Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2785037] 22.07.19 19:37 · odgovor na: anon-154083 (#2784996)
Odgovori   +    2
[jani1974]
> [PyotrNovak]
>
Njive takšne, da največji traktorji niti celega priključka ne morejo raztegnit, gozdovi pa tak breg, da tudi ni nobene ekonomike.
Moj zidaniški vikend je malo višje v gori, v hribu. Spodaj je vas in okoli so vasi. Večjih kmetij ni. Občutek je, da vsaka hiša ima traktor in to takšnega pravega velickega, ki ga na vaški cesti ne moreš prehiteti, v škednju ali pod pod domačim kozolcem je kup opreme...Občutek je, da bi z enim traktorjem obdelali vse njive v vasi.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785048] 22.07.19 20:33 · odgovor na: anon-207617 (#2784950)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Ti si sicer dokoncen determinist, ali zgolj delni? Kje pa ti uspe mejo postaviti?

Nekateri menijo, da je ze s silo in smerjo raztrescene snovi v velikem poku bilo natancno doloceno, da bom jaz vse to omenil v tem tekstu v tem trenutku na tak nacin - in da se samo meni zdi da delujem s svobodno voljo - in celo to moje zdenje ni nakljucno, pac pa v naprej nujno.
Ti bom na podjebavanje poskusil odgovoriti čim bolj konkretno: ja, nekje je meja - ne vemo pa kje, vsekakor ne vedno.

Recimo če se na parkirišču nek random pes poščije ravno na tvoj avto in ne na sosednjega, je to verjetno naključje - morda pa tudi ne, kdove. Morda ga je po naključju ravno tam prijelo, morda je pa imel kak trdnejši pasji razlog.

Vedno bolj pa ko se pomikamo v polje človeških odločitev/dejavnosti in pomembnejše ko so, manj verjetno je posredi čisto naključje.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785050] 22.07.19 20:37 · odgovor na: anon-154083 (#2784996)
Odgovori   +    2
[jani1974]
Naše korporacije tipa Gorenje so na svetovnem tržišču kot en s.p., ki je pravkar kupil nov kombi.
Tole posrečeno prispodobo bom seveda ukradel in jo kdaj uporabil :)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785052] 22.07.19 20:47 · odgovor na: anon-514918 (#2785023)
Odgovori   +    1
[UriahHeep]
Amerika je država, ki ima enopartijski sistem, saj je razlika med obema vodilnima strankama nepomembna. Druge stranke ne pridejo zraven, za kar družno poskrbi kapital obeh vodilnih strank. To, kar je v Ameriki pomembno, je to, da na vsake štiri leta menjajo vodjo. Politika obeh vodilnih strank pa je praktično ista. Zabava za rajo tudi.
Tako je.
Posebej dandanes je to lahko vsakomur jasno, le da moraš poleg CNN in FoxNews obvezno vklopiti tudi FB, Twitter, Instagram ipd, pa seveda lastne možgane. Te zadeve lahko tako postanejo kristalno jasne vsakomur, če si le vzame kake pol ure časa (večina si jih sicer ne oziroma si ga vzame le za neumnosti).
Cca leta 1990 sicer tega ni bilo in povprečnemu zmenetu bi pomanjkanje tega uvida še lahko oprostili - ne moremo pa pomanjkanja tega uvida oprostiti tistim, ki so ga lahko imeli in bi ga morali imeti. Ampak kaj, ko so bili tudi navadni bebci in so to še vedno.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2785055] 22.07.19 21:04 · odgovor na: PyotrNovak (#2785027)
Odgovori   +    4
[PyotrNovak]
Sure! VEDNO so krivi trg, Hrvati, Nemci, Marsovci, samo dejstvo da smo SAMO mi obdržali komije na oblasti ne.
Forum 21 pa si že ne zasluži komplimenta, da so komunisti.
To je samo nadebudna hohštaplerska deca aparatčikov, ki smo jim kot vedno malce z glavo počasni slovenceljni omogočili, da ostanejo pri koritu.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2785059] 22.07.19 21:38 · odgovor na: anon-154083 (#2784996)
Odgovori   +    2
Naše korporacije tipa Gorenje so na svetovnem tržišču kot en s.p., ki je pravkar kupil nov kombi.

Oglej si Petrolov projekt palače za pol milijarde evrov. Na stotine pisarn, vse v steklu. Zunaj in znotraj. In kdo je dejansko Petrol? En majhen lokalni distrubuter derivatov, ki rabi največ deset pisarn v kakšni luknji na periferiji.

Uriah Heep.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2785076] 23.07.19 08:01 · odgovor na: anon-514918 (#2785059)
Odgovori   +    2
[UriahHeep]
Oglej si Petrolov projekt palače za pol milijarde evrov. Na stotine pisarn, vse v steklu. Zunaj in znotraj. In kdo je dejansko Petrol? En majhen lokalni distrubuter derivatov, ki rabi največ deset pisarn v kakšni luknji na periferiji.
Ja, je mene tudi presenetilo.
To je en tak projekt kot podiranje cestninskih postaj. Nekdo "naš" mora nekaj zaslužiti.
Me zanima, kaj pravijo Čehi (ČSOB).

Pa na splošno me zanima strategija Petrola glede na promoviranje električnih avtomobilov.
Ali ne bi namesto pisarn rajši zidali električnih polnilnic?
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2785091] 23.07.19 09:14 · odgovor na: anon-154083 (#2785076)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-514918 23.07.2019 09:15
Velika državna podjetja, kot so Petrol, Telekom in Krka so čista polomija. Vlada se ne zaveda, da ta podjetja v resnici niso zares velika, ampak da so v svetovnem merilu, kar danes edino šteje, navadni pritlikavci, ki bistveno preveč trošijo. Poleg tega pa živijo od fašistične zakonodaje in ne od trga. Berločnik najboljši menedžer v Sloveniji. To je pa res dober vic. Možakar nima ene čiste, kako se zbrana sredstva plemeniti, zakonsko podprto distribucijo tega, kar vsak rabi, pa zna vsaka opica organizirati.

Uriah Heep.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2785094] 23.07.19 09:52 · odgovor na: anon-514918 (#2785091)
Odgovori   +    1
[UriahHeep]
Možakar nima ene čiste, kako se zbrana sredstva plemeniti, zakonsko podprto distribucijo tega, kar vsak rabi, pa zna vsaka opica organizirati.
Ampak en velik kontraargument socializmu/komunizmu je ravno kao neuspeh centralnega planiranja?
murje sporočil: 5.120
[#2785183] 23.07.19 16:44
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 23.07.2019 17:00
VLADNI APEL

Vzajemna draži dodatno zavarovanje, ministrstvo poziva k iskanju notranjih rezerv

Premije je Vzajemna povišala že marca

Ministrstvo za zdravje je zdravstveno zavarovalnico Vzajemna, ki je s septembrom napovedala povišanje premije za dopolnilno zdravstveno zavarovanje, pozvalo k iskanju morebitnih notranjih rezerv in optimizaciji poslovanja.

Vzajemna je napovedala dvig premije za dopolnilno zdravstveno zavarovanje na 35,67 evra.

"Na ministrstvu smo se na dvig premije nemudoma odzvali in pozvali zavarovalnico Vzajemna k iskanju morebitnih notranjih rezerv in optimizaciji poslovanja, ne pa prenašanju stroška v breme tistih, ki plačujejo zdravstveno zavarovanje," je napoved višje premije komentiral minister za zdravje Aleš Šabeder.

Vzajemna je napovedala dvig premije za dopolnilno zdravstveno zavarovanje za 3,7 evra, in sicer z 31,97 na 35,67 evra. Kot razlog so navedli nujno uskladitev z višjimi stroški zdravstvenih storitev. Premije so se sicer pri Vzajemni nazadnje povišale marca letos.
www.rtvslo.si/zdravj...erv/495111
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2785214] 23.07.19 19:55 · odgovor na: anon-333107 (#2785032)
Odgovori   +    1
Jaz? Na parceli 2000m2, ena hiša 250m2 druga malo večja, pa poslovni prostori spodaj, cca 300m2. Zame in 3 odrasle otroke dovolj.
Pa ti?

Ah, eno manjšo kmetijo pa pravkar prodajam.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2785237] 23.07.19 23:37 · odgovor na: (#2785226)
Odgovori   +    5
Pravkar sem danes študiral naravne metode za povecanje dušikovega oksida v krvi. Moj mama je očeta s prehrano zvlekla z roba groba + imamo dobre gene. Tradicija zdrave preharane tako teče v družini že več kot 60 let.
Večina stvari je znanih že od takrat in še mnogo prej.
Zaradi grdih časov sem fasal odprt čir na želodcu, ki me je dobesedno vrgel po tleh. Iz spomina sem potegnil domačo dieto in to je bilo TO. NIKOLI več ga nisem niti najmanj zaznal, seveda BREZ "zdravil".
Pri 64 mi ni NIČ, zaradi mene lahko tovarne strupov, imenovanih zdravila lahko takoj zaprejo.
Delam normalni delavnik v kovinarski delavnici, srednje težko delo, z veliko hoje, preko 10.000 korakov dnevno. Manj sem utrujen kot pa pred 40 leti, imam 6kg manj kot takrat. Energije pa za podelit. Ma ljudje kakšne bolezni, pri teh letih. Kolega s faksa pa udobna služba, požrtije na banketih, sedenje, stress: 30kg viška in dnevno futra 6 vrst strupov.
Ko imaš 20 let si mlad zaradi let, ko pa 64 je pa treba za to pač nekaj storit; ali pa bit betežen, pretežek in bolan.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2785244] 24.07.19 00:47 · odgovor na: PyotrNovak (#2785237)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-514918 24.07.2019 00:54
Sva podobnih let. Jaz dnevno veliko sedim, za računalnikom in ob knjigah, vendar tudi veliko hodim in tečem v hrib. Vsak dan tudi dvignem tono in pol uteži in pol ure telovadim na tleh. V trgovino hodim peš, nalašč v najbolj oddaljen market. Dnevno, ob drugem, pojem kilogram banan, kilogram drugega sadja in veliko skledo solate. Jem pa seveda tudi meso, vendar po še ostrejšem kriteriju kot mohamedanci. Namreč, ne jem tudi govedine. Vsak dan pijem mleko. Žganih pijač in piva ne pijem. Vino, samo Teran. Ob praznikih. Počutje, odlično. Tako, kot pred 30. leti. Ne jemljem nobenih strupov. Kar so mi kdaj predpisali, sem vrgel v smeti.

Do zdavnajkarjev sem bil vedno skeptičen. Najprej mi je šla na živce njihova oholost in to primitivno konstantno sevanje občutka vseznalstva v okolico, v zadnjih letih, ko sem se bolj seznil s nanostrukturami materialov, pa sem sploh močno podvomil v celotno zdravniško doktrino.

Tega pri nas javno ne vidiš in ne slišiš. Ne vem ali so tako zabiti ali so tako prestrašeni. Veš kako izgleda katerakoli snov na nano nivoju. Nikjer nobenega kaosa. En sam red. Ključna je oblika. Različnost snovi je v bistvu posledica različnosti oblik na nano nivoju. Iz tega jasno sledi, da bolezen, tako kot jo interpretira zdravniška "stroka", ne obstaja. Vse "bolezni" so dejansko posledica genske okvare. Po moje geni izgledajo kot nekakšne nepravilne (nepravokotne) prostorske matrike, kjer posamezni elementi dominirajo tako, da njihov pomen za celoto nadomesti pomen pravilnosti celotne oblike in so zato, po okvantificiranju vseh funkcij elementov, možni izračuni po klasičnih metodah za matrike. Pri "bolezni", ki jo odkrije "zdravnik" pride torej do okvare gena. In vse kar klasična medicina zna, če ne gre za kirurško operacijo, je to, da z "zdravili" napade ta gen. Pri tem je ta napad tak, kot da bi mravljo na nogometnem igrišču stadiona ubili tako, da bi zaminirali celoten stadion.

Jasno je, da ta pizdarija. ki se ji reče zdravstvo, nima več veka trjanja in da je zanjo škoda vsakega denarja. V bistvu je vse skupaj, razen sedaj še, kirurgije, samo farmacetvska manipulacija.

Uriah Heep. .
bc123a sporočil: 48.253
[#2785254] 24.07.19 07:03 · odgovor na: (#2785226)
Odgovori   +    1
Ne bom citiral tvojega teksta, ker si v njem napisal nekaj pravilnih stvari, pa tudi dosti neumnosti.

Drzi, demonizacija mascob je bila katastrofalna napaka, ki se ne bi smela nikoli zgoditi. Tudi (znotraj mascob) demonizacija nasicenih mascob, ki je v prehrano uvedla trans mascobe kot nadomestek, je bila katastrofa. Zato je nujno da se razni prehranski nasveti in standardi podvrzejo odprti kritiki - to se ze, hvala bogu, dogaja.

Tej katastrofi dejansko lahko pripisemo miljone smrti zaradi upostevanja napacnih prehranskih navodil, in tudi velik del epidemije debelosti.

Sedaj, ko smo to razcistili, pa na neumnosti, ki jih pises.

Stevilo smrti zaradi raka se povecuje tudi, ali pa predvsem, zaradi daljse zivljenjske dobe. To je narava bolezni, saj gre prakticno samo za igro nakljucja - rabis eno prezivelo genetsko mutacijo, ki oslabi naravno smrt celic in to je to. Jasno je, da dalj casa, kot ljudje prezivijo, vec je moznosti da se zgodi taksna "uspesna" mutacija.

Druga tvoja neumnost je glede rakavih bolnikov: dude, ti ljudje ze IMAJO raka. Jasno je, da morajo dobiti hranila na nacin ki omogoca cim enostavnejso absorbcijo, to nic ne spremeni na njihovi diagnozi.

In cukr in OH ne povzrocajo raka direktno, tako da bluzi. Mehanizem je kar kompliciran, gre pa preko debelosti (ki ni nujno ekstremna), saj speh izloca snovi, ki povzrocajo permanenetne vnetne procese v organizmu (ki povecajo moznost mutacij). Drug mocan mehanizem vnetnih procesov je pa tudi stres.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2785270] 24.07.19 08:26 · odgovor na: (#2785223)
Odgovori   +    0
[Pokinimisi]
Samo en primer: sladkorno bolezen si ljudje pozdravijo takoj, VSI LJUDJE, ki zamenjajo prehrano, v nekaj tednih. Govorim o kronični in neozdravljivi bolezni (uradna pozicija zdravnikov) in gredo po 20 letih dol z inzulina.
Sladkorno bolezen tipa 2.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785277] 24.07.19 08:41 · odgovor na: PyotrNovak (#2785237)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Moj mama je očeta s prehrano zvlekla z roba groba + imamo dobre gene. Tradicija zdrave preharane tako teče v družini že več kot 60 let.
...
Zaradi grdih časov sem fasal odprt čir na želodcu, ki me je dobesedno vrgel po tleh. Iz spomina sem potegnil domačo dieto in to je bilo TO. NIKOLI več ga nisem niti najmanj zaznal, seveda BREZ "zdravil".
Ti zelo verjamem.
Me pa zanima, če lahko bolj podrobno napišeš, kaj konkretno ješ (in česa ne).
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2785283] 24.07.19 09:15 · odgovor na: PyotrNovak (#2785237)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Zaradi grdih časov sem fasal odprt čir na želodcu, ki me je dobesedno vrgel po tleh. Iz spomina sem potegnil domačo dieto in to je bilo TO. NIKOLI več ga nisem niti najmanj zaznal, seveda BREZ "zdravil".
Pri 64 mi ni NIČ, zaradi mene lahko tovarne strupov, imenovanih zdravila lahko takoj zaprejo.
Če zaprejo Krko, bo cela Dolenjska v težavah.
Imejte malo milosti.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785285] 24.07.19 09:16 · odgovor na: bc123a (#2785254)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 24.07.2019 09:19
Tako kot @Pokiminsi, ki mu odgovarjaš, imaš deloma prav, deloma pa ne.
[bc123a]
Druga tvoja neumnost je glede rakavih bolnikov: dude, ti ljudje ze IMAJO raka. Jasno je, da morajo dobiti hranila na nacin ki omogoca cim enostavnejso absorbcijo, to nic ne spremeni na njihovi diagnozi.
Ja, če je telo navajeno, da stalno laufa na glukozo (kar velja za večino sodobnih ljudi), potem mu moraš dati glukozo. Lahko pa mu jo odvzameš in se bo hitro navadilo laufati na ketone (zelo poenostavljeno povedano, iz maščob - tako tistih ki jih poješ, kot lastne zaloge). Google: "ketogenic diet"
V bistvu lahko človeško telo povsem dobro preživi, tudi če ne poješ niti grama ogljikovih hidratov, temveč le beljakovine in maščobe. Med kopico procesov v telesu je sicer menda par takih, ki vedno rabijo glukozo, a jo telo lahko naredi samo in sicer iz beljakovin (glukoneogeneza).
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2785324] 24.07.19 11:18
Odgovori   +    2
Pazite, da v reševanju zdravstvene blagajne ne boste potopili pokojninske ;-)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2785336] 24.07.19 11:57 · odgovor na: anon-154083 (#2785283)
Odgovori   +    1
[jani1974]
> [PyotrNovak]
> Zaradi grdih časov sem fasal odprt čir na želodcu, ki me je dobesedno vrgel po tleh. Iz spomina sem potegnil domačo dieto in to je bilo TO. NIKOLI več ga nisem niti najmanj zaznal, seveda BREZ "zdravil".
> Pri 64 mi ni NIČ, zaradi mene lahko tovarne strupov, imenovanih zdravila lahko takoj zaprejo.
Če zaprejo Krko, bo cela Dolenjska v težavah.
Imejte malo milosti.
KAKŠNA MILOST!???

Jebeš Dolensko! :)

Živela Amerika!!!! :))
crt sporočil: 27.194
[#2785351] 24.07.19 12:26 · odgovor na: (#2785347)
Odgovori   +    0
[Pokinimisi]
Ja se že en mesec spravljam na to prehrano, samo beljakovine in maščobe, samo živalskega izvora. Ta tranzicija je jako zajebana
keto flu :)
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2785364] 24.07.19 13:10 · odgovor na: (#2785350)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-514918 24.07.2019 13:11
Razumljivo, da se medicina v ključnem delu, to je v farmaciji, zaveda, da je le šarlatanstvo in ne znanost. Zato tudi ne misli po sebi scati. Jo bo pa medicina v kratkem dobila po grbi z druge strani. Z nepotrebnostjo zdravnikov in njihovo nadomestitvijo z roboti bo prekinjena korupcijska vezd med zdravstvom in farmacijo, kar seveda ni specifično slovenski problem, ampak to velja obče po vsem svetu. Slovenija je le ekstrem.

Uriah Heep.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785368] 24.07.19 13:16 · odgovor na: (#2785347)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 24.07.2019 13:19
[Pokinimisi]
Ja se že en mesec spravljam na to prehrano, samo beljakovine in maščobe, samo živalskega izvora. Ta tranzicija je jako zajebana, ampak vedno lažje mi je.
In zakaj je tranzicija tako zajebana? Jaz sicer nimam tako ostre variante, še vedno jem zelenjavo, pa lečo in fižol (sadja pa ne, razem 1x na teden)
Prvo stvar, ki jo opažam (poleg tega, da sem ratala tako vitka, kot nisem bila še nikdar v življenju), je to, da so mi možgani začeli delovati nekako drugače. Ne vem, kako naj to opišem. Enostavno drugače, bolje.
Vem, o čem govoriš. To pomeni, da ti je večina telesa, vključno z možgani, preklopila s kurjenja glukoze na kurjenje ketonov (iz maščobe), kar je v bistvu veliko bolj učikovito kot kurjenje glukoze.
Glukozo rabijo možgani, telo jo samo izdeluje.
Ni res da rabijo glukozo, glej zgoraj. Tudi možgani lahko preklopijo z glukoze na ketone in potem delujejo precej bolje, kar se je po tvojem opisu zgodilo tudi tebi.
Zato pa ne obstajajo esencialni OH, kajti telo jih samo izdeluje.
Tako je, procesu se reče glukoneogeneza, sem o tem že malo prej danes pisal.
Isto je s holesterolom, VSE človeške celice so sestavljene iz holesterola, brez njega bi takoj crknili. Zato pa je ta gonja proti holesterolu tak bulšit. In telo ga samo izdeluje, v kolikor ga ne užijemo s hrano. Zbijanje holesterola je bila ena najhujših medicinskih zmot ever.
Tole je načeloma res. Povišana stopnja holesterola (še bolj pa trigliceridov) je sicer indikator, da nekaj v telesu ni v redu - ampak kolikor holesterola ne poješ dovolj za trenutne potrebe, ga telo samo izdela. Zato je omejevanje "holesterolnih" živil totalna bedarija.
Holesterol je nekaj takega kot gasilci okoli goreče hiše - znak, da je nekaj narobe. Huda napaka je jemanje zdravil za zbijanje holesterola - to je tako kot bi se proti požarom boril z ukinjanjem gasilcev.
Pravi vzrok povišanega holesterola so vnetni procesi, do katerih pride večinoma zaradi prekomernega uživanja ogljikovih hidratov, zlasti izdelkov iz pšenice. Veliko vlogo pri tem imajo tudi slabe maščobe - to so tiste, ki so rafinirane, torej v proizvodnem procesu podvržene velikom tlakom in temperaturam, ponavadi pa so rastlinskega izvora - torej sončnice, gensko spremenjena soja in repna ogrščica (angl. canola oil), ki se jih je treba v velikem loku izogniti. Brez skrbi pa lahko uživaš maščobo živalskega izvora (če npr krava ni futrana s sojo, koruzo in drugo nenaravno svinjarijo, ampak se pase na travniku), pa tudi nekatera nerafinirana (hladno stiskana) rastlinska olja, predvsem oljčno in kokosovo olje.
bc123a sporočil: 48.253
[#2785378] 24.07.19 13:50 · odgovor na: (#2785259)
Odgovori   +    0
[kren]
> [bc123a]
> Mehanizem je kar kompliciran, gre pa preko debelosti (ki ni nujno ekstremna), saj speh izloca snovi, ki povzrocajo permanenetne vnetne procese v organizmu (ki povecajo moznost mutacij). Drug mocan mehanizem vnetnih procesov je pa tudi stres.

Mehanizem sploh ni kompliciran... pa stres ne povzroča vnetnih procesov, ampak slabi imunski sistem. Oslabljen imunski sistem se pa težje spopada z vnetji in boleznimi nasploh.
Ni res. Jaz berem znanstvene clanke, kaj pa ti? Speh izloca vnetne beljakovine, ki so v ozadju permanentnega prikritega vnetja, saj one regulirajo odziv immunskega sistema.

www.ncbi.nlm.nih.gov...d/22429824

"krepljenje imunskega sistema" je ena taksna bedna marketinska fora za razne zeliscne zvarke.

Imunski sistem je eden najbolj zajebanih telesnih mehanizmov za razumeti, in se do sedaj ni povsem dobro razumljen, saj obstaja veliko stevilo povsem notranjih regulatornih mehanizmov v telesu. Nobenega nacina, da bi ga "krepil" cez tisto, kar notranja regulacija doseze, ni. In raziskave jasno kazejo, da vsaj v primeru o katerem govoriva, pride do vpliva na regulacijske mehanizme, katerih POSLEDICA je spremenjeno delovanje imunskega sistema.

Mimogrede, obstajajo tudi zdravila, ki kot stranski mehanizem okrepijo imunski sistem ne glede na regulacijo. Zal imajo 20% smrtnost, pred katero se zgodi huda vrocina, sok, in potem smrt.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2785379] 24.07.19 13:51 · odgovor na: anon-154083 (#2785094)
Odgovori   +    1
Misliš, da ga Kitajci in ameriške multinacionalke ne poznajo. Centralo planiranje sploh ni noben problem. Problem so samo ljudje in njihova izobrazba. CIA z najbolj sposobnimi ljudmi in najboljšimi sredstvi prečesava cel svet, Udba pa je z bedaki prečesavala bifeje. Isto je na področju gospodarstva. Če bi slovenski ekonomisti znali denar še kako drugače delati, razen, da kradejo delavce, bi NLB danes lahko bila vredna 100 milijard evrov. Ampak tega niso znali in še vedno ne znajo in kot kaže ne bodo nikoli znali, saj se je zadeva povsem pomaknila iz polja osebnega strokovnega znanja vsakega ekonomista v čisto drugo sfero. V tem smilsu tudi na Harvardu prejto znanje iz financ danes pomeni samo burlesko. Lahko si predstavljaš, kake bedarije mora potem šele slovenski delavec našim ekonomskim fakultetam plačevati.

Uriah Heep.
crt sporočil: 27.194
[#2785382] 24.07.19 13:58 · odgovor na: (#2785380)
Odgovori   +    0
link pls
bc123a sporočil: 48.253
[#2785385] 24.07.19 14:06 · odgovor na: anon-20668 (#2785285)
Odgovori   +    0
[matjazfinance]
Tako kot @Pokiminsi, ki mu odgovarjaš, imaš deloma prav, deloma pa ne.

> [bc123a]
> Druga tvoja neumnost je glede rakavih bolnikov: dude, ti ljudje ze IMAJO raka. Jasno je, da morajo dobiti hranila na nacin ki omogoca cim enostavnejso absorbcijo, to nic ne spremeni na njihovi diagnozi.

Ja, če je telo navajeno, da stalno laufa na glukozo (kar velja za večino sodobnih ljudi), potem mu moraš dati glukozo. Lahko pa mu jo odvzameš in se bo hitro navadilo laufati na ketone (zelo poenostavljeno povedano, iz maščob - tako tistih ki jih poješ, kot lastne zaloge). Google: "ketogenic diet"
V bistvu lahko človeško telo povsem dobro preživi, tudi če ne poješ niti grama ogljikovih hidratov, temveč le beljakovine in maščobe. Med kopico procesov v telesu je sicer menda par takih, ki vedno rabijo glukozo, a jo telo lahko naredi samo in sicer iz beljakovin (glukoneogeneza).
Verjami, vse to vem. Ketoza (to je izraz za procese, ki jih opisujes) je nekaj kar obremenjuje organizem in zdravemu cloveku nikakor ne skodi, seveda pa jo ne bos predpisal rakavemu bolniku, ki ima ze hude posledice bolezni. Ogljikove hidrate se jim predpisuje zato, ker so to najbolj ready viri energije, za bolnike kjer je itak celo telo ze vrzeno iz tira.

Nima nobene zveze s tem, zakaj je za zdrave ljudi prevec OH skodljivo.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785398] 24.07.19 14:59 · odgovor na: (#2785394)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 24.07.2019 15:00
[Pokinimisi]
Recimo, vem, da je ena izmed velikih zmot (laži), da boš na keto dieti prešel v stanje ketoze. Potem si gredo pa ljudje meriti ketone (redki, večina jih nima merilcev) in šokirani ugotovijo, da temu ni tako. Keto dieta redkokoga spravi v ketozo.
Če ni pravilno izvedena, potem res ne. Pri keto dieti lahko hitro zajebeš. Menda mora biti cca 75% pojedene energije iz maščob, ostalo pa večinoma iz beljakovin. Ogljikovih hidratov (OH) skorajda nič ne smeš.
Poleg tega, tudi če postopaš pravino, traja kar nekaj časa (par dni), da telo spraviš v ketozo, sploh če je človek dolga leta predtem jedel preveč OH.
Tudi carnivore dieta, za katero so vsi prepričani, da to pa "res mora spraviti v ketozo", saj vendar ješ samo meso, nikogar ne spravi v ketozo, nima te bioločke moči.Beljakovine se pretvarjajo v glukozo v zelo visoki stopnji.
Ja, tudi preveč beljakovin te lahko vrže iz ketoze. Sploh če si predtem zaradi dolgoletnega pretiravanja z OH razvil dovolj visoko inzulinsko rezistenco (kar sumim da je bilo pri tebi, če si bila vedno lačna)
Če hočeš stanje ketoze, moraš RES RES jesti skorajda samo maščobo.
Jap.
Keto diete so pa preveč raznovrstne in poješ preveč ostalega, da bi bilo razmerje med maščobo in ostalim (beljakovine in OH) vsaj 70:30, raje več.
Potem to niso prave keto diete.
V keto svetu se veliko govori o tem, ampak moral bi pojesti, na pamet, recimo 5 avokadov dnevno in čisto malo ostalega, da bi se spravil v ketozo. To je pa praktično nemogoče.
Če to pravijo, potem je to bullshit. Verjetno te že 1 cel avokado na dan vrže iz ketoze, kaj šele 5..
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785400] 24.07.19 15:12 · odgovor na: bc123a (#2785385)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 24.07.2019 15:14
[bc123a]
Ketoza (to je izraz za procese, ki jih opisujes) je nekaj kar obremenjuje organizem in zdravemu cloveku nikakor ne skodi,
Ketoza nič ne obremenjuje telesa. Morda jo mešaš s ketoacidozo, ki je problem za diabetike tipa 1.

Ketoza je, evolucijsko gledano, verjetno bolj naravno stanje telesa kot kurjenje glukoze. Kaj pa misliš da so ljudje v Evropi in drugih zmernih podnebjih jedli še pred nekaj tisoč leti sredi zime? Pšenice in drugih žit niso poznali, prav tako ne riža ali krompirja, sadje je bilo na voljo samo tistih par nekaj poletnih mesecev... Praktično nkjer ni bilo za dobiti ogljikovih hidratov. Večino leta so živeli v glavnem od divjačine, ki (če) so jo ulovili, pa od lastnih zalog maščobe, pridobljenih med poletjem.
seveda pa jo ne bos predpisal rakavemu bolniku, ki ima ze hude posledice bolezni. Ogljikove hidrate se jim predpisuje zato, ker so to najbolj ready viri energije, za bolnike kjer je itak celo telo ze vrzeno iz tira.
Prej bi rekel, da se jim ogljikove hidrate predpisuje zato, ker je za bolnišnične kuhinje to logistično najenostavneje, pa ker ranocelnike boli qurac, tudi če slučajno kaj vedo o prehrani (kar pa večinoma itak nimajo pojma). Oziroma se jih želijo čim prej znebiti.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785405] 24.07.19 15:31 · odgovor na: (#2785402)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-20668 24.07.2019 15:34
[abohte]
Kakšna je bila takrat povprečna življenjska doba ljudi?
Mizerno nizka, ker je v statistiko življenjske dobe vključena tudi umrljivost novorojenčkov, dojenčkov in otrok, ki je bilo v časih brez sodobne medicine pač izjemno visoka.
V prazgodovinskih časih je bila tudi velika verjetnost, da te rani/ubije kaka divja žival, ali pa vojščaki sosednjih sovražnih plemen (ali pa kdo iz lastnega plemena, ko sta se skregala npr. za žensko).
Hujša poškodba ali močna akutna infekcija je pomenila skoraj gotovo smrt. Pa ne pozabimo, da je pogosto prišlo tudi do hudega pomanjkanja hrane.
A kdor je imel srečo in se je izognil vsem opisanim težavam, je dočakal čisto primerljivo starost kot današnji ljudje, le da je bil pri tej starosti manj bolan in zjeban.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7