Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dvakrat za in enkrat proti

Strani: 1 2

Muki sporočil: 1.083
[#3011551] 23.11.22 09:07 · odgovor na: trocki (#3011487)
Odgovori   +    1
Ti si.......
najobj sporočil: 31.920
[#3011604] 23.11.22 19:23 · odgovor na: hostamox (#3011517)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.11.2022 19:26
[hostamox]
en.m.wikipedia.org/w...witzerland

Evo zadnjih 170 let

V zadnjih dveh letih so jih imeli 20.
Janša nas približuje Švici, vi se mu pa smejite :)
Ima še kar nekaj dela,ce hočemo bit vsaj malo podobni.
... čuj, če Janša res hoče, da bo Slovenija končno postala druga Švica, kar so nam prihvatizatorji osamosvojitve obljubljali pred referendumom o osamosvojitvi leta 1990, potem naj Janšatu prej nekdo pove, da večje število referendumov na leto kot Švica ni tisto, kar so si naivni ljudje v Sloveniji takrat predstavljali ...

P.S.: sicer ne vem, koliko Švicarje stane en referendum, ampak če jih en referendum stane skoraj 5 milijonov evrov kot nas Slovence, potem si Švicarji svojih 100 milijonov evrov za 20 dni demokracije na leto dosti lažje privoščijo kot Slovenci ... khmm, sploh če pomislim, da bo Janša s svojim pravilom "novi zakon, novi referendum" po številu referendumov Švicarje suvereno premagal in bo referendumska demokracija stala Slovence precej več kot 100 milijonov evrov na leto, ki bi jih lahko koristno uporabili v finančno podhranjenem zdravstvu ... no, ampak kot vsi verniki tudi Janšatovi verniki verujejo in svojo vero ne preverjajo, jebiga ...
najobj sporočil: 31.920
[#3011607] 23.11.22 20:06 · odgovor na: otter (#3011531)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 23.11.2022 20:07
[otter]
Simona, hvala za utemeljen komentar. Prijetno presenecen in z veseljem preberem takle clanek.
Bi bil pa vesel, ce bi nekateri so-forumasi lahko prenesli drugacno mnenje in argumentirali svoj glas.
... čuj, kako naj boljše od tega forum.finance.si/?m=...466&single argumentiram svoj glas o vsiljenih kadrovskih zamenjavah in posledičnem razsulu na informativnem - razen njegove "resnice" nič drugega Janšata itak ne zanima - programu RTV Slovenije ? ... khmm, če zdaj pozabim, da si ti očitno rahlo vzhičen zaradi svojega prvega komentarja na totem forumu pozabil utemeljiti svojo pohvalo ...

P.S.: pred leti so Financarji vključno z direktorjem Petrom Franklom in odgovorno urednico Simono Toplak komentirali komentarje forumašev, ki so jih kritizirali in tako prispevali h kvaliteti totega foruma in časopisa v celoti, zdaj pa so razen neutrudnega Boruta Hočevarja postali preveč vzvišeni in tega ne delajo več, tako da pravzaprav ne vem, če je Simona razumela, kakšno neumnost je napisala kot utemeljitev upravičenosti Janšatovega sovražnega prevzema RTV Slovenija ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3011613] 23.11.22 22:20 · odgovor na: najobj (#3011604)
Odgovori   +    6
Pustiva sedajle tistih 100miljonov, ker so jih verjetno oboji prekanalizirali precej več.

Kaj praviš na vabljenje predsednice na volišče.
Se ti zdi primerno.

demokracija.si/fokus...nica-vseh/
najobj sporočil: 31.920
[#3011680] 24.11.22 19:43 · odgovor na: hostamox (#3011613)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 24.11.2022 19:51
[hostamox]
Pustiva sedajle tistih 100miljonov, ker so jih verjetno oboji prekanalizirali precej več.

Kaj praviš na vabljenje predsednice na volišče.
Se ti zdi primerno.

demokracija.si/fokus...nica-vseh/
... čuj, sam sem predsedniške volitve preskočil in me NPM ne gane preveč, ampak tudi o tem forum.finance.si/?m=...082&single sem na totem forumu že pisal, tako da ti priporočam ogled "neodvisnih" Odmevov 365.rtvslo.si/arhiv/.../174912816 , ko je od 3:30 do 12:30 na "neodvisni" Domovini - prej 5 let na "neodvisni" Nova24TV - rekrutirani "neodvisni" voditelj Luka Svetina gostil "neodvisnega" Bojana Požarja in "neodvisnega" Aljuša Pertinača z "neodvisne" včasih Voduškove avtorske oddaje VV Faktor in ko so v najbolj "udarni" informativni oddaji RTV Slovenije vsi trije z izbranimi temami še zadnjič pred volitvami "neodvisno" vplivali na odločitev volilcev pred TV ekrani ...

P.S.: ne vem, kaj si NPM, Logar in pravzaprav vsi ljudje predstavljajo s parolo "predsednik/ca vseh", ker je v življenju pri skoraj vsaki stvari težko enako zadovoljiti že samo dva različna osebka, vsekakor pa se v razdeljenem narodu pred volitvami parola dobro sliši in se ne čudim, da sta jo med soočenji NPM in Logar imela stalno na jeziku ... khmm, pa zdaj raje ne bom ugibal, kdo se z delitvijo naroda z nikoli preteklo polpreteklo preteklostjo že 30 let trudi in od tega 30 let zelo dobro živi ...
NatalijaHorvat sporočil: 2
[#3011686] 25.11.22 08:07
Odgovori   +    3
Sistem pred drugo svetovno vojno je bil točno takšen, kot si ga sedaj želi skrajna desnica. Iz njega smo "pobegli" z NOB. Iz komunizma pa z osamosvojitvijo. Zakaj bi ta ali drugi sistem obujali? Raje gradimo novega, ki bo še boljši od današnjega; sredinski, ne pa da se izgubljamo v izkopavanju....
To lahko le z dobro informiranostjo, zato novinarji, med katerimi je tudi nekaj slabih, levih, desno-agresivno nesramnih, ne bo šlo. Tako TI ne morejo biti osovraženi, neorganizirani, sicer bomo imeli Madžarsko, Srbijo, Poljsko, Rusijo.... Novinarstvo je temelj demokracije zato ZA RTV zakon. Ostala dva sta manj pomembna za področje "svobode, pravice do informiranosti", jo tudi manj poznam.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011687] 25.11.22 08:39 · odgovor na: NatalijaHorvat (#3011686)
Odgovori   +    12
Lol pobegnili z "NOB" :)

Sistem je bil takšen kot ga imajo sedaj na Zahodu in šele z osamosvojitvijo smo delno nadomestili izgubljena leta 1945-1990 čeprav si po izgubi narodne elite, kapitala, vrednot in tako velikega % naroda v resnici nikoli nismo opomogli in nikoli nismo mogli restavrirati sistema iz 1900-1945.

Spominjam se, kako smo se v šoli učili o 19 sotletju, vzponu slovenskega meščastva, političnih strank, medijev, industrije, firm, zadrug, kulturnega življenja, vse to smo uničili leta 1945 in še do sedaj nismo prišli na takratni nivo.

Takoj podpišem in se angažiram za obnovo zdravega slovenskega jedra iz takratnega obdobja.

Višjegrajci so svojo bazo iz 19. stoletja in izpred 1945 bistveno bolj obnovili po letu 1990 in zato se tudi bolj približujejo Avstriji. Mi pa smo zaciklani v 1945-1990.

Je pa res, da trendi so neusmiljeni in 1945-1990 bomo enkrat dokončno pustili za sabo. Tista zadeva mentalno, organizacijsko, ne more funkcionirat v 21. stoletju in bi kvečjemu vodila do še enega bankrota. Trojka, anyone?

Lep dan
hostamox sporočil: 8.460
[#3011689] 25.11.22 08:48 · odgovor na: NatalijaHorvat (#3011686)
Odgovori   +    2
Se strinjam, a če je vecina novinarjev z mentaliteto prejšnjega sistema.
Je kot da bi komiji pustili, da zupniki pri pridigah govore isto kot pred 45.

Saj stvari se spreminjajo sam trenutno stanje je le odgovor na slabo/politicno vodenje rtv zadnjih 25 let.
hostamox sporočil: 8.460
[#3011695] 25.11.22 09:33 · odgovor na: najobj (#3011680)
Odgovori   +    4
Ti si kao nepristranski in proti komijem in za neko sredino.
Se ti zdi primerno da predsednica javno pokaže katero opcijo podpira, če želi predstavljat vse drzavljane.

Tu je npr čisto na Jansevem nivoju twiterja, ne pravim da je drugace kako stopnjo višje.
Bivsi komiji pač, oba.
najobj sporočil: 31.920
[#3011709] 25.11.22 12:16 · odgovor na: hostamox (#3011695)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Ti si kao nepristranski in proti komijem in za neko sredino.
Se ti zdi primerno da predsednica javno pokaže katero opcijo podpira, če želi predstavljat vse drzavljane.

Tu je npr čisto na Jansevem nivoju twiterja, ne pravim da je drugace kako stopnjo višje.
Bivsi komiji pač, oba.
... OK, če se prav spomnim, je NPM obljubila, da za razliko od Pahorja ne bo tiho, ko bo videla, da je nekaj hudo narobe in očitno svojo obljubo drži ... khmm, in da je nekaj na RTV Slovenija hudo narobe sem kot dokaj redni gledalec tudi sam napisal v obeh postih, ki pa ju ti nisi dobro prebral in bom zato vsaj zadnje ponovil ...

P.S.: ne vem, kaj si NPM, Logar in pravzaprav vsi ljudje predstavljajo s parolo "predsednik/ca vseh", ker je v življenju pri skoraj vsaki stvari težko enako zadovoljiti že samo dva različna osebka, vsekakor pa se v razdeljenem narodu pred volitvami parola dobro sliši in se ne čudim, da sta jo med soočenji NPM in Logar imela stalno na jeziku ... khmm, pa zdaj raje ne bom ugibal, kdo se z delitvijo naroda z nikoli preteklo polpreteklo preteklostjo že 30 let trudi in od tega 30 let zelo dobro živi ... aja, kdaj sem jaz napisal, da sem kao nepristranski - kaj je to ? - in proti komijem - kaj je to ? - in za neko sredino ? ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3011712] 25.11.22 12:54 · odgovor na: najobj (#3011709)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [hostamox]
> Ti si kao nepristranski in proti komijem in za neko sredino.
> Se ti zdi primerno da predsednica javno pokaže katero opcijo podpira, če želi predstavljat vse drzavljane.
>
> Tu je npr čisto na Jansevem nivoju twiterja, ne pravim da je drugace kako stopnjo višje.
> Bivsi komiji pač, oba.

... OK, če se prav spomnim, je NPM obljubila, da za razliko od Pahorja ne bo tiho, ko bo videla, da je nekaj hudo narobe in očitno svojo obljubo drži ... khmm, in da je nekaj na RTV Slovenija hudo narobe sem kot dokaj redni gledalec tudi sam napisal v obeh postih, ki pa ju ti nisi dobro prebral in bom zato vsaj zadnje ponovil ...

P.S.: ne vem, kaj si NPM, Logar in pravzaprav vsi ljudje predstavljajo s parolo "predsednik/ca vseh", ker je v življenju pri skoraj vsaki stvari težko enako zadovoljiti že samo dva različna osebka, vsekakor pa se v razdeljenem narodu pred volitvami parola dobro sliši in se ne čudim, da sta jo med soočenji NPM in Logar imela stalno na jeziku ... khmm, pa zdaj raje ne bom ugibal, kdo se z delitvijo naroda z nikoli preteklo polpreteklo preteklostjo že 30 let trudi in od tega 30 let zelo dobro živi ... aja, kdaj sem jaz napisal, da sem kao nepristranski - kaj je to ? - in proti komijem - kaj je to ? - in za neko sredino ? ...
Znanec, ki dela na RTV in je za pravi, da bi moral zakon zaradi določenih členov past na ustavnem sodišču. Predsednica bi morala to vedet in se ne zapeljat populizmu, ki je na obeh straneh močan.

Enkrat si napisal, da si s stisnjenimi zobmi volil za Arsenoviča, da smo s komunizmom opravili v devedesetih in da komunizem ni enako OFin NOB. Za sredino si če ne hodiš na volitve in kot praviš le v izjemnih primerih, ko kot praviš zgoraj o pirčevi, je nekaj hudo narobe.

Sam te sicer imam za levičarja, ne razumem pa zakaj potlej ne bi vsakič podprl svojih, šel na volitve.Na Levi imate kar nekaj izbire. Stalne nove obraze. Mogoče so premalo radikalni in ti je povšeči le Levica. : )
najobj sporočil: 31.920
[#3011716] 25.11.22 15:13 · odgovor na: hostamox (#3011712)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.11.2022 15:16
[hostamox]
> [najobj]
> > [hostamox]
> > Ti si kao nepristranski in proti komijem in za neko sredino.
> > Se ti zdi primerno da predsednica javno pokaže katero opcijo podpira, če želi predstavljat vse drzavljane.
> >
> > Tu je npr čisto na Jansevem nivoju twiterja, ne pravim da je drugace kako stopnjo višje.
> > Bivsi komiji pač, oba.
> ... OK, če se prav spomnim, je NPM obljubila, da za razliko od Pahorja ne bo tiho, ko bo videla, da je nekaj hudo narobe in očitno svojo obljubo drži ... khmm, in da je nekaj na RTV Slovenija hudo narobe sem kot dokaj redni gledalec tudi sam napisal v obeh postih, ki pa ju ti nisi dobro prebral in bom zato vsaj zadnje ponovil ...
>
> P.S.: ne vem, kaj si NPM, Logar in pravzaprav vsi ljudje predstavljajo s parolo "predsednik/ca vseh", ker je v življenju pri skoraj vsaki stvari težko enako zadovoljiti že samo dva različna osebka, vsekakor pa se v razdeljenem narodu pred volitvami parola dobro sliši in se ne čudim, da sta jo med soočenji NPM in Logar imela stalno na jeziku ... khmm, pa zdaj raje ne bom ugibal, kdo se z delitvijo naroda z nikoli preteklo polpreteklo preteklostjo že 30 let trudi in od tega 30 let zelo dobro živi ... aja, kdaj sem jaz napisal, da sem kao nepristranski - kaj je to ? - in proti komijem - kaj je to ? - in za neko sredino ? ...
Znanec, ki dela na RTV in je za pravi, da bi moral zakon zaradi določenih členov past na ustavnem sodišču. Predsednica bi morala to vedet in se ne zapeljat populizmu, ki je na obeh straneh močan.

Enkrat si napisal, da si s stisnjenimi zobmi volil za Arsenoviča, da smo s komunizmom opravili v devedesetih in da komunizem ni enako OFin NOB. Za sredino si če ne hodiš na volitve in kot praviš le v izjemnih primerih, ko kot praviš zgoraj o pirčevi, je nekaj hudo narobe.

Sam te sicer imam za levičarja, ne razumem pa zakaj potlej ne bi vsakič podprl svojih, šel na volitve. Na Levi imate kar nekaj izbire. Stalne nove obraze. Mogoče so premalo radikalni in ti je povšeči le Levica. : )
... evo, kot sem nazadnje tukaj forum.finance.si/?m=...673&single napisal, se imam za konzervativno gradualističnega levičarja in takih je verjetno bolj malo, nikoli pa nič ne podpiram samo zato, ker so tisto rekli "moji", karkoli že to pomeni, ampak vedno podpiram samo tisto, kar se meni zdi - ni nujno, da je res - pametno ...

P.S.: da je nekaj na RTV Slovenija hudo narobe, nisem opazil samo jaz, ampak je pred dnevi celo stavkokazinja in v skladu z njeno pravico Janšatu naklonjena Rosvita Pesek v Odmevih onemu Whatthefuck Grahu zelo jasno povedala, da mu z odhodi šikaniranih novinarjev informativni program RTV Slovenija dobesedno razpada in da se celo ona sama počuti ogroženo pred pritiski - samo brezčutni psihopat lahko "vodi" kolektiv, ki mu je ob imenovanju zgolj nasprotoval in ga zdaj z 90% večino celo odkrito sovraži - od Janšata oktroiranega direktorja Ološa Orbanije ...
crt sporočil: 27.194
[#3011717] 25.11.22 15:20
Odgovori   +    3
- proti pri zakonu o vladi, ker v nasprotju s simono mislim, da naj izvoljena vlada ne vlada absolutno (vsaka; sedanja pa v podobi svojega sefa se zlasti kaze znake "drzava, to sem jaz") in je smiselno, da obstaja referendum kot nacin sporocanja tega

- za pri zakonu o oskrbi iz enakih razlogov kot simona

- proti pri zakonu o rtv iz enakih razlogov kot simona
hostamox sporočil: 8.460
[#3011730] 25.11.22 20:01 · odgovor na: najobj (#3011716)
Odgovori   +    0
Konzervativni gradualističen levičar

Sedaj pa napiš, kaj si ti misliš pod to besedno zvezo.
Ker konzervativno od levega je za moje pojme komunizem. edino če hočeš povedat , da si proti sredini sam potlej pa ne vem kaj dela zraven gradualističen, postopen.

www.finance.si/83556...radualizem
na tole sem naletel, ko sem iskal, kaj pomeni gradualist
FjodorKirilovic sporočil: 975
[#3011733] 25.11.22 20:47 · odgovor na: crt (#3011717)
Odgovori   +    1
[]
- proti pri zakonu o vladi, ker v nasprotju s simono mislim, da naj izvoljena vlada ne vlada absolutno (vsaka; sedanja pa v podobi svojega sefa se zlasti kaze znake "drzava, to sem jaz") in je smiselno, da obstaja referendum kot nacin sporocanja tega

- za pri zakonu o oskrbi iz enakih razlogov kot simona

- proti pri zakonu o rtv iz enakih razlogov kot simona
Odlično. Natančno tako bom glasoval tudi jaz. Iz podobnih razlogov.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011734] 25.11.22 20:51 · odgovor na: crt (#3011717)
Odgovori   +    1
Fair enough.
Edino pri zakonu o dolgotrajni oskrbi ne razumem, zakaj je morala nova vlada iz inarta Janšev zakon sesuti in začeti 'jovo na novo' glede na vse zaostanke.
peterw sporočil: 1.943
[#3011754] 26.11.22 08:35 · odgovor na: Rokc5 (#3011734)
Odgovori   +    3
[Rokc5]
Fair enough.
Edino pri zakonu o dolgotrajni oskrbi ne razumem, zakaj je morala nova vlada iz inarta Janšev zakon sesuti in začeti 'jovo na novo' glede na vse zaostanke.
Zadoščenje po antijanšizmu!
Endimion sporočil: 10.312
[#3011759] 26.11.22 09:55 · odgovor na: hostamox (#3011695)
Odgovori   +    5
[hostamox]
Ti si kao nepristranski in proti komijem in za neko sredino.
Se ti zdi primerno da predsednica javno pokaže katero opcijo podpira, če želi predstavljat vse drzavljane.

Tu je npr čisto na Jansevem nivoju twiterja, ne pravim da je drugace kako stopnjo višje.
Bivsi komiji pač, oba.
Odvisno kaj pojmuješ s tem.

Jutri grem glasovati o treh konkretnih primerih zakonov. Ne izbiram oblasti. IN svojo podporo ali nepodporo lahko urbi et orbi tudi javno izrazim. Tudi ti jo smeš. Lahko jo kdorkoli.

In Nataša Pirc Musar, ima ravno tako to pravico. IN končno nekdo, ki pove svoje mnenje. Kar sem pri Pahorju pogrešal. Pazi. Lahko se z mnenjem Musarjeve tudi ne strinjaš. Lahko se. ampak zadnjih 10 let smo imeli predsednika republike, ki se nikoli ni znal izjasnit o ničemer. Cela država zaprta v občine, Hora Legalis inn kazen 200€ čle jo prekršiš, 270.000 ljudi doma ker so delovna mesta zamrznjena... Pahor je pa čilal v štumfkih.
hostamox sporočil: 8.460
[#3011760] 26.11.22 11:08 · odgovor na: Endimion (#3011759)
Odgovori   +    4
Sem že kdaj pisal tule, da imamo v Sloveniji marsikaj neresenega in postavljat se javno na eno stran pri političnih vprašanjih po moje za predsednika ni primerno.
Koliko ljudi misliš, da dejansko razume o čem glasujejo, še poslanci verjetno ne.
Pri covid situaciji smo bolj ko ne kopirali razvite države.
Po mentaliteti smo še vedno bosanski cobani s to srečo, da mejimo na bogate.
najobj sporočil: 31.920
[#3011765] 26.11.22 12:09 · odgovor na: hostamox (#3011730)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 26.11.2022 12:11
[hostamox]
Konzervativni gradualističen levičar

Sedaj pa napiš, kaj si ti misliš pod to besedno zvezo.

Ker konzervativno od levega je za moje pojme komunizem. edino če hočeš povedat , da si proti sredini sam potlej pa ne vem kaj dela zraven gradualističen, postopen.

www.finance.si/83556...radualizem
na tole sem naletel, ko sem iskal, kaj pomeni gradualist
... eh, če sem iskren, sem se z "definicijo" konzervativno gradualistični levičar delal norca iz političnega predalčkanja in posledične delitve na "naše" in "vaše", s katerim se ne samo na totem forumu - sploh nisi edini - malo preveč obremenjujete ... no, če pa svoj pogled na svet razložim v ljudskem jeziku, pa konzeravtivno gradualistični levičar pomeni, da stvari probam premisliti, jih izvajati postopoma in da se mi kot levičarju pri tem ne jebe za vse okoli sebe ...

P.S.: kot sem v totem threadu večkrat napisal, raje ne bom ugibal, kdo se z delitvijo naroda z nikoli preteklo polpreteklo preteklostjo najbolj trudi in - večini so se v 50 letih stare rane verjetno (malo) zacelile - od "uspešno" obujene in vsaki novi dan spodbujane delitve na "naše" in "vaše" že 30 let zelo dobro živi ...
Endimion sporočil: 10.312
[#3011766] 26.11.22 12:23 · odgovor na: hostamox (#3011760)
Odgovori   +    3
Predvsem sta dva referenduma butasta.

Zakon o Vladi je izvedbeni zakon, s katerim se Vlada organizira. Da lahko koalicija udejani kar je bila obljubila na volitvah svojim volilkam in volilcem na način, kot misli da je najbolje. To je treba pustit pri miru pa tudi če šofira Janez Janša, al Robert Golob, al Polde iz Kungote. Zakon bom podprl.

Referendum o RTV je ravno tako nesmiselen. Zagovorniki referenduma zakona očitajo politizacijo same RTV hiše, pri čemer pa težko rečeva da sedaj pa ni politično obarvano. Novi zakon ne rešuje vseh problemov. A ukinja imenovanje PS s strani poslancev in poslank. Sicer je ono o civilnih družbah jako poševna. In zagovorniki referenduma imajo prav ko pravijo da so te civilne iniciative nekako "leve", se pa smiselno vprašam zakaj je edina "desna" civilna iniciativa j€b€n1 Vili Kovačič in ono teslo od Aleša Primca ter Irme Brščić. Da bo treba na tem malo delati. Vseeno minje pa surealno da lahko vlada odpizdi direktorja bolnišnice, ne more pa direktorja RTV hiše, ki je ravno tako javni zavod. Tu se bom še odločal. Neke silne spremembe ne na bolje ne na slabše ne vidim. Res pa je, da bi povsod drugod v Javnem sektorju direktor zavoda odletel ob tako odkritem uporu zaposlenih. Tle mam do jutri še vedno vse tri opcije odprte (ZA/PROTI/NE GLASUJEM)

Zakon o dolgotrajni oskrbi pa je edini od treh zakonov, ki je material za referendum. Ker se dotika oskrbe starejših, ki jih imamo v Sloveniji za 1/3 prebivalstva. Masa ljudi. In velja sedajle pritisnit na zavoro. To je masten zalogaj za katerokoli oblast. In zakon, kot ga je sprejela prejšna sestava DZ je tako luknjast, nedorečen tako na področju financiranja, kot obsega pravic iz tega naslova.. da se bojim da bi na hitro stopli v tak drek, ki ga zlepa ne bo mogoče škoditi. Ta zakon me precej spominja na ono Virantovo plačno reformo 2008, kjer so uzakonili še odpravo plačnih nesorazmerij. V naslednjih dveh letih je to stolklo 2 milijarde minusa (od 3) v proračunu. Tudi tu bom predlog trenutne vlade podprl. Ne skakati v bazen, dokler ne vemo koliko je vode v njem. V končni fazi lahko zakon Golobove vlade preverimo na referendumu, ko in če bo predstavil svoje rešitve.

Skratka na Referendum bi imho bilo pametno imet le ta zadnji zakon. Ona dva sta nepotrebna.

Ampak imamo jih. In vsak sme glasovati o temah. In povedati svoje mnenje. Če je podpora zakonom hkrati tudi podpora Vladi per-se, lahko vprašava Simono Toplak, kdaj je ratala levicarka? Ali pa še lepše. Ko s(m)o državljani z referendumsko večino zavrnili Zakon o vodah leta 2021, kako to da ni Vlada Janeza Janše odstopila? Ko so samega JJ opomnili, da je po vsakem dobljenem referendumu vedno rekel "Vlada bima podpore, čas je da odstopi, in prepusti drugim", je cinično na Twitterju napisal, da naj gremo v Venezuelo, da se oblast izvoli na volitvah. Skratka ne moreš tega inačit.

Tudi ti si padel na fino, da je referendum o Zakonu za istraživanje ruda I gubljenja vremena, v bistvu glasovanje o zaupnici oblasti. In ker je takih ljudi V Sloveniji, tako na levem, kot na desnem polu politične mavrice zelo veliko, potem poldorektni sistem demokracije, kot ga prakticira denimo Švica, pri nas ne deluje. Kot si sam lepo napisal. Niti najbrž vsi poslanci DZ ne vedo za kaj točno glasujejo za ali proti. Pri nas se pa to zvede na to a si za Vlado al proti njej.
hostamox sporočil: 8.460
[#3011768] 26.11.22 12:27 · odgovor na: najobj (#3011765)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 26.11.2022 12:41
Ne gre se za predalckanje le hitrejši tok razumevanja, zato je izumljen jezik in nove besede, da ne rabiš razlagat pojma.

Sicer ne razumem kaj bi kot levičar postopno spreminjal, ker da si proti spremembam si že s svojo konzervativnostjo, ki naceloma levicarjem, v slovenskem umevanju besede naprednjakom, že sam po sebi dana.

Ker ti je mar za druge, si kje prostovoljec ali si le iz naslanjača :).
najobj sporočil: 31.920
[#3011769] 26.11.22 12:37 · odgovor na: hostamox (#3011768)
Odgovori   +    2
[hostamox]
Ne gre se za predalckanje le hitrejši tok razumevanja, zato je izumljen jezik in nove besede, da ne rabiš razlagat pojma.
... eh, pa saj sem napisal, da se z "definicijo" konzervativno gradualistični levičar delam norca ...
Sicer ne razumem kaj bi kot levičar postopno spreminjal, ker da si proti spremembam si že s svojo konzervativnostjo, ki naceloma levicarjem, v slovenskem umevanju besede naprednjakom, že sam po sebi dana.
... čuj, v življenju vsaki dan nekaj spreminjaš, saj ti ni treba spreminjat celi svet ...
Ker ti ni mar za druge, si kje prostovoljec ali si le iz naslanjača :).
... ne z naslanjača, ampak s kavča ...
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#3011804] 27.11.22 11:15 · odgovor na: najobj (#3011604)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [hostamox]
> en.m.wikipedia.org/w...witzerland
>
> Evo zadnjih 170 let
>
> V zadnjih dveh letih so jih imeli 20.
> Janša nas približuje Švici, vi se mu pa smejite :)
> Ima še kar nekaj dela,ce hočemo bit vsaj malo podobni.

... čuj, če Janša res hoče, da bo Slovenija končno postala druga Švica, kar so nam prihvatizatorji osamosvojitve obljubljali pred referendumom o osamosvojitvi leta 1990, potem naj Janšatu prej nekdo pove, da večje število referendumov na leto kot Švica ni tisto, kar so si naivni ljudje v Sloveniji takrat predstavljali ...
Naivni ljudje si žal naše Švice niso predstavljali niti tako, da bi bilo vse privat, kot JE v Švici. Zdravstvo, javni transport, tudi veliko šolstva, ...
Tale druga Švica je bila ves čas, ali z veliko naivnosti (nepoznavanja) ali pa s figo v žepu.
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#3011805] 27.11.22 11:29 · odgovor na: Endimion (#3011766)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 27.11.2022 11:30
[Endimion]
Referendum o RTV je ravno tako nesmiselen. Zagovorniki referenduma zakona očitajo politizacijo same RTV hiše, pri čemer pa težko rečeva da sedaj pa ni politično obarvano. Novi zakon ne rešuje vseh problemov. A ukinja imenovanje PS s strani poslancev in poslank.
Ob tem ne gre pozabiti, niti zanemariti osnovnega postulata parlamentarne demokracije: POSLANCI SO PREDSTAVNIKI LJUDI. Če imamo to v mislih, potem RTV odtujujemo ljudem.
NVOji pa niso predstavniki večine ljudi, ampak so združbice z nekimi posebnimi interesi, kar pogosto pokriva precej ozek segment ljudstva.

Sicer mi ni jasno, kaj je tako narobe, če je v 30 letih na 45 podlage, enkrat RTV malo bolj desna. Tudi če je zato še malo bolj butasta. Saj bodo levaki spet prišli na vrsto. Zakaj taka militantnost in neučakanost?
Tudi za časa Janševe vlade so bili hudo neučakani in militantni, pa se je vedelo, da bo samo za 2 leti.
Vsake toliko bi se že spodobilo in jim bi tudi koristilo, da si vzamejo leto ali dve počitnic. Tako se pa obnašajo, kot bi otroku vzeli najljubšo igračo in očitno gre res za to (ali je RTV igrača levih, ali pa so levi na stopnji trmastega mulca; to izberite sami).
najobj sporočil: 31.920
[#3011807] 27.11.22 12:07 · odgovor na: 0430ABAKU (#3011805)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 27.11.2022 12:18
[0430ABAKU]
> [Endimion]
> Referendum o RTV je ravno tako nesmiselen. Zagovorniki referenduma zakona očitajo politizacijo same RTV hiše, pri čemer pa težko rečeva da sedaj pa ni politično obarvano. Novi zakon ne rešuje vseh problemov. A ukinja imenovanje PS s strani poslancev in poslank.
Ob tem ne gre pozabiti, niti zanemariti osnovnega postulata parlamentarne demokracije: POSLANCI SO PREDSTAVNIKI LJUDI. Če imamo to v mislih, potem RTV odtujujemo ljudem.
NVOji pa niso predstavniki večine ljudi, ampak so združbice z nekimi posebnimi interesi, kar pogosto pokriva precej ozek segment ljudstva.

Sicer mi ni jasno, kaj je tako narobe, če je v 30 letih na 45 podlage, enkrat RTV malo bolj desna. Tudi če je zato še malo bolj butasta. Saj bodo levaki spet prišli na vrsto. Zakaj taka militantnost in neučakanost?
Tudi za časa Janševe vlade so bili hudo neučakani in militantni, pa se je vedelo, da bo samo za 2 leti.
Vsake toliko bi se že spodobilo in jim bi tudi koristilo, da si vzamejo leto ali dve počitnic. Tako se pa obnašajo, kot bi otroku vzeli najljubšo igračo in očitno gre res za to (ali je RTV igrača levih, ali pa so levi na stopnji trmastega mulca; to izberite sami).
... čuj, mogoče sem res na nivoju trmastega mulca, ampak če je Igor Pirkovič malo manj butast kot Igor Bergant, potem midva besedo butast zelo različno razumeva oziroma jo ti ne razumeš ...

P.S.: Janša očitno ne more zamenjati skoraj vseh prebivalcev Slovenije, zato bo probal zamenjati skoraj celotni kolektiv RTV Slovenija, ker je namreč zadnjič celo Janšatu naklonjena Rosvita Pesek v Odmevih onemu Whatthefuck Grahu zelo jasno povedala, da mu z odhodi šikaniranih novinarjev informativni program RTV Slovenija dobesedno razpada in da se celo ona sama počuti ogroženo pred pritiski od Janšata oktroiranega direktorja Ološa Orbanije ... khmm, in samo brezčutni psihopat Ološ Orbanija lahko "vodi" svoj kolektiv tako, da se pred njim dobesedno skriva v svoji pisarni, ker je z 90% večino kolektiv "direktorju" ob vsiljenim imenovanju zgolj nasprotoval, zdaj pa ga po pol leta trajajočem šikaniranju celo odkrito sovraži ...

Strani: 1 2