Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil
Strani: 1
sporočil: 1.071
Nekaj pripomb k članku: primerjati TEŠ 6 in Magno ni primerno. TEŠ
6 smo financirali in bomo vse morebitne napake (in korupcijo)
plačali slovenski davkoplačevalci. Magno, ki je delno in začasno
zamrznjen projekt, je plačal zasebni kapital.
Nasprotovanja podatkovnim centrom z argumenti višja cena elektrike, poraba vode in hrup je ponavljanje ludizma iz 18.stoletja. Svet gre naprej, podatkovni centri so in bodo hrbtenica razvoja, razvoj kaže na težnje k skrajševanju delovnega časa (za isto delo bomo potrebovali več zaposlenih) ter na podaljševanju življenja (potrebno bo več zaposlenih v oskrbovanju starostnikov). To bo omogočil razvoj, predsem na področju UI, oziroma ustreznih podatkovnih centrov, kot tehnične in tehnološke možnosti. S tem tudi nova delovan mesta. V desetih letih bomo prišli do množične uporabe alternativnih virov energije, samovozečih vozil itd. (oboje ni toliko tehnični problem, bolj bo problem načrtovanja, družbenega dogovora). Zato so potrebni podatkovni centri. Niso pa dovolj, zato potrebujemo strokovnjake in družbo, ki jih bo znala uporabljati. In, ne pozabimo, UI je nova globalizacija. Ljudje, kapital, znanje bodo šli tja kjer so priložnosti.
Nasprotovanja podatkovnim centrom z argumenti višja cena elektrike, poraba vode in hrup je ponavljanje ludizma iz 18.stoletja. Svet gre naprej, podatkovni centri so in bodo hrbtenica razvoja, razvoj kaže na težnje k skrajševanju delovnega časa (za isto delo bomo potrebovali več zaposlenih) ter na podaljševanju življenja (potrebno bo več zaposlenih v oskrbovanju starostnikov). To bo omogočil razvoj, predsem na področju UI, oziroma ustreznih podatkovnih centrov, kot tehnične in tehnološke možnosti. S tem tudi nova delovan mesta. V desetih letih bomo prišli do množične uporabe alternativnih virov energije, samovozečih vozil itd. (oboje ni toliko tehnični problem, bolj bo problem načrtovanja, družbenega dogovora). Zato so potrebni podatkovni centri. Niso pa dovolj, zato potrebujemo strokovnjake in družbo, ki jih bo znala uporabljati. In, ne pozabimo, UI je nova globalizacija. Ljudje, kapital, znanje bodo šli tja kjer so priložnosti.
Strani: 1
