3 ure
HSE povečuje sončno elektrarno Prapretno za štirikrat in dodaja hranilnike
3 ure
Mejnik za sončno energijo: v dveh letih podvojitev zmogljivosti na dva teravata 2
3 ure
Retailers Weigh Putting Radio-Emitting Threads Into Clothes to Curb Thefts
5 ur
(Top 101) Spoznajte največja in najboljša podjetja slovenske logistike in transporta
11 ur
Volkswagen in Rivian v skupni projekt, vreden dobrih pet milijard evrov
11 ur
Carrie – robot, ki bo v prihodnosti dostavljal blago na zadnjem kilometru
12 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Razvoj novega izdelka: če se izdelek ne obnese, ga raje opustite
16 ur
Middle Powers Will Make a Multipolar World
16 ur
Ameriška inflacija oktobra 2,6-odstotna
16 ur
Ali skrbite za naslednike? Kako to počnejo v Danfossu, NLB in Lidlu
17 ur
(Nov projekt Finančne šole za mlade) Finančna zvezda: od mladih finančnikov do prihodnjih poslovnežev (PRO)
17 ur
Dobra novica: 70-milijonska naložba Palfingerja v Ormožu
17 ur
Kakšen avtoelektrični prestiž so si zaželeli za šefa v državni GEN energiji 4
17 ur
Madžari usklajujejo ceno e-vinjet v 2025 z letošnjo inflacijo
18 ur
Strma rast prodaje e-avtov v svetu, skromna v Evropi 2
18 ur
Nemški BioNTech kupuje kitajski Biotheus za slabo milijardo dolarjev
18 ur
Milijonski dolg, Zavod RIS Dvorec Rakičan gre v stečaj 1
18 ur
Ajdovski sladoledar Incom v drugo izdajo obveznic: kako posluje?
18 ur
Korak v prihodnost: slovenska podjetja na globalnih prizoriščih za tehnološke inovacije (Oglas)

Strani: 1

anon-9013 sporočil: 5.146
[#4615] 23.09.06 17:43
Odgovori   +    0
Zanimivo, da (si) tujina odpoved Drnovškovih potovanj in drugih predsedniških aktivnosti do konca leta, razlaga povsem drugače, kot to prikazuje slovenska aktualna oblast. In tu ne gre samo za španske vire. Tako,

Herald Tribune International 20.09.2006 v članku:

Slovene presidnet Janez Drnovšek (DerNOWshek) to limit foreign trips after Cabinet rejects funding ,

zapiše, da je slovenski predsednik prekinil del svojih predsedniških aktivnosti zato, ker mu slovenska vlada ni odobrila sredstev za izvajanje predsedniške funkcije.


Dan kasneje, 21.09.2006 El Pais (medij se reklamira z 10 milijoni bralcev) v članku z naslovom:

El Presiente no tiene dinero (Predsednik nima denarja) , piše:

Janez Drnovsek anuncio ayer que no podra efectuar la visita de Estado que tenia previsto realizar a Espana porque no tiene dinero. La explicacion resulta contradictoria con una contabilidad nacional que registra 14.000€ renta per capita.

El Pais, torej seznanja svoje 10 milijonsko občinstvo, da slovenski predsednik ne more priti na predvideni uradni obisk v Španijo, ker nima denarja. Komentar, ki ga ta ogromni, po vsem svetu segajoči, španski medij priobči v nadaljevanju, pa je totalno uničujoč za Janševo zunanjo politiko. El Pais namreč pravi, da je uradna razlaga odpovedi Drnovškovega obiska v Španiji v popolnem nasprotju s finančnimi zmožnostmi države Slovenije, ki razpolaga z letnim proizvodom 14.000€ per capita in s tem namiguje na notranje politične spore v Sloveniji, ki na tako ekstremne načine segajo tudi v tujino.

Nobena država se pač v državi gostiteljici, in širše v tujini, ne sme tako osramotiti, da bi se državniški obiski odpovedovali zaradi pomanjkanja denarja. V kolkor pride do take diplomatske deformacije, je krivda v normalnem svetu seveda jasna, to je, samoumevno se krivdo vidi v delovanju zunanjega ministra in premiera.

Vendar, v Sloveniji je že dolgo znano, da pametni težko prihajajo do besede. To se je povsem jasno videlo v času zakulisnega delovanja Milana Kučana in se enako dobro vidi tudi danes, ko je na oblasti Janez Janša.

Torej, nikakor ni bila o problemih Drnovškovega potovanja v Španijo pisal samo, pri nas največkrat citirani španski spletni portal ABC.es , ko je bil 14.09.2006 priobčil:

La falta de fondos obliga al presidnete esloveno a viajer a Espana en coche. , oziroma, presahnitev virov je slovenskega predsednika prisilila v potovanje v Španijo z avtomobilom.

Očitno zunanji minister Rupel sredstva davkoplačevalcev tako hitro zajema s preveliko žlico (ni se pač rodil s srebrno v ustih, kot se je Enfrice), da je povsem izgubil razsodnost, kolikor je je seveda kdaj imel. Tudi, če jo je kdaj res imel, pa je več kot očitno, da je nikoli ni znal izraziti, saj je znano, da zunanji minister Rupel ni sposoben tekoče povedati treh stavkov in bi bil torej na preizkusu delovne sposobnosti neuspešen tudi, če bi iskal samo službo prodajalca v Mercatorju.

Oboroženi s poznavanjem Ruplovih sposobnosti in dogajanjem na ljse in tujih borzah, tudi vemo, da Ruplovi možgani ne prenesejo kompliciranega mišljenja. Tako je bil po Ruplovi intervenciji skupaj z obarvanim veleposlanikom ZDA Lek prodan Novartisu za več kot polovično ceno. Če Rupel ne bi interveniral (se še spomite Rupla, ki se je prvi dan javne objave nameravne prodaje Leka, skupaj z obarvanim veleposlanikom ZDA, vozaril med Lekom, zunanjim ministrstvom in ameriškim vleposlaništvom), Lek takrat ne bi bil prodan.

To pomeni, da nori geograf, ki je kasneje falil vrednost zavarovalnice Triglav za več kot 50 procentov, Leka ne bi bil mogel prodati.

Tako bi, če Slovenija ne bi imela zunanjega ministra s skisano pametjo, Lek prodajali šele sedaj. In to po ceni preko 450.000 SIT. Rupel je torej skupaj z obarvanim veleposalnika ZDA, vsakega investiroja v LEKA, samo v nekaj letih, pri vsaki delnici, okradel za 350.000SIT. Investitorje v LEKA po sili razmer, to je certifikatarje, je bil Rupel okradel za dober avtomobil srednjega razreda (BMW, Mercedes, Volvo,...), investitorje, ki so LEKA kupovali po začetnih vrednosti na ljubljanski borzi, ob prodaji pa pridobili 9.5 kratnik, je bil Rupel okradel za bistveno več. Dosegli bi namreč 40.9 kratnik svoje začetne investicije, oziroma, po Ruplovi banditski zaslugi so dobili samo dobrih 23 procentov možnega večkratnika. Torej, pravim investitorjem v LEKA sta slovenski zunanji minister in obarvani veleposlanik ZDA pokradla več kot 3/4 vrednosti njihove investicije. Na najslabšem pa so bili delavci Leka, saj so ob prislini prodaji dobili 21 kratnik začetne investicije, lahko pa bi dobili, če slučajno ne bi imeli zunanjega ministra s pastirsko pametjo, 90 kratnik.

Znano je tudi, da je bil zunanji minister Rupel večkrat izjavil, da se ON s tako primitivnimi zadevami, kot je gospodarstvo, ne ukvarja. S težavami Slovencev v tujini se zunanji minister Rupel tudi ne ukvarja. S čim pa se potem zunanji minister Slovenije Dimirtij rupel ukvarja?

S poležavanjem in popivanjem v najdražjih hotelih sveta, na stroške davkoplačevalcev, morda? Z nemarnim gobezdanjem in pobalinskim odnosom do državljanov in davkoplačevalcev pa zagotovo.

Enfrice.
anon-94166 sporočil: 2.855
[#4617] 23.09.06 18:57 · odgovor na: anon-9013 (#4615)
Odgovori   +    0
Zanimiv komentar. "Gostujoče pero" je prepričan, da so v tujini podobne ovce kot v Sloveniji ter da niso sposobni sami oceniti in analizirati pravih vzrokov Drnovškove odpovedi. Kakšno podcenjevanje....
anon-86509 sporočil: 2.820
[#4619] 23.09.06 21:15 · odgovor na: anon-9013 (#4615)
Odgovori   +    0

enfrice wrote:
S čim pa se potem zunanji minister Slovenije Dimirtij rupel ukvarja? S poležavanjem in popivanjem v najdražjih hotelih sveta, na stroške davkoplačevalcev, morda? Z nemarnim gobezdanjem in pobalinskim odnosom do državljanov in davkoplačevalcev pa zagotovo. Enfrice.
Misterij je samo v tem, kako ta požrtni, gobezdaški hohštapler, z iq-jem povprečne slovenske bukve, vedno znova uspe hvatati krivine političnega preživetja?!?
Otac
anon-45015 sporočil: 760
[#4630] 24.09.06 10:05 · odgovor na: anon-86509 (#4619)
Odgovori   +    0
V času javne razprave o spremebah davčnih zakonov, je "primer drnovšek" glede proračunske discipline kar pravšnji za nas davkoplačevalce, saj je jasno, da je potrebno začeti varčevati in se gospodarno obnašati z denarjem nas davkoplačevalcev, na vrhu tako materialno-dejansko kot z osebnim zgledom. Seveda je potrebno tako kot "drnovška" proračunsko disciplinirati slehernega proračunskega porabnika in tako CELOTNI PRORAČUIN na odhodkovni strani.
Saj pravi problem naše "davčne reforme" je na strani kako država troši naš denar-denar nas davkoplačevalcev. O tem se ob sedanji obravnavi takorekoč ne govori, ampak se govopri samo o tehniki in metodologiji pobiranja davkov.
Lp, M.S.
anon-94581 sporočil: 1.391
[#4632] 24.09.06 10:36 · odgovor na: anon-86509 (#4619)
Odgovori   +    0
Sanjam rešitev bi bila referendum:  Rdeči karton obema v politiki.

Strani: 1