Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

shevchenko sporočil: 21.898
[#2740387] 02.11.18 12:47 · odgovor na: dronyx (#2740373)
Odgovori   +    2
To stanovanje nekdo uporablja za živet in po moje bi moralo biti to nižje obdavčeno oziroma vsaj do določene kvadrature minimalno obdavčeno ne glede na lokacijo. Zaslužke pa se obdavči na druge načine.
Kaksno obdavcenje neki. Veliko teh, ki oddajajo, sploh nobenega davka ne placuje.

Se najboljsa resitev, ki jo vidim, je da se kratkorocno oddajanje enostavno prepove. Kdor krsi, pa enormne kazni, da si tega ne bodo upali pocenjati. Ce se hocejo ukvarjati s hotelirstvom, naj stanovanja lepo prodajo in sezidajo hotele. Dovolj tega sranja!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740390] 02.11.18 12:55 · odgovor na: (#2740389)
Odgovori   +    1
Ah, ne bit malenkosten in se ustaviti samo pri oddajanju stanovanj.
Prepovedat vse vrste podjetniškega sranja. Narod naj dobi bone za javne restavracije, pa bone za NAMA (narodni magacin), kjer dobi 2x letno obleko (North Korean style) in to je to.
vidis, kako si ti nagnjen k pretiravanju... budalastis. ce pa je zate oddajanje stanovanj "podjetnistvo", si pa itak za luno. lepo te prosim no...
anon-411201 sporočil: 127
[#2740395] 02.11.18 13:10 · odgovor na: shevchenko (#2740386)
Odgovori   +    0
Sem, črke na tipkovnici. Hvala za popravek.
anon-358556 sporočil: 129
[#2740400] 02.11.18 13:16 · odgovor na: (#2740391)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-358556 02.11.2018 13:18
[lukasblue]
> [robi2107]
> Masa plač v JS je najprej odvisna od njegove velikosti, ta pa je stvar političnega konsenza.

Tu ni nobenega konsenza, temveč nasilje in prerivanje pri koritu za vsako službico in povišico.
Seveda je konsenz. Plačanih iz proračuna je v Sloveniji veliko več kot tistih, ki si kruh služijo na trgu.

Ko se pogajamo o davkih, bi morali biti na eni strani vplačevalci na drugi pa prejemniki. Pri nas je pa kako že? Aja, na eni strani so prejemniki, na drugi pa prejemniki.

Kot bi se dva cigana "pogajala" o tem, čigav je kmetov krompir.

V demokraciji pač o vsem odloča večina (številčna).
In v Sloveniji je to javni sektor + upokojenci.

In ker so "javni sektor + upokojenci" v veliki meri tudi lastniki nepremičnin, tega davka (vsaj v neki znatni višini) nikoli ne bo!
dronyx sporočil: 4.602
[#2740402] 02.11.18 13:18 · odgovor na: shevchenko (#2740387)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: dronyx 02.11.2018 13:18
Se najboljsa resitev, ki jo vidim, je da se kratkorocno oddajanje enostavno prepove. Kdor krsi, pa enormne kazni, da si tega ne bodo upali pocenjati. Ce se hocejo ukvarjati s hotelirstvom, naj stanovanja lepo prodajo in sezidajo hotele. Dovolj tega sranja!
V bistvu se s teboj strinjam. Z razmahom turizma bo čedalje več kratkoročnega oddajanja in hitro se lahko zgodi, da se tudi Ljubjana doda mestom kot so Benetke ali Dubrovnik, ki praktično niso več primerna za življenje, ampak so samo še neke filmske kulise za turiste in njihove sebke. Če se strinjaš, bi to idejo objavil na portalu predlagam.vladi.si.
anon-358556 sporočil: 129
[#2740406] 02.11.18 13:24 · odgovor na: dronyx (#2740402)
Odgovori   +    4
[dronyx]
>Se najboljsa resitev, ki jo vidim, je da se kratkorocno oddajanje enostavno prepove. Kdor krsi, pa enormne kazni, da si tega ne bodo upali pocenjati. Ce se hocejo ukvarjati s hotelirstvom, naj stanovanja lepo prodajo in sezidajo hotele. Dovolj tega sranja!

V bistvu se s teboj strinjam. Z razmahom turizma bo čedalje več kratkoročnega oddajanja in hitro se lahko zgodi, da se tudi Ljubjana doda mestom kot so Benetke ali Dubrovnik, ki praktično niso več primerna za življenje, ampak so samo še neke filmske kulise za turiste in njihove sebke. Če se strinjaš, bi to idejo objavil na portalu predlagam.vladi.si.
Prav nasprotno! Naj se deregulira tudi hoteljerstvo. Podjetništva se ne sme zavirat, ne smejo pa tudi za ene veljala taka, za druge pa drugačna pravila. Oboje je neustavno.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740411] 02.11.18 13:48 · odgovor na: robi2107 (#2740360)
Odgovori   +    2
[robi2107]
> [FIN-311684]
>
Masa plač v JS je najprej odvisna od njegove velikosti, ta pa je stvar političnega konsenza. Delež javnih izdatkov v BDP pa je odvisen tudi od velikosti države. Logično je, da bo majhna država z določenim BDP p.c. imela ta delež večji, kakor večja država z enakim BDP p.c. ceteris paribus. To je ena stvar. Druga pa je ta, da tudi tokrat, kot ponavadi, vse prerad govoriš na pamet. Marsikatera država EU ima ta delež višji, kot mi. Preveri damijan.org/2018/02/...n-predrag/ Boš presenečen, kdo vse je med njimi.

Največkrat članek preberem in skočim s komentarjem na prvo žogo brez navedbe vira, tukaj pa v nadaljevanju podajam vir, ki ne potrjuje Damijanovo (ki ga rad berem) trditev, da so plače slovenskih učiteljev glede na našo razvitost nižje od večine primerjanih držav, celo od Madžarske in Hrvaške. Bolj prepričljiva je neodvisna evropska primerjava plač po istih kriterijih osnovnošolskih učiteljev v državah, ki so nam najbolj podobne:

Slovenija - od 17.117 do 27.379 – povpr. - max 26.376
Slovaška – od 5.940 do 9.966 – povpr. - max 12.406
Češka – od 7.2013 do 12.174 – povpr. - max 12.454
Hrvaška – od 9.051 do 15.270 – povpr. - max 11.669
Madžarska – od 6.636 do 19.408 – povpr. - max 11.567
Poljska – od 5.450 do 11.870 – povpr. - max 14.079

Podatki o plačah učiteljev s komentarji za vse države EU, so objavljeni v evropski publikaciji »Teachers' and school heads' salaries and allowances in Europe, 2015/16« na koncu publikacije piše, da so za slovenske podatke odgovorni Barbara Kresal Sterniša, Tatjana Rozman, Rebeka Stanič in Žarko Banjac vsi iz Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport na: publications.europa....anguage-en
najobj sporočil: 31.920
[#2740413] 02.11.18 13:50 · odgovor na: anon-411201 (#2740326)
Odgovori   +    0
[jaki79]
> [najobj]
> > [jaki79]
> > ... pizda, ne vem zakaj, ampak žabari me vedno znova presenetijo s svojim širokim pogledom na svet ...
> >
> > Marko Pahor je iz Wajdušne. :).
>
> ... eh, janičarji so najhujši ...

To ne spremeni dejstva, da ni žabar.
... khmm, kar ne spremeni dejstva, da so janičarji najhujši ...
> P.S.: rad bi videl, kje razen v Ljubljani, pa mogoče še na Bledu in na Obali lahko z oddajanjem stanovanja prek portala Airbnb zaslužiš dovolj, da se preseliš v manjše in cenejše stanovanje in si z razliko v najemnini zagotoviš spodobno življenje ...

Jaz bi rekel, da celo v Mariboru (če npr. preko študijskega leta oddajaš študentariji, poleti pa turistom). Ampak saj je vseeno, to je zgolj eden izmed predlogov avtorja. Ker vsaj na nekaterih lokacijah v SLO pije vodo, kot si ugotovil sam, je že prav, da ga je omenil. Če si pa našpičen proti davku, je pa jasno, da rđavom kurcu i dlaka smeta.
... čuj, kaj tole "aja, kot lastnik nepremičnine sem za nepremičninski davek seveda brez izjem (= RKC in podobni), ker se zavedam, da za življenje nujna infrastruktura ne pade z Lune in tudi vzdrževati jo je treba" iz mojega posta tukaj zgoraj si pozabil citirat pomotoma ali pa si pozabil citirat, ker ti ne paše v kontekst ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: nepremičninski davek bo veljal za celo Slovenijo in Maribor ni cela Slovenija, ampak ker ga že omenjaš, boš v Mariboru z oddajanjem stanovanja prek portala Airbnb zaslužil glih toliko, da boš lahko plačal najemnino za manjše stanovanje, z malo "sreče" z najemniki pa ti nekajletna najemnina - vem iz prve roke - ne bo dovolj za obnovo razjebanega stanovanja ... alzo, če skrajšam, Airbnb kot kompenzacija za nepremičninski davek je bulšit na kvadrat, pa naj bo Marko Pahor iz univerzitetne Wajdušne ali iz turistične Ljubljane ...
dronyx sporočil: 4.602
[#2740420] 02.11.18 14:38 · odgovor na: (#2740410)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: dronyx 02.11.2018 14:39
Po mojem ga pa dronyx zajebava :-P
Ne, sploh se ne hecam in sem dal že predlog vladi na portalu. Poglej prosim samo kaj se dogaja z Dubrovnikom in Benetkami. Ljubljana danes morda izgleda daleč od tega, ampak že čez 10 ali 20 let bo lahko situacija podobna in bo življenje v Ljubljani za tiste, ki bodo še ostali tu postalo nevzdržno, hkrati pa bodo plačevali še nenormalno visoke davke. Masovni turizem je na prvi pogled privlačen, ker prinaša veliko dohodka in hiter razvoj mesta, samo skriva pa to tudi pasti, če se zadeve ne regulira oziroma če se vse prepusti kar prosti "podjetniški iniciativi".

dronyx.wordpress.com...-vladi-si/

Pa nimam nobene nepremičnine v Ljubljani.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740421] 02.11.18 14:40 · odgovor na: (#2740396)
Odgovori   +    0
ja in kaj ce pise tako v clanku? pa ne da jemljes resno, kar tu preberes?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740422] 02.11.18 14:41 · odgovor na: dronyx (#2740402)
Odgovori   +    0
Če se strinjaš, bi to idejo objavil na portalu predlagam.vladi.si.
Kar objavi.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740424] 02.11.18 14:46 · odgovor na: anon-358556 (#2740406)
Odgovori   +    4
Podjetništva se ne sme zavirat, ne smejo pa tudi za ene veljala taka, za druge pa drugačna pravila. Oboje je neustavno.
jasno. kratkorocno oddajanje stanovanj po stanovanjskih blokih sploh ni po pravilih. tega se ne sme delat. oz. ce ze, je treba dobiti soglasje vseh v bloku.

je pa posledica airbnb tudi ta, da hoteli, ki bi nudili poceni storitve enostavno odmirajo. potem pa ce se hoces izogniti airbnbju imas na izbiro ali neke preserancije ranga 200eur+ ali pa luknje za 15 eur, ki jih ziv bog ne povoha. pol se pa pejt turizem...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740426] 02.11.18 14:50 · odgovor na: (#2740425)
Odgovori   +    2
Džizs, no.... pa menda ja ne misliš, da je ta shithole res najlepše mesto na svetu dedede???
saj ni vazno, kaj misli dronyx. vazno je kaj mislijo turisti. ti so ljubljano dobesedno preplavili. na neki tocki postanejo zadeve neobvladljive.

'Tourists go home, refugees welcome': why Barcelona chose migrants over visitors

www.theguardian.com/...r-visitors
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740427] 02.11.18 14:53 · odgovor na: Gustl (#2740259)
Odgovori   +    6
[Gustl]
> [rename]
> Prevec je obdavceno delo, prevec kapitalski dobicki in zato smo cedalje manj vabljivi za - kapital.
> In kadre.
> Zato je pomembno privabiti kapital....kajti le kapital lahko zadrzi kadre. Drzava jih ne more.

Tako.
Zato je debata in uvajanje teh 0,1% davka nesmiselna.
Strinjam se z Nemirnim, ta davek bi moral biti 5-10x visji.

In za enak znesek, kot se ga racuna, da se bo tu pobralo, se naj zmanjsa pri dohodnini.
Kje živiš človek ? Pobiranje davkov je ireverzibilni proces, podobno kot entropija v fiziki. Entropija se globalno gledano lahko samo vseskozi povečuje. Najnižja je bila tik pred velikim pokom pred 13,8 miljard let, od takrat pa se samo povečuje, kar pomeni da je naravno stanje stvari kaotično. ..

..da ne bluzim preveč, proces pobiranja davkov je tak, da ko uvedeš nov davek, nobenega starega ne ukineš, ampak začneš razmišljati kje bi lahko uvedel še kak nov davek. :)))
dronyx sporočil: 4.602
[#2740429] 02.11.18 14:54 · odgovor na: (#2740425)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: dronyx 02.11.2018 14:59
In kaj misliš, da je v Ljubljani tako privlačnega, da bi se postavila ob bok Benetkam in Dubrovniku??? Džizs, no.... pa menda ja ne misliš, da je ta shithole res najlepše mesto na svetu dedede???
Če pogledam samo zadnjih 10 do 15 let se je v Ljubljani bistveno povečalo število turistov (in s tem seveda tudi ponudba Airbnb, kar je eden od razlogov za tak dvig cen nepremičnin v Ljubljani, ker se to odajanje preprosto zelo izplača, sploh če si pod radarjem davkarije). To verjetno kažejo tudi statistike. V prihodnje bo ta številka samo rastla. Kaj vidijo v Ljubljani pa ne vem. To moraš vprašat tiste, ki si izberejo Ljubljano za turistično destinacijo. S podobnim problemom se je srečala recimo tudi Barcelona.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740433] 02.11.18 15:04 · odgovor na: (#2740425)
Odgovori   +    1
[rename]
> [dronyx]
> >Po mojem ga pa dronyx zajebava :-P
>
> Ne, sploh se ne hecam in sem dal že predlog vladi na portalu. Poglej prosim samo kaj se dogaja z Dubrovnikom in Benetkami. Ljubljana danes morda izgleda daleč od tega, ampak že čez 10 ali 20 let bo lahko situacija podobna in bo življenje v Ljubljani za tiste, ki bodo še ostali tu postalo nevzdržno, hkrati pa bodo plačevali še nenormalno visoke davke. Masovni turizem je na prvi pogled privlačen, ker prinaša veliko dohodka in hiter razvoj mesta, samo skriva pa to tudi pasti, če se zadeve ne regulira oziroma če se vse prepusti kar prosti "podjetniški iniciativi".
>
> dronyx.wordpress.com...-vladi-si/
>
> Pa nimam nobene nepremičnine v Ljubljani.

OMG, sem te pa zelo precenil :-))))
In kaj misliš, da je v Ljubljani tako privlačnega, da bi se postavila ob bok Benetkam in Dubrovniku???
Džizs, no.... pa menda ja ne misliš, da je ta shithole res najlepše mesto na svetu dedede???
Ljubljana je ok mesto, sploh za turiste . Kamorkoli pridem najbolj pogledam kako je spucano in varno. (zadnjič me je prijetno presenetila Škofja Loka, ko sem se vzpenjal na grad, nisem mogel najti niti enega papirčka, niti enega - pa sem se trudil).
Sicer pa skoraj v vsakem evropskem mestu lahko najdeš kakšen šit, sem si jih ogledal kar nekaj.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740435] 02.11.18 15:04 · odgovor na: anon-204390 (#2740427)
Odgovori   +    0
..da ne bluzim preveč, proces pobiranja davkov je tak, da ko uvedeš nov davek, nobenega starega ne ukineš, ampak začneš razmišljati kje bi lahko uvedel še kak nov davek. :)))
pa jaz ne vem, zakaj imate tak problem z davki. ocitno zelo zelo zelo dobro sluzite, da imate z davki tako hud problem. jaz kar imam za placat pac placam in mirna bosna.
anon-358556 sporočil: 129
[#2740437] 02.11.18 15:07 · odgovor na: (#2740425)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-358556 02.11.2018 15:23
[rename]
In kaj misliš, da je v Ljubljani tako privlačnega, da bi se postavila ob bok Benetkam in Dubrovniku???
Za severnjaka je priti z latalom v Ljubljano in se ga tu napit ceneje, kot se ga napit v lokalnem baru.
Da potem tu vidi/doživi še kaj lepega, je postranska zadeva.

Vzpenjača je pa naslednji dan ravno prav dolga in ravna, da turistom v njej ni slabo :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740438] 02.11.18 15:10 · odgovor na: shevchenko (#2740435)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> ..da ne bluzim preveč, proces pobiranja davkov je tak, da ko uvedeš nov davek, nobenega starega ne ukineš, ampak začneš razmišljati kje bi lahko uvedel še kak nov davek. :)))

pa jaz ne vem, zakaj imate tak problem z davki. ocitno zelo zelo zelo dobro sluzite, da imate z davki tako hud problem. jaz kar imam za placat pac placam in mirna bosna.
Ko sem začel službovat sem si (takole v zajebanciji) zadal za cilj, da čimprej dosežem najvišji davčni razred. Mislil sem ,da mi bo to uspelo šele po več desetletjih dela, pa je šlo v resnici precej hitreje. Mislim da sem bil tam, dosti prej kot v 10 letih.

p.s.
Sicer pa jaz nimam problema z davki, razen takrat ko me obišče vodovodar... ;)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740439] 02.11.18 15:14 · odgovor na: anon-204390 (#2740438)
Odgovori   +    1
Ko sem začel službovat sem si (takole v zajebanciji) zadal za cilj, da čimprej dosežem najvišji davčni razred. Mislil sem ,da mi bo to uspelo šele po več desetletjih dela, pa je šlo v resnici precej hitreje. Mislim da sem bil tam, dosti prej kot v 10 letih.
ja, to da je najvisji razred prenizko postavljen, s tem pa se zelo strinjam, ampak to je samo odraz bednih mezd, ki nam jih lastniki namenjajo podrejenim (razen seveda vodstvenega kadra, ta mora biti dobro placan, da tisci dol proletariat)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740442] 02.11.18 15:22 · odgovor na: shevchenko (#2740439)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Ko sem začel službovat sem si (takole v zajebanciji) zadal za cilj, da čimprej dosežem najvišji davčni razred. Mislil sem ,da mi bo to uspelo šele po več desetletjih dela, pa je šlo v resnici precej hitreje. Mislim da sem bil tam, dosti prej kot v 10 letih.

ja, to da je najvisji razred prenizko postavljen, s tem pa se zelo strinjam, ampak to je samo odraz bednih mezd, ki nam jih lastniki namenjajo podrejenim (razen seveda vodstvenega kadra, ta mora biti dobro placan, da tisci dol proletariat)
Ne ga srat, SLO je po ginnijevem koeficientu ena najbolj egalitarnih družb. Plačne razlike v tapravem (anglosaškem) kapitalizmu so 1:10 proti temu kar imamo tukaj.
www.youtube.com/watc...xVHiM&t=20
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740443] 02.11.18 15:24 · odgovor na: (#2740425)
Odgovori   +    2
[rename]
> [dronyx]
> >
In kaj misliš, da je v Ljubljani tako privlačnega, da bi se postavila ob bok Benetkam in Dubrovniku???
Džizs, no.... pa menda ja ne misliš, da je ta shithole res najlepše mesto na svetu dedede???
Kaj je v Ljubljani privlačnega? Ljubljana je svetovni unikat in svetovno čudo, je edino mesto na svetu, ki ima dolgoletnega župana z nešteto kriminalističnih obdelav, kazenskih postopkov, sodnih postopkov...,ki ga Ljubljančani kljub temu vedno izvolijo za župana. Kakšen je ta župan in Ljubljančani, se sprašujejo tuji turisti? Ljubljana bi imela še več turistov, če bi na Magistratu postavili svetleči semafor, ki bi v desetih svetovnih jezikih spremljal Jankovičeve ovadbe, kriminalistične preiskave, kazenske postopke, sodne preiskave...Takšne turistične destinacije, mesta, meščanov in
župana na svetu ni.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740444] 02.11.18 15:26 · odgovor na: anon-204390 (#2740442)
Odgovori   +    2
Ne ga srat, SLO je po ginnijevem koeficientu ena najbolj egalitarnih družb. Plačne razlike v tapravem (anglosaškem) kapitalizmu so 1:10 proti temu kar imamo tukaj.
www.youtube.com/watc...xVHiM&t=20
ja. se bolj so zblojeni kot mi. place vodstvenega kadra v anglosaskem svetu so totalna norost, skregana z realnostjo. da o zlatih padalih niti ne govorim.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740446] 02.11.18 15:33 · odgovor na: shevchenko (#2740444)
Odgovori   +    2
[shevchenko]
> Ne ga srat, SLO je po ginnijevem koeficientu ena najbolj egalitarnih družb. Plačne razlike v tapravem (anglosaškem) kapitalizmu so 1:10 proti temu kar imamo tukaj.
> www.youtube.com/watc...xVHiM&t=20

ja. se bolj so zblojeni kot mi. place vodstvenega kadra v anglosaskem svetu so totalna norost, skregana z realnostjo. da o zlatih padalih niti ne govorim.
Meni se (na prvo žogo) zdijo takšne razlike nehigienične. Ampak sistem deluje, nazadnje vsi živjo bolje. Za razliko od komunizma, kjer vsi na koncu živijo slabše.

p.s. podobno kot v starem Rimu, biti dober gladiator, kljub temu da si bil suženj, ni bila slaba kariera.
www.youtube.com/watc...PglNjxVHiM
shevchenko sporočil: 21.898
[#2740450] 02.11.18 15:48 · odgovor na: anon-204390 (#2740446)
Odgovori   +    0
Meni se (na prvo žogo) zdijo takšne razlike nehigienične. Ampak sistem deluje, nazadnje vsi živjo bolje. Za razliko od komunizma, kjer vsi na koncu živijo slabše.
Sistem deluje zaradi globalnega ropanja in dolarja, s katerim podjebavajo cel svet. Ce mislis, da sistem deluje zaradi tega ker fat catsi nosijo domov bonuse, se po mojem malce slepis. Lahko pa da se seveda tudi motim.
anon-413342 sporočil: 1
[#2740459] 02.11.18 16:08 · odgovor na: 0513ANITO (#2740066)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 02.11.18 11:44
Ce slovenski upokojenci ne bi imeli lastnih stanovanj bi vsi ziveli na cesti.
Endimion sporočil: 10.307
[#2740465] 02.11.18 16:19 · odgovor na: anon-413342 (#2740459)
Odgovori   +    2
Ko je umrl moj deda, je babi v hiši ostala sama.

In mi pojasni kako lahko gospa s 600€ penziona plača zimskih položnic za 450 ali 500€ in se živi.

Ni toliko problem to da ima bajto vredno 300 jurjev za bežigradom v Ljubljani. Problem je to da ima kurceva likvidnost za pokrivanje tekočih potreb take nepremičnine. Vskocijo otroci in se iz najemniških stanovanj preselijo k njej. V našem primeru dva vnuka. A hiša potem ni več prazna. In trije viri dohodkov so boljse kot eden a ne?

Je pa že v moji ulici nekaj primerov kjer par starostnikov živi na 200+ m2 ki si jih komajda lahko privošči. Pa jima bi zadostovala 1/3 tega. V sosednji hiši je gospa... sama... na 280m2.

A razumeš norosti te populacije. In če je namen nepremičninskega davka ta da bo vsaj del lastnikov, ki so v predimenzioniranih najraje to zmonetiziral... je namen dosežen.

Lastnina obvezuje. Pika.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740466] 02.11.18 16:22 · odgovor na: shevchenko (#2740450)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Meni se (na prvo žogo) zdijo takšne razlike nehigienične. Ampak sistem deluje, nazadnje vsi živjo bolje. Za razliko od komunizma, kjer vsi na koncu živijo slabše.

Sistem deluje zaradi globalnega ropanja in dolarja, s katerim podjebavajo cel svet. Ce mislis, da sistem deluje zaradi tega ker fat catsi nosijo domov bonuse, se po mojem malce slepis. Lahko pa da se seveda tudi motim.
Ameriški sistem definitivno deluje...vsaj za zdaj. Vprašanje pa je, kaj bo naprej.
Potrebno je gledati vnaprej, Kitajci znatno vlagajo v izobraževanje.
Da te ne zmede, Amerika največ vlaga v izobraževanje per person:
nces.ed.gov/programs...or_cmd.asp
www.cbsnews.com/news...udy-shows/
ampak to pomeni predvsem razvoj elite - top strokovnjaki, ki si bodo lahko plačevali šolnino.
Kitajci prednjačijo v izobraževanju mas:
worldtop20.org/world...tionsystem
Kitajcev je 1,4 miljarde, so go figure it out :))
www.youtube.com/watc...PglNjxVHiM
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2740475] 02.11.18 17:32 · odgovor na: anon-413342 (#2740459)
Odgovori   +    3
[jolyboly]
Ce slovenski upokojenci ne bi imeli lastnih stanovanj bi vsi ziveli na cesti.
Dober dan....in pozdravljen na forumu Financ.
anon-106853 sporočil: 1.122
[#2740480] 02.11.18 18:03 · odgovor na: Endimion (#2740465)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-106853 02.11.2018 18:07
se strinjam...neumni vnuki, ki so se preselili k babici, mar naj raj ostanejo v najemu, pa se bo babica že preselila v manjše in v cenejše stanovanje......naj jo izuči, da je lastnina obveza....
ko sam sebi v skledo špukaš press

Strani: 1 2 3 4 5 6 7