Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slabša prva polovica leta za hrvaški turizem

Strani: 1 2 3

najobj sporočil: 31.920
[#2783311] 10.07.19 12:45 · odgovor na: bc123a (#2783255)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.07.2019 12:53
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> > [bc123a]
> >
> > Ker na svetu se jadra samo na jadranu ali kako?
> Slovenci in drugi turisticni jadralci jadrajo tako kot strel in mankoc plavata. En je plovni merjasec, drugi pa izvaja akrobatiko v lavorju.
>
> In zato je jadran unikaten, ker so otocki in zalivcki cudovito lepi, morski tokovi in vetrovi pa so zelo prijazni, skoraj jezerski. Gre za dopust, za relaksacijo, ne pa za resno ali celo tekmovalno jadranje.
>
> Folk ki ima denar to pocne na jahtah, tisti ki nimamo pa glumimo "jadralce":-). Ker je vseeno veliiiiko bolj prijetno kot biti z masami zguzvan na plazah.
>
> Ce gresta dva (ali bognedaj stirje) z medcelinskim letom nekam dalec na jadranje, bi za to razliko v ceni morda ze rental jahto na jadranu in nehal glumit jadralca. Da ne govorimo o (ne)mednarodnosti skipperskih izpitov in razumevanju (s stisnjenimi zobmi :-)) dobre stare srbohrvascine, pa blizine doma ce gre kaj narobe.
>
> P: "jadral" en teden. One of best times in my life :-)
Okej. Od "najlepsa na svetu" smo prisli na klasicno "ker je pocen in so hrvati skoraj slovenci, in je skoraj kot doma samo da je morje" :)

Nisem se nikoli jadral (ajd nekaj ur enkrat s kolegi ko smo malo jadrnico peljali na en krog po piranskem zalivu), a nekako mi ti hlavospevi o hrvaski kot naj na svetu ne sedejo.

Sploh ker so moje izkusnje taksne, da slovenci imajo neko ful zabetonirano predstavo o vsemu kar ni hrvaska, na kar sem ze veckrat naletel.
... OK, če si profi kot NemirniTujec in redno jadraš na America's Cup in podobnih najzahtevnejših regatah, potem Jadransko morje seveda ni za tebe, sploh ker na veliko nesrečo - toti forum je vzorčni primer - zafrustriranih Slovencev od razpada Juge ni več naše, ampak je v največjem in najlepšem delu hrvaško ... no, če pa ti je jadranje rekreativna zabava in način dopustovanja v stiku z naravo - o tem govorim - pa boš kaj boljšega in lepšega od Jadrana na celem(!) svetu težko našel, pa čeprav niti Jadran ni tako nedolžen in ni glih brezveze, da Dalmatinci pravijo "hvali more, drž' se kraja" ...

P.S.: zdaj vidim, da se je Gustl malo bolj razpisal in se je v komentarjih kot običajno "plošča obrnila" ...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2783318] 10.07.19 13:03 · odgovor na: bc123a (#2783283)
Odgovori   +    1
[bc123a]
No, jaz na taksno barko ki jo folk renta na podlagi "izpita za coln" niti pod razno ne bi stopil. Nekak se mi zdi normalno, da imas lokalnega (!) skiperja in da se, preden odrines, na kratko zmeni kdo bo kaj z jadri delal.
Z jadri delal? Ah nič bat, mnogi taki pivsko-jadralski turisti itak nikoli ne razvijejo jader in ves teden "jadranja" vozijo na dizel (pa bevando in pelinkovec :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2783329] 10.07.19 13:36 · odgovor na: anon-20668 (#2783318)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 10.07.2019 13:39
[matjazfinance]
> [bc123a]
> No, jaz na taksno barko ki jo folk renta na podlagi "izpita za coln" niti pod razno ne bi stopil. Nekak se mi zdi normalno, da imas lokalnega (!) skiperja in da se, preden odrines, na kratko zmeni kdo bo kaj z jadri delal.

Z jadri delal? Ah nič bat, mnogi taki pivsko-jadralski turisti itak nikoli ne razvijejo jader in ves teden "jadranja" vozijo na dizel (pa bevando in pelinkovec :)
Jah, na nasi nekajurni krozni voznji nam je lepo kolega, lastnik jadrnice lepo razlozil da na dizel se gre samo iz marine, ostalo pa na veter, sploh ker je hitreje, ce obvladas. In res smo leteli po piranskem zalivu kot raketa na jadra, ceprav bi prisegel kot popolni nepoznavalec morja, da vetra skoraj ni bilo.

Z njim bi si celo upal na jadranje, ker clovek ima oz je takrat imel jadrnico v lasti in je pac vsak vikend bil na njej. Za "gumenjak skipper na 15 metrski jadrnici" fore pa nisem :)
anon-476752 sporočil: 484
[#2783345] 10.07.19 15:00 · odgovor na: bc123a (#2783283)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 10.07.19 13:10
Slovenski domači skiperji z le malo odgovornosti so čisto v redu. Večina pa jih, skupaj z vsemi ostalimi, seveda po znanju ni kos kakim britancem. Če upoštevaš vreme si med otoki varen. Čeri je malo in so izvrstno označene. Peljar je zelo natančen, gps še bolj. Bolj nevarna je lahko vožnja z avtom do marine. Mnogo nas jadra družinsko, z otroci starimi 1 let naprej. Ko sem odkril to varianto, sem odkril največ do sedaj, saj so otroci presrečni.
crt sporočil: 27.194
[#2783541] 12.07.19 06:44 · odgovor na: crt (#2782747)
Odgovori   +    1
[crt]
Problem je u tome što su ljudi godinama u apartmanima dizali cijene bez ulaganja, samo temeljem potražnje, a to više ne prolazi.

novac.jutarnji.hr/ak...a/9089405/
U svibnju 4,5 % manje turista i 14,6 % manje noćenja; Cappelli: Treba se vratiti realnosti

Od stranih turista najviše je bilo onih iz Njemačke, 208 tisuća, koji su ostvarili 973 tisuće noćenja. U usporedbi sa svibnjem 2018., zabilježen je znatan pad dolazaka njemačkih turista, za 36,5 posto, pri čemu su ostvarili 47,8 posto manje noćenja.

Slijede noćenja turista iz Austrije, Ujedinjenog Kraljevstva (UK), Slovenije, SAD-a, Poljske, Francuske i Nizozemske. Pritom, turisti iz Slovenije, UK-a i SAD-a ostvarili su porast noćenja, a oni iz Austrije, Poljske, Francuske i Nizozemske pad.

novac.jutarnji.hr/ak...i/9107543/
bc123a sporočil: 48.253
[#2783542] 12.07.19 07:48 · odgovor na: crt (#2783541)
Odgovori   +    1
[crt]
U svibnju 4,5 % manje turista i 14,6 % manje noćenja; Cappelli: Treba se vratiti realnosti
To je pa slabo. To pomeni da se kratki dopusti se krajsajo, in to veca overhead ponudnikov storitev.

Strani: 1 2 3