Zasebnost

Strani: 1 2

najobj sporočil: 31.964
[#2673243] 15.09.17 15:10 · odgovor na: (#2673209)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.09.2017 15:14
[rename]
Vidiš, kako podtikaš.
Kje sem napisal, da Vilfan nima pojma?
Nikjer.
Sem pa napisal, da je bil njegov učinek v Manili 6-minutni. Če znaš dojeti, kaj je prispodoba.

Nimaš pa veliko pojma ti o košarki, če praviš, da je bil Vilfan konkurenca Slavniću.
Vilfan ni bil nikoli play, on je bil klasična dvojka. In takrat je bil pač Kičanović prvi bek, njegova rezerva pa Delibašić. Tudi Dalipagić ni bil njegov konkurent.

Vilfan je vsekakor bil izjemen strelec, kot igralec dosegel izjemne uspehe v jugokošarki, vendar to ne spremeni dejstva, da je slab komentator.
Kot ne spremeni dejstva, da bi moral biti v poslanskih klopeh, ker je bil za to izvoljen, da ne rečem plačan.

Še to, ker si ravno omenil Prepelića, Njegov prispevek je za nekaj razredov večji, kot je bil Vilfanov v Manili.
... čuj, ker si očitno stručko za košarko, mi povej, kaj Dončić je enka, dvojka, trojka ali štirka, čeprav ima skokov celo več kot običajna petka ... khmm, in kdo bi zamenjal Slavnića, Kičanovića ali Delibašića na bekih, pa tudi Dalipagića na krilu, štorasti Žižić ? ...

P.S.: ker minute niso napisane, košev pa je preveč in se mi jih ne da seštevat, klikni na toti www.linguasport.com/...ILA_gd.htm link in poglej, koliko košev je Vilfan dal v tistih tvojih "6 minutah", ki so mu jih po nacionalnem ključu milostno naklonili pred 39 leti in se ti zato tako dobro spomniš, kaj je Vilfan takrat naredil na igrišču ... aja, sicer nimam pojma, kakšen status ima Vilfan kot komentator, vsekakor pa zelo dvomim, da je edini med poslanci, ki razen sedenja v parlamentu občasno dela še kaj drugega ...
najobj sporočil: 31.964
[#2673246] 15.09.17 15:22 · odgovor na: anon-149637 (#2673220)
Odgovori   +    0
[rosom]
>... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, nekdanji svetovni prvak v košarki Peter Vilfan ne sme dobiti (neplačanega) dopusta, da bi strokovno komentiral tekme fenomenalnih košarkarjev Slovenije, ampak mora ostati doma in glasovati za interpelacijo SDS-ovih pacientov, ki res predolgo čakajo na zdravniško pomoč ...

P.S.: za vsak slučaj preveri, koliko časa Janša presedi v parlamentu ...
Če dovoliš se tudi jaz malo vključim v "problem".Nekaj sem napisal in se tudi izrazil v stilu.Si prepričan.da je komentator za svojo udeležbo in plačilo vsega kar spada pri nudenju komentatorske usluge iz tujine vzel NEPLAČAN dopust?
Močno dvomim,da bi se borec za rente športnikov odpovedal svoji redni plači v državnem zboru.Sploh,ker je kot svetovni prvak s 6 minutami (bravo rename)skakanja pod koši,izkoristil vse možne ugodnosti,zraven pa ugotovil,da je v politiki možno še bolje zaslužiti za učinek zero coma zero.
... čuj, kot Mima Jaušovec v tenisu je tudi Peter Vilfan imel "smolo", da je igral košarko v časih, ko so zvezdniki v NBA zaslužili toliko, kot danes povprečni igralci v boljših evropskih ligah ... evo, in ker v politiki ne rabiš znati nič, se je Vilfan pač odločil, da bo delal isto kot ostalih 89 poslancev ...
Primerjava z Janšo je deplasirana.
... OK, če bi bral brez predsodkov, bi ziher opazil, da sem Janšata omenil samo zato, ker je menda svetovni prvak v odsotnosti na sejah parlamenta, rename pa bi Vilfanu vzel pol plače, ker ni glasoval za interpelacijo SDS-ovih pacientov, ki res predolgo čakajo na zdravniško pomoč ...
Endimion sporočil: 10.377
[#2673259] 15.09.17 17:02 · odgovor na: najobj (#2673246)
Odgovori   +    0
šel sem guglat.

in bojda je dejansko res. Janez I vrhovni Velenjsko Grosupeljski fali na polovici vseh glasovanj. Ne da se je v ostalih vzdržal. Enostavno ga bilo ni tam.

novice.svet24.si/cla...a-v-sluzbi

Pa ni Janez edini. Jaz bi jim po vzoru Hrvaške talal minus pr plačah če so takole odsotni.

Ni čudnega da ma cajt pisat ono noriško kraljestvo al kaj je že ona neumnost od knjige. So mi jo hotli poturit nekje, pa sm prebral neke dve strani, pa me je odprlo bolj kot dva poeksana litra toplega donata.

No ampak Janez, še enkrat, ni edini. Ima pisano družbo onih ki povsem legalno tolčejo plave v parlamentu. Janez malce bolj žuli, ker je predsednik stranke. in ker mi ponuja da "Če bi bli mi zajahali, bi Slovenija bila druga Švica", pa je pol mal hecno, da pol niti zraven ni.

Vsak drug v realnem sektorju bi s tako realizacijo dela odletel ko knof od gat. A ja sej res. janez je že 27 let del javnega sektorja.... oh kurc pol....
najobj sporočil: 31.964
[#2673262] 15.09.17 17:29 · odgovor na: (#2673251)
Odgovori   +    0
[rename]
Dončič v Evropi lahko igra 1-4, česar pa Vilfan nikoli ni bil sposoben.
Kako bo v NBA, bomo še videli, po mojem bo tam usmerjen na 1 in 2.
Da je Dončič najboljši skakalec je posledica dejstva, da ima on izreden občutek za prostor in za gibanje žoge.

Vilfan je lahko igral 2, pogojno še 3, vendar je bil za takratne razmere že prenizek za pozicijo 3.
Ne vem, če veš, včasih so bile te vloge bolj zacementirane, še v 70ih se je igralo 2 beka, 2 krili, 1 center... potem v drugi polovici, se je pojavila vloga "posta" (to je bil recimo Čosić) in se je začelo igrati z enim krilom (3), štirica in petica pa sta bila že centra (v tistih časih recimo naveza Ćosić-Jerkov).
Dalipagića je v tisti ekipi menjal Skroće ali Krstulović (oba sta bila močnejša od Vilfana), lahko se je na pozicijo 3 pomaknil tudi Delibašić, ki je bil prav tako višji od Vilfana in tudi boljšo tehniko vodenja je imel, zato je tudi večinoma Delibašić menjal Kićanovića.
Edino Slavnić je bil praktično brez menjave, ko je Rato Tvrdić nehal in spomnim se enega tekmovanja, ko Slavnić ni igral (ne vem zakaj) in je bil prvi play Georgievski. Jao.

In še enkrat o njegovih 6 minutah v Manili.
Še enkrat: teh 6 minut je prispodoba.
Dosegel je dva izredna koša v izjemnih prodorih, pa mislim, da niti 6 minut ni odigral na tisti tekmi.

Na tvoje premikanje tarče na ostale poslance, ki delajo še dodatna dela pa ne bom odgovarjal, ker pač nočeš razumeti poante.
... eh, saj jaz nisem Vilfana in Dončića primerjal, ampak sem napisal, zakaj je Vilfan takrat igral, kolikor je pač igral ... evo, in če bi ti napisal, da je nesposobni poslanec, komentator in košarkar Peter Vilfan po nacionalnem ključu dobil vsaj 12 minut na tekmo, se mogoče niti ne bi oglasil, sploh ker - ko mu je padalo - je Vilfan znal v 12 minutah doseči več košev kot marsikdo v nekaj tekmah skupaj in s tem bistveno večji prispevek na eni tekmi, kot pa je tistih tvojih zaničljivih 6 minut po nacionalnem ključu na celem prvenstvu ...

P.S.: ko govoriš o poantah, je moja poanta, da je bilo treba biti zelo dober, če si hotel priti v tisto jugoslovansko reprezentanco in Peter Vilfan je bil zelo dober, vsekakor pa je bil dosti boljši od Slovencev kar nekaj generacij (= leto rojstva) prej in kasneje ... aja, z delom oziroma prisotnostjo poslancev nič ne premikam tarče, ker sem glih zato Janšata v svojem prvem postu omenil in s tem tebi dvignil pritisk ...
najobj sporočil: 31.964
[#2673264] 15.09.17 17:35 · odgovor na: Endimion (#2673259)
Odgovori   +    0
[Endimion]
šel sem guglat.

in bojda je dejansko res. Janez I vrhovni Velenjsko Grosupeljski fali na polovici vseh glasovanj. Ne da se je v ostalih vzdržal. Enostavno ga bilo ni tam.


novice.svet24.si/cla...a-v-sluzbi

Pa ni Janez edini. Jaz bi jim po vzoru Hrvaške talal minus pr plačah če so takole odsotni.

Ni čudnega da ma cajt pisat ono noriško kraljestvo al kaj je že ona neumnost od knjige. So mi jo hotli poturit nekje, pa sm prebral neke dve strani, pa me je odprlo bolj kot dva poeksana litra toplega donata.

No ampak Janez, še enkrat, ni edini. Ima pisano družbo onih ki povsem legalno tolčejo plave v parlamentu. Janez malce bolj žuli, ker je predsednik stranke. in ker mi ponuja da "Če bi bli mi zajahali, bi Slovenija bila druga Švica", pa je pol mal hecno, da pol niti zraven ni.

Vsak drug v realnem sektorju bi s tako realizacijo dela odletel ko knof od gat. A ja sej res. janez je že 27 let del javnega sektorja.... oh kurc pol....
... čuj, ne omenjaj imena Gospodovega po nemarnem, je ena izmed desetih Božjih zapovedi ...
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2673267] 15.09.17 18:05 · odgovor na: Endimion (#2673259)
Odgovori   +    2
Ni čudnega da ma cajt pisat ono noriško kraljestvo al kaj je že ona neumnost od knjige. So mi jo hotli poturit nekje, pa sm prebral neke dve strani, pa me je odprlo bolj kot dva poeksana litra toplega donata.
Za zapiranje si verjetno uporabil medij iz katerega si črpal podatke.Ko te ta zapre je v pomoč lahko samo dinamit.
najobj sporočil: 31.964
[#2673356] 16.09.17 12:44 · odgovor na: (#2673275)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 16.09.2017 12:50
[rename]
Spet podtikas.
Nisem napisal, da je dobil 6 minut po nacionalnem kljucu, ampak, da je bil clan reprezentance, ki je bila sestavljena po nacionalnem kljucu.

To ti bo povedal vsak starejsi poznavalec kosarke.
In ja, zaradi fenomenalne generacije, je igral zelo malo in ce pregledas sezname, bos tudi videl, da je se precej mlad nehal nastopati za reprezentanco. Ravno sem pogledal, 1977-83; torej pri 26ih ni vec prisel zraven...

Vsekakor pa je svetovni prvak, tega mu nikoli ne oporekam. Je pa vseeno razlika, ali si med nosilci, ali si pa tam zraven za rezervo....in ce govorimo o vlogi - recimo Zdovc je bil bistveno bolj pomemben za reprezentanco kot Vilfan.
... OK, če ti v svojem postu najprej napišeš "Najprej o svetovnem prvaku Vilfanu. On je moja generacija, zato točno poznam njegove dosežke in vlogo v reprezentanci, ki je bila vedno sestavljena po nacionalnem ključu. Spomnim se recimo, ko je bil enkrat v reprezntaci Georgijevski, ker je pač moral biti en Makedonc... izpadel pa je Slavnić, ki je bil najboljši play v 70ih itd... Podobno so bili reprezentanti tudi Papič pa Pipan in morda še kdo, ampak to je že daleč nazaj." in na koncu posta še "četudi bi JJ igral takrat v Manili tistih 6 minut" , potem meni bolj težko očitaš, da ti podtikam nekaj, kar nisi napisal, ker citirano v slovenščini pomeni točno to, kar sem jaz razumel ...

P.S.: ker si me z meni zaradi političnih nasprotovanj nerazumljivim omalovaževanjem enega najboljših slovenskih košarkarjev vseh časov sprovociral in ker je moj spomin takratnega mulca že malo zbledel, sem tudi sam malo poguglal in tota archive.fiba.com/pag...stics.html statistika komaj 21-letnega Vilfana iz Manile in tota archive.fiba.com/pag...stics.html iz Kolumbije ni glih statistika igralca, ki je tam zraven za rezervo ... khmm, če zdaj pozabim, da so Vilfanu dobesedno ukradli zlato olimpijsko medaljo v Moskvi, ker so motečega slovenskega "enfant terrible" v najboljši formi kazensko vpoklicali v JNA ... no, potem pa se je Vilfan po nekaj letih igranja v Jugoplastiki in Partizanu vrnil v Olimpijo, z njo izpadel iz prve lige in ob neizčrpnem bazenu jugo košarke - BTW, letos Slovenija in Srbija v finalu ob razočaranih NBA Hrvatih in Črnogorcih med 16 najboljših - izgubil stik z najboljšimi in v toti archive.fiba.com/pag...index.html in toti archive.fiba.com/pag...index.html konkurenci pač ni več prišel zraven ... evo, in ker sem že pri spominih, se za razliko od zamerljivih slovenskih rojakov "poslednjega meraklije jugo košarke" spominja dobrohotni Dalmatinec kosmagazin.com/peter...o-kosarke/ , ki me je zdaj spomnil na "kad je Pere u dresu splitskog tima, u premijernoj predstavi polufinalne grupe Kupa šampiona 1977-78, sprašija Makabiju 44 koša u pobjedi Jugoplastike 112-111." in "Negdi tamo početkom osamdesetih, u susretu protiv sarajevske Bosne, Vilfan je utovario 58 koševa", kjer je za informacijo za neobveščene sarajevska Bosna takrat bila evropski prvak ... no, če so za tebe to podatki za igralca, ki je tam zraven za rezervo, potem imaš po mojem skromnem nepoznavalskem mnenju za slovensko košarko rahlo previsoke kriterije in se raje ukvarjaj z zvezdniki iz NBA ... khmm, čeprav je obema jasno, zakaj po 40 letih Vilfan o košarki "nima pojma" ...
najobj sporočil: 31.964
[#2673484] 17.09.17 12:41 · odgovor na: (#2673376)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.09.2017 12:44
[rename]
Se kar naprej podtikas in obracas.
Vilfan je slab, nestrokoven komentator
in to nima veze z njegovimi igralskimi dosezki.
Ja, en najboljsih slovenskih strelcev; smolo je imel, da je bil Kicanovic boljsi in Delibasic tudi. Zato je bila njegova vloga v jugoreprezentanci obrobna. Cisto nekaj drugega kot recimo Daneu ali Zdovc.
Lahko tudi guglas se ne vem katero statistiko; vse je stvar interpretacije - ce ze pregledujes tabele, jih se interpretiraj in poglej na katerih tekmah je nastala, oz. proti katerim tekmecem je najvec igral.
In - ja, proti Rusom je naredil izjemna dva prodora, ki sta bila odlocilnega pomena za tiste, ki mislite, da se tekma odloci v zadnjih minutah...

Zdaj pa res zakljucim in se enkrat ponovim: vsa cast Vilfanu za njegovo igralsko kariero v Yugi.
Kot komentator je pa slab in to je moj ugovor na tvojo trditev, da strokovno komentira.
... evo, strinjam se s tabo, da podtikam in obračam, če podtikanje razumeš, da sem ti podtaknil statistične podatke iz arhiva FIBA, ki jasno kažejo, da je komaj 21-letni Vilfan na svojem prvem(!) svetovnem prvenstvu bil četrti(!) strelec med 12 igralci v takratni zvezdniški ekipi Jugoslavije in ki obračajo na glavo tvojo trditev - preberi svoj forum.finance.si/?m=...152&single post - češ da je Vilfan po nacionalnem ključu v Manili dobil tistih 6 minut na celem prvenstvu ali če hočeš na finalni tekmi proti Rusom, kot si zdaj obrnil svoje besede iz nalimanega posta ... khmm, ker po tvojem na svetovnem prvenstvu druge tekme - Slovenija se je do danes samo malo hecala - niso pomembne, ampak je pomembno samo finale, kamor se očitno pride brez igre v predtekmovanju ...

P.S.: tvoja trditev, da je Vilfan slab - BTW, Vilfan komentira sam in med tekmo za razliko od dobrega strokovnega so(!)komentatorja Zorana Martiča nima časa za strokovne analize - in nestrokoven komentator, je zadnje, kar ti je še ostalo, ker se tvojega okusa (= antipatije ali celo sovraštva) s statističnimi podatki pač ne da ovreči ... evo, zdaj bom tudi jaz zaključil, ker je debata s tabo kot bob ob steno, ne morem pa biti tiho ob potvarjanju zgodovine, pa čeprav tokrat zgolj košarkarske zgodovine ...
Endimion sporočil: 10.377
[#2673492] 17.09.17 13:08 · odgovor na: anon-149637 (#2673267)
Odgovori   +    0
Kaj bi ti naredil z zaposlenim k fali na polovici vseh sestankov?
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2673493] 17.09.17 13:21 · odgovor na: Endimion (#2673492)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Kaj bi ti naredil z zaposlenim k fali na polovici vseh sestankov?
Redukcija plače.Vključno s prehrambenim dodatkom in prevozom na delo in ...in.....Za vse neopravičene.Višja sila ali bolezen je vredna posebnega tretmaja..Tudi obiskovanje v skupini prijateljskih držav zame ni opravičen izostanek,čeprav spada kot opravičilo odsotnost....nahaja se v tujini.

In,če bi imel možnost oblikovati vsebino poslovnika bi dodal....trikratna neopravičenost na seji DZ,ko gre za glasovanje o vitalnih problemih države...odvzem pravice glasovanja.Poslanec naj se potem opravičuje svojim volilcem kakor ve in zna.
Endimion sporočil: 10.377
[#2674175] 20.09.17 17:37 · odgovor na: anon-149637 (#2673493)
Odgovori   +    1
Ni slaba.

Ampak bolj kot to bi mu jaz rekel da mora vrnit mandat. Gotovo. Ne hodis v sluzbo. Jebi se.
Nadomesti pa ga ne nek drug ki je iz iste stranke. Nadomesti ga oni ki je bil takoj za odstavljenim na volitvah v isti enoti.

Ker imamo strankokracijo na vseh koncih bi poslance tudi tepli da so na "siht".

Ker tvegas da se ti zarad luftanja poslanca tvoja parlamentarna koalicija podre. Ker nima vecine.

To bi bil kar soliden kompromis med proporcionalnim in vecinskim sistemom.

Ne na volitvah ampak skozi to da predstavnike naroda, pa naj bodo izvoljeni skozi katerokol stranko, prisilis da delajo svoje delo.

Druga stvar ki bi jo ukinil je "biti vzdrzan". Pa jebemu mater ce je neka stvar na dnevnem redu, pol od teh 90 prcakujem da imajo o tem izdelano mnenje. Zarad mene lahko Janez Jansa cel mandat v opoziciji pritiska NE. Ampak naj pritiska DA ali NE. Ne pa "Ne vem". Ker levih in desnih al lilapikcastih zato da... Ne vedo.

Strani: 1 2