Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Neslutene posledice dviga javnih plač

Strani: 1 2

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2756484] 04.02.19 13:05 · odgovor na: bc123a (#2756403)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [FrRoSt]
> Delovne sile manjka povsod, od vojske, inšpektorjev, dohtarjev, poštarjev, medicinskih sester, ....ect.ect.... še čistilko težko dobiš.... Imaš pa polno kandidatov za neke PR službe in podobno! Samo tja ne prideš preko javnega razpisa! :))

Ni cisto res. Manjka recimo asistentov na STEM faksih, na druzboslovnih pa jih na vsako mesto caka 10. Tu se potem pokaze, kje enotni virantov sistem pade na celi crti. Ker oboji padejo v isti placni razred.
Res je! Vrsta za kakšne asistente na teh faksih je veliko večja in daljša! :) Pa saj to ni edini fenomen in problem! :))Takih problemov je še Malo MORJE! :)) Tudi JS plačuje same 1x Bruto, medtem ko gospodarstvo 2x; ... in še in še!!

*Nas bodo reševali pač javnosektaši in njihovi kompanijoni, kakor se to dogaja npr. v Vnecueli! :)) NO Problem! :) Lahko, da bodo vskočili tudi Reperji, malo tu in malo tam... :))))))
**Nisi mi odgovoril na vprašanje! :)) Selektivna Demenca!? :))
spiderman sporočil: 1.741
[#2756645] 05.02.19 09:29 · odgovor na: sopranos (#2755755)
Odgovori   +    7
[sopranos]
Ampak povampirjeni oblastniki in javni sektor kar naprej gonijo svoje.
Itak.
Javni sektor je pri nas ja elita naroda, vladajoči razred.
.
Jebemu, kam pa pridemo, če bo meu tm en delouc višjo plačo, kot 3. pomočnik 2. asistenta na direkciji direktorata za "istraživanje ruda i gubljenje vremena"!!!!
najobj sporočil: 31.920
[#2756669] 05.02.19 11:20 · odgovor na: spiderman (#2756645)
Odgovori   +    1
[spiderman]
> [sopranos]
> Ampak povampirjeni oblastniki in javni sektor kar naprej gonijo svoje.
Itak.
Javni sektor je pri nas ja elita naroda, vladajoči razred.
.
Jebemu, kam pa pridemo, če bo meu tm en delouc višjo plačo, kot 3. pomočnik 2. asistenta na direkciji direktorata za "istraživanje ruda i gubljenje vremena"!!!!
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je na direkciji direktorata za "istraživanje ruda i gubljenje vremena" po organigramu zaposlen en direktor, ki ima dva asistenta, od katerih ima vsak tri pomočnike ... evo, in če sem prav seštel, je to sedem visoko izobraženih ljudi z visoko dodano vrednostjo, ki pa na žalost ne morejo v celoti izkoristiti vseh svojih potencialov, ker je direkcija direktorata očitno kadrovsko podhranjena, ker noben direktor na direkcijah vseh ostalih direktoratov nima samo dveh asistentov s po tremi pomočniki ...

P.S.: če kdo pogreša tajnice, jih nisem štel, ker nimajo visoke dodane vrednosti ...
spiderman sporočil: 1.741
[#2756679] 05.02.19 12:16 · odgovor na: najobj (#2756669)
Odgovori   +    4
A si ti en vJS zaposlen "sonček"?
.
ničminijasnoinničnerazumemsempauža ljenpress
siap sporočil: 2.195
[#2756692] 05.02.19 12:59 · odgovor na: spiderman (#2756679)
Odgovori   +    6
Interrmezzo

Zalozil sem uraden dokument (my bad)
Petek 9.30h
Stopim do urada, ki je dokument izdal.
Dober dan, bla,bla...prosim, ce mi izdate kopijo dok.
Ste napisali vlogo ??
khmm, ne, ali lahko sedaj??
Ne, to boste morali urediti v vloziscu.
V vloziscu izpolnim obrazec z vsemi relevantnimi podatki ter vprasam lahko potrjeno fizicno nesem v tajnistvo 5 stokov visje (lift pokvarjen)
Ne gospod bom v ponedeljek poslala urgentno v pisarno, ki to ureja.
Gos., nujno potrebujem dok. prosim, ce bi lahko takoj poslali.Punca namrdjeno le ugodi prosnji in vlogo skenira ter poslje 5 etaz visje.
Pohitim "visje"in prosim, bla,bla,...
Gospod danes je petek in ne morem poiskati saj ne vem v katerem arhivu je, za to moram vaso vlogo poslati na upravno enoto obcine k vodji teh zadev. Jaz samo evidentiramvrstni red!!???
Povejte mi komu in kam.
K gos. ....... na UE MB
Aha, hvala in odsopiham 600 m v drugo poslopje, poiscem doticno ter prosim bla,bla...
Gospod nimam se vase vloge ,poklicite vtorek.. Veste mi vam bomo izdali v 20 dnevih, ker ne vemo v katerem arhivu je. Ce pa je slucajno v pokrajinskem arhivu pa boste morali pri njih prositi ....!!??
Gospa , ali mi lahko daste vpisno knjigo????(elektronsko poslovanje???)in bom sam poiskal st. vlozka za maj 1983?
Gospod ne morem, bom v zacetku tedna dolocila osebo, ki bo to fizicno oddelala, vendar moram popreje dobiti st. vlozka iz vpisne knjige, ki pa je pri sefici na grad-komunalnih zadevah.
#"%(/"##!!! Gospa prosim uredite oz mi sporicite, ce je le mozno??? prej kot v 20 dneh.,,
Hvala nasvidenje

kopijo dobil po posti v 6 dneh

Nauk

Bodi hvalezen, da ti izdamo "fotokopijo" v 6 in ne v 20 dneh, ker smo blazno organizirani,predvsem pa BIROKRATSKI garaci s premajhno placo,vgl. bolonjski mag prava !!!

Slovenija doklej!!??
najobj sporočil: 31.920
[#2756708] 05.02.19 14:11 · odgovor na: spiderman (#2756679)
Odgovori   +    0
[spiderman]
A si ti en vJS zaposlen "sonček"?
.
ničminijasnoinničnerazumemsempaužaljenpress
.. . eh, še enkrat preberi svoj post in preštej naštete, če seveda številke pred naštetimi pomenijo število zaposlenih ... ja, in razen če s postom res nisi mislil resno, nimam pojma, zakaj si užaljen, ker sem jaz samo nadaljeval tvoj rahlo obešenjaški humor ...

P.S.: seveda sem en v JS zaposlen "sonček" z nekoliko čudnim urnikom, ker imam uradne ure - ko se mi ljubi - tudi v soboto popoldne ali v nedeljo zvečer, ko na šalter lepo nalimam list papirja z napisom "SEM NA MALICI" in lahko v službi pišem na toti forum ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2756723] 05.02.19 14:46 · odgovor na: najobj (#2756708)
Odgovori   +    1
tudi če bi padla atomska bomba, bi se Šimac še naprej ukvarjal z javnimi plačami...
najobj sporočil: 31.920
[#2756735] 05.02.19 15:28 · odgovor na: shevchenko (#2756723)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
tudi če bi padla atomska bomba, bi se Šimac še naprej ukvarjal z javnimi plačami...
... eh, Jurij pač piše, kar mu možganski trust na AFŽ Finance naroči ...
linaprin sporočil: 771
[#2756792] 05.02.19 23:31 · odgovor na: siap (#2756692)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 05.02.19 15:25
[siap]
Interrmezzo

Zalozil sem uraden dokument (my bad)
Petek 9.30h
Stopim do urada, ki je dokument izdal.
Dober dan, bla,bla...prosim, ce mi izdate kopijo dok.
Ste napisali vlogo ??
khmm, ne, ali lahko sedaj??
Ne, to boste morali urediti v vloziscu.
V vloziscu izpolnim obrazec z vsemi relevantnimi podatki ter vprasam lahko potrjeno fizicno nesem v tajnistvo 5 stokov visje (lift pokvarjen)
Ne gospod bom v ponedeljek poslala urgentno v pisarno, ki to ureja.
Gos., nujno potrebujem dok. prosim, ce bi lahko takoj poslali.Punca namrdjeno le ugodi prosnji in vlogo skenira ter poslje 5 etaz visje.
Pohitim "visje"in prosim, bla,bla,...
Gospod danes je petek in ne morem poiskati saj ne vem v katerem arhivu je, za to moram vaso vlogo poslati na upravno enoto obcine k vodji teh zadev. Jaz samo evidentiramvrstni red!!???
Povejte mi komu in kam.
K gos. ....... na UE MB
Aha, hvala in odsopiham 600 m v drugo poslopje, poiscem doticno ter prosim bla,bla...
Gospod nimam se vase vloge ,poklicite vtorek.. Veste mi vam bomo izdali v 20 dnevih, ker ne vemo v katerem arhivu je. Ce pa je slucajno v pokrajinskem arhivu pa boste morali pri njih prositi ....!!??
Gospa , ali mi lahko daste vpisno knjigo????(elektronsko poslovanje???)in bom sam poiskal st. vlozka za maj 1983?
Gospod ne morem, bom v zacetku tedna dolocila osebo, ki bo to fizicno oddelala, vendar moram popreje dobiti st. vlozka iz vpisne knjige, ki pa je pri sefici na grad-komunalnih zadevah.
#"%(/"##!!! Gospa prosim uredite oz mi sporicite, ce je le mozno??? prej kot v 20 dneh.,,
Hvala nasvidenje

kopijo dobil po posti v 6 dneh

Nauk

Bodi hvalezen, da ti izdamo "fotokopijo" v 6 in ne v 20 dneh, ker smo blazno organizirani,predvsem pa BIROKRATSKI garaci s premajhno placo,vgl. bolonjski mag prava !!!

Slovenija doklej!!??
Republika Slovenija.
No ja.
Ni je.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2756795] 06.02.19 01:44 · odgovor na: spiderman (#2756645)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.02.19 15:02
[spiderman]
> [sopranos]
> Ampak povampirjeni oblastniki in javni sektor kar naprej gonijo svoje.

Itak.
Javni sektor je pri nas ja elita naroda, vladajoči razred.
.
Jebemu, kam pa pridemo, če bo meu tm en delouc višjo plačo, kot 3. pomočnik 2. asistenta na direkciji direktorata za "istraživanje ruda i gubljenje vremena"!!!!
Veliki vodja je mel priliko pa *urcem ni mrdnu... Vse *ebene urade bi lahko ukinil pa ni, ker je raj še doda dva tri pet uradov in direktoratov diretorata....
Vse to za odslužene....
E *ebi ga

Lp

Strani: 1 2