Zasebnost
9 ur
Najbolj brani članki danes
11 ur
Težave že na začetku: davkarije EU ne zmorejo učinkovito pošiljati podatkov o trgovanju prek spletnih platform
12 ur
Ministrstvo za okolje izdalo Darsu okoljevarstveno soglasje za širitev štajerske avtoceste pred Ljubljano
14 ur
Švica in prenova finančnega sistema po bančnem zlomu
14 ur
Danes se začenja Vinsko LENTanje pred Hišo Stare trte
16 ur
Mol sprožil spor zaradi ukrepov Hrvaške na trgu plina
17 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
17 ur
Narobe svet na slovenskem trgu stanovanj 5
18 ur
Pri mestnem in medkrajevnem javnem linijskem prevozu prepeljanih več potnikov kot leto prej
19 ur
Bodo banke v letu 2024 presegle rekordne poslovne dosežke prejšnjega leta?
20 ur
Povprečno mesečno bruto plačo, nižjo od slovenskega povprečja, prejelo 64 odstotkov zaposlenih
20 ur
Inšpektorat za delo preverja tudi, ali je zaposlenim prevroče 1
22 ur
AKOS pred počitnicami: tako lahko varno uporabljate mobilne telefone
1 dan
Najbolj brani članki danes
1 dan
Ženske za delo v oktobru lani neto zaslužile manj kot moški
1 dan
JEK 2: zakaj bi lahko bila ponudba Južne Koreje za gradnjo novega reaktorja v Krškem zelo zanimiva 3
1 dan
Elektro Ljubljana: dividenda bo štiri cente na delnico
2 dni
Cene industrijskih proizvodov pri proizvajalcih na mesečni ravni v povprečju nespremenjene
2 dni
Slovo Babiševe stranke je nov udarec liberalni Renew, ki v EP izgublja vlogo jezička na tehtnici 2
2 dni
Klemen Boštjančič za Politico: Lahko bi sodeloval s skrajno desnico Le Penove 13

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
[#2801604] 05.11.19 19:14
Odgovori   +    2
čas vnosa: 05.11.19 17:54
Nesmiselno je, da država vztraja pri solastništvu NLB. Če si država ni sposobna preskrbeti kadra, ki bi NLB tehnološko prilagodil pogojem fintech, potem je boljše, da proda delež, ki ga ima v njej. Ni pa to edina rešitev. Država lahko ponovno odkupi NLB v celoti in prične z njo intenzivno služiti, vendar pa je treba najprej temeljito spremeniti davčno zakonodajo, tako da ta ne bo več na nivoju 6. razreda osnovne šole, kot je sedaj. Intenzivnost služenja je seveda v ceoti odvisna od vodilnega kadra, ki bi ga taka banka zaposlila. Se pravi, kadra, ki ne bi fantaziral o dobičkih iz naslova lizinga v JV Evropi. Pri tem je treba vedeti, da Šarec ne daje nobenih grancij, da država NLB, zaradi prihodnjih izgub, čez tri leta ne bo spet dokapitalizirala.

Uriah Heep.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2801859] 07.11.19 00:08
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: zoran13 07.11.2019 00:21
FINANČNI KONGLOMERATI & Co.

Za omenjenega finančnega guruja Arnoud Boota, seveda ni nič nenavadnega, če se število zaposlenih v bankah zmanjša za polovico, za vse tiste, ki se znajdejo na izhodni strani banke in seveda njihove družine, pa nastane velikanski problem.
Poglejte samo, kakšno usodo doživlja nekdanja Banka Koper, sedaj v italijansko hrvaških rokah, saj se morajo zaposleni iz Obale vsakodnevno voziti v Ljubljano ob vseh prometnih tegobah in zastojih, o njihovem počutju, stresu, izgorelosti, mobbingih, pa bi seveda vedeli sami povedati kaj več.
Nedopustno pa je tudi, da si vodstvo NLB na čelu z Brodnjakom enormno povečuje plačo, pri tem, pa hkrati poudarjajo o krčenju 1.600 zaposlenih in nadaljevanju odpuščanj, ki se ne bodo zgodila zaradi nedelavnosti in lenobe zaposlenih, marveč zaradi tistih, ki po vseh dokapitalizacijah, ne znajo in zmorejo ustvariti normalnih in produktivnih delovnih razmer. Posebej zaradi neprilagodljivosti in omejevanju kreditiranja najobčutljivejšemu delu državljanov, bodo imeli še manj komitentov, kot so jih imeli doslej.

BOB DNEVA

"Strašljivo je, da lahko finančna industrija obvladuje vlado, poslance, medije ... in je prepričana, da lahko počne karkoli."
Matjaž Sušnik, predsednik Združenja Frank
Ponedeljek, 28. oktober 2019
www.vecer.com/vecerp.../bob-dneva
anon-518781 sporočil: 588
[#2801860] 07.11.19 02:57 · odgovor na: zoran13 (#2801859)
Odgovori   +    2
[zoran13]
FINANČNI KONGLOMERATI & Co.

Za omenjenega finančnega guruja Arnoud Boota, seveda ni nič nenavadnega, če se število zaposlenih v bankah zmanjša za polovico, za vse tiste, ki se znajdejo na izhodni strani banke in seveda njihove družine, pa nastane velikanski problem.
Ko so naše banke 30 let lupile delavske družine, pa na tretji strani ni bilo nobenega problema.

Poleg njihove osnovne funkcije, ki so jo opravljale pretirano drago in neekonomično, so se s kapitalom konstantno vtikovale v gospodarstvo in nepremičnine. Posredno zniževale plače vsem proizvodnim in pridelovalnim panogam. Zviševale ceno nepremičnin in bivanja delavski klasi.

V času debelih krav pridelovale enormne dobičke na račun izžemanja gospodarstva. Posredno odgovorne za uvoz najcenejših delavcev iz balkana in izgon mladih domorodcev s potencialom v tujino.

Takih bank noben ne rabi, razen kvazi elita za zaposlovanje odsluženih in žlahte iz politike. Evo vam drugo stran palice, ki jo nočete videti. Ne mi s tem kaki uboščki ste, dobrodošli na mednarodni trg delovne sile, kjer bodo odpuščeni zlahka pokazali svoje znanje. Če ga pa ni, pa pomeni da smo vas preplačevali.
anon-518781 sporočil: 588
[#2801862] 07.11.19 05:19 · odgovor na: zoran13 (#2801859)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-518781 07.11.2019 05:25
Pa še to ti povem:
Krizo 2008-2014 sem komajda fizični preživel, napol brezposeln, delal svinjska umazana in nevarna dela za drobiž. Zaposleni v bančnem sektorju je še opazili niso, vsi z plačami min. gospodarstvo 2x.

Vi ste bili moj fiksen strošek, tako kot država in paradržava. Popustili niste nič. Za vašo varnost, stabilnost in zabave sem dal svoje zdravje.

Ste oligopolni vratar denarja, natiskanega od ECB, za to območje. In ne znate z njim delati nič, razen krasti in posojati eliti ob šampanjcu.

Sveže natiskan denar bi moral biti od vseh, pod enakimi pogoji. Vaši stroški prerazdeljevanja so enormni. Vi si lastite nekaj, kar ni vaše in skrbite, da ga slučajno ne bi dobil srednji, bohnedaj nižji sloj.

O ugotavljanju kreditne sposobnosti pa nimate pojma. Lahko vas pridem inštruirati, saj ne nočem več gledati vaše zblojenosti in nositi posledic vaše zblojene politike.

Strani: 1