Strani: 1 2

kzupanc sporočil: 10.519
[#2751887] 09.01.19 08:52 · odgovor na: (#2751347)
Odgovori   +    0
[kren]
Če Iphonov ne bi izdelovali na Kitajskem, bi bili pač dražji. Pohlepni kapitalisti in delničarji se ne bi odpovedali svojim dobičkom, ne glede na to, kje bi se proizvajali Iphoni. Edini način, da Iphoni niso nekajkrat dražji od recimo Samsungov je, da jih proizvajajo tam, kjer so stroški proizvodnje cenejši (kot v ZDA). Torej na Kitajskem... zaenkrat. Ko bo proizvodnja na Kitajskem postala predraga, pa pač kje drugje.
Ne bom trdil, da vem za lastno ceno ajfounov. Uporabna vrednost v primerjavi s konkurenco pa je okoli trikrat nižja od cene na trgu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2751908] 09.01.19 10:16 · odgovor na: kzupanc (#2751883)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 09.01.2019 10:17
[kzupanc]
Čakam komentatorja Financ, ki bo vsaj načelno podprl Trumpovo trgovinsko vojno. Upam, da ga ni.
Ce izsili boljse pogoje za ZDA, tako kot je to naredil z Mehiko in Kanado, zakaj pa ga ameriski volici ne bi podprli pri tem?

Gre pac za doktrino "America first" in Trump bo uporabil vsa sredstva.

Problem edino bo, ce se mu zalomi in kitajska ne poklekne.

Glede neumnosti, ki jo je zagresila Tesla, pa sva ze veliko napisala Crt in jaz.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2751943] 09.01.19 12:42 · odgovor na: bc123a (#2751908)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [kzupanc]
> Čakam komentatorja Financ, ki bo vsaj načelno podprl Trumpovo trgovinsko vojno. Upam, da ga ni.

Ce izsili boljse pogoje za ZDA, tako kot je to naredil z Mehiko in Kanado, zakaj pa ga ameriski volici ne bi podprli pri tem?

Gre pac za doktrino "America first" in Trump bo uporabil vsa sredstva.

Problem edino bo, ce se mu zalomi in kitajska ne poklekne.

Glede neumnosti, ki jo je zagresila Tesla, pa sva ze veliko napisala Crt in jaz.
Ja. Vedno lahko gledamo tudi tako. Ampak jaz nisem državljan in ne rezident ZDA, zato gledam z druge strani. V osnovi pa nisem za nenadno prekinjanje nekih mednarodnih dogovorov, ampak za njihovo spoštovanje do drugačnega dogovora. Izsiljevanje mi "ne sede".

Strani: 1 2