Strani: 1 2 3

premza sporočil: 4.276
[#2896635] 05.01.21 20:23 · odgovor na: anon-488811 (#2896631)
Odgovori   +    5
[Copcop]
Sorodnik, zdravnik, mlajših let, mi je pred dnevi dejal, komaj čakam cepivo, tudi vsi kolegi zdravniki z oddelka se bodo cepili. Razen nekaj butastih medicinskih sester, je še dodal.
Spoštovanje drugih in drugače mislečih imate očitno v genih.

Argumente za to žaljenje pa strašno tehtne: "Sem zdravnik, bog in batina, vem vse, drugi so pa butasti."

Over and out.
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2896665] 05.01.21 21:54 · odgovor na: premza (#2896635)
Odgovori   +    12
Argumente za to žaljenje pa strašno tehtne: "Sem zdravnik, bog in batina, vem vse, drugi so pa butasti."
Ko pristanete v bolnišnici, upajmo, da ne boste, vas bodo zdravili usposobljeni zdravniki. Zagotovo ne boste zadovoljni, da bi vaše zdravljenje prevzeli forumski pisci, ki so na facebooku prebrali eno ali dve razpravi, ki potrjujejo njihovo prepričanje, zato jim je o virusu in posledicah okužbe vse jasno.
1357 sporočil: 7.095
[#2896682] 06.01.21 00:57 · odgovor na: anon-317028 (#2896428)
Odgovori   +    4
Na tem primeru se najbolje vidi nora organizacijska shema, ki vlada v slovenskem zdravstvu in državi na sploh. To da je v državo prišlo do novega leta cca 16000 doz cepiva, po podatkih NIJZ pa do danes cepljenih 7200 ljudi je najboljši dokaz da ta institucija ali ne obdeluje ažurno podatkov ali pa se ji podatki dostavljajo z zamikom. V vsakem primeru pa takšna institucija ne more voditi inorganizirati borbe proti pondemiji kakršna je Covid 19. Zakaj se to dogaja in je takšno stanje ne bom ugibal, sem pa prepričan ob dejstvu da je zdravstvo praktično vse od osamosvojitve ujetnik zdravniškega lobija, da je potrebno predvsem prerezati to popkovino direktno povezavo med zdravništvom in zdrsvstveno politko in na ta resor pripeljati predvsem ljudi z organizacijskimi sposobnostmi in kvalifikacijami.
Skippy sporočil: 3.152
[#2896683] 06.01.21 01:09 · odgovor na: premza (#2896484)
Odgovori   +    0
[premza]

Treba se je zavedati, da cepimo s pogojno odobrenim, eksperimentalnim cepivom o katerega varnosti vemo zelo malo.
Pfizer na svoji strani pravi:
"Emergency use on high risk populations"
www.pfizer.com/news/...hat_s_next
LOL, a ti ne razumeš angleško?
FIN-467473 sporočil: 1.785
[#2896685] 06.01.21 01:56
Odgovori   +    1
Vsi starejši od 18 let se bomo cepili,ker na mladih svet stoji.Žal brez nas starih,starejših in nas rizičnih skupin invalidov svet ne bo isti kot pred korono.Pa nazdravje s korono exstra v mesecu Maju.
lea1 sporočil: 834
[#2896691] 06.01.21 06:37 · odgovor na: FIN-542579 (#2896457)
Odgovori   +    0
Zdi se mi, da v EU deluje tisti sindrom "toaletnega papirja". Vsi, še posebej neto placnice se pritožujejo, da imajo premalo cepiva in zakaj niso naročili več...
Pa noben politik ne odgovori direktno, da pač za celi svet novega cepiva ni na zalogi takoj. Da je se je treba postaviti v vrsto in to ne po debelini denarnice, temveč po rizičnosti.
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2896730] 06.01.21 09:42
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-299030 06.01.2021 09:48
www.rt.com/op-ed/507...ronavirus/

www.brighteon.com/f9...033b4eee78
hostamox sporočil: 8.460
[#2896742] 06.01.21 10:36 · odgovor na: (#2896736)
Odgovori   +    0
Kolika je dejanska smrtnost pri starejših s kroničnimi boleznimi?

Ker načelo cepljenja je, da se cepi le zdrave osebke.

Ker trenutno zgleda se cepi vse le glede na starost.
prixi sporočil: 285
[#2896752] 06.01.21 10:59 · odgovor na: (#2896478)
Odgovori   +    2
[Cave_canem]
> [FIN-542579]
> Vem, da je od ge. Toplak zadnje čase nemogoče pričakovati racionalen članek, a vendarle me zanima, kaj konkretno bi k zdravstveni sliki pripomogla tekoča informacija o sprotnem natančnem številu cepljenih?
> Osebno pač sklepam, da v situaciji, ko se cepljenje izvaja na x improviziranih lokacija, pač nekomu še ni bilo pomembno vse to zbrati na enem mestu, se pa strinjam, da i bilo fino imeti vsaj enotne podatke, ne vidim pa v tem katastrofičnosti.


Jaz nekako logično sklepam, da če niso sposobni posredovati podatkov o številu cepljenih (in očitno niso), potem imajo štalo najbrž tudi na terenu, v praksi. Drugače si ne znam razložiti teh "zabavnih" podajanj številk, konec koncev ne gre za državno tajnost - ali pač?
Mimogrede in malce off topic - pogrešam tudi informacijo (mogoče je kje bila objavljena, pa sem jo spregledala), če so tiste, ki so prvi odmerek že prejeli, tudi že naročili za naslednjega.
Čakam naslednji članek ge. Toplak, ko bo zahtevala točno število cepljenih v sončnem vremenu, v oblačnem vremenu in ko so padavine. Ko tega ne bo našla bo sledilo spet 14-dnevno histerično nabijanje............in tako to v nedogled, dokler se je končno kakšen zamorec ne usmili.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2896764] 06.01.21 11:34
Odgovori   +    0
In pol naj jim verjamem današnje laži o tem da je največ okuženih (zaradi) med mlajšo generacijo, a podatkov resnično verodostojnih ne morejo skupaj spravit.
Naj se ne igrajo več s številkami ampak naj oprerirajo samo z resničnimi, pa če jih treba 1 teden ali več čakat. Fake news zdravstvo.
mpss sporočil: 188
[#2896788] 06.01.21 12:36 · odgovor na: (#2896718)
Odgovori   +    0
Če boš imel smolo in zbolel za covidom, se ti lahko stanje hudo poslabša v nekaj urah. Verjemi, da se ti lahko zgodi, da (v primeru hude obremenjenosti zdravstvenega sistema), prva pomoč ne bo na voljo PRAVOČASNO! Kaj šele, da bi te poslali kam v tujino. Pa ni nujno samo covid. Tudi kakšna druga zadeva, pri kateri bi potreboval nujno medicinsko pomoč v takšnih razmerah ne bo na voljo. Verjemi, da se smrtnost v takšnih razmerah hudo poveča. In, če misliš, da v takšnih razmerah lahko vse ostalo funkcionira brez problema - se motiš.
hostamox sporočil: 8.460
[#2896789] 06.01.21 12:36 · odgovor na: (#2896750)
Odgovori   +    0
Nisem natančno napisal. Smrtnost starejših s pridruženimi boleznimi po cepljenju.
Domnevam da so v študijah jemali le zdrave starejše.
Ne pa osebe s sladkorno, predebele, po kapi, infarktu.

Seznam svojih pacientov lahko naredi vsak osebni zdravnik, saj zato je hodil na faks.
Da cepiš vse po redu je vsak tehnik v redu.
DAV56 sporočil: 23
[#2896798] 06.01.21 12:48
Odgovori   +    0
Eni stejejo samo tiste z PCR testi in drugi samo tiste z HAT testi!! Ce jih sesetejemo dobimo realno sliko okuzenih v Sloveniji, kar je nekje med 10-15%. Z PCR testi samo tiste kateri imajo podobne simptome kot pri Covidu, napr. gripo ali podobno. Vsi ostali (zdravi) pa se lahko testirajo posebej, z HAT testi, katere ne upostevajo pri NIJZ in "vladi".
Kar se tice cepljenja pa se nihce ne upa na glas povedati kako bo to urejeno, ker je pri nas se vedno vse organizirano "od zgoraj" in vsi cakajo kaj bo "vlada" povedala namesto da se sami organizirajo in od vlade zahtevajo dejanja (strateski plan katerega ne menjajo vsakih 24 ur, dovolj cepiv, medicinsko opremo intd.). Medtem ko nasa "vlada" caka na to kaj bodo povedali oz kaj bodo poslali iz Bruslja, kjer so ga polomili z narocanjem cepiva, druge EU drzave ze narocajo cepiva na svoj racun. Ker bi to lahko bilo nevarno za (politicno) karijero posameznikov se "vlada" izogiba odgovornosti v zvezi z pandemijo. Medtem pa nas strasi z nepopolnimi podatki o okuzbah in podaljsuje "vladne ukrepe" ter caka na to da bo lahko predsedovala v EU...... Kdo bo takrat, v drugi polovici 2021, skrbel za Slovenijo ko se bo nasa "vlada" zabavljala v Bruslju?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2896800] 06.01.21 12:52 · odgovor na: prixi (#2896752)
Odgovori   +    0
Včeraj so se pritoževali in jamrali PO RADIU kar iz zdravstvenega doma Brežice!!

To je tista Po/zasavska regija, v kater je menda zdaj največ obolelih!

Ne samo, da jih še niso prišli cepit, zdravstvenega osebja, še datuma jim niso poslali, kdaj bodo sploh prišli na vrsto za cepljenje!?

Grdobci brežiški so šli šinfat ta naš zlati sistem kar na radijsko informacijsko greznico!??

Kako si upajo!???:((
mpss sporočil: 188
[#2896806] 06.01.21 13:21 · odgovor na: (#2896793)
Odgovori   +    0
Če ti ne razumeš (ali nočeš razumeti) ni nujno da tega ne razume nihče. Ne vem, kakšen argumnent potrebuješ za to, da so resursi omejeni. To je pač fakt. Še povsod, kjer je na določenem območju prišlo do povečanja števila obolelih je bilo enako. Povečala se je tudi smrtnost. S covidom ali zaradi covida. Niti ni pomembno.
premza sporočil: 4.276
[#2896826] 06.01.21 13:49 · odgovor na: (#2896793)
Odgovori   +    2
Graf presežnih smrti kaže precej optimistično sliko...
ibb.co/mHychmP

Zakaj taka panika povsod, točno v trenutku, ko je prišlo cepivo, pa prepuščam domišljiji.
premza sporočil: 4.276
[#2896832] 06.01.21 14:02 · odgovor na: (#2896828)
Odgovori   +    0
[abohte]
Največji problem je, da je statistična enota smrt. Statistična enota, ki bi jo morali meriti in opazovati bi morala biti leta življenja. Potem bi tudi največje ovčice spoznale, da so ukrepi nesorazmerni.

Kot sem že enkrat napisal. Lani smo zaradi COVIDa izgubili največ 10.000 let življenja. Zaradi ukrepov pa po moji seveda subjektivni oceni (zato je ta ocena odprta za kritiko) vsaj 200.000 let.
1.000.000 let, saj smo pol leta zaprti.
premza sporočil: 4.276
[#2896900] 06.01.21 18:49 · odgovor na: (#2896828)
Odgovori   +    5
Prišel s sankanja. Srečal starega znanca. 10 let je bil čist, s COVIDom je izgubil službo, zdaj je nazaj na trdih.
Samo njemu je šlo 50 let. Žalostno. Pa otroka ima in ženo. Še 50 + 80. Veliko je trga.
Nedolgo nazaj se je z bližnjega kamnoloma vrgla najstnica :(

Nič od tega se ne bi smelo zgoditi. Prehud tradeoff je to.
lea1 sporočil: 834
[#2896968] 06.01.21 22:30 · odgovor na: bica123 (#2896621)
Odgovori   +    0
Glede na to, da vsepovsod cepijo najprej starostnike, pa nimajo teh zapletov, je očitno šlo nekaj narobe pri nas. Verjetno pa nima smisla cepiti vseh po spisku, tisti, ki so bolezen preboleli in imajo protitelesa verjetno cepiva sedaj, ta trenutek ne rabijo.
hostamox sporočil: 8.460
[#2898097] 11.01.21 14:47 · odgovor na: (#2898096)
Odgovori   +    1
Bi bilo brez ukrepov še huje pri ostalih?

Domnevam da ima vsak dso svojega direktorja.
Kaj naj zdaj vlada oz jansa hodi delat red po domovih?

Problem je bolj funkcionalna nepismenost in jebivetrstvo na vseh področjih.

Mislim da si pravnik, in zakonov,predpisov nimamo tako slabih.
Njih izpolnjevanje pa, lahko sam poves.
hostamox sporočil: 8.460
[#2898104] 11.01.21 15:16 · odgovor na: (#2898100)
Odgovori   +    1
Ce so ze direktorji odpovedali, kako bi sele obicajni ljudje, če bi bila le priporocila.

znanceva zena dela dela v dso, pravi da so prve okuzbe zaznali po novem letu.

Ocitno se da.


Podobno kot tiste izjave solnikov, ki bi priporocila jemali bolj po svoje. Ce je prostor bi se sli, ce ga pa ni pa ne. Izjave ministrice za solstvo.

Poznam tri primere okuzb ljudi, ki se drzijo in bi se drzali cetudi bi bila le priporocila, podobno kot ti.
Ob novoletnih praznikih.
Pa so se druzili le z zaupanja vrednimi.
hostamox sporočil: 8.460
[#2898140] 11.01.21 17:36 · odgovor na: (#2898106)
Odgovori   +    1
Mogoče so racunali, da je vodstvo dovolj strokovno. Mogoče si niso upali pljuvat v lastno skledo. Tu mislim na primer iz Metlike marca.

Tudi tezko je usmerit vse sile v DSo je,npr kot si predlagal vsakemu omogocit osebnega asistenta, ostalo pa pustit, da teče.

Verjetno ne bi bilo dosti bolje.

Tudi na Svedskem ni bilo.

Mogoče bi bile določene dejavnosti dalj odprte, a verjetno bi bilo se slabše.

Oktobra, novembra so vozili bolnike iz koroške in celja v NM.
vceraj sem slisal od znanca da je sel po oceta v izolo, ker tule ni bilo placa (Nm).


Da je v dso jih slabo se je vedelo oktobra, novembra. Poleti so verjetno sprejemali neke strokovne ukrepe. Ocitno prevec na lahko.
Kar je za nas povsem obicajno.

Vlada bi se verjetno lahko odlocila za zaprte meje poleti, pa mislis da bi se ljudje strinjali, ob tem da nismo imeli okužb.

Primer koliko smo striktni je tudi vnos okuzbe prek nasega vojaka v bazo na Kosovem.
Vojaki so bili prej 14 dni v karanteni in vojaki naj bi bili znani po disciplini.

In ce se vojski ni uspelo drzat pravil , priporocil, mislis da bi se ljudem.
lea1 sporočil: 834
[#2898147] 11.01.21 18:02 · odgovor na: hostamox (#2898140)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: lea1 11.01.2021 18:04
Najprej odgovor na tvojo ugotovitev, da so se okužili tudi tisti, ki so se družili le z zaupanja vrednimi. Pri covidu je to nemogoče oceniti.
Sicer pa v dso-jih jaz vidim več težav, najprej, da so nekje v praznem polju med ministrstvom za zdravje ter tistim za socialno varstvo, potem nekateri so javni, drugi zasebni, potem struktura zaposlenih, veliko zaposlenih, predvsem žensk je dobilo službo negovalne preko zavoda za zaposlovanje, s presolanjem. Konkretno pri nas so zaposlili bivše šivilje, trgovke ipd. Te ženske so pridne, rade delajo s starejšimi, vendar o kaki zascitni opremi, o obnašanju ob nalezljivih boleznih ipd. Seveda niso imele pojma. Tudi tega, kako bi zaposleni preprečili vnos bolezni, jih niso poučili. Ti bi sicer res morali narediti poleti, vendar marsikateri dom finančno diha na skrge. Potem spet pristojnosti, ta vlada res ne želi nekih samostojnih pobud, pa še kaj je v tem koktejlu vzrokov
Aja, pa še to, če smo zunanjega ministra poslali v tujino brez testa in je tam okužil gostitelje ....je vojska mala malica
hostamox sporočil: 8.460
[#2898153] 11.01.21 18:47 · odgovor na: lea1 (#2898147)
Odgovori   +    1
Da ne bi hoteli samostojnih odlocitev dvomim.
Je bilo nekaj primerov, ko so zupani samostojno zapirali sole, vrtce, ko je prihajalo do okuzb. Pisem po spominu.

Ja denar je vecni problem.

Imamo ga toliko, da se relativno dobro živi, spet toliko pa ne, da bi delali vse by the book.

Vec denarja pri nas pomeni ponavadi vec davkov in vec pravil.

Manj davkov pa ponavadi pomeni vec placil iz lastnega zepa, manj sociale, slabsa infrastruktura, visja razslojenost.


Glede na majhnost si tezko privoščimo razlojenost oz to ze imamo v globoki drzavi verjetno par sto ljudi ali tisoč, ki lepo zivi in vsi ostali, ki furamo enakost v revscini.

Mi smo predvsem sami sebi problem v svoji zrihtal bom, ovinkarjenju okoli predpisov itn.

Kot pravijo nekateri tle gor smo popolna kolonija in proizvajalci polizdelkov. Za povprecnega drzavljana bi bilo bolje da se odrecemo samostojnosti. Samo to ni zato, ker bi tuji drzavniki bolje vladali, temveč ker imajo boljsi dostop do kapitala in znanja.

Zato nas visjegrajci dohitevajo in prehitevajo, ker se znajo it drzavo mi pac teh izkusenj nimamo. In se moramo učit. Sol za to pa ni:).
Ajde mogoče je res, da so oni še blizje nemciji.


Kolika bo priljubljenost vlade, pa bojo pokazale naslednje volitve.
Sam upam da jim uspe vec kot 50% za desno vlado.
Ker kdor bo volil kaj drugega kot Sd na levi, si zasluzi se dosti slabse vlade kot trenutno.
hostamox sporočil: 8.460
[#2898157] 11.01.21 18:59 · odgovor na: (#2898144)
Odgovori   +    0
Sedaj ne morejo sproscat ukrepov, ker jim voda tece v grlo zaradi polnih oddelkov.

O pravilih pa ne bi razpravljal.
Si bom pa zapomnil tvoje besede, kot besede pravnika :).

Enkrat si napisal o izmikanju kazni pri prehitri voznji.

Ce to delajo strokovnjaki, ker vejo da lahko, kaj bi sele obicajna raja.

K sreci jih vecina ne zna ovinkat okoli zakonov.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2898160] 11.01.21 19:05 · odgovor na: hostamox (#2898153)
Odgovori   +    2
[hostamox]
...
Ker kdor bo volil kaj drugega kot Sd na levi, si zasluzi se dosti slabse vlade kot trenutno.
Cist tak, kot en ocvirk - mam kolega, ki je sel v (lokalno) politiko preko smc, pa se je na nekem smc dogodku cisto slucajno znasel v krogu Cerarja (takrat se predsednika vlade), ki je svojemu krogu razlagal, da so dalec najvecji skodljivci SD in ce jim njih uspe omejit se lahko (Slovenija) nadejamo napredka, drugace gre vse v tri krasne...

To mi je razlagal ravno v casu, ko se je na lokalni sceni bodel, da bi preprecil vecmiljonsko krajo SDjevcev v enem lokalnem projektu. Noben ga ni hotel poslusat, se j so ga v glavo kot pred leti Mrkaica protagonisti drsecega tecaja tolarja "v faco se mi lazejo in smejijo, ter ob tem vejo, da vem, da mi lazejo". No, in ob tem mi je rekel, zdaj mi je komaj jasno, kaj je Cerar hotel takrat povedat...

;-)

LpA
hostamox sporočil: 8.460
[#2898200] 11.01.21 21:58 · odgovor na: bobek13 (#2898160)
Odgovori   +    2
Mozno da je res.

Ampak glede na to kako nastajajo in propadajo te nove stranke se vprasas koliko jim gre za resnico in koliko za povzpetnistvo.

Sam verjamem, da so v vseh strankah dobri ljudje.

Ampak rezultatov zal ni in potlej se sprasujem zakaj.

To je podobno s tole korono imamo ukrepe, vsi jih spoštujemo, pa se vedno smo najslabši.

Podobno je v politiki, vsi so posteni in bi radi najbolje za slovenijo, a si pravila razlagajo po svoje.

Koncni rezultat je pri obeh situacijah slab.


P.s

Hvala za info:).
hostamox sporočil: 8.460
[#2898330] 12.01.21 11:58 · odgovor na: (#2898240)
Odgovori   +    1
Glej ne vem, mene so učili da je treba pravila spostovat, tudi ce so butasta.

Me pa zanima, če vas tega ucijo na faksu, ker poznam talkole od daleč par pravnikov, katerih dejanja so mal skregana s pravili.


Pravila se je pa verjetno nekdo spomnil iz podrocja, ki jih ta urejajo.

Tako npr. ne more ljudstvo odlocat o tem kolik je rok uporabe na zivilskih izdelkih ali pa kako dobro morajo delovati zavore na vozilu.
hostamox sporočil: 8.460
[#2898386] 12.01.21 13:51 · odgovor na: (#2898366)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [hostamox]
> Glej ne vem, mene so učili da je treba pravila spostovat, tudi ce so butasta.

Jaz sem se pa sam naučil, da je še vsak, ki je to trdil, primanjkovalo samorefleksije in kritičnega mišljenja. Verjemi, da bi tudi jaz znal kazati s prstom, če bi verjel, da je to smisel življenja.
Prej si govoril o dialogu.

Proti neumnim pravilom se je treba boriti z argumenti. In verjemi vecinoma zaleže, gre pa seveda veliko časa.

Nespostovanje pravil vodi do anarhije, je pa to najlazja pot.

Bi pricakoval da se pravniki zavzemajo za spostovanje pravil, a se hkrati trudijo da so ta čimbolj zivljenska.

Ne pa da pozivajo h krsenju, ce so ta v nasprotju z lastno moralo.

Ko govore v sosednjih temih o migrantih, ti imajo precej drugacne poglede na svet. Je njim torej dovoljeno krsiti pravila o spolni nedotakljivosti, ker se jim zdijo butasta.
hostamox sporočil: 8.460
[#2898605] 13.01.21 08:07 · odgovor na: (#2898512)
Odgovori   +    0
Najprej kaj je anarhija, zame kot za večino je to brezvladje. Ali se dodatno, kjer ne vladajo pravila, ali so ta razlicna za razlicne ljudi.


In nazadnje je bilo to v teh krajih bolj opazno med drugo svetovno vojno. Drugace pa vecino casa do samostojne Slovenije, ce gledam na anarhijo kot razlicnost pred zakonom. Pa se tu so bili kaki problematicni zakoni.

In v prejsnjih casih so ti enostavno odrobili glavo, ce si bil prevec glasen v nestrinjanju.


Verjetno je anarhija presirok izraz za stanje, ki ga zelim opisat.

Anarhija v drugem pomenu lahko pomeni citiram, urejenost

Ideal anarhistov je urejena družba, ki bi delovala na osnovi usklajenosti pogledov na red, kar ilustrira znameniti izrek Proudhona: »Najvišja popolnost družbe je v sozvočju med redom in anarhijo


Tako da je anarhija pravzaprav neka oblika reda brez oblast. Kar mi je cisto povseci, pomeni lahko tudi samoupravljanje, prosto po wikipedii.

Tako da anarhija ni nujno kaos, kjer noben ne ve kaj dela. In je ta oblika nereda utopicna.
Ceprav strogo matematicno ima tudi vsako kaoticno gibnje svoj red, povezave, vzorec.

Danes zivimo po precej boljsih zakonih kot v preteklosti in je prav da se jih drzimo, in ne da jih krsimo zaradi tega, ker ne znamo malo pocakat.

Strani: 1 2 3