Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Fitch je izboljšal ocene Abanke in Nove KBM

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[UriahHeep]
Ne upoštevaš tega, da bo do totalne, ne samo bančne, ampak finančne revolucije prišlo prej kot v petih letih. V šanghaju, Pekingu in drugih kitajskih milijonskih mestih se je že zgodila. Ne bo finančno-tehnološke osnove za kar koli drugega. In kot sem rekel, važna je osvojitev kvalitetnega prostora kot izhodišča, ker samo prcanje z banerji na daljavo, v povezavi s hranjenjem vrednosti, ne bo zaleglo. To pa tudi vse pove. Zakaj bi kdo prodajal kokoško, ki nese zlata jajca ali pa jo najprej ubil in potem kupil novo, če bodo vsi na istem. Dodana vrednost je samo še prostor, tehnologija bo povsod ista.

Tisto, kar te o Kitajcih v mojem postu moti, je del vsebine univerzitetnega predavanja ameriškega Nobelovega nagrajenca za ekonomijo.

Uriah Heep.
V reguliranih industrijah težko pride do revolucij. Je pa dejstvo da prihajajo spremembe. In to kar velikih.

Ampak še enkrat, Slovenija z 2 milijona prebivalcev je kaplja v morje v tem svetu. Če bi res želeli revolucijo v Evropi delati, potem bi kupovali banke v Nemčiji, v Franciji, Avstriji, Italiji, Španiji, na Poljskem itd.

Morda še malo za občutek kako velike so največje ameriške banke. Pri Bloombergu so združili tri ogromne banke, nemško, francosko in italijansko. Pa so se komaj približali velikih ameriškim bankam. Ti fintechi so kar se tiče upravljanja premoženja palčki.

Tudi v Sloveniji, Delavska hranilnica ima res veliko strank, tako fizičnih kot pravnih oseb, ampak je kljub temu še vedno palček. Ker ima pač stranke, ki jim je najbolj pomembno, da imajo nizke stoške.

Fintechi bodo postali res nevarni, ko jih bo uporabljala široka množica in ko bodo začeli ponujati tudi zavarovalne storitve, pa finančne naložbe ter posojila. Ampak to bo v drugi fazi.

Kar torej lahko pričakujemo na bančnem trgu je zagotovo konsolidacija, zapiranje poslovalnic, bankomatov in intenzivno seljenje na mobilne naprave. V Sloveniji bomo verjetno imeli 3-4 banke, morda še kakšno specializairano, skratka vsega skupaj nekaj poslovalnic. Jaz sem recimo bolj na Kranj vezan, pa imam občutek, da bo sčasoma Kranj postal premajhne, da bi banke imele fizične poslovalnice. Če bodo obstale, bom res prijetno presenečen.