35 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
12 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2846704] 22.05.20 08:18
Odgovori   +    3
V Sloveniji imamo bolj pomembne življenske probleme od reševanja podnebne krize in zmanjšanja izpustov ogljika. Največji je problem preveliki, predragi in preplačani javni sektor, ki požira državo. Povprečna plača v javnem sektorju se je zvišala na dobrih 2100 evrov, v gospodarstvu pa znižala na 1600 evrov. Noro!!! Štrukelj ponovno grozi z ulico če se ne zvišajo plače učiteljev. Noro, noro!!! Povprečna letna plača učitelja na Češkem je 24273, v Sloveniji 42110 dolarjev....
anon-351779 sporočil: 5.775
[#2846707] 22.05.20 08:39 · odgovor na: anon-317028 (#2846704)
Odgovori   +    0
Tole me spominja na "Carthago delenda est" v rimskem senatu.
US odpravlja omejitve, EU jih zateguje. Katero podrocje bo konkurencno?
Pa se ponovno lezejo v rit chinkom. Zgleda da jim se niso pokradli dovolj IP.
Recept za uspeh je tu!
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2846713] 22.05.20 09:15
Odgovori   +    5
Nobene podnebne krize ni.

Kdor uporablja ta izraz in podobne izraze (razen sarkastično ali z namenom kritiziranja/odločnega nasprotovanja), bi mu morali zavoljo samo-dokazane bebavosti vzeti opravilno sposobnost.
anon-485444 sporočil: 1.924
[#2846716] 22.05.20 09:24
Odgovori   +    0
"Vsi pa se zavedamo, da mora ukrepati vsako podjetje in vsak posameznik, če želimo do sredine stoletja postati podnebno nevtralni ..."
Zakaj naj bi postali podnebno nevtralni?
... in se izogniti katastrofalni podnebni krizi."
Kakšni katastrofalni podnebni krizi?

"Podnebna kriza" je po mojem mnenju na koncu vrste, ki jo je potrebno reševati. Na začetku vrste pa so problemi, ki resnično lahko povzročijo katastrofalne posledice. Eden od teh problemov se tiče predvsem nas v Sloveniji, ker je naša država na potresno nevarnem območju. Ko je stavba slabo protipotresno grajena, so namreč v primeru močnejšega potresa ogrožena življenja stanovalcev.

In takih stavb je pri nas ogromno, na primer stolpnice: "V raziskavi, ki so jo opravili Zavod za gradbeništvo, arhitekturni Studio Krištof in Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, so vzeli pod drobnogled 15 stolpnic v središču Ljubljane, ki so bile zgrajene med leti 1959 in 1965. V tem obdobju še niso veljali predpisi o potresno odporni gradnji. Kot pravi Marjana Lutman z Zavoda za gradbeništvo, bi bilo za vse stolpnice najbolj smotrno rušenje in nato nadomestna gradnja ... Za stolpnice v Štefanovi, Rozmanovi, Pražakovi in Cigaletovi ulici ter na Hrvatskem trgu, pa strokovnjaki ne vidijo druge rešitve kot rušitev. ''Polovičnih rešitev ni,'' ob tem dodaja Lutmanova in poudarja, da bi zniževanje standardov pripeljalo do ogrožanja življenj." www.rtvslo.si/lokaln...iti/515450

Strani: 1


vm-qetesh