44 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
51 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.678
[#2817357] 18.02.20 07:12
Odgovori   +    2
Prišli smo do točke, kjer za stanje v časopisni industriji večinoma niso vec krivi slabi lastniki, ampak je slabo lastništvo posledica stanja (in trendov) v časopisni industriji.

Zanima samo še krokarje, pijavke, lokalne šerife z interesi...

Obramba je bila možna, vendar malo verjetna - mediji bi se morali prostovoljno skrčiti, povezati, nekateri celo samoukiniti. To je pa težko pričakovat od ljudi.

Posledice so pričakovane. To bodo namesto njih naredili drugi in pri tem zaslužili.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2817366] 18.02.20 08:28 · odgovor na: Gustl (#2817357)
Odgovori   +    0
Čeprav glede na članek tu gre za lokalne časopise, ki so specifični (še v težjem položaju kot nacionalni; no v Sloveniji smo praktično večinoma imeli te zadnje - lokalni so res bile samo Primorske, Večer je imel večji domet).
Gustl sporočil: 13.678
[#2817369] 18.02.20 08:36 · odgovor na: Rokc5 (#2817366)
Odgovori   +    2
[Rokc5]
Čeprav glede na članek tu gre za lokalne časopise, ki so specifični (še v težjem položaju kot nacionalni; no v Sloveniji smo praktično večinoma imeli te zadnje - lokalni so res bile samo Primorske, Večer je imel večji domet).
Za primerjavo s Slovenijo so ameriški lokalni časopisi boljši za primerjavo kot nacionalni. Pogosto delujejo na trgih nam primerljive velikost. Se pa bolj soočajo s konkurenco zaradi jezika.

Ni se dobro prav veliko primerjat z NYT, WSJ, WaPo, FT, Guardian...ker to so vse globalni igralci v angleškem jeziku.

Torej bolezni ameriških lokalnih so bolj podobne boleznim tistih na manjših jezikovnih trgih, tudi če so nacionalni. Značilnost je, da praktično ne morejo rast izven svojega glavnega trga, preživetje morajo torej iskati v njem - ali v drugih poslih.
Gustl sporočil: 13.678
[#2817402] 18.02.20 11:16
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 18.02.2020 11:16
Kako so se Buffett & Co. poslovili od časopisov, je tudi zanimivo.

“They’re all going to die!"

“The revenue goes away and the expenses remain and they’re all dying. There’s nothing that can be done.”

Charlie Munger, the longtime business partner of Warren Buffett
crt sporočil: 28.844
[#2817423] 18.02.20 12:29 · odgovor na: Gustl (#2817402)
Odgovori   +    0
po drugi strani imas take cudne tauzentkunstlerje a la meredith, ki dejansko daje neke znake zivljenja.
Gustl sporočil: 13.678
[#2817436] 18.02.20 13:23 · odgovor na: crt (#2817423)
Odgovori   +    0
[]
po drugi strani imas take cudne tauzentkunstlerje a la meredith, ki dejansko daje neke znake zivljenja.
Ampak oni niso v časopisnem biznisu.
crt sporočil: 28.844
[#2817450] 18.02.20 15:26 · odgovor na: Gustl (#2817436)
Odgovori   +    0
tudi, mislim, neko credo revij imajo.
Gustl sporočil: 13.678
[#2817458] 18.02.20 15:44 · odgovor na: crt (#2817450)
Odgovori   +    1
[]
tudi, mislim, neko credo revij imajo.
Ja, revijalni biznis je spet svoja žival. Ni čisto za primerjat.

Je tudi problem, je pa nekoliko drugačen, že zaradi tega, ker gre za čredo. Saj večina ovc hira, ampak ne umrejo naenkrat pa kakšna čudna pasma celo uspeva.

Časopisi pa s bolj kiti, lahko umrejo al pa ne. :) Najlažje gre tistim, ki so se iz preoblikovali v jato sardel :)

Strani: 1


vm-qetesh