Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 28.04.2019 14:57
[abohte]
Na leto preberem 15-20 knjig, od teh sta 1-2 slovenski (nazadnje sem bral Ihana). V knjižnici si knjig praviloma ne sposojam, ker si v knjige pišem opombe (zato svojih knjig tudi nikomur ne posojam). Če pa si že v knjižnici sposodim knjige, sem že pred obiskom knjižnice odločen,, katero knjigo si bom sposodil. Velika večino knjig, ki jih preberem, torej kupim na trgu. To ne pomeni, da nasprotujem tistim, ki se prisesajo na državne jasli in si knjigo izposodijo v knjižnici. :)
Kaže, da sva midva nadpovprečna bralca. Sicer, jaz govorim le o leposlovnih knjigah, kajti pravna, filozofska, sociološka literatura je izven tega in je vsakodnevno pred mano. Npr. zdaj berem nove knjige: Igorja Lukšiča "Med hlapci in revolucionarji", Štefana Šumaha "Korupcija za telebane" in Petera M. Judsona "Habsubrški imperij". Omenil si Ihana, ki je slovenska klasika...Sicer, če imaš kaj časa pojdi v knjigarno ali knjižnico in vzemi v roke knjige raznih Mick in Gašperjev pa boš vedel kaj se vse finacira iz knjižnega sklada...Marsikaterem pisunu bi dal lopato v roke ali obiralnik za jabolke v Evrosadu.