Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[alek14]
Fizično kaznovanje je prva črka vzgoje. Šole so dobro delovale, dokler so lahko učitelji občasno našeškali učence. Potem je šlo počasi vse v PM.
Ti kar dovoli, da bodo tvojega otroka v šoli tepli, jaz pa tega že ne bom dovolil. Še mi doma ne uporabljamo telesnega kaznovanja, pa je naš otrok vseeno čisto normalen, pa mi bodo tuji ljudje pretepali otroka. Seveda pa to ne pomeni, da mu je vse dovoljeno. Nasprotno. Pri nas je vzgoja kar stroga, le da kaznovanje pogosto sploh ni potrebno. Zaleže že vprašanje, ali bom res moral odvzeti kakšen privilegij, da bo kaj zaleglo. Se pa strinjam, da so šle zadeve v šolah predaleč. Učitelji nimajo več resnih možnosti, da po potrebi kaznujejo učenca, za povrhu se pa še starši prepogosto vtikajo v njihovo delo in grozijo z raznimi odvetniki, namesto da bi otroka trdo prijeli, če se zajebava v šoli. Sam sem v OŠ hodil v času socializma, ko je bilo telesno kaznovanje že zdavnaj out, pa nikomur ni padlo na pamet, da bi odgovarjal učiteljem in bil nesramen do njih. Danes pa je to splošna praksa. Ampak krivdo za to v največji meri nosijo starši, ki opuščajo svojo vzgojno funkcijo in svojih otrok ne naučijo manir. Primitivizem staršev je krivec, če sem še bolj konkreten.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784795

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
Saj ni mislil tako, na pretepanje! :) In udarjanje...

Je pa danes veliko otrok razvajenih, brez kakršnekoli avtoritete do učiteljev in s podporo staršev, da njihov otrok je naj naj.... In pošiljajo kar advokate v šolo!

Jaz bi v šolski statut vpisal, da ko pride v šolo advokat, ki ga pošljejo starši, potem je otroka potrebno izpisati in prepisati v drugo šolo!

Ne smeš vseh soditi po sebi!
FIN-454644 sporočil: 10.894
Polovico otrostva v predsolski dobi otroci prezivijo v vrtcih. Torej? Niso vsega starsi krivi. Otroci pa sploh ne. Take naredijo. Si kaksen odrasel predstavlja,kaj je od zgodnjega jutra do popoldneva biti v mnozici in v hrupu? In to v najobcutljivejsem obdobju. Otroci morajo posiziti.
anon-514918 sporočil: 2.327
Največ primitivizma in seveda neznanja starši dobijo na slovenskih kučanovskih univerzah.

Uriah Heep.
anon-316368 sporočil: 957
Ni nevzgojenih otrok - so samo nevzgojeni starši!
kzupanc sporočil: 10.519
[robi2107]
> [alek14]
> Fizično kaznovanje je prva črka vzgoje. Šole so dobro delovale, dokler so lahko učitelji občasno našeškali učence. Potem je šlo počasi vse v PM.

Ti kar dovoli, da bodo tvojega otroka v šoli tepli, jaz pa tega že ne bom dovolil. Še mi doma ne uporabljamo telesnega kaznovanja, pa je naš otrok vseeno čisto normalen, pa mi bodo tuji ljudje pretepali otroka. Seveda pa to ne pomeni, da mu je vse dovoljeno. Nasprotno. Pri nas je vzgoja kar stroga, le da kaznovanje pogosto sploh ni potrebno. Zaleže že vprašanje, ali bom res moral odvzeti kakšen privilegij, da bo kaj zaleglo. Se pa strinjam, da so šle zadeve v šolah predaleč. Učitelji nimajo več resnih možnosti, da po potrebi kaznujejo učenca, za povrhu se pa še starši prepogosto vtikajo v njihovo delo in grozijo z raznimi odvetniki, namesto da bi otroka trdo prijeli, če se zajebava v šoli. Sam sem v OŠ hodil v času socializma, ko je bilo telesno kaznovanje že zdavnaj out, pa nikomur ni padlo na pamet, da bi odgovarjal učiteljem in bil nesramen do njih. Danes pa je to splošna praksa. Ampak krivdo za to v največji meri nosijo starši, ki opuščajo svojo vzgojno funkcijo in svojih otrok ne naučijo manir. Primitivizem staršev je krivec, če sem še bolj konkreten.
Točno.

Strani: 1