Zasebnost
1 ura
Bo v UKCL kaj manj tveganj za korupcijo? Do 300 razpisov bodo prepustili zunanjim izvajalcem
1 ura
MZEZ po zahtevi tožilca ICC poziva k pregonu zločinov v Izraelu in Palestini
1 ura
Golob obljublja tretjo medicinsko fakulteto 1
3 ure
Čebelarji bi radi 10 evrov za vsak panj
3 ure
Lani rast števila kibernetskih napadov in prevar prek SMS
4 ure
Delnice mojega farmacevta ne premikajo rezultati, temveč konkurenca
4 ure
Golob: Pogajanja o plačni reformi v zaključni fazi, po načrtih bi se končala do poletja 1
5 ur
GEN energija bo šla v skrbni pregled družbe Gorenjske elektrarne
5 ur
INTERVJU »Uspešno digitalno preobražena podjetja imajo v povprečju za 69 odstotkov večjo rast EBITDA«
5 ur
Japonci pospešeno zaganjajo proizvodnjo vodika in amonijaka. Bo amonijak nadomestil premog v termoelektrarnah?
5 ur
Hrvati znižali trošarine, bencin in dizel bosta cenejša kot pri nas
5 ur
Tesla zaradi popustov v težavah pri flotnih kupcih
5 ur
Od polnoči nižje cene bencina, dizla in kurilnega olja
6 ur
Je Slovenija hrvaška kolonija? Močna EU in strah pred imperialno Postojno 7
6 ur
Uradno: Celjske mesnine prodane družbi Braća Pivac 5
6 ur
Aprila izdanih več gradbenih dovoljenj za gradnjo stanovanj kot marca
6 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
Kako podjetje pripraviti na umetno inteligenco? O tem na dogodku v sredo
7 ur
(Partnerji sporočajo) Slovensko logistično združenje vabi k prijavam na razpis za logistični projekt leta 2023
7 ur
Električni avto je lahko zastonj! (Oglas)

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16

anon-1670 sporočil: 14.712
[#2605295] 02.07.16 16:06 · odgovor na: depersin (#2603154)
Odgovori   +    5
Dejansko je škoda časa za odgovarjanje tebi.
Mene zanima prihodnost ne pa neka preteklost.
Kučan si zasluži veliko začetnico, ker nas lepo pusti pri miru, janša si je pa ne, ker še kar naprej meša drek, da še vedno ne moremo zaživeti v miru in brez smradu...

Glede razlaščanja, razumem, da bi se lahko po pošteni ceni razlaščalo ljudi, kjer je izreden javni interes(avtoceste, glavne ceste, železnice...).

Nikakor pa ni javni interes, da bi lahko razlaščali ljudi samo za to, da bi lahko županov kolega pozidal travnik na kmetijskem območju prve kategorije.

V normalni državi bi šel ta županov kolega lepo do soseda in se zmenil, če in za koliko mu ta sosed proda parcelo za pot, nikakor pa ne bi občina zlorabljala moči, da bi razlaščala za zasebni interes, kot se to dogaja pri nas.

Prejkoslej jo bo kak župan končno dobil po glavi in se bo morda takrat le naredil red.
depersin sporočil: 10.224
[#2605347] 02.07.16 22:05 · odgovor na: anon-1670 (#2605295)
Odgovori   +    1
[Maj]
Dejansko je škoda časa za odgovarjanje tebi.
Pa vseeno si si ga vzel in napisal dolgovezen odgovor.
Mene zanima prihodnost ne pa neka preteklost.
Slab izgovor. Jasno je, da te zanima tudi preteklost.
Kučan si zasluži veliko začetnico, ker nas lepo pusti pri miru, janša si je pa ne,
Problem je, da lažeš, da nas Kučan pusti pri miru. Kučan nas ne pusti pri miru, ampak vsiljuje svojo ideologijo in svoje ljudi, ki so skrajno pokvarjeni.
ker še kar naprej meša drek, da še vedno ne moremo zaživeti v miru in brez smradu...
Za to je kriv Kučan, ne Janša.
Glede razlaščanja, razumem, da bi se lahko po pošteni ceni razlaščalo ljudi, kjer je izreden javni interes(avtoceste, glavne ceste, železnice...).
Le, da je v tem primeru zate "poštena cena" nerazumno visoka. To je pri tebi problem. Preveč si pohlepen, potem so pa vsega krivi drugi.

Tudi v Ljubljani je tvoj ljubljeni Zorangutan zaradi stadiona razlaščal kmetijsko zemljo prve kategorije.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2605352] 02.07.16 22:35 · odgovor na: Endimion (#2605206)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Bolje pozno kot nikoli.

Ja drkali so v prvi vrsti res le eni. A od tega smo dejansko meli korist vsi.

Poglej. Ko je Bine kupil Merkur od obstoječih lastnikov, so le-ti dobli nek denar. Ki so ga strošili.

Leta 2004 je bilo v gradbeništvu zaposlenih okoli 60.000 ljudi. Leta 2008 95.0000. Ti so dobli neke plače in plačevali davke in prispevke. In kupovali reči. Ki jih sicer ne bi, ker ne bi imeli s čim.

Ko na tako majhen prostor kot je Slovenija, pade 16 milijard denarja, se to vedno pozna. Bdp ti fantastično rase, javno finančni prihodki rasejo, za socialo rabiš dat manj... Vse skup izgleda bistveno lepše kot v resnici je.

Ker bazira na sposojenem denarju. In naše banke, ki so sodelovale skup z vsemi ostalimi v swinganju so skozi krizo mukoma vrnile ono kar so si prej zunaj sposodile. In dale našim odjemalcem viagre.

Skratka šlo je za kolektivno "blaznost". Onih 16 milijard ni bila akumulacija slovenske ekonomije. Bil je puf.

In po dobri zabavi vedno glava boli. To je to.

Odgovornost Janeza Janše kot predsednika vlade takrat? Težko rečeš da je odgovoren. Ne za iluzorni kao uspeh ne za potop potem. Vse kar trdim je da bi kot CEO te države takrat moral vedet, da JF uspeh, ki si ga seveda lahko pripiše, saj se je zgodil v obdobju njegovega mandata, ni posledica ekonomske politike njegove vlade, ampak celokupnega pufanja.

A če prav pomisliš, v bistvu politično gledano kaj dosti izbire ni imel. Kriza je v Slovenijo poknila že leta 2007. Za leto 2007 je bilo celokupno pobranega manj DDPO ja kot leto poprej. Pomeni da je bilo dobičkov že manj. A to se je videlo šele v aprilu 2008 (poračun akontacije DDPO). Ko je že laufala volilna kampanija. Dal je še bonbon javnemu sektorju preko enotnega plačnega sistema. Ki je vsekal po pahorjevi vladi. Podoben bonbon je bila ukinitev davka na plačilno listo. Zelo dober in smiselen ukrep. A pobiral ga je ves svoj mandat. Ukinitev je spet veljala od 2009 naprej. Leta 2008 je njegova vlada prestavila lastništvo avtocest iz RS na DARS. Samo tako je DARS lahko od EIB dobil kredite z državnim jamstvom za dokončanje AC križa.... In tri leta kasneje so svečeniki SDS pa še kdo tulili da je treba DARS privatizirat (a.k.a. Prodat tujcem)

JJ je imel srečo da je njegov mandat padel v čas swinger party-a. Ki se ni dogajal samo v Sloveniji. In po mojem zelo veliko srečo da je volitve leta 2008 pušnil. Če je bla razlog Afera Patria, se lahko onim, ki so mu jo bili naštelali lepo zahvali. Ker je vse skup kar je dal čez zarad nje, DEMO napram onemu kar bi se z njim in stranko SDS zgodilo, če bi takrat volitve bili zmagali. Ker bi se kriza zgodila pa če je za krmilom Peter ali Pavel, bi fall-out požgal in njega kot politika in njegovo stranko do gležnjev.

In če že verniki zganjajo demagogijo... Se pardoniram, nekateri od vernilov zganjajo demagogijo, jo pa dajmo. Slovenija že 8 kvartalov beleži eno najvišjih rasti BDP v EU. Vseskozi med 2 in 3% q/q. Če je po nekaterih "bioloških" raziskavah to posledica ekonomske politike oblasti, potem moramo Bratuškovi in Cerarju ploskati. A to bi šlo? BDP raste, brezposelnost se znižuje, zaposlenost raste, in plače se tudi v realnem sektorju počasi višajo. A za to pa politika nima zaslug? Ne? A med leti 2004 in 2008 je pa imela? Pa za eksplozijo in požar med 2009 in 2013 tudi? Mimogrede, leta 2013, ko je spet vladal JJ smo imeli majhen upad BDP. Kako to??? Ob tem silnem ekonomskem geniju.

Se strinjam z JJ da so nam bili "ugrabili" državo. A tu se moje strinjanje konča. Ker se ne morem znebit občutka, da je edini razlog za Janezovo jezo pravzaprav obžalovanje, da so za krmilom (formalno in neformalno) "njihovi", ne pa "njegovi". Črt lepo pove, da imam na izbiro samo drek na eni in sranje na drugi strani. Ker vsebinsko razlike ne vidim.

Slovenija ne bi bla nobena Švica pa če bi ji vladal kdorkoli. Zgodovinsko gledano nimamo predispozicij za kaj takega. Švica ima za sabo stoletja samostojnosti. Slovenija dobrih 15 let (članstvo v EU in EUR coni ni samostojnost). Slovenija nikoli ni imela svoke vladajoče kaste. Never. Imela je svoje lokalne šefe, ki pa so bili podaniki nekemu drugemu kralju in cesarju. In to ni posledica 45 let komunizma... To je posledica 800 let podložništva. Za hlapce rojeni je rekel Cankar. Prav je imel....
Ja pa ja. Tisočletno podložništvo je lep izgovor za nesposobnost, hlapčevstvo in lenobo, ki se je naselilo v teh krajih. In đabalebarenje, ki ga je še dodatno proizvedel prav komunizem. Jebemti, če zgodovinsko gledano zakuhaš eno ali dve svetovni vojni, imaš boljše možnosti za razvoj. Če pa je vse kar znaš bluzenje in trpljenje mladega verterja, potem ti ni več pomoči. Izbira je tukaj in zdaj. In ta je, da enkrat za spremembo začnemo izbirati sposobne ljudi, namesto strankarskih in politično nameščenih zombijev, ki nas peljejo točno tam kjer smo že sedaj..
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2605358] 02.07.16 23:23 · odgovor na: depersin (#2605347)
Odgovori   +    1
[depersin]
> [Maj]
> Dejansko je škoda časa za odgovarjanje tebi.

Pa vseeno si si ga vzel in napisal dolgovezen odgovor.

> Mene zanima prihodnost ne pa neka preteklost.

Slab izgovor. Jasno je, da te zanima tudi preteklost.
S preteklostjo se je škoda ukvarjati, ker od tega nimam nič. Kar je bilo je bilo in nič ne morem spremeniti.
Naj se s preteklostjo ukvarjajo zgodovinarji, ki imajo od tega vsaj lepo plačo.
> Kučan si zasluži veliko začetnico, ker nas lepo pusti pri miru, janša si je pa ne,

Problem je, da lažeš, da nas Kučan pusti pri miru. Kučan nas ne pusti pri miru, ampak vsiljuje svojo ideologijo in svoje ljudi, ki so skrajno pokvarjeni.
Jaz tega občutka nimam. Če ne bi janševci dnevno pljuvali čez Kučana, bi celo mislil, da je že pokojni, ker ga res ni ne videti, ne slišati.
> ker še kar naprej meša drek, da še vedno ne moremo zaživeti v miru in brez smradu...

Za to je kriv Kučan, ne Janša.
Smrad povzroča tisti, ki meša drek, to se pa dnevno vidi kdo ga-to pa zato, ker drugega ni sposoben.
Ene 5% ljudi pa s tem le pritegne in ima tako lepo zagotovljen dosmrtni mandat z imuniteto vred.
> Glede razlaščanja, razumem, da bi se lahko po pošteni ceni razlaščalo ljudi, kjer je izreden javni interes(avtoceste, glavne ceste, železnice...).

Le, da je v tem primeru zate "poštena cena" nerazumno visoka. To je pri tebi problem. Preveč si pohlepen, potem so pa vsega krivi drugi.
Pri meni ne gre za avtocesto, glavno cesto, železnico, šolo ali kaj podobnega, kar bi lahko bilo v javnem interesu.
Gre izključno za zasebni interes, da bo županov kolega lahko pozidal travnik in pokasiral milijon, pot bi šla pa tik mimo moje hiše ponujajo mi pa dobrega jurja odškodnine za dvesto m2 zazidljive parcele...
Ostali pa prodajajo po 150-200 evrov na m2.
Toliko je minimalna poštena cena kolikor se prodajajo podobne parcele v okolici, če se jim pa močno gre pa vsaj dva do trikrat več.
Tudi v Ljubljani je tvoj ljubljeni Zorangutan zaradi stadiona razlaščal kmetijsko zemljo prve kategorije.
To sploh ni res.
Janković je šel lepo do kmeta, mu ponudil deset, sto, dvesto, štiristo, šeststo, sedemsto, osemsto evrov na m2 in potem je kmet pod veliko težo evrov seveda popustil in sprejel ponudbo po osemsto evrov na m2 in sta pošteno sklenila posel.
BREZ VSAKEGA RAZLAŠČANJA!
depersin sporočil: 10.224
[#2605540] 03.07.16 20:40 · odgovor na: anon-1670 (#2605358)
Odgovori   +    1
[Maj]
S preteklostjo se je škoda ukvarjati, ker od tega nimam nič. Kar je bilo je bilo in nič ne morem spremeniti.
Pa kljub temu se ukarjaš. Sedanjost in prihodnost je posledica preteklosti.
Jaz tega občutka nimam.
Itak, da ne, ker si njegov fan.
Če ne bi janševci dnevno pljuvali čez Kučana,
...kar te najbolj jezi - kritika Kučana.
Smrad povzroča tisti, ki meša drek, to se pa dnevno vidi kdo ga-to pa zato, ker drugega ni sposoben.
Drek meša tisti, ki zapira politične nasprotnike. To pa je spet Kučanova mafija.
Gre izključno za zasebni interes,
...da boš čim več pokasiral, pa ti ne rata. Če je legalno, kar verjetno je, sicer bi ga že preganjali - potem ne gre za zasebni interes.
> Tudi v Ljubljani je tvoj ljubljeni Zorangutan zaradi stadiona razlaščal kmetijsko zemljo prve kategorije.
To sploh ni res.
Seveda je res. Nekaj kmetov so razlastili, ker se niso strinjali s ponujeno ceno. Ampak, ker je to tvoj idol, pa, ker ne gre za tvojo zemljo, to podpiraš.

Pa nikakor ni ponudil tako visoke cene, kot ti tukaj nakladaš.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2605547] 03.07.16 22:04 · odgovor na: depersin (#2605540)
Odgovori   +    1
[depersin]
> [Maj]
> S preteklostjo se je škoda ukvarjati, ker od tega nimam nič. Kar je bilo je bilo in nič ne morem spremeniti.

Pa kljub temu se ukarjaš. Sedanjost in prihodnost je posledica preteklosti.
Preteklost je zgodovina.
Če se nekomu fotr zapije, ni treba, da se zapijejo še otroci, lahko spremenijo prihodnost na lepše.
> Jaz tega občutka nimam.

Itak, da ne, ker si njegov fan.

> Če ne bi janševci dnevno pljuvali čez Kučana,

...kar te najbolj jezi - kritika Kučana.
Dol mi visi za oba in vedno mi je, mojega glasu ni nikoli dobil ne en ne drug, ker sta vsak po svoje veliki barabi.
Cenim pa, da nas Kučan pusti pri miru in ne posiljuje vsak dan s svojo zgodovino kot nas janša.
> Smrad povzroča tisti, ki meša drek, to se pa dnevno vidi kdo ga-to pa zato, ker drugega ni sposoben.

Drek meša tisti, ki zapira politične nasprotnike. To pa je spet Kučanova mafija.
En jih je zapiral, drugi pa spravljal pod zemljo.
> Gre izključno za zasebni interes,

...da boš čim več pokasiral, pa ti ne rata. Če je legalno, kar verjetno je, sicer bi ga že preganjali - potem ne gre za zasebni interes.
Nič nočem pokasirat! Samo mir okrog hiše bi rad imel. Županov kolega lahko naredi dve drugi cesti, ki ne gresta mimo naše hiše, ampak bi jih prišlo malo dražje...
Sicer pa sem po vzoru tvojega idola tudi sam vložil ustavno pritožbo in upam, da tudi meni ugodijo saj kategorizacija poti po zasebni parceli ni dovoljena.
> > Tudi v Ljubljani je tvoj ljubljeni Zorangutan zaradi stadiona razlaščal kmetijsko zemljo prve kategorije.
> To sploh ni res.

Seveda je res. Nekaj kmetov so razlastili, ker se niso strinjali s ponujeno ceno. Ampak, ker je to tvoj idol, pa, ker ne gre za tvojo zemljo, to podpiraš.

Pa nikakor ni ponudil tako visoke cene, kot ti tukaj nakladaš.
Kolikor sem jaz bral ni razlastil nobenega, če bi koga, bi to že zagotovo na veliko pisalo v vseh časopisih.
Kmetu je za zadnjo njivico plačal po 800 evrov na m2, to je pisalo kolikor vem v Financah.
Sicer mu pa ni bilo težko plačati iz davkoplačevalskega denarja, je pa vsaj pošteno do kmeta, da je svojo zemljo dobil pošteno plačano.

Vsaj 90% občin bi morali ukiniti pa bi bilo mnogo manj lopovščin pa še davke bi lahko imeli nižje.

Lp
depersin sporočil: 10.224
[#2605548] 03.07.16 22:30 · odgovor na: anon-1670 (#2605547)
Odgovori   +    3
[Maj]
Cenim pa, da nas Kučan
...še vedno ne pusti pri miru.
En jih je zapiral, drugi pa spravljal pod zemljo.
Oboje je bil eden in isti - Kučan. Tudi Krambergerja je Kučanova mafija spravila pod zemljo.
Nič nočem pokasirat! Samo mir okrog hiše bi rad imel. Županov kolega lahko naredi dve drugi cesti, ki ne gresta mimo naše hiše, ampak bi jih prišlo malo dražje...
Prej si govoril o zasebnem projektu, zdaj je pa že cesta. Se mi je zdelo, da si en lažnivec.
Kolikor sem jaz bral ni razlastil nobenega, če bi koga, bi to že zagotovo na veliko pisalo v vseh časopisih.
Ti si bral same leve medije naklonjene njemu. Drugače pa je tudi on razlastil.
Kmetu je za zadnjo njivico plačal po 800 evrov na m2,
Boš moral dati link, če ne ti ne bom verjel.
Vsaj 90% občin bi morali ukiniti pa bi bilo mnogo manj lopovščin pa še davke bi lahko imeli nižje.
Vendar ne, če bo na oblasti levica. Oni bodo raje več zapravljali.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2605683] 04.07.16 13:26 · odgovor na: depersin (#2605548)
Odgovori   +    0
[depersin]
> [Maj]
> Cenim pa, da nas Kučan

...še vedno ne pusti pri miru.
Daj kak link, ker jaz precej spremljam medije, pa sploh ne vem, če je človek še na svetu.
> En jih je zapiral, drugi pa spravljal pod zemljo.

Oboje je bil eden in isti - Kučan. Tudi Krambergerja je Kučanova mafija spravila pod zemljo.
Zakaj bi Krambergerja spravil pod zemljo, janše in bavčarja pa ne???
Kramberger je bil najhujša konkurenca tema dvema.
> Nič nočem pokasirat! Samo mir okrog hiše bi rad imel. Županov kolega lahko naredi dve drugi cesti, ki ne gresta mimo naše hiše, ampak bi jih prišlo malo dražje...

Prej si govoril o zasebnem projektu, zdaj je pa že cesta. Se mi je zdelo, da si en lažnivec.
A pozidava travnika z desetimi hišami, je javni interes?
Trikrat letno sem mu dovolil voziti čez dvorišče, da je lahko pokosil in pospravil mrvo, da bo šla pa dovozna pot/cesta do teh hiš čez naše dvorišče mu pa ne dovolim in tudi prodat nisem pripravljen.
Občina je pa ta kolovoz kar kategorizirala kot javno pot in me na tej podlagi razlašča, upam, da ustavno sodišče te lopovščine ne bo dovolilo.

Lahko pa naredi svojo pot po drugi strani travnika kar ga bi nekaj stalo-to mu pa ne ustreza, ker bi rad samo kasiral in nič vlagal.
> Kolikor sem jaz bral ni razlastil nobenega, če bi koga, bi to že zagotovo na veliko pisalo v vseh časopisih.

Ti si bral same leve medije naklonjene njemu. Drugače pa je tudi on razlastil.
Daj kak link, da vidim-jaz tega še nisem uspel nikjer prebrati.
> Kmetu je za zadnjo njivico plačal po 800 evrov na m2,

Boš moral dati link, če ne ti ne bom verjel.
Najprej najdi kak link, da je Janković koga razlastil.
Če to drži potem velike začetnice ni več vreden.
> Vsaj 90% občin bi morali ukiniti pa bi bilo mnogo manj lopovščin pa še davke bi lahko imeli nižje.

Vendar ne, če bo na oblasti levica. Oni bodo raje več zapravljali.
Žal pri nas vsi samo zapravljajo, javna poraba je pa najbolj zrasla ravno v obdobju janševe vlade.
Celo dodatne pokrajine, ki bi stroške še krepko zvišale, si je janša domislil...
depersin sporočil: 10.224
[#2605688] 04.07.16 13:48 · odgovor na: anon-1670 (#2605683)
Odgovori   +    3
[Maj]
Žal pri nas vsi samo zapravljajo, javna poraba je pa najbolj zrasla ravno v obdobju janševe vlade.
Celo dodatne pokrajine, ki bi stroške še krepko zvišale, si je janša domislil...
To seveda ni res. Glavno, da je vsega kriv Janša.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2605708] 04.07.16 14:43 · odgovor na: depersin (#2605688)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 04.07.16 14:00
[depersin]
> [Maj]
> Žal pri nas vsi samo zapravljajo, javna poraba je pa najbolj zrasla ravno v obdobju janševe vlade.
> Celo dodatne pokrajine, ki bi stroške še krepko zvišale, si je janša domislil...

To seveda ni res. Glavno, da je vsega kriv Janša.
kdo pa je hotel uvesti 13-14 pokrajin????
to pomen zraven tega parlamenta še 12-14 lokalnih parlamentov....WTF
pa kdo bi to plačal....?????
kar osveži si spomin, kdo je imel tako brilijantne ideje....

lp
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2605965] 05.07.16 23:22 · odgovor na: depersin (#2605688)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-184333 05.07.2016 23:31
[depersin]
To seveda ni res. Glavno, da je vsega kriv Janša.
Žal se danes lepo vidi kako je koalicija Za otroke gre, ki ji je predsedoval Primc s podporo Zevnikove zlorabila otroke. Oba nekritična in enostranska zagovornika "ljubečih" mater in očetov sta se ob najnovejši tragediji nemočne dveletne deklice pogreznila v zemljo. Stranka SDS jima je prispevala svoje glasove za referendum in to samo zaradi političnih interesov ustvarjanja njenih satelitov in zlaganih karierističnih podrepnih potreb glavnih protagonistov te koalicije. In tebe bednika, ki bi z veseljem streljal na očeta dveh mladoletnih otrok Merlaka očitno tudi ta tragedija, ki jo je z življenjem plačalo nemočno dekletce po večmesečnem trpinčenju s strani "ljubeče" matere ne gane.
bc123a sporočil: 48.253
[#2605975] 06.07.16 07:38 · odgovor na: anon-184333 (#2605965)
Odgovori   +    4
[picikato]
> [depersin]
> To seveda ni res. Glavno, da je vsega kriv Janša.

Žal se danes lepo vidi kako je koalicija Za otroke gre, ki ji je predsedoval Primc s podporo Zevnikove zlorabila otroke. Oba nekritična in enostranska zagovornika "ljubečih" mater in očetov sta se ob najnovejši tragediji nemočne dveletne deklice pogreznila v zemljo. Stranka SDS jima je prispevala svoje glasove za referendum in to samo zaradi političnih interesov ustvarjanja njenih satelitov in zlaganih karierističnih podrepnih potreb glavnih protagonistov te koalicije.
Prosim? A ti sploh razumes za kaj je slo pri zadnjem referendumu? Ta ni imel zveze z druzinskim zakonikom.

Po drugi stvari pa, namesto da bi se ministrica ukvarjala z druzinskim zakonikom in socialnimi zadevami (CSD) je prakticno cel svoj mandat porabila za forsiranje LGBT tem.
depersin sporočil: 10.224
[#2605995] 06.07.16 09:47 · odgovor na: anon-184333 (#2605965)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: depersin 06.07.2016 09:56
[picikato]
> [depersin]
> To seveda ni res. Glavno, da je vsega kriv Janša.
Žal se danes lepo vidi kako je koalicija Za otroke gre, ki ji je predsedoval Primc s podporo Zevnikove zlorabila otroke.
Niso zlorabili otrok, le tebi gre v nos, da ne podpirajo iste ideologije kot ti.
Oba nekritična in enostranska zagovornika "ljubečih" mater in očetov sta se ob najnovejši tragediji nemočne dveletne deklice pogreznila v zemljo.
In kaj naj bi naredili tukaj? Pri koroških dečkih so aktivni in prav je tako.
In tebe bednika, ki bi z veseljem streljal na očeta dveh mladoletnih otrok Merlaka očitno tudi ta tragedija,
Edini bednik si ti, ki zlorabljaš otroke zato, da napašdaš vse, ki se ne strinjamo s tabo in nam lažnivo podtikaš, da bi kar z veseljem streljali.

Če kdo zlorablja otroke, si to ti, to počneš že drugič.

Da ne govorimo o tem, da se ti ne smilijo noobeni otroci, ki so v tej vojni izgubili očete, ker jih je ustrelila JLA. In te nič ne moti, da nihče na strani JLA ni bil obsojen.

En navaden dvoličnež si.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2606027] 06.07.16 10:59 · odgovor na: depersin (#2605995)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-184333 06.07.2016 11:17
[depersin] > Niso zlorabili otrok, le tebi gre v nos, da ne podpirajo iste ideologije kot ti.
Katero ideologijo pa oni podpirajo?
In kaj naj bi naredili tukaj? Pri koroških dečkih so aktivni in prav je tako.
Kaj pa mešaš koroške dečke. Govorimo o referendumu in o tragediji dveletne deklice, ki je posledica referenduma in ni prav, da te ne gane.
Edini bednik si ti, ki zlorabljaš otroke zato, da napašdaš vse, ki se ne strinjamo s tabo in nam lažnivo podtikaš, da bi kar z veseljem streljali.
Sam si napisal, da bi na vsakogar streljal, ker je treba slepo ubogat ukaze.
Če kdo zlorablja otroke, si to ti, to počneš že drugič.
Če bi imel otroke bi razumel kaj to pomeni in se ne bi oglašal. Če jih pa slučajno imaš se mi pa močno smilijo.
En navaden dvoličnež si.
Ti si zabit dvoličnež in to doplt.
lea1 sporočil: 834
[#2606032] 06.07.16 11:19 · odgovor na: anon-204390 (#2605352)
Odgovori   +    0
In ta je, da enkrat za spremembo začnemo izbirati sposobne ljudi, namesto strankarskih in politično nameščenih zombijev, ki nas peljejo točno tam kjer smo že sedaj..
Slovenija ima tako malo kritično maso sposobnih ljudi, pa toliko takih, ki so sposobni samo kriticizma, da se mi zdi, da je pravzaprav misija nemogoče najti nekoga, ki je strokovno dovolj podkovan in je hkrati tudi sposoben preživeti kritcizem in metanje polen pod noge vseh mogočih interesnih skupin, ki bi pri sposobnem vodstvu seveda izgubili kakšnega od svojih privilegijev. Kje najti sposobnega, ki ne pripada nobeni interesni skupini, takega mislim, v Sloveniji ni.
depersin sporočil: 10.224
[#2606038] 06.07.16 11:36 · odgovor na: anon-184333 (#2606027)
Odgovori   +    1
[picikato]
Kaj pa mešaš koroške dečke.
Torej ti ni všeč, ker jim ne moreš nič očitati.
Govorimo o referendumu in o tragediji dveletne deklice, ki je posledica referenduma in ni prav, da te ne gane.
A to, da je posledica referenduma? V svoji jezi in sovraštvu si vse pomešal. Kaj pa ima ta deklica veze s spremembo definicije zakonske zveze in družine? Nič.
> Edini bednik si ti, ki zlorabljaš otroke zato, da napašdaš vse, ki se ne strinjamo s tabo in nam lažnivo podtikaš, da bi kar z veseljem streljali.
Sam si napisal, da bi na vsakogar streljal, ker je treba slepo ubogat ukaze.
Ti si en navaden manipulator, ki si se pod težo argumentov potuhnil, zdaj pa manipulativno in lažnivo pišeš, da bi izpadlo drugače.

Povejmo pošteno. V času vojne je bila sestrelitev vojaškega helikopterja sovražne vojske, ki se je preveč približal parlamentu popolnoma legalno dejanje - in kot vojak bi tudi jaz streljal na helikopter sovražne vojske.
Če bi imel otroke bi razumel kaj to pomeni in se ne bi oglašal.
Blablabla. Med to vojno je bilo na slovenski strani več kot 20 žrtev - od tega so bili drugi tudi očetje. Nihče ni bil obsojen za to. Ti si se pa spravil zdaj na primer Mrlak samo zato, ker sovražiš JJ in ljudi okrog njega.

In ne bom ti pustil, da boš manipuliral. Sam si dvoličnež, ker se vtikaš samo okrog tega Mrlaka, stali te pa ne brigajo - ker so streljali tvoji.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2606079] 06.07.16 13:57 · odgovor na: depersin (#2606038)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-184333 06.07.2016 14:11
[depersin]
> [picikato]
> Kaj pa mešaš koroške dečke.

Torej ti ni všeč, ker jim ne moreš nič očitati.

> Govorimo o referendumu in o tragediji dveletne deklice, ki je posledica referenduma in ni prav, da te ne gane.

A to, da je posledica referenduma? V svoji jezi in sovraštvu si vse pomešal. Kaj pa ima ta deklica veze s spremembo definicije zakonske zveze in družine? Nič.
Kar se tiče referenduma glede zakonske zveze bi se ubogi deklici bolje godilo v kakršnikoli skupnosti samo pri "ljubeči" materi ne in bi bila danes še živa. Če te moti, da sta koroška dečka še živa, uboga na smrt pretepena deklica pa ne si nor.

Kar se tiče referenduma glede družinskega zakonika je bilo v njem jasno zapisano načelo, ki so ga leta 2011 želeli vključiti v družinski zakonik, da je telesno kaznovanje in ponižujoče ravnanje z otroki nedopustno. To je dvignilo ogromno protestov in negativnih kritik in predlog je na referendumu padel. Pa poglejmo bolane izjave zaradi katerih je morala ta mala deklica iz tradicionalne družine umreti:

Primc, vodja Civilne iniciative za družino in pravice otrok, je v odzivu na referendumske rezultate dejal: "Zahvalil bi se čudoviti ekipi. Zahvaljujem pa se tudi za vsak glas proti. Spoštovati moramo različnost, vendar ne bo šlo na ta način."

Janša: Čas je, da nehamo eksperimentirati z otroki Pričakujem, da bo družinski zakonik na današnjem referendumu padel, je predsednik slovenske vlade Janez Janša povedal potem, ko je skupaj s soprogo oddal svoj glas.

Poslanka SDS Jeraj je dejala, da so v njihovi stranki zadovoljni nad padcem družinskega zakonika na referendumu.

Minister za delo, družino in socialne zadeve Vizjak: Upam, da so se pripravljavci zakonika iz izida referenduma kaj naučili. Vizjak meni, da je izid referenduma o družinskem zakoniku posledica načina njegovega sprejemanja. Opozoril je namreč, da je bil družinski zakonik sprejet s preglasovanjem in da so se vanj vgradile slabe rešitve.

SLS: Volivci spoštujejo vrednote slovenske družbe Po mnenju SLS je izid referenduma o družinskem zakoniku pokazal, da Slovenci ob siceršnjem spoštovanju različnosti v družbi vendarle spoštujemo tudi tradicionalne vrednote, na katerih je utemeljena slovenska družba. Z zavrnitvijo zakonika ni nastala večja škoda, je ocenila stranka.

V NSi so pozdravili padec družinskega zakonika. V štabu kandidatke za ljubljansko županjo Mojce Kucler Dolinar so člani NSi pozdravili padec družinskega zakonika. Poslanec Matej Tonin je dejal, da so z neuradnimi rezultati zelo zadovoljni. S tem se je po njegovi oceni potrdilo tisto, pri čemer v času kampanje vztrajali - da zakonik ni dober in da obstaja možnost za boljši družinski zakonik.
Ti si en navaden manipulator, ki si se pod težo argumentov potuhnil, zdaj pa manipulativno in lažnivo pišeš, da bi izpadlo drugače.
Sam prebavi zgoraj napisane izjave kajti jaz jih ne morem in mi gredo na bruhanje.
Povejmo pošteno. V času vojne je bila sestrelitev vojaškega helikopterja sovražne vojske, ki se je preveč približal parlamentu popolnoma legalno dejanje - in kot vojak bi tudi jaz streljal na helikopter sovražne vojske.
Ja, povejmo pošteno. Če bi bila v helikopterju koroška dečka bi ju ti sestrelil.

> Če bi imel otroke bi razumel kaj to pomeni in se ne bi oglašal.

Blablabla.
Ja to pove vse o tebi in tvojih arhumentih. Bolje bi bilo, da bi se potuhnil.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2606093] 06.07.16 14:27 · odgovor na: anon-184333 (#2606079)
Odgovori   +    0
Točno tako. ***** za napisano!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2606104] 06.07.16 14:50 · odgovor na: lea1 (#2606032)
Odgovori   +    0
[lea1]
> In ta je, da enkrat za spremembo začnemo izbirati sposobne ljudi, namesto strankarskih in politično nameščenih zombijev, ki nas peljejo točno tam kjer smo že sedaj..

Slovenija ima tako malo kritično maso sposobnih ljudi, pa toliko takih, ki so sposobni samo kriticizma, da se mi zdi, da je pravzaprav misija nemogoče najti nekoga, ki je strokovno dovolj podkovan in je hkrati tudi sposoben preživeti kritcizem in metanje polen pod noge vseh mogočih interesnih skupin, ki bi pri sposobnem vodstvu seveda izgubili kakšnega od svojih privilegijev. Kje najti sposobnega, ki ne pripada nobeni interesni skupini, takega mislim, v Sloveniji ni.
Trenutno se res kaže tako, seveda pa se stvari lahko zelo hitro spremenijo, če le pridejo signali iz samega vrha. Zakaj Slovenija je pretežno še vedno hierarhična družba. Če ni ustrezne politične volje (beri pritiska) od zgoraj, potem se tudi od spodaj ne bo zgodilo nič.
depersin sporočil: 10.224
[#2606140] 06.07.16 16:32 · odgovor na: anon-184333 (#2606079)
Odgovori   +    1
[picikato]
Kar se tiče referenduma glede zakonske zveze bi se ubogi deklici bolje godilo v kakršnikoli skupnosti samo pri "ljubeči" materi ne in bi bila danes še živa.
Če bi ti uporabljal svojo bujno domišljijo za kaj pametnejšega, bi bilo tudi zate bolje. Tako pa le futraš svojo jezo in bes.

Tebe moti le napačna ideologija, potem pa zlorabljaš vse okrog sebe, da bi pokazal, kako imaš prav, čeprav nimaš.
Sam prebavi zgoraj napisane izjave kajti jaz jih ne morem in mi gredo na bruhanje.
Vem, resnise o tebi nisi sposoben brati. Si pa ne velik lažnivec in manipulator in dvoličnež.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2606141] 06.07.16 16:44 · odgovor na: depersin (#2606140)
Odgovori   +    0
[depersin]
> [picikato]
> Kar se tiče referenduma glede zakonske zveze bi se ubogi deklici bolje godilo v kakršnikoli skupnosti samo pri "ljubeči" materi ne in bi bila danes še živa.

Če bi ti uporabljal svojo bujno domišljijo za kaj pametnejšega, bi bilo tudi zate bolje.
Žal na smrt pretepena deklica ni moja bujna domišljija ampak je žalostna resnica.
Tebe moti le napačna ideologija, potem pa zlorabljaš vse okrog sebe, da bi pokazal, kako imaš prav, čeprav nimaš.
Katera pa je prava ideologija za zlorabljanje vseh okoli sebe ?
Si pa ne velik lažnivec in manipulator in dvoličnež.
Kaj s tem bi rad pokazal, kako imaš prav, čeprav nimaš?
Endimion sporočil: 10.381
[#2606151] 06.07.16 17:59 · odgovor na: anon-204390 (#2605352)
Odgovori   +    1
Ne želiš razumeti.

Naše zgodovinske danosti so naše zgodovinske danosti. Mi smo avtrijsko nemški podizvajalec, ki ima zaradi 45 let socializma spodobne odnose z Rusijo. To imamo in to se ne bo spremenilo.

Kapitalske oz. ekonomske kaste se ne ustvarijo čez noč. Za to potrebuješ stoletje. Najmanj. In še ti ljudje, ki so na čelu res velikih sistemov, denimo BAE ali pa FIAT ali pa VW.. Bi bili zelo slabi v vodenju države. Zakaj?

Država kot taka je sistem. S prihodki in odhodki. Podobno kot podjetje. A zasleduje drugačen cilj. Pri podjetju je cilj maksimizacija dobrobiti za lastnike kapitala. Država pa je v bistvu prerazporeditveni mehanizem. Vzame kjer lahko vzame in da tja kjer ni. Ok. Saj tut podjetja mar ne? Ja, ampak podjetja v krizi lahko odpuščajo, lahko se prestrukturirajo lahko tudi zaprejo štacuno ko lastniki rečejo "ne gremo se več". Država tega ne more narest. V vsakem času imamo bolne, mlade, stare, za katere je potrebno poskrbet. Imamo skupne ceste in daljnovode za elektriko pa vodovod... Vse te neke reči ki morajo delovati tudi ko je prihodkov manj. To je civilizacijski dosežek te družbe.

Praviš da naj iščemo neke strokovnjake ne pa politikov. Poglej. Slovenija v smislu države je sistem z direktno 160.000 zaposlenimi. Potem imava še okoli 600.000 upokojencev. Pa okoli 150.000 otrok in šolarjev in tega. Če rečeva da so le ti na odhodkovni strani bilance, bi moral za šefa imet človeka ki zna furat sistem z okoli miljonom zaposlenih. In a ga imamo? Mislim da ne? Končni domet slovenskega managementa je okoli 10 do 15000 ljudi. In drug problem... Koliko bi ga pa plačali? Poglej malo plače managerjev tako velikih firm... Za ta dnar kot ga dobijo ministri bi moj k šel nekdo iz velike firme v politiko. Cost/benefit je enostavno porazen.

Bog ne daj mi kakega Pipija al pa Akrapoviča porivat na ta piedestal. Oba skup nimata 1000 zaposlenih. Pa spoštujem njune podjetniške dosežke. A vedenja o tem kako peljat tako veliko zgodbo žal nimata.

Vse to prepucavanje o tem da "Če bi pa bli progasti namest pikčastih" je bolj "točenje iz preluknjanega v preluknjano". Mi kadra za kaj takega nimamo. Pika.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2606161] 06.07.16 18:48 · odgovor na: Endimion (#2606151)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Ne želiš razumeti.
Država kot taka je sistem. S prihodki in odhodki. Podobno kot podjetje.
No, no, še ščepec, pa boš doumel, da država ni čisto nič podobna podjetju, ampak je podjetje!
depersin sporočil: 10.224
[#2606240] 07.07.16 09:16 · odgovor na: anon-184333 (#2606141)
Odgovori   +    0
[picikato]
> [depersin]
> > [picikato]
> > Kar se tiče referenduma glede zakonske zveze bi se ubogi deklici bolje godilo v kakršnikoli skupnosti samo pri "ljubeči" materi ne in bi bila danes še živa.
> Če bi ti uporabljal svojo bujno domišljijo za kaj pametnejšega, bi bilo tudi zate bolje.
Žal na smrt pretepena deklica ni moja bujna domišljija ampak je žalostna resnica.
Žal to ne spremeni dejstva, da imaš zelo bujno domišljijo in sestavljaš totalno nelogične in nesmiselne povezave - iz samega slepega sovraštva in jeze.
Kaj s tem bi rad pokazal, kako imaš prav, čeprav nimaš?
V debati s tabo imam jaz prav, ti pa nimaš.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2606285] 07.07.16 10:50 · odgovor na: Endimion (#2606151)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Ne želiš razumeti.

Naše zgodovinske danosti so naše zgodovinske danosti. Mi smo avtrijsko nemški podizvajalec, ki ima zaradi 45 let socializma spodobne odnose z Rusijo. To imamo in to se ne bo spremenilo.

Kapitalske oz. ekonomske kaste se ne ustvarijo čez noč. Za to potrebuješ stoletje. Najmanj. In še ti ljudje, ki so na čelu res velikih sistemov, denimo BAE ali pa FIAT ali pa VW.. Bi bili zelo slabi v vodenju države. Zakaj?

Država kot taka je sistem. S prihodki in odhodki. Podobno kot podjetje. A zasleduje drugačen cilj. Pri podjetju je cilj maksimizacija dobrobiti za lastnike kapitala. Država pa je v bistvu prerazporeditveni mehanizem. Vzame kjer lahko vzame in da tja kjer ni. Ok. Saj tut podjetja mar ne? Ja, ampak podjetja v krizi lahko odpuščajo, lahko se prestrukturirajo lahko tudi zaprejo štacuno ko lastniki rečejo "ne gremo se več". Država tega ne more narest. V vsakem času imamo bolne, mlade, stare, za katere je potrebno poskrbet. Imamo skupne ceste in daljnovode za elektriko pa vodovod... Vse te neke reči ki morajo delovati tudi ko je prihodkov manj. To je civilizacijski dosežek te družbe.

Praviš da naj iščemo neke strokovnjake ne pa politikov. Poglej. Slovenija v smislu države je sistem z direktno 160.000 zaposlenimi. Potem imava še okoli 600.000 upokojencev. Pa okoli 150.000 otrok in šolarjev in tega. Če rečeva da so le ti na odhodkovni strani bilance, bi moral za šefa imet človeka ki zna furat sistem z okoli miljonom zaposlenih. In a ga imamo? Mislim da ne? Končni domet slovenskega managementa je okoli 10 do 15000 ljudi. In drug problem... Koliko bi ga pa plačali? Poglej malo plače managerjev tako velikih firm... Za ta dnar kot ga dobijo ministri bi moj k šel nekdo iz velike firme v politiko. Cost/benefit je enostavno porazen.

Bog ne daj mi kakega Pipija al pa Akrapoviča porivat na ta piedestal. Oba skup nimata 1000 zaposlenih. Pa spoštujem njune podjetniške dosežke. A vedenja o tem kako peljat tako veliko zgodbo žal nimata.

Vse to prepucavanje o tem da "Če bi pa bli progasti namest pikčastih" je bolj "točenje iz preluknjanega v preluknjano". Mi kadra za kaj takega nimamo. Pika.
A ti še zdaj ne razumeš, da problem niso ljudje, ampak sistem, ki promovira slabe ljudi namesto dobrih. Pretežno državno lastništvo in (posledično) sistem negativne selekcije, ki pelje Slovenijo nezadržno navzdol. Država brez vizije in strategije. Država in državna podjetja delujejo kot samopostrežna, za to da se v njej pasejo izbranci, ki so vajeni, da jim je denar vedno rastel na bankomatu. Od takšnega birokratskega vodenja ni napredka, tudi EU trpi za podobno boleznijo, samo da imamo mi še 50+20 let socialističnih izkušenj na tem področju, tako da smo v tem samodestruktivnem tempu bolj učinkoviti.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2606290] 07.07.16 10:53 · odgovor na: depersin (#2606240)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-184333 07.07.2016 11:07
[depersin]
Žal to ne spremeni dejstva, da imaš zelo bujno domišljijo in sestavljaš totalno nelogične in nesmiselne povezave - iz samega slepega sovraštva in jeze.
Meni pa je žal mladoletnih otrok, ki so jim po nepotrebnem sestrelili očeta in krute usode deklice. Dejstvo je, da lahko to zagovarjaš in ignoriraš samo, če imaš zelo bujno domišljijo in sestavljaš totalno nelogične in nesmiselne povezave - iz samega slepega sovraštva in jeze.
V debati s tabo imam jaz prav, ti pa nimaš.
To ti lahko potrdi samo ogledalo. S tem, da se postavljaš v bran komunajzarjem namesto otrokom si povedal vse o sebi.
depersin sporočil: 10.224
[#2606293] 07.07.16 11:14 · odgovor na: anon-184333 (#2606290)
Odgovori   +    1
[picikato]
Dejstvo je, da lahko to zagovarjaš in ignoriraš samo, če imaš zelo bujno domišljijo in sestavljaš totalno nelogične in nesmiselne povezave - iz samega slepega sovraštva in jeze.
Točno to delaš ti - nelogične povezave iz samega slepega sovraštva in jeze.
S tem, da se postavljaš v bran komunajzarjem namesto otrokom si povedal vse o sebi.
V bran komunajzerjem se postavljaš ti - ko napadaš nekomunajzerje. Ti pa le zlorabljaš otroke in nič drugega.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2606350] 07.07.16 13:07 · odgovor na: depersin (#2606293)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 07.07.2016 13:23
[depersin]
Točno to delaš ti - nelogične povezave iz samega slepega sovraštva in jeze.
V bran komunajzerjem se postavljaš ti - ko napadaš nekomunajzerje.
Logična povezava je, da so Janša in vrhuška SDS komunajzarji, ker so bili zagrizeni partijci vse dokler se jim partija ni razpustila. Zaradi tega se noben ne jezi ampak se jim kvečjemu smeji. Prav tako ni treba biti slep, da ugotoviš kdo jih slepo ščiti in v jezi sovraži vse, ki vidijo to zgodovinsko resnico.
depersin sporočil: 10.224
[#2606368] 07.07.16 13:51 · odgovor na: anon-184333 (#2606350)
Odgovori   +    1
[picikato]
Logična povezava je, da so Janša in vrhuška SDS komunajzarji, ker so bili zagrizeni partijci vse dokler se jim partija ni razpustila.
Komunajzer je Kučan in njegova mafija. Ti si pa SDS vtaknil zraven samo zato, da te ne bi takoj spregledali.
Zaradi tega se noben ne jezi
Razen tebe.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2606390] 07.07.16 15:11 · odgovor na: depersin (#2606368)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 07.07.2016 15:14
[depersin]
> [picikato]
> Logična povezava je, da so Janša in vrhuška SDS komunajzarji, ker so bili zagrizeni partijci vse dokler se jim partija ni razpustila.

Komunajzer je Kučan in njegova mafija. Ti si pa SDS vtaknil zraven samo zato, da te ne bi takoj spregledali
Oni so se sami vtaknili zraven, samo ti jih še nisi spregledal.
youtu.be/DlenrHBZx54

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16