Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kolikšen je dejansko državni dolg Slovenije?

Strani: 1 2 3 4

anon-17378 sporočil: 8.998
[#1062880] 15.01.11 08:00 · odgovor na: anon-104578 (#1062287)
Odgovori   +    5
[DerlinK]
SLOVENSKI DAVKOPLAČEVALCI MORAMO TAKOJ V AKCIJO:
1. Nemudoma je treba ustaviti delovanje PARLAMENTARNE KLEPTOKRACIJE v Sloveniji: doseči TAKOJŠEN ODSTOP Pahorjeve vlade in vložiti ovadbe zoper celotno Pahorjevo rokovnjaško tolpo
2. Zahtevati od Državnega zbora TAKOJŠNJO RAZGLASITEV LUSTRACIJE vseh nekdanjih(pred 1990) FUNKCIONARSKIH IN KARIERNIH komunistov in njihovih naslednikov ter preoblečencev - tudi zoper Janšo, Rupla in podobne, ki so karierno bili odvisni od ZKS!
3. Zahtevati od DZ, da imenuje TEHNIČNO VLADO, sestavljeno iz strokovnjakov mlajšega rodu, tistih, ki niso karierno bili odvisni od negativne selekcije ZKS in njene Udbomafije! Prednost dati strokovnjakom slovenskega rodu, ki delujejo v tujini in niso bili okuženi z udbomafizmom!
4. Pospešiti vse postopke ZOPER STORJENI GOSPODARSKI KRIMINAL, kaznovati krivce in jim zapleniti premoženje, ki ga je treba vrniti tja, od koder je bilo naropano.
5. Od nove TEHNIČNE VLADE zahtevati takojšnje ekonomske ukrepe (prodaja NLB, NKBM), gospodarske (prodaja vseh državnih lastniških deležev v podjetjih, ki presegajo procent varnostnega deleža) in s tem prekiniti skrito, netransparentno delovanje kleptokracije v škodo davkoplačevalcev in države.
6. Vpeljati in izpeljati nujne reforme, ki jih bo uvedla TEHNIČNA-STROKOVNA VLADA in NE BODO služile zaščiti interesov ter bonitet kleptokratskega režima.
7. Takojšnja odpustitev vseh neuporabnih funkcionarjev, svetovalcev in uradnikov, ki so prisesani na državno blagajno kot PRIVILEGIRANCI za nedoločen čas in parazitirajo. Prav tako ODPUSTITI vse parazite parazitov pri državnem proračunu.

*****

... za začetek. Pozabil si na sodni sistem, ki ga je treba postaviti na novo, iz nule.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1062885] 15.01.11 08:21 · odgovor na: anon-190916 (#1061452)
Odgovori   +    1
[ibisibis]
Pa kako je lahko podatek o državnem dolgu tajen. V resnih državah je namreč državni dolg in zgornja dovoljena meja zadloževanja države predmet razprave in odločanja parlamenta. To je recimo zapisano v finski ustavi:

"Section 82 State debt and guarantees
(1) The incurrence of State debt shall be based on the consent of the Parliament, which indicates the maximum level of new debt or the total level of State debt.
(2) A State security and a State guarantee may be given on the basis of the consent of the Parliament."

Naša ustava pa govori nekih socialnih pravicah in podobno o najbolj bistveih stvareh kot je nadzor in omejevanje zadolževaja pa lahko odločajo višji uradniki, ki so pod direktnim vplivom interesnih skupin, ki iščejo svojo rento iz državnga proračua.
Prav zato je potrebna sprememba ustave izpred dvajsetih let in to s še drugimi nujnimi spremembami pomeni "drugo republiko", nov začetek.
Je pa veliko vprašanje, ali smo po dveh desetletjih izkušenj s sistemom sposobni sploh kaj spremeniti? Najbrž ne, saj bi tako ali drugače morali dregniti ob trdno zapečene privilegije, ki zdaj prehajajo že v roke vnukov tistih, ki so si jih omislili.

Alternativa je nadaljevanje partijskega cesarstva, v katerem živimo že od 1945, dokler se ne podre samo od sebe zaradi tepeža okoli praznega korita.
Ni izključena niti pomoč sosedov, da "odpravijo stare povzročene krivice", ko se razmere primerno umedijo.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1062900] 15.01.11 08:41 · odgovor na: anon-220749 (#1061463)
Odgovori   +    2
[MinZaRes]
Letno gre za pokojnine 3-4 mrd €, obveznosti do preteklih zasegov v pokojninsko ponzi shemo so potem okoli 75 mrd € (ob tem da od 75 mrd € preteklih zasegov ni na računih niti enega centa), če se to prišteje na javni dolg hitro postane jasno kaj je ostalo od "zgodbe o uspehu". Mojih depozitov tudi ni v "naših", bankah, zihr ne nameravam po nočni seji stati pred izpostavami nacionalnega interesa in s transparenti zahtevati dostop do svojega denarja, ko bo ta v "višje namene" zasežen.
"Mojih depozitov"?
Tukaj gre za totalno pomoto - ne pozabit, da v podalpju ne obstaja nič v obliki denarja ali sploh kapitala, kar bi bilo zares nedotakljivo "moje". Lastnina je v teh krajih še vedno predvsem "družbena", "naša", "državna", kakorkoli že to imenujemo, vse ostalo je le privid, slepilo.

Država je že davno oropala sklade in je vloženi denar brez problema zapravila za svoje namene, okradeni vlagatelji, recimo penzijski zavarovanci, se lahko s protesti obrnejo na sončno upravo. Država tega denarja nikoli ne bo vrnila v sklad, zavarovancem, dejanskim lastnikom. Ti so pač samo ena od molznih krav.
To je pravo bistvo "socialne države" - vsem vzeti zasluženo, potem pa vsi na "sociali".
V to smer "podružbljanja" kar lepo napredujemo, saj je izjem, ki imajo še kaj resnično svojega, vedno manj.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1062901] 15.01.11 08:45 · odgovor na: anon-151429 (#1061505)
Odgovori   +    2
[RAFAELUS]
Smo v riti, hvala finance za informacije in najboljš je da si kupim štrik !!!
Čimprej, predvidena je hitra rast cen štrikov :)
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1062916] 15.01.11 09:05 · odgovor na: anon-243752 (#1061590)
Odgovori   +    2
[zemljemerec]
Želim da se Borut s svojo nesposobno tovarišijo do konca februarja dostojno umakne od vodenja države!
Dokler bodo ostali njegovi zaščitniki (brez njih ga nikoli ne bi bilo tam!), bo vse pri starem in prav nič se ne bo spremenilo.

Oja, spremenila se bodo imena - dobili bomo popolnoma novega Boruta, takega, ki "še nikoli ni bil v politiki", takega, ki pojma pojma nima o temelju tega kriminala. In navdušeno ga bodo volili in izvolili podalpski naivneži in nevedneži - potem pa plačevali, tako kot že desetletja doslej.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1062931] 15.01.11 09:31 · odgovor na: anon-234762 (#1061984)
Odgovori   +    7
[kmatjaz664]
Največje naravno bogastvo Slovenije so gozdovi. Po gostoti gozdov nas prehitita samo še dve skandinavski državi. Za ceno samostojnosti so največji lopovi - prostozidarski hlapci poklonili največje Slovenske gozdove na Jelovici, Pokljuki in še kje tuji državi - Vatikanu.
V Sloveniji se je že čisto vse pokradlo, bivša državna zemljišča, tovarne, premičnine in nepremičnine. Sedaj bo na slovenskem ozemlju začela tuja država, ki ne plačuje davkov in prispevkov naši državi krasti še to naše največje bogastvo - les iz slovenskih gozdov. Medtem, ko raja prešteva eurocente, nam bodo odpeljali še zadnje družinske dragulje.
Oni dan je nekdo na forumu pljuval čez "komunajzarje" in opisoval, kako so v Dražgošah prišli nazaj na pogorišča in morali prodati les iz svojih gozdov, da so zgradili nove hiše. Oni so to očitno lahko storili, kako pa je bilo tistim, ki niso imeli ne grunta, ne gozda? V tem grmu tiči zajec (in izgubljena priložnost naše "samostojnosti").
Ne vem, kaj imaš še v betici, razen brezplodne demagogije, ampak les iz slovenskih gozdov zagotovo ni nobeno "naše največje bogastvo". Les je lahko največje bogastvo tistih par kmetij, ki še vedno životarijo nekje na alpskih obronkih in si lomijo ude s trdim delom - tudi v svojem gozdu, če ga imajo, da lahko nekako preživijo. Še nisem slišal, da bi si kmetje od silnega gozdnega bogastva kupovali mercedese in BMWjske terence, ki jih sicer videvamo naokoli po deželici, vozijo pa jih večinoma tisti, ki uradno "nimanjo ničesar", še najmanj kakega gozda. Mogoče je kakšna izjema, a velika večina lastnikov gozda za te svoje "dragulje" očitno še ni zvedela in ostaja v slejkoprej relativni revščini.
purinoli sporočil: 8.690
[#1063038] 15.01.11 11:52 · odgovor na: najobj (#1062724)
Odgovori   +    12
[najobj]

... čuj, ko si glih tukaj ... kaj je res, da je bil Purinolijev oče partizan, ha ? ...
Čuj, ko si glih tukaj. Kaj je res, da je bil Purinolijev oče partizan, ha ?
Ker si se nesramno izprsil in v ad hominem pamflet vključil še mojega očeta, si se uvrstil med samo 3 forumske harlekine, ki so počeli enako. Ker jaz nisem kreditoman in nikomur nič dolžan, tudi tebi ne bom in evo ti glavnice + obresti :

Ker je bila moja prva služba že davnega avgusta 1968, domnevam, da sem bil polnoleten ali pa blizu tega že takrat, ko si bil ti še morfološko gledano mikroskopski paglavec, ki se je guncal iz leve moda(litete) v desno v skladu s frekvenco korakov tvojega biološkega očeta. Po postih sodeč si se neugotovljivo kdaj in kje zataknil v levi mod(aliteti) in tudi tvoja pot po nekem kanalu v obratni smeri od poti 9 mesecev kasneje je bila nekje v levi hemisferi tvojih prenatalnih potovanj.

Tvoje ( in ostalih forumašev) levičarstvo me ne moti, ker imaš včasih celo kak preblisk, ki se ga splača brat. Ad hominem & famiglia napadi me pa motijo od vseh; desnih in levih. Za tale post v principu tvegam kako klavzuro, vendar jaz nisem poceni, obresti računam pa izključno po Mencingerju, ki patološko obožuje inflacijo.
najobj sporočil: 31.920
[#1063053] 15.01.11 12:19 · odgovor na: purinoli (#1063038)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.01.2011 12:23
[purinoli]
> [najobj]

>
> ... čuj, ko si glih tukaj ... kaj je res, da je bil Purinolijev oče partizan, ha ? ...
> Čuj, ko si glih tukaj. Kaj je res, da je bil Purinolijev oče partizan, ha ?
Ker si se nesramno izprsil in v ad hominem pamflet vključil še mojega očeta, si se uvrstil med samo 3 forumske harlekine, ki so počeli enako. Ker jaz nisem kreditoman in nikomur nič dolžan, tudi tebi ne bom in evo ti glavnice + obresti :
... čuj, če ti tega ...

"Tovariš major Sivi, hvala ker si sprenevedavemu komuanjzergardijanskemu hinavčku odgovoril namesto mene. Jaz mu ne odgovarjam že dolgo, ker je tudi v tem postu spet pozabil psovati in groziti na način kakor so nekoč s šmajserji in noži v rokah grozili NjegoviSvoji komunajzer klavci. Jaz teh njegovih neprelednih bruhov od silnih tropičij nič nea štekam, razen kadar psuje in grozi s fojbiranjem. Takrat gre za enostavčne bruhe, pa štekam."

... ne prepoznaš kot ad hominem pamflet, potem ti jaz ne morem pomagati ... ker si ti zaradi tega, ker izhajaš iz partizanske familije, namreč v povsem enakem položaju, kot sem jaz ...

... ja, če pa tega NOČEŠ prepoznati samo zato, da si lahko (forumski) prjatu od ene takšne pokvarjene dvolične pizde, kot je toti pizdek, ki je bajdevej že neštetokrat takšne in še hujše stvari pisal na tem forumu objektivno tudi o tvojem očetu in če se ti strinjaš z njimi, potem pa ti ne more pomagati nihče, kaj šele jaz ...

Ker je bila moja prva služba že davnega avgusta 1968, domnevam, da sem bil polnoleten ali pa blizu tega že takrat, ko si bil ti še morfološko gledano mikroskopski paglavec, ki se je guncal iz leve moda(litete) v desno v skladu s frekvenco korakov tvojega biološkega očeta. Po postih sodeč si se neugotovljivo kdaj in kje zataknil v levi mod(aliteti) in tudi tvoja pot po nekem kanalu v obratni smeri od poti 9 mesecev kasneje je bila nekje v levi hemisferi tvojih prenatalnih potovanj.

... sem ti malo višje zgoraj vse povedal, tako da ne serji s takimi ... OK ? ...

Tvoje ( in ostalih forumašev) levičarstvo me ne moti, ker imaš včasih celo kak preblisk, ki se ga splača brat. Ad hominem & famiglia napadi me pa motijo od vseh; desnih in levih. Za tale post v principu tvegam kako klavzuro, vendar jaz nisem poceni, obresti računam pa izključno po Mencingerju, ki patološko obožuje inflacijo.
... to pa nima nobene veze z zgornjim in je zato brezveze komentirat ...


P.S.: evo, tako pa izgledajo obresti od tovariša najobjestnejšega po obrestno obrestni metodi izračuna obresti ... ja, pa lepo soboto še naprej ...
anon-95425 sporočil: 885
[#1063364] 15.01.11 20:40
Odgovori   +    0
Preveč jih ni 50% ampak 70%.
anon-225304 sporočil: 229
[#1063401] 15.01.11 23:16 · odgovor na: hostamox (#1062683)
Odgovori   +    1
Večina evropskih držav(čeprav se mi zdi mal mim), ki ima ustanovljeno posebno družbo za upravljanje z avtocestami počne isto, npr Italija in tudi Avstrija(s svojo briljantno boniteto):

www.krone.at/Nachric...ory-226872

Verjemite mi, da nobena ˝pametna˝ vlada tega ne bo prištela javnemu dolgu(ne pozabit tudi JJ je imel priliko uredit ˝bilanco˝ in korektno vodit javni dolg) saj bi bil harakiri(še posebej ob dejstvu, da everybody is doing it)
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1063442] 16.01.11 06:08 · odgovor na: anon-225304 (#1063401)
Odgovori   +    1
Pa še švicarska ura dolga iz tvojega vira:

www.optimal-banking....zQod5zokHg
anon-120324 sporočil: 227
[#1063446] 16.01.11 06:55 · odgovor na: anon-234762 (#1061984)
Odgovori   +    1
Zelo malo jih je , ki sploh znajo korektno vrednotiti les. Država ga prodaja skoraj zastonj-cca 6EUR/m3. Bog ve , kako bi lahko tudi manjši žagarji prišli do koncesije. Mislim da bi zelo radi plačali 3x toliko - do 20EUR/m3 - kot država dobi sedaj. Ampak do koncesije za izkoriščanje državnih gozdov je težje priti kot do prostozidarske lože.Gozdovi so zaradi nizke odkupne cene lesa močno podcenjeni in jih tisti z denarjem na veliko kupujejo. Že vedo zakaj.
anon-190916 sporočil: 561
[#1063525] 16.01.11 10:14 · odgovor na: anon-225304 (#1063401)
Odgovori   +    5
[barklin]
Večina evroMLMskih držav(čeprav se mi zdi mal mim), ki ima ustanovljeno posebno družbo za upravljanje z avtocestami počne isto, npr Italija in tudi Avstrija(s svojo briljantno boniteto):

www.krone.at/Nachric...ory-226872

Verjemite mi, da nobena ˝pametna˝ vlada tega ne bo prištela javnemu dolgu(ne pozabit tudi JJ je imel priliko uredit ˝bilanco˝ in korektno vodit javni dolg) saj bi bil harakiri(še posebej ob dejstvu, da everybody is doing it)

Ni res, da bi bila Italija lastnica avtocest ali pa avtocestnega podjetja, kot je pri nas DARS. Italija je namreč prav zaradi javnega dolga morala leta 2000 svoje avtocestno podjetje privatizirati. Od takrat dalje so lastniki vseh avtocest zasebni vlagatelji.
anon-35525 sporočil: 213
[#1063658] 16.01.11 14:56 · odgovor na: anon-190916 (#1063525)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-35525 16.01.2011 15:12
Ni res, da bi bila Italija lastnica avtocest ali pa avtocestnega podjetja, kot je pri nas DARS. Italija je namreč prav zaradi javnega dolga morala leta 2000 svoje avtocestno podjetje privatizirati. Od takrat dalje so lastniki vseh avtocest zasebni vlagatelji.
No, v Italiji je to malo bolj zapleteno:
ANAS (ki je ene vrste DARS pa še kaj zraven, 100% v lasti države) upravlja 905 km avtocest, preostalih 5700 jih upravljajo koncesionarji...

Pri čemer so koncesionarji zelo različni: Autovie Venete s.p.a. (Sloveniji najbližji) ima naslednje lastništvo: www.autovie.it/cms/d...00122.aspx
pri čemer so lastniki Friulia s.p.a., kot največje lastnice Autovie (>86%):
www.friulia.it/it/ch...nisti.aspx
kjer velja izpostaviti regijo FVG kot skoraj 80% lastnico...

Precej drugače je seveda z Autostrade per l'Italia S.p.A., kjer so glavni Benettoni...
anon-234762 sporočil: 433
[#1064263] 17.01.11 10:34 · odgovor na: anon-175245 (#1062026)
Odgovori   +    1
Govorite neresnice. Država leta 45 ni nacionalizirala vsega premoženja, pač pa je določila zemljiški minimum 10 Ha. Visokogorskim kmetijam (kamor spadajo tudi Dražgoše) so dovolilli zemljiški maksimum, gozdovi pa so bili izvzeti. Glede produktivnosti pa, Slovenci smo zelo produktivni, če podjetje vodi tujec, ko pa se vmeša politika, denar od donosa kar naenkrat izgine.

Strani: 1 2 3 4