Zasebnost

Strani: 1

anon-10743 sporočil: 2.011
[#11950] 25.10.06 16:27
Odgovori   +    0
Taksna komedija je mozna samo v sloveniji. Podjetje ne izplacuje plac, a delavcev ne bo odpustilo (v tem primeru verjetno omenjeni ne bi spraseval kaj naj naredi ampak bi zvizgajoc sel stran).
Vinci sporočil: 5.933
[#11955] 25.10.06 16:40
Odgovori   +    0
Ah, kakšen odgovor. Poglavitno je, da če ni rednih izplačil plač (tj. da izplačilo plače zamuja trikrat povrsti ali pa trikrat v zadnjih šestih mesecih), lahko delojemalec obvesti delovnega inšpektorja in poda izredno odpoved. Pri tem mu pripada še tudi odpravnina (v višini štirih plač?). Kar se tiče štipendije v tem primeru, pa menim, da mu ne bi bilo treba vrniti, ker je delavec podal delodajalcu izredni odpoved oziroma odpoved zaradi kršitve pogodbe o zaposlitvi.

Janezp, problem je, da delavci ne vedo, da lahko v takem primeru lahko dajo izredno odpoved in jim pri tem še pripada odpravnina.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#11959] 25.10.06 16:46 · odgovor na: Vinci (#11955)
Odgovori   +    0

Vinci wrote:
Ah, kakšen odgovor. Poglavitno je, da če ni rednih izplačil plač (tj. da izplačilo plače zamuja trikrat povrsti ali pa trikrat v zadnjih šestih mesecih), lahko delojemalec obvesti delovnega inšpektorja in poda izredno odpoved. Pri tem mu pripada še tudi odpravnina (v višini štirih plač?). Kar se tiče štipendije v tem primeru, pa menim, da mu ne bi bilo treba vrniti, ker je delavec podal delodajalcu izredni odpoved oziroma odpoved zaradi kršitve pogodbe o zaposlitvi. Janezp, problem je, da delavci ne vedo, da lahko v takem primeru lahko dajo izredno odpoved in jim pri tem še pripada odpravnina.

Tudi meni se je zdelo da mora biti nacin da odides iz firme ki ti ne placuje vec place, ali jebiga, v sloveniji nisem o nicemer vec preprican :/ Sicer pa to ponavadi ni poglavitni problem o katerem bi delavci sprasevali in po moje zato ni znan. V taki situaciji je ponavadi vprasanje svetovalcem verjetno "firma nima denarja za place, baje bodo odpuscali, kako dosezem, da mene ne bodo odpustili" ...

Odgovor je pa hudo butast, ja.

Strani: 1