Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.285
Zadnja sprememba: crt 21.04.2024 16:39
[Endimion]
Če prav berem, gre polovica denarja za ameriško oboroževalno industrijo. Kar direkt.
Povedano po domače... Ukrajina je sicer dobila "pomoč" a je ta pogojena z dobaviteljem, in skladno s tem tudi roba, ki bo na voljo.
Tu ne gre za pomoč Ukrajini. Tu gre za umetno dihanje ameriški oboroževalni industriji. Tak je moj prvi vtis.
moj vtis pa je, da to ni ali-ali. ker to, da ima korist oborozevalna industrija (seveda jo ima, tudi ce ne bi bila ameriska, bi moralo orozje od nekod priti ali se nadomestiti), ne pomeni, da je nima ukrajina (seveda jo ima).

kako pa to, da ni ameriski denar rekel "ok tu sem, ampak lepo prosim porabite me za industrijo drugih drzav, ne amerisko" -- a bova zdaj pavzo za smejanje al ni treba.

poleg seveda tega, da ukrajina izrecno zeli doloceno amerisko robo, ker se je ta izkazala v uporabi - da torej ne gre ravno za "aja fak, sicer boste pomagali, ampak moramo vzet ravno amerisko robo, o ti smola".

zdaj cakam, kdo bo uletel z agitprop manevrom "ker bodo americani dobavili ukrajini, bo tudi rusija "morala" porabiti vec orozja, tako da v bistvu americani pomagajo ruski vojaski industriji, galaxy brain wins again".