Strani: 1 2

alain sporočil: 5.172
[#2925435] 27.04.21 21:00 · odgovor na: (#2925428)
Odgovori   +    0
Oprosti politične demonstracije me ne zanimajo....me pa zelo zanima pojesti kosilo brez omejitev v gostilni.
0513ANITO sporočil: 10.832
[#2925449] 27.04.21 22:11 · odgovor na: (#2925430)
Odgovori   +    0
[alek14]
Šit, še jaz, ki sem ponavadi čistun pri rabi "tehnike", sem jo zgoraj narobe uporabil. :)
Upam, da veš, da ta kritika ni bila namenjena tebi...vsakemu lahko spodrsne.

Gre pa res za ponesrečeno prvajanje iz Ameriške Angleščine v Slovenščino, ki se v tem terminu drži striktono Nemškega jezika.
crt sporočil: 27.235
[#2925463] 28.04.21 06:55 · odgovor na: (#2925456)
Odgovori   +    0
[abohte]
Ker tvoj prav ni absolutna resnica tako kot moj prav ni absolutna resnica.
saj o tem govorim.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2925465] 28.04.21 08:04 · odgovor na: (#2925454)
Odgovori   +    1
[alek14]
Še ena stvar je. Menim, da misliš, da v EU že so neki strokovnjaki, ki vedo bolje od mene. Nope. Ni jih.
Verjamem. To pa tudi pomeni, da ste super material za medijsko obdelavo.
Npr. Zgoraj sem omenil 2 zakonitosti 2. zakona termodinamike. To vedo itak vsi v stroki, vsi profesorji itd?
Ne, zadeva je popolnoma sveže okritje v znanosti drugega zakona termodinamike.
Če pomislimo, da je 2. zakon temodinamike poznan od ca. 1850, smo temeljno povezavo med izkoristki in produktivnostjo dokazali šele l. 2010-2015. To je praktično včeraj.
To podrobnost pozna peščica bralcev te specialne literature. Morda dobrih 10000 ljudi na celem planetu. Med njimi zagotovo niso politiki, fiziki, ki se grejo politiko in ekologi, ekonomisti pa še toliko manj. Če greste malo prelistat te članke boste videli, da niso lahko branje.
Tudi tole je pravi izziv za novinarja - kako nelahko branje razložiti politikom, ekologom, ekonomistom in drugim. Bi sodelovali?
0513ANITO sporočil: 10.832
[#2925617] 28.04.21 18:23 · odgovor na: (#2925561)
Odgovori   +    1
[alek14]
Imam druge izzive, ki se mi zde enakovredni in izvedljivi. Tale se meni z eno horuk akcijo ne zdi izvedljiv. Do samopromocije pa mi za sedaj ni, nimam političnih ambicij.

Razlage bodo na voljo tule na forumu (kolikor mi cajt dopušča). S citati znanstvene literature, če bo treba.
Ne samo to...

Precej prezahtevna tema, da bi jo razumel, ne da te nekdo ki je strokovno podkovan v tem uvede v to s kakim tečajem ali predavanji (lahko tudi po več 10 ali 100 ur).

Pravtako je tema zahtevna in zahteva telo poglobljeno predznanje matematike, fizike in termodinamike (na nivoju vsaj 4 letne tehnične fakultete, ali pa še kaj več).

Tako, da razno razni "padalci" brez ustreznega predznanja tu nimajo kaj pomembnega odnesti od tematike....Morde, kasneje, ko se izdela Poljudna verzija razlag za laike..
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2925709] 29.04.21 09:30 · odgovor na: (#2925561)
Odgovori   +    0
[alek14]
Imam druge izzive, ki se mi zde enakovredni in izvedljivi. Tale se meni z eno horuk akcijo ne zdi izvedljiv. >
Razlage bodo na voljo tule na forumu (kolikor mi cajt dopušča).
Brez zamere. Sem pač novinar in sem moral poskusiti.

V osnovi pa gre za to, da občasna pojasnila na forumu sčasoma postanejo slabo pregledna in se izgubijo. Bom preoblikoval predlog.
najobj sporočil: 31.941
[#3003534] 09.08.22 12:36 · odgovor na: najobj (#2925346)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.08.2022 12:44
[najobj]
... Zadnja javnomnenjska raziskava kaže, da bi Zeleni prehiteli CDU/CSU. Druga raziskava pa kaže, da bi tudi nemški direktorji in podjetniki izbrali zeleno Annaleno Baerbock za kanclerko. ...

... OK, sicer ne vem, s čem se ukvarjajo nemški direktorji in podjetniki, ki bi izbrali zeleno Annaleno Baerbock za kanclerko, ker sem jo jaz kakšno leto pred korono poslušal v pogovorni oddaji www.zdf.de/gesellsch...arkus-lanz in je s svojo s fizikalnimi zakoni skregano "matematiko" zmešana baba glupa ko točak in me arogantna do amena še najbolj spominja na Alenko Bratušek iz leta 2013 na steroidih ... alzo, če skrajšam, Nemčijo in zaradi njenega vpliva pravzaprav celo EU čaka zelo zanimivo gospodarsko okrevanje po koroni, če bo zelena Annalena Baerbock skrbela za energijo ...
... evo, očitno so tudi Nemci sami končno le spoznali twitter.com/Meissner...00/photo/1 , kar sem še pred oblikovanjem nemške vlade na totem forumu pisal že precej časa nazaj ...

P.S.: nemški Zeleni niso nekaj posebnega samo zaradi najnovejše Energiewende na "rjavi" prehod z elektrarnami na premog, ampak so nemški Zeleni nekaj posebnega tudi zaradi "Duo Fantasticus" v podobi sopredsednikov (WTF?) stranke gospodarskega ministra Roberta Habecka in zgoraj omenjene zunanje ministrice Annalene Baerbock, ki so jo Nemci vendarle dali na stranski tir in so zdaj njena prioriteta obiski bfaa.diplo.de/bfaa-d...um/2525610 nemških šol v tujini, kjer s šolarji diskutira o aktualnih dogodkih in kot vse misice rešuje mir na svetu ...

Strani: 1 2