Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mož, ki se ni nikoli več smejal

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-185881 sporočil: 1
[#2503799] 01.03.15 11:06
Odgovori   +    8
ta tekst me je pa razočaral.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503800] 01.03.15 11:08 · odgovor na: dzoni2k2 (#2503792)
Odgovori   +    2
Spoštovani Džoni2K2, zame ni problem glede strokovne pomoči, ker sem upokojenec, ki drugim ne dela škode........če je bom potreben me bodo otroci ali vnuki že odpeljali tja, kjer mi jo bodo nudili.

Drugi problem pa sta JJ in Pahor, ki sta naredila tej državi precej škode, ker enih stvari ne razumeta oz. nista dorasla položajem , ki sta jih zasedala.

Ob premalo strokovnega znanja potrebnega za njuni funkciji.....npr. neznanje jezika pri JJ, nepoznavanje mnogih ekonomskih zakonitosti in nedojemanje posledic njihovih potez...npr. sprememba zakona JJ vlade glede možnosti zastavitve deleležev podjetij, ki jih odkupuješ, kar je om ogočilo katastrofo neslutenih razsežnosti....do odnosa do izbrisanih, na katerih nesreči je jahal SDS vrsto let in naredil veliko škodo SLO....do Pahorjevega podcenjevanja problema v bankah.....ali pa škodljivega stališča do kitajskega predloga glede proge pred leti....DANES BI BILA PROGA ŽE NAREJENA IN TO PO 3x NIŽJI CENI.....itd...itd

Teh njunih napak je toliko, da bi lahko pisal pol ure.

JJ in Pahor sta edina ex komunista na pomembnih položajih.....in kar je zanimivo, oba sta študirala na danes s strani jurišnikov iz SDS tako popljuvani FSPN.....JJ celo abrambo, kar ni mogel vsak vpisati.

Vidite , gospod, sploh ni problem , če bi jaz odklonil strokovno pomoč, ker sem neškodljiv, veliko večji problem je, da sta v politiki ta dva, ki nista dovolj kompetentna, da bi nas vodila oz. zastopala.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503803] 01.03.15 11:32 · odgovor na: anon-346706 (#2503478)
Odgovori   +    2
Spoštovana IrenaRs, malo si preberte kakšne strahotne zločine so naredil domobranci,ki so bili pod komando SS generala Roesenerja.....in še prej, ko so bili v službi italijanskega okupatorja kot MVAC in še prej VS.

Predaleč, boste rekli, predaleč v zgodovino

Aja, še cca. 4 dni pred osvoboditvijo so iz domobranskega zapora oz. točneje zapora pod komomando dom. pol. policije pod vodstvom dr. Lovra Hacina odpeljali slov. intelektualce in jih zverinsko pobili na Turjaku, da o pokolih nemočnih partizanskih ranjencev, niti ne govorim.

No, pa bom navedel novejšo zadevo . IZBRIS.

Se še spomnite kolioko let je SDS jahal na tej nesrečni in za SLO sramotni zgodbi......do kdaj?.....še par let nazaj

Vidite, zato je več kot nepreimerno nabijati zgolj v eno smer, ker je zgodovina preresna zadeva, da bi glede nje verjeli zgolj enemu vodji.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503804] 01.03.15 11:40 · odgovor na: (#2503513)
Odgovori   +    3
Spoštovana Petunija 1, pozabljate, da fant ni znal pojasniti neskladja med zakonitimi prejemki in premoženjem oz. trošenjem. In to kar velikega!!!!!

Procesna napaka....in to po 2 leth.....malo čudno mar ne....in to tam , kjer še ni bilo sodne prakse in je zato kar nekajkrat Up.sod in 1x VS dalo Klemenčiču za prav.......

Potrebno je razmišljati širše.

Kako ?

Kaj je skriti namen? Sta vsaj dva. Prvi je ta, da se je VS hotelo oprati, izbiti protestnikom pred sodiščem argument oz. vzeti veter iz jader

in drugo....vzeti Klemenčiču veter iz jader, saj se je vehementno zagnal v njihove vrtičke s spremembami zakonodaje.

Zvito, ni kaj a tega mnogi ne dojamejo, ker razmišljajo zgolj v eno smer.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503807] 01.03.15 11:53 · odgovor na: (#2503514)
Odgovori   +    2
Spoštovani gospod DENAC, res ni lepo biti nedolžen zaprt ali v puškine cevi zazrt

In samo dr. Lovro Hacin, ki je vodil domobransko in okupatorju zvesto politično policijo v LJ, je odgovoren za 6000 aretacij nedolžnih slovencev.

Malo jih je prežvelo.

Eni so nedolžni zrli v puškine cevi......mislim na tiste, ki jih je uslužno posodil SS-oficirju v Kranju, če mu je tisti hip zmanjkalo talcev.....kaj posodil, enostavno mu jih je odstopil

Drugi pa so umrli v taboriščih ali med mučenji v "podmornici"....danes je tam tudi policija in še prej milica.

Niso samo pri Jasenovcu plavala trupla po Savi, tudi pri nas so a ne samo po Savi, celo po Ljubljanici, ker se belogardističnim iz pozneje domobranskim zločincem ni ljubilo voziti do Save.Preberite si zapisnike zaslišanj prič na procesu proti dr. Hacinu.

Vidite, gospod DENAC, to se danes skuša zamolčati in se za vsako ceno spreminja zgodovino.Ali s propagando in lažmi ali s spomenki.

Kdo to počne s spomeniki?

Talibani , ISIS in naši manpulanti, ki so na spomenik v Grahovem napisali, da je to bila slovenska vojska in pri tem zamolčali, da so tam padli 3 nemški podoficirji, ki so poveljevali in da so bili pod komando SS.

Zadnjič sem našel podatek,ki govori zelo zgovorno....domobranci se oskrbujejo z sanitetnim materialom v CENTRALMEDIKAMENTLAGER WAFEN SS

Skratka, bili do del SS-a tudi dejansko in ne samo po vrhovnem šefu SS generalu Erwinu Roessenerju in danes naši talibani govorijo in v kamen klešejo "slovenska vojska ".
anon-217226 sporočil: 142
[#2503808] 01.03.15 11:57
Odgovori   +    31
No ja, pa smo zvedeli. Gustl ne bere člankov (niti v lastnem časopisu). Gustl torej ne bere. Gustl torej nima lastnega prepričanja (še posebej ne političnega), Gustl je torej tipična slovenska »ovca« (briši, Gustl, to je najbrž zate huda žalitev).

Ampak je Gustl ARBITER. On določa (in odloča), kaj je prav in kaj narobe. Kaj je žaljivo (tudi če je res). In briše in nas podučuje. Me spominja na tisto o Butacih, »če nič ne zna, bo pa za učitelja dober«.

Ja, saj razumemo. Za ljubi kruhek se vse proda. Tudi prepričanje, če ga sploh imaš. Nekateri ga sploh nimajo, ker se tako bolj splača. Trobiti v režimski rog. »Ni važno, če gre vse k vragu, mene se to ne tiče«.

Ej, Gustl. Nekaterim ni vseeno. In jim ni do smeha. Čeprav popljuvani, vztrajajo. Navsezadnje tudi za svobodo izražanja, za pravico do kritike zla. Koliko Shamanov boste še izgnali? Vas je vsaj malo sram?
anon-309034 sporočil: 730
[#2503811] 01.03.15 12:23 · odgovor na: bozo666 (#2503803)
Odgovori   +    25
Hej Bozo, preberi si knjigo Janeza Jezerška Arhipelag Goli ali pa knjigo Radovana Hrasta Čas, ki ga ni, pa boš seznanjen, kako so partizani in komunisti PO VOJNI obračunali s svojimi, t.j. s partizani in komunisti.
anon-205219 sporočil: 12
[#2503815] 01.03.15 12:35 · odgovor na: tupamaros (#2503776)
Odgovori   +    25
[tupamaros]
> [Gustl]
> > [tupamaros]
> > Admin si kar tako po svoje jemlje pravico, da postavlja nekakšna svoja pravila.

> Cigava pa?

Splošno sprejeta in ne po osebni presoji.

> Res ste eni smešni. A res ne razumete koncepta lastnine?

Ali smo smešni zato ker ne mislimo kot ti?
Hudičevo dobro razumemo koncept lastnine. Davkoplačevalci smo lastniki države.In ropajo nas že 70 let.

> Forum ni javni prostor, last Financ je. Nas prostor, nasa pravila.

Vse kar se enkrat objavi v javnosti je javno in podlega javni presoji. Javna presoja pa ni tvoja presoja. Tisto kar sam napišem je moja last in moja odgovornost. Uporabljaš besede "naš,naša". Si le zaposleni plačanec in tvoja plača je odvisna od prodaje tega kot si to domišljaš "tvojega" prostora.

> In res ste smešni s cmeranjem, da ne smete nekoga zalit. Celo ustavne pravice se vam s tem baje kršijo.

Izražanje lastnega mnenja je po tvoje smešno in cmeranje. Po moje je prav ta izjava žaljiva.

> Nihče vam ne brani komentirat. Samo zalili pac ne boste.

Vaš dohodek je odvisen od branosti,plačane naročnine, ki jo plačujemo... Posledično je tako od nas odvisna tudi tvoja plača. Jaz nikoli ne pljuvam v lastno skledo.

> In od opozorila naprej ni bilo potrebno izbrisat skoraj nic. Torej se da...

Tega stavka ne bom komentiral ker je posledica represije.

PS: Nekako mi je skoraj žal porabljenega časa za komentar, Saj ne bo nič drugače. Smo pač tako obdelana družba.

LP
Tupamaros

*****
... evo ti 5 zvezdic ker si mi prihranil čas za kometar.

Sem eden od tistih 131-15 ki niso 'plusali' tega članka.
Naročnino za Finance sem že davno opustil.
Sedaj koristim le še one gratis žetone, pa še te običajno ne porabim vseh.
Na to stran pa se vračam samo zaradi kvalitetnih komentatorjev, ki pa jih 'zaposleni plačanci' cenzurirajo po lastni presoji, ne da bi članek sploh prebrali.
Ko bodo izginili še preostali pronicljivi komentatorji tipa Shaman bom pa uganjal mazohizem raje na drugih portalih tipa Mladina, Siol, Reporter, MMC ...

Je8at ga, sem moral napisati ...
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2503819] 01.03.15 12:58 · odgovor na: tupamaros (#2503776)
Odgovori   +    20
[tupamaros]
> [Gustl]
> > [tupamaros]
> > Admin si kar tako po svoje jemlje pravico, da postavlja nekakšna svoja pravila.

> Cigava pa?

Splošno sprejeta in ne po osebni presoji.

> Res ste eni smešni. A res ne razumete koncepta lastnine?

Ali smo smešni zato ker ne mislimo kot ti?
Hudičevo dobro razumemo koncept lastnine. Davkoplačevalci smo lastniki države.In ropajo nas že 70 let.

> Forum ni javni prostor, last Financ je. Nas prostor, nasa pravila.

Vse kar se enkrat objavi v javnosti je javno in podlega javni presoji. Javna presoja pa ni tvoja presoja. Tisto kar sam napišem je moja last in moja odgovornost. Uporabljaš besede "naš,naša". Si le zaposleni plačanec in tvoja plača je odvisna od prodaje tega kot si to domišljaš "tvojega" prostora.

> In res ste smešni s cmeranjem, da ne smete nekoga zalit. Celo ustavne pravice se vam s tem baje kršijo.

Izražanje lastnega mnenja je po tvoje smešno in cmeranje. Po moje je prav ta izjava žaljiva.

> Nihče vam ne brani komentirat. Samo zalili pac ne boste.

Vaš dohodek je odvisen od branosti,plačane naročnine, ki jo plačujemo... Posledično je tako od nas odvisna tudi tvoja plača. Jaz nikoli ne pljuvam v lastno skledo.

> In od opozorila naprej ni bilo potrebno izbrisat skoraj nic. Torej se da...

Tega stavka ne bom komentiral ker je posledica represije.

PS: Nekako mi je skoraj žal porabljenega časa za komentar, Saj ne bo nič drugače. Smo pač tako obdelana družba.

LP
Tupamaros


Tekst za obvezno branje celega menagmenta Financ!
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2503820] 01.03.15 13:41 · odgovor na: bozo666 (#2503803)
Odgovori   +    23
[bozo666]
Spoštovana IrenaRs, malo si preberte kakšne strahotne zločine so naredil domobranci,ki so bili pod komando SS generala Roesenerja.....in še prej, ko so bili v službi italijanskega okupatorja kot MVAC in še prej VS.

Predaleč, boste rekli, predaleč v zgodovino

Aja, še cca. 4 dni pred osvoboditvijo so iz domobranskega zapora oz. točneje zapora pod komomando dom. pol. policije pod vodstvom dr. Lovra Hacina odpeljali slov. intelektualce in jih zverinsko pobili na Turjaku, da o pokolih nemočnih partizanskih ranjencev, niti ne govorim.

No, pa bom navedel novejšo zadevo . IZBRIS.

Se še spomnite kolioko let je SDS jahal na tej nesrečni in za SLO sramotni zgodbi......do kdaj?.....še par let nazaj

Vidite, zato je več kot nepreimerno nabijati zgolj v eno smer, ker je zgodovina preresna zadeva, da bi glede nje verjeli zgolj enemu vodji.

Dokler tale ostareli udbaš mirno pluva po forumu, je farsa kakršnokoli moderatorsko brisanje postov zaradi "nestrpnosti" ali "žaljivosti".
anon-180321 sporočil: 129
[#2503823] 01.03.15 14:14 · odgovor na: tupamaros (#2503776)
Odgovori   +    23
[tupamaros]
> [Gustl]
> > [tupamaros]
> > Admin si kar tako po svoje jemlje pravico, da postavlja nekakšna svoja pravila.

> Cigava pa?

Splošno sprejeta in ne po osebni presoji.

> Res ste eni smešni. A res ne razumete koncepta lastnine?

Ali smo smešni zato ker ne mislimo kot ti?
Hudičevo dobro razumemo koncept lastnine. Davkoplačevalci smo lastniki države.In ropajo nas že 70 let.

> Forum ni javni prostor, last Financ je. Nas prostor, nasa pravila.

Vse kar se enkrat objavi v javnosti je javno in podlega javni presoji. Javna presoja pa ni tvoja presoja. Tisto kar sam napišem je moja last in moja odgovornost. Uporabljaš besede "naš,naša". Si le zaposleni plačanec in tvoja plača je odvisna od prodaje tega kot si to domišljaš "tvojega" prostora.

> In res ste smešni s cmeranjem, da ne smete nekoga zalit. Celo ustavne pravice se vam s tem baje kršijo.

Izražanje lastnega mnenja je po tvoje smešno in cmeranje. Po moje je prav ta izjava žaljiva.

> Nihče vam ne brani komentirat. Samo zalili pac ne boste.

Vaš dohodek je odvisen od branosti,plačane naročnine, ki jo plačujemo... Posledično je tako od nas odvisna tudi tvoja plača. Jaz nikoli ne pljuvam v lastno skledo.

> In od opozorila naprej ni bilo potrebno izbrisat skoraj nic. Torej se da...

Tega stavka ne bom komentiral ker je posledica represije.

PS: Nekako mi je skoraj žal porabljenega časa za komentar, Saj ne bo nič drugače. Smo pač tako obdelana družba.

LP
Tupamaros
Če bi tale Gustl bil vsaj 10% tistega uma, za kar se ima, bi malo poškilil ocene komentarjev tistih, ki so imeli dialog z njim in svoje ustrezne ocene na to...Res je, financarji, da ste ukinili minuse pri ocenah (zaradi božotov in podobnih), še vedno je pa razlika v scontu plusov v nebo vpijoča. Najbolje, da uvedete opcijo brez komentarja in brez ocen, tako kot so navadno "zapisi o ..., za katere se na koncu pokaže, da gre za PR.
A sem koga žalil ali samo dvignil ogledalo...?
anon-208179 sporočil: 54
[#2503825] 01.03.15 15:12 · odgovor na: FIN-454644 (#2503747)
Odgovori   +    1
To je v osnovi stvar tiste generacije in ne generacij, ki niso bile zraven. Dolžnost in pravica generacij, ki so prišle kasneje je, da spoštujejo Slovenca pa če je rdeč ali bel.

Takrat so elite dosegle, da se koljemo med seboj in so nas razdelile. Tega jim več ne smemo dovoliti. Isti še vedno to počno, še danes, ker imajo od tega korist in ne zaradi takratnih žrtev.

In pa kaj ima avtor tega članka s hudo jamo? A je bil tam? A je on kriv?

Ni.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2503827] 01.03.15 15:20 · odgovor na: anon-178479 (#2503758)
Odgovori   +    18
[Aleister]
> [tekavec]
> Nemtsov je bil ravno en tak falot. Vedno negativističen, vseskozi je videl neke zarote, si izmišljeval vpletenost vlade lastne(!) države v nekakšne vojne, da mu sledijo, prisluškujejo in podobno. Aja, pa tudi avtoritete sodne veje oblasti ni preveč spoštoval. Eni politiki so res izjemno neprijazni, tako da nas njih kritika spod peresa vrhunskih tekstopiscev ne sme in ne more čuditi.

In kako ti veš, da vse kar je videl Nemcov, ni bilo res?
Jah, preberi članek, na katerega sem komentiral. Gre za vrhunskega, pronicljivega in lucidnega nadavtorja, ki ga je skrbno izbrala roka naše najbolj nadarjene, pa tudi visoko intelektualne urednice. Oba sta obenem s svojim dolgoletnim delom in trudom večkrat potrdila, da sta politično nevtralna, še zlasti pa nepristranska.

Gre torej za sozvočje avtoritet, ki jim ne moremo oporekati. In če torej oni napišejo/odobrijo besedilo, v katerem problematizirajo halucinacije neprijaznih politikov, ki se premalo smejijo in ki v ekstremno demokratičnih vladah ranga Putin/ZKS nonstop vidijo neke zarote in grožnje, je menda jasno, da to tako pač je, da so problem sodobne družbe ravno ti neprijazni in premalo smejoči politikanti, ki bi jih nujno morala nadomestiti neka poziciji bolj prijazna in smejoča opozicija, kar bi obenem pripomoglo tudi k enotnosti naroda kot takega:

...mimo se pripodita oblačka z napisom Kiselev (za Ruse) in Marcel Đr (za nas)...
anon-154207 sporočil: 7.023
[#2503829] 01.03.15 15:31
Odgovori   +    25
Hm, poznam nekega politika, ki se nikoli ni smejal in se ne smeje.
To je Milan Kučan, pa ga je čreda blejajočih do onemoglosti volila in zanj glasovala kot za najbolj priljubljeno osebnost.
Čudno no, da možicelj, ki desetletja uničuje državo in seje razdor med ljudstvom, zdaj pa uživa privilegirano nezasluženo penzijo, s svojim brezizraznim obrazom političnega spletkarja in preračunnljivca, zato nikogar od novinarjev ni zmotil.
O ja. Dotični se je nasmehnil parkrat. Zgodilo se je na predvolilnih nastopih. Vsak nasmešek mu je prinesel enih 10.000 glasov razneženih babic.
anon-154207 sporočil: 7.023
[#2503831] 01.03.15 15:36 · odgovor na: anon-217226 (#2503808)
Odgovori   +    20
[ajevsenak2]
...
Ej, Gustl. Nekaterim ni vseeno. In jim ni do smeha. Čeprav popljuvani, vztrajajo. Navsezadnje tudi za svobodo izražanja, za pravico do kritike zla. Koliko Shamanov boste še izgnali? Vas je vsaj malo sram?
Tistih, ki ne slišijo glasu vesti ne more biti sram.
Ravno zato se potrudijo, da ignorirajo svojo vest, a ta se nekoč zanesljivo oglasi...
Brazvestnežev na sedanji javni in upravljalski sceni na tone, situacija je zgolj odraz in dokaz.
anon-154207 sporočil: 7.023
[#2503833] 01.03.15 15:44 · odgovor na: anon-283914 (#2503542)
Odgovori   +    17
[Whiskey]
@Gustl, zgleda, da je avtor s svojim tekstom sprovociral večino komentatorjev. Zato bi lahko bila naša reakcija pričakovana. Dobro bi bilo, da tudi avtor prejme kak rumeni karton. Lp
Avtor bo iz določenih krogcev pohvaljen, saj je v izdatni meri izpolnil pričakovanja.
Taki nam pletejo vsakdanjik.
Pridejo pa tudi oni kdaj na vrsto, na vrtiljaku.
anon-154207 sporočil: 7.023
[#2503834] 01.03.15 15:51 · odgovor na: anon-331761 (#2503750)
Odgovori   +    15
[Milencka]
če bi štajnbuh že res rad pisal o ''moškemu, ki se nikoli ne smeje'', naj za božjo voljo piše o ''smehu'' Klemenčiča.
Jaz ga še nsiem videl smejati, a če se že- je tisto, kar se zgodfi na njegovem borazu - smeh?
Tudi Štajbuha še nsiem videl smejati. Ker tisto, ko se razpotegnejo njegove mišice na borazu in se delno razlezejo, je videti kot testo, ki ''uide'' iz sklede....
O možiceljnu, ki se nikoli ne smeje bi lahko pisal tudi o Kučanu, a kaj, ko je to tisti, ki je bil aboniran na najbolj priljubljeno osebnost vsepovsod, v kateremkoli medijo se je v tem smislu pojavil.
Da ne omenjam babic, in še koga, ki so dotičnega volili na najvišje državne finkcije, dokler se je dalo.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2503835] 01.03.15 16:26 · odgovor na: anon-48899 (#2503819)
Odgovori   +    13
[tes]
> [tupamaros]
> > [Gustl]
> > > [tupamaros]
> > > Admin si kar tako po svoje jemlje pravico, da postavlja nekakšna svoja pravila.
>
> > Cigava pa?
>
> Splošno sprejeta in ne po osebni presoji.
>
> > Res ste eni smešni. A res ne razumete koncepta lastnine?
>
> Ali smo smešni zato ker ne mislimo kot ti?
> Hudičevo dobro razumemo koncept lastnine. Davkoplačevalci smo lastniki države.In ropajo nas že 70 let.
>
> > Forum ni javni prostor, last Financ je. Nas prostor, nasa pravila.
>
> Vse kar se enkrat objavi v javnosti je javno in podlega javni presoji. Javna presoja pa ni tvoja presoja. Tisto kar sam napišem je moja last in moja odgovornost. Uporabljaš besede "naš,naša". Si le zaposleni plačanec in tvoja plača je odvisna od prodaje tega kot si to domišljaš "tvojega" prostora.
>
> > In res ste smešni s cmeranjem, da ne smete nekoga zalit. Celo ustavne pravice se vam s tem baje kršijo.
>
> Izražanje lastnega mnenja je po tvoje smešno in cmeranje. Po moje je prav ta izjava žaljiva.
>
> > Nihče vam ne brani komentirat. Samo zalili pac ne boste.
>
> Vaš dohodek je odvisen od branosti,plačane naročnine, ki jo plačujemo... Posledično je tako od nas odvisna tudi tvoja plača. Jaz nikoli ne pljuvam v lastno skledo.
>
> > In od opozorila naprej ni bilo potrebno izbrisat skoraj nic. Torej se da...
>
> Tega stavka ne bom komentiral ker je posledica represije.
>
> PS: Nekako mi je skoraj žal porabljenega časa za komentar, Saj ne bo nič drugače. Smo pač tako obdelana družba.
>
> LP
> Tupamaros



Tekst za obvezno branje celega menagmenta Financ!
Človeka najbolje spoznaš, če mu moč daš.

LP
Tupamaros
tupamaros sporočil: 3.720
[#2503841] 01.03.15 17:13 · odgovor na: anon-180321 (#2503823)
Odgovori   +    10
[yuTel]
> [tupamaros]
> > [Gustl]
> > > [tupamaros]
> > > Admin si kar tako po svoje jemlje pravico, da postavlja nekakšna svoja pravila.
>
> > Cigava pa?
>
> Splošno sprejeta in ne po osebni presoji.
>
> > Res ste eni smešni. A res ne razumete koncepta lastnine?
>
> Ali smo smešni zato ker ne mislimo kot ti?
> Hudičevo dobro razumemo koncept lastnine. Davkoplačevalci smo lastniki države.In ropajo nas že 70 let.
>
> > Forum ni javni prostor, last Financ je. Nas prostor, nasa pravila.
>
> Vse kar se enkrat objavi v javnosti je javno in podlega javni presoji. Javna presoja pa ni tvoja presoja. Tisto kar sam napišem je moja last in moja odgovornost. Uporabljaš besede "naš,naša". Si le zaposleni plačanec in tvoja plača je odvisna od prodaje tega kot si to domišljaš "tvojega" prostora.
>
> > In res ste smešni s cmeranjem, da ne smete nekoga zalit. Celo ustavne pravice se vam s tem baje kršijo.
>
> Izražanje lastnega mnenja je po tvoje smešno in cmeranje. Po moje je prav ta izjava žaljiva.
>
> > Nihče vam ne brani komentirat. Samo zalili pac ne boste.
>
> Vaš dohodek je odvisen od branosti,plačane naročnine, ki jo plačujemo... Posledično je tako od nas odvisna tudi tvoja plača. Jaz nikoli ne pljuvam v lastno skledo.
>
> > In od opozorila naprej ni bilo potrebno izbrisat skoraj nic. Torej se da...
>
> Tega stavka ne bom komentiral ker je posledica represije.
>
> PS: Nekako mi je skoraj žal porabljenega časa za komentar, Saj ne bo nič drugače. Smo pač tako obdelana družba.
>
> LP
> Tupamaros

Če bi tale Gustl bil vsaj 10% tistega uma, za kar se ima, bi malo poškilil ocene komentarjev tistih, ki so imeli dialog z njim in svoje ustrezne ocene na to...Res je, financarji, da ste ukinili minuse pri ocenah (zaradi božotov in podobnih), še vedno je pa razlika v scontu plusov v nebo vpijoča. Najbolje, da uvedete opcijo brez komentarja in brez ocen, tako kot so navadno "zapisi o ..., za katere se na koncu pokaže, da gre za PR.
A sem koga žalil ali samo dvignil ogledalo...?
Einsteinova formula I(inteligenca)=1/ego pove: Čim večji je ego temu primerno je manjša inteligenca.
Ali pa, "Človeka spoznaš, ko mu moč daš"

LP
Tupamaros
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503843] 01.03.15 18:03 · odgovor na: anon-309034 (#2503811)
Odgovori   +    1
Spoštovani gospod INAZ, pomembne so številke , torej dejstva. Poimensko je znan seznam umrlih na Golem otoku. POIMENSKO.

In glej ga zlomka.Večina jih je umrla zaradi bolezni in le nekaj jih je bilo ubitih v medsebojnih "diferencijacijah"....se razume, da se ne da zanikati, da je za te diferenciacije oz. revidiranja stališč "zaslužna" uprava taborišča.

In zdaj k bistvu, to je številkam.Samo na sv. Urhu pri LJ, so domobranci mučili in pobili nekajkrat več kot je bilo pobitih v vsem času Golega otoka.Vprašajte se koliko postojank so imeli okupatorjevi hlapci po SLO.Res, da po štev. vodi sv. Urh pri LJ a tudi drugi domobranci in prej MVAC in VS imajo dosti grehov na duši.

Ali drugi primer:

Pokol, ki ga je izvedel domobranski jurišni bataljon nad nemočnimi ranjenci v partizanski bolnici v Suhi krajini je približno enak polovici vseh umrlih
na Golem otoku- tu so všteti vsi, tudi tisti....in teh je bilo največ, ki so umrli zaradi griže.

Mimogrede, da ne boste nabijali v tri dni, ker očitno res ne poznate številk. Kar sami si preverite koliko nemcev so po sistemu Golega otoka "pobili" amerikanci......PRIMERJAVA.... vsi jadranski in grški otoki skupaj, če bi uporabili štev. umrlih kot je bil na Golem za vsak otok

In še bi otokov zmanjkalo. Eni avtorji pišejo o 900.000, drugi o cca. 1.ooo.ooo ( milijon !!!!)Lakota, žeja, griža.

No, še nekaj bolj razumljivega in hitreje dojemljivega:

Samo šef domobanske politične policije dr. Lovro Hacin je odgovoren za 6000 ( šest tisoč ) aretacij nedolžnih slovencev. Malo jih je ostalo živih.To je cca. polovica štev. vrnjenih domobrancev.

Kar poglobite se v dokumente in ne nasedajte Reporterju, SDS-u, Novi zavezi in podobnim, ki na vsak način skušajo spremeniti zgod. dejstva.

In zgodovinsko dejstvo je, da so bili domobranci pod komando SS generala Erwina Roessenerja-vojnega zločinca, da so jih oblačili in plačevali ter oboroževali nemci....in zdaj piko na I :

Sanitetni material domobranci niso dobivali v skladišču Wermachta, ampak v CENTRALMEDIKAMENTLAGER WAFEN SS

Zanimivo, mar ne in potem naši prekrojevalci zgodovine napišejo v Grahovem na spomenik, da so bili slovenska vojska. DOL PADEŠ ob takšnih nesramnih manipulacijah.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503847] 01.03.15 18:19 · odgovor na: FIN-527377 (#2503820)
Odgovori   +    2
Spoštovani gospod FIN 527377, prav hvaležen sem vam za vaš zgovoren zapis.

Pravite, da bi me morali zbrisati, ker sem nestrpen in žaljiv. Zanimivo, ni kaj.

Če nekdo pisari o npr. Golem otoku ali povojnih likvidacijah domobrancev in mu je to iztočnica za potvarjanje in pljuvanje, mu vljudno in argumentirano navedem niz dokazljivih in preverljivih dejstev, ki jih očitno ne pozna.

To je dolžnost vsakogar , ki kaj o preteklih dogodkih ve. Nekako tako kot je dolžnost prijaviti, če veš za KD.

In jaz pač vem marsikaj in potem enostransko informirani mladini navedem dejstva.

Vidite spoštovani gospod, ki ne prenese zgodovinskih dejstev, ampak mu je primerna samo resnica, ki jo forsira ena politična stranka, ki je znana po tem , da je limala dokumente skupaj, da bi kompromitirala predsednika Danila T ali trgala stran prvi list dokumenta, da bi kompromitirala Kučnana.....naj vas seznanim z zgodovinskim dejstvom, ki ga, poštneno povedano , nisem , do par dni nazaj, poznal niti jaz .

Menil sem namreč, da so se domobranci oskrbovali s sanitetnim materialom v nemškem vojaškem centralnem skladišu v LJ-torej pri redni vojski, to je Wermachtu.....NAPAKA, vsa leta sem narobe mislil.....domobrnci so se oskrbovali v CENTRALMEDIKAMENTENLAGER WAFEN SS

Vidite, gospod, to so vljudno povedana zgod. dejstva, ki jo vi razumete kot nestrpnost. Žal mi je za vas, ker potem res trpite na tem svetu, če imate takšen kriterij. V arhivu bi v hipu dobili srćni napad, če bi videli kak dokument, ki ne bi ustrezal resnici, ki jo forsira določena politična stranka.

Želim vam lep in miren ostanek dneva in to brez gneva.

Koliko manj mrtvih bi bilo, če bi nekdo indoktriniranim nemcem odprl oči in jim dopovedal, da Hitler ni BOG in da Židje, Romi in mi Slovani nismo manjvredni ljudje.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2503849] 01.03.15 18:42 · odgovor na: bozo666 (#2503843)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: FIN-527377 01.03.2015 18:44
[bozo666]
Spoštovani gospod INAZ, pomembne so številke , torej dejstva. Poimensko je znan seznam umrlih na Golem otoku. POIMENSKO.

In glej ga zlomka.Večina jih je umrla zaradi bolezni in le nekaj jih je bilo ubitih v medsebojnih "diferencijacijah"....se razume, da se ne da zanikati, da je za te diferenciacije oz. revidiranja stališč "zaslužna" uprava taborišča.

In zdaj k bistvu, to je številkam.Samo na sv. Urhu pri LJ, so domobranci mučili in pobili nekajkrat več kot je bilo pobitih v vsem času Golega otoka.Vprašajte se koliko postojank so imeli okupatorjevi hlapci po SLO.Res, da po štev. vodi sv. Urh pri LJ a tudi drugi domobranci in prej MVAC in VS imajo dosti grehov na duši.

Ali drugi primer:

Pokol, ki ga je izvedel domobranski jurišni bataljon nad nemočnimi ranjenci v partizanski bolnici v Suhi krajini je približno enak polovici vseh umrlih
na Golem otoku- tu so všteti vsi, tudi tisti....in teh je bilo največ, ki so umrli zaradi griže.

Mimogrede, da ne boste nabijali v tri dni, ker očitno res ne poznate številk. Kar sami si preverite koliko nemcev so po sistemu Golega otoka "pobili" amerikanci......PRIMERJAVA.... vsi jadranski in grški otoki skupaj, če bi uporabili štev. umrlih kot je bil na Golem za vsak otok

In še bi otokov zmanjkalo. Eni avtorji pišejo o 900.000, drugi o cca. 1.ooo.ooo ( milijon !!!!)Lakota, žeja, griža.

No, še nekaj bolj razumljivega in hitreje dojemljivega:

Samo šef domobanske politične policije dr. Lovro Hacin je odgovoren za 6000 ( šest tisoč ) aretacij nedolžnih slovencev. Malo jih je ostalo živih.To je cca. polovica štev. vrnjenih domobrancev.

Kar poglobite se v dokumente in ne nasedajte Reporterju, SDS-u, Novi zavezi in podobnim, ki na vsak način skušajo spremeniti zgod. dejstva.

In zgodovinsko dejstvo je, da so bili domobranci pod komando SS generala Erwina Roessenerja-vojnega zločinca, da so jih oblačili in plačevali ter oboroževali nemci....in zdaj piko na I :

Sanitetni material domobranci niso dobivali v skladišču Wermachta, ampak v CENTRALMEDIKAMENTLAGER WAFEN SS

Zanimivo, mar ne in potem naši prekrojevalci zgodovine napišejo v Grahovem na spomenik, da so bili slovenska vojska. DOL PADEŠ ob takšnih nesramnih manipulacijah.
Jurišna enota redovnic svete Klotilde je dokumentirano po agentu bozotu avgusta 1943 v Potočki zijalki posilila in poklala ( v poljubnem vrstnem redu) 132 klenih revolucionarjev, slovenskih rodoljubov. Junija 1945 jih je v imenu ljudstva doletela pravična kazen. Smrt fašizmu, svoboda narodu!
anon-356165 sporočil: 3
[#2503858] 01.03.15 19:48 · odgovor na: anon-125294 (#2503463)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 01.03.15 18:53
Tako je, enako mislim !
ivon sporočil: 1.349
[#2503862] 01.03.15 19:54 · odgovor na: tristoK (#2503568)
Odgovori   +    16
Uredništvo, kaj vam je bilo, da ste objavilo to kolumno?
Nekaj tako nizkotnega ne najdeš tudi v sobotni prilogi Dela ne, od Ježa ali Markeža. Z vsebino članka se celo strinjate, saj ste priložili fotografijo, ki naj bi vsebino članka potrjevala. Dovolj imate slik v arhivu, kjer se Janša smeje, bi dalo članku vsaj nekaj relativnosti.
Prosim za opravičilo bralcem.
Pravzaprav že nekaj časa ne berem več tega avtorja. Včeraj sem kliknila, saj mi je ostalo kar nekaj brezplačnih člankov.
In. Nihil novum, pravzaprav postaja oseba S., čeprav se dela brezbrižno, vse bolj nesramna, prikrito sovražna, pravzaprav hujskaška do Janeza Janše, ki ni kdorkoli!
In sem se spomnila na ministra Klemenčiča, ki je na neki seji parlamentarne komisije o kršitvah sodnikov-ustave (sem bila prisotna), cinično in sarkastično začel svoj govor: Brez cinizma in sarkazma, brez cinizma in sarkazma, sicer cenim profesorja Šturma, toda ......

Res je, ker avtor-oseba S nima vesti, bi jo moral imeti urednik, ki je kolumno objavil in se nam bralcem, ki smo večinsko napisali negativno kritiko ne le besedila, ampak tudi osebe, ki tako piše, OPRAVIČITI!
anon-169261 sporočil: 1.078
[#2503863] 01.03.15 19:56
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-169261 01.03.2015 19:56
Našega starega očeta (dedka) vnuki nismo nikoli vedeli se smejati.
Povedano nam je bilo, da od takrat ko se je vrnil iz vojne leta 1918.
Nismo vsi ljudje taki, pa tudi politiki ne, da bi vedno hodili na okoli
nasmejani.
Če pa te nekdo neprenehoma preganja 25 let pa sploh ne.
Ko bi bilo tega preganjanja že vendar enkrat konec. Ampak politični mlini
še kar meljejo in meljejo.
Represivni organi države njemu pregledujejo račune za elektriko in nakup
avtomobila, državljani pa pokrivamo milijarde za bančne luknje pa "nikome
ništa". NI dovoljeno razkriti posojilojemalcev, ne posojilodajalcev.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503865] 01.03.15 20:17 · odgovor na: (#2503854)
Odgovori   +    1
Spoštovani gospod ACTION, ja, to je v Grahovem , kjer se je vodila borba v urbanem okolju, domobranci in njihovi šefi, 3 nemški podoficirji, so se branili iz utrjene hiše.....niso se hoteli predati....v boju se je uporabilo tudi težje orožje, ker se ni dalo brez žrtev približati domobranski postojanki.

Partizanske granate iz neposredne bližine so naredile masakr, potem se je požar širil, tako da mnogi, ki so zgoreli, so bili že prej v sekundi mrtvi, saj so granate in mine trgale ude.....


Kdo se vsaj malo spozna na borbo iz take bližine, mu je jasno, da domobranci ne morejo dolgo zdržati, ker bo stavba hitro zagorela.

Vidite, to je resnica o tem, češ da so ga vrgli v ogenj. Tako kot mnogi, je tudi on zgorel mrtev, saj je bilo nemogoče preživeti čiste zadetke granat in min direktno skozi okno.

Možno je sicer, da ga je zadela kakšna krogla, vendar je 1000x večja možnost, da so bili drobci granat in min, ki so eksplodirale v prostoru saj so priletele skozi okno.

Tudi, če je zgorel živ.....kar je možnost 1 proti 1000 ob takem številu granat, je zgorel v bitki.

Njegova tragika je, da se je sploh pridružil posadki domobrancev, ki je bila pod komando nemcev.Kaj nemcev, bili so v ustroju zločinskega SS-a.

Vidte, danes pišejo na spomenik, da je to bila slovenska vojska, ki so jo pobili komunisti, Smešno, res smešno. V obeh partizanskih enotah je bilo le nekaj komunistov, velika večina partizanov pa je bila vernih.

Ne napišejo pa na spomenik, da so v goreči postojanki padli tudi šefi domobrancev, to je 3 nemški podoficirji.....zakaj teh 3 nemcev niso vklesali na spomenik, pa si sami odgovorite.

Prav tako si sami odgovorite kaj pomeni dejstvo, za katerega tudi sam nisem vedel do kak dan nazaj,da se z sanitetnim materialom niso oskrbovali v skladišču Wermachta, ampak v CENTRALMEDIKAMENTENAPOTEKE WAFEN SS

Torej niso spadali pod SS generaala zgolj formalno, ampak so bili vpeti v strukturo zloglasnega SS-a tudi dejansko.

Vidite in danes politikanti iz NSZ pišejo o slov. vojski. Grozljivo bi bilo že to, če bi spadali pod Wermacht, kaj šele to, kar je bilo dejansko, da so spadali pod SS generala.

Njihov šef SS-general Erwin Roessener je bil po vojni kot vojni zločinec obsojen na smrt .
anon-346706 sporočil: 167
[#2503869] 01.03.15 22:07 · odgovor na: FIN-527377 (#2503820)
Odgovori   +    6
Če take, ki se na komentarjih drugih "futrajo" , ne zrihtajo tisti, ki so kakor pravijo "zadolženi" po službeni dolžnosti, jih je treba izstradat oziroma ignorirat, drugače se bodo še naprej "futrali".
anon-106853 sporočil: 1.122
[#2503871] 01.03.15 22:37 · odgovor na: (#2503870)
Odgovori   +    12
Imam vprašanje za tiste, ki bozota še niste fliknili na šit listo...Kaj vas žene, da se spuščate v dialog z njim?

Res ni žaljiv, je pa poln laži, ki jih preko vašh dialogov trosi naokoli. In šef Bufeta Pr' Franklu ga lepo pusti pri miru :P
bozo666 sporočil: 3.026
[#2503874] 01.03.15 22:41 · odgovor na: (#2503870)
Odgovori   +    0
E, AKCION, AKCION, vi ste pa res en patron.......nejeverni Tomaž...ali...zaslepljeni Tomaž.

Vse kar sem napisal lahko kar hitro sami preverite.....od štev. komunistov v obeh brigadah.....do nemškega poročila o njihovih ubitih podoficirjih

Sicer pa si poglejte katoliškega Slovenca....19....20 in še posebej 21.4.1944....

Lahko si preberete tudi liberalni časopis JUTRO.....iste datume.

Če pa ste zelo vedoželjni si preberite rdečega Poročevalca iz meseca maja 44


Ker pa ste nejeverni Tomaž vam priporočam Belogardizem.....ponatis po 50 letih , Založba Ciceron in celo vrsto starejših knjig

Najboljše pa je , da si preberete mnoge dokumente iz arhivov....od italijnskih , nemških, partizanskih in domobranskih.

Sicer pa slike povedo več kot strani teksta.

Začnite z časopisiiz tistega časa in to katoliškimi, ker levim najbrž ne verjamete.
anon-205219 sporočil: 12
[#2503875] 01.03.15 22:42 · odgovor na: anon-106853 (#2503871)
Odgovori   +    0
[Tejči.]
Imam vprašanje za tiste, ki bozota še niste fliknili na šit listo...Kaj vas žene, da se spuščate v dialog z njim?

Res ni žaljiv, je pa poln laži, ki jih preko vašh dialogov trosi naokoli. In šef Bufeta Pr' Franklu ga lepo pusti pri miru :P
Morda zato ;-)
mathworld.wolfram.co...umber.html

Strani: 1 2 3 4 5 6