StephenS...7251540993

- fed discount window: v preteklosti so se banke obotavljale hodit tja, ces s tem signaliziramo, da smo v riti in potem bodo vsi skocili na nas ... zdaj jih je prislo 8 naenkrat (je potem tezje eno izolirat kot problematicno :)

twitter.com/DiMartin...8037252097

ali je fed napravil, kar je bilo pricakovano? za moje oci ja. zgrabil je tako kvalitativno (z vseh koncev hkrati, ok razen swapov emerging svetu) kot tudi kvantitativno mocno. napravil je tako, kot se lahko pricakuje od nekoga, ki je pod steklom, na katerem pise v primeru pizdarije razbij steklo.

vednar a pa to pomeni, da to je to, fed itak nic vec ne more? po moje absolutno ne pomeni tega.

sprasujes dodatno, ali lahko ljudska pamet vzame crknjenost evropskih bank (od katerih so slovenske med najbolj pospravljenimi) kot nekaj, kar je tkoaltko ze znano. po moje je cudno, ce ji doslej ne bi ratalo tega vzeti. se posebej db je ze tradicionalno gnojisce s svetovnim slovesom in ce se njej kaj zgodi, je tkoaltko vseeno, kaj se dogaja z ostalimi. potem je tu se altmaierjevo nedavno omenjanje nacionalizacij. ampak hej, ljudska pamet being what it is, kaj pa vem.
Hvala za izčrpen odgovor!

Moj glavni point je, da sem že v štartu pizdarije pričakoval, da bo dolar skočil (kar na hitro tudi je), da nisem pričakoval, da bo potem padel in da bi po moji logiki pa zdaj spet moral začeti ornk rast, vsaj če bi upošteval (morda presplošno) relacijo "večja intenziteta globalnih ekonomskih problemov=večja krepitev dolarja". No, in danes se to ravno zdaj celo dogaja.

In sem poizvedoval, če morebiti kje leži kakšen očiten, a v mojem pogledu spregledan razlog, zaradi katerega bi znale stvari biti drugačne.

Ker gledam tako, da če smo pri dolgoročnih ameriških obveznicah in pri eurodollarju/ratih glavni premik že videli kar v štartu dogajanja, pa če so nato sledile delnice, ki so do zdajšnjih nivojev ne glede na to ali bo šle še 10 ali 20% dodatno dol, že kar konkretno klecnile, predvsem pa je volatilnost eksplodirala tako, da so opcije (vsaj kratko in srednjeročne) uninvestable, so pa valutni trgi še daleč najbolj mirni in tudi volatilnost/cene opcij so ostale na največjih parih zmerne(jše).

PS:
Z naslednje Trumpove novinarske konference
twitter.com/Stalingr...7852568576
crt sporočil: 27.422
[#2825482] 17.03.20 11:53 · odgovor na: anon-434258 (#2825477)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 17.03.2020 12:24
[FIN307010]
Moj glavni point je, da sem že v štartu pizdarije pričakoval, da bo dolar skočil (kar na hitro tudi je), da nisem pričakoval, da bo potem padel in da bi po moji logiki pa zdaj spet moral začeti ornk rast, vsaj če bi upošteval (morda presplošno) relacijo "večja intenziteta globalnih ekonomskih problemov=večja krepitev dolarja". No, in danes se to ravno zdaj celo dogaja.
se enkrat pregledno,

razlogi dolar up:

- cim je stala vsi joj dajte nam dolarje

razlogi dolar down (o kateih smo se izrecno pogovarjali v forumu tocno pravi cas na startu pohoda z 1.08 na 1.14+):

- carry unwind (zakaj bolj izrazen na eur kot jpy: lahko da zato, ker je om na eur vs. na jpy v primerjavi s situacijo v casu prejsnjih sokov dosti cenejsa)

- fed najbolj aktivna pri easy money in dokler se ecb ne zmiga, diferencial monetarne politike vlece eur gor

zdaj v kateri etapi zgodbe bo katera plat prevagala... je stvar sprotnega dogajanja.

tradable je pa to dogajanje bolj slabo, ker je zelo mocan headline risk (joze jozevec je dal izjavo da X aaaaand it's gone).
crt sporočil: 27.422
[#2825485] 17.03.20 12:01 · odgovor na: (#2825483)
Odgovori   +    2
[rename]
Zakaj pa po tvojem BTC tako drvi gor-dol.... po jurja gor, jurja dol....?
ker je slabo likviden trg in maksimalno adrenalinska publika.
crt sporočil: 27.422
[#2825487] 17.03.20 12:03 · odgovor na: crt (#2825485)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 17.03.2020 12:04
[]
> [rename]
> Zakaj pa po tvojem BTC tako drvi gor-dol.... po jurja gor, jurja dol....?

ker je slabo likviden trg in maksimalno adrenalinska publika.
recimo analogija pri zlatu, ki te tudi zanima...

si slon in se hoces na zlatu po vsej sili zriniti skozi vrata: povzrocis premik X %

isto kot zgoraj, samo na srebru: povzrocis premik 2X+ %

ker je tako majhen trg, da je tvoj manever v bistvu glavno, kar ga premika.

kar primerno hudokurcni in kapitalizirani player lahko pocne tudi nacrtno seveda.

zacne prodajat in se po vseh kanalih dere FIRE ! FIRE 1!!!! in ko vse ribice bezijo ven iz dvorane, jih zunaj caka z mrezo, prinese nazaj not svojo maso in kasira razliko.

ali pac v obratno smer, isti princip.
alain sporočil: 5.172
[#2825494] 17.03.20 12:17 · odgovor na: ljsefan (#2825455)
Odgovori   +    2
To kar eni sanjajo o ostrem V okrevanju se po mojem ne bo zgodilo. To da tovarne povsod po svetu zapirajo vrata, tega ni bilo niti med 2.sv.vojno. Ogromno malih podjetnikov, s.p. bo propadlo, ker enostavno živijo iz meseca v mesec, pritisk pri bančnih kreditih bo pomenil spet slabše bilance bank (kaj to pomeni že poznamo), ker ljudje ne bodo imeli denarja, se bo povečal pritisk na trgu nepremičnin, turizem je za letos tako ali drugače zaključil, veliko neosnovnih stvari se bo počasi vračalo nazaj, če bo lock down dva meseca. Tako da bo to zelo počasna U krivulja po mojem osebnem mnenju.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2825503] 17.03.20 12:36 · odgovor na: crt (#2825487)
Odgovori   +    0
[]
> []
> > [rename]
> > Zakaj pa po tvojem BTC tako drvi gor-dol.... po jurja gor, jurja dol....?
>
> ker je slabo likviden trg in maksimalno adrenalinska publika.

recimo analogija pri zlatu, ki te tudi zanima...

si slon in se hoces na zlatu po vsej sili zriniti skozi vrata: povzrocis premik X %

isto kot zgoraj, samo na srebru: povzrocis premik 2X+ %

ker je tako majhen trg, da je tvoj manever v bistvu glavno, kar ga premika.

kar primerno hudokurcni in kapitalizirani player lahko pocne tudi nacrtno seveda.

zacne prodajat in se po vseh kanalih dere FIRE ! FIRE 1!!!! in ko vse ribice bezijo ven iz dvorane, jih zunaj caka z mrezo, prinese nazaj not svojo maso in kasira razliko.

ali pac v obratno smer, isti princip.
to, plus se en moment je trenutno z zgodbi z bitcoinom: halving (oz. halvening) cez 55 dni. novi bitcoini se ustvarjajo z rudarjenjem in "nagrada" za rudarje se bo cez 55 dni prepolovila, z ucinkom atomske bombe na ponudbeno stran.

v teh dneh smo price vojni velikih rudarjev za trzni delez po halvingu. to je max pain vojna, po dinamiki precej podobna trenutni naftni vojni med savdijci, rusi, americani.

zadnji halving je bil pred 4 leti (9. julij 2016) in ce se na chartih pogleda tedanjo akcijo, gre dandanes presenetljivo slicno zaenkrat, vsaj v grobih obrisih.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2825506] 17.03.20 12:52 · odgovor na: (#2825498)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 17.03.2020 12:55
od crasha prejsnji teden je likvidnost cisto posrkalo. market-makerje kot glavne providerje likvidnosti je zradiralo, zaradi ucinka domin so bili serijsko likvidirani in sele vceraj je zacelo kazati, da se pocasi vracajo oz. da se knjige narocil na nakupni strani spet polnijo.

sam za svoje potrebe spremljam likvidnost na bitmexu in bitfinexu, imas vpogled v knjigo narocil na njihovih sajtih tudi brez accounta, predvsem knjiga od bitfinexa se danes smatra za nek najbolj merodajen pokazatelj, medtem ko se variable iz bitmexa uporabljajo za meta-metriko.

ce te to zanima se globje kopat: na tensorcharts in podobnih sajtih imas heatmape, to so na chartih vizualizirane knjige narocil za posamezne borze. topshit so predvsem heatmape s kumulativno ponudbo in povprasevanjem (torej s podatki iz vseh moznih borz na enem chartu), ampak se nisem nasel zastonjskih.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2825509] 17.03.20 12:57 · odgovor na: anon-186196 (#2825506)
Odgovori   +    3
Mene zanima, na koliko bi kripto scena morala pasti, da bi nekateri uvideli, da je vse skupaj vredno nič.

Verjetno kar na nič.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2825512] 17.03.20 13:02 · odgovor na: tilenrexi (#2825509)
Odgovori   +    2
[tilenrexi]
Mene zanima, na koliko bi kripto scena morala pasti, da bi nekateri uvideli, da je vse skupaj vredno nič.

Verjetno kar na nič.
Ma nič tudi ni.
Se da ocenit, koliko gotovine približno je potrebne za nezakonite posle.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2825515] 17.03.20 13:10 · odgovor na: tilenrexi (#2825509)
Odgovori   +    1
[tilenrexi]
Mene zanima, na koliko bi kripto scena morala pasti, da bi nekateri uvideli, da je vse skupaj vredno nič.

Verjetno kar na nič.
ne vem. to so fundamentalna vprasanja precej filozofske narave. sam na vse skupaj gledam cisto pragmaticno, kot trejder, in me na koncu balade zanima striktno iz vidika stanja na mojem racunu. ce ne bi trejdal tega, bi pa pac kaj drugega, morda vzhodnjaske device ali kamele.

btw, nicla je bila dejansko zelo zelo blizu na bitmexu v petek, samo 17M vidnih nakupnih narocil je bilo v knjigi nad 0.00 (za natancno stevilo se ne ve, ker obstajajo tudi skrita narocila).
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2825539] 17.03.20 14:21 · odgovor na: (#2825533)
Odgovori   +    1
[rename]
Saj res, na halvening sem pa čisto pozabil.
Čeprav... 2016 je bilo čisto drugačno "vzdušje".
vzdusje se kar popravlja v zadnjih par dneh. vidim dosti dobrih starih mackov previdno optimisticnih dolgorocno, vecinoma so vsi na kesu ampak z nabitimi kanoni. glavni problem bitcoina trenutno je izredno visoka korelacija z delniskimi trgi oz. z ucinki korone, kar je sam po sebi gamechanger, to je prvic v zgodovini, doslej je bil cisto nekoreliran asset.

par jagodnih utrinkov iz tviterja:

twitter.com/CryptoDo...4827491330

@CryptoDonAlt
The moment the new daily coronavirus numbers are smaller than the previous days for 3-7 days is the moment I'll just buy everything, stocks crypto, you name it, it's fair game.

Until then I'll preserve capital as good as I can.
2:42 AM · Mar 16, 2020

twitter.com/HsakaTra...5877823488

@HsakaTrades
ONCE WE GET THROUGH THIS CRISIS YOU'RE GOING TO HAVE A $BTC MARKET LIKE YOU'VE NEVER SEEN BEFORE
8:47 PM · Mar 16, 2020
anon-434258 sporočil: 114
[#2825556] 17.03.20 15:04 · odgovor na: crt (#2825482)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-434258 17.03.2020 15:06
Če se pride na S&P500 na 2300 znajo menda počasi začet pokat neki v koreji precej razširjeni izvedeni yield casing produkti (autocallables), ki predstavljajo defacto kontinuirano prodajanje globokih putov. Dozdajšnji padci teh menda še niso povozili, je pa tik na tem, menda... Potem zna lokalno dno leteti še kakih 10% nižje.

www.horsemancapital....use-update

PS:
Pa dolar ornk kaže mišice. Mogoče v tem tednu prebije dec16 high.
Kljub temu, da ima Mnunchin menda pripravljen 850B$ paket. Ampak glavnina spet v tax cutsih...
crt sporočil: 27.422
[#2825560] 17.03.20 15:21 · odgovor na: anon-434258 (#2825556)
Odgovori   +    0
[FIN307010]
Če se pride na S&P500 na 2300 znajo menda počasi začet pokat neki v koreji precej razširjeni izvedeni yield casing produkti
to sem bral ja, svasta :)
ljsefan sporočil: 803
[#2825562] 17.03.20 15:27 · odgovor na: crt (#2825560)
Odgovori   +    0
Se pravi še en zgrešen Donijev nastop in nov tobogan ...
crt sporočil: 27.422
[#2825563] 17.03.20 15:28 · odgovor na: anon-434258 (#2825556)
Odgovori   +    0
[FIN307010]
Kljub temu, da ima Mnunchin menda pripravljen 850B$ paket. Ampak glavnina spet v tax cutsih...
vidim da sem spada tudi onih 50+ mrd za airlines... ki so v zadnjem desetletju ves cashflow dali za nakup lastnih delnic :)
crt sporočil: 27.422
[#2825567] 17.03.20 15:39 · odgovor na: anon-434258 (#2825556)
Odgovori   +    0
zoltanov nov tekst na temo pronicanja dolarske likvidnosti - prepocasi & predlogi

plus.credit-suisse.c...LnU2AN-SO8
anon-434258 sporočil: 114
[#2825570] 17.03.20 15:46 · odgovor na: crt (#2825563)
Odgovori   +    1
[]
> [FIN307010]
> Kljub temu, da ima Mnunchin menda pripravljen 850B$ paket. Ampak glavnina spet v tax cutsih...

vidim da sem spada tudi onih 50+ mrd za airlines... ki so v zadnjem desetletju ves cashflow dali za nakup lastnih delnic :)

In katerih največji lastnik je od nakupov v zdanjih tednih.... tadam... stric Warren oziroma Berkshire :) Ta vzor asketskega pravičnega takorekoč protestantskega investitorja, zagovornika višjih davkov, pomoči revnim - čisti antipod miamiske ali newyorške dekadence in greed is good egocentrizma!

Ja, to bo šlo težko skozi, če glavni mediji pograbijo resno.

Je pa fascinantno, kako bodo v urepe za "malega človeka" zapakirali vse to. In potem bo spet ona legendarna TARP razlaga "you have to vote for it, to see what is in it".
crt sporočil: 27.422
[#2825579] 17.03.20 16:09 · odgovor na: anon-434258 (#2825570)
Odgovori   +    0
[FIN307010]
In katerih največji lastnik je od nakupov v zdanjih tednih.... tadam... stric Warren oziroma Berkshire :) Ta vzor asketskega pravičnega takorekoč protestantskega investitorja, zagovornika višjih davkov, pomoči revnim - čisti antipod miamiske ali newyorške dekadence in greed is good egocentrizma!
ja, ta stric je se boljsi v marketingu od nemcije :)
philips sporočil: 6.715
[#2825589] 17.03.20 16:32 · odgovor na: crt (#2825563)
Odgovori   +    1
[]
> [FIN307010]
> Kljub temu, da ima Mnunchin menda pripravljen 850B$ paket. Ampak glavnina spet v tax cutsih...

vidim da sem spada tudi onih 50+ mrd za airlines... ki so v zadnjem desetletju ves cashflow dali za nakup lastnih delnic :)
Privatizacija dobičkov, socializacija izgub

USA firme so v zadnjih letih za nakupe lastnih delnic porabile 4.000 mrd Usd. In samo lani ne na kredit, to pa zaradi tax cuta
anon-434258 sporočil: 114
[#2825594] 17.03.20 16:44 · odgovor na: crt (#2825567)
Odgovori   +    0
Ja, Zoltan je en tak Fed-ov stic iz ozadja :)

Prejšnji teden (v "supply chain is payments chain in reverse") je razložil, kaj mora Fed naredit takoj.
In je Fed v parih dneh to naredil.

Zdaj pravi, da to ni bilo dovolj in daje nova navodila. Ma tudi slogovno prav navodila daje :)

In navodila se glasijo nekako "vsakemu likvidnosti po njegovih potrebah, na nikogar ne smemo pozabiti". Katoliško, komunistično, whatever. Saj vem, da če je objektivno cilj obdržati sistem pokonci, so ta navodila na mestu in jih bo fed najbrž tudi spet upošteval - bomo videli sicer, če tudi tokrat tako hitro - ampak postavljamo pa res še močnejše temelje za pričakovanja, da bo neka centralna institucija, karkoli se že zgodi, reševala vedno vse po spisku (no, vse po spisku od omembe vrednih, ne od dejanskih posameznikov).
In obnašanje, ki je strukturo trga naredilo tako šepavo kot zdaj je, se bo samo še stopnjevalo.

Kot se je danes nekomu simpatično zapisalo: Today whole market works like one giant LTCM.

Dolar index danes kaže, kot da gre konsenz v smer, da Požarju tokrat ne bodo prisluhnili čisto v realnem času.
anon-434258 sporočil: 114
[#2825597] 17.03.20 16:55 · odgovor na: anon-434258 (#2825594)
Odgovori   +    1
No, v resnici že kar ubogajo.

Mnjučin ravno na konferenci že potrdil, da bo CP market rešen :)
IgorBinder sporočil: 235
[#2825607] 17.03.20 17:12 · odgovor na: (#2825483)
Odgovori   +    0
[rename]
Zakaj pa po tvojem BTC tako drvi gor-dol.... po jurja gor, jurja dol....?

P: se dobro, da nimam eurov, ker tam pri 4k$ me je zelo scemelo v prstih ;-)
Ker praviš, da nimaš eurov se lahko poigraš z tem: :)))))))) brez vložka denarja......

I am sending you 1π! Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link minepi.com/IgorB61 and use my username (IgorB61) as your invitation code.
anon-434258 sporočil: 114
[#2825608] 17.03.20 17:12 · odgovor na: anon-434258 (#2825597)
Odgovori   +    0
Ok, očitno bo danes +7% circuit breaker.

Jutri pa najbrž spet dol, ko bodo recimo uvedli temeljitejši lockdown v new yorku.
crt sporočil: 27.422
[#2825628] 17.03.20 18:36 · odgovor na: (#2825498)
Odgovori   +    0
[rename]
Zlato in srebro (+ostalo, kar se da vgrizniti) mi je razumljivo.
stari (sorry :) ta je zate:

"I've found that's a uniquely American mindset that banking system/currency collapse = Mad Max.

But It happens all the time around the world. A zero gets added to the local currency price of gold, and life goes on. "
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2825632] 17.03.20 18:49 · odgovor na: crt (#2825628)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 17.03.2020 18:53
btw, fajn roman za te cajte

Erich Maria Remarque: Crni obelisk

cukrcek, o zivljenju med hiperinflacijo v pred-hitlerjevi nemciji, vecinoma se dogaja v pogrebnem podjetju pa v bordelu cez cesto pa par romanticinh, celo par platonsko-eroticnih prizorov je iz ludnice.
1011Arist sporočil: 1.063
[#2825633] 17.03.20 18:51 · odgovor na: shevchenko (#2823095)
Odgovori   +    4
[shevchenko]
> [alain]
> in drugič je to smrt za gospodarstvo.

gospodarstvo bo pac pocakalo na boljsi trenutek. ekstraprofiti bodo morali pocakat kak mesec ali dva. bo slo?
Tvoja rdeča zaslepljenost je res neskončna. Ti vidiš samo ekstraprofite in v svojem lapanju pozabljaš, kako nastanejo.

Včeraj sem govoril z ekstra profitabilnim podjetjem z okoli 50 zaposlenimi, ki dela dobrih 300.000 € dobička in ima 1.200.000 € kapitala.
Podjetje plača za plače 100.000 € na mesec, ta mesec bo imelo še mogoče 30.000 € prihodkov.
Po treh mesecih ne bo nikakršnega govora o profitu, če se bodo banke preplašile kot so se leta 2009 bodo tvoji ekstra profiti vdarili take kot si ti v glavo z izgubo 100.000 delovnih mest v Sloveniji.
Tega preroki tvoje vrste nikakor nočete razumeti.
hostamox sporočil: 8.460
[#2825643] 17.03.20 19:23 · odgovor na: 1011Arist (#2825633)
Odgovori   +    0
25 procentnega donosa na kapital se ne bi sramoval noben trgovalec.
Ga ni mogoče malo ? Se pravi je kar nekaj vzvoda.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2825646] 17.03.20 19:43 · odgovor na: anon-186196 (#2825632)
Odgovori   +    0
pazi to: na chartu na 1-min linijah sta zasukan vix in bitcoin. totalno zalimana. to je sick market, vsa jajca so v eni kosari.

pbs.twimg.com/media/...name=large

Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 115