Strani: 1 2 3 4 5

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2643623] 07.03.17 20:30 · odgovor na: (#2643403)
Odgovori   +    0
[rename]
Sem že pred dnevi napisal, da je eno cashflow, drugo pa bilanca.

forum.finance.si/?m=...183&single

Ampak ne, ti me boš še naprej zmerjal z butalcem in mi ponujal v branje ekonomijo za telebane.
Pod črto samo dobičkonosna dejavnost lahko zagotovi vračilo kreditov. Zgubaško podjetje pa lahko telovadi z reprogramiranjem (dokler uspejo prepričati banke) in nadaljujejo v prisilno poravnavo (ali več njih) in na koncu končajo v stečaju.

Ampak ti si najdi nekoga drugega in ga zajebavaj, midva sva zaključila.
Tako!

Letala letijo po zraku, gliserji pa letijo po vodi. :))
bigl sporočil: 18.363
[#2644429] 13.03.17 16:52
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 13.03.2017 16:53
Po načelu zasebnega investitorja pomeni, da še slovnice ne obvladajo,mislim semantike. Do ekonomije je pa še daleč. Lepa kolekcija kadra vidim po fotki. Le kdo jo oblikuje? Kot, da nimamo kaj boljšega? Razmišljam.Lep dan.

P.S. Čimprej prodat, samo ne zavlačevat z izboljševanjem poslovanja. Ker bo verjeno prej kontra.
pobalin sporočil: 14.456
[#2645178] 19.03.17 11:39 · odgovor na: supernova (#2643288)
Odgovori   +    1
Najbrž ti bo bolj od tukajšnega prepričevanja prepričanih všeč članek Maksa Tajnikarja v Dnevnikovem Objektivu (odklenjen). V bistvu trdi isto kot ti, samo malo bolj strokovno in celovito formulira.
dnevnik.si/104276603...m-podjetju

Da me ne boš narobe razumel, o Tajnikarju, tem njegovem pisanju in siceršnjih "dosežkih" imam svoje nelaskavo mnenje, a to je tukaj brezpredmetno.
supernova sporočil: 88
[#2645316] 20.03.17 13:35 · odgovor na: pobalin (#2645178)
Odgovori   +    0
Pobalin zdravo, članek je dober, ker pove resnico. Tvoje mnenje o avtorju pa seveda ni presenečenje. Katerega avtorja pa obožuješ? Odgovor poznam. Lepo se imej.
pobalin sporočil: 14.456
[#2645413] 21.03.17 09:57 · odgovor na: supernova (#2645316)
Odgovori   +    1
[supernova]
Pobalin zdravo, članek je dober, ker pove resnico. Tvoje mnenje o avtorju pa seveda ni presenečenje. Katerega avtorja pa obožuješ? Odgovor poznam. Lepo se imej.
Supernova, zdravo. Ker sem ateist oz. agnostik, nikogar ne obožujem.
fran.si/193/marko-sn...oboževati
Še najbližje temu pojmu so seveda žena, otroci in starši.

Všeč pa so mi avtorji oziroma njihovi izdelki, za katere menim, da imajo vitalno substanco, potrebno dozo znanja, vedenja, razmisleka. Četudi kakšnega avtorja morda nimam ravno v čislih, poskušam ostati odprt za njegove/njene logične, verjetne, razumne, prepričljive trditve, tehtne razmisleke. Zato sem z zanimanjem prebral tudi ta dva zapisa o Cimosu (seveda imam pripombe, a priporočam):
www.portalplus.si/2087/cimos/ (Bine Kordež)
www.portalplus.si/20...mos-golob/ (Marko Golob)

Sicer sem pa po Jožetu P. Damijanu že kar lepo število let pravi fosil - pri meni velja za več kot samo ti dve imeni in skoraj vsak dan je slab dan. :-)
se zalotiš, da se kdaj pa kdaj (vse pogosteje, šmrc) strinjaš z Markom Golobom in Jožetom Mencingerjem?
Ali pa je šlo samo za slab dan?
damijan.org/2017/02/...nes-fosil/
Tudi ti se lepo imej.
supernova sporočil: 88
[#2645442] 21.03.17 12:08 · odgovor na: pobalin (#2645413)
Odgovori   +    1
Pobalin zdravo, hvala za oba linka. Tako Bine kot Marko sta strokovnjaka in ju je vredno prebrati. Mi lahko ti pojasniš, zakaj toliko poudarjajo dezinvestiranje Cimosa. Cimos je imel štiri stebre in vsak steber je deloval neodvisno od drugih. Niti finančno niti kadrovsko stebri niso obremenjevali glavnega avtomobilskega stebra. Vsi so poslovali pozitivno. Energetski steber (Litostroj z podjtjem na Češkem) je bil dobičkonosen, nezadolžen, imel presežek obratnih sredstev, imel bodoče posle... in Cimos je dobiček puščal v podjetju. S prodajo podjetje ni dobilo niti ficka. Kupnina je šla banki. Tako se je res zmanjšala zadolženost, a to je bila le kaplja v morje, ker je bil z bankami itak dogovorjen reprogram.

Kar Marko piše o sedanjem bosanskem premieru pa je potrebno poudariti, da ga ni odstavila uprava pod vodstvom Krašovca, ampak uprava pod vodstvom Bartoliča.
pobalin sporočil: 14.456
[#2645450] 21.03.17 12:52 · odgovor na: supernova (#2645442)
Odgovori   +    2
Supernova, preveč me sprašuješ. Prestar in preveč ciničen sem za ta svet, v katerem si midva dopisujeva o mazaškem uničevanju na stotine milijonov vrednega industrijskega podjetja, medtem ko se mi na desni prikazujeta ta dva naslova o življenju v Moji Deželi:
live.finance.si/3447...0-dolarjev
live.finance.si/3446...ja-Velenje

Za Cimos (in Mercator in še kaj) ti kot skeptičen laik lahko napišem samo tekstilno metaforo. Ko sem bil še mlad, sem bil navajen, da so se vsa oblačila ob prvih nekaj pranjih precej skrčila. Zato smo poznali deklaracije, na katerih so bili navedeni odstotki krčenja po dolžini in širini. Ti so držali približno toliko, kot držijo uradni podatki o porabi goriva pri avtomobilih. To smo morali upoštevati ob nakupu.

No, potem so počasi prišle tudi k nam tkanine, ki se ob pranju niso skoraj nič več skrčile in te deklaracije so izginile v pozabo. Jaz pa kljub temu še vedno jemljem majčkeno rezerve, ko kupujem nove (bombažne) cunje. Tudi zato, ker vem, da po pranju ne bom imel nobenega bankirja ali strica iz ozadja, ki mi jih bo raztegnil na originalno velikost. Večinoma se izkaže, da imam prav.

V Cimosu (in še marsikje) niso razmišljali tako, zato so jih hlače in srajce začele močno tiščati, nogavice so bile premajhne. Ker je bilo vse tako na tesno sešito, brez zarobljenih rezerv, in šivilja ni mogla pomagati, je prišlo do resnih zdravstvenih težav. Šit hepens, včasih pa tudi diareja. Tako nekako osebno gledam na to stvar. Seveda pa z zanimanjem preberem razlage drugih, bolje poučenih.
supernova sporočil: 88
[#2645458] 21.03.17 13:26 · odgovor na: pobalin (#2645450)
Odgovori   +    1
Pobalin, veš kaj, čeprav si star (tako ti praviš), si umsko še zelo pri sebi. Tekstilna metafora ni slaba, mogoče je res kaj resnice na tem. Ne vem pa, zakaj bi moral zaradi diareje uničiti cel organizem. Malo zdravila, pa naprej v nove zmage. Po mojem mnenju je Cimos trenutno najboljša naložba med avtomobilskimi dobavitelji, če diareja ne bo trajala predolgo in se bo izsušil. Cimos je imel vse možnosti, da bi postal strateški partner drugim podjetjem. Imel je razvoj, strateške proizvode, kupce, odlične lokacije, obvladal je vse zahteve po kakovosti, imel vse standarde v vseh tovarnah, usposobljeno delovno silo in vso infrastrukturo. Kdo pa ima še v naprej prodane proizvode za deset let?
supernova sporočil: 88
[#2645467] 21.03.17 13:54 · odgovor na: pobalin (#2645413)
Odgovori   +    2
Ateist pride pred Nebeška vrata. Tam je seveda sv. Peter. Ateist mu pravi, da bi rad govoril z bogom. Peter ga sumničavo gleda, a gre le skozi vrata k Bogu in mu pove, da bi atest rad govoril z njim. Bog pa pravi:"Reci mu, da me ni!"
pobalin sporočil: 14.456
[#2645501] 21.03.17 16:04 · odgovor na: supernova (#2645458)
Odgovori   +    1
[supernova]
Ne vem pa, zakaj bi moral zaradi diareje uničiti cel organizem. Malo zdravila, pa naprej v nove zmage.
Strinjam se, ampak v starih časih smo se ob diareji zanesli na diagnoze in zdravljenje zdravniškega osebja. V času new age mazaštva in drugih alternativnih metod je očitno drugače.
pobalin sporočil: 14.456
[#2645502] 21.03.17 16:05 · odgovor na: supernova (#2645467)
Odgovori   +    2
Ej, ta je pa božanska! :-)
supernova sporočil: 88
[#2645536] 21.03.17 20:31 · odgovor na: pobalin (#2645501)
Odgovori   +    0
Se strinjam. Če boš zasledil kakšen dober članek, se priporočam. Lepo se imej.
pobalin sporočil: 14.456
[#2645961] 25.03.17 20:45 · odgovor na: supernova (#2645536)
Odgovori   +    0
[supernova]
Se strinjam. Če boš zasledil kakšen dober članek, se priporočam.
Evo, ta vikend še eden. Bogomir Kovač v Mladini, ki z naslovom vred najbolj ustreza mojemu pogledu na Cimos, je sicer zaklenjen, ampak vidni odstavek čisto dobro povzame bistvo kolumne.
mladina.si/179262/barbarstvo/
supernova sporočil: 88
[#2646003] 26.03.17 17:59 · odgovor na: pobalin (#2645961)
Odgovori   +    0
Pobalin, hvala. Veliko resnice je v tem članku. Lep teden ti želim in, če zaslediš še kaj, mi prosim sporoči.
supernova sporočil: 88
[#2646722] 31.03.17 10:17 · odgovor na: pobalin (#2645961)
Odgovori   +    0
Zdravo, kakšno je tvoje mnenje: Makaronarji so obljubili 50 mio dokapitalizacije, a kaj se zgodi, če svoje obljube ne bodo izpolnili?
pobalin sporočil: 14.456
[#2646731] 31.03.17 10:51 · odgovor na: supernova (#2646722)
Odgovori   +    0
[supernova]
Zdravo, kakšno je tvoje mnenje: Makaronarji so obljubili 50 mio dokapitalizacije, a kaj se zgodi, če svoje obljube ne bodo izpolnili?
Ahoj, jaz ne vem niti, kaj se zgodi, če obljubo izpolnijo, kaj šele obratno. Imam lahko le nekakšne idealistične predstave o tem, kako bi se bilo treba oz. kako bi se jaz menil z resnim strateškim kupcem. Brez pravega znanja in vedenja, torej čiste blodnje. :-)
supernova sporočil: 88
[#2646848] 31.03.17 23:11 · odgovor na: pobalin (#2646731)
Odgovori   +    0
Zdravo, saj lahko v bistvu vse obljubiš, nato pa se sklicuješ na spremenjene tržne razmere. Preden ugotovijo, da obljube nisi izpolnil, si že pobral know how, kupce, trg in gotovino. Potem lahko kupcem podjetje tudi vrneš.
pobalin sporočil: 14.456
[#2646867] 01.04.17 12:07 · odgovor na: supernova (#2646848)
Odgovori   +    0
[supernova]
Zdravo, saj lahko v bistvu vse obljubiš, nato pa se sklicuješ na spremenjene tržne razmere. Preden ugotovijo, da obljube nisi izpolnil, si že pobral know how, kupce, trg in gotovino. Potem lahko kupcem podjetje tudi vrneš.
Ne vem, kaj od tvojih domnev je lahko res, kaj pa je čista fikcija. Sem pa prepričan, da je pri nas čisto preveč mazačev, cenenih egomanijakov in senčnih klientov, da bi verjel v najboljši možni izid za Cimos.
siol.net/posel-danes...nom-437483
pobalin sporočil: 14.456
[#2647004] 03.04.17 01:17 · odgovor na: supernova (#2646848)
Odgovori   +    0
Zdravo. Ob reciklaži Todorića sem naletel na 4 leta star članek o Mercatorju. Posebno mi je padlo v oči strmoglavljenje poslovnega rezultata v letu 2012 na grafu na koncu članka. Kot bi gledal prikaz Cimosa...
Revizija: kako je Mercator nagrizla Debeljakova uprava
www.finance.si/8333049/
supernova sporočil: 88
[#2647021] 03.04.17 08:50 · odgovor na: pobalin (#2647004)
Odgovori   +    1
Dobro jutro. Hvala za link. V Cimosu je v prvem kvartalu 2013 zavladala nova uprava, ki je hotela predvsem deskreditirati prejšnje vodstvo. Z blagoslovom NS je izvedla številne neupravičene slabitve premoženja, kar je privedlo do velikanske izgube. Mislim, da je nekontrolirano odpisovanje presenetilo tudi akterje, ki so kar naenkrat ugotovili negativni kapital in vse posledice v zvezi s tem. Kar nenadoma je dobro stoječe podjetje ( res zadolženo) postalo grdi raček potreben državne pomoči. Brez odpisov pa je bilo poslovanje pozitivno. Vse premoženje, ki so ga razvrednotili (oprema, stroji, razvojne stroške..) pa je še vedno v funkciji in dobro služi svojemu namenu. Skratka, pred prodajo podjetja so razvrednotili podjetje in ga skoraj uničili. V resnici Cimos te državne pomoči ni potreboval, ker ima še danes dovolj denarja za tekoče poslovanje in deloma tudi investiranje. Potreboval je samo reprogram. Lepo se imej.
pobalin sporočil: 14.456
[#2647092] 03.04.17 13:07 · odgovor na: supernova (#2647021)
Odgovori   +    2
[supernova]
V Cimosu je v prvem kvartalu 2013 zavladala nova uprava, ki je hotela predvsem deskreditirati prejšnje vodstvo. Z blagoslovom NS je izvedla številne neupravičene slabitve premoženja, kar je privedlo do velikanske izgube.
Čudne stvari mi razlagaš. Nova uprava "je hotela diskreditirati" prejšnje vodstvo? Zakaj že? Kaj je imela od tega, če je bilo podjetje sicer fit? Zakaj bi uprava uničevala podjetje, ki ga je ravno zajahala? Neupravičene slabitve premoženja?! Se zavedaš, kaj pišeš? Kje so bili ob tem neupravičenem izničevanju premoženja lastniki in njihovi predstavniki v NS (npr. večni grobar Ocvirk)? Kaj so si mislili upniki, da so dovolili takšno neupravičeno izničevanje premoženja? Džizs!

Ne vnašaj politikantskega slovarja v stvari, za katerimi stojijo konkretni podatki. Ne vnašaj teorij zarote v nekaj, kar se da nazorno izraziti s številkami in razumnimi argumenti. Z diskreditacijami nad diskreditacije se pejte kje drugje. Ta šport bi morali v javni sferi prepovedati.
Mislim, da je nekontrolirano odpisovanje presenetilo tudi akterje, ki so kar naenkrat ugotovili negativni kapital in vse posledice v zvezi s tem. Kar nenadoma je dobro stoječe podjetje ( res zadolženo) postalo grdi raček potreben državne pomoči. Brez odpisov pa je bilo poslovanje pozitivno. Vse premoženje, ki so ga razvrednotili (oprema, stroji, razvojne stroške..) pa je še vedno v funkciji in dobro služi svojemu namenu.
Hm, kako je že bilo z razvojno subvencionirano nabavo neke rabljene opreme po ceni nove za nek center odličnosti, grozd popolnosti, popek napredka? Za brezveznega opazovalca z roba je že tisto in bilanca rokometašenja in direktorski vDUTBhod vašega genija pravno-klubskih prevar čisto dovolj za neokrnjeno vero v absolutno božanstvo Kraševca in 40 sodelavcev.
Skratka, pred prodajo podjetja so razvrednotili podjetje in ga skoraj uničili. V resnici Cimos te državne pomoči ni potreboval, ker ima še danes dovolj denarja za tekoče poslovanje in deloma tudi investiranje. Potreboval je samo reprogram.
Tudi Mercator in IB in PL in Merkur/Merfin in SCT in Vegrad in Agrokor in Lehman Bros. in Grki bi rabili samo majčkene reprograme. Sami velikopotezni vizionarji! Tudi večina bank (vsaj v našem delu sveta) bi rabila kakšen reprogram. Vsi bi od cca leta 2008 naprej rabili reprogram. Najbolje tak, ki bi nas vrnil za kakšnih pet let nazaj. Vedno znova, ako bog da. Jaz sicer menim, da bi Slovenci vsaj za dve, tri firme rabili državo, ki bi znala zadevo peljati po GM-ovsko - nacionalizirat, zamenjat svojat na vrhu, očistit in potem prodat. Kruljava pravila EU gor ali dol - fak dem! No, pa saj je bilo to narejeno z bankami. Skoraj zagotovo (tudi to) v škodo države in državljanov Slovenije.

Kako opitemu, ki je s polnimi jadri zaplul v nevihto in potopil barko, dopovedati, da se kaj takega pač lahko zgodi, še zlasti, če pred plovbo piješ in ne paziš na vreme in kako pluješ? Kako se ne smejati, ko gradnja muslimanskega centra v Ljubljani obstane, ker jim za dokončanje manjka še kakšnih 15 milijonov, za katere pa, j€bi ga, se niso še niti zmenili, kaj šele da bi imeli kaj črno na belem. Tako to laufa povsod, kjer se srečajo denar in bogovi. Božanska elita, ki je navajena, kakor se reče, s tujim opletati po koprivah. Zdaj vidiš, od kod pride popularni rek "boli me kürec". Nekdo božansko nezmotljiv je po koprivah opletal z njim. Taka reakcija sicer ni ravno konstruktivna, je pa človeška.
supernova sporočil: 88
[#2647187] 03.04.17 22:44 · odgovor na: pobalin (#2647092)
Odgovori   +    1
Verjetno si vstal z levo nogo! Kr neki nakladaš!
supernova sporočil: 88
[#2648193] 09.04.17 23:36 · odgovor na: pobalin (#2647092)
Odgovori   +    0
Kaj pomeni večni grobar Ocvirk? Kdo je to?
pobalin sporočil: 14.456
[#2648273] 10.04.17 14:20 · odgovor na: supernova (#2648193)
Odgovori   +    1
Mar ne poznaš člana vašega NS z najdaljšim stažem? Nič ne veš o Radeče papirju? Klinc pol.
supernova sporočil: 88
[#2648301] 10.04.17 20:13 · odgovor na: pobalin (#2648273)
Odgovori   +    0
V našem NS ni nobenega Ocvirka! Vem, da je bil podpredsednik vlede, da je bil direktor Leka, ...., da pa je tako škodljiv, pa še nisem slišal. Ignorantia Ocvirk nocet!
pobalin sporočil: 14.456
[#2648313] 10.04.17 22:04 · odgovor na: supernova (#2648301)
Odgovori   +    1
[supernova]
V našem NS ni nobenega Ocvirka!
Ja, potem pa oprosti. Živel sem pod vtisom, da si iz Cimosa.
cimos.si/index.php?p...ic&item=90
supernova sporočil: 88
[#2648317] 10.04.17 22:33 · odgovor na: pobalin (#2648313)
Odgovori   +    0
Jaz pa sem mislil, da si ti nekako v povezavi s tem podjetjem, ker veš veliko o njem. Mislim pa, da so bili pretekli nadzorniki, Nikolič (sedaj HSE), M.Skok, Grgurovič, Podgoršek in Antončič, nedorasli tako velikemu podjetju in so naredili veliko škode. V ozadju pa je seveda superman...
pobalin sporočil: 14.456
[#2648351] 11.04.17 09:19 · odgovor na: supernova (#2648317)
Odgovori   +    3
Videl sem, da si se tukaj prijavil pred dobrim letom in komentiral izključno Cimos. Zato sem domneval, da si povezan s Cimosom. Jaz se tu delam pametnega že 8 let in šimfam vse po vrsti. :-)
supernova sporočil: 88
[#2648408] 11.04.17 13:49 · odgovor na: pobalin (#2648351)
Odgovori   +    1
Zdravo, Cimos mi je ena od najljubših podjetij, ker je prehodil res zanimivo pot, od skupnega vlaganja s Citroenom, do čudežne preobrazbe v družbeno podjetje, do trensformacije v delniško družbo, do ene največjih slovenskih industrijskih podjetij, ....do razprodaje makaronarjem. Vem, da ni bilo vse idealno, a bilo je zelo veliko dobrega.
supernova sporočil: 88
[#2648478] 11.04.17 22:54 · odgovor na: pobalin (#2648351)
Odgovori   +    0
Osem let je še kar dolga doba za šimfanje. Seveda pa se spoznaš na veliko področij, da lahko šimfaš. Si ekonomist, da si tako razgledan?

Strani: 1 2 3 4 5