Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Martin Ford, futurist: Umetna inteligenca lahko zlomi kapitalizem
Strani: 1
sporočil: 6.626
BRAVO Martin Ford !
ODLIČEN prispevek.
Vsi bi ga morali prebrati.
Glede na razmišljanje nekaterih pa dvomim, da bi razumeli.
To je to, kot vedno trdim, ko eni tolčejo po javnem sektorju.
Gospodarstvo rabi nekoga, ki kupuje, porablja.
Gospod Martin tudi zelo lepo ugotovi, da bo delno rešitev v UTD.
ODLIČEN prispevek.
Vsi bi ga morali prebrati.
Glede na razmišljanje nekaterih pa dvomim, da bi razumeli.
To je to, kot vedno trdim, ko eni tolčejo po javnem sektorju.
Gospodarstvo rabi nekoga, ki kupuje, porablja.
Gospod Martin tudi zelo lepo ugotovi, da bo delno rešitev v UTD.
sporočil: 750
Moje mnenje:
Kitajci imajo social score ravno zato, da nadomestijo denarno gospodarstvo.
Kitajci imajo social score ravno zato, da nadomestijo denarno gospodarstvo.
sporočil: 750
[]Predlagam, da še enkrat prebereš. Gospod namreč pravilno ugotavlja, da je UDT slaba rešitev.
BRAVO Martin Ford !
ODLIČEN prispevek.
Vsi bi ga morali prebrati.
Glede na razmišljanje nekaterih pa dvomim, da bi razumeli.
To je to, kot vedno trdim, ko eni tolčejo po javnem sektorju.
Gospodarstvo rabi nekoga, ki kupuje, porablja.
Gospod Martin tudi zelo lepo ugotovi, da bo delno rešitev v UTD.
Sicer če si prebral NY Times - the rise of BS jobs, boš ugotovil, da imamo že sedaj ogromno služb, ki kupujejo socialni mir.
Jaz mislim, da tako, kot so pred 100+ leti naši predniki zmanjšali delovni teden iz 60ur na 40 ur, tako bomo sedaj mi na vrsti, da zmanjšamo delovni teden na 20 ur in nato na še manj.
Problem je, da se je industrojska revolucija reševala z zamenjavo generacij, sedaj pa bomo morali prilagoditve opravljati vsakih nekaj let, in še pospešeno. Človek ne more slediti tako hitrim spremembam.
sporočil: 867
Zadnja sprememba: leben1 26.06.2026 08:15
UI je samo del enačbe. Kapitalist ne razvija orodja, da potem z
njim ne bi služil. Američani so že tudi ugotovii, da je potrebno
imeti lastno proizvodnjo, domače gospodarstvo, proizvodnjo,
energijo, ohraniti neodvisnost, če ne želiš, da usahneš in te drugi
pojedo. Treba je imeti razvoj, inovacije, rokodelce in vse skupaj
dvigniti preko cele ekonomije, kar bo potrebovalo veliko dejavni
ljudi na novih delovni področjih, ki jih danes veliko niti še ne
vidimo. Največ bo UI zmanjšala zaposlene v Javni Upravi. Samo
porabljati tuji umetno tiskan denar se na koncu nikoli ne izide. Če
UI ne dvigne produktivnosti, narediti več, boje, hitreje in precej
ceneje, potem je neuporabna.Strani: 1
