Strani: 1 2 3 4 5 6 7

pobalin sporočil: 14.456
[#2716352] 04.06.18 16:37 · odgovor na: (#2716315)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
> [pobalin]
> Ni prišla v parlament! Pet dedcev je spravila v parlament!

Njena stranka je prišla v parlament in to izključno zaradi NJE, njenih nastopov, ne pa teh petih dedcev, ki jih nihče ne pozna.
Imaš fetiš na ponavljanje tujih trditev s svojimi besedami? Pa brez viktimhudovskega dodatka, da se je žrtvovala na oltarju feminizma za domovino (ženski spol)? :-))))
Ja, ja, na koncu so pa itak za vse krive ženske ne pa vodstva strank, ki postavljajo kandidate raje kot kandidatke na izvoljljiva mesta.
Na primer tako kot SAB, edina stranka z žensko predsednico, da so bili izvoljeni sami moški, predsednica, po kateri ima stranka ime pa pri vratarju čaka na dovolilnico za obiskovalke?!
Pozicija: volila sem žensko kandidatko, ki je tudi prišla v parlament.
Blagor tebi in njej. Očitno vas je premalo, takih kombinacij namreč. Moja ni prišla v parlament. In niti ni bila najvišje uvrščena ženska. Sem ti rekel, da nimam pojma...
bigl sporočil: 18.363
[#2716364] 04.06.18 17:09 · odgovor na: anon-204390 (#2716179)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [bigl]
> > [leoncc]
> > Če ne uspe Janši in Šarcu, bi lahko bila rešitev mandatarka Bratuškova. :-)
>
> Nemci so se pogajali 6 mesecev. Naši bi radi vlado že takoj po dopustih? Za stabilno vlado si je potrebno vzeti čas. Razen, če predsednik države želi nestabilno vlado, čeprav govori da želi stabilno vlado, ko tako forsira oblikovanje vlade, čimprej, takoj po avgustu. Ne izpade tako. Lep dan.

V Sloveniji je v veljavi sistem nestabilnega vladanja. Gre pa nekako takole. Vodstvo namerno destabilizira sistem pod seboj, pooblastila in odgovornosti so nejasne in razpršene. Ljudje so nekompetentni, nekompatibilni ali pa delujejo samo kot poštni nabiralniki. Vodstvo na ta način vodi igro iz ozadja, se igra arbitra v zadevah, o katerih formalno ne odloča in na ta način šofira skregane subjekte. Rezultat je sistem ki deluje tako, da ne deluje. Tudi odločevalci odločajo tako, da ne odločajo. Razumi kdor more, še dobro da smo v EU in o bistvenih stvareh odločajo drugi.
Lep opis salonskega nihilizma, kot orodja anarhije, ki se odraža v totalni zbirokratiziranosti na drugi strani, ki pa jo ljudje še kako občutijo/mo. Lep dan.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2716365] 04.06.18 17:12 · odgovor na: anon-333107 (#2716324)
Odgovori   +    1
Zgoraj si pisal kdo hodi volit, sončki in upokojenci pol sem ti naštel zakaj folk ne gre in dobim tole?
Dobra drzava in Gospodarska stranka WTF? Kdo to pozna, kaj ti sploh iščejo na volitvah in kakšne ekipe imajo? Kaj voli Tadej in ostali, čim večjo normalnost se mi zdi ne nekaj ne preizkušeno.
Ampak res me sedaj zanima zakaj smo se odcepili, sem mislil da vem, zato da lažje obogatimo in se razvijemo?
Kje bomo našli delavce tudi mene zanima ce folk tehnik noče za 700 na delo, pod jurja se ne ustane. In ima prav, ker družina ga ne zanima, podporo dobi, nekaj vmes zasluži in živi pri mami. Na koncu ima vec za porabit za čez mesec kot nekdo pri 1500 plače obremenjen od vsepovsod. Plače podjetniki nočejo dvignit vsak dan pa hočejo da vec naredimo za podjetje. WTF? To ne gre, delavcev je ampak hočejo plačilo. Begunci nočejo delat niti po 2letih v Nemčiji.
In potem spodaj napišeš res razloge za slabo udeležbo, ja imaš prav gre za pometanje pod preprogo in smo sedaj tukaj.
pobalin sporočil: 14.456
[#2716377] 04.06.18 18:52 · odgovor na: (#2716312)
Odgovori   +    3
[abohte]
Ne, ne pozna. Sam koncept humorja je njeni odljudni naravi tuj.
Ostanimo optimisti. Mogoče jo bomo pa počasi spravili v malo boljšo voljo. Gorečnice/eži so žal naraven del človeške množice, najsi služijo Cerkvi, Ideji, Stranki ali kakšni drugi Stvari. Dokler nam ne hodi pred vrata ponujat stražnih stolpov ali kaj hujšega, ni sile. :-)
Gustl sporočil: 13.629
[#2716390] 04.06.18 19:55 · odgovor na: (#2716381)
Odgovori   +    3
[abohte]
Jaz sem praviloma optimist (glede prihodnosti).

Gorečneži so lahko (podobno kot skeptiki) družbi koristni, če se jih da usmeriti v pravo smer in če jih ni preveč. Če jih je preveč, so zoprni oz. če jih je precej preveč pa so lahko tudi nevarni.

Pretiravanje z začimbami pokvari vsako jed.
Slovenske volitve:)

www.youtube.com/watc...5NypmVPmd8
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2716435] 04.06.18 23:45 · odgovor na: anon-61428 (#2716365)
Odgovori   +    1
[Inside]
Zgoraj si pisal kdo hodi volit, sončki in upokojenci pol sem ti naštel zakaj folk ne gre in dobim tole?
Dobra drzava in Gospodarska stranka WTF? Kdo to pozna, kaj ti sploh iščejo na volitvah in kakšne ekipe imajo? Kaj voli Tadej in ostali, čim večjo normalnost se mi zdi ne nekaj ne preizkušeno.
Ampak res me sedaj zanima zakaj smo se odcepili, sem mislil da vem, zato da lažje obogatimo in se razvijemo?
Kje bomo našli delavce tudi mene zanima ce folk tehnik noče za 700 na delo, pod jurja se ne ustane. In ima prav, ker družina ga ne zanima, podporo dobi, nekaj vmes zasluži in živi pri mami. Na koncu ima vec za porabit za čez mesec kot nekdo pri 1500 plače obremenjen od vsepovsod. Plače podjetniki nočejo dvignit vsak dan pa hočejo da vec naredimo za podjetje. WTF? To ne gre, delavcev je ampak hočejo plačilo. Begunci nočejo delat niti po 2letih v Nemčiji.
In potem spodaj napišeš res razloge za slabo udeležbo, ja imaš prav gre za pometanje pod preprogo in smo sedaj tukaj.
Da. Saj smo se razvili in obogateli, mar ne!? :P

Nekaj dni nazaj je neki računalniški (developer) na slo-tech forumu spraševal, ali se mu splača oditi v Budimpešto v službo, da je tam njegov kolega, s 450kforinti neto na mesec, žena je doma, otrok hodi v mednarodno šolo in ima najeto 3 sobno stanovanje blizu podzemne!?

Pa sem ga vprašal, če ve, koliko je 500.000forintov v evrih!? In je napisal, da tam se tam s 350k forinti živi kar dobro. Imajo pač nižje cene. Menda niso tako bogati. :))

Samoumevnost in (kakor tudi) normalnost sta dve zelo HUDI Zadevi!! Večini se večina stvari zdi že kar samoumevna.... In to je lahko zelo nevarno. :) Druga zadeva pa je normalnost. Ta je pa še bolj STRUPENA!!! Ker danes nekoga dobiti, ki ti bo razložil, kaj je to normalno, ni tako enostavno.... :P Sicer verjetno ne bo manjkalo korenjakov, tudi na tem forumu ne, :P; vprašanje pa je, ali si boš s to njihovo normalnostjo
lahko kako pomagal...

Sem bil prejle v trgovini... in ga sploh nisem opazil, ko je stal pred mano. :P Mulo, lep, visok, črn, z afro črnimi kodri prinčesko, v novi majici in hlačah, skoraj boljših od mojih cunj. :) Star morda kakšno leto čez 16! Morda samo nekoliko mršav, za delavca, kot ga potrebujejo, iščejo in pričakujejo slovenski intelektualci. Taki in drugačni... Torej, sploh ga nisem opazil, čeravno mi je stal pred nosom.... dokler ni prišel na vrsto, s tisto svojo vrečko, v kateri je imel tri sađeže in novim bankovcem za 50€ v roki... Tudi v redu, ko mu je blagajničarka rekla "vejt" in mu pomolila vrečko pred nos, pa ni kaj pretirano trznil. In je šla sama vrečko stehtat. Kaj pa če drugega. :) Ampak to tudi vse lepo in prav... Človeka malce "pogreje" samo to, da se nekako trudiš, tipu se ne da pa niti slušalk iz ušes vzet in se potrudin nekako razumeti, kaj bi radi pz. v čem je problem.... Pa sta prišla zraven mimo dva domačina, na tisti tahitri blagajni in nekoga v šali oponašala in se pačila, začuda sta imela obadva tudi slušalke v ušesih....

Zdaj pa ne vem, ali sem jaz malo za časom, res ne sledim vseh sodobnih trendov,in malce sem v dilemi, saj ne vem, ali je tale naš bodoči Sonček to navado že prinesel s seboj, ali pa jo je privzel od domačinov....

Morda je bil pa samo turist. :D

Aha. Še tole: mislim, da je alek14 odgovoril na vprašanje o volilni udeležbi... :P in kakšni sosedje in EU ima pri tem vpliv samo na Butalce. :D

In prav imaš! Očitno ti naši poročevalci, tudi tisti iz nacionalne greznice, ne znajo nič kaj drugega kot šamo spraševati, s kom bodo šli kdo v koalicijo. Očitno je to res najbolj POMEMBNO. In to ne 5 min čez 19, ampak že na vseh soočenjih... In strankarski prvaki so jih imeli že vrh glave, ne samo tisti iz sds!

Potem pa se čudiš, kakšen wtf je Dobra Država ali pa gospodarsko združenje in kdo je že slišal za njih!????
shevchenko sporočil: 21.898
[#2716436] 05.06.18 00:08 · odgovor na: anon-186196 (#2716320)
Odgovori   +    3
kombinacij je res veliko. je pa nekaj sigurno: ce bosta koalicijo res sklenila madzara jansa in cerar, je jasno, kdo je zmagovalec letosnjih volitev - to je predstavnik madzarske avtohtone skupnosti, ki bo koj porocal jansevem in cerarjevem skupnemu lastniku, ce se bosta kaj prevec odmaknila od smernic iz severovzhoda. opazuj tudi, kako ne bo nobenega problema vec z drugim tirom pod madzarsko koalicijo. hitro bo ropanje preko 2tdk postalo sprejemljiva praksa, dragonja pa bo po mnenju vecine forumasev, ki so ga prej nenehno pljuvali, cez noc postal vrhunski strokovnjak, za katerega smo lahko srecni, da se mu sploh ljubi ukvarjati z drugim tirom.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2716503] 05.06.18 09:41
Odgovori   +    1
novi slovenski premier bo postal viktor orban
najobj sporočil: 31.920
[#2716510] 05.06.18 09:57 · odgovor na: shevchenko (#2716503)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 05.06.2018 10:01
[shevchenko]
novi slovenski premier bo postal viktor orban
... eh, pa saj vsi na totem forumu orgazmirajo na Avstro-Ogrsko, tako da res ne vem, kaj je z Orbanom narobe ... jebiga, je že boljše imeti vsaj pol, kot pa nič ...

P.S.: zanimivo je, da tote www.vecer.com/volitv...ds-6482056 zlonamerne insinuacije Večera na Financah ni noben komentiral ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2716532] 05.06.18 11:05 · odgovor na: (#2716446)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
Nisem se poglabljala v drobovje našega volilnega sistema sem pa prepričana, da je dokaj kompliciran in da posebej majhne stranke težko naštimajo kandidatne liste tako, da bi ven prišli rezultati, ki si jih načrtoval, razen če meniš, da si je AB zanalašč pred nosom zaloputnila vrata parlamenta in vanj porinila same moške.
Vse to velja tudi za "velike", ker so v bistvu vse majhne. Več ko jih je, odpadnikov in renegatk s svojimi psevdo strančicami, večji revčki so vsi skupaj. Pa vsi nadvse pošteni in načelni in vizionarski in sodelovalni. Vseh 25. Naslednjič jih bo morda že 30+, ker denar davkoplačevalcev ne smrdi. Za populacijo, ki je manjša od Dunaja s primestji!

Alenčica je najbrž pogorela nenačrtovano, ker ni znala/mogla izbrati okraja, v katerem bi dobila dovolj glasov za poslansko stolico. Kranj očitno nima je zadosti rad. Podobno smolo so imele druge "njene" tovarišice.
Morda bo treba pa ukinit moške kvote.
Ali pa ukinit moške kandidate. Jaz bi nam za tri leta odvzel pravico do kandidiranja, potem bi pa v kakšni delovni skupini kakšnega senata analiziral, če se je stanje že uravnotežilo. Medtem bi za tolažbo moške kvote uvedel v trgovini - v našem Mercatorju delajo same ženske...
Sicer pa odgovornost za prisotnost žensk v parlamentu nosijo predvsem večje stranke,
Ne! Ponavljam, ponavljam, ponavljam: predvsem volilke, volilke in volilke! Če bi stranke vedele, da skoraj vse ženske glasujejo za ženske, bi se morale prilagoditi ali pa bi ostale brez glasov.
Cerar je ta del naloge leta 2014 zgledno opravil, Janša, po pričakovanju, nekoliko slabše. Tudi njegova vlada dvomim, da bo spolno uravnotežena.
A dedci morajo to delati namesto vas? Kar poglej dosedanje vlade in njihovo spolno uravnoteženost - pri Alenčici 3 ženske na 11 moških ministrov, s kabinetom vred 4:14, pred tem je imel Janša orto mačo klub z Ljudmilo, ki je NSi takrat vrnila v parlament, parkirano na funkcijo skrbnice za izseljence.
sl.wikipedia.org/wik..._Slovenije
si ti celo poskušal eno poriniti v parlament, vsaj nekaj.
Da mi ne bi kdo podtaknil kakšnega šovi-seksizma moram precizirati: samo glasoval sem zanjo ob ženini navzočnosti. :-)
Ubožci. Sicer pa kadarkoli zamenjam mutibariče, pri katerih nikoli ne veš kam veter piha, z "gorečneži", ljudmi ki jasno in odločno izražajo in zagovarjajo svoja stališča.
Petunči, lubica, zase menim, da sem precej konsistenten, ker se upiram vsakemu vetru - levim in desnim, ženskim in moškim, sapicam in viharjem - in to jasno in odločno zagovarjam. :-)
Ste lahko brez skrbi, ne bom vam hodila trkati na vrata, po javnih površinah se pa sprehajte na lastno odgovornost in nastavljena ogledala v katerih uzrete neprijetne odseve svoje podobe bo pač treba vzeti v zakup.
Tako. Ogledala so nediskriminatorna, morda tudi zato, ker so srednjega spola. :-)
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2716575] 05.06.18 13:16 · odgovor na: anon-333107 (#2716435)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [Inside]
> Zgoraj si pisal kdo hodi volit, sončki in upokojenci pol sem ti naštel zakaj folk ne gre in dobim tole?
> Dobra drzava in Gospodarska stranka WTF? Kdo to pozna, kaj ti sploh iščejo na volitvah in kakšne ekipe imajo? Kaj voli Tadej in ostali, čim večjo normalnost se mi zdi ne nekaj ne preizkušeno.
> Ampak res me sedaj zanima zakaj smo se odcepili, sem mislil da vem, zato da lažje obogatimo in se razvijemo?
> Kje bomo našli delavce tudi mene zanima ce folk tehnik noče za 700 na delo, pod jurja se ne ustane. In ima prav, ker družina ga ne zanima, podporo dobi, nekaj vmes zasluži in živi pri mami. Na koncu ima vec za porabit za čez mesec kot nekdo pri 1500 plače obremenjen od vsepovsod. Plače podjetniki nočejo dvignit vsak dan pa hočejo da vec naredimo za podjetje. WTF? To ne gre, delavcev je ampak hočejo plačilo. Begunci nočejo delat niti po 2letih v Nemčiji.
> In potem spodaj napišeš res razloge za slabo udeležbo, ja imaš prav gre za pometanje pod preprogo in smo sedaj tukaj.

Da. Saj smo se razvili in obogateli, mar ne!? :P

Nekaj dni nazaj je neki računalniški (developer) na slo-tech forumu spraševal, ali se mu splača oditi v Budimpešto v službo, da je tam njegov kolega, s 450kforinti neto na mesec, žena je doma, otrok hodi v mednarodno šolo in ima najeto 3 sobno stanovanje blizu podzemne!?

Pa sem ga vprašal, če ve, koliko je 500.000forintov v evrih!? In je napisal, da tam se tam s 350k forinti živi kar dobro. Imajo pač nižje cene. Menda niso tako bogati. :))
Rekel bom, da smo obogateli in se razvili z napakami. Če gledaš Višegrad smo imeli veliko prednost, ki se topi s tem da je podeželje pri nas bolj razvito. Mesta Praga, Budimpešta tudi Krakow, Varšava,... se zelo hitro dvigajo. Plače zaostajajo pri njih vendar so pri nas izsiljene in ne temeljijo na delu ampak na korupciji.
Samoumevnost in (kakor tudi) normalnost sta dve zelo HUDI Zadevi!! Večini se večina stvari zdi že kar samoumevna.... In to je lahko zelo nevarno. :) Druga zadeva pa je normalnost. Ta je pa še bolj STRUPENA!!! Ker danes nekoga dobiti, ki ti bo razložil, kaj je to normalno, ni tako enostavno.... :P Sicer verjetno ne bo manjkalo korenjakov, tudi na tem forumu ne, :P; vprašanje pa je, ali si boš s to njihovo normalnostjo
lahko kako pomagal...

Sem bil prejle v trgovini... in ga sploh nisem opazil, ko je stal pred mano. :P Mulo, lep, visok, črn, z afro črnimi kodri prinčesko, v novi majici in hlačah, skoraj boljših od mojih cunj. :) Star morda kakšno leto čez 16! Morda samo nekoliko mršav, za delavca, kot ga potrebujejo, iščejo in pričakujejo slovenski intelektualci. Taki in drugačni... Torej, sploh ga nisem opazil, čeravno mi je stal pred nosom.... dokler ni prišel na vrsto, s tisto svojo vrečko, v kateri je imel tri sađeže in novim bankovcem za 50€ v roki... Tudi v redu, ko mu je blagajničarka rekla "vejt" in mu pomolila vrečko pred nos, pa ni kaj pretirano trznil. In je šla sama vrečko stehtat. Kaj pa če drugega. :) Ampak to tudi vse lepo in prav... Človeka malce "pogreje" samo to, da se nekako trudiš, tipu se ne da pa niti slušalk iz ušes vzet in se potrudin nekako razumeti, kaj bi radi pz. v čem je problem.... Pa sta prišla zraven mimo dva domačina, na tisti tahitri blagajni in nekoga v šali oponašala in se pačila, začuda sta imela obadva tudi slušalke v ušesih....

Zdaj pa ne vem, ali sem jaz malo za časom, res ne sledim vseh sodobnih trendov,in malce sem v dilemi, saj ne vem, ali je tale naš bodoči Sonček to navado že prinesel s seboj, ali pa jo je privzel od domačinov....

Morda je bil pa samo turist. :D
Ja res je ni enako normalno za različne generacije, zato pa se jih izkorišča. Prekarci so lahko samo mladi, ker to postane vsiljena normalnost. In tudi delo ni več 8ur ampak emaili kar letijo 24ur in si očrnjen če ne odgovoriš takoj v minuti od doma/bolniške/dopusta,...to postaja normalnost za isto plačo. Fak padamo.
Aha. Še tole: mislim, da je alek14 odgovoril na vprašanje o volilni udeležbi... :P in kakšni sosedje in EU ima pri tem vpliv samo na Butalce. :D

In prav imaš! Očitno ti naši poročevalci, tudi tisti iz nacionalne greznice, ne znajo nič kaj drugega kot šamo spraševati, s kom bodo šli kdo v koalicijo. Očitno je to res najbolj POMEMBNO. In to ne 5 min čez 19, ampak že na vseh soočenjih... In strankarski prvaki so jih imeli že vrh glave, ne samo tisti iz sds!

Potem pa se čudiš, kakšen wtf je Dobra Država ali pa gospodarsko združenje in kdo je že slišal za njih!????
Ja drži ustava marsikaj predpisuje in zapoveduje.

Ma ne more prit in tiščat mikrofon ter vlečt besede iz ljudi, točno tiste katere bi rada njegova medijska hiša (šefica) slišala. In pol ko nekdo prelomi dano izsiljeno besedo ga napadat kaj je takrat izjavil. Vas pa takole izzovem, mislim haloooo kot da je na sodišču.
Ti dve stranki sta se izgubili v poplavi ker Dobovšek in Kovšca sta govorila na področjih ki jih pokrivata/poznata zelo v redu. Morda preveč normalno, da bi jih več ljudi opazilo kot talentirani. In mediji, ki bi ju morali prepoznati in več v prostor dati jih ignorirajo češ vsem enake možnosti. Če ne bomo prepoznali kaj je dobro se bomo izgubili v povprečju.
Še en problem vidim, nenehno spreminjanje danes tak dogovor jutri več ne drži in se popravlja, popravlja, dopolnjuje, dodaja,...
pobalin sporočil: 14.456
[#2716702] 05.06.18 18:24 · odgovor na: (#2716687)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
Če bi to veljalo tudi za velike potem denimo SDS ne bi imela tako stabilne poslanske skupine, tako pa so ohranili praktično vse poslance, razen dveh.
Če ne bi veljalo tudi za velike, ne bi zmagovalka prejšnjih volitev v nedeljo ostala brez 2/3 mandatov.
Golobič pravi, da je to "predvidljiva posledica varljivega volilnega sistema z okraji.." in da, "z redkimi izjemami, razen pri strankah nad 20%, odloča naključje". In jaz mu, čeprav je notorični lažnivec, glede tega verjamem.
Jaz bi tudi baronu Münchausnu verjel, če bi rekel nekaj po mojem okusu. To je bližnjica do absolutne resnice.
Sicer pa je analiza tudi pokazala, da je SAB tako kot Levico, podprlo nadpovprečno veliko žensk. twitter.com/naobrobj...6056018945
Anketa, ne analiza. Za vsak primer predvolilne anketne napovedi iste agencije (Mediana) primerjaj z volilnimi rezultati in boš videla, koliko ankete te agencije res držijo.
Še vedno užaljen zardi odločitve FF? No, sedaj se je za ta korak odločila tudi FDV.
Nič nisem užaljen. Zdijo se mi pomilovanja in prezira vredni zblojeni bedaki vseh spolov. Smili pa se mi naš podmladek, ki mora prenašati to fah-ideo-idoten-flajš-mašino. Tolažim se s "što ne ubija čeliči".
Odgovornost nosijo tisti, ki imajo moč. V teoriji so to volilci, praksa je pa povsem nekaj drugega.
Hočeš reči, da so volitve prevara, da z našimi glasovnicami šmuglajo?
Tisti, ki imajo moč. Ministre izbira mandatar in predsedniki strank, po večini dedci.
Ker babe ne volijo in ne izvolijo bab. Zato nimajo moči.
Torej, konsistentni mutibarič, saj pravim, za razliko od nekaterih tukaj, ti vsaj vzdržuješ nek higienski minimum.
Mutibarić pa ja. Ko mi zelotinje in zeloti razlagajo, kako bistra je njihova voda, malo požvrkljam in dokažem, da je vse ena jako mutna bara. Mutim vam bare, sve po spisku. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2716787] 06.06.18 10:22 · odgovor na: (#2716733)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Mešaš jabolka in hruške, beseda ni tekla o velikosti marveč o sestavi poslanske skupine.
Vzel sem si nekaj pesniške svobode za poanto, da je cel proces volitev precej zapleten in težko predvidljiv. Zato iz njega delajo tak medijski cirkus, ne pa zaradi kritičnega pregleda politik in stališč in preteklih dosežkov. The Bigliest Brother Show, čigar vseh zapletenih pravil delovanja ljudje-ovce sploh ne poznamo.
Tudi pokvarjena ura dvakrat na dan kaže pravi čas.
Ampak, da to veš, moraš imeti poleg sebe vsaj eno zanesljivo in točno uro. :-)
Če bi si dejansko pogledal graf, bi lahko videl spodaj napisano N=14.483 in iz tega ugotovil, da gre za analizo vzporednih volitev po spolu, tistih vzporednih volitev, ki so razen 1 sedeža (zamenjale so položaj Levice in SD) u nulo natančno napovedale končni izid.
Hvala za opozorilo in pojasnilo. Seveda sem opazil N= in pomislil, da je številka zelo velika, nisem se pa poglabljal v vir podatkov. Zadnja leta mi v predvolilnem času namreč pregori varovalka za bulšit in vedno manj se mi mudi z njeno zamenjavo.
Prizadevanje za enakovrednost med spoloma se ti zdi zblojeno? Le zakaj nisem presenečena.
Peer pressure v nekakšnih senatih za "revolucijo" v nekaj internih aktih je res blazno junaško prizadevanje. Svet bo bistveno lepši in boljši zaradi takega klajnburgerlih aktivizma with a great agenda. Ti akademski pravičneži in profesionalni viktimhuderji so pri meni v istem košu klavrnosti kot silni strokovnjaki za ravnanje z odpadki in njihovi polit-medijski hagiografi.
Sistem ravnanja s komunalnimi odpadki, ki smo ga dolga leta v evropskem prostoru predstavljali kot primer dobre prakse, je tik pred razpadom, pravijo na Zbornici komunalnega gospodarstva
oe.finance.si/893477...se-ni-bilo
Danes se namreč kaže, kako je sistem v osnovi gnil, da je deloval kot "dobra praksa" samo, dokler je bilo pod tepihom sprenevedanja in evfemizmov še kaj prostora. Ne vem, če so pogosti smetiščni požari, pa Kemis in tajnmo baliranje smeti pri Domžalah tudi dobra praksa. Bistvo je, da ko Kitajska noče več sprejemati naših smeti, ko se svinjanju upre Afrika, ko sosedje nočejo več sežigati izločkov našega konzumentstva, se šele pokaže, kako prekleto gol je prekrasni eko-oko cesar.
> Hočeš reči, da so volitve prevara, da z našimi glasovnicami šmuglajo?
Hočem reči, da delite in vladate.
Na svobodnih volitvah? Elaboriraj.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2717057] 07.06.18 10:44
Odgovori   +    1
Nekaj o zadnjih volitvah:

"Kot ste opazili, je Janeza Janšo na sam vrh uvrstila angleška stran spletnega iskalnika Wikipedia, medtem ko ga slovenska različica ignorira in preferira, da je bil 4. junija narodni dan na Tongi. Nič zato, tako ali tako ima angleška verzija večjo težo, saj po njej brska tako rekoč cel svet …" nova24tv.si/slovenij...wikipedii/
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2717303] 07.06.18 17:09 · odgovor na: (#2717059)
Odgovori   +    1
[rename]
Ah, to je Orban financiral ruske hekerje, da so vdrli v wikipedio :-P
Spodaj desno je gumb "nominate an article", tako da so to kar naši Janševi zvesti vojaki poklikali.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2719241] 19.06.18 13:59 · odgovor na: anon-61428 (#2716575)
Odgovori   +    0
[Inside]
Ma ne more prit in tiščat mikrofon ter vlečt besede iz ljudi, točno tiste katere bi rada njegova medijska hiša (šefica) slišala. In pol ko nekdo prelomi dano izsiljeno besedo ga napadat kaj je takrat izjavil. Vas pa takole izzovem, mislim haloooo kot da je na sodišču.
Ti dve stranki sta se izgubili v poplavi ker Dobovšek in Kovšca sta govorila na področjih ki jih pokrivata/poznata zelo v redu. Morda preveč normalno, da bi jih več ljudi opazilo kot talentirani. In mediji, ki bi ju morali prepoznati in več v prostor dati jih ignorirajo češ vsem enake možnosti. Če ne bomo prepoznali kaj je dobro se bomo izgubili v povprečju.
Še en problem vidim, nenehno spreminjanje danes tak dogovor jutri več ne drži in se popravlja, popravlja, dopolnjuje, dodaja,...

Da in v tem PREPOZNAVANJU, ne da smo/SO NIČLA, AMPAK SO NEGATIVCI.

In to OČITNO z (intelektualnimi) in samozvanimi NOVINARJI NA ČELU!!!!!!!!!


Zdaj pa še vprašanje (tudi bolj splošno)!???

A) Kriza vodenja

ali

B) Bedaki na delu

še C) Nesposobnost (tudi razlikovanja)
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2719299] 19.06.18 19:01 · odgovor na: anon-333107 (#2719241)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
> [Inside]
> Ma ne more prit in tiščat mikrofon ter vlečt besede iz ljudi, točno tiste katere bi rada njegova medijska hiša (šefica) slišala. In pol ko nekdo prelomi dano izsiljeno besedo ga napadat kaj je takrat izjavil. Vas pa takole izzovem, mislim haloooo kot da je na sodišču.
> Ti dve stranki sta se izgubili v poplavi ker Dobovšek in Kovšca sta govorila na področjih ki jih pokrivata/poznata zelo v redu. Morda preveč normalno, da bi jih več ljudi opazilo kot talentirani. In mediji, ki bi ju morali prepoznati in več v prostor dati jih ignorirajo češ vsem enake možnosti. Če ne bomo prepoznali kaj je dobro se bomo izgubili v povprečju.
> Še en problem vidim, nenehno spreminjanje danes tak dogovor jutri več ne drži in se popravlja, popravlja, dopolnjuje, dodaja,...


Da in v tem PREPOZNAVANJU, ne da smo/SO NIČLA, AMPAK SO NEGATIVCI.

In to OČITNO z (intelektualnimi) in samozvanimi NOVINARJI NA ČELU!!!!!!!!!


Zdaj pa še vprašanje (tudi bolj splošno)!???

A) Kriza vodenja

ali

B) Bedaki na delu

še C) Nesposobnost (tudi razlikovanja)
Nekaj so neumni zakoni, ki se jih birokratsko držijo ker imajo takoj ne koga za vratom drugo je sebičnost, egoizem in kriza vodenja. Sicer pa bodo prišli časi ko bomo potrebovali krvavo novo enotnost drugače se bomo poslovili od samostojne države ker nas bo prevzela neka večja enota ali pa nas bodo enostavno razdelili na vec koščkov.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2719304] 19.06.18 20:16 · odgovor na: anon-61428 (#2719299)
Odgovori   +    0
[Inside]
Nekaj so neumni zakoni, ki se jih birokratsko držijo ker imajo takoj ne koga za vratom drugo je sebičnost, egoizem in kriza vodenja. Sicer pa bodo prišli časi ko bomo potrebovali krvavo novo enotnost drugače se bomo poslovili od samostojne države ker nas bo prevzela neka večja enota ali pa nas bodo enostavno razdelili na vec koščkov.
Kaj naj ti rečem!?

Če si imel učitelja zgodovine, ki je vreden več kol pol deci mlačne vode in če je tvoje razmišljanje, sklepanje in so tvoje kognitivne zmožnosti vredne več kot pol deci mlačne vode, potem bi morda lahko približno vedel, .... kam peljejo poti. :P
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2719380] 20.06.18 11:50 · odgovor na: anon-333107 (#2719304)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [Inside]
> Nekaj so neumni zakoni, ki se jih birokratsko držijo ker imajo takoj ne koga za vratom drugo je sebičnost, egoizem in kriza vodenja. Sicer pa bodo prišli časi ko bomo potrebovali krvavo novo enotnost drugače se bomo poslovili od samostojne države ker nas bo prevzela neka večja enota ali pa nas bodo enostavno razdelili na vec koščkov.

Kaj naj ti rečem!?

Če si imel učitelja zgodovine, ki je vreden več kol pol deci mlačne vode in če je tvoje razmišljanje, sklepanje in so tvoje kognitivne zmožnosti vredne več kot pol deci mlačne vode, potem bi morda lahko približno vedel, .... kam peljejo poti. :P
Nekako bi rekel, da vem kam vodijo vse poti....in ne bo lahko. Je kak predlog?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2721523] 05.07.18 12:43 · odgovor na: anon-61428 (#2719380)
Odgovori   +    0
Za konkretno situacijo ni nobenega predloga....

Vsak se mora sam odločiti ....

Strani: 1 2 3 4 5 6 7