Zasebnost
5 min
Kaj se dogaja po uvedbi novega prispevka, koliko ljudi ima zadržane zdravstvene pravice in morajo vse plačati iz žepa
11 min
Nemški izvozniki maja nekoliko bolj optimistični
43 min
Zakaj veter dviguje strehe in kako to preprečiti
1 ura
Kako poenostaviti upravljanje večoblačnih IKT-okolij (Oglas)
2 uri
Vrhunska briška vina na dobrodelni dražbi
3 ure
Direktorske limuzine postajajo eksotika 1
3 ure
O konkurenčnosti in razvoju slovenskih živilcev 1
3 ure
Prestižna poslovna priložnost v strogem središču Ljubljane, v poslovni stavbi SKB (OTP) (Oglas)
3 ure
Z digitalnimi dvojčki do boljšega upravljanja infrastrukture pametnih mest
3 ure
Velikokolesni skuter za skok iz cone avtomobilskega udobja
7 ur
German Business Outlook Improves as Economic Momentum Builds
7 ur
Najboljše junijske dražbe: stanovanja, zemljišča, pisarne, apartma v Šibeniku ...
13 ur
Energetski prehod: NGEN iz Žirovnice bo v Nemčiji gradil hranilnike energije za energetskega giganta Uniper
14 ur
Slovenija je v Alžiriji odprla veleposlaništvo, Sonatrach bo Geoplinu dobavljal več plina
14 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah 1
18 ur
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Bo kaj bolje in kako bo ob navalih upokojencev?
18 ur
Eksperimenti z zdravstvom 6
19 ur
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ... 2
19 ur
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295186 sporočil: 149
[alpenjodel]
> [yabadak]
> Kakor sem dojel ni fora v tem, da bi morale banke biti "Vidovite", pač pa, da celostno pučijo kreditojemalca, da lahko tvoj mesečni obrok "zaswinga" za 30% gor ali pa tudi za 30% dol.

Ne ne, preberi vse njegove argumente, med drugim pravi:

1. Da JE gledal tečajnico, torej je moral razumeti, da tečaj upliva na njegovo anuiteto
2. Trdi, da "je bil tečaj 1,65 nevzdržen, in da je banka vedela, kaj sledi"

Glej graf, ki sem ga primilal. Če bi takrat nekomu rekel, da bo v kratkem CHF 1:1, bi te poslal "u Begne" (oz v Polje za Ljubljančane).

Tako si ti razlagaš moj zapis. Tudi prav. :)

1) Preberi cel zapis na to temo. Tudi del, kjer govorim o datumu črpanja in takratnem tečaju. Ter pomenu tega za celo zgodbo...

2) Vedno sem pisal, da je banka vedela, kaj LAHKO sledi (visoka verjetnost).

3) Tisti tvoj graf ni odgovor na moj zapis. Jaz sem rekel od 1990 do 2007. Lepo se vidi, kje je povprečno stanje gibanja zadnjih 10 let. In da je precej verjeten padec razmerja. Sicer pa tudi po tvojem grafu lahko prišel do podobnega zaključka.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2674445

Strani: 1

anon-408740 sporočil: 232
[amateur_fa]
2) Vedno sem pisal, da je banka vedela, kaj LAHKO sledi (visoka verjetnost).
Banka je vedela, kaj LAHKO sledi, tako, kot si ti vedel, kaj LAHKO sledi. Oba sta mislila, da je verjetnost za tak potek dogodkov 0.0001%. Pa se je pač ravno ta scenarij zgodil. In če zavrtimo čas nazaj in ti referentka reče "ampak obstaja 0.0001% da bo frank poletel, EUR šel v kurac", bi rekel, "ma ja, če se bo pa to zgodilo, bomo pa imeli več dugih problemov" in bi podpisal. Tako, kot si. Ker ne razumeš osnov verjetnosti.
3) Tisti tvoj graf ni odgovor na moj zapis. Jaz sem rekel od 1990 do 2007. Lepo se vidi, kje je povprečno stanje gibanja zadnjih 10 let. In da je precej verjeten padec razmerja. Sicer pa tudi po tvojem grafu lahko prišel do podobnega zaključka.
Ja zakaj si pa potem vzel CHF kredit, če pa vse veš o modeliranju prihodnjih cen na podlagi grafa?

Strani: 1