Zasebnost

Strani: 1 2 3 4

anon-411201 sporočil: 127
[#2626684] 11.11.16 18:20 · odgovor na: bc123a (#2626596)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 11.11.16 14:35
Naše mnenje ne šteje, mnenje tvojega odvetnika ne šteje, pravna praksa ne šteje, le iz katerega tvojega predalčka mora skočiti možic, da boš dal kaj na njegovo mnenje?

Že vem, kaj morem reči. Khm, khm. Torej naj se predstavim. Nisem nepremičninski posrednik, nisem odvetnik niti najemnik, ki sovraži najemodajalce, sem pa reden obiskovalec pajzla in nek torkov večer, ko smo za šankom igrali lustik so mi povedali, da lahko na podlagi notarskega zapisa brez težava izprazniš stanovanje. T

Tako, ali je to sedaj dovolj tehten argument, ki bo razblinil tvoje gostilniške bajke in povesti o slabi zakonodaji in nesorazmerni zaščiti najemnikov?
anon-411201 sporočil: 127
[#2626685] 11.11.16 18:20 · odgovor na: (#2626559)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 11.11.16 13:09
Pred tem si pa zapisal:"...dober najemnik je tisti, ki redno plačuje najemnino in stroške in skrbi za stanovanje... ..."
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626690] 11.11.16 18:24 · odgovor na: (#2626677)
Odgovori   +    0
[rename]
Ja,saj sem napisal ze na prejsnji strani, da mi ni vec jasno, kdaj in zakaj so zjebali se instrument sodno izvrsljivegan notarskega zapisa.
Se bom ob priliki pozanimal pri kolegu notarju.
Ne vem ce so ga kdaj zjebali - pomoje je bilo za stanovanja - bivalisca - vedno tako? Ce ni bilo, je prav, da zdaj je.

Sam proti vsem mojim forumskim prijateljem. Se dobro da sem danes v formi.

Prosim kajulci ali bilokdo, ki ima prakticni primer, da ste v roke dobili obvestilo o izvrsbi (ne nujno delozacijski) in nanj ni bila mozna pritozba. na tisti moj internet router je bila, samo uporabljal je nisem, ker sem ga bil pac res dolzan.

A se lahko kak pravnik oglasi? Vinci?

Al bo tukaj faliran filozof sam branil civilizacijo pravne drzave pred tem divjanjem z nekimi enostranskimi delozacijami z avtonomno odlocitvijo lastnika :-) ?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626691] 11.11.16 18:27 · odgovor na: (#2626682)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Izvršilna klavzula NE SME določati, da te nekdo lahko ven fukne v parih dnevih, ker nisi plačal. Vedno MORA predpisovati tudi predhodne postopke, predno te lahko najemodajalec vrže ven. Konkretno: v kolikor ne plačaš do tega in tega dne v mesecu več kot 3 x zapored, potem te je najemodajalec DOLŽAN pisno, priporočeno s povratnico, pozvati k plačilu in ti dati na razpolago toliko in toliko časa, da krivdni razlog (neplačevanje) odpraviš. V kolikor ga v toliko in toliko časa ne odpraviš, potem te lahko najemodajalec v toliko in toliko časa vrže ven. In vsa ta korespondenca je potem dokaz nespoštovanja pogodbenih obveznosti in ta korespondenca se potem tudi predloži vlogi za izvršbo. In najemnik je o izvršbi obveščen in ima na razpolago dovolj časa, da izvršbi ugovarja, pri ugovooru pa MORA DOKAZATI, da najemodajalec laže in da je on plačeval, tako kot ga je najemodajalec pozival. In če je plačeval, potem to sploh ni noben kunšt dokazat. Ker moraš se zavedati, da tisti najemodajalci, ki sklenejo notarski zapis, so hkrati tudi tisti, ki najemnine prijavljajo in plačujejo davke, kar hkrati pomeni, da najemniki ali nakazujejo denar na TRR (ergo z lahkoto dokažejo plačevanje) ali pa plačujejo v gotovini in jim najemodajalci dajo potrdilo. Ker sklenitev notarskega zapisa NE POMENI samo osamljeno dejanje (sklenitve notarskega zapisa), pač pa to pomeni, da želi najemodajalec imeti stvari pravno poštimane tako kot se šika, kar pa pomeni, da bo imel vse postopke poštimane tako kot se šika. A ti si mislil, da izvršilna klavzula pomeni, da se meni danes dvigne, v ponedeljek te pa ven zabrišem :D Saj štekam da živiš stran od naše dežele, ampak tolk za medvedi nas pa vseeno ne imet :))
No, hvala kurcu! (al pici al kako :-P).

Stvari so normalne, zdaj pa prosim trdobucnezem se razlozi, da pac MORA BITI TAKO in da je PRAV TAKO, ker ce bi lahko z nekimi postopki brez moznosti pripombe metali najemnike ven, in bi ti potem nasli bisijev "poceni hotel" in "skladisce za v najem" in se dve leti tozarili, zakaj so bili nenadoma vrzeni ven - TO NE BI BILO NORMALNO IN NE SME BITI TAKO.

Saj vas mam rad, saj vas mam... Ampak res, ne me silit da pridem nazaj in Meseca volim.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626695] 11.11.16 18:32 · odgovor na: (#2626681)
Odgovori   +    1
[rename]
Pa saj ni nihce trdil, da notarski zapis pomeni, da pride landlord na vrata in ti rece: jaz sem landlord, tole je notarski zapis, mars ven v treh minutah!
Ne, ste pa jamrali, kako grozno je, da ima najemnik posestno pravico pred lastnikovo. Ampak sem vas spravil nazaj na zahodno stran zelezne zavese. Grem si zdaj 0,4 honey Jacka natocit in si cestitat.

:e smem zdaj po celem dnevu debate verjeti, da se ti in republican strinjata, da mora najemnik imet pravico do bivanja, dokler ni neki javni sodni izvrsiteljski instanci POKAZANO, da ne izpolnjuje pogodbe, in je najemnik o tem obvescen, in ima VSAJ MOZNOST pokazati, da vendarle je izpolnjeval pogodbo - ne pa da to pocne iz bisijevega hostel celica?

Mam vas rad, mam...
bc123a sporočil: 48.253
[#2626696] 11.11.16 18:34 · odgovor na: anon-207617 (#2626691)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
No, hvala kurcu! (al pici al kako :-P).

Stvari so normalne, zdaj pa prosim trdobucnezem se razlozi, da pac MORA BITI TAKO in da je PRAV TAKO, ker ce bi lahko z nekimi postopki brez moznosti pripombe metali najemnike ven, in bi ti potem nasli bisijev "poceni hotel" in "skladisce za v najem" in se dve leti tozarili, zakaj so bili nenadoma vrzeni ven - TO NE BI BILO NORMALNO IN NE SME BITI TAKO.
Pa saj ni tako, saj sem sam napisal da ne mores flikniti ven cloveka ce se ti dvigne, ker potem pizdarija. Res pa da celega postopka nisem poznal.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626697] 11.11.16 18:35 · odgovor na: (#2626694)
Odgovori   +    0
[rename]
Spet narobe.
Ne odloca lastnik, on samo poda zahtevek (in dokazila) na sodisce, ki potem odloci v nepravdnem postopku.
Tako bi vsaj moralo biti, a ocitno ni.

Mimgrede: se spomnis primera, ko so izselili druzino iz njihove hise, ki so jo zarubili zaradi par sto eurov neplacanih racunov za odvoz smeti?
Vaskrsic je en mojih favourite primerov. Ker tip RESNICNO NI PLACEVAL poloznic. Imel je obilico casa, da pokaze, da jih placuje. In sodnica ali sodnik ali nek drugi javni stvor z mocjo je njega cakal, da dokaze da je placeval. Ker pa ni, so ga zabrisali ven.

Meni je to sicer smesno ob vseh lopovih na prostosti, ampak ne pizdarim zarad tega. Kot je evidentno za nazaj. Ve se zakaj sem vzrojil. Menim da smo prisli do zadostnega konsenza.

Predvsem pa sem lacen in grem delat za jest. In da ne vidim kakega mutenja okoli pravice do sodnega varstva in do posesti, ko pridem nazaj :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626700] 11.11.16 18:39 · odgovor na: bc123a (#2626696)
Odgovori   +    0
[bc123a]

Pa saj ni tako, saj sem sam napisal da ne mores flikniti ven cloveka ce se ti dvigne, ker potem pizdarija. Res pa da celega postopka nisem poznal.
Ja bisi.

Jaz pa ti govorim, da ne mores cloveka fukniti ven SPLOH, ne glede na kasnejso pizdarijo. Pojavis se mi na vratih z neko papirologijo in vunbacitelji, jaz poklicem policaje in te lepo pospremijo stran od vrat. TAKO MORA BITI.

Ko pa je enkrat poslana izvrsilna posta IN IMAM JAZ MOZNOST NANJO ODGOVORITI Z DOKAZI, in jih pac nimam ker sem res kriv, potem pa naj grmijo topovi drzavnih izvrsiteljev naslednjo sekundo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626702] 11.11.16 18:48 · odgovor na: (#2626699)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Jaz pa mislim, da si ti preveč čustveno razgret v tej debati in si napačno sklepal, kaj da mi tebi razlagamo. In tudi mislim, da nihče ni mislil, da izvršilna klavzila nima hkrati določenih nekih konkretnih predhodnih postopkov, predno se lahko vloži predlog za izvršbo :)) Da pač dvig kurca pač ni razlog za izvršbo. Ker izvršba ne pomeni, da grem jaz tja, pa rečem "jeba, Polde mi ne plačuje, dejte mi ga fuknit ven", ampak moram lepo vzorno predložit dokaze o svojih dejanjih pozivanja k plačilu, vse skladdno s priloženim notarskim zapisom.
Tako. Ni mi tezko zamizati in sprejeti, da sem jaz izvajanja mojih prvih sogovornikov narobe razumel... tam so, vsak lahko prebere.

Spet si pozabila se eno "nepomembno malenkost", gotovo ne zanalasc, ampak ker je vsem bolje poucenim od mene tako zelo samoumevna: poleg vlozenih dokazov bo organ upniku poslal pisemce, in se bo upnik imel MOZNOST izjasniti glede izvrsbe.

V 99% primerov je upnik seveda tudi v resnici dolzan, in pri manjsih dolgovih (kot je moj router) tudi takoj placa. So se pa dogajali namenski nategi z izvedenimi sedenji na racunih, ker namisljeni dolznik pac osem dni ni opazil poste - ni ga bilo doma ipd. Nategun je vedel, da oskodovanega ni, in je sprozil laqzno izvrsbo. Je bilo celo v Financah.

Mimogrede, ko se tam nekje omenjal, namreč, odpovedni rok je v Sloveniji enosmerna pot, to pomeni, jaz kot najemnik pahko kadarkoli odpovem najemno razmerje znotraj trajanja pogodbe, jaz kot najemodajalec pa tega nikdar ne morem storiti razen pod pogojem da: a)najemniku najdem primerljivo nadomestno nepremičnino in b)najmeniku plačam vse stroške, ki mu nastanejo s selitvijo. Kar v praksi pomeni, da bo najemnik vedno rekel, da ta in ta nepremičnina za njega pač ni primerljiva nepremičnina (primernost ni dokazljiv pojem) in stvar bo zaključena. Zatto pa se pri nas pogodbe sklepajo izključno za kratka obdobja, ponavadi 1 leto, ker sicer se najemodajalci lahko poslovijo od svoje nepremičnine, v kolikor je najemnik tak prasec, da redno plačuje najemnino in stroške in lepo skrbi za stanovanje :))
Tako. To je recimo dolocilo, ki se meni zdi nepotrebno kompliciranje, tudi lastnik bi moral imeti moznost vsaj tromesecne odpovedi. Vsekakor pa ni glih komot v denimo zgolj dveh mesecih najti novega stanovanja.

S pogodbami samo za eno leto ni nic narobe z moje najemniske strani - ker redno placujem in imam red, nimam nobene skrbi, da lastnik ne bi zelel podaljsati. Nikoli nisem imel problema. Vprasam pa dva meseca pred iztekom, ali ma namen prodajat, al bomo podaljsali.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626705] 11.11.16 18:50 · odgovor na: (#2626701)
Odgovori   +    0
Vi ste men poskusali dopovedati, da ni prav da je tako, jaz pa vam, da tako mora biti.

Ali pa sem vas narobe razumel, in se vendarle strinjate z obstojecim redom - v tem primeru se opravicujem in sem se bolj vzradoscen. Vendarle se ni konec te namisljene zahodne civilizacije :-)

Citiral pa ne bom tamkajsnjih zapisov... davna zgodovina :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626706] 11.11.16 18:53 · odgovor na: (#2626703)
Odgovori   +    2
[republican]
> [jaki79]
> Pred tem si pa zapisal:"...dober najemnik je tisti, ki redno plačuje najemnino in stroške in skrbi za stanovanje... ..."

Nadaljevanja stavka pa nisi več prebral? A si res tako neumen, ali se samo delaš? Poglej kakšno bedarijo si napisal bc123a en komentar višje. Očitno sploh ne veš, kaj kdo piše in komu odgovarjaš.
Enega samega neznega pomocnika mam, pa lop po njemu s topnistvom :-)

Sicer se strinjam s teboj tukaj. Skrb za stanovanje je, da menjam zarnice, da prepleskam ko so stene svinjske, da ne unicujem parketa, da zluftam radiatorje in tako dalje.

Ce pa radiator pusca, ali bojler crkne, ali stedilnik ne dela - pa klicem republikanca. Pa saj to so enostavne zadeve, ce en od vpletenih ni kreten.

Ampak ponavadi je, sploh v sloveniji :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626716] 11.11.16 19:07 · odgovor na: (#2626710)
Odgovori   +    3
[kajulci]

Čuj ti tujec, pa a ti malo postrani bereš al kaj? Pa v prejšnjem postu, ko si potem končno doumel, sem ti LEPO NAPISALA, DA JE NAJEMNIK V NAPREJ OBVEŠČEN O IZVRŠBI IN DA IMA DOVOLJ ČASA, DA DOKAŽE, DA NAJEMODAJALEC LAŽE IN LEPO PREDLOŽI DOKAZE, DA JE PLAČEVAL. In ti si mi v svojem prejšnjem odgovoru LEPO NAPISAL, DA POL JE PA KUL, ČE SE IMA NAJEMNIK PRAVICO PRITOŽITI IN PRILOŽITI DOKAZE, DA ON PA je PLAČEVAL. IN ZDAJ PA TULE SPET NAJEDAŠ, KAKO DA SEM POZABILA. MISLIM, SPOMIN ZLATE RIBICE ALI KAJ. PA SAJ SE JE TO DOGAJALO SAMO 3 MINUTE V PRETEKLOSTI! Pizda, zdaj moram še kričat tule, da me boš slišal :)) Pa sori ker cela čreva citiram, ampak meni so ukinili možnost, da citiram samo en del teksta, ali moram citirat vse ali pa ne morem nič.
OPROSTI TECKA ODRTA :-)... bijem bitko ze cel dan in sem fuckin zmatran in sem spregledal. klanjam se in se oprasicujem.

Pa se to - 99% ti nihce ni ukinil editiranje in brisanje citiranega teksta, ker kljub temu da si 185 in 90-60-90, to gospodu kolesarju, cebelarju in matematiku vse v eni osebi ne pomeni pol kurca, in je skoraj neverjetno da bi zarad tvojih zenskih carov spreminjal nastavitve foruma posebej za Vas :-)
[kajulci]

Kot vidis se da v obliki citata postaviti tudi nekaj, cesar sploh nisi napisala. In majkemi, da nima veze s kucanom.
Tko :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626717] 11.11.16 19:09 · odgovor na: (#2626712)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Popravek: tam ko pišeš o tem, da je upnik dolžan, upnik ni nič dolžan, dolžnik (najemnik) je dolžan.
dost si upas, tko mi pod nos metat zmesnjave, majkemi :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2626718] 11.11.16 19:20 · odgovor na: anon-207617 (#2626717)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [kajulci]
> Popravek: tam ko pišeš o tem, da je upnik dolžan, upnik ni nič dolžan, dolžnik (najemnik) je dolžan.

dost si upas, tko mi pod nos metat zmesnjave, majkemi :-)
Lej, morda se nismo razumeli. Postopek, kjer ti predlozis izvrsljivi notarski zapis ter dokaze da je najemnik placeval do X, potem pa ze tri mesece nic ne, potem pa sodisce odredi izvrsbo v nekaj mesecih, je za slovenijo svetlobna hitrost.

Ja, v nekaterih drugih drzavah trajajo tako dolgo normalni postopki, ampak v sloveniji zal ne.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626726] 11.11.16 19:35 · odgovor na: bc123a (#2626718)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> > [kajulci]
> > Popravek: tam ko pišeš o tem, da je upnik dolžan, upnik ni nič dolžan, dolžnik (najemnik) je dolžan.
>
> dost si upas, tko mi pod nos metat zmesnjave, majkemi :-)

Lej, morda se nismo razumeli. Postopek, kjer ti predlozis izvrsljivi notarski zapis ter dokaze da je najemnik placeval do X, potem pa ze tri mesece nic ne, potem pa sodisce odredi izvrsbo v nekaj mesecih, je za slovenijo svetlobna hitrost.

Ja, v nekaterih drugih drzavah trajajo tako dolgo normalni postopki, ampak v sloveniji zal ne.
Tako, in to je katastrofa. In sodstvo v sloveniji potrebuje ogromne izboljsave, da bo gospodarstvo in prebivalstvo lahko kolikor toliko verjelo v stabilno okolje. da ne omenjam da je treba zaceti z zmanjsevanjem vedno novih in novih predpisov.

Pomoje je slovensko sodstvo bistveno, biiiistveno bolj sfukano od zdravstva - ampak z zdravstvom se srecujemo bolj vsakodnevno in krvavo, zato je bolj na tapeti. Drgac pa sploh ni tok slabo, posebej v vukojebinah je nezasluzeno dobro glede na to kok folk placa zanj.

In bog ne daj v tem sfukanem sistemu odvzeti najemnikom pravice do posesti pred lastniki, da bi potem res iz hostel Celica dva meseca iskali novo najemnisko stanovanje (predstavljaj si, da si izredno nesrecen primer statistike in se tako znajdes na cesti dvakrat zapored, brez varscin in brez kamorkoli za iti, z negotovo sluzbo in 700 - 800 eur place...), po moznosti se s froci. Zdaj pa da te vidim z odvetniki in dopisi in tozbami. V slovenskem sodstvu. Ostanes klosar for ever, ce nimas familije da te vzame pod streho.

To bi radikalno povecalo stevilo klosarjev in kolicino kriminala. Ko si enkrat brez stanovanja, si lahko zelo hitro tudi brez sluzbe, ker ti mocno pade pozornost in storilnost. In s tega stanja zvlect se ven ni hec.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626730] 11.11.16 19:42 · odgovor na: (#2626721)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Ej, nimaš prav. Črt je prav za nekatere ukinil možnost citiranja delov komentarjev in ko mu je pred kratkim en to očital in pizdil, mu je Črt zabrusil, da naj se gladko jbemo, da on pač JE admin in to je pač jebeni lajf. Tko da to je zihr res. Vpraši Črta.
Cenjeni gojitelj malin je to zabrusil, ker so breskve cvetele, ne zato ker bi imel ocitajoci prav.

Dvomim, da je sploh v kodi opcija, da po posameznem uporabniskem imenu nastavljas njemu razlicne moznosti urejanja vnosa teksta v okno. Kaj takega sestaviti bi bilo... huh.

Spostovani zganjekuhar, ki formalno in zakonito ni prav zares zganjekuhar ampak samo plemenitelj ze narejene osnove, se bo gotovo priglasil in razjasnil :-)

"odrta" pri nas pomeni taka, ki se dere - krici.

Nisi 185, no, pol si pa pac se vec. Visja ko si, bolj je rajcig. Ampak ne za spostovanega keynesijanca, ki je baje na skrivaj kucanoljub. Upam celo staviti eno lepo flaso vina, ki jo skupaj spijemo, da bo potrdil njegovo nezanimanje za tvoje moznosti tekstovnega urejanja - ko bo seveda utegnil za trenutek umakniti oci od bezgovih cvetov, namocenih globoko v na crno pridobljene substance.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626735] 11.11.16 19:55 · odgovor na: (#2626729)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Treba je prebrat, in poskusit razumet, vsa tista čreva. Iz celotnih črev izhaja, kot sem že prej napisala, da sta ta dva karakterja bila v najemnem razmerju že prej in najemnik ni plačeval, potem sta pa sklenila notarski zapis, s katerim sta na novo določila najemno razmerje i dolgove itd. za nazaj. Višje sodišče pa trdi, da v primeru spora NE MOREŠ SPORA REŠEVATI Z NOTARSKIM ZAPISOM (kot so naredili v tem primeru), pač pa ga lahko ZA NAZAJ rešuješ samo s tožbo, v naprej pa ga lahko z notarskim zapisom. Bemu, tok me matraš, da sem šla že tolk razčlenjevat una čreva, da sem čist mal od tega, da bom vse poštekala - to ni poziv, da me še naprej matraš. Zdaj me ni blo dva dni in kosmatine me čakajo na kavču, da se grem mečkat. In glihkar je prišel moja boljša polovica pizdit, da kosmatine visijo na njemu, ker se jaz nočem prikazat na kavču in da naj hitro spizdim tja :D
ja, stvar je problematicna IZ VEC VZROKOV. Tako iz naknadnosti, ki jo ti omenjas in je visje v clenih, kot tudi sploh iz tega, da so na tak nacin poskusali urejati razmerje, ki je STANOVANJSKO. Vsak posamezno bi zadoscal za neveljavnost - sodisce pac pojasni vse vzroke, ne izbere samo enega od mnogih.

stanovanja - ker niso zgolj delovno okolje, ampak so bivalisce - so podvrzena dodatni zakonodaji kot sledi v razlagi sodbe.

Mene osebno sploh ne bi motilo, ce bi najemne pogodbe bile podvrzene moznosti izvrsb in ce bi notarsko zapisane pogodbe bile veljavne. Hkrati je po tej sodbi tezko recti, kaj bo druga sodnica pogruntala v drugem primeru - mi nimamo precedencnega prava, ampak si zmesano in kontradiktorno zakonodajo lahko razlaga vsak sodnik po svoje. Tako da je komot mozno, da pa kaka najemna pogodba bo obveljala kot izvrsljiva na podlagi notarske overjenosti in izpolnjenih pogojev za izvrsbo. Samo pred pravo sodnico mora priti :-)

Mene samo veseli, da nikomur ni padlo na pamet, da bi si nastop izvrsilnih pogojev lahko razlagal kar landlord sam, medtem ko bi se najemnik naknadno pritozeval iz ulice :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2626737] 11.11.16 20:05 · odgovor na: (#2626721)
Odgovori   +    3
[kajulci]
Ej, nimaš prav. Črt je prav za nekatere ukinil možnost citiranja delov komentarjev in ko mu je pred kratkim en to očital in pizdil, mu je Črt zabrusil, da naj se gladko jbemo, da on pač JE admin in to je pač jebeni lajf. Tko da to je zihr res. Vpraši Črta.
Prvic slisim. Nekaj si ziher narobe zastekala. Crt? Prid, prid, tu se fajn mamo :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626739] 11.11.16 20:18 · odgovor na: (#2626734)
Odgovori   +    1
[republican]
> [NemirniTujec]
> In bog ne daj v tem sfukanem sistemu odvzeti najemnikom pravice do posesti pred lastniki, da bi potem res iz hostel Celica dva meseca iskali novo najemnisko stanovanje (predstavljaj si, da si izredno nesrecen primer statistike in se tako znajdes na cesti dvakrat zapored, brez varscin in brez kamorkoli za iti, z negotovo sluzbo in 700 - 800 eur place...), po moznosti se s froci. Zdaj pa da te vidim z odvetniki in dopisi in tozbami. V slovenskem sodstvu. Ostanes klosar for ever, ce nimas familije da te vzame pod streho.
>
> To bi radikalno povecalo stevilo klosarjev in kolicino kriminala. Ko si enkrat brez stanovanja, si lahko zelo hitro tudi brez sluzbe, ker ti mocno pade pozornost in storilnost. In s tega stanja zvlect se ven ni hec.

A se mi samo zdi, ali res pričakuješ od sodišč, da bodo socialne ustanove?
Neee, bog ne daj, to se ti samo zdi. Zal v sloveniji sodisca pogosto tako delujejo, in to me moti!

Pricakujem pa, da zivim v druzbi, kjer je pravica DO POSESTI prednostno na strani najemnika, ne na strani lastnika, DOKLER sodisce (ali nek drug javni za to ustanovljeni organ) ne ugotovi krsitve pogodbe - kjer ima obtozenec moznost pokazati da pogodbe ni krsil.

Pravica razpolaganja z bivaliscem je visja od pravice razpolagati s splosno lastnino (torej ne taksno, v kateri tudi bivamo) - dokler sodni mlini meljejo. Obratno bi bilo srednjevesko, fevdalno. Bolj ko so dolgi sodni procesi, bolj fevdalno bi bilo.

A se mi samo zdi, ali res zelis od druzbe, da bi postala fevdalna?

----

Najbrz ne rabim razlagati, da sem tudi pri razdiranju vseh drugih raznih pogodb v raznih oblikah za to, da je dokazno breme nespostovanja pogodbe na strani tistega, ki razdira, in da ne more kar samovoljno izreci "ne spostuje, razdiram!", ampak mora to dokazati. Pac, dokazno breme in te fore.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626740] 11.11.16 20:21 · odgovor na: (#2626733)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Ok. Zadnjih nekaj dni, ko sem se spet malo udejanjala na forumu, sem to že nekajkrat probala narest in NI ŠLO, MAJKEMI.
Vcasih se kaj sfuka na relaciji tvoj operacijski sistem in naprava --> streznik financ in odzivanje le tega.

Gotovo pa sivobradi stric iz ozadja tega foruma ni tweakal takih malenkosti posebej po uporabnikih. Ampak pocakajmo, pa se nam bo odprlo.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2626744] 11.11.16 20:41 · odgovor na: bc123a (#2626667)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 11.11.2016 20:42
[bc123a]
Lastnikov nepremicnin, o katerih govoris ti, ki bi se hoteli ali znali oddajo iti postimano komercialno, pa v sloveniji NI. Dejansko ni.

In ja, mene recimo jezi, da je povsem nemogoce, da bi clovek na vrhu balona ali pa recimo dovolj dalec v balonu prodal stanovanje, sel za dve do pet let v najem, potem pa si kupil stanovanje na dnu. To ni mozno. Ker kot sem ze rekel, normalnih najemodajalcev ni. To so vse po vrsti fizicne osebe ki pac trenutno nekega dela ali pa neke nepremicnine ne rabijo in pac oddajajo "po sili".

In potem pridemo do sfukanega trga, kot je pri nas.
Točno. Sicer se pa tudi težko greš ta biznis poštimano komercialno, če nimaš v lasti celega blok(c)a za oddajat (ali več njih). Imam znance v ZDA ki se s tem ukvarjajo in to na takšen način. In je na ta način najemodajalec tudi "upravitelj bloka/blokov" in s tem rata tudi ekonomija obsega.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626745] 11.11.16 20:41 · odgovor na: (#2626743)
Odgovori   +    2
[kajulci]
Evo forum.finance.si/?m=...203&single

tule sem parkat probala citirat in sem obupala. Ko sem pisala je bil citat, ko sem objavila pa ga ni.
To je pa stara fora. Moras pravilno delat vrstice vmes, to je forumski glitch.

Ce gres se zdaj pogledat, odgovorit na tekst in potem stisnes citiraj, ti bo pokazalo bc-jev tekst - samo v objavi se ne prikaze.

Pac od kurca forum, ni cudno, ce pa ga cebelarji sestavljajo.
crt sporočil: 27.242
[#2626749] 11.11.16 20:52 · odgovor na: bc123a (#2626737)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [kajulci]
> Ej, nimaš prav. Črt je prav za nekatere ukinil možnost citiranja delov komentarjev in ko mu je pred kratkim en to očital in pizdil, mu je Črt zabrusil, da naj se gladko jbemo, da on pač JE admin in to je pač jebeni lajf. Tko da to je zihr res. Vpraši Črta.

Prvic slisim. Nekaj si ziher narobe zastekala. Crt? Prid, prid, tu se fajn mamo :)
ja, vidim :)

mislim, da prvic slisim za razlicne moznosti citiranja za razlicne userje. morda je bilo kaj napacno razumljeno. med oddajnikom in sprejemnikom je tipicno tolko sans za pizdarije, da se pogosto cudim, kako se ljudje sploh kadarkoli kaj zmenijo.

lahko pa potrdim splosni duh in nagnjenje mojega domnevnega odgovora.
crt sporočil: 27.242
[#2626751] 11.11.16 20:54 · odgovor na: (#2626733)
Odgovori   +    2
[kajulci]
Ok. Zadnjih nekaj dni, ko sem se spet malo udejanjala na forumu, sem to že nekajkrat probala narest in NI ŠLO, MAJKEMI. In sem pač sprejela v zakup, jebiga. In zdaj to spet dela. Majkemi, Črt je tule nekaj na hitro pošraufal, kukr se ti že bere kot dojajna bedarija.
ja seveda, sraufat citiranje v forumu per user mi ful manjka v zivljenju :P
iskricaa sporočil: 267
[#2626757] 11.11.16 21:09 · odgovor na: crt (#2626749)
Odgovori   +    3
[crt]
med oddajnikom in sprejemnikom je tipicno tolko sans za pizdarije, da se pogosto cudim, kako se ljudje sploh kadarkoli kaj zmenijo.

Če je interes, se vse zmenijo. Nianse so le v porabljenem času ;)

Živali v gozdu so se dogovorile, da vsaka pove en vic in če se vse živali ne bodo smejale, bodo ubile pripovedovalca vica.

Prva je vic povedala lisica. Vsi so se smejali razen medveda, zato so lisico ubili.
Drugi vic je povedal volk. Spet so se smejali vsi razen medveda, zato so volka ubili.

Tretji je bil na vrsti osel. Povedal je vic in vsi so bili tiho, samo medved se je začel smejati, zato so ga ostale živali vprašale: "Kaj je medo? Zakaj se smeješ?"

"Oh, tisti vic od lisice je bil tako dober!"
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626759] 11.11.16 21:23 · odgovor na: (#2626746)
Odgovori   +    0
[kajulci]
>da so na tak nacin poskusali urejati razmerje, ki je STANOVANJSKO.

Iz katerega dela sodbe si to potegnil? Jaz tega ne vidim.
Prvi stavek 10. Clena sodbe:
10. Ker je predmet za nedoločen čas sklenjene najemne pogodbe v notarskem zapisu stanovanje, notarski zapis ni ustrezen izvršilni naslov za prisilno izselitev dolžnika iz nepremičnine ter izročitev nepremičnine prosto oseb in stvari upniku. Upoštevati je namreč treba posebnost ureditve Stanovanjskega zakona (v nadaljevanju SZ-1)...
To sem objavil s phonom, pred tem sem večinoma penil iz racunalnika (da dodam se za vzporedno debato).

Zdaj pa fuzbal, da se bom mel s sosedi kaj pogovarjat.

Lahko noč
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626760] 11.11.16 21:29 · odgovor na: (#2626748)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-207617 11.11.2016 21:29
[republican]
> [NemirniTujec]
> A se mi samo zdi, ali res zelis od druzbe, da bi postala fevdalna?

Neee, bog ne daj, to se ti samo zdi ;)
Jaz mocno upam, v razvoju monopolov in nicelne rasti ne bomo prisiljeni izbirat med komunisticno in fevdalno ureditvijo. Ker tega se drugace kot preko cevi najbrz ne bomo zmenili.

Tak da naj zdrzi ta v centralnih bankah natisnjena ureditev z razmeroma veliko svobode in vsaj za nevrhovne posameznike veljaven pravni red dokler me ne stisne naravni red.

Al pa naj ze enkrat brihtnezi z fmf ali elektro strojne stroke pogruntajo lebdece avte in warp speed, majku jim javnosektorsko.

Lahko noč tudi tebi.
pobalin sporočil: 14.456
[#2626769] 11.11.16 23:59 · odgovor na: anon-207617 (#2626654)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Ne. To je neumno. Oddajanje v najem je poslovna dejavnost in ovdovele gospodinje brez poslovnih izkusenj se s tem naj ne ukvarjajo. In ti to seveda dobro ves, ampak si iz petnih zil potegnil nekaj, kar se pac da.
Ovdovela gospa naj preveliko bajto proda in kupi malo stanovanjce, ki ga bo ceneje vzdrzevati in ogrevati. Celo veliko ponudbe je, kjer naredis menjavo z doplacilom, da se izognes dvakratnim stroskom.
Bisi, prosim ne se brukat z nekimi ubogimi penzionistkami s premajhnimi pokojninami in prevelikimi hisami, ki jih izkoriscajo mlade druzine - to je pa ze smesno, no :-) Ce izbacivanje res traja dve leti, bi za teoreticno gospo to bil resen problem, zato se to ne dela ampak se gre v manjse stanovanje.
Zatrdil si, da imaš najemniške izkušnje, očitno pa nimaš nekih drugih izkušenj. Zaradi tega ne razumeš ali pa nočeš razumeti, da obstaja velik segment prebivalstva, ki se hoče v svoji nepremičnini, ki je za večino največji materialni dosežek v življenju, postarati in umreti. Mogoče je tako samo med zaostalimi ljudmi v zaostali Sloveniji in svetovljanski in finančno-investicijsko razsvetljeni tega ne poznate, ampak to obstaja.

Stari pari, vdove ali vdovci, ki vztrajajo v (pre)velikih hišah ali stanovanjih, večinoma niso prav mobilni, a si tudi zaslužijo spoštovanje njihovih pravic in želja. Če njihov model pomeni, da hočejo ali morajo del svoje nepremičnine oddajati, jih nimaš pravice zasmehovati, da je to poslovna dejavnost, s katero se nimajo kaj ukvarjati. Enim je oddajanje točno to, kar je opisal Bc123a - dodatni dohodek, ki omogoča materialno znosno življenje.

Po rodbinskem izročilu vem, da je bilo podobnega malega oddajanje prebivališč pri nas precej že pred 2.SV in tudi po njej. Iz literature vem, da je bilo to početje razširjeno tudi drugod po Evropi. Prepričan sem, da se bo to vleklo še naprej, ne glede na režim ali vzvišene nasvete za nepremičninsko optimizacijo. V slabih časih lastna nepremičnina ni samo domačija in relativno najcenejša za bivanje, ampak je lahko tudi pomemben vir dohodka, ko so penzije bedne, plače minimalne, službe redke in negotove, delo pa slabo plačano.

Ljudje, o kakršnih govorim, praviloma v tako nepremičnino niso "investirali", ampak so si jo kupili kot življenjski cilj, uresničenje sanj. Vedno več je verjetno takšnih, ki imajo eno preveliko ali celo več nepremičnin zato, ker so jih podedovali. Poleg razočaranja nad tržnimi razmerami imajo lahko še cel kup osebnih razlogov, da jih nočejo prodati, ampak jih raje oddajajo. Najbrž niso vsi ti ljudje srednjeveški oderuhi in je med njimi kar precej čisto spodobnih najemodajalcev.
Situacijo se uredi tako, da glavni najemodajalci ratajo institucije, ki za seboj potegnejo standarde tega pocetja.
Ti govoriš o velikih, debata tukaj pa se je začela o malih najemodajalcih. Kdo pa so pri nas veliki tržni najemodajalci, ki bi bili kandidati za vlečenje standardov? Državni in občinski skladi, nepremičninski sklad PIZ, večji denacionaliziranci, nepremičninske agencije?
Situacijo se uredi z referencingom - preden nekoga sprejmes, placas 200 evrov za referencing, ali to zahtevas od njega, ce bi rad bil najemnik - kreditno zgodovino, telefonske od bivsih lastnikov, kjer je prej najemal, pogodbe o zaposlitvi in bancne izpiske ipd. V UK to spila.
Najprej me zanima vsaj uradno mnenje informacijske pooblaščenke o tem. :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626770] 12.11.16 00:32 · odgovor na: pobalin (#2626769)
Odgovori   +    1
Pobalinstvo, eno samo pobalinstvo, in nobene resnosti.

Lahko noč.

Z ubogimi reveži, ki z grozo opazujejo celo dve prazni nepremičnini, in se sprašujejo kako najti spodobnega najemnika, pa sočustvujem tudi jaz.

Še posebej me skeli vest, kadar plačujem zdravstveno zavarovanje, da lahko ubogi reveži dobijo državno zdravstveno storitev, ki jim vsekakor pripada. Kdove kako težke zdravstvene posledice ima njihova mukotrpna situacija šklepetanja v slabo ogrevanih prevelikih hišah.

Pomoje bi veljalo za mlade aktivne junce nekoliko povišati prispevke, neka hvaležnost mora biti do starejšega rodu, ki je zgradil vse te življenske gradbene projekte, da imajo zdaj mladi junci sploh možnost h komu iti v najem in lepo plačati, po možnosti na roke, z domačijsko pogodbo, da obe strani mal pršparata pri davkih, pa tko...

Slovenska medgeneracijska solidarnost je resnično ena tistih dobrin, ki jih v kapitalistični angliji najbolj pogrešam. Ni nam lahko, ne Tujcem ne Borcem.

Če bi vaše pobalinstvo želelo karkoli tehtnega dodati tudi o spoštovanju posestnih in lastninskih pravic, pa o civilizacijski normi, ki se ji reče dokazno breme na strani tožnika in "presumption of innocence", sem prepričan, da bo prispevek podobno oči odpirajoč kot je bil ta, ki nas je spomnil na neprecenljivo vrednost družbene kohezije, ki jo zagotavlja zgledna medgeneracijska solidarnost vseh slovenskih rodov.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2626784] 12.11.16 10:44 · odgovor na: (#2626781)
Odgovori   +    2
[republican]
> [NemirniTujec]
> Pricakujem pa, da zivim v druzbi, kjer je pravica DO POSESTI prednostno na strani najemnika, ne na strani lastnika, DOKLER sodisce (ali nek drug javni za to ustanovljeni organ) ne ugotovi krsitve pogodbe - kjer ima obtozenec moznost pokazati da pogodbe ni krsil.

Strinjam se s tabo... v primeru, da sodišče o tem odloči v primernem roku. Recimo par tednov (ajde... mesecev) kot je to v UK. Ne pa da se to vleče par let za božjo voljo! Če najemnik ve, da bo v primeru neplačevanja deložiran u roku od odmah, se ne bo zajebaval. Če pa ve, da bodo sodni mlini mleli par let, on bo pa medtem zastonj živel v stanovanju... kaj češ lepšega.
Tako. Lahko bi denimo dodali splošno pravici lastnika do dvomesecnega ali trimesečnega odpovednega roka no matter what.

In potem se lahko tožarijo pet let - po določenem roku velja prisilna deložacija, ker če je najemnik jasno obveščen, ima v par mesecih dovolj cajta, da spoka.

Tukaj pa naletimo na bolano zakonodajo, ki lastniku sploh ne omogoča prekinitve z njegove strani, in sociališenje počez.

In to je treba spremeniti, ne pa posestno pravico a priori.

Strani: 1 2 3 4