Strani: 1 2 3 4 5

anon-43949 sporočil: 4.362
[#2632833] 15.12.16 19:40 · odgovor na: anon-24983 (#2632300)
Odgovori   +    1
[fiston]
> [TetaPehta]
> Ne zavedate se, da smo bili priča zgodovinskemu trenutku. To je bil največji dosežek vladajoče koalicije v tem letu. Zna se zgodit, da bo ob letu osorej del prost dan da proslavimo ta mejnik.

Mirkotova pesem po Kekcu:

Jaz pa vladam in zaserjem,
vse kar se zasrati da,
v eni roki javni sektor,
v drugi pa korupcija.
Bravo, fiston - tako se poje, ko je kekec na vladi...
bigl sporočil: 18.363
[#2632857] 16.12.16 08:01
Odgovori   +    3
Mislim, da je ta 2. januar prosti dan darilo volilcem iz južnih krajev. Pa tudi celemu javnemu sektorju, da se malo spočijejo po počitku. Finančno so se itak uskladili za 2017. Lep dan.
igor1976 sporočil: 482
[#2632878] 16.12.16 09:30
Odgovori   +    4
Kot sem že omenil mi je vseen k... če 2.1. delam al ne, zarad mene lahko tud 1.1. ukinejo, sam kaj ima desnica za jamrat, če se pa pri glasovanju vzdrži oz. ne glasuje,...to je zame v tem primeru tako kot da so za. Koliko firm ima pa že od božiča naprej frej, kakšna škoda se šele to dela.
anon-194281 sporočil: 689
[#2632995] 16.12.16 22:42 · odgovor na: igor1976 (#2632878)
Odgovori   +    1
Samo za idiota je vzdržani glas glas za.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2633027] 17.12.16 14:38 · odgovor na: (#2632777)
Odgovori   +    0
[rename]
Če bi kdaj živel v enopartijski diktaturi, bi morda lahko razumel, da je vsaka interpelacija v bistvu praznik.
Praznik demokracije.
Praznik, ki ga demokracija omogoča.
Praznik, ki ga diktatura ne priznava.
Ja. In to je tudi vse, iluzija tega da živimo v demokraciji.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2633030] 17.12.16 15:03 · odgovor na: tstih (#2632628)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 17.12.16 14:31
[tstih]
> [philips]
> > [tstih]
> > > [philips]
> > > > [tstih]
> > > > > [rename]
> > > > > Proti je bilo samo 10 glasov, SDS ima koliko poslancev? 19, 18?
> > > > Dajte si pogledat rezultate glasovanj.
> > > > Proti 10 (9 x SDS + 1 x SMC)
> > > > Niso glasovali 10 ( 9 x SDS + Nepovezan)
> > > > Vzdrzani 9 (5 x NSi + 1 x SDS + 3 x Nepovezan)
> > > > Niti en poslanec desnice ni podprl populisticnega praznika. Tule pa Finance in zbornicarji pisejo in govorijo o tem, kako so vsi isti.
> > > Im zakaj niso glasovali? So imeli kaj bolj pametnega za početi? Ali pa vzdržali? Ker nimajo jajc biti proti?
> > Se enkrat -- niti en poslanec desnice ni podprl populisticnega uvajanja trinajstega praznika 2.januarja. Zato, ker niso isti kot levica. Desnica je namesto tega podprla podjetne, napredne in marljive Slovence, ki jim hvatanje krivin ni v krvi in ne bezijo od postenega dela.
> ma nemoj.. nabijaš bigly

Se enkrat -- niti en poslanec desnice ni podprl Cerarjevih populisticnih praznikasev. Niti en. Desnica je zanesljiv partner gospodarstva, levica pac ne. Gospodarstvo to zdaj, ko se vrstijo glasovanja, vse razlocneje vidi.
evo če je IJJ bil kdaj na šihti 2.1.---- te bom jaz začel podpirati, do takrat pa nimate pravice NIKOGAR naslavljati z raznoraznimi žaljivkami.

Lp
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2633032] 17.12.16 15:04 · odgovor na: tstih (#2632602)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 17.12.16 14:22
[tstih]
> Zabavno pri tem 2. januarju je, da so se vsi čudili temu predlogu, na koncu so ga pa vendarle podprli, ker ima vsak svoj račun in nihče ne ve, kako kmalu bodo prihodnje volitve, zato se jim splača ostati volivcem v lepem spominu. Milan Lukić, Lumar

Pa dobro, Lukic in novinar, kaksno to "poenotenje poslancev" je bilo? Zdajle gledam rezultate. SDS je bila proti, NSi pa se je vzdrzala. Zakaj se ljudi futra z vseglihanjem, ce to ni res. Tule dve stranki izpostavita vrat (glavo) in mimo populizma podpreta gospodarstvo in potem pride Lukic in blekne nekaj tja v tri dni in to Finance povzamejo. Neresno. Cist neresno. GZS, kako boste vi angazirali politiko na svojo stran ce ne znate nagraditi tistih, ki nekaj naredijo za vas, ampak jih oblatite? Dajte se malo v red spravit.
evo nagradno vprašanje:Ali bi bil 2.Januarja v službi Ivan Janez Janša....,
Če je odgovor NE potem nimate nobene pravice nekoga naslavljat z populistom-vsegliharjem itd.

Lp
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2633042] 17.12.16 21:07 · odgovor na: tstih (#2632823)
Odgovori   +    2
[tstih]
Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero popoldansko uro, ko so se skrivaj izmuznili iz službe :)

Pa tudi za vse to urejanje, striženje, pleskanje itd. zelo prav pride kak dodaten dan dopusta...
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2633049] 18.12.16 07:58 · odgovor na: (#2633033)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 17.12.16 20:31
[republican]
> [FIN-466864]
> evo če je IJJ bil kdaj na šihti 2.1.----

Ti si pa očitno iz rdečih revirjev ;)
NE na misel mi ne pade kaj takega!!!!
raz*ukal me je sam to koliko modruje o edini "DESNI" stranki...pa to, njhovi člani pa ne hodijo na šiht sploh pa ne 2.1.----
če si pa to tako razumel pa žal ne morem pomagati...

Lp
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2633070] 18.12.16 15:13 · odgovor na: tstih (#2632628)
Odgovori   +    0
[tstih]
> [philips]
> > [tstih]
> > > [philips]
> > > > [tstih]
> > > > > [rename]
> > > > > Proti je bilo samo 10 glasov, SDS ima koliko poslancev? 19, 18?
> > > > Dajte si pogledat rezultate glasovanj.
> > > > Proti 10 (9 x SDS + 1 x SMC)
> > > > Niso glasovali 10 ( 9 x SDS + Nepovezan)
> > > > Vzdrzani 9 (5 x NSi + 1 x SDS + 3 x Nepovezan)
> > > > Niti en poslanec desnice ni podprl populisticnega praznika. Tule pa Finance in zbornicarji pisejo in govorijo o tem, kako so vsi isti.
> > > Im zakaj niso glasovali? So imeli kaj bolj pametnega za početi? Ali pa vzdržali? Ker nimajo jajc biti proti?
> > Se enkrat -- niti en poslanec desnice ni podprl populisticnega uvajanja trinajstega praznika 2.januarja. Zato, ker niso isti kot levica. Desnica je namesto tega podprla podjetne, napredne in marljive Slovence, ki jim hvatanje krivin ni v krvi in ne bezijo od postenega dela.
> ma nemoj.. nabijaš bigly

Se enkrat -- niti en poslanec desnice ni podprl Cerarjevih populisticnih praznikasev. Niti en. Desnica je zanesljiv partner gospodarstva, levica pac ne. Gospodarstvo to zdaj, ko se vrstijo glasovanja, vse razlocneje vidi.
Sorry, you have lost it.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2633071] 18.12.16 15:18 · odgovor na: FIN-466864 (#2633032)
Odgovori   +    1
[FIN-466864]
> [tstih]
> > Zabavno pri tem 2. januarju je, da so se vsi čudili temu predlogu, na koncu so ga pa vendarle podprli, ker ima vsak svoj račun in nihče ne ve, kako kmalu bodo prihodnje volitve, zato se jim splača ostati volivcem v lepem spominu. Milan Lukić, Lumar
>
> Pa dobro, Lukic in novinar, kaksno to "poenotenje poslancev" je bilo? Zdajle gledam rezultate. SDS je bila proti, NSi pa se je vzdrzala. Zakaj se ljudi futra z vseglihanjem, ce to ni res. Tule dve stranki izpostavita vrat (glavo) in mimo populizma podpreta gospodarstvo in potem pride Lukic in blekne nekaj tja v tri dni in to Finance povzamejo. Neresno. Cist neresno. GZS, kako boste vi angazirali politiko na svojo stran ce ne znate nagraditi tistih, ki nekaj naredijo za vas, ampak jih oblatite? Dajte se malo v red spravit.

evo nagradno vprašanje:Ali bi bil 2.Januarja v službi Ivan Janez Janša....,
Če je odgovor NE potem nimate nobene pravice nekoga naslavljat z populistom-vsegliharjem itd.

Lp
Kje bo JJ na 2. januarja v bistvu sploh ni pomembno. Bolj pomembno je to bo, če bo on privatiziral NLB, ZT in ostale državne holdinge ali pa bo samo zamenjal obstoječe zombi direktorje in nastavljal svoje zombije direktorje naprej. On ne bo izvedel privatizacije, to upam da je vsem jasno. Samo križe bomo imeli po učilnicah in splav bo postal ilegalen, to je vse.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2633080] 18.12.16 18:22 · odgovor na: (#2633074)
Odgovori   +    2
[rename]
> [vickibedi]
> > [FIN-466864]
> > > [tstih]
> > > > Zabavno pri tem 2. januarju je, da so se vsi čudili temu predlogu, na koncu so ga pa vendarle podprli, ker ima vsak svoj račun in nihče ne ve, kako kmalu bodo prihodnje volitve, zato se jim splača ostati volivcem v lepem spominu. Milan Lukić, Lumar
> > >
> > > Pa dobro, Lukic in novinar, kaksno to "poenotenje poslancev" je bilo? Zdajle gledam rezultate. SDS je bila proti, NSi pa se je vzdrzala. Zakaj se ljudi futra z vseglihanjem, ce to ni res. Tule dve stranki izpostavita vrat (glavo) in mimo populizma podpreta gospodarstvo in potem pride Lukic in blekne nekaj tja v tri dni in to Finance povzamejo. Neresno. Cist neresno. GZS, kako boste vi angazirali politiko na svojo stran ce ne znate nagraditi tistih, ki nekaj naredijo za vas, ampak jih oblatite? Dajte se malo v red spravit.
> >
> > evo nagradno vprašanje:Ali bi bil 2.Januarja v službi Ivan Janez Janša....,
> > Če je odgovor NE potem nimate nobene pravice nekoga naslavljat z populistom-vsegliharjem itd.
> >
> > Lp
>
> Kje bo JJ na 2. januarja v bistvu sploh ni pomembno. Bolj pomembno je to bo, če bo on privatiziral NLB, ZT in ostale državne holdinge ali pa bo samo zamenjal obstoječe zombi direktorje in nastavljal svoje zombije direktorje naprej. On ne bo izvedel privatizacije, to upam da je vsem jasno. Samo križe bomo imeli po učilnicah in splav bo postal ilegalen, to je vse.

Najprej pojasnilo: plus sem pritisnil pomotoma, bemti tablica in prsti.

Se pa strinjam, da je 2.januar prakticno nepomembno vprasanje in gre za izazit populizem (Cerar kao vraca narodu tisto, ksr mu je Jansa vzel).
Za dodati pa je naslednje:
1. Jansa je bil za enotno davcno stopnjo, nasprotoval je Bajuk (+SLS+DESUS)
2. Jansa je znizal davke (DDPO), ukinil obvezno clanarino GZS in civiliizral davcne inspektorje (ok, to je Simiceva zasluga)
3. Prodajo NLB je zaustavil Bajuk, Telekom pa SLS in DESUS.
4. Ce bo vodil naslednjo vlado, bo zagotovo NLB prodal, pa Telekom tudi. (Seveda pa vlade ne bo mogel sestaviti, ker brez desusa pac ne more nihce).
Treba je upoštevati tudi vse dimenzije realnosti. JJ is out, just face it. Treba bo najti kakšen new face na desnici, ki bo to slovensko kloako ekonomsko speljal na malo višji nivo. Pa brez križev in omejitev splava, da se zastopimo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2633113] 19.12.16 09:00 · odgovor na: (#2633089)
Odgovori   +    0
[rename]
To je pa zalostno, a resnicno.
JJ si tega ne zasluzi, seveda pa proti spregi udbomafije in presstitucije ni imel nobenih moznosti.
Prakticno so ga demonizirali in z vsemi politicnimi spletkami in medijskimi manipulacijami sistematicno vpisali v zavest vecine volilcev, da je JJ negativna oseba.
In tako se je ponovno potrdil rek o tisockrat izreceni lazi, ki postane resnica.

Zato se s tvojo navedbo strinjam, ceprav se vedno menim, da boljsega od JJ v politiki ni.
Tudi če bi zmagal na naslednjih volitvah, bo imel zelo šibko vlado. JJ preprosto
nima več zaveznikov. Zato si je (vsaj delno) kriv tudi sam:

siol.net/novice/slov...sov-431664
rx170 sporočil: 6.403
[#2633115] 19.12.16 09:20 · odgovor na: anon-204390 (#2633113)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [rename]
> To je pa zalostno, a resnicno.
> JJ si tega ne zasluzi, seveda pa proti spregi udbomafije in presstitucije ni imel nobenih moznosti.
> Prakticno so ga demonizirali in z vsemi politicnimi spletkami in medijskimi manipulacijami sistematicno vpisali v zavest vecine volilcev, da je JJ negativna oseba.
> In tako se je ponovno potrdil rek o tisockrat izreceni lazi, ki postane resnica.
>
> Zato se s tvojo navedbo strinjam, ceprav se vedno menim, da boljsega od JJ v politiki ni.

Tudi če bi zmagal na naslednjih volitvah, bo imel zelo šibko vlado. JJ preprosto
nima več zaveznikov. Zato si je (vsaj delno) kriv tudi sam:

siol.net/novice/slov...sov-431664
ENo veliko sramotenje si je privoščil Peterle. Kandidiral je, pa še ga vsi domači iz slovenskih frakcij EPPja niso podpirali.
najobj sporočil: 31.920
[#2633121] 19.12.16 09:54 · odgovor na: anon-204390 (#2633113)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.12.2016 09:56
[vickibedi]
> [rename]
> To je pa zalostno, a resnicno.
> JJ si tega ne zasluzi, seveda pa proti spregi udbomafije in presstitucije ni imel nobenih moznosti.
> Prakticno so ga demonizirali in z vsemi politicnimi spletkami in medijskimi manipulacijami sistematicno vpisali v zavest vecine volilcev, da je JJ negativna oseba.
> In tako se je ponovno potrdil rek o tisockrat izreceni lazi, ki postane resnica.
>
> Zato se s tvojo navedbo strinjam, ceprav se vedno menim, da boljsega od JJ v politiki ni.
Tudi če bi zmagal na naslednjih volitvah, bo imel zelo šibko vlado. JJ preprosto
nima več zaveznikov. Zato si je (vsaj delno) kriv tudi sam:

siol.net/novice/slov...sov-431664
... čuj, ker se na totem forumu nič ne dogaja, sem kliknil na tvoj link in prebral tole ...

... Italijanu je že čestital Janez Janša, predsednik stranke SDS, ki je v evropskem parlamentu prav tako v skupini EPP. Kot smo pisali oktobra, je SDS, ki ima v evropskem parlamentu tri poslance – Milana Zvera, Romano Tomc in Patricijo Šulin – Peterletu podporo odrekla. Razlog za to naj bi bile zamere, ki jih do Peterleta goji Janša. ...

... alzo, če jaz zdaj renameta tukaj zgoraj prav razumem, boljšega od Janšata v slovenski politiki ni, ker ko se njemu kdo zameri, potem se avtomatsko zameri tudi vsem njegovim podložnikom in vernikom, tako da pri nobeni odločitvi nikoli ni treba zavlačevati z nekimi brezveznimi usklajevanji različnih mnenj in podobnim nepotrebnim sranjem, ki mu drugje po svetu pravijo demokracija ...
najobj sporočil: 31.920
[#2633145] 19.12.16 12:56 · odgovor na: (#2633133)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.12.2016 12:57
[rename]
Ker imam ravno čas in si me spet potegnil za jezik, ti odgovarjam takole:
1. Peterle je soliral s to kandidaturo na enak način kot takrat, ko je objavil, da kandidira za predsednika Slovenije.
... ja, ker bi moral najprej Njega lepo prosit za podporo ...
2. To, čemur ti praviš zamera in maščevalnost, jaz vidim, da se reče bobu bob.
... eh, jaz nič ne pravim, ampak sem citiral, kar drugi pravijo, meni je samo hecno, da Janšatovo mnenje brezpogojno velja za vse člane SDS in njihove simpatizere ...
3. Peterletova kariera v republiškem komiteju za družbeno planiranje ni bila slučajna.
... khmm, za razliko od Janšatovega romanja v Jajce in njegove kandidature za predsednika ZSMS, ki je bilo obvezno ...
4. Peterle se je dokončno jasno izjasnil, ko je še ntič obrnil hrbet Janši in se tudi povsem razgalil, ko se je poklonil Kučanu na Forumu 21.
... OK, sicer ne vem, s čem se je Peterle poklonil Kučanu na Forumu 21, razen da ga je priznaval za predsednika Slovenije ...
In ja, še vedno trdim, da v tem trenutku Slovenija nima bolj primernega politika za vodenje vlade.
Čeprav je jasno, da Janša to ne bo nikoli več (čeprav velja tudi "never say never") in čeprav Žiga Turk navija za Romano Jordan.

Kot si videl, sem tudi to že (na)povedal, da Janša kljub relativni zmagi na naslednjih volitvah, ne bi mogel sestaviti vlade brez DESUS-a, vlada z Erjavcem pa je itak obsojena na neučinkovitost in s tem propad.
... čuj, da ne bo pomote, meni je vseeno za člane SDS in njihove poslance, butasto pa se mi zdi, da Slovenci raje volijo Italijana kot Slovenca, ker Janša tako hoče ... khmm, pa to ne samo v primeru Peterleta, ampak vedno in povsod ...
tstih sporočil: 5.199
[#2633150] 19.12.16 13:18 · odgovor na: anon-20668 (#2633042)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tstih 19.12.2016 13:20
[matjazfinance]
> [tstih]
> Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero
Dragi @matjazfinance, dajte lepo prosim dopolniti dela proste dneve v SFRJ, jaz se vseh ne spomnim vec. Na pamet in iz glave je tole --
(2) 1.1., 2.1. novo leto
(1) 27.4. dan OF
(2) 1.5., 2.5. praznik dela
(1) 4.7. dan borca
(2) 29.11., 30.5. dan republike
(1) 22.7. dan vstaje
---
=9
murje sporočil: 5.120
[#2633152] 19.12.16 13:28
Odgovori   +    0
BOB DNEVA

"Izkoriščanje, ko delodajalec privija delavca, kolikor se da, je postalo poslovni model, ki se le še širi."
Goran Lukić, Svetovalnica za migrante
Ponedeljek, 19. December 2016
www.vecer.com/6290011
rx170 sporočil: 6.403
[#2633154] 19.12.16 13:36 · odgovor na: tstih (#2633150)
Odgovori   +    0
[tstih]
> [matjazfinance]
> > [tstih]
> > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero

Dragi @matjazfinance, dajte lepo prosim dopolniti dela proste dneve v SFRJ, jaz se vseh ne spomnim vec. Na pamet in iz glave je tole --
(2) 1.1., 2.1. novo leto
(1) 27.4. dan OF
(2) 1.5., 2.5. praznik dela
(1) 4.7. dan borca
(2) 29.11., 30.5. dan republike
(1) 22.7. dan vstaje
---
=9
No shit. Jaz sem pa mislil, da gremo s prostim 2. januarjem nazaj v Jugo in komunizem.

Pa sedaj pravijo, da je bolje kot v Jugi, pa čeprav imamo več prostih dni.

EDino kar si pozabil je 1. november (veljal v Slo, enako kot 22.7).
tstih sporočil: 5.199
[#2633156] 19.12.16 13:39 · odgovor na: anon-20668 (#2633042)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tstih 19.12.2016 13:44
[matjazfinance]
> [tstih]
> Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero popoldansko uro, ko so se skrivaj izmuznili iz službe :)
Dragi @matjazfinance, poleg praznikov mi spomin pesa tudi pri dopustu. Medlo se spominjam, da je bil minimalni dopust v samostojni Sloveniji na podlagi stare Jugo zakonodaje 18 dni. Povecan na 4 tedne (=28 dni) pod Drnovskom. Dajte me, lepo prosim, popraviti. Koliko je ze znasal min. dopust v SFRJ? Vi to gotovo veste.
tstih sporočil: 5.199
[#2633158] 19.12.16 13:43 · odgovor na: rx170 (#2633154)
Odgovori   +    0
[rx170]
> [tstih]
> > [matjazfinance]
> > > [tstih]
> > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero
> Dragi @matjazfinance, dajte lepo prosim dopolniti dela proste dneve v SFRJ, jaz se vseh ne spomnim vec. Na pamet in iz glave je tole --
> (2) 1.1., 2.1. novo leto
> (1) 27.4. dan OF
> (2) 1.5., 2.5. praznik dela
> (1) 4.7. dan borca
> (2) 29.11., 30.5. dan republike
> (1) 22.7. dan vstaje
> ---
> =9
No shit. Jaz sem pa mislil, da gremo s prostim 2. januarjem nazaj v Jugo in komunizem.
Pa sedaj pravijo, da je bolje kot v Jugi, pa čeprav imamo več prostih dni.
EDino kar si pozabil je 1. november (veljal v Slo, enako kot 22.7).
Torej 10 (z besedo: deset) dela prostih dni v Jugo komunizmu. In v letu 2016 v Sloveniji "vracamo delovnemu ljudstvu" 13 (z besedo: trinajsti) dela prost dan? :)
rx170 sporočil: 6.403
[#2633160] 19.12.16 13:50 · odgovor na: tstih (#2633158)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: rx170 19.12.2016 13:50
[tstih]
> [rx170]
> > [tstih]
> > > [matjazfinance]
> > > > [tstih]
> > > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero
> > Dragi @matjazfinance, dajte lepo prosim dopolniti dela proste dneve v SFRJ, jaz se vseh ne spomnim vec. Na pamet in iz glave je tole --
> > (2) 1.1., 2.1. novo leto
> > (1) 27.4. dan OF
> > (2) 1.5., 2.5. praznik dela
> > (1) 4.7. dan borca
> > (2) 29.11., 30.5. dan republike
> > (1) 22.7. dan vstaje
> > ---
> > =9
> No shit. Jaz sem pa mislil, da gremo s prostim 2. januarjem nazaj v Jugo in komunizem.
> Pa sedaj pravijo, da je bolje kot v Jugi, pa čeprav imamo več prostih dni.
> EDino kar si pozabil je 1. november (veljal v Slo, enako kot 22.7).

Torej 10 (z besedo: deset) dela prostih dni v Jugo komunizmu. In v letu 2016 v Sloveniji "vracamo delovnemu ljudstvu" 13 (z besedo: trinajsti) dela prost dan? :)
Ja. Gre za popravo kriminalno idiotskega in neučinkovitega ukrepa (tiste cifre o domnevnih koristih, ki jih skupaj z GZS potegnete iz riti prodajajte komu drugemu), ki ste ga uvedli iz čiste hudobije, zlobe in predvsem kriminalne nesposobnosti.
philips sporočil: 6.715
[#2633161] 19.12.16 13:51 · odgovor na: tstih (#2633158)
Odgovori   +    5
[tstih]
> [rx170]
> > [tstih]
> > > [matjazfinance]
> > > > [tstih]
> > > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero
> > Dragi @matjazfinance, dajte lepo prosim dopolniti dela proste dneve v SFRJ, jaz se vseh ne spomnim vec. Na pamet in iz glave je tole --
> > (2) 1.1., 2.1. novo leto
> > (1) 27.4. dan OF
> > (2) 1.5., 2.5. praznik dela
> > (1) 4.7. dan borca
> > (2) 29.11., 30.5. dan republike
> > (1) 22.7. dan vstaje
> > ---
> > =9
> No shit. Jaz sem pa mislil, da gremo s prostim 2. januarjem nazaj v Jugo in komunizem.
> Pa sedaj pravijo, da je bolje kot v Jugi, pa čeprav imamo več prostih dni.
> EDino kar si pozabil je 1. november (veljal v Slo, enako kot 22.7).

Torej 10 (z besedo: deset) dela prostih dni v Jugo komunizmu. In v letu 2016 v Sloveniji "vracamo delovnemu ljudstvu" 13 (z besedo: trinajsti) dela prost dan? :)
Sploh je bila stara Juga čisto kapitalistična. Porodniški dopust je bil samo 3 mesece. In kot zanimivost, ko je moja mama hotela imeti varuško, je morala to vpisati v njeno delovno knjižico (jo de facto zaposliti). Potem pa so prišlli leta 1991 eni krščanarji, ki so hoteli dati ženskam kar tri leta porodniške. Pa so se ženske uprle (ker bi jim to uničilo kariero).
tstih sporočil: 5.199
[#2633162] 19.12.16 13:52 · odgovor na: rx170 (#2633160)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: tstih 19.12.2016 13:53
[rx170]
> [tstih]
> > [rx170]
> > > [tstih]
> > > > [matjazfinance]
> > > > > [tstih]
> > > > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > > > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero
> > > Dragi @matjazfinance, dajte lepo prosim dopolniti dela proste dneve v SFRJ, jaz se vseh ne spomnim vec. Na pamet in iz glave je tole --
> > > (2) 1.1., 2.1. novo leto
> > > (1) 27.4. dan OF
> > > (2) 1.5., 2.5. praznik dela
> > > (1) 4.7. dan borca
> > > (2) 29.11., 30.5. dan republike
> > > (1) 22.7. dan vstaje
> > > ---
> > > =9
> > No shit. Jaz sem pa mislil, da gremo s prostim 2. januarjem nazaj v Jugo in komunizem.
> > Pa sedaj pravijo, da je bolje kot v Jugi, pa čeprav imamo več prostih dni.
> > EDino kar si pozabil je 1. november (veljal v Slo, enako kot 22.7).
> Torej 10 (z besedo: deset) dela prostih dni v Jugo komunizmu. In v letu 2016 v Sloveniji "vracamo delovnemu ljudstvu" 13 (z besedo: trinajsti) dela prost dan? :)
Ja. Gre za popravo kriminalno idiotskega in neučinkovitega ukrepa (tiste cifre o domnevnih koristih, ki jih skupaj z GZS potegnete iz riti prodajajte komu drugemu), ki ste ga uvedli iz čiste hudobije, zlobe in predvsem kriminalne nesposobnosti.
10 dni min. dopusta vec, 3 prazniki vec...ni jih cez tekovine tranzicije. :) Tako se pravilno kuha zabo.
philips sporočil: 6.715
[#2633163] 19.12.16 13:54 · odgovor na: rx170 (#2633160)
Odgovori   +    0
[rx170]
> [tstih]
> > [rx170]
> > > [tstih]
> > > > [matjazfinance]
> > > > > [tstih]
> > > > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > > > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero
> > > Dragi @matjazfinance, dajte lepo prosim dopolniti dela proste dneve v SFRJ, jaz se vseh ne spomnim vec. Na pamet in iz glave je tole --
> > > (2) 1.1., 2.1. novo leto
> > > (1) 27.4. dan OF
> > > (2) 1.5., 2.5. praznik dela
> > > (1) 4.7. dan borca
> > > (2) 29.11., 30.5. dan republike
> > > (1) 22.7. dan vstaje
> > > ---
> > > =9
> > No shit. Jaz sem pa mislil, da gremo s prostim 2. januarjem nazaj v Jugo in komunizem.
> > Pa sedaj pravijo, da je bolje kot v Jugi, pa čeprav imamo več prostih dni.
> > EDino kar si pozabil je 1. november (veljal v Slo, enako kot 22.7).
>
> Torej 10 (z besedo: deset) dela prostih dni v Jugo komunizmu. In v letu 2016 v Sloveniji "vracamo delovnemu ljudstvu" 13 (z besedo: trinajsti) dela prost dan? :)

Ja. Gre za popravo kriminalno idiotskega in neučinkovitega ukrepa (tiste cifre o domnevnih koristih, ki jih skupaj z GZS potegnete iz riti prodajajte komu drugemu), ki ste ga uvedli iz čiste hudobije, zlobe in predvsem kriminalne nesposobnosti.
O koristih lepo piše Kordež tule:

Z velikim zadolževanjem v tujini (20 milijard evrov) smo šli v naložbe, z njimi izkazali visoko rast ter nivo BDP (ter tudi zaslužkov). Vendar ta rast ni imela realne podlage, ni bila dolgoročno vzdržna in zato primerjave s takratnimi »dosežki« ne odražajo dejanskih sprememb. O realni moči in sposobnosti gospodarstva mnogo bolje govori podatek brez investicij in tu vidimo solidno rast. Je pa res, da so visoke naložbe (investicije) v času pred krizo (v letih rasti s katero smo se hvalili, a spregledali, da temelji samo na zadolževanju v tujini) omogočile ljudem veliko dodatnih delovnih mest in zaslužkov in tega pač danes ni.

...

Zaključimo lahko, da so današnji rezultati realno bistveno boljši kot v letu 2008, predvsem pa temeljijo na zdravih temeljih.

damijan.org/2016/12/...leto-2008/
bc123a sporočil: 48.253
[#2633168] 19.12.16 14:14 · odgovor na: tstih (#2633156)
Odgovori   +    2
[tstih]
> [matjazfinance]
> > [tstih]
> > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero popoldansko uro, ko so se skrivaj izmuznili iz službe :)

Dragi @matjazfinance, poleg praznikov mi spomin pesa tudi pri dopustu. Medlo se spominjam, da je bil minimalni dopust v samostojni Sloveniji na podlagi stare Jugo zakonodaje 18 dni. Povecan na 4 tedne (=28 dni) pod Drnovskom. Dajte me, lepo prosim, popraviti.
Ni problema, tstih, najkrajsi dopust je sedaj 19 dni, z veseljem te popravimo :)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2633172] 19.12.16 14:41 · odgovor na: tstih (#2633156)
Odgovori   +    1
[tstih]
Dragi @matjazfinance, poleg praznikov mi spomin pesa tudi pri dopustu. Medlo se spominjam, da je bil minimalni dopust v samostojni Sloveniji na podlagi stare Jugo zakonodaje 18 dni. Povecan na 4 tedne (=28 dni) pod Drnovskom. Dajte me, lepo prosim, popraviti. Koliko je ze znasal min. dopust v SFRJ? Vi to gotovo veste.
Dragi @tstih, očitno res izgleda, da je bilo v Yugi manj praznikov. Vi si prizadevate tudi v Sloveniji za manj praznikov, torej zagovarjate vrnitev v jugovino? Saj ni čudno da ste tako pridno hodili k Jankoviču...

:)
tstih sporočil: 5.199
[#2633173] 19.12.16 15:00 · odgovor na: bc123a (#2633168)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [tstih]
> > [matjazfinance]
> > > [tstih]
> > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero popoldansko uro, ko so se skrivaj izmuznili iz službe :)
> Dragi @matjazfinance, poleg praznikov mi spomin pesa tudi pri dopustu. Medlo se spominjam, da je bil minimalni dopust v samostojni Sloveniji na podlagi stare Jugo zakonodaje 18 dni. Povecan na 4 tedne (=28 dni) pod Drnovskom. Dajte me, lepo prosim, popraviti.
Ni problema, tstih, najkrajsi dopust je sedaj 19 dni, z veseljem te popravimo :)
Kako 19 dni? Vladni vir in sindikalni vir pravita, da je dopust dolocen v tednih in sicer min. stiri tedne. To je lahko 20 dni, ce se uposteva sobote in nedelje v kvoto 4 tednov, ne more pa biti 19 dni? Je pa zanimivo, da je oboje se vedno vec kot v SFRJ, ki naj bi bila pojem za delavske pravice. Pa imamo danes:
- vec porodniske,
- vec dopusta in
- vec praznikov. :)
philips sporočil: 6.715
[#2633174] 19.12.16 15:05 · odgovor na: tstih (#2633173)
Odgovori   +    2
[tstih]
> [bc123a]
> > [tstih]
> > > [matjazfinance]
> > > > [tstih]
> > > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero popoldansko uro, ko so se skrivaj izmuznili iz službe :)
> > Dragi @matjazfinance, poleg praznikov mi spomin pesa tudi pri dopustu. Medlo se spominjam, da je bil minimalni dopust v samostojni Sloveniji na podlagi stare Jugo zakonodaje 18 dni. Povecan na 4 tedne (=28 dni) pod Drnovskom. Dajte me, lepo prosim, popraviti.
> Ni problema, tstih, najkrajsi dopust je sedaj 19 dni, z veseljem te popravimo :)

Kako 19 dni? Vladni vir in sindikalni vir pravita, da je dopust dolocen v tednih in sicer min. stiri tedne. To je lahko 20 dni, ce se uposteva sobote in nedelje v kvoto 4 tednov, ne more pa biti 19 dni? Je pa zanimivo, da je oboje se vedno vec kot v SFRJ, ki naj bi bila pojem za delavske pravice. Pa imamo danes:
- vec porodniske,
- vec dopusta in
- vec praznikov. :)
G. Štih, glede na to, da ste direktor firme v VB bi vas vprašal ali ste slovenski davkoplačevalec? Če ne, zakaj se toliko razburjate?
bc123a sporočil: 48.253
[#2633176] 19.12.16 15:23 · odgovor na: tstih (#2633173)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 19.12.2016 15:25
[tstih]
> [bc123a]
> > [tstih]
> > > [matjazfinance]
> > > > [tstih]
> > > > Poglejte malo nase hiske, ce vam to ni jasno. Vse je urejeno, postrizeno, prepleskano, okusno razporejeno. Tu zivimo taksni ljudje.
> > > Haha. Marsikatera od teh hišk ne bi stala, če ne bi pred desetletji ljudje imeli na voljo dovolj praznikov in dopusta, ko so jih gradili, pa še marsikatero popoldansko uro, ko so se skrivaj izmuznili iz službe :)
> > Dragi @matjazfinance, poleg praznikov mi spomin pesa tudi pri dopustu. Medlo se spominjam, da je bil minimalni dopust v samostojni Sloveniji na podlagi stare Jugo zakonodaje 18 dni. Povecan na 4 tedne (=28 dni) pod Drnovskom. Dajte me, lepo prosim, popraviti.
> Ni problema, tstih, najkrajsi dopust je sedaj 19 dni, z veseljem te popravimo :)

Kako 19 dni? Vladni vir in sindikalni vir pravita, da je dopust dolocen v tednih in sicer min. stiri tedne. To je lahko 20 dni, ce se uposteva sobote in nedelje v kvoto 4 tednov, ne more pa biti 19 dni? Je pa zanimivo, da je oboje se vedno vec kot v SFRJ, ki naj bi bila pojem za delavske pravice. Pa imamo danes:
- vec porodniske,
- vec dopusta in
- vec praznikov. :)
Se popravljam, je 20 dni, sel preverit, sprememba je ocitno nedavna (2013). Vsekakor pa ni "10 dni vec", kot ste pisali prej.

In ja, zadnji ZDR je bil sprejet pod ... vlado Janeza Janse.

Se en popravek, 20 dni je ze dolgo, ocitno sem tam, kjer sem videl cifro crno na belem, krsili zakon.

Strani: 1 2 3 4 5