Strani: 1

premza sporočil: 4.276
[#2210622] 05.09.13 23:39
Odgovori   +    32
Zadnja sprememba: premza 05.09.2013 23:54
Ko mi bo kaka pokojninska družba znala pojasniti, kako bodo čez tridest let izračunali mojo pokojnino bom premislil in se mogoče zavaroval, dokler pa mi prodajajo mačka v žaklju, mi kaj takega niti na kraj pameti ne pade.
Tudi država, ki vsakih par let spremeni politiko obdavčevanja pokojninskih rent, ni najboljši garant za prihodnost.

Če ste danes mladi in hočete kdaj imeti pokojnino je beg iz te zavožene vukojebine edina racionalna odločitev.
Tudi varčevanje na lastno pest ne pomaga, dokler bodo razni Lukšiči lomastili okoli. Nikoli ne veš, kdaj bo "demokratični socializem" demokratično nacionaliziral tvoj tretji steber. Prvi je že nacionaliziran, druega bodo nacionalizirali v naslednjih 5 letih, tretji pa pride na vrsto skupaj z nacionalizacijo bančnih vlog čez 7 let.
Mogoče kako leto gor ali dol, bo treba vprašat Lukšiča za točne datume.
anon-248322 sporočil: 1.501
[#2210695] 06.09.13 07:58
Odgovori   +    7
Kakšni strokovnjaki so si enotni, koliko je potrebno varčevati. To je še zadnji v vrsti nategov. Velika verjetnost je, da čez 20 let javne pokojnine skorajda ne bo oz. bo realno vredna okoli 10% današnje, kar bo v raznih pokojninskih skladih, ki nalagajo v državne obveznice, pa bo tudi vredno okoli 10% današnje verjetnosti. Zakaj?

Poglejte kaj se dogaja v svetu zadnjih 5 let. Še malo pa bodo Američani izplačevali obveznice direktno iz tiskarne. In koliko bo tisti denar direktno iz tiskarne vreden? Slovenci imamo izkušnjo izpred 20 let, kako se to naredi in kako to izgleda. Takrat smo na veliko menjavali dinarjev marke, kaj pa sedaj? Je sploh kakšna valuta, ki je ne želijo devalvirati?

No naj se vsak poigra z miselnim eksperimentom, kaj če bo njegova pokjnina samo 10% obljubljene.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2210697] 06.09.13 07:59
Odgovori   +    15
Tole mi bolj diši po PR članku, kot pa resni analizi. Torej naj uredništvo Financ članek tako tudi označi!
Najbolj sporen v "članku" je pojem javna pokojnina. Ne, moja pokojnina ni javna pokojnina, je moja, sam jo plačujem, zraven pa še nekomu, ki ne dela ali pa dobiva neke bolj ali manj neopravičene privilegije. Sicer pa nikjer ne piše, da je naš samoupravni pokojninski sistem popolnoma neprimerljiv z drugimi evropskimi sistemi.
anon-256706 sporočil: 2.499
[#2210700] 06.09.13 08:05
Odgovori   +    4
Čakam na predlog: v penzijo lahko greš 5 let pred smrtjo.
Vse to o penzijah je blef. Denarja je na svetu veš kot kadarkoli doslej. Le nič vreden ni, pa krivično je porazdeljen.
Rešitev bi torej bila: ohraniti vrednost denarja in pravična razdelitev. Na tem bi bilo treba delat.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2210706] 06.09.13 08:20
Odgovori   +    5
"Upokojitvena starost 65 let je ta hip nekaj normalnega"
V Sloveniji pomeni upokojitvena starost 65 let norčevanje iz državljanov, ker je pričakovana doba zdravega življenja povprečnega Slovenca komaj 54 let.

V članku Financ z naslovom Tisoč petsto milijonov smo prebrali: "Evropski statistični urad (Eurostat) je namreč izračunal, da je pričakovana doba zdravega življenja povprečnega Slovenca za kar osem let (sic!) krajša od evropskega povprečja in namesto 62 znaša zgolj 54 let."
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2211021] 06.09.13 13:23
Odgovori   +    2
Od povprečne neto plače cca 980E, gre za pokojninsko varčevanje cca 300E mesečno. 300x12x 40 let = 144.000E Če ne računam nobenih obresti v 40 letih je to 1.200E mesečne pokojnine za povprečno dobo 10 let. Življenska doba moškega je cca 71 let, ženske 79let. Če vzamemo povprečje 75 let pomeni, da je povprečno državljan prejema pokojnino 10 let.

Torej, če bi 300E dal v banko z 0% realnimi obrestmi ( nominalno recimo 2.5% ) bi imel 1.200E pokojnine. Če daš to v upravljanje slovenski državi boš dobil 400E ( sedaj cca 550E ).

To je nateg kolosalnih razsežnosti in edina rešitev je sprememba kretenskega generacijskega pokojninskega sistema, ki ga ima cela EU ( vendar so tam vsaj pošteno delali ) v sistem z individualnimi računi. Vsak naj špara zase in kolikor prišpara toliko ima. Če ne prišpara dovolj naj pač dobi neko socialno podporo.

Problem pri nas je, da so si umsko zaostali upokojenci dovolili navoziti 200.000 upokojencev iz bivše juge, ki v sistem niso plačevali oz. nekaj od tega je Slovencev, ki so šli v pokoj bistveno predčasno.
In takšni se sedaj pasejo na denarju tistih, ki so celo življenje pošteno plačevali. Za to so si upokojenci krivi sami saj še kar naprej kot ovce brez možganov podpirajo Desus in tisto ženšče ( sem pozabil kako se piše ), ki so zagovarjali pravice vsem tistim, ki v blagajno niso vplačevali.
anon-138568 sporočil: 477
[#2219723] 16.09.13 21:06
Odgovori   +    0
Ne me je..t. Dajte mi denar z revalorizacijo, ki sem ga vplačeval 40 let pa ne bom nobenemu v breme. Še brezposelne otroke bom lahko vzdrževal.

Strani: 1