Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-22053 sporočil: 2.869
[#699082] 01.02.10 16:01 · odgovor na: anon-119197 (#698903)
Odgovori   +    1
[dalex]
Stari, jaz poenostavljam vse stvari, ne samo povecini parazitsko vlogo javnega sektorja. Sicer ne vem tocno, zakaj se zagovarjas in/ali me napadas, ce se ne prepoznas v mojem polovicnih poenostavljanjih.
Stari, te ne napadam, ne sebe zagovarjam , ker se pa res nimam zakaj(hvala bogu, kar sem doslej storil,sem prepričan je zelo veliko),a če želiš ,ti imaš prav, brez mojih razmišljanj.Če želiš, še napišem, da si ti edini, ki kaj koristnega storil.
anon-129709 sporočil: 879
[#699100] 01.02.10 16:16
Odgovori   +    5
Pa to je hujše kot delo na cesti,kjer z lopato dela en delavec,štirje zraven njega pa imajo roke v žepu in tega delavca nadzorujejo.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#699103] 01.02.10 16:18 · odgovor na: bc123a (#698300)
Odgovori   +    5
[bc123a]
> [babi2]
> > [0628Vinar]
> > Učitelj v osnovni šoli dela povprečno 5 ur v šoli, 3 ure se mu priznajo za priprave doma, v razredu pa sta tudi po dva učitelja, Štrukelja pa bo pobralo od nadčloveških obremenitev.Pa saj nas bo vrag vzel!
>
> Poznam veliko učiteljev, ki preko t.i. delavskih univerz učijo in dodatno služijo. Če bi bili tako obremenjeni, bi si ne iskali dodatnega dela.

Samo zato, ker ti poznas nekaj lenuhov, se ne pomeni, da so vsi taksni. Tudi v javnem sektorju je tako, da zaradi dolocenega deleza lenuhov nekdo to nadoknadi. In ja, razlika med javnim sektorjem in privatnim je v tem, da se v javnem lenuhov zlepa ne da znebiti.

jo BC..

a kaj veš kako je z učitelj na faksih?

jaz se sicer v te zadeve nikoli nisem poglabljal, ampak poznam nekoga ki je pač diplomiral in sedaj predava na fakulteti..pravi da je bomba, v smislu kako preprosto je, da pa če bi se zaposlil npr. na gimnaziji, tam bi moral pa veliko več časa biti v službi..

na faksu se mu pa precej manj ur šteje za polni delovnik..

sicer zelo OK človek, predvsem zelo delaven..poleg službe opravlja še OHOHO del, mi je pa jasno da če bi moral hoditi normalno v službo, ne bi zmogel, ker ima pač dan premalo ur:)
anon-103400 sporočil: 84
[#699126] 01.02.10 16:42
Odgovori   +    6
Pa tako so leta 1991 pred plebiscitom govorili, da bo cenejša država. No novinarji kje ste - vprašajte jih.
Nimamo liderja tako lahko pričakujemo samo še bankrot države.

MOGOČE PA NAS REŠIJO NOVI DAVKI. PA SE VSAK DAN ZMISLIJO NOVEGA. KAPPPP !! S temi šalabajsarji ni bodočnosti. Predlagam, da čim manj uporabljate (če se le da) vse ustanove, ne naročajte, ne kupujte častnike, čim manj glejte okrogle mize, ....
anon-9939 sporočil: 17.846
[#699131] 01.02.10 16:46 · odgovor na: anon-103400 (#699126)
Odgovori   +    3
[vinkomer]
Pa tako so leta 1991 pred plebiscitom govorili, da bo cenejša država. No novinarji kje ste - vprašajte jih.
Nimamo liderja tako lahko pričakujemo samo še bankrot države.

MOGOČE PA NAS REŠIJO NOVI DAVKI. PA SE VSAK DAN ZMISLIJO NOVEGA. KAPPPP !! S temi šalabajsarji ni bodočnosti. Predlagam, da čim manj uporabljate (če se le da) vse ustanove, ne naročajte, ne kupujte častnike, čim manj glejte okrogle mize, ....
Sicer si ne predstavljam kako bi lahko kdorkoli polnoleten požrl reklamo, da naj bi bila manjša a samostojna država cenejša. To nasprotuje vsem zakonitostim ekonomske teorije.
anon-40251 sporočil: 114
[#699148] 01.02.10 17:04
Odgovori   +    1
Slovenija in Nemčija nista ravno primerljivi. Kljub temu da smo relativno majhni moramo imeti vse institucije, ki so potrebne za funkcioniranje države.
anon-106232 sporočil: 561
[#699164] 01.02.10 17:11
Odgovori   +    5
Vsem priporočam branje uvodnika v zadnjem Economistu "The cruelty of compassion."

Samo za pokušino: "...the need to preserve social cohesion, parroted by European politicians from left and right, has become a self-defeating excuse to avoid reform."

Vse kaže, da imamo v EU, z nekaj izjemami, kar veliko družbe!
anon-190414 sporočil: 709
[#699166] 01.02.10 17:12 · odgovor na: dronyx (#698973)
Odgovori   +    4
[dronyx]
Morda bo pa kakšna država v naši bližnji okolici outsourcala svoj javni sektor in tu bi mi lahko ponudili svoj višek kapacitet.
Sm že stokrat napisu, da bi Slovenija rabla outsourcat svoje penzjonerje. To nm požre največ dnarja. Javn sektor bi jest mal zmanšu. To že, predvsem pa bi uvedu zdravo pamet pa odgovornost. Kdor ga popuši, adijo dobr mest. Tko ga pa uradniki serjejo sto na uro, pa se jim nč ne zgodi.

Kt drugo ne bi dvignu plač čeu en let, kt majo mende dogovorjen. Zakva nek.

Primer šolstva. Kolkr razumem, so včas prfokse mele po 30 otrok, zdej jih majo pa 20, k je otrok kao premal, učitlnov pa preveč. Plače jim pa skoz rastejo. Najhujš je pa to, da majo potem še ene tajnice pa psihologe pa motivatorje pa uradnke pa pride na eno uro učenca glih 2x več ljudi kt pred 20 leti. Učitli vsaj učijo, pa tud pr 20 v razredu je bl kvalitetn. Kva pa delajo ostali paraziti? To je tist narobe u javnmu sektorju.

Al pa zdravstvo. Kako nesposobni morajo bit politki, da ne morjo ene tolk preproste stvari uredit kt je recmo zdravniška zlobnica?

To skoz pravm. Najhujš je to, k manka zdrave pameti. U javnmu sektorju, pr politikih, v prvatnmu sektorju, pr pravni državi, zlobniški zbornici, novinarjih, ... povsod ...
dronyx sporočil: 4.602
[#699182] 01.02.10 17:22
Odgovori   +    3
Na začetku te niti me je nekdo skoraj že prepričal, da je gospodarstvo v takem stanju zato, ker je okolje nestimulativno in je delo z visoko dodano vrednostjo preveč obdavčeno. Samo kako za vraga lahko recimo Nemški Siemens plačuje svoje inženirje 5000 € bruto in navzgor, pri nas pa je cena takega kadra komaj okrog 2500 € bruto? Ne glede na davke je slovenski delavec še vedno bistveno cenejši, kot nemški. Ali jaz česa tu ne štekam?
anon-17378 sporočil: 8.998
[#699187] 01.02.10 17:25 · odgovor na: anon-9939 (#699131)
Odgovori   +    3
[0219K21]
Sicer si ne predstavljam kako bi lahko kdorkoli polnoleten požrl reklamo, da naj bi bila manjša a samostojna država cenejša. To nasprotuje vsem zakonitostim ekonomske teorije.
Čigave ekonomske teorije?

Slovenska in zahodna sta si namreč precej vsaksebi (različni).
bc123a sporočil: 48.253
[#699194] 01.02.10 17:28 · odgovor na: anon-95084 (#699103)
Odgovori   +    2
[matic1982]
jaz se sicer v te zadeve nikoli nisem poglabljal, ampak poznam nekoga ki je pač diplomiral in sedaj predava na fakulteti..
to ne more biti res, za predavatelja diploma ze 30 let ni dovolj. Doktorat + habilitacija (minimalno docentura) je minimum za predavanje na univerzi.

dopuscam pa moznost da ima katera od "novokomponovanih" univerz res tako bizarno prakso. kar gre skup s tem, da pac ne mores soditi pocez.
Vinci sporočil: 5.933
[#699216] 01.02.10 17:42 · odgovor na: bc123a (#699194)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [matic1982]
> jaz se sicer v te zadeve nikoli nisem poglabljal, ampak poznam nekoga ki je pač diplomiral in sedaj predava na fakulteti..

to ne more biti res, za predavatelja diploma ze 30 let ni dovolj. Doktorat + habilitacija (minimalno docentura) je minimum za predavanje na univerzi.

dopuscam pa moznost da ima katera od "novokomponovanih" univerz res tako bizarno prakso. kar gre skup s tem, da pac ne mores soditi pocez.
Hja, pač ni habilitiran in predava kot asistent. Tako na hitro mi pade na pamet Peter Groznik.
Vinci sporočil: 5.933
[#699231] 01.02.10 17:57 · odgovor na: Vinci (#699216)
Odgovori   +    0
[Vinci]
> [bc123a]
> > [matic1982]
> > jaz se sicer v te zadeve nikoli nisem poglabljal, ampak poznam nekoga ki je pač diplomiral in sedaj predava na fakulteti..
>
> to ne more biti res, za predavatelja diploma ze 30 let ni dovolj. Doktorat + habilitacija (minimalno docentura) je minimum za predavanje na univerzi.
>
> dopuscam pa moznost da ima katera od "novokomponovanih" univerz res tako bizarno prakso. kar gre skup s tem, da pac ne mores soditi pocez.

Hja, pač ni habilitiran in predava kot asistent. Tako na hitro mi pade na pamet Peter Groznik.
Da dopolnim. Drugače predava tudi Bernard Brščič, pa "samo" magister. Pa včasih se res najde kdo, ki ima samo diplomo in pač predava.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#699246] 01.02.10 18:05 · odgovor na: Vinci (#699216)
Odgovori   +    0
[Vinci]
> [bc123a]
> > [matic1982]
> > jaz se sicer v te zadeve nikoli nisem poglabljal, ampak poznam nekoga ki je pač diplomiral in sedaj predava na fakulteti..
>
> to ne more biti res, za predavatelja diploma ze 30 let ni dovolj. Doktorat + habilitacija (minimalno docentura) je minimum za predavanje na univerzi.
>
> dopuscam pa moznost da ima katera od "novokomponovanih" univerz res tako bizarno prakso. kar gre skup s tem, da pac ne mores soditi pocez.

Hja, pač ni habilitiran in predava kot asistent. Tako na hitro mi pade na pamet Peter Groznik.

mislim da je tako ja da predava kot asistent..

seveda se še vedno šola dalje..plus tega pa opravlja še ogromno stvari preko s.p.

ne vem pa kakšno pogodbo ima s šolo, vem le da mi je pravil da odpika nekaj ur (res ne vem točno število) in se mu prizna polni delovni čas..

ako su lagali mene i ja lažem vas..
bc123a sporočil: 48.253
[#699248] 01.02.10 18:06 · odgovor na: Vinci (#699216)
Odgovori   +    1
[Vinci]
> [bc123a]
> > [matic1982]
> > jaz se sicer v te zadeve nikoli nisem poglabljal, ampak poznam nekoga ki je pač diplomiral in sedaj predava na fakulteti..
>
> to ne more biti res, za predavatelja diploma ze 30 let ni dovolj. Doktorat + habilitacija (minimalno docentura) je minimum za predavanje na univerzi.
>
> dopuscam pa moznost da ima katera od "novokomponovanih" univerz res tako bizarno prakso. kar gre skup s tem, da pac ne mores soditi pocez.

Hja, pač ni habilitiran in predava kot asistent. Tako na hitro mi pade na pamet Peter Groznik.
Groznik ima doktorat, in ne predava (ker ne sme brez habilitacije).

www.ef.uni-lj.si/ped...asp?id=193

(vsepovsod pise "sodelavec", kar pomeni da je asistent, in kolikor vidim recimo Poslovne Finance 1 predava Mramor, groznik je pa tam asistent). Je pa za asistenta res dovolj ze diploma, ampak "predavatelj" je pa asistent toliko kot je pleskar zdravnik (ceprav imata oba belo haljo obstaja pomembna razlika :)
bc123a sporočil: 48.253
[#699250] 01.02.10 18:08 · odgovor na: anon-95084 (#699246)
Odgovori   +    4
[matic1982]
mislim da je tako ja da predava kot asistent..
asistenti ne predavajo, poleg tega pa je za njih tedenska obveznost precej visja, kot za profesorje (torej vec neto ur).

sicer pa poznam tudi jaz taksne. hecno je, da jih najdes na podrocjih, ki so kao strasno neperspektivna in kamor se kao ne splaca iti studirat - druzboslovje, sport...
Vinci sporočil: 5.933
[#699252] 01.02.10 18:08 · odgovor na: bc123a (#699248)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Vinci 01.02.2010 18:10
[bc123a]
> [Vinci]
> > [bc123a]
> > > [matic1982]
> > > jaz se sicer v te zadeve nikoli nisem poglabljal, ampak poznam nekoga ki je pač diplomiral in sedaj predava na fakulteti..
> >
> > to ne more biti res, za predavatelja diploma ze 30 let ni dovolj. Doktorat + habilitacija (minimalno docentura) je minimum za predavanje na univerzi.
> >
> > dopuscam pa moznost da ima katera od "novokomponovanih" univerz res tako bizarno prakso. kar gre skup s tem, da pac ne mores soditi pocez.
>
> Hja, pač ni habilitiran in predava kot asistent. Tako na hitro mi pade na pamet Peter Groznik.

Groznik ima doktorat, in ne predava (ker ne sme brez habilitacije).

www.ef.uni-lj.si/ped...asp?id=193

(vsepovsod pise "sodelavec", kar pomeni da je asistent, in kolikor vidim recimo Poslovne Finance 1 predava Mramor, groznik je pa tam asistent). Je pa za asistenta res dovolj ze diploma, ampak "predavatelj" je pa asistent toliko kot je pleskar zdravnik (ceprav imata oba belo haljo obstaja pomembna razlika :)
Mah, glej, predava. A razumeš? Študenti sedijo, on je pred njimi oz. pred tablo in predava, riše po tabli, krili z rokami ... Nobenega drugega ni zraven, razen študentov in njega.

EDIT: Razen, če hočeš povedati, da on ne predava in je to, kar govori, riše in z rokami nakazuje, iluzija npr. Mramorja. Sodelavec je zato, ker ne more biti nosilec, kar pa ne pomeni, da ne predava.
bc123a sporočil: 48.253
[#699257] 01.02.10 18:13 · odgovor na: Vinci (#699252)
Odgovori   +    1
[Vinci]
EDIT: Razen, če hočeš povedati, da on ne predava in je to, kar govori, riše in z rokami nakazuje, iluzija npr. Mramorja. Sodelavec je zato, ker ne more biti nosilec, kar pa ne pomeni, da ne predava.
Saj razumem. Ampak "predava" in "diploma" mi je zvenelo toliko nemogoce narazen, da sem se pac oglasil.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#699261] 01.02.10 18:18 · odgovor na: bc123a (#699250)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [matic1982]
> mislim da je tako ja da predava kot asistent..

asistenti ne predavajo, poleg tega pa je za njih tedenska obveznost precej visja, kot za profesorje (torej vec neto ur).

sicer pa poznam tudi jaz taksne. hecno je, da jih najdes na podrocjih, ki so kao strasno neperspektivna in kamor se kao ne splaca iti studirat - druzboslovje, sport...

ok on je asistent...

sl.wikipedia.org/wiki/Asistent
anon-5608 sporočil: 113
[#699262] 01.02.10 18:18 · odgovor na: bc123a (#699257)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [Vinci]
> EDIT: Razen, če hočeš povedati, da on ne predava in je to, kar govori, riše in z rokami nakazuje, iluzija npr. Mramorja. Sodelavec je zato, ker ne more biti nosilec, kar pa ne pomeni, da ne predava.

Saj razumem. Ampak "predava" in "diploma" mi je zvenelo toliko nemogoce narazen, da sem se pac oglasil.
Tega pojava je baje na ljubljanski univerzi še in še (namreč, da habilitirani profesor posodi ime, vse skupaj pa izvaja njegov črnec, ki nima pogojev za nosilca predmeta).
anon-95084 sporočil: 2.286
[#699266] 01.02.10 18:20 · odgovor na: bc123a (#699257)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Vinci]
> EDIT: Razen, če hočeš povedati, da on ne predava in je to, kar govori, riše in z rokami nakazuje, iluzija npr. Mramorja. Sodelavec je zato, ker ne more biti nosilec, kar pa ne pomeni, da ne predava.

Saj razumem. Ampak "predava" in "diploma" mi je zvenelo toliko nemogoce narazen, da sem se pac oglasil.

OK:)

nikakor ni bil namen mojega prvotnega posta da zapišem vse strokovno, če bi vedel da hakljaš na besede bi se potrudil:)
bc123a sporočil: 48.253
[#699268] 01.02.10 18:23 · odgovor na: anon-5608 (#699262)
Odgovori   +    5
[XSLOV2]
> Saj razumem. Ampak "predava" in "diploma" mi je zvenelo toliko nemogoce narazen, da sem se pac oglasil.

Tega pojava je baje na ljubljanski univerzi še in še (namreč, da habilitirani profesor posodi ime, vse skupaj pa izvaja njegov črnec, ki nima pogojev za nosilca predmeta).
Mislim da je bil rekorder tisti slavni dekan na FOV (ne spomnim se imena - v glavnem, rad je lovil divjad v Kanadi), ki je bil nosilec kar 17 predmetov...
Vinci sporočil: 5.933
[#699270] 01.02.10 18:25 · odgovor na: bc123a (#699268)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [XSLOV2]
> > Saj razumem. Ampak "predava" in "diploma" mi je zvenelo toliko nemogoce narazen, da sem se pac oglasil.
>
> Tega pojava je baje na ljubljanski univerzi še in še (namreč, da habilitirani profesor posodi ime, vse skupaj pa izvaja njegov črnec, ki nima pogojev za nosilca predmeta).

Mislim da je bil rekorder tisti slavni dekan na FOV (ne spomnim se imena - v glavnem, rad je lovil divjad v Kanadi), ki je bil nosilec kar 17 predmetov...
Jože Florjančič aka Floki. :)
bc123a sporočil: 48.253
[#699273] 01.02.10 18:27 · odgovor na: Vinci (#699270)
Odgovori   +    0
[Vinci]
> Mislim da je bil rekorder tisti slavni dekan na FOV (ne spomnim se imena - v glavnem, rad je lovil divjad v Kanadi), ki je bil nosilec kar 17 predmetov...

Jože Florjančič aka Floki. :)
tale ja ... a kdo ve, kaj je bilo z njim? a je v penziji?
anon-100641 sporočil: 4
[#699274] 01.02.10 18:28
Odgovori   +    4
Javni sektor za 50% takoj zmanjšat. Pa pustiti samo lene in nesposobne notri. Zakaj, da bodo pridni in sposobni v gospodarstvu naredili napredek.
Koliko javnih uslužbencev samo po plačo hodi?
Uvesti drafte-sezname uspešnosti, za dijake in študente in za profesorje-učitelje. Na koncu pa tudi za izobraževalne ustanove.
Pa video nadzor v srednje in visoke šole. Da se vidi kdo je lenuh in nesposobnež in kdo zdraho dela. Amen
anon-100641 sporočil: 4
[#699276] 01.02.10 18:29
Odgovori   +    3
Javni sektor za 50% takoj zmanjšat. Pa pustiti samo lene in nesposobne notri. Zakaj, da bodo pridni in sposobni v gospodarstvu naredili napredek.
Koliko javnih uslužbencev samo po plačo hodi?
Uvesti drafte-sezname uspešnosti, za dijake in študente in za profesorje-učitelje. Na koncu pa tudi za izobraževalne ustanove.
Pa video nadzor v srednje in visoke šole. Da se vidi kdo je lenuh in nesposobnež in kdo zdraho dela. Amen
1banka1 sporočil: 2.182
[#699351] 01.02.10 20:03
Odgovori   +    3
Predlagam razdelitev Slovenije na podoben način kot nekaj let nazaj Nemčija.Vsi levi na eno stran in ostali na drugo.Vsak ima svojo vlado itd..
Pa da vidimo.Kdor bo prebežal se mora odreči KP,to je edini pogoj.
anon-61636 sporočil: 805
[#699364] 01.02.10 20:21
Odgovori   +    3
Vsi zaposleni javnega sektorja so s srcem še vedno člani Komunistične Partije. Le ta skrbi za njih (svoje člane) nad-vzorno!
anon-61636 sporočil: 805
[#699366] 01.02.10 20:24 · odgovor na: dronyx (#699182)
Odgovori   +    4
[dronyx]
Na začetku te niti me je nekdo skoraj že prepričal, da je gospodarstvo v takem stanju zato, ker je okolje nestimulativno in je delo z visoko dodano vrednostjo preveč obdavčeno. Samo kako za vraga lahko recimo Nemški Siemens plačuje svoje inženirje 5000 € bruto in navzgor, pri nas pa je cena takega kadra komaj okrog 2500 € bruto? Ne glede na davke je slovenski delavec še vedno bistveno cenejši, kot nemški. Ali jaz česa tu ne štekam?
Hm, ne štekaš, tako je! In sicer je Nemčija razvito in zelo sofisticirano gospodarstvo, Slovenija pa balkanski izdelovalec košev, košar, metel in matic za avtomobilska kolesa. Za kolesa avtomobilov, katere zgradijo Nemci!
anon-182910 sporočil: 1.666
[#699370] 01.02.10 20:33 · odgovor na: bc123a (#698361)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [ZIGOLE]
> Kolega fizioterapevt, zaposlen v javnem zavodu, mi je pred časom povedal, da je preizkusil, v kolikšnem času lahko ob normalnem delu naredi normo. V le dveh urah in pol (delovni čas traja 8 ur) je opravil dnevno normo za dva fizioterapevta. Potem pa ga vprašam, koliko ima plače, pa pravi 1100-1200 evrov neto, ob tem, da je skoraj začetnik. Mu rečem, da to niti ni slabo in da je lahko zadovoljen s tem. Njegova želja je 1900 evrov neto.
> Ker se jim (v ustanovi je več fizioterapevtov) ne zdi vredno delati, naročajo le nekaj pacientov na dan,

A to ti je tudi povedal? Precej bolj verjetno je, da jim ZZZS ne placa vec kot nekaj pacientov na dan, sploh ker gre za taksno "nenujno" storitev, kot je fizioterapija.

Resitev takih degeneriranih zadev je seveda v tem, da tisti del delovnika, ki ga ne oddelajo za ZZZS, oddelajo za trg. Ampak ker v sloveniji folk znori, takoj ko vidi "da z gotovino prides kuj na vrsto", se to verjetno ne bo zgodilo. Pa ceprav bi si morda tvoj kolega potem lahko dejansko prisluzil 1900 neto, ce bi bil priden.
Mogoče je pa rešitev tudi v odpuščanju. Če nimaš dela za enega, pa imaš tri zaposlene,
pač dva vržeš na cesto pa naj se znajdeta ... bo hitro kakšna privatna fizoterapija ugledala luč sveta.

Strani: 1 2 3 4 5 6