Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija lani s presežkom v javnih financah

Strani: 1 2

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2705245] 31.03.18 08:47 · odgovor na: linaprin (#2705243)
Odgovori   +    0
[linaprin]
> [MarijanMacek]
> > [lukey90]
> > "Tudi zgodovinsko se je tak presežek zgodil prvič, odkar je Slovenija samostojna država"
> >
> > Čak mal... najsposobnejši vladi v zgodovini Sloveniji, torej SDS to ni nikol uspelo?
> > Brukaaa
>
> Vsaj zaključno poročilo za zadnje leto najboljše vlade (se pravi prve SDS ove) je bilo sprejeto po silnih pritiskih s pretnjo blokad... In šele po teh silnih pritiski se je sprejelo poročilo, ki je prikazovalo majhen plus zadnje vlade IJJ. Ampak račun za uspešno vlado je prišel pa šele kasneje......

Nekoč je bil na tem forumu en pametnjakovič bozo666. Nekaj je nakladal in razlagal...
Čuj, jaz nič ne nakladam in nimam nobene zveze z nekim pametnjakovičem bozotom666. O financah ne vem kaj dosti, sem naravoslovec/tehnik, toda vsaj toliko sem pošten, da podajam resnične podatke SURSA o javnih financah, tokrat iz tabel podanih v današnjem Dnevniku, lahko jih pa najdeš tudi na strani SURSA, če ne verjameš. Seveda obstaja kanček dvoma, ali se lahko zaupa SURS, toda potem se tako in tako nikomur več ne sme verjet. Oprosti, toda organsko ne trpim, da nekdo laže, oziroma, da še tega ni sposoben v svoji sveti preproščini in piše bedarije, in to ne samo enkrat, pa še za finančnega strokovnjaka se šteje!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2705249] 31.03.18 09:14 · odgovor na: Endimion (#2705234)
Odgovori   +    1
[Endimion]

Furanje firme s 5 zaposlenimi ni enako furanju firme s 500 zaposlenimi. Ne eno ne drugo pa ni niti blizu furanju proracuna.

Tukaj ti ze leta nekateri dajemo stevilke na plano. Ti pa kar trobentas po svoje. Si tak s strankami? Ker ce si pol one dileme o nekem sirjenju poslovanja niti ne bi smelo biti....
Tudi od mene nekaj številk...Vlada (ne jaz) je večkrat povedala, da bi uresničitev najnovejših zahtev sindikatov javnega sektorja državo stalo milijardo, vlada je bila pripravljena na 300 milijonov, sindikati tega niso sprejeli in so želeli več...Kako naj vlada pridobi 300 milijonov? 500 milijonov? Milijardo? Vemo, da vlada svojega denarja nima in lahko le enim vzame in drugim da. Komur bo vlada npr. milijardo vzela in zaposlenim v javnem sektorju dala? Mogoče se bo zadolžila? Mogoče tako, da bo izdala 100 letne obveznice, ki jih bo v javnem sektorju zapravila že v naslednjih letih? Zakaj bi vlada sploh ugodila javnem sektorju, če denarja ni?

Kar se mojega podjetništva tiče mi je od prvega dneva vodilo, če bom jaz lepo skrbel za svoje stranke, bodo moje stranke lepo skrbele zame. Veliko mojih strank je z mano in jaz z njimi dvajset in več let, in me veseli, da tudi ob zamenjavi generacij ostanemo skupaj in še neprej lepo skrbimo eni za druge.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2705295] 31.03.18 15:00 · odgovor na: anon-317028 (#2705249)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [Endimion]
>
> Furanje firme s 5 zaposlenimi ni enako furanju firme s 500 zaposlenimi. Ne eno ne drugo pa ni niti blizu furanju proracuna.
>
> Tukaj ti ze leta nekateri dajemo stevilke na plano. Ti pa kar trobentas po svoje. Si tak s strankami? Ker ce si pol one dileme o nekem sirjenju poslovanja niti ne bi smelo biti....

Tudi od mene nekaj številk...Vlada (ne jaz) je večkrat povedala, da bi uresničitev najnovejših zahtev sindikatov javnega sektorja državo stalo milijardo, vlada je bila pripravljena na 300 milijonov, sindikati tega niso sprejeli in so želeli več...Kako naj vlada pridobi 300 milijonov? 500 milijonov? Milijardo? Vemo, da vlada svojega denarja nima in lahko le enim vzame in drugim da. Komur bo vlada npr. milijardo vzela in zaposlenim v javnem sektorju dala? Mogoče se bo zadolžila? Mogoče tako, da bo izdala 100 letne obveznice, ki jih bo v javnem sektorju zapravila že v naslednjih letih? Zakaj bi vlada sploh ugodila javnem sektorju, če denarja ni?

Kar se mojega podjetništva tiče mi je od prvega dneva vodilo, če bom jaz lepo skrbel za svoje stranke, bodo moje stranke lepo skrbele zame. Veliko mojih strank je z mano in jaz z njimi dvajset in več let, in me veseli, da tudi ob zamenjavi generacij ostanemo skupaj in še neprej lepo skrbimo eni za druge.
Če bi čebula ne imala č, bi bila pač bula. Govoriš o zahtevah sindikatov JS med stavko v letu 2018, obenem pa nakladaš o že udejanjenem strašnem povečanju plač v JS za leto 2017. A ti sploh dojemš sosledico časov.

O tvojem podjetništvu si tvojih strankah si pa mislim samo to: "Povej mi s kom se družiš, in povem ti kdo si". Ali še bolj po domače: "Gliha vkup štriha". Upam, da sem bil dovolj jasen.!!!!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2705327] 31.03.18 18:00 · odgovor na: anon-178149 (#2705295)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [Endimion]
> >
> Tudi od mene nekaj številk...Vlada (ne jaz) je večkrat povedala, da bi uresničitev najnovejših zahtev sindikatov javnega sektorja državo stalo milijardo...

Če bi čebula ne imala č, bi bila pač bula. Govoriš o zahtevah sindikatov JS med stavko v letu 2018, obenem pa nakladaš o že udejanjenem strašnem povečanju plač v JS za leto 2017. A ti sploh dojemš sosledico časov.
Kakšno bo bodoče sosledje časov? Danes je Delo iz Lipnikovega peresa napisalo, da se Slovenija v prvih treh mesecih zadolžila za 2,8 milijarde evrov, kar zadostuje za večino letošnjih potreb državne blagajne. Verjameš, da se država do konca leta ne bo več zadolžila pa ne napadati novinarje dnevnega časopisa, ki le svoje kritično delo opravljajo? Misliš, da ne bo nobene izdaje obveznic pod pretvezo, da bo država odkupila npr. 1 milijardo dolarskega dolga in bo za odkup prodala za 2 milijardi evrskih obveznic in bomo namesto milijarde dolga v dolarjih imeli dve milijarde dolga v evrih!!!??? Ne boš rekel, da se to v preteklosti ni že dogajalo? Kam je šla milijarda razlike? Je država kaj investirala? Ni, pojedli so jo štruklji in upokojenci.

Strani: 1 2