Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
To je tudi razlog, da je "blue wave" postal bolj "blue fizzle". Seveda je ohranitev vecine v Senatu republikancev bila "pricakovana", a gotovo ni bila pricakovana takrat, ko so se Demokrati na zobe metali da zaustavijo potrditev Kavanougha.

Namrec, zaustavljali so jo zato, da bi jo premaknili v cas po volitvah, z upanjem, da bi takrat Senat demokratski. Torej, izgubila je GOP, Trump pa nic kaj dosti.

1) Senat potrjuje vrhovne sodnike. Trump lahko navkljub demokratski "zmagi" se dve leti po svoje postavlja sodnike, in pravkar se odpira moznost, da bo se ena od liberalnih sodnic sla v penzijo.
www.theguardian.com/...l-at-court
Ali pa celo dve. Trump lahko popolnoma preoblikuje vrhovno sodisce v tem primeru in mu da mocno konzervativno vecino.

2) Senat glasuje o impeachmentu. Torej je Trumpova pozicija do volitev 2020 varna, pa ce se Mueller na glavo postavi.

3) Senat mora potrjevati zakone, ki jih sprejme predstavniski dom (House of representatives). Pricakovani rezultat: zakonodajno bo nastala pat pozicija. Kdo v tem primeru vlada? Predsednik, z executive orders. To je pocel Obama zadnjih nekaj let. Torej bo "zakonodaja" se bolj v rokah Trumpa.

4) V nasprotju s pricakovanji, so volilci kaznovali Republikance, ki so si drzanili nasprotovati Trumpu, in izvolili marsikje precej sporne kandidate - ki pa so imeli Trumpovo podporo.

5) Posledicno se je Trumpov vpliv v GOP precej povecal in skoraj zanesljivo bo 2020 kandidat na predsedniskih volitvah. Dalec so casi #nevertrump.

6) Nic ne kaze, da se na Demokratski strani gradi kaksen resen protikandidat Trumpu, kar zna demokrate se precej tepsti. Nekaj casa je veljalo da bi to lahko bil Beto O'Rourke, za katerega so upali, da bo zmagal proti Tedu Cruzu v texasu (senatski sedez). Ampak ni zmagal.

Torej, ne biti preseneceni, da je volitve Trump oznacil za "zmago". Za njega osebno to kar drzi.

Na to opozarjajo tudi nekateri levo usmerjeni mediji.