Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: pomoč - kam z denarjem

Strani: 1 2

anon-261495 sporočil: 7
[#1635528] 29.03.12 23:03 · odgovor na: hostamox (#1635383)
Odgovori   +    6
Prav nič. Denarja od tožb, dedovanja se branim, ker mi to deluje dokaj nečastno. Denar naj se zasluži po lastni zaslugi in ne od drugih. Tožbi sem se že izognil, dedovanju če bo možno pa tudi. Lahko mi rečeš, da sem bedak ampak ok tak pač sem.

Se mi pa zdi totalno bedno, da človek prejema tisto socialno štipendijo, ki je nevem 100 al 200 € na drugi strani pa kup denarja.

Tista primerjava z Jankovičem pa...a kakih boljših zgledov ne morete dobiti? Ni čudno, da se država vede zmeraj bolj mačehovsko saj nima več od kje vzeti, ker ima folk pač tako mentaliteto, da bolje na tak način zih ne bo nikoli. Smo pa še zmeraj dooost socialna država naprom drugim zahodnim kapitalističnim.

No ja, še bolj debilno se mi pa zdi, da zih ima kdo tu od komentatorjov otroka/otroke, ki bi radi štipendijo pa jih zaradi takih kot je ta 100.000 € študent ne mora dobiti saj je število le teh omejeno.

Bravo kekci
hostamox sporočil: 8.460
[#1637197] 30.03.12 21:19 · odgovor na: anon-261495 (#1635528)
Odgovori   +    1
[Bitumen]
Prav nič. Denarja od tožb, dedovanja se branim, ker mi to deluje dokaj nečastno. Denar naj se zasluži po lastni zaslugi in ne od drugih. Tožbi sem se že izognil, dedovanju če bo možno pa tudi. Lahko mi rečeš, da sem bedak ampak ok tak pač sem.

Se mi pa zdi totalno bedno, da človek prejema tisto socialno štipendijo, ki je nevem 100 al 200 € na drugi strani pa kup denarja.

Tista primerjava z Jankovičem pa...a kakih boljših zgledov ne morete dobiti? Ni čudno, da se država vede zmeraj bolj mačehovsko saj nima več od kje vzeti, ker ima folk pač tako mentaliteto, da bolje na tak način zih ne bo nikoli. Smo pa še zmeraj dooost socialna država naprom drugim zahodnim kapitalističnim.

No ja, še bolj debilno se mi pa zdi, da zih ima kdo tu od komentatorjov otroka/otroke, ki bi radi štipendijo pa jih zaradi takih kot je ta 100.000 € študent ne mora dobiti saj je število le teh omejeno.

Bravo kekci
Načelnost je sicer lepa stvar, je pa bolj malo uporabna.
Bogatstvo se večinoma pridobiva prek dedovanja, tistih ki so uspeli iz nič je bolj pesek v oći za ljudstvo.
Že to da si rojen v družini, ki ima solidne prihodke (nisi upravičen do štipendije), je lahko del tvoje dedišćine. Mogoče ne podana direkt v premoženju ampak v znanju, nudenju možnosti etc. .
anon-261495 sporočil: 7
[#1638360] 01.04.12 11:46 · odgovor na: hostamox (#1637197)
Odgovori   +    0
Ah ne klobasaj traparij. Tisti cenzusi gredo na roke samo tistim, ki so momentalno res brez dohodkov (brezposelni) ali pa kake številčne družine, ki nimajo visokih prihodkov, potlej imaš še razne "revne" privatnike, ki lepo skrijejo svoj dohodek pa je.

V Sloveniji si tretiran kot "bogataš", če imaš 1300 € dohodka pa vsi vemo, da je to daleč od resnice.

Ah pa se niti ne bi strinjal, da se bogastvo večinoma deduje. Se ga da pridobiti z delom, znanjem, vztrajnostjo in iznajdlivostjo.

Tudi nevem, da podeduješ hišo vredno 200.000 € to ni neko blazno bogastvo, bi bil dobro situiran,a bogat ziher ne. Sem pa mnenja, da kakor pridobljeno, tako zgubljeno...

Sem že dostkrat na lastni koži izkusil. :)
anon-218072 sporočil: 258
[#1638406] 01.04.12 13:01 · odgovor na: anon-273385 (#1612142)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-218072 01.04.2012 13:03
Moje mnenje:
Če nameravaš res kupiti nepremičnino, potem jo tudi kupi.
1.Najdi nepremičnino,ki ti odgovarja.
2.Preveri vse kar se da preveriti glede nepremičnine.
3.S prodajalcem se dogovori glede plačila.
4.Če denarja nimaš dovolj in imaš finančno situacijo čisto,daj prodajalcu del denarja,ki ga imaš,ko zbereš vse,pa še ostalo.
5.Mislim,da se boš lahko zmenil s prodajalcem.
6.Vendar vse overi pri notarju in deponiraj pogodbe in daj plombo v Zemljiško knjigo ...
7.Še enkrat opozorilo vse preveri detaljno in ne vlagaj za tako kratek rok nikamor,če nimaš dosti denarja za nakup-mogoče samo banka.

In ne nasedaj špekulantom glede cen.Če ti je nekaj všeč in imaš finančno situacijo čisto,potem kupi,saj s špekuliranjem ne boš veliko na boljšem. Saj ne kupuješ nepremičnino za špekulacijo in prodajo,ampak zase.
anon-273385 sporočil: 6
[#1639862] 02.04.12 16:03 · odgovor na: anon-261495 (#1638360)
Odgovori   +    0
Bitumen...mislim, da preveč vpletaš čustva v področje »denar«. Nevem zakaj meriš »človekovo vrednost« s tem, kako je kdo prišel do denarja in kako upravlja z njim.

Za tiste, ki so na kakršenkoli način (»pošten« ali »nepošten«) prišli do denarja, pravim samo….hvala bogu, so se pač znašli! Kdo pa pravi, da je nepošteno zaslužen denar kaj slabši od poštenega…aja »sistem« in pravila, ki si jih je pač nekdo izmislil! In če je že sistem nepošteno zastavljen (ker če ne bi bil, bi danes vsi živeli v izobilju in izpolnjevali svoj življenjski smisel, ne pa se ubadali z denarjem in premišljevanjem kako preživeti iz meseca v mesec)…potem jaz kot posameznik nimam vpliva na to, da bi kaj spremenil. Vse kar lahko naredim je, da se skušam znajti po svoje, pa četudi to pomeni iskati luknje v sistemu. Dvomim da boš ti zaradi tega mel kaj manj. Če pa že…krivi sistem, ne mene:)
Kar sem hotel povedat je, da to, če poskušam oplemenititi denar, ki je v tem nastavljenem sistemu pač edini posrednik za doseganje nekega dostojanstvenega življenja in če ti to, namesto razmišljanja kako preživeti iz meseca v mesec in ždeti v službi ki jo sovražiš…dopušča izpolnjevati samega sebe, iskati svoj življenjski smisel in početi stvari ki jih dejansko rad počneš in z ljudmi ki jih imaš rad….so let it be. In to nikakor ne pomeni, da si slaba oseba in da nimaš sočuta do človeka. Pomeni enostavno to, da sprejmeš dejstvo, da kot posameznik ne moreš ničesar spremeniti in se poskušaš znajti na način, ki ga je pač nekdo definiral z »pošteno« ali »nepošteno« .

Za sočloveka pa poskrbiš oz. tudi bom poskrbel, ko bom imel sam dovolj….za primerjavo --> težko osrečuješ druge, če sam nisi srečen :)
anon-261495 sporočil: 7
[#1640287] 02.04.12 22:22 · odgovor na: anon-273385 (#1639862)
Odgovori   +    1
Nevem tako razmišljanje, da kot posameznik nemoreš nič spremeniti je samo potuha in laž. Spremembe se začnejo pri posamezniku samemu, ki lahko to miselnost prenese v širši krog.

Luknje v sistemu, lahko najdeš tudi luknjo v varnostnem sistemu ter oropaš banko. Si se pač znašel. Zame je to skoraj ena in ista stvar.

Sicer pa ok to sem jaz, a še vsako stvar, ki sem jo dobil podarjeno ali lahko pridobljeno sem spičkal ena dva tri, tiste stvari, ki pa sem jih prislužil z svojim delom pa ne.

In imam tako mišljenje. Delajte pa kar vas je volja, a vedi, da te bo življenje enkrat udarilo po glavi, pa ni nujno, da v denarnem smislu.

Lp
USB21 sporočil: 4
[#1641928] 04.04.12 08:51 · odgovor na: anon-273385 (#1639862)
Odgovori   +    1
Res je, kar ni moralno, ni nujno, da je nezakonito, saj je vse, kar ni posebej prepovedano, dovoljeno. Vendar ravno zaradi take miselnosti smo v zahodni kulturi tam kjer smo, in to ne velja samo v naši postkomunistični neoliberalistični in (ne)demokratični 'kuri'. Tovrstna ločitev morale od zakonitosti vodi v razkroj družbe. Kar poglejmo v parlament, kjer je morala prav tako na čakanju, saj ima prednost kupčkanje moči in posledično zasebnih denarnic.
Oportunisti, ki ne vidite dlje od svoje malhe, ste zametki novih izkoriščevalskih paramanagerjev z računi na Kajmanih in četo lačnih ljudi okoli sebe, ki so jih 'nadmudrili' s svojo sposobnostjo izkoristiti sistem.
Ker si mlad, se zamisli, ali je to res tisto, kar bi rad ustvaril v svojem življenju; kaos in nesrečo drugim za lasten užitek v obliki športnih avtov in drugih statusnih simbolov, ki pa ne bodo mogli zakriti tvojega bistva.
In res je, tisti z malo daljšo kilometrino vemo, da tisto kar oddajaš, se ti vrne. Če ne tebi osebno, pa tvojim naslednikom, saj je krivice potrebno obdelati, predelati in pustiti za sebo, če resnično želiš živeti. Drugače životariš v lastni kletki, pa čeprav je zlata.

Strani: 1 2