Strani: 1 2 3 4

najobj sporočil: 31.920
[#2819315] 27.02.20 11:45 · odgovor na: macon (#2819212)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2020 11:47
[macon]
> [najobj]
>
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, smo Slovenci edini Veneti na svetu, ki so od tisočletja nazaj v Evropi prevladujočega starodavnega naroda ostali, ker si namreč sam napisal, da ne glede na podobnosti jezika Slovenci nismo Slovani oziroma da geografsko nismo tisti Slovani, kot so nas - BTW, komu kurcu na čast - lažno predstavili Nemci ...
>
> P.S.: ker nimam pojma, se v določanje genetike narodov za nekaj tisoč let nazaj ne bom spuščal, kot tudi nimam pojma, da imajo slovenski venetologi na razpolago možnost za to ... khmm, če že ne razumem, kaj imajo Nemci od tega, če smo Slovenci Slovani ali Veneti ...
Slovani je skupen okvir nadet v 19. stoletju, ljudje se prej niso tako opredeljevali. Očitno imamo neke jezikovne podobnosti z Rusi in ostalimi. Nemci so z lažnim staroselstvom v srednji Evropi utemeljevali svojo prevlado, močno spet od 19. stoletja. Naši pizdeki jim niso parirali z argumenti, temveč so se plazili kot črvi in to počnejo še danes, vmes so vsi ponarejali listine ter uničevali dokaze za naše staroselstvo. Ampak zmeraj se kaj novega izkoplje in najde.

Nemci so si lastili ta prostor in zgodovina je spet eno sredstvo, ki je v pomoč, ker prepriča ljudi. Veneti je samo eno izhodišče, pozneje prestreljeno in prepojeno z vsem mogočim. Ampak tistih nekaj nagrobnih napisov se res tolmači s staro slovenščino in ne z latinščino.

Gre za nepristransko resnico in znanost bojda dokazuje ravno to, če seveda je znanost, ne pa položaji in sinekure. Vi pa skačete z nacionalizmi in bedarijami, dajte se vzet v roke, ker me vrtec res ne zanima.
... OK, ker si mi z nepristransko resnico znanstveno dokazal, da nisem Slovenec, ampak da sem Venet, se bom vzel v roke in bom do konca življenja - kolikor ga je zaradi grozečega kronanega virusa sploh še ostalo - namesto pripadnik miniaturnega naroda, ki ga z vseh strani jebe vsak s pet minut časa, ponosen potomec tisočletja nazaj v Evropi prevladujočega starodavnega naroda ... no, me pa zdaj zanima, kaj je novodobni ponos neobstoječega slovenskega naroda in globalna zvezda Luka Dončić glede na dejstvo, da je njegov foter srbski pritepenec - Saša za ponosne Venete kaj drugega ne more biti - slučajno rojen v Venetiji, sploh če pomislim na znanstveno dokazano nemško-srbsko zaroto proti Venetom na južni strani Alp ... aja, in ko smo glih pri Slovencih, Venetih, Nemcih, Srbih in zgodovini, imam še eno eno off-topic vprašanje, in sicer kaj toti www.timesofisrael.co...onviction/ majster v civilu je bil Slovenec, Venet ali glede na svojo desno roko mogoče celo Nemec ? ... khmm, ker da je bil Leon Rupnik kljub generalskemu nazivu iz srbske vojske v resnici Srb, bolj težko verjamem, jebiga ...

P.S.: hudič se skriva v detajlih ...
macon sporočil: 12.861
[#2819331] 27.02.20 13:09 · odgovor na: najobj (#2819315)
Odgovori   +    1
[najobj]

... OK, ker si mi z nepristransko resnico znanstveno dokazal, da nisem Slovenec, ampak da sem Venet, se bom vzel v roke in bom do konca življenja - kolikor ga je zaradi grozečega kronanega virusa sploh še ostalo - namesto pripadnik miniaturnega naroda, ki ga z vseh strani jebe vsak s pet minut časa, ponosen potomec tisočletja nazaj v Evropi prevladujočega starodavnega naroda ... no, me pa zdaj zanima, kaj je novodobni ponos neobstoječega slovenskega naroda in globalna zvezda Luka Dončić glede na dejstvo, da je njegov foter srbski pritepenec - Saša za ponosne Venete kaj drugega ne more biti - slučajno rojen v Venetiji, sploh če pomislim na znanstveno dokazano nemško-srbsko zaroto proti Venetom na južni strani Alp ... aja, in ko smo glih pri Slovencih, Venetih, Nemcih, Srbih in zgodovini, imam še eno eno off-topic vprašanje, in sicer kaj toti www.timesofisrael.co...onviction/ majster v civilu je bil Slovenec, Venet ali glede na svojo desno roko mogoče celo Nemec ? ... khmm, ker da je bil Leon Rupnik kljub generalskemu nazivu iz srbske vojske v resnici Srb, bolj težko verjamem, jebiga ...

P.S.: hudič se skriva v detajlih ...
Nikjer nisem zapisal, da nisi Slovenec, temveč Venet. Napisal sem, da so naši predniki tudi Veneti in da v 6. stoletju nismo prišli sem izza Karpatov kot nas učijo.

Hudič je v tem, da brezveze najedaš in se zatikaš.
fabiani sporočil: 4.454
[#2819358] 27.02.20 14:41 · odgovor na: tasilo (#2817938)
Odgovori   +    0
Kozma Presvitli je na dobri poti Arturja Šterna.....pameten čez in čez, da mu vedno bolj škodi!
najobj sporočil: 31.920
[#2819376] 27.02.20 15:26 · odgovor na: macon (#2819331)
Odgovori   +    0
[macon]
> [najobj]
>
> ... OK, ker si mi z nepristransko resnico znanstveno dokazal, da nisem Slovenec, ampak da sem Venet, se bom vzel v roke in bom do konca življenja - kolikor ga je zaradi grozečega kronanega virusa sploh še ostalo - namesto pripadnik miniaturnega naroda, ki ga z vseh strani jebe vsak s pet minut časa, ponosen potomec tisočletja nazaj v Evropi prevladujočega starodavnega naroda ... no, me pa zdaj zanima, kaj je novodobni ponos neobstoječega slovenskega naroda in globalna zvezda Luka Dončić glede na dejstvo, da je njegov foter srbski pritepenec - Saša za ponosne Venete kaj drugega ne more biti - slučajno rojen v Venetiji, sploh če pomislim na znanstveno dokazano nemško-srbsko zaroto proti Venetom na južni strani Alp ... aja, in ko smo glih pri Slovencih, Venetih, Nemcih, Srbih in zgodovini, imam še eno eno off-topic vprašanje, in sicer kaj toti www.timesofisrael.co...onviction/ majster v civilu je bil Slovenec, Venet ali glede na svojo desno roko mogoče celo Nemec ? ... khmm, ker da je bil Leon Rupnik kljub generalskemu nazivu iz srbske vojske v resnici Srb, bolj težko verjamem, jebiga ...
>
> P.S.: hudič se skriva v detajlih ...
Nikjer nisem zapisal, da nisi Slovenec, temveč Venet. Napisal sem, da so naši predniki tudi Veneti in da v 6. stoletju nismo prišli sem izza Karpatov kot nas učijo.

Hudič je v tem, da brezveze najedaš in se zatikaš.
... čuj, zdaj pa preberi svoje komentarje, kjer ne samo meni zviška in posmehljivo soliš pamet, ker dvomim v tvojo venetsko teorijo, potem pa meni očitaj, da brezveze najedam in se zatikam ...

P.S.: pri toti tvoji venetski teoriji ti ne rabim nič brezveze najedat in se zatikat, ker s svojimi kontradiktornostmi - BTW, kaj torej sem, če nisem Slovan, ki so si jih po tvojem izmislil Nemci ? - brezveze najedaš in zatikaš kar sam sebe ... evo, in če bom zdaj letel na ignore, bom preživel, ker na totem forumu ne boš niti prvi niti zadnji, ki me boš zaradi mojega "najedanja" in "zatikanja" šutnil na ignore ...
macon sporočil: 12.861
[#2819398] 27.02.20 16:06 · odgovor na: najobj (#2819376)
Odgovori   +    0
[najobj]

... čuj, zdaj pa preberi svoje komentarje, kjer ne samo meni zviška in posmehljivo soliš pamet, ker dvomim v tvojo venetsko teorijo, potem pa meni očitaj, da brezveze najedam in se zatikam ...

P.S.: pri toti tvoji venetski teoriji ti ne rabim nič brezveze najedat in se zatikat, ker s svojimi kontradiktornostmi - BTW, kaj torej sem, če nisem Slovan, ki so si jih po tvojem izmislil Nemci ? - brezveze najedaš in zatikaš kar sam sebe ... evo, in če bom zdaj letel na ignore, bom preživel, ker na totem forumu ne boš niti prvi niti zadnji, ki me boš zaradi mojega "najedanja" in "zatikanja" šutnil na ignore ...
Ti samo obračaš moje besede in mi kar nekaj pripisuješ, česar nisem napisal, češ da mi vidiš v glavo.

Seveda si Slovenec in Slovan (izmislek 19. stoletja, paniliristov), samo najini predniki niso prišli izza Karpatov, temveč so bili kar lepo že prej tukaj.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2819405] 27.02.20 16:22 · odgovor na: macon (#2819398)
Odgovori   +    1
[macon]

Seveda si Slovenec in Slovan (izmislek 19. stoletja, paniliristov), samo najini predniki niso prišli izza Karpatov, temveč so bili kar lepo že prej tukaj.
Slovenci smo torej v bistvu domorodci v svojem rezervatu, tako kot ameriski staroselci. Tudi mi imamo kazinoje... Nasli smo neko svojo obliko jezika, najvecji uspeh pa je bil da smo se ekonomsko asimilirali s civilizacijami ki so nas preplavile - kar denimo ciganom ali ameriskim indijancem ni najbolj uspelo. Leta 1991 smo dobili tudi svojo politicno samostojnost - seveda pa smo se vedno zelo vezani na prevladujoco civilizacijo okrog nas.

Zanimiv pogled na lastno identiteto - "sem domorodec iz rezervata". Nekoliko problematicno je, da smo genetsko tako pomesani, da se rasno, fizicno niti malo ne locimo od prevladujoce civilizacije... jezik pa smo tudi povzeli v enem od teh valov?

Torej domorodce pod alpami v bistvu definira "Milan Kucan"? Nekaksna samoodlocba za mafijsko-plemenski politicni sistem kjer smo vsi enaki, razen redkih zasluznih, ki so se malo bolj enaki?

Strani: 1 2 3 4