Strani: 1 2

pobalin sporočil: 14.456
[#2679993] 20.10.17 20:02 · odgovor na: (#2679946)
Odgovori   +    3
[rename]
Dobro si zaspinal stran od komunističnega klavca do zgodovinsko oddaljenega Napoleona.
Čakaj, spinanja še ni konec. Za pr'jatle si je treba čas vzet, pa sem si ga... :-)

Malo sem se razgledal okrog tega zloglasnega likerja in izvedel, da je na podlagi domnevnega zgražanja zvestega bralstva že lani nek "neodvisni" medij zganjal nekaj foteljaški žurnalizem.
Nenad Glücks 06. dec. 2016 15:21 396 | 12397 | Osveženo: 10:02 / 09.8.2017
Bralec Reporterja nas je zgrožen opozoril, da trgovska veriga Spar na svojih policah v Sloveniji ponuja tudi zeliščni liker Marshal s podobo jugoslovanskega diktatorja Josipa Broza Tita.
Na družbo Spar Slovenija d. o. o. pod vodstvom direktorja Igorja Merviča smo takoj naslovili nekaj vprašanj v zvezi s to njihovo ponudbo, pri čemer smo jih najprej opomnili, kdo je bil Tito in kaj predstavlja.
Voditelj Odmevov s TV Slovenija Slavko Bobovnik je ob razpravi o tovrstni prodajni praksi Spara na tviterju opozoril še na trgovino Spar v Trbižu v Italiji, kjer med drugim prodajajo steklenice vina s podobo Adolfa Hitlerja in Stalina. Nekateri že pozivajo na bojkot kupovanja v trgovinah Spar, toda pri tem utegnejo naleteti na dodaten problem- uporabniki tega družbenega omrežja namreč opozarjajo (pri čemer so dodali tudi fotografije), da zeliščni liker Marshal s Titovo podobo prodajajo tudi v trgovinah Hofer in Mercator.
reporter.si/clanek/s...ita-486372
Kako zna Odlazkov Reporter, ki ga je Boštjan M. Turk nekoč že odtvitnil v kremplje udbe, a je še danes zapisan med zunanjimi sodelavci, s svojim foteljaškim žurnalizmom osmešiti sam sebe, ti pokaže skoraj tri leta starejši članek o tem istem likerju na trgovskih policah Hoferja.
Biserka Karneža Cerjak 03. jan. 2014 6:01 | Osveženo: 10:00 / 09.8.2017
V trgovskem podjetju Hofer so si v predprazničnih dneh privoščili poslovno neokusnost. Na njihovih prodajnih policah po vsej Sloveniji se je znašel zeliščni liker »marshal« s sliko nekdanjega Josipa Broza Tita.
Prav zato smo na vodstvo Hoferja naslovili vprašanje, čemu so se kljub znanim dejstvom o Titu odločili za uvrstitev zeliščnega likerja z njegovo sliko med prodajne artikle, s čimer so nedvomno vznemirili kupce, ki jih je prizadel komunistični režim. V odgovoru so nam pojasnili, da kot trgovec nabor izdelkov vedno oblikujejo glede na povpraševanje, ki ga redno spremljajo. Ta zeliščni liker je izdelek, uvrščen v tako imenovano posebno ponudbo, kar pomeni fiksne količine za omejen čas. Liker so začeli prodajati 25. novembra letos in bo na voljo do odprodaje zalog, ponovne prodaje pa ne načrtujejo.
reporter.si/clanek/s...ita-443597
Itak je pa ta Marshal na trgu že najmanj od novembra 2011.
futr.blog.siol.net/2...ok-dezman/

Kar sta Reporterjeva Biserka in Nenad zgroženim bralcem zamolčala, če sta sploh kaj vedela, je pa to, da grenčico (primerna asociacija!) Marshal polni Bio-sad d.o.o. iz Jakobskega dola na Štajerskem. Ampak Bio-sad ima najprej svoj zeliščni liker z imenom Fazan, ki pa ga očitno polnijo pod raznimi imeni za razne kupce. Za Hofer se mu reče "originalni Zeliščni liker", za Mercator "zeliščni liker Bitter", za Spar pa "Zeliščni liker". Da ima Bio-sad provokativne odjemalce, dokazuje tudi ta polnitev: Fukoff Guerila vodka. Zloglasni zeliščni liker z maršalskim imenom in fotografijo polnijo za firmo Ahac d.o.o., ki je edina prava lastnica znamke in podobe Marshal zeliščni liker.
MARSHAL 0,7L, Za podjetje AHAC d.o.o. polnimo zeliščni liker v steklenice 0,7 L, kateri se prodaja pod imenom MARSHAL.
www.bio-sad.si/sl/polnitve
Ahac d.o.o. iz Grobelnega je precej večji kaliber od Bio-sada, saj preprodaja cel kup pijač in živilskih izdelkov, z njimi oskrbuje cel kup trgovin in lokalov in ima več kot desetkratnik prihodkov Bio-sada.
manager.finance.si/8...zaposlenih

Edini lastnik Ahaca je Roman Moškotevc, ki je bil vsaj nekaj časa v ožji politični orbiti SLS in leta 1998 njen kandidat za župana občine Šentjur pri Celju.
www.dvk-rs.si/arhivi...rez_z4.htm

Ahac je znamko in dizajn Marshala zaščitil za območje bivše Juge že leta 2010,
On Monday, March 29, 2010, an International Trademark registration was filed for MARSHAL Zeliscni liker by Ahac d.o.o. Stopce 31, SI-3231 Grobelno, SLOVENIA. The World Intellectual Property Organization (WIPO) has given the trademark application number of 1049172. The expiration date for this trademark is 3/29/2020.
www.trademarkia.com/...049172.htm
leta 2014 pa je Ahac znamko spet zaščitil z novim dizajnom etikete.
On Monday, July 14, 2014, an International Trademark registration was filed for MARSHAL by Ahac d.o.o. Stopce 31, SI-3231 Grobelno, SLOVENIA. The World Intellectual Property Organization (WIPO) has given the trademark application number of 1219244. The expiration date for this trademark is 7/14/2024.
www.trademarkia.com/...219244.htm
In zakaj se Reporter ob grenkem Marshalu zaletava v tuji trgovski mreži Hofer in Spar, ne pa ob domačega lastnika te blagovne znamke, firmo Ahac iz Grobelnega, ki je v lasti nekdanjega kandidata SLS za Šentjurskega župana? Zakaj iz uredništva trgovcem pošiljajo tendenciozna vprašanja, kot bi bili nekakšni aktivisti, zanemarjajo pa osnovna opravila svojega poklica - iskanje in preverjanje informacij? Zakaj niso vprašanj o liku in delu Tita poslali lastnici znamke in podobe Marshal, slovenski firmi Ahac v Grobelno in objavili odgovorov gospodarja Romana ali koga drugega iz družine Moškotevc?

Mogoče zato, ker gre samo za občasne predstave knežjih biričev za deželne tlačane, da knezi v miru preštevajo svoje zlatnike...
www.delo.si/mnenja/k...acija.html
Endimion sporočil: 10.312
[#2679995] 20.10.17 20:14 · odgovor na: pobalin (#2679993)
Odgovori   +    1
*********************************
BRAVO!!!!
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2680010] 20.10.17 21:15 · odgovor na: pobalin (#2679993)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [rename]
> Dobro si zaspinal stran od komunističnega klavca do zgodovinsko oddaljenega Napoleona.

Čakaj, spinanja še ni konec. Za pr'jatle si je treba čas vzet, pa sem si ga... :-)

Malo sem se razgledal okrog tega zloglasnega likerja in izvedel, da je na podlagi domnevnega zgražanja zvestega bralstva že lani nek "neodvisni" medij zganjal nekaj foteljaški žurnalizem.

> Nenad Glücks 06. dec. 2016 15:21 396 | 12397 | Osveženo: 10:02 / 09.8.2017
> Bralec Reporterja nas je zgrožen opozoril, da trgovska veriga Spar na svojih policah v Sloveniji ponuja tudi zeliščni liker Marshal s podobo jugoslovanskega diktatorja Josipa Broza Tita.
> Na družbo Spar Slovenija d. o. o. pod vodstvom direktorja Igorja Merviča smo takoj naslovili nekaj vprašanj v zvezi s to njihovo ponudbo, pri čemer smo jih najprej opomnili, kdo je bil Tito in kaj predstavlja.
> Voditelj Odmevov s TV Slovenija Slavko Bobovnik je ob razpravi o tovrstni prodajni praksi Spara na tviterju opozoril še na trgovino Spar v Trbižu v Italiji, kjer med drugim prodajajo steklenice vina s podobo Adolfa Hitlerja in Stalina. Nekateri že pozivajo na bojkot kupovanja v trgovinah Spar, toda pri tem utegnejo naleteti na dodaten problem- uporabniki tega družbenega omrežja namreč opozarjajo (pri čemer so dodali tudi fotografije), da zeliščni liker Marshal s Titovo podobo prodajajo tudi v trgovinah Hofer in Mercator.
> reporter.si/clanek/s...ita-486372

Kako zna Odlazkov Reporter, ki ga je Boštjan M. Turk nekoč že odtvitnil v kremplje udbe, a je še danes zapisan med zunanjimi sodelavci, s svojim foteljaškim žurnalizmom osmešiti sam sebe, ti pokaže skoraj tri leta starejši članek o tem istem likerju na trgovskih policah Hoferja.

> Biserka Karneža Cerjak 03. jan. 2014 6:01 | Osveženo: 10:00 / 09.8.2017
> V trgovskem podjetju Hofer so si v predprazničnih dneh privoščili poslovno neokusnost. Na njihovih prodajnih policah po vsej Sloveniji se je znašel zeliščni liker »marshal« s sliko nekdanjega Josipa Broza Tita.
> Prav zato smo na vodstvo Hoferja naslovili vprašanje, čemu so se kljub znanim dejstvom o Titu odločili za uvrstitev zeliščnega likerja z njegovo sliko med prodajne artikle, s čimer so nedvomno vznemirili kupce, ki jih je prizadel komunistični režim. V odgovoru so nam pojasnili, da kot trgovec nabor izdelkov vedno oblikujejo glede na povpraševanje, ki ga redno spremljajo. Ta zeliščni liker je izdelek, uvrščen v tako imenovano posebno ponudbo, kar pomeni fiksne količine za omejen čas. Liker so začeli prodajati 25. novembra letos in bo na voljo do odprodaje zalog, ponovne prodaje pa ne načrtujejo.
> reporter.si/clanek/s...ita-443597

Itak je pa ta Marshal na trgu že najmanj od novembra 2011.
futr.blog.siol.net/2...ok-dezman/

Kar sta Reporterjeva Biserka in Nenad zgroženim bralcem zamolčala, če sta sploh kaj vedela, je pa to, da grenčico (primerna asociacija!) Marshal polni Bio-sad d.o.o. iz Jakobskega dola na Štajerskem. Ampak Bio-sad ima najprej svoj zeliščni liker z imenom Fazan, ki pa ga očitno polnijo pod raznimi imeni za razne kupce. Za Hofer se mu reče "originalni Zeliščni liker", za Mercator "zeliščni liker Bitter", za Spar pa "Zeliščni liker". Da ima Bio-sad provokativne odjemalce, dokazuje tudi ta polnitev: Fukoff Guerila vodka. Zloglasni zeliščni liker z maršalskim imenom in fotografijo polnijo za firmo Ahac d.o.o., ki je edina prava lastnica znamke in podobe Marshal zeliščni liker.

> MARSHAL 0,7L, Za podjetje AHAC d.o.o. polnimo zeliščni liker v steklenice 0,7 L, kateri se prodaja pod imenom MARSHAL.
> www.bio-sad.si/sl/polnitve

Ahac d.o.o. iz Grobelnega je precej večji kaliber od Bio-sada, saj preprodaja cel kup pijač in živilskih izdelkov, z njimi oskrbuje cel kup trgovin in lokalov in ima več kot desetkratnik prihodkov Bio-sada.
manager.finance.si/8...zaposlenih

Edini lastnik Ahaca je Roman Moškotevc, ki je bil vsaj nekaj časa v ožji politični orbiti SLS in leta 1998 njen kandidat za župana občine Šentjur pri Celju.
www.dvk-rs.si/arhivi...rez_z4.htm

Ahac je znamko in dizajn Marshala zaščitil za območje bivše Juge že leta 2010,

> On Monday, March 29, 2010, an International Trademark registration was filed for MARSHAL Zeliscni liker by Ahac d.o.o. Stopce 31, SI-3231 Grobelno, SLOVENIA. The World Intellectual Property Organization (WIPO) has given the trademark application number of 1049172. The expiration date for this trademark is 3/29/2020.
> www.trademarkia.com/...049172.htm

leta 2014 pa je Ahac znamko spet zaščitil z novim dizajnom etikete.

> On Monday, July 14, 2014, an International Trademark registration was filed for MARSHAL by Ahac d.o.o. Stopce 31, SI-3231 Grobelno, SLOVENIA. The World Intellectual Property Organization (WIPO) has given the trademark application number of 1219244. The expiration date for this trademark is 7/14/2024.
> www.trademarkia.com/...219244.htm

In zakaj se Reporter ob grenkem Marshalu zaletava v tuji trgovski mreži Hofer in Spar, ne pa ob domačega lastnika te blagovne znamke, firmo Ahac iz Grobelnega, ki je v lasti nekdanjega kandidata SLS za Šentjurskega župana? Zakaj iz uredništva trgovcem pošiljajo tendenciozna vprašanja, kot bi bili nekakšni aktivisti, zanemarjajo pa osnovna opravila svojega poklica - iskanje in preverjanje informacij? Zakaj niso vprašanj o liku in delu Tita poslali lastnici znamke in podobe Marshal, slovenski firmi Ahac v Grobelno in objavili odgovorov gospodarja Romana ali koga drugega iz družine Moškotevc?

Mogoče zato, ker gre samo za občasne predstave knežjih biričev za deželne tlačane, da knezi v miru preštevajo svoje zlatnike...
www.delo.si/mnenja/k...acija.html
Ce bo slo tako naprej, bo vase pobalinstvo se pred koncem tretjega tisocletja lastnorocno opametilo slovenske zurnaliste in njih publiko na raven, ki nam jo utegnejo celo svicarji zavidati!

No, vsaj tisti znaten del tega obcestva, ki prisostvuje na tem uglednem in cislanem spletnem forumu.

Kapo dol. Nisem vedel za obstoj Marshala, kaj sele vseh drugih tako oplemenitenih Broz(g) :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2680013] 20.10.17 21:31 · odgovor na: anon-207617 (#2680010)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Ce bo slo tako naprej, bo vase pobalinstvo se pred koncem tretjega tisocletja lastnorocno opametilo slovenske zurnaliste in njih publiko na raven, ki nam jo utegnejo celo svicarji zavidati!
No, vsaj tisti znaten del tega obcestva, ki prisostvuje na tem uglednem in cislanem spletnem forumu.
Reciva, da na pobalinsko nesramen način poskušam odslužiti svoje zastonjkarstvo. Državljanski žurnalizem v katakombah foruma pa to.
Kapo dol. Nisem vedel za obstoj Marshala, kaj sele vseh drugih tako oplemenitenih Broz(g) :-)
Komunajzar je že pred nekaj meseci hudi buril duhove, za Marshala pa tudi jaz še nisem slišal. Rename me je nateral, da sem malo izkoristil google. Ta ameriški hudič ti najde vse sorte. :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2680015] 20.10.17 21:40 · odgovor na: pobalin (#2680013)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Rename me je nateral, da sem malo izkoristil google. Ta ameriški hudič ti najde vse sorte. :-)
Jaz mam Kucana na sumu, da stoji za tem googlom. Neverjetno kake zadeve se o Jansi najdejo. To je sigurno namjestalka, ampak resnica bo enkrat prisla na dan! Zadnjic sem nekje prebral, da so baje za odprte trgovine na Gospodov dan, zdaj pa ne vem, kdo je tu komunajzer in kdo salabajzer.
pobalin sporočil: 14.456
[#2680017] 20.10.17 22:23 · odgovor na: anon-207617 (#2680015)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Jaz mam Kucana na sumu, da stoji za tem googlom.
Kje ti živiš? Vsi vemo, da je to od Ane Kučan, zato je tudi študirala (wink, wink) v Ameriki.
Zadnjic sem nekje prebral, da so baje za odprte trgovine na Gospodov dan,
Jaz sem pa razumel, da so proti zapiranju trgovin ob nedeljah. Ker so vedno proti, zlasti pa proti vsakršnemu zapiranju. To jim je ostalo še od leta 1988, JBTZ pa to. A propos, v Moji Deželi obstaja firma JBTZ d.o.o., ne vem pa, ali to ime pomeni norčevanje iz sil kontinuitete ali pa gre za zajebancijo na račun pomadnikov. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2681065] 26.10.17 22:33 · odgovor na: pobalin (#2680013)
Odgovori   +    0
Zdaj pa v info še nekaj o Duceju v današnji Italiji, izpred dobrega meseca via Murdoch News down under:
Looking admiringly at the large photograph of Benito Mussolini in his cafe in Rome, Marco Moretti shook his head. “This is history, not fascist propaganda,” he said. “You cannot pass a law that attacks history.”
Like many Italians, he is angry after the lower house of parliament passed a bill making it an offence to use images from Italy’s fascist past for propaganda.
The bill targets resurgent passion for Benito Mussolini, the dictator who crushed democracy, passed racial laws and allied with Hitler before he was killed by partisans in 1945.
...
He admitted it would be difficult to decide whether a sugar sachet or a bib warranted a jail sentence. “If you buy a bottle of wine with Mussolini on the label, take it home and drink it, that’s OK, but if the shop has a sign saying ‘Viva Mussolini’, that’s not,” he said.
Many Italians overlook Mussolini’s racial laws and jailing of opponents. Mr Moretti said: “We remember the good he did, from building council houses and hospitals to draining the malarial swamps at Latina, south of Rome.”
www.theaustralian.co...1509046308
najobj sporočil: 31.920
[#2681140] 27.10.17 12:36 · odgovor na: pobalin (#2681065)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.10.2017 12:41
[pobalin]
Zdaj pa v info še nekaj o Duceju v današnji Italiji, izpred dobrega meseca via Murdoch News down under:
> Looking admiringly at the large photograph of Benito Mussolini in his cafe in Rome, Marco Moretti shook his head. “This is history, not fascist propaganda,” he said. “You cannot pass a law that attacks history.”
> Like many Italians, he is angry after the lower house of parliament passed a bill making it an offence to use images from Italy’s fascist past for propaganda.
> The bill targets resurgent passion for Benito Mussolini, the dictator who crushed democracy, passed racial laws and allied with Hitler before he was killed by partisans in 1945.
> ...
> He admitted it would be difficult to decide whether a sugar sachet or a bib warranted a jail sentence. “If you buy a bottle of wine with Mussolini on the label, take it home and drink it, that’s OK, but if the shop has a sign saying ‘Viva Mussolini’, that’s not,” he said.
> Many Italians overlook Mussolini’s racial laws and jailing of opponents. Mr Moretti said: “We remember the good he did, from building council houses and hospitals to draining the malarial swamps at Latina, south of Rome.”
> www.theaustralian.co...1509046308
... čuj, o okusu Duceja sicer nič ne piše, ampak za moj okus - čeprav ga tako hvalijo - je Tito za kurac ...

P.S.: Josipa, Broza in Jovanke nisem probal, ker jih kljub reklami nisem našel, zato pa imam Lidl na sumu, da so se ustrašili in so jih umaknili s polic ... khmm, ker bi lahko zaradi Janšatove grožnje - ne zaradi zakona v nedeljo - ampak kar vsaki dan zaprli svoje trgovine ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2681303] 28.10.17 17:26 · odgovor na: najobj (#2681140)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, o okusu Duceja sicer nič ne piše, ampak za moj okus - čeprav ga tako hvalijo - je Tito za kurac ...
P.S.: Josipa, Broza in Jovanke nisem probal, ker jih kljub reklami nisem našel, zato pa imam Lidl na sumu, da so se ustrašili in so jih umaknili s polic ... khmm, ker bi lahko zaradi Janšatove grožnje - ne zaradi zakona v nedeljo - ampak kar vsaki dan zaprli svoje trgovine ...
Prvič morava razčistiti, da je Tito deklariran kot "pale ale" ali po pobalinsko angleški tip piva. Kdor takega piva ne pozna in je orto vajen mrzlega lagerja ali plzenčana (pilsa), je zelo verjetno nad alom vsaj malo razočaran. Če pa vse to veš in je pivo res zanič, se pa spomni, da lepa uniforma ne naredi dobrega maršala, nabrita nalepka pa ne dobrega piva. :-)

Drugič pa ti povem, da sem se jaz obotavljal do zadnjega dne akcije in zato v nemškem Lidlu naletel na že izpraznjeno polico familije Broz. Očitno ljudje danes s Titom v flaši 500 ml opravijo veliko hitreje kot so nekoč s Titom v Mercedesu 600L. :-)

Zato si bom moral vzeti nek večer prosto in komunajzarsko degustacijo za Endimionovo zdravje izvesti v enem od tukaj navedenih lokalov: www.komunajzer.si/lokacije/

P.S.: Za vikend branje imaš tukaj še nekaj o Duceju in nežnih spominih nanj, iz nemškega cajtenga, v angleščini. :-)
www.spiegel.de/inter...76390.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2681365] 29.10.17 12:14 · odgovor na: (#2681307)
Odgovori   +    1
[rename]
Ironija; jaz sem pa velik ljubitelj ale-ov ;-)
Dvojna ironija: tudi jaz. :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2681371] 29.10.17 13:49 · odgovor na: pobalin (#2681303)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.10.2017 13:52
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, o okusu Duceja sicer nič ne piše, ampak za moj okus - čeprav ga tako hvalijo - je Tito za kurac ...
> P.S.: Josipa, Broza in Jovanke nisem probal, ker jih kljub reklami nisem našel, zato pa imam Lidl na sumu, da so se ustrašili in so jih umaknili s polic ... khmm, ker bi lahko zaradi Janšatove grožnje - ne zaradi zakona v nedeljo - ampak kar vsaki dan zaprli svoje trgovine ...
Prvič morava razčistiti, da je Tito deklariran kot "pale ale" ali po pobalinsko angleški tip piva. Kdor takega piva ne pozna in je orto vajen mrzlega lagerja ali plzenčana (pilsa), je zelo verjetno nad alom vsaj malo razočaran. Če pa vse to veš in je pivo res zanič, se pa spomni, da lepa uniforma ne naredi dobrega maršala, nabrita nalepka pa ne dobrega piva. :-)

Drugič pa ti povem, da sem se jaz obotavljal do zadnjega dne akcije in zato v nemškem Lidlu naletel na že izpraznjeno polico familije Broz. Očitno ljudje danes s Titom v flaši 500 ml opravijo veliko hitreje kot so nekoč s Titom v Mercedesu 600L. :-)

Zato si bom moral vzeti nek večer prosto in komunajzarsko degustacijo za Endimionovo zdravje izvesti v enem od tukaj navedenih lokalov: www.komunajzer.si/lokacije/

P.S.: Za vikend branje imaš tukaj še nekaj o Duceju in nežnih spominih nanj, iz nemškega cajtenga, v angleščini. :-)
www.spiegel.de/inter...76390.html
... čuj, ker se pri vsaki stvari vključno s hrano in pijačo zanašam izključno na svoj okus, ti ne morem odgovoriti, ker ne morem reči, če je Tito za kurac, ker meni ne paše okus ali pa je za kurac, ker je res za kurac ... ja, je pa res, da sem ljubitelj (mrzlih) srednjeevropskih lagerjev in da - seveda vem, da Irska ni Anglija - Guinnessa ne pijem, če mi ga šenkajo ... ajde, za Endimionovo zdravje bi spil enega ali dva, za kaj več pa bi moral na rdečo zvezdo prešaltat ...

P.S.: ker vidim, da se je oglasil tudi rename, me res zanima, če bi si on drznil napisat, da je Janša za kurac, če bi kakšen veseljak z obešenjaškim humorjem zvaril pivo z imenom Janša in renametu okus ne bi pasal ... aja, jaz nimam prav nobenih nežnih spominov na Titeja, kar pa ne pomeni, da bi zanikal njegove zasluge za priključitev Primorske in s tem tudi za nastanek Slovenije, kot jo imamo danes, ker če takrat jugoslovanski - slovenskih je bilo premalo - partizani ne bi zasedli italijanskega (!) ozemlja preko Rapalske meje, bi Slovenijo v sedanjih mejah Janšatovi "pomadniki" z renametom na čelu lahko samo sanjali ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2681410] 29.10.17 17:07 · odgovor na: najobj (#2681371)
Odgovori   +    4
[najobj]
... čuj, ker se pri vsaki stvari vključno s hrano in pijačo zanašam izključno na svoj okus, ti ne morem odgovoriti, ker ne morem reči, če je Tito za kurac, ker meni ne paše okus ali pa je za kurac, ker je res za kurac ... ja, je pa res, da sem ljubitelj (mrzlih) srednjeevropskih lagerjev in da - seveda vem, da Irska ni Anglija - Guinnessa ne pijem, če mi ga šenkajo ... ajde, za Endimionovo zdravje bi spil enega ali dva, za kaj več pa bi moral na rdečo zvezdo prešaltat ...
Čuj, če prav razumem to tvojo štajersko besedno kolobocijo, res nimaš kaj dosti pojma o angleškem pivu, ker ti imaš naštudiran svoj tip in temperaturo piva in si zadovoljen s tem.
P.S.: ker vidim, da se je oglasil tudi rename, me res zanima, če bi si on drznil napisat, da je Janša za kurac, če bi kakšen veseljak z obešenjaškim humorjem zvaril pivo z imenom Janša in renametu okus ne bi pasal ... aja, jaz nimam prav nobenih nežnih spominov na Titeja, kar pa ne pomeni, da bi zanikal njegove zasluge za priključitev Primorske in s tem tudi za nastanek Slovenije, kot jo imamo danes, ker če takrat jugoslovanski - slovenskih je bilo premalo - partizani ne bi zasedli italijanskega (!) ozemlja preko Rapalske meje, bi Slovenijo v sedanjih mejah Janšatovi "pomadniki" z renametom na čelu lahko samo sanjali ...
Čuj, ne vmešavaj mene v tvoje prepire z Renamom. Ker meni je kar jasno, da smo Slovenci s Titovo SFRJ dobili mnoge ključne atribute današnje države in več jezikovne in narodne avtonomije kot npr. Katalonci pod Francovi Španiji, pa jasno mi je tudi, da se je to zgodilo z mnogimi žrtvami, med katerimi so bili mnogi nedolžni ali pa premalo krivi za svojo črno usodo po strašni vojni.

Ampak vsega tega ne morem spremeniti. Prepričan sem celo, da se minule napake najboljše popravlja tako, da se jih spozna, prepozna in ne ponavlja. Zato se mi zdi neumno (mrtve) ljudi vsevprek razglašati za izdajalce in klavce. Kar me zanima, je skrb za čim boljšo prihodnost za naše otroke in njihove generacije, da bodo lahko živeli spodobno in svobodno življenje, brez klečanja pred neko ideologijo ali religijo. Zaenkrat ne kaže najbolje...
najobj sporočil: 31.920
[#2681428] 29.10.17 20:14 · odgovor na: pobalin (#2681410)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.10.2017 20:16
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, ker se pri vsaki stvari vključno s hrano in pijačo zanašam izključno na svoj okus, ti ne morem odgovoriti, ker ne morem reči, če je Tito za kurac, ker meni ne paše okus ali pa je za kurac, ker je res za kurac ... ja, je pa res, da sem ljubitelj (mrzlih) srednjeevropskih lagerjev in da - seveda vem, da Irska ni Anglija - Guinnessa ne pijem, če mi ga šenkajo ... ajde, za Endimionovo zdravje bi spil enega ali dva, za kaj več pa bi moral na rdečo zvezdo prešaltat ...

Čuj, če prav razumem to tvojo štajersko besedno kolobocijo, res nimaš kaj dosti pojma o angleškem pivu, ker ti imaš naštudiran svoj tip in temperaturo piva in si zadovoljen s tem.
... jebiga, nisem jaz kriv, če mi je nekaj dobro, nekaj pa ne in potem pijem samo tisto, kar mi je dobro in me sploh ne zanima, iz česa je sestavljeno ...
> P.S.: ker vidim, da se je oglasil tudi rename, me res zanima, če bi si on drznil napisat, da je Janša za kurac, če bi kakšen veseljak z obešenjaškim humorjem zvaril pivo z imenom Janša in renametu okus ne bi pasal ... aja, jaz nimam prav nobenih nežnih spominov na Titeja, kar pa ne pomeni, da bi zanikal njegove zasluge za priključitev Primorske in s tem tudi za nastanek Slovenije, kot jo imamo danes, ker če takrat jugoslovanski - slovenskih je bilo premalo - partizani ne bi zasedli italijanskega (!) ozemlja preko Rapalske meje, bi Slovenijo v sedanjih mejah Janšatovi "pomadniki" z renametom na čelu lahko samo sanjali ...

Čuj, ne vmešavaj mene v tvoje prepire z Renamom. Ker meni je kar jasno, da smo Slovenci s Titovo SFRJ dobili mnoge ključne atribute današnje države in več jezikovne in narodne avtonomije kot npr. Katalonci pod Francovi Španiji, pa jasno mi je tudi, da se je to zgodilo z mnogimi žrtvami, med katerimi so bili mnogi nedolžni ali pa premalo krivi za svojo črno usodo po strašni vojni.

Ampak vsega tega ne morem spremeniti. Prepričan sem celo, da se minule napake najboljše popravlja tako, da se jih spozna, prepozna in ne ponavlja. Zato se mi zdi neumno (mrtve) ljudi vsevprek razglašati za izdajalce in klavce. Kar me zanima, je skrb za čim boljšo prihodnost za naše otroke in njihove generacije, da bodo lahko živeli spodobno in svobodno življenje, brez klečanja pred neko ideologijo ali religijo. Zaenkrat ne kaže najbolje...
... eh, saj jaz se z nobenim ne prepiram, meni je pač hecno, ko nekdo gleda na zgodovino, kot jaz gledam na pir in pijem samo tistega, ki mi paše ... jebiga, zgodovina pač ni pivska karta, da bi si z nje izbiral samo tisto, kar ti paše ...

P.S.: že dolgo klečimo pred ideologijo, le da se tega ne zavedamo, ker mislimo, da smo svobodni ... ja, in tudi umira zaradi te ideologije več ljudi, kot se mi zavedamo, ker pač ti ljudje niso med nami ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2681469] 30.10.17 11:28 · odgovor na: najobj (#2681428)
Odgovori   +    0
[najobj]
... jebiga, nisem jaz kriv, če mi je nekaj dobro, nekaj pa ne in potem pijem samo tisto, kar mi je dobro in me sploh ne zanima, iz česa je sestavljeno ...

P.S.: že dolgo klečimo pred ideologijo, le da se tega ne zavedamo, ker mislimo, da smo svobodni ...
Jebi ga, niso ljudje krivi, če jim je neka ideologija dobra in potem pijejo samo iz njene fontane in jih sploh ne zanima, iz česa je sestavljena, in se počutijo svobodne. :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2681479] 30.10.17 14:16 · odgovor na: pobalin (#2681469)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> ... jebiga, nisem jaz kriv, če mi je nekaj dobro, nekaj pa ne in potem pijem samo tisto, kar mi je dobro in me sploh ne zanima, iz česa je sestavljeno ...
>
> P.S.: že dolgo klečimo pred ideologijo, le da se tega ne zavedamo, ker mislimo, da smo svobodni ...
Jebi ga, niso ljudje krivi, če jim je neka ideologija dobra in potem pijejo samo iz njene fontane in jih sploh ne zanima, iz česa je sestavljena, in se počutijo svobodne. :-)
... jebiga, nismo ljudje krivi, da imamo roke obrnjene k sebi ... no, je pa dobro, če jih včasih obrnemo tudi malo drugače, da postanejo bolj gibčne ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2681485] 30.10.17 14:55 · odgovor na: (#2681473)
Odgovori   +    2
Mar ni tako, da vsak -izem vodi v regresijo? ;-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2741443] 08.11.18 15:36 · odgovor na: pobalin (#2681303)
Odgovori   +    3
[pobalin]
Drugič pa ti povem, da sem se jaz obotavljal do zadnjega dne akcije in zato v nemškem Lidlu naletel na že izpraznjeno polico familije Broz. Očitno ljudje danes s Titom v flaši 500 ml opravijo veliko hitreje kot so nekoč s Titom v Mercedesu 600L. :-)
Tovarišice in tovariši, nič ni več tako, kot je bilo. Zadnje dni me je pot zanesla v kar dva ljubljanska Lidla, obakrat precej po izteku njihove pivske akcije in reklamnemu ponujanju Komunajzarjev. In kaj sem videl? Več->veliko ducatov steklenic z imeni porodice Broz, ki so čakale na svoje polit-ideološko marketinško vzburjene kupce. Ki jih je očitno zdaj že bistveno manj od ponudbe Komunajzerjev. Morda so ljudje do zdaj enostavno potešili svojo radovednost in jugo-retro-tolerantnost ter mimogrede ugotovili, da se za 4,98 evra na liter dobi veliko bistveno boljšega piva z veliko manj provokativnimi imeni. Trg vendarle deluje. :-)

Strani: 1 2