Strani: 1 2 3

pobalin sporočil: 14.456
[#2795212] 23.09.19 11:31 · odgovor na: (#2795079)
Odgovori   +    0
[abohte]
Ne gre zate ali tvojega delodajalca, gre za agregat, povprečje, povprečnega Janeza.
Ali je nekomu, ki ima recimo 4 jurje bruto plače, in leta gore dole po Evropi, smiselno dati za karto, ne vem, 200€ več, da bo prišparal 1,5 ure vožnje z busom, med katero lahko sicer klofa powerpoint prezentacijo. Če da, zakaj tega človeka potem delodajalec ne plačuje 140€/uro (oz. 25.000/mesec)? Se ti zdi ta paradoks racionalen?
Jaz iz tega izračunam, da firma tak kader plačuje po cca 20 EUR/h, nekaj ur na mesec pa "plača" po 140 EUR. Da rabotnik pride bolj spočit in motiviran v službo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2795213] 23.09.19 11:35 · odgovor na: (#2795103)
Odgovori   +    0
[rename]
Dunaj je meni top hub za Romunijo, Ukrajino in Poljsko; menda tudi Moskvo.
Ce bi osebno izbiral in lahko izbral samo dva huba, bi izbral Munchen in Dunaj.
Sami pro-Evropejci tukaj. :-)
Istanbul je menda tudi kar v redu za vzhod & jugovzhod.
pobalin sporočil: 14.456
[#2795220] 23.09.19 11:58 · odgovor na: (#2795215)
Odgovori   +    2
Hja, kdo sem jaz, da bi solil pamet takim delodajalcem, saj še sebi ne znam zrihtat 4 jurjev plače. :-P
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2795268] 23.09.19 14:32 · odgovor na: (#2795215)
Odgovori   +    2
[abohte]
Kul, naj mu da dodaten dan dopusta, ki je pri njegovi postavki vreden približno toliko. Rabotnik bo bolj spočit, kot če se 2 uri udobno vozi z avtobusom.
To bos lahko pocel sam, ko bos imel firmo in v njej Rabotnike. In bos presenecen nad realnostjo ljudske volje.

Svet pac ni racionalen. Slisal sem, da na balkanu bstaja neka zbunjena dezelica, v kateri cisto spodobno zivi cela dva milijona ljudi, in se jim vsem zdi normalno, da je kapital skoraj neobdavcen, od dva jurja bruto place delavca pa polovico pobere drzava. Kljub svoji majhnosti drzavica premore institut za preventivno arheologijo.

V takem svetu ukvarjati se s tem, zakaj neke povsem privat firme placujejo rabotnikom raje 200 eur vec za letalske karte, kot pa da bi to racionalizirale... je pac komedija. Ocitno pase tako firmam, kot njihovim rabotnikom. A si ti kaj na skodi zaradi tega (in tukaj mislim znatno bolj na skodi, kot zaradi sirsih bizarnosti v prejsnjem odstavku)?
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2795269] 23.09.19 14:35
Odgovori   +    2
Sploh ne razumem, zakaj je to pomembno zame. na prste ene roke lahko preštejem svoje lete v življenju z Brnika z Adrio. vse ostalo je bilo Graz, Zagreb, Dunaj, Benetke. Nizkocenovniki pa Trst. To, če se ljubljanski japiji radi vozakajo z Brnika v Beograd ali Zurich, to pa mene strateško nič ne zanima.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2795271] 23.09.19 14:37 · odgovor na: pobalin (#2795213)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [rename]
> Dunaj je meni top hub za Romunijo, Ukrajino in Poljsko; menda tudi Moskvo.
> Ce bi osebno izbiral in lahko izbral samo dva huba, bi izbral Munchen in Dunaj.

Sami pro-Evropejci tukaj. :-)
Istanbul je menda tudi kar v redu za vzhod & jugovzhod.
Moj kolega je pravkar sel dopustovat v Istanbul, in ker je pac slo za dopust, se je raje peljal v Budimpesto in od tam letel z nekim nizkocenovnikom Topaz ali Pegaz ali Zapat ali nekaj takega, ker iz Ljubljane letijo samo "normalnocenovniki". Ker sta sla dva in je razlika bila 200 eur po karti, je rekel da za tak denar bo pa ze oddelal par ekstra ur za volanom. Kurc pa taka povezava s hub-om.

Vseh sort jih imas. Samo Adrija pac ne najde svojega prostora pod soncem, ocitno niti s pomocjo nemske pridnosti in preudarnosti, in kar je se tega kar premorejo Severnislovenci...
pobalin sporočil: 14.456
[#2795290] 23.09.19 16:54 · odgovor na: anon-207617 (#2795271)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 23.09.2019 16:56
[NemirniTujec]
Moj kolega je pravkar sel dopustovat v Istanbul, in ker je pac slo za dopust, se je raje peljal v Budimpesto in od tam letel z nekim nizkocenovnikom Topaz ali Pegaz ali Zapat ali nekaj takega, ker iz Ljubljane letijo samo "normalnocenovniki". Ker sta sla dva in je razlika bila 200 eur po karti, je rekel da za tak denar bo pa ze oddelal par ekstra ur za volanom. Kurc pa taka povezava s hub-om.
Zanj je bil v danem primeru "hub" Budimpešta, tako da... Po izkušnjah iz mojega kroga je bil Turkish/Istanbul cenovno in časovno ugodna varianta za JV Azijo.
Samo Adrija pac ne najde svojega prostora pod soncem, ocitno niti s pomocjo nemske pridnosti in preudarnosti, in kar je se tega kar premorejo Severnislovenci...
Lej, če ni našla svojega prostora pod soncem v svojem plemenu na sončni strani Alp, tudi senčni Slovenci ne morejo narediti čudeža. Tam so pokopi luftpasažirgezelšaftov kar pogosti, letos Germania, pred dvema letoma Air Berlin...

P.S.: Ob tem je zanimivo, kaj je Handelsblatt ob potopu Germanie napisal o stroških repatriacije potnikov.
A German deputy justice minister, Gerd Billen, urged the European Commission to improve protection for consumers who book their tickets with airline companies that go bust. Customers who booked directly with Germania have no chance of recompense, while those who booked through a travel agency are covered through a mandatory, industry-wide holiday insurance fund.
www.handelsblatt.com...52226.html
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2795332] 23.09.19 21:49 · odgovor na: (#2795274)
Odgovori   +    3
[abohte]
Ne, saj jaz sploh nikogar ne prepričujem, da naj počne drugače. Jaz sem zgolj pokazal na nelogičnosti (zaradi oholosti nekaterih "letalcev" - pa ne mislim Gustla), kaj bo kdo s tem naredil, je njegova stvar. Zaradi mene je lahko linija LJ-Maribor, če država tega ne financira, me boli đoko, se bom pa vseeno spotaknil ob osebke, ki bodo rekli, da mi "pametnjakoviči" ne razumemo, kako je takšna povezava nujno potrebna in da se brez tega ne da živeti. Evo, sedaj veš, katera je moja šibka točka :).
Meni v tej zadevi pade na pamet edino se zbiranje zamaskov za tino maze in luko doncica :-)

Za brezpilotnega maksa tajnikarja pa morda se dobrodelni koncert #stopimoskupaj. Glavna zvezda bi lahko bil Werner.

Moras pa vedet da slovenija zaradi majhnosti tudi pri rabotah zgleda drobcena. V Brexitaniji zdaj skorajsnja svoboda zajema obco ljudsko pozornost, ampak takoj pod povrsjem pa je neslavni HS2 (high speed rail 2) - hitri vlak iz londona do birminghama in manchestra in leedsa, ki je namenjen predvsem bogatim (ker bo pac zelo hiter in primerno drag), gradi pa ga drzava za vesoljskih 57 milijard funtov - stiri ali pet miljardic smo ze zafukali za projekte, arhitekte in nekaj odkupjene zemlje - in vse kaze da smo bili preskromni in bo kolhoz na koncu stal cez 80 miljard.

Ob tem baje nekje v severnih pripizdinah frocovje lacno in neumito v solo hodi... Brexitanija moj Deželović.

V primerjavi s tem svinjarjenjem so Tes6 in slovenski drugi tir cist nedolzne rabotice, zaokrozitvena napaka - da ne omenjam zokijevih miniskulnih pustolovscin.

P.S.: Gradnjo "zeleznice za bogate" v debatah podpiram iz nekoliko Stanovnik-borcevskih razlogov - ko bo tam, bo vlak vozil, kapaciteta bo povecana, kdo bi gledal vsak funt in penny :-)
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2795415] 24.09.19 11:11
Odgovori   +    0
Nisem strokovnjak, ampak slovenska letalska družba, uporabna predvsem za 300 tisoč Slovencev iz okolice Ljubljane in Gorenjske, najbolj profitabilni liniji sta pa baje Priština in Tirana? Ob tem en kup dobro plačanega osebja. To bi moralo crknit že pred 10 leti, čudno da še ni.

Strani: 1 2 3