Strani: 1 2 3

anon-246382 sporočil: 41
[#2593079] 21.04.16 12:27
Odgovori   +    17
pustite mi bruto plačo, grem na s.p., zdravstvo si bom plačeval sam, ker si že sedaj vse preglede plačujem da lahko pridem prej na vrsto, ker samo tako bom lahko preživel starost.
Sicer pa v naslednjih 10 - 15 letih sledi več plačljivega zdravstva, kasnejše upokojevanje 70 let in 45 let delovne dobe, sledi plačljivo visokošolstvo ter delno srednje šolstvo. Verjamite vedno več bo potrebno dati da bomo dobili vedno manj. To se počne zadnjih 25 let in se nadaljuje. Vsako leto po malo znižujejo standarde.
Sem že kupil parcelo v Avstriji, drugo leto naredim hišo in selim podjetje, familijo žez mejo. Adijo Slovenija dosta VAS MAM.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2593080] 21.04.16 12:32 · odgovor na: 0329Softb (#2593076)
Odgovori   +    12
[0329Softb]
> Dejstvo je, da je v sloveniji upokojitvena starost v mednarodni primerjavi nizka. Zato je povsem neizbezno, da se jo dvigne.

Sam se s tem sploh ne strinjam. Mislim, da je mnogo prenizka dejansko dosežena pokojninska doba ob upokojitvi. Zgolj cca 25% trenutnih upokojencev (nimam linka do potrditve tega podatka, ujel sem ga nekje po TVju) je ob svoji upokojitvi doseglo "polno" delovno dobo, ob upoštevanju, da so se nekateri, še danes živi upokojenci, na "polno" upokojevali zgolj s 30 leti pokojninske dobe.

Seveda je za nekoga, ki na trg delovne sile vstopi pri 30tih letih vseeno, ali je upokojitvena starost določena pri 67 ali 70tih letih.

Skratka. Če bi se vprašalo mene, se o starosti sploh ne bi kaj dosti pogovarjali. Bistvena bi bila pokojninska doba. Kdor se želi "šolati" do 35tega leta, naj se "šola" ampak davek zato, ker je prespal najlepša leta svojega življenja, bo plačal v starosti.
Trenutno imamo resen problem s pomanjkanjem smiselnih sluzb - zato ima podaljsevanje dela penzionistov zelo vprasljiv efekt na splosno druzbeno blaginjo. V tem trenutku ti nic ne pomaga, ce 100.000 penzicev vrnes v delovno populacijo, ali pa ce jim penzijo zmanjsas na 200 eur. To BDP-ja ne bo dvignilo, prej ga bo znizalo. Tisti med njimi, ki bodo nekako nasli delo, bodo zgolj bolj obremenili firmo, ki bo manj konkurencna, ali pa zpravili na zavod nekoga drugega. Izravnan javni proracun za ceno hude recesije... poglej rezultate v Grciji. Pomisli kam bodo sle nase obresti na dolg, ce smo tok prbiti, da sami sebe posljemo v recesijo.

Nikakor nisem zagovornik teorije, da je bazen delovnih mest fiksen... ampak to mi nic ne pomaga, ce so trenutno dejstva taka, da se ta bazen celo krci :-)

Smisel drzave je, da premosca taka obdobja, ne pa da pusti, da pes zre psa. To lahko traja tudi celo generacijo. 20, 30 let. Ko bo to obdobje mimo, bomo videli, kaj bo. Tempo bodo narekovali Americani globalno in Svabi lokalno. Utegnemo imeti placljive magistrske programe za manikuro in sprehajanje psov. In te profile bo potrebovalo cisto resno gospodarstvo :-)

Nima smisla, da slovencki sebi odsekamo kurac, medtem ko se svetovne velesile iscejo.
macon sporočil: 12.861
[#2593081] 21.04.16 12:34 · odgovor na: crt (#2593020)
Odgovori   +    3
[crt]
mimogrede, nearly unrelated, ampak ko se ze gremo zgodovino...

tale knjiga zgleda zanimiva

There were two countries in 1577. One was a vast, mighty and magnificent empire, brilliantly organized and culturally unified, which dominated a massive swathe of the earth; and the other was an underdeveloped semi-feudal realm, riven by religious factionalism and barely able to feed its masses. Guess what! The first is India and the second is England. In 1857 it was the other way about.

www.amazon.com/India...0312428111
Japajade. Če si sposoben pet sekundnega razmisleka, lahko takoj prideš do sklepa, da to ni res. Najprej Indija ni bila noben kulturno enoten imperij (Mogulski imperij), ampak je bila severna pod nadvlado afganistanskih muslimanov, ki so pobijali Hindujce kot živino. Prav 16. stoletje je "čudovito" v tem oziru. Hindujci so se seveda stalno upirali, eni bolj uspešno (Rajputi na zahodu in jug), drugi manj. Indija je bila ravno v tem času totalna klavnica.

Anglija je ravno vstopala v severno atlantsko trgovino in na karibske otoke.
anon-163499 sporočil: 950
[#2593082] 21.04.16 12:38 · odgovor na: anon-207617 (#2593080)
Odgovori   +    10
Saj ne žre pes psa. Penzionist žre svoje otroke in še zadolžuje vnuke.
Endimion sporočil: 10.312
[#2593084] 21.04.16 12:45 · odgovor na: anon-207617 (#2593080)
Odgovori   +    4
[NemirniTujec]
Nima smisla, da slovencki sebi odsekamo kurac, medtem ko se svetovne velesile iscejo.
Nekako tako.. Bravo
crt sporočil: 27.194
[#2593085] 21.04.16 12:45 · odgovor na: macon (#2593081)
Odgovori   +    1
bom prebral knjigo, pa ti javim, kaj tocno pravi.
sopranos sporočil: 11.404
[#2593086] 21.04.16 12:50 · odgovor na: pcs (#2593075)
Odgovori   +    3
[pcs]
> [sopranos]
> > [johanj]
> > Naj mi država vrne kar sem vplačal v penzijski sklad, podpišem takoj, da ne rabim od njih nobene socijale. V penzijo grem pa, ko se bo meni zahotelo.
>
> Ja, lepo bi bilo, če bi imeli penzijski sklad. Pa ga žal nimamo.

Žal praviš?

Penzijski sklad je isto kot podjetje v državni lasti. Upravljajo ga "naši", delajo v njem le "naši", svetovalne pogodbe imajo le z "našimi" in dobavitelji so le "naši". Poleg tega je to ogromen kup denarja, zelo priročen recimo za filanje bančnih lukenj.

Zdaj pa ti meni povej, a bi res rad imel državni pokojninski sklad?

Lp,
M
Kje si prebral penzijski sklad v državni lasti?

Ok, lahko si razumel, da govorim o enem skladu. Ampak ni potrebe po tem, da bi bil eden. Jaz sem bolj govoril o tem, da je sedaj pay as you go sistem, ne pa sistem varčevanja za pokojnino v smislu naložbenih skladov.
anon-163499 sporočil: 950
[#2593087] 21.04.16 12:56 · odgovor na: anon-163499 (#2593078)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-163499 21.04.2016 12:59
[janko8]
Sklad bi sicer bistveno vplival na odgovornost vsakega upokojenca in zelo verjetno končal zgodbo o slovenskih sanjah KAKO ČIMPREJ V PENZIJO s čim manj delovne dobe. Upokojil bi se namreč lahko, ko bi imel zadostna sredstva. Problem je da tega sistema pri nas ni. Pri nas lahko uvedemo samo sistem, da otroci skrbijo za svoje starše. To bi bilo pravo razodetje kakšne pijavke trenutni upokojenci so. Me prav zanima kdo bi svoje otroke direktno prisilil naj ga živijo od 55 leta naprej. Vsi brez izjeme bi delali do 65 leta oz. dokler bi zmogli. Nihče ne bi direktno izkoriščal svojih otrok. V sedanjem sistemu pa izkoriščajo otroke in zadolžujejo še vnuke! Tako brezobrazni so penzionisti.
Fantje če je kdo prebral napisano, si lahko to razlaga tako, da so trenutni penzionist že odgriznili kurac svojim otrokom in pol kurca vnukom. Taka je približno bilanca. S podaljševanjem "prehoda" na dejanskih 65 let pa lahko tudi vnuki računajo, da bodo zgubili še preostalo polovico.
Endimion sporočil: 10.312
[#2593088] 21.04.16 12:59 · odgovor na: anon-163499 (#2593087)
Odgovori   +    2
Ne razumeš ne problema, še manj razumeš sistem, ki je problem povzročil, butaš in butaš eno te isto non stop, pa kje ti živiš no?

izgledaš ko da si oblečen v nekakšen inteligenčni kondom. Nič ne gre skozi.

BTW. Nekaj pojasnil mi dolguješ :)
anon-163499 sporočil: 950
[#2593090] 21.04.16 13:08 · odgovor na: Endimion (#2593088)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-163499 21.04.2016 13:11
Jaz mislim, da ti ne razumeš problema poštenih pokojnin, ki se ne bi razlikovale med generacijami in bi bile uravnotežene glede na zmožnosti javnih financ. Ti skropucalo od sistema prodajaš kot suho zlato, s tem da imamo 1,5 milijard luknje zaradi pijavk, ki jim ljudje kot si ti dajejo potuho.
Treba je priznat napako, ljudem pojasnit in popravit. Ne pa bluzit, skrivat in gledat kako sistem strmoglavi.
najobj sporočil: 31.920
[#2593092] 21.04.16 13:16 · odgovor na: bc123a (#2593072)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [johanj]
> nihče ne razmišlja, da s podaljševanjem upokojitvene starosti povečujemo brezposelnost med mladimi.
to je neumna logika, delati bi morali oboji. penzionist ki gre v penzijo je v sedanjem sistemu morda celo vecji strosek za drzavo (25% vsake penzije pride iz proracuna) kot mladi na sociali.
... ne, delati bi morali samo tisti, ki lahko svoje izdelke tudi nekomu prodajo ...

P.S.: forum.finance.si/?m=...223&single ...
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#2593096] 21.04.16 13:28
Odgovori   +    0
večina tistih, ki si želi družine, potrebe po več kot otroku ali dveh očitno ne čuti. Podatki statističnega urada za leto 2015 namreč pokažejo, da je v Sloveniji družin z več kot dvema otrokoma le 6,5 odstotka.
Itak je na svetu preveč ljudi.
Samo kaj, ko pa za nas niso dovolj dobri.
najobj sporočil: 31.920
[#2593097] 21.04.16 13:28 · odgovor na: Endimion (#2593088)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: najobj 21.04.2016 13:29
[Endimion]
Ne razumeš ne problema, še manj razumeš sistem, ki je problem povzročil, butaš in butaš eno te isto non stop, pa kje ti živiš no?

izgledaš ko da si oblečen v nekakšen inteligenčni kondom. Nič ne gre skozi.

BTW. Nekaj pojasnil mi dolguješ :)
... OK, butanje gor ali dol, ampak za začetek bi bilo vseeno fajn, če bi za "stare" penzioniste veljala ista(!) pravila kot za "nove", ker namreč jebeš sistem, kjer ima en penzionist skoraj duplo višjo penzijo od drugega, ker je z istega delovnega mesta v penzijo šel pač nekaj let prej ... khmm, ali pa še huje, da ima višjo penzijo od plače nekoga, ki na istem delovnem mestu še dela ...

P.S.: da zdaj slučajno ne bi kdo zagrabil za tisto "isto", ker je vsakemu normalnemu jasno, v čem je poanta ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2593103] 21.04.16 13:36 · odgovor na: najobj (#2593092)
Odgovori   +    6
[najobj]
> [bc123a]
> > [johanj]
> > nihče ne razmišlja, da s podaljševanjem upokojitvene starosti povečujemo brezposelnost med mladimi.

> to je neumna logika, delati bi morali oboji. penzionist ki gre v penzijo je v sedanjem sistemu morda celo vecji strosek za drzavo (25% vsake penzije pride iz proracuna) kot mladi na sociali.

... ne, delati bi morali samo tisti, ki lahko svoje izdelke tudi nekomu prodajo ...

P.S.: forum.finance.si/?m=...223&single ...
Ali pa storitve. In ni res, da je trg zasicen. V sloveniji ze ni. Le zelje ljudi (npr. mlade magistre antropologije modernega casa ali kaj je ze) se ne pokrivajo s tem, koliko so ljudje za stvari, ki jih rabijo, pripravljeni placati.
crt sporočil: 27.194
[#2593106] 21.04.16 13:41 · odgovor na: anon-163499 (#2593090)
Odgovori   +    4
[janko8]
Treba je priznat napako
kot je na primer tvoje napizdevanje endimiona kot baje javnosektorasa...
Endimion sporočil: 10.312
[#2593107] 21.04.16 13:43 · odgovor na: najobj (#2593097)
Odgovori   +    4
To je vprašanje pravičnosti (tudi o tem je brane že razlagal)

Ni pravično, je pa legalno.

Se lahko na glavo postaviš, a tako je.

Tudi pri zaposlenih je tako. Ko z delodajalcem podpišem pogodbo o zaposlitvi, se midva DOGOVORIVA, da bom delal toliko in toliko ur, ter dobil za to toliko in toliko plače.

šef mi lahko plačo zviša. Brez NOVEGA dogovora pa mi je ne more znižat. Ker za to potrebuje moje soglasje. sklepava aneks k pogodbi. Lahko pa mi da odpoved iz denimo poslovnih razlogov, in si na ta način zniža strošek dela. Njegova pravica, ki za sabo potegne zame še nekaj odpravnine in še česa.

Upokojenci so se vsi upokojili po VELJAVNIH pravilih. In skozi družbeno sprejet sistem upokojevanja. Roko na srce, če bi bil PAYG-o tako družbeno nesprejemljiv, bi ga ljudstvo že zamenjalo.


To kar vi pravite je nekako tako:

Kupci so kupili avto leta 2008 po ceni 20.000€. Drugi kupci pa so leta 2013 kupili enak avto po ceni 12.000€. Fuj. Ni fer. Saj je enak avto. Oni ki so ga kupili ceneje, morajo zdaj onim, ki so ga kupili dražje nekaj dat, ker so na boljšem.
anon-163499 sporočil: 950
[#2593109] 21.04.16 13:46 · odgovor na: najobj (#2593097)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-163499 21.04.2016 14:00
E bravo!
Ni pošteno, da se nekdo upokoji pri 55, drugi pa pri 65. Če oba živita do 80 ega, bo eden črpal 15 let eden pa 25 let. Tukaj gre za 66% penzije več pri prvem kot pri drugem.
Če upoštevaš, da je prvi dobil 70% odmerni odstotek, drugi pa samo 56% je razlika že 108% v korist prvega. Če upoštevaš še pokojninsko dobo, vidiš, da so razlike še večje. Potem je tu še število najboljših let, koliko dejanske pokojninske dobe ima kdo.... NEPRAVIČNOST SISTEMA JE UŠLA V NEBO. In tepci, ki skušajo vse to zakriti tukajle budalijo, da je vse ok. Jaja vse je ok, kaj pa brezposelni. Brezposelnih je skos isto penziči pa kar buhtijo. Nepravičnost penzij je pa že zdavnaj presegla 100% in tak sistem nam mora biti celo všeč. Še vrtce bomo plačali, pa trošarine, pa šole, pa 50 let delali, pa pufe odplačali.... DOBILI PA VEČ KOT POL MANJ kot trenutne pijavke.
Ne pogovarjamo se o istem avtu ampak o trenutnem ukradenem mercedesu in bodočem večkrat preplačanem fičku.
najobj sporočil: 31.920
[#2593111] 21.04.16 13:48 · odgovor na: bc123a (#2593103)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.04.2016 13:49
[bc123a]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [johanj]
> > > nihče ne razmišlja, da s podaljševanjem upokojitvene starosti povečujemo brezposelnost med mladimi.
>
> > to je neumna logika, delati bi morali oboji. penzionist ki gre v penzijo je v sedanjem sistemu morda celo vecji strosek za drzavo (25% vsake penzije pride iz proracuna) kot mladi na sociali.
> ... ne, delati bi morali samo tisti, ki lahko svoje izdelke tudi nekomu prodajo ...
>
> P.S.: forum.finance.si/?m=...223&single ...
Ali pa storitve. In ni res, da je trg zasicen. V sloveniji ze ni. Le zelje ljudi (npr. mlade magistre antropologije modernega casa ali kaj je ze) se ne pokrivajo s tem, koliko so ljudje za stvari, ki jih rabijo, pripravljeni placati.
... OK, tota www.delo.si/novice/l...-kima.html mlada magistra antropologije modernega časa sicer dela stvari, ki so jih ljudje pripravljeni plačati, ker jih rabijo, le da rahlo dvomim, da si bo s tistim denarjem ona potem lahko kupila kakšno drugo storitev, čeprav jo rabi ... khmm, ker to je namreč poanta mojega posta, ki sem ga zgoraj nalimal ...
najobj sporočil: 31.920
[#2593114] 21.04.16 13:59 · odgovor na: Endimion (#2593107)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 21.04.2016 14:07
[Endimion]
To je vprašanje pravičnosti (tudi o tem je brane že razlagal)

Ni pravično, je pa legalno.

Se lahko na glavo postaviš, a tako je.

Tudi pri zaposlenih je tako. Ko z delodajalcem podpišem pogodbo o zaposlitvi, se midva DOGOVORIVA, da bom delal toliko in toliko ur, ter dobil za to toliko in toliko plače.

šef mi lahko plačo zviša. Brez NOVEGA dogovora pa mi je ne more znižat. Ker za to potrebuje moje soglasje. sklepava aneks k pogodbi. Lahko pa mi da odpoved iz denimo poslovnih razlogov, in si na ta način zniža strošek dela. Njegova pravica, ki za sabo potegne zame še nekaj odpravnine in še česa.

Upokojenci so se vsi upokojili po VELJAVNIH pravilih. In skozi družbeno sprejet sistem upokojevanja. Roko na srce, če bi bil PAYG-o tako družbeno nesprejemljiv, bi ga ljudstvo že zamenjalo.


To kar vi pravite je nekako tako:

Kupci so kupili avto leta 2008 po ceni 20.000€. Drugi kupci pa so leta 2013 kupili enak avto po ceni 12.000€. Fuj. Ni fer. Saj je enak avto. Oni ki so ga kupili ceneje, morajo zdaj onim, ki so ga kupili dražje nekaj dat, ker so na boljšem.
... ja, ampak brez NOVEGA dogovora meni plače ne more niti zvišat, ker vedno dobim novo pogodbo o delu za podpisat, jaz pa nisem nič slišal, da morajo penzionisti ob famoznem usklajevanju (= zviševanju) penzij podpisat kakšen novi dogovor ... ja, in roko na srce jaz sploh ne govorim o družbeni nesprejemljivosti PAYG-o, ampak govorim o PAYG-o, ki ga bo ljudstvo enostavno moralo zamenjati, da bo postal družbeno sprejemljiv, ker bo v nasprotnem družbe še bolj enostavno konec, jebiga ...
Endimion sporočil: 10.312
[#2593115] 21.04.16 14:03 · odgovor na: anon-163499 (#2593109)
Odgovori   +    2
[janko8]
E bravo!
Ni pošteno, da se nekdo upokoji pri 55, drugi pa pri 65. Če oba živita do 80 ega, bo eden črpal 15 let eden pa 25 let. Tukaj gre za 66% penzije več pri prvem kot pri drugem.
Velika večina onih, ki se "upokojijo" pri 65- em, bo v obstoječi strukturi ekonomije (Tako kot jo imamo, jo imamo, in prav na hitro se ne bo spremenila), tam od svojega 57 ali 58-leta na zavodu za zaposlovanje, bodisi na čakanju na penzijo, ali pa kot klasični brezposelni. In to je enostaven FAKT, ki ga nočeš slišat. Trg dela odloča koga, kaj in kje rabi. In problem z zaposlovanjem sztarejših je trend, ki ni zgolj in samo slovenski.
Če upoštevaš, da je prvi dobil 70% odmerni odstotek, drugi pa samo 56% je razlika že 108% v korist prvega. Če upoštevaš še pokojninsko dobo, vidiš, da so razlike še večje. Potem je tu še število najboljših let, koliko dejanske pokojninske dobe ima kdo.... NEPRAVIČNOST SISTEMA JE UŠLA V NEBO. In tepci, ki skušajo vse to zakriti tukajle budalijo, da je vse ok. Jaja vse je ok, kaj pa brezposelni. Brezposelnih je skos isto penziči pa kar buhtijo. Nepravičnost penzij je pa že zdavnaj presegla 100% in tak sistem nam mora biti celo všeč. Še vrtce bomo plačali, pa trošarine, pa šole, pa 50 let delali, pa pufe odplačali.... DOBILI PA VEČ KOT POL MANJ kot trenutne pijavke.
To o brezposelnih sploh ne drži. Število brezposelnih je zelo lepo korelirano z gospodarskim ciklom. Število upokojencev pa z demografijo, ki jo sicer malce kvarijo imigracije in emigracije. Je pa res, da lahko trend upokojevanja bistveno lažje napoveš, kot pa prihodnja gibanja gospodarstva.

Bom s tabo poskusil drugače:

Imaš starše. Ali se strinjaš da je pravično, da otroci dosmrtimo svoje starše? Evo naj bo to iztočnica. Dajva to na nivoju, čeprav dvomim, da bo šlo...
anon-163499 sporočil: 950
[#2593116] 21.04.16 14:08 · odgovor na: anon-163499 (#2593109)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-163499 21.04.2016 14:10
[janko8]
E bravo!
Ni pošteno, da se nekdo upokoji pri 55, drugi pa pri 65. Če oba živita do 80 ega, bo eden črpal 15 let eden pa 25 let. Tukaj gre za 66% penzije več pri prvem kot pri drugem.
Če upoštevaš, da je prvi dobil 70% odmerni odstotek, drugi pa samo 56% je razlika že 108% v korist prvega. Če upoštevaš še pokojninsko dobo, vidiš, da so razlike še večje. Potem je tu še število najboljših let, koliko dejanske pokojninske dobe ima kdo.... NEPRAVIČNOST SISTEMA JE UŠLA V NEBO. In tepci, ki skušajo vse to zakriti tukajle budalijo, da je vse ok. Jaja vse je ok, kaj pa brezposelni. Brezposelnih je skos isto penziči pa kar buhtijo. Nepravičnost penzij je pa že zdavnaj presegla 100% in tak sistem nam mora biti celo všeč. Še vrtce bomo plačali, pa trošarine, pa šole, pa 50 let delali, pa pufe odplačali.... DOBILI PA VEČ KOT POL MANJ kot trenutne pijavke.
Ne pogovarjamo se o istem avtu ampak o trenutnem ukradenem mercedesu in bodočem večkrat preplačanem fičku.
Enostavno bo treba ljudi informirat, da je nepravičnost presegla 100%, spremenit ustavo in doseč nek bolj pravičen dogovor. Nenehno skrivanje in laganje ne vodi nikamor. Saj tisti, ki so dobili 56% že jamrajo, postopno, da se ja agonija podlaljšuje in upleni čim več.
Treba je obrnit plato in začet govorit po pravici. Vse ostalo pelje v propast.
anon-163499 sporočil: 950
[#2593117] 21.04.16 14:09 · odgovor na: Endimion (#2593115)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-163499 21.04.2016 14:14
Pa kaj lapaš o stvareh, ki niso ključne. Brezposelni in ena jajca.

Saj sem ti že razložil kakšen je pravičen sistem lahko. Skrbiš za svoje starše. Simple as that.
Lahko pa tudi pokojnine znižaš. Moji starši pravijo, da nikdar niso toliko zaslužili kolikor imajo penzije in se precej zavedajo, da dobivajo veliko preveč. Včasih so pojedli toliko kolikor sedaj stran vržejo. Folk jamra s 400 eur penzije pa nikoli niso zaslužili 700 mark pred prevzemom eur. Kar preračunaj inflacijo v tem obdobju.
Endimion sporočil: 10.312
[#2593119] 21.04.16 14:16 · odgovor na: anon-163499 (#2593117)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: Endimion 21.04.2016 14:30
[janko8]
Pa kaj lapaš o stvareh, ki niso ključne. Brezposelni in ena jajca.

Saj sem ti že razložil kakšen je pravičen sistem lahko. Skrbiš za svoje starše. Simple as that.
Lahko pa tudi pokojnine znižaš. Moji starši pravijo, da nikdar niso toliko zaslužili kolikor imajo penzije in se precej zavedajo, da dobivajo veliko preveč. Včasih so pojedli toliko kolikor sedaj stran vržejo. Folk jamra s 400 eur penzije pa nikoli niso zaslužili 700 mark pred prevzemom eur. Kar preračunaj inflacijo v tem obdobju.
Poskusi ta tvoj princip o nižanju penzij udejanit na mikro ravni. Pojdi do staršev pa jima reci, da ni pravično da dobivata tako penzijo, pa da želiš, da ti vse do njima pripadajočih 200€ nakažeta?

Ko ti uspe, se oglasi.

In ker bosta tvoja starša imela po novem pravično pokojnino, ki si jo ti vrli penis odmeril, da je pravična.

Bosta pote prišla do tebe in ti rekla, "Posluš sine, dolžan si nama pomagat"

In jim boš lepo one zneske v obliki plačanih položnic, pa kupovanja hrane in obleke, lepo dal naza...

In si naredil kaj? Iz pizde kapel'co..
anon-163499 sporočil: 950
[#2593123] 21.04.16 14:26 · odgovor na: Endimion (#2593119)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-163499 21.04.2016 14:28
Stvari se lahko rešijo. Potrebuješ uravnoteženo bilanco pokojninske blagajne in spremembo ustave. Potrebuješ enoten izračun za višino penzij... vse se bistveno bolj enostavno izračuna kot sedaj. Izplača se pa toliko kolikor je, ne pa še 1,5 milijarde zraven.
Lahko tudi skrbiš za starše, vendar se prispevki ukinejo, ddv zmanjša na polovico, trošarine... Rodnost bo takoj poskočila.
Le zamisli si sedaj partizane kako bodo razpolovili ddv.
Dejstvo je da so trenutni upokojenci več kot 100% na boljšem kot prihodnji. TO JE TREBA VSEM POVEDAT. Ne pa lagat.
Endimion sporočil: 10.312
[#2593124] 21.04.16 14:27 · odgovor na: anon-163499 (#2593123)
Odgovori   +    2
Imata tvoja starša lastno nepremičnino?
anon-163499 sporočil: 950
[#2593126] 21.04.16 14:30 · odgovor na: Endimion (#2593124)
Odgovori   +    2
Vsak ima to kar ima in vsak je odgovoren zase. To pa je nekaj novega kajne. Nič več molzenja in štrikanja. Se filozofija življenja povsem obrne v lepi naši.
Endimion sporočil: 10.312
[#2593128] 21.04.16 14:35 · odgovor na: anon-163499 (#2593126)
Odgovori   +    2
Ker če imata.. jo boš podedoval.....
anon-163499 sporočil: 950
[#2593131] 21.04.16 14:42 · odgovor na: Endimion (#2593128)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-163499 21.04.2016 14:43
Ne da se mi več s tabo. Na enostaven način sem poskušal razložiti da govorimo že več kot 2x razlikah v penzijah za ista vplačila pa nočeš priznat, da je to narobe. Mogoče bi to lahko poimenovali iznajdljivost :) da dela družbo solidarnosti. Briga me za nepremičnine, brezposelne... in ostala jajca, ki ne sodijo v to debato. Če dva plačujeta isto lahko vsak izmed nas razume, da bi morala imeti enako penzijo. Aktuarski izračuni lahko vse rešijo, samo govorit je treba o tem.
Škoda, da so ljudje že pozabili uporabljat osnovne aritmetične operacije. Novinarji na FDV jih pa itak nikoli niti niso znali uporabit.
Endimion sporočil: 10.312
[#2593132] 21.04.16 14:45 · odgovor na: anon-163499 (#2593131)
Odgovori   +    2
Sej.. maš prav.. kaj bom jaz ubogi javnosektorski kurc vedel o čem mi ti pametna buča, ki ji jaz zajedam plačo, vedel o tem...
anon-163499 sporočil: 950
[#2593138] 21.04.16 15:17 · odgovor na: Endimion (#2593132)
Odgovori   +    3
stare zamere....
Vprašanje je ali je prav, da nekdo za isto vplačilo dobi več kot 2x več penzije kot nekdo drug? Če tega ne razrešimo je vsaka beseda odveč.

Strani: 1 2 3