Strani: 1 2 3

FIN-454644 sporočil: 10.894
[#3018639] 30.03.23 16:26 · odgovor na: Muki (#3018633)
Odgovori   +    4
Se kunstno izrazas in reces, da si skvoter, pa revolucionar. V resnici pa si navaden kriminalec. K temu klicejo takile clanki, ki raziskujejo kriminalce, ki ne trosijo elektrike. Lopovi, jih bomo ze nasli. Raziskovalno in preiskovalno novinarstvo? Sodr. Primite tatu. Koliko denarja je treba zasluziti in prisparati, da si kupis stanovanje? Lopovi pa hocejo vse in takoj, ker jim pripada. Pohabljenci so, povsod, ampak dati jim vpliv in oblast je pa nesprejemljivo.
FjodorKirilovic sporočil: 975
[#3018642] 30.03.23 17:01 · odgovor na: cybermkk (#3018628)
Odgovori   +    9
[cybermkk]
Varčevati v praznih stanovanjih :) to moraš res biti stric skopušnik je malo perverzija se vam ne zdi. Ni ravno naravno da imaš nekaj kar zaseda fizični prostor ostalim in samo leži neuporabno, precej grda zadeva.
Nič ni narobe, če si stric skopušnik. Mogoče nisi tako seksi kot stric razsipnik, ampak nič zato.
Nekateri zbirajo prazna stanovanja, drugi umetnine, zlato, delnice, bitcoine, spomine, titule, lovske trofeje, starine, avtomobile, žene, dolgove, itd.

Ne moremo skopušniku vzeti njegove zbirke samo zato, ker je ne uporablja. Nekateri ne uporabljajo rok in glave, pa jih zato ne bomo odsekali.
KaA sporočil: 528
[#3018644] 30.03.23 18:02 · odgovor na: najobj (#3018621)
Odgovori   +    2
[najobj]
... čuj, če pozabim na konkretnega Bavčarja - po njegovih poslovnih "akrobacijah" na koncu za Istrabenz verjetno niti 1/20 cene nis(m)o dobili - me res zanima, na osnovi česa si ti tako natančno izračunal ceno - za nazaj je vsak lahko pameten - po kateri bi takoj(!) dobil čimveč nujno potrebnega denarja, hkrati pa bi brez katastrofalnih političnih pretresov zadovoljil zaradi novega sistema in raznih "bavčarjev" precej šokirano prebivalstvo ...
Sam sebi se zdim neumen, ker sploh izgubljam čas s tabo, ker mi je že iz prejšnjih tvojih debat (z mano in drugimi) jasno, da se takrat, ko ti nekdo dokaže, da nimaš prav, začneš loviti na vejice in pike.

Za začetek bi za vrednost stanovanja lahko vzeli 1/2 vrednosti hiše v enakem okolju, pa ne bi dosti zgrešili. In da je taka vrednost pravilna, se je pokazalo kmalu potem, ko so se ta podarjena stanovanja začela prodajati.
P.S.: v tvoji favšljivosti verjetno res dobesedno polovici Slovencev je ziher še precej več "lukenj", kot sem jih zgoraj naštel, ampak se mi jih ne ljubi iskat ... aja, in da ne pozabim, sicer se cene ne spomnim več točno, ampak za razliko od tvoje nadomestne učiteljice moji starši niti slučajno niso imeli pravico odkupiti stanovanje za 2.000 mark, temveč so za (pod)povprečno stanovanje plačali nekajkrat več, ker za 2.000 mark res ne bi rabili vzeti kredita ...
Verjetno je tole potem fejknjuz: www.dnevnik.si/1042402047

Pa še ena laž je hitro pokazala, kako kratke noge ima - par postov nazaj si trdil, da nisi imel koristi od Jazbinškovega darila, zdaj pa se ti je zatipkala resnica.
najobj sporočil: 31.920
[#3018651] 30.03.23 19:19 · odgovor na: KaA (#3018644)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.03.2023 19:25
[KaA]
> [najobj]
> ... čuj, če pozabim na konkretnega Bavčarja - po njegovih poslovnih "akrobacijah" na koncu za Istrabenz verjetno niti 1/20 cene nis(m)o dobili - me res zanima, na osnovi česa si ti tako natančno izračunal ceno - za nazaj je vsak lahko pameten - po kateri bi takoj(!) dobil čimveč nujno potrebnega denarja, hkrati pa bi brez katastrofalnih političnih pretresov zadovoljil zaradi novega sistema in raznih "bavčarjev" precej šokirano prebivalstvo ...

Sam sebi se zdim neumen, ker sploh izgubljam čas s tabo, ker mi je že iz prejšnjih tvojih debat (z mano in drugimi) jasno, da se takrat, ko ti nekdo dokaže, da nimaš prav, začneš loviti na vejice in pike.

Za začetek bi za vrednost stanovanja lahko vzeli 1/2 vrednosti hiše v enakem okolju, pa ne bi dosti zgrešili. In da je taka vrednost pravilna, se je pokazalo kmalu potem, ko so se ta podarjena stanovanja začela prodajati.
... OK, sicer ne vem, kaj si ti meni dokazal, za začetek pa bi ti meni lahko pojasnil, zakaj si izpustil bistvo mojega komentarja

... eh, kot sem že rekel, za nazaj si danes tudi ti lahko pameten - zaradi tvoje favšljivosti sem malo nesramen - ampak ti si zdaj vse pomešal, ker predpostavljaš - vsi stanovalci si svoja stanovanja po tvojih cenah niso mogli privoščiti - da bi vsa stanovanja najprej izpraznili, vse stanovalce "naselili" pod most, potem pa prazna stanovanja verjetno v nekaj letih na dražbah prodali najboljšemu ponudniku ... khmm, hkrati pa si pozabil povedati, v čigavi lasti bi v vmesnem času pravzaprav bila tista stanovanja, ki so jih svojim zaposlenim "razdelila" podjetja, če pomislim, da so podjetja bila prodana raznim "bavčarjem" hvalabogu brez svojega stanovanjsekega fonda ...

... in kako bi tvojo pravično prodajo po maksimalni ceni in z maksimalnim izplenom ti izvedel v praksi ...
> P.S.: v tvoji favšljivosti verjetno res dobesedno polovici Slovencev je ziher še precej več "lukenj", kot sem jih zgoraj naštel, ampak se mi jih ne ljubi iskat ... aja, in da ne pozabim, sicer se cene ne spomnim več točno, ampak za razliko od tvoje nadomestne učiteljice moji starši niti slučajno niso imeli pravico odkupiti stanovanje za 2.000 mark, temveč so za (pod)povprečno stanovanje plačali nekajkrat več, ker za 2.000 mark res ne bi rabili vzeti kredita ...

Verjetno je tole potem fejknjuz: www.dnevnik.si/1042402047

Pa še ena laž/ je hitro pokazala, kako kratke noge ima - par postov nazaj si trdil, da nisi imel koristi od Jazbinškovega darila, zdaj pa se ti je zatipkala resnica.
... čuj, jaz sem se takrat že odselil od doma, tako da če je po tvojem korist mojih staršev moja korist, se za svojo "laž" posipam s pepelom ... no, ampak potem imaš ti grdi koristoljubec vsaki dan vedno znova kakšno korist, če ima kakršnokoli korist kdo od tvojih prijateljev ali tebi ljubih oseb ...

P.S.: pojma nimam, kako so z "Jazbinškovimi" stanovanji med "prijatelji" mučkali v Ljubljani, če pa je pisanje resnično - glih Finance si našel za referenco - pa bi glede na cene stanovanj v Ljubljani in Mariboru, lokacijo na Miklošičevi in 100 kvadratov veliko v članku omenjeno stanovanje moji starši morali dobiti 1500 mark nagrade, da so sploh ostali v svojem sicer celo življenje prigaranem po tvojem pa podarjenem (pod)povprečnem stanovanju ... aja, se pa strinjam, da se o slovenskem nacionalnem športu favšiji s favšljivci nima smisla pogovarjati, o tračarijah Financ - glej zadnji stavek tvojega nalimanega članka - cenah stoenk in tečaju marke pa zaradi inflacije še manj ...
0531Zavar sporočil: 1.271
[#3018714] 31.03.23 20:59 · odgovor na: cybermkk (#3018628)
Odgovori   +    2
[cybermkk]
Varčevati v praznih stanovanjih :) to moraš res biti stric skopušnik je malo perverzija se vam ne zdi. Ni ravno naravno da imaš nekaj kar zaseda fizični prostor ostalim in samo leži neuporabno, precej grda zadeva.
Zakaj perverzija, če pa so zakonodaja, finančna regulacija in trg naredili naložbo v cegle privlačno za vlagatelje z velikimi sredstvi. Navsezadnje je tudi deponiranje denarja na banki iz vidika današnjega gospodarstva precej nekoristna zadeva..
cybermkk sporočil: 24
[#3018715] 31.03.23 21:17 · odgovor na: 0531Zavar (#3018714)
Odgovori   +    1
Če se gre za naložbo je vse ok in super. Kupi stanovanje in oddajaš pobiraš najemnino in skrbiš za stanovanje... Če pa kupiš na zalogo in je stanovanje prazno ni nobena naložba. Upam, da se to vsi zavedate, da gre za trenutno perverzijo na trgu in ne more zdržat. V primeru, da res kdo gleda na to kot naložba. lp
0531Zavar sporočil: 1.271
[#3018716] 31.03.23 21:33 · odgovor na: cybermkk (#3018715)
Odgovori   +    4
[cybermkk]
Če se gre za naložbo je vse ok in super. Kupi stanovanje in oddajaš pobiraš najemnino in skrbiš za stanovanje... Če pa kupiš na zalogo in je stanovanje prazno ni nobena naložba. Upam, da se to vsi zavedate, da gre za trenutno perverzijo na trgu in ne more zdržat. V primeru, da res kdo gleda na to kot naložba. lp
Glej na to kot na delnico. Delnico kupiš in računaš na rast in dividende. Če je delnica špekulativne narave, potem gledaš predvsem na rast, dividende so lahko zanemarljive v primerjavi z rastjo delnice. Pri stanovanju je podobna kalkulacija, s to razliko da vlagatelju za prejem dividende ni potrebno narediti v bistvu nič, medtem ko je oddaja stanovanja lahko kar intenzivna dejavnost (sploh če oddajaš v kratkotrajni najem, npr. turistom preko airbnb ipd.)
Skratka gre za ljudi, ki plasirajo miljone in jim je za tistih par tisočakov letno vseeno, vsaj dokler cena nepremičnine raste reciva 15% na leto.
hostamox sporočil: 8.460
[#3018739] 01.04.23 13:38 · odgovor na: 0531Zavar (#3018716)
Odgovori   +    0
No ja delnica ponavadi raste, ker podjetja dobro dela in ne izplačuje devidend, ker rabi kapital za rast amazon, tesla sta tak primer.
Da bi delnico kupil le zato ker pričakujes rast, brez fundamenta, je to na izjemno kratek rok, mogoče pol leta.
Prej je kontra, da prodaš ker pričakuješ padec.:)
Rast stanovanj bi lahko podpirali nizje om, drazja gradnja, vecje povpraševanje. Ne vem pa, če na to računajo kupci, ki kupujejo, ker nepremicnine so pa ja ziher :).
crt sporočil: 27.193
[#3018740] 01.04.23 13:40 · odgovor na: hostamox (#3018739)
Odgovori   +    2
[hostamox]
No ja delnica ponavadi raste, ker
ima dobre promotorje in je na trgu visek kesa :)
mar123 sporočil: 1.403
[#3018793] 02.04.23 16:48 · odgovor na: XDONA1 (#3018460)
Odgovori   +    1
[XDONA1]
Zelo enostavno se lahko taka stanovanja aktivirajo za trg, samo davčno zakonodajo morajo spremeniti. Kar bi bilo nenazadnje potrebno, saj so stanovanja namenjena bivanju in ne naložbam, slovenskemu nacionalnemu športu, kopičenja ceglov.
Podobno je z zazdidljivimi parcelami.....
Davek na nepremicnine se se nobena vlada ni upala.

Prej imas lastnike velikih nepremicnin ki prejrmajo socialno pomoc od tistih ki delajo in nimajo nepremicnin.

Strani: 1 2 3