Strani: 1 2

0513ANITO sporočil: 10.825
[#2841543] 28.04.20 17:42 · odgovor na: (#2841541)
Odgovori   +    0
[rename]
No, mogoce prvic....potem pa je za znane stranke to formalnost 2-3 dni....
Ja, če daš depozit za akreditiv ali pa če imaš pri banki neizkoriščeno kreditno linijo....
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2841562] 28.04.20 18:12 · odgovor na: (#2841555)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 0513ANITO 28.04.2020 18:14
[kren]
> [0513ANITO]
> LC stane

Če te nategnejo, stane še več.
Sevada....ampak vsaka stvar na tem svetu je tvegana....Če boš uporabil vsa mogoča zavarovanja, boš v poslu predrag, prepočasen in nezanimiv.

Balansirat tveganja se je treba naučit.

Zavarovalnice pač zelo dobro živijo od ljudi, ki delajo "Na zihr".

Naj še dodam....Nategnili so me Slovenci (večkrat, lahko sam sebi pripišem krivdo), Kitajci me pa pri 100+ poslih še niso. Seveda so bile tudi manjše težave, ampak daleč od nategov.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2841569] 28.04.20 18:29 · odgovor na: (#2841568)
Odgovori   +    0
[kren]
> [0513ANITO]
> Naj še dodam....Nategnili so me Slovenci (večkrat, lahko sam sebi pripišem krivdo), Kitajci me pa pri 100+ poslih še niso. Seveda so bile tudi manjše težave, ampak daleč od nategov.

Očitno si imel srečo. A 100+ poslov si naredil z enim dovaviteljem, ali z večimi?
cca 20 dobaviteljev imam na seznamu za nakup

Precej časa mi vzame predno kaj kupim (izključno tehnično blago), postavim morja vprašanj, na katere ne more vsak odgovorit, ki materije ne pozna. Tako, da ni vse ravno sreča (morda je kdaj tudi).

Se pa vedno povežem direktno s proizvalacem in vse prevzeme organiziram sam, izključno s SLO šrediterji.

No pa tudi na specialnih sejmih sem prisoten, kot obiskovalec, tako, da sem veliko dobaviteljev že srečal osebno. In seveda svojo branžo po 20 letih kar dobro poznam (mislim mednarodno).
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2841574] 28.04.20 18:39 · odgovor na: (#2841572)
Odgovori   +    0
[kren]
> [0513ANITO]
> Se pa vedno povežem direktno s proizvalacem in vse prevzeme organiziram sam, izključno s SLO šrediterji.

Kaj to pomeni? A imaš človeka na Kitajskem, ki preveri robo pred odpremo?

A kupuješ polne kontejnerje, ali zbirne?
Nikoli bil na kitajskem...tudi nimam svojega človeka tam (se pa nekateri ponujajo, pa mi to ne diši).

Za kontejnerje je bistveno premalo robe....do sedaj pripaljal samo 1 kontejner, drugače max 4-5 box palet naenkrat. Včasih tudi samo par 10 kg robe...pač odvisno.

Slovenija je premajhen trga za kontejnerje tega, s čemer se jaz ukvarjam.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2841576] 28.04.20 18:47 · odgovor na: (#2841566)
Odgovori   +    1
Bravo. 10 points.

Rename-ju pa: Zelo podcenjevalno razmišljanje o volilcih levo-sredinskih opcij. Samo potrjuješ moje razmišljanje: Desnica si je s tem mandatom zapečatila usodo kot luzerska opcija, dokler ima te like spredaj, kot jih ima. In jih ti na vse pretege zagovarjaš. Menim, da gre že stvar intelekta, zdravega razuma, oholosti in neke nerazumne samomorilnosti oz. nepoboljšljivosti. Prebrisanci z leve sredine (pa ne razni Židani in Šarci, ampak master of puppets) bodo s pridom to nebuloznost desne sredine v Slo izkoristili. Ejej. Kod je pamet ušla?

Pameten človek se v življenju prilagaja, tle pa kot kozjanski biki samo forward. Ejej, ni šmeka, le udri ravno in vsi mi bodo dali prav. Ejej.
macon sporočil: 12.861
[#2841578] 28.04.20 19:00 · odgovor na: FIN-379669 (#2841576)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: macon 28.04.2020 19:01
[]
Bravo. 10 points.

Rename-ju pa: Zelo podcenjevalno razmišljanje o volilcih levo-sredinskih opcij. Samo potrjuješ moje razmišljanje: Desnica si je s tem mandatom zapečatila usodo kot luzerska opcija, dokler ima te like spredaj, kot jih ima. In jih ti na vse pretege zagovarjaš. Menim, da gre že stvar intelekta, zdravega razuma, oholosti in neke nerazumne samomorilnosti oz. nepoboljšljivosti. Prebrisanci z leve sredine (pa ne razni Židani in Šarci, ampak master of puppets) bodo s pridom to nebuloznost desne sredine v Slo izkoristili. Ejej. Kod je pamet ušla?

Pameten človek se v življenju prilagaja, tle pa kot kozjanski biki samo forward. Ejej, ni šmeka, le udri ravno in vsi mi bodo dali prav. Ejej.
Kakšni dokončni sklepi po enem mesecu vlade in po zlagani tv aferi. Vas leve še precenjujemo, v resnici ste še slabši kot se nam zdi. Pa ne no uporabljaj zapletenih besed kot so intelekt in zdrav razum, ostani raje pri bolj domačih klobasa, knedl, špeh.

Nepoboljšljivi ste pa res. Nepopravljivi. Samo za zavreč.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2841609] 28.04.20 22:06 · odgovor na: (#2841580)
Odgovori   +    0
:) Ne jezi se. Ni dobro. Nisem te želel ujeziti. Tudi za zdravje ni dobro.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2841621] 28.04.20 23:58
Odgovori   +    1
Vsa čast ekipi. Začel sem brat komentarje, kako imamo naenkrat preveč respiratorjev. Na srečo. In ZAENKRAT. Lahko pa da jih bomo še potrebovali. Za to, da jih imamo preveč pa gre zahvl vladi, ki je sprejela ustrezne ukrepe in državljanom (večini), ki smo se jih držali. Precej podjetij je tudi samo od sebe sprejelo ustrezne ukrepe, številni pa ne. A so imeli tudi oni srečo, ker je bil virus še relativno redek.
linaprin sporočil: 771
[#2841623] 29.04.20 01:07 · odgovor na: anon-178149 (#2841426)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 28.04.20 18:28
[MarijanMacek]
> [usimoncic]
> > [MarijanMacek]
> > Prav pohvalna je zagnanost nekaterih, toda se bojim, da pravzaprav neke silne potrebe ni.
>
> Jaz se ne bojim, ampak upam, da neke silne potrebe ne bo.
>
> > Do sedaj se je za zdravljenje tistih do 35 kritičnih bolnikov na intenzivi (pa niso vsi potrebovali prisilne ventilacije) uporabljali le 1/3 razpoložljivih ventilatorjev. Naročene so bile enormne količine reda nekaj sto in firma, ki se omenja da je dobila avans vnaprej, je dobavila že 90 ventilatorjev in jih bo do 15. maja še ostalo količino do 220 naročenih, siol.net/novice/slov...sti-524037
>
Slab zgled daješ s takimi nedoktorskimi zaključki, mojster!
> Saj če ne bi STROKA™ in komi politika tako dolgo držali glavo v pesek, bi jih rabili še manj. Do Italijanskega, Španskega ali NY scenarija pa nas lahko loči le nekaj tednov.


A ti spoloh veš, kako hitro narašča števoilo mrtvih v Sloveniji, da govoriš o nekaj tednih za prirast iz 40/M na 500/M. Ti bom podal podatek, najvišji dnevni prirast umrlih je bil okoli 2/M (4 mrtvi dnevno), nakar je padel že na 0,5/M (1 dnevno) in kaže nadaljnji trend padanja. Pri konstantnih 2/M in predvidevaje, da v Italiji in Španiji ne umre nobev več bi potrebovali da "dohitimo" Italijo (445-40)/2 okoli 200 dni,ali dobrih 6 mesecev, za NY pa več kot eno leto. Še enkrat, predvidevajoč, da je v Sloveniji dnevna umrljivost zaradi COVID-19 2/M in v primerjalnih državah čudežno upade na 0. Zdaj vidiš kako ga serješ ko govoriš o nekaj tednih. Daj se skuliraj in začni razmišljat na nivoju osnovnošolskega računstva, da ne boš sral v javnosti in bluzil kot bradata reklama za nezdravo življenje.
linaprin sporočil: 771
[#2841624] 29.04.20 01:07 · odgovor na: (#2841419)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 28.04.20 18:24
[jezdec666]
Lahko bi celo obstoječe prodali in potem do jeseni obnavljali zaloge, lahko tudi s temile domačimi izdelki.
obnavljali zaloge,... a da ne poteče rok uporabe?
linaprin sporočil: 771
[#2841625] 29.04.20 01:07 · odgovor na: FIN-379669 (#2841400)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 28.04.20 18:23
[]
1.
Vlada (tudi UKC zase) je naročila ogromno (za sedaj) nepotrebnih respiratorjev, ki še niso prišli v državo. Je mogoče preklicati naročila? Jih je smiselno preklicati glede na ceno in pogoje nabave, recimo vsaj za 250 komadov?

2.
Vlada je naročila domačim razvojnikom, da sestavijo respiratorje. Jim je plačala? Koliko? Kdaj? Pod kakšniimi pogoji? Bi jim naročila izdelavo nekaj deset novih respiratorjev, če je potrebno? Po kakšni ceni?

3.
Če bi normalna ekipa vodila to državo, bi državljani imeli že v 96 urah vse odgovore na mizi. Najkasneje že 24. aprila letos. (Bodo normalni kandidirali? Malo morgen, dela imajo več kot dovolj, vsak v svojem poklicu. Dandanes uresničeni ljudje beže od države in politike. Kloaka.)

Kaj pa počno naši vrli politiki? Nič od nč. Prepucavanje. Levo in desno, kamorkoli pogledaš.

Kaj nas čaka? Smešnice. Levo in desno. (Včerajšnji prostest je odgovor levice. Legitimen, ampak v svojem bistvu 95% izvotljen, namenjen politiziranju nečesa, kar je tako in tako vidno vsem, kar je na očeh. Ni pa debate o alternativi, o vsebini, o odgovorih na vsebinska vprašanja...transparent, pa kršitev pravil karantene. Pač nek upor...)
Lahko bi v enem stavku povedal, da znaš nakladati. Pa zdrav ostani :)
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2841628] 29.04.20 01:55 · odgovor na: anon-178149 (#2841476)
Odgovori   +    4
[MarijanMacek]
> [usimoncic]
> Ni bistvo to, da se tudi drugod zapravlja, bistvo je to, da je bilo potrebno opremo dobiti ČEZ NOČ na mafijskem trgu. Ti pa tu pametuješ, kot da bi moral nekdo samo naklikati na eBay kaj hoče in bi dobil. Tako bi lahko opremo kupil Šarec, če se takrat ne bi ukvarjal s pomembnejšimi zadevami.
>
> Sicer pa škoda časa, eni pač nočete razumeti, da je dan, če sije sonce.

Ne nakladaj brez zveze. Kitajci so Sloveniji ponudili dobavo opreme, pa je Hlod globokoumno razlagal, da drža (Blagovne rezerve) ne sme kupiti brez posrednikov. Ni hudič, kakšen dan kasneje je bilo s strani EK podana izjava, da se naj nabavlja brez posrednikov. In naš Hlod je ignoriral kitajsko firmo Sinofarm (upam da sem prav napisal), Hrvati so pa preko nje mirno kupili velike količine opreme. In je spet Hlod govoril, da država ne sme vnaprej plačat, istočasno pa delil avanse.... Ljudje propagandi tvojega kova ne verjamejo. Istočasno so pa znane izjave, da Janpša ni hotel biti seznanjen s stanjem stvari dejansko izvršilega voidjo na Blagovnih rezervah. Rečejo eni tvojega kova, nepomemben uradnik nima kja kontaktirati predsednika vlade.....
A ti resno misliš, da se hrvaški in kitajski premier dogovorita, da Kitajska za ugodno ceno proda Hrvaški zaščitno opremo, za katero je 50 drugih interesentov, Hrvaška to plača, prevzame in zgodba je končana?

Sicer pa me prav malo briga vse to. Po pričaovanju so sedaj najbolj pametni tisti, ki so pred nevihto spiz***i. Kar se mene tiče, je najbolj važno, da opremo večinoma imamo. Seveda jo bomo preplačali, malo zaradi neoptimalno izvedenih nabav sedaj, bistveno več pa zato, ker teh nakupov ni izvedla prejšnja vlada, ko je bil čas zanje. Pa še za naslednjih deset let bodo mediji imeli kosti za glodanje.
lea1 sporočil: 834
[#2841756] 29.04.20 12:36 · odgovor na: anon-116402 (#2841452)
Odgovori   +    0
Pri zadevi "prazna skladišča" bi mene vsekakor najbolj zanimalo to, zakaj praktično nobena zdravstvena/socialna ustanova v državi ni imela nič v skladišču. Še več, vsaj v nekaterih ddomovih za starejše očitno za zaščitno opremo še niso slišali. Čudi me, da ni nobene razprave na to temo. Ne pri levih in ne pri desnih. Ta prepucavanja, vlada prejšnja ali sedanja, to je samo tisto, v luftu, da se pač nekaj šimfa. Konkretno o ustanovah, o ljudeh, pa niti besede.
Bi pa bila to idealna priložnost, da se to področje res uredi. Tako s kadrovskega vidika, kot tudi vsebinskega. Morda bi morali tudi domovi biti eni bolj bliže negovalnih bolnišnicam, drugi bolj "študentskim domovom za starejso populacijo" . Veliko starejših ostaja samih v svojih hisah/stanovanjih, odidejo otroci, umre partner. Stroški in nasploh življenje postane problem. Taki ljudje imajo čisto druge potrebe kot ljudje, ki so odvisni od drugih 24/7.

Strani: 1 2