Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek UTD del utopičnega socializma

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 9

anon-320977 sporočil: 88
[#2308535] 09.01.14 10:35 · odgovor na: anon-220749 (#2308199)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 09.01.14 10:28
[MinZaRes]
> [Encomendero]
> > [MinZaRes]
> > > [Encomendero]
> > > Kapitalizem je pač neučinkovit in ne uspe izkoristit vsega potenciala družbe, dokaz št. brezposelnih, brezposelni dr. znanosti, ki delajo kot čistilke kelnerji ipd. V primerjavi s stran vrženo investicijo za te doktorje in druge brezposelne, je škoda neikoriščenega potenciala daleč večja, kot strošek za UTD. Je oportunitetni strošek. UTD ni edina pot, je pa je ena od rešitev.
> >
> > No, najlepši dokaz tvoje zmote je perfekcinirani demokratični socializem, ki ima UTD, samo da ga ne imenuje UTD. To je seveda Kuba, kjer je razpon mesečnih plač med 15 € in 20 €, 80% populacije pa je "zaposlene" v javnem sektorju.
> >
> > Zdaj pa poglej in premisli. Najbolj pameten kubanec, genij, z dvema doktoratoma iz fizike, ki dela za na državo pomembnem delovnem mestu dobi mesečno 20 €. Če pa popoldan da inštukcije španščine na črno turistu pa dobi 20 € na URO.
> >
> > Kuba je najlepši dokaz kam te pripelje demokratični socializem in UTD. Še lepši dokaz sta Koreji, isti izhodišči, jug prosperira v liberalni državi, sever gnije v komunistični kloaki.
>
>
> Spet se ti prikazujejo Kubanke, za te blodnje se obrni na kakšnega primernega strokovnjaka. Če dovoliš bi se vrnil na temo.
>
> Neodgovorjeno ostaja vprašanje učinkovitosti kapitalizma.
>
> Imaš vir, dragocen vir (znanje), ki je posledica določene investicije, drage investicije, in ta vir se trenutno troši nerazumno (doktor=čistilka).
>
> Zdej po neki nedokazani dogmi, naj bi kapitalizem najbolj učinkovito izrabljal razpoložljive vire. Če se za trenutek delam neumnega in predpostavljam, da ta dogma drži, mi ni jasno zakaj doktor znanosti v tem krasnem svetu kapitalizma dela kot čistilka?
>
> Vsak pameten kapitalist (vem, to je oximoron) bi mu dal dovolj sredstev, da dela to kar zna najbolje, pa da vidimo kaj rata iz tega. Vsak rezulat bi bil boljši, kot da vržeš stran investicijo vanj in da dela to kar lahko vsak dela. Se ti ne zdi?
>
> In enako velja za vse ostale ljudi, ki niso dr. Poznam dobre kelnerje, ki v baru naredijo 2x več prometa kot kakšna blond študentka, pa bjonda vseeno prej dobi službo kot on itn. itn.

OK, tole je pa zihr najbolj zmeden tekst kar sem jih prebral. In če že blodiš o neučikovitosti kapitalizma si lahko pogledaš dve državi ki sta štartali iz istega izhodišča, Severna in Južna Koreja. V komunizmu severne koreje sta doktor in čistilka oba lačna na 10 € mesečne plače in oba gresta lahko iz države samo mimo mitraljeza. V liberalnem kapitalizmu južne koreje čistilka ni lačna, doktar pa služi 100.000 € letno, je za svoj trud in sposobnosti nagrajen in gre lahko kamor hoče, ne boš verjel, če mu že paše se lahko tudi odseli.
No ja, navajen sem že, da se na tem forumu ljudem najprej prikazujejo Kubanke, potem pa Severnokorejke. Ne vem kakšen fetiš imate na te dve nacionalnosti ampak, če vam paše, kdo sem jaz, da sodim.

Tažava nastane, ker vam po teh dveh državah zmanjka primerov, na drugi stani pa je ene 150 držav z liberalnim kapitalizmom, kjer ljudje stradajo ali pa so revni. Začniva z Burkino Faso... v socializmu vsi srečni in zdravi, izobraženi in siti, zdaj v kapitalizmu ena najrevnejših držav na svetu. itd. itd... Skraka za vsak tvoj primer ti jih naštejem najmanj 20.
anon-214372 sporočil: 3.048
[#2308543] 09.01.14 10:41 · odgovor na: anon-320977 (#2308535)
Odgovori   +    2
[Encomendero]
> [MinZaRes]
> > [Encomendero]
> > > [MinZaRes]
> > > > [Encomendero]
> > > > Kapitalizem je pač neučinkovit in ne uspe izkoristit vsega potenciala družbe, dokaz št. brezposelnih, brezposelni dr. znanosti, ki delajo kot čistilke kelnerji ipd. V primerjavi s stran vrženo investicijo za te doktorje in druge brezposelne, je škoda neikoriščenega potenciala daleč večja, kot strošek za UTD. Je oportunitetni strošek. UTD ni edina pot, je pa je ena od rešitev.
> > >
> > > No, najlepši dokaz tvoje zmote je perfekcinirani demokratični socializem, ki ima UTD, samo da ga ne imenuje UTD. To je seveda Kuba, kjer je razpon mesečnih plač med 15 € in 20 €, 80% populacije pa je "zaposlene" v javnem sektorju.
> > >
> > > Zdaj pa poglej in premisli. Najbolj pameten kubanec, genij, z dvema doktoratoma iz fizike, ki dela za na državo pomembnem delovnem mestu dobi mesečno 20 €. Če pa popoldan da inštukcije španščine na črno turistu pa dobi 20 € na URO.
> > >
> > > Kuba je najlepši dokaz kam te pripelje demokratični socializem in UTD. Še lepši dokaz sta Koreji, isti izhodišči, jug prosperira v liberalni državi, sever gnije v komunistični kloaki.
> >
> >
> > Spet se ti prikazujejo Kubanke, za te blodnje se obrni na kakšnega primernega strokovnjaka. Če dovoliš bi se vrnil na temo.
> >
> > Neodgovorjeno ostaja vprašanje učinkovitosti kapitalizma.
> >
> > Imaš vir, dragocen vir (znanje), ki je posledica določene investicije, drage investicije, in ta vir se trenutno troši nerazumno (doktor=čistilka).
> >
> > Zdej po neki nedokazani dogmi, naj bi kapitalizem najbolj učinkovito izrabljal razpoložljive vire. Če se za trenutek delam neumnega in predpostavljam, da ta dogma drži, mi ni jasno zakaj doktor znanosti v tem krasnem svetu kapitalizma dela kot čistilka?
> >
> > Vsak pameten kapitalist (vem, to je oximoron) bi mu dal dovolj sredstev, da dela to kar zna najbolje, pa da vidimo kaj rata iz tega. Vsak rezulat bi bil boljši, kot da vržeš stran investicijo vanj in da dela to kar lahko vsak dela. Se ti ne zdi?
> >
> > In enako velja za vse ostale ljudi, ki niso dr. Poznam dobre kelnerje, ki v baru naredijo 2x več prometa kot kakšna blond študentka, pa bjonda vseeno prej dobi službo kot on itn. itn.
>
> OK, tole je pa zihr najbolj zmeden tekst kar sem jih prebral. In če že blodiš o neučikovitosti kapitalizma si lahko pogledaš dve državi ki sta štartali iz istega izhodišča, Severna in Južna Koreja. V komunizmu severne koreje sta doktor in čistilka oba lačna na 10 € mesečne plače in oba gresta lahko iz države samo mimo mitraljeza. V liberalnem kapitalizmu južne koreje čistilka ni lačna, doktar pa služi 100.000 € letno, je za svoj trud in sposobnosti nagrajen in gre lahko kamor hoče, ne boš verjel, če mu že paše se lahko tudi odseli.

No ja, navajen sem že, da se na tem forumu ljudem najprej prikazujejo Kubanke, potem pa Severnokorejke. Ne vem kakšen fetiš imate na te dve nacionalnosti ampak, če vam paše, kdo sem jaz, da sodim.

Tažava nastane, ker vam po teh dveh državah zmanjka primerov, na drugi stani pa je ene 150 držav z liberalnim kapitalizmom, kjer ljudje stradajo ali pa so revni. Začniva z Burkino Faso... v socializmu vsi srečni in zdravi, izobraženi in siti, zdaj v kapitalizmu ena najrevnejših držav na svetu. itd. itd... Skraka za vsak tvoj primer ti jih naštejem najmanj 20.
Ne, povej samo en primer, kjer imajo socializem ali komunizem namesto kapitalizma DANES in so srečni, zdravi, izobraženi. Eden bo dovolj.
anon-320977 sporočil: 88
[#2308605] 09.01.14 11:21 · odgovor na: anon-214372 (#2308543)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 09.01.14 11:07
[naporen]
> [Encomendero]
> > [MinZaRes]
> > > [Encomendero]
> > > > [MinZaRes]
> > > > > [Encomendero]
> > > > > Kapitalizem je pač neučinkovit in ne uspe izkoristit vsega potenciala družbe, dokaz št. brezposelnih, brezposelni dr. znanosti, ki delajo kot čistilke kelnerji ipd. V primerjavi s stran vrženo investicijo za te doktorje in druge brezposelne, je škoda neikoriščenega potenciala daleč večja, kot strošek za UTD. Je oportunitetni strošek. UTD ni edina pot, je pa je ena od rešitev.
> > > >
> > > > No, najlepši dokaz tvoje zmote je perfekcinirani demokratični socializem, ki ima UTD, samo da ga ne imenuje UTD. To je seveda Kuba, kjer je razpon mesečnih plač med 15 € in 20 €, 80% populacije pa je "zaposlene" v javnem sektorju.
> > > >
> > > > Zdaj pa poglej in premisli. Najbolj pameten kubanec, genij, z dvema doktoratoma iz fizike, ki dela za na državo pomembnem delovnem mestu dobi mesečno 20 €. Če pa popoldan da inštukcije španščine na črno turistu pa dobi 20 € na URO.
> > > >
> > > > Kuba je najlepši dokaz kam te pripelje demokratični socializem in UTD. Še lepši dokaz sta Koreji, isti izhodišči, jug prosperira v liberalni državi, sever gnije v komunistični kloaki.
> > >
> > >
> > > Spet se ti prikazujejo Kubanke, za te blodnje se obrni na kakšnega primernega strokovnjaka. Če dovoliš bi se vrnil na temo.
> > >
> > > Neodgovorjeno ostaja vprašanje učinkovitosti kapitalizma.
> > >
> > > Imaš vir, dragocen vir (znanje), ki je posledica določene investicije, drage investicije, in ta vir se trenutno troši nerazumno (doktor=čistilka).
> > >
> > > Zdej po neki nedokazani dogmi, naj bi kapitalizem najbolj učinkovito izrabljal razpoložljive vire. Če se za trenutek delam neumnega in predpostavljam, da ta dogma drži, mi ni jasno zakaj doktor znanosti v tem krasnem svetu kapitalizma dela kot čistilka?
> > >
> > > Vsak pameten kapitalist (vem, to je oximoron) bi mu dal dovolj sredstev, da dela to kar zna najbolje, pa da vidimo kaj rata iz tega. Vsak rezulat bi bil boljši, kot da vržeš stran investicijo vanj in da dela to kar lahko vsak dela. Se ti ne zdi?
> > >
> > > In enako velja za vse ostale ljudi, ki niso dr. Poznam dobre kelnerje, ki v baru naredijo 2x več prometa kot kakšna blond študentka, pa bjonda vseeno prej dobi službo kot on itn. itn.
> >
> > OK, tole je pa zihr najbolj zmeden tekst kar sem jih prebral. In če že blodiš o neučikovitosti kapitalizma si lahko pogledaš dve državi ki sta štartali iz istega izhodišča, Severna in Južna Koreja. V komunizmu severne koreje sta doktor in čistilka oba lačna na 10 € mesečne plače in oba gresta lahko iz države samo mimo mitraljeza. V liberalnem kapitalizmu južne koreje čistilka ni lačna, doktar pa služi 100.000 € letno, je za svoj trud in sposobnosti nagrajen in gre lahko kamor hoče, ne boš verjel, če mu že paše se lahko tudi odseli.
>
> No ja, navajen sem že, da se na tem forumu ljudem najprej prikazujejo Kubanke, potem pa Severnokorejke. Ne vem kakšen fetiš imate na te dve nacionalnosti ampak, če vam paše, kdo sem jaz, da sodim.
>
> Tažava nastane, ker vam po teh dveh državah zmanjka primerov, na drugi stani pa je ene 150 držav z liberalnim kapitalizmom, kjer ljudje stradajo ali pa so revni. Začniva z Burkino Faso... v socializmu vsi srečni in zdravi, izobraženi in siti, zdaj v kapitalizmu ena najrevnejših držav na svetu. itd. itd... Skraka za vsak tvoj primer ti jih naštejem najmanj 20.

Ne, povej samo en primer, kjer imajo socializem ali komunizem namesto kapitalizma DANES in so srečni, zdravi, izobraženi. Eden bo dovolj.
Zakaj, a jaz kje zagovarjam socializem kot edino alternativo kapitalizmu, da bi moral s primeri dokazovati uspešnost socializma?

Jaz kritiziram kapitalizem in vsakič dobim nazaj Severno Korejo in Kubo. Kdo je tle nor?
anon-214372 sporočil: 3.048
[#2308648] 09.01.14 11:48 · odgovor na: anon-320977 (#2308605)
Odgovori   +    1
[Encomendero]
> [naporen]
> > [Encomendero]
> > > [MinZaRes]
> > > > [Encomendero]
> > > > > [MinZaRes]
> > > > > > [Encomendero]
> > > > > > Kapitalizem je pač neučinkovit in ne uspe izkoristit vsega potenciala družbe, dokaz št. brezposelnih, brezposelni dr. znanosti, ki delajo kot čistilke kelnerji ipd. V primerjavi s stran vrženo investicijo za te doktorje in druge brezposelne, je škoda neikoriščenega potenciala daleč večja, kot strošek za UTD. Je oportunitetni strošek. UTD ni edina pot, je pa je ena od rešitev.
> > > > >
> > > > > No, najlepši dokaz tvoje zmote je perfekcinirani demokratični socializem, ki ima UTD, samo da ga ne imenuje UTD. To je seveda Kuba, kjer je razpon mesečnih plač med 15 € in 20 €, 80% populacije pa je "zaposlene" v javnem sektorju.
> > > > >
> > > > > Zdaj pa poglej in premisli. Najbolj pameten kubanec, genij, z dvema doktoratoma iz fizike, ki dela za na državo pomembnem delovnem mestu dobi mesečno 20 €. Če pa popoldan da inštukcije španščine na črno turistu pa dobi 20 € na URO.
> > > > >
> > > > > Kuba je najlepši dokaz kam te pripelje demokratični socializem in UTD. Še lepši dokaz sta Koreji, isti izhodišči, jug prosperira v liberalni državi, sever gnije v komunistični kloaki.
> > > >
> > > >
> > > > Spet se ti prikazujejo Kubanke, za te blodnje se obrni na kakšnega primernega strokovnjaka. Če dovoliš bi se vrnil na temo.
> > > >
> > > > Neodgovorjeno ostaja vprašanje učinkovitosti kapitalizma.
> > > >
> > > > Imaš vir, dragocen vir (znanje), ki je posledica določene investicije, drage investicije, in ta vir se trenutno troši nerazumno (doktor=čistilka).
> > > >
> > > > Zdej po neki nedokazani dogmi, naj bi kapitalizem najbolj učinkovito izrabljal razpoložljive vire. Če se za trenutek delam neumnega in predpostavljam, da ta dogma drži, mi ni jasno zakaj doktor znanosti v tem krasnem svetu kapitalizma dela kot čistilka?
> > > >
> > > > Vsak pameten kapitalist (vem, to je oximoron) bi mu dal dovolj sredstev, da dela to kar zna najbolje, pa da vidimo kaj rata iz tega. Vsak rezulat bi bil boljši, kot da vržeš stran investicijo vanj in da dela to kar lahko vsak dela. Se ti ne zdi?
> > > >
> > > > In enako velja za vse ostale ljudi, ki niso dr. Poznam dobre kelnerje, ki v baru naredijo 2x več prometa kot kakšna blond študentka, pa bjonda vseeno prej dobi službo kot on itn. itn.
> > >
> > > OK, tole je pa zihr najbolj zmeden tekst kar sem jih prebral. In če že blodiš o neučikovitosti kapitalizma si lahko pogledaš dve državi ki sta štartali iz istega izhodišča, Severna in Južna Koreja. V komunizmu severne koreje sta doktor in čistilka oba lačna na 10 € mesečne plače in oba gresta lahko iz države samo mimo mitraljeza. V liberalnem kapitalizmu južne koreje čistilka ni lačna, doktar pa služi 100.000 € letno, je za svoj trud in sposobnosti nagrajen in gre lahko kamor hoče, ne boš verjel, če mu že paše se lahko tudi odseli.
> >
> > No ja, navajen sem že, da se na tem forumu ljudem najprej prikazujejo Kubanke, potem pa Severnokorejke. Ne vem kakšen fetiš imate na te dve nacionalnosti ampak, če vam paše, kdo sem jaz, da sodim.
> >
> > Tažava nastane, ker vam po teh dveh državah zmanjka primerov, na drugi stani pa je ene 150 držav z liberalnim kapitalizmom, kjer ljudje stradajo ali pa so revni. Začniva z Burkino Faso... v socializmu vsi srečni in zdravi, izobraženi in siti, zdaj v kapitalizmu ena najrevnejših držav na svetu. itd. itd... Skraka za vsak tvoj primer ti jih naštejem najmanj 20.
>
> Ne, povej samo en primer, kjer imajo socializem ali komunizem namesto kapitalizma DANES in so srečni, zdravi, izobraženi. Eden bo dovolj.

Zakaj, a jaz kje zagovarjam socializem kot edino alternativo kapitalizmu, da bi moral s primeri dokazovati uspešnost socializma?

Jaz kritiziram kapitalizem in vsakič dobim nazaj Severno Korejo in Kubo. Kdo je tle nor?
V prejšnem postu praviš, da je bila Burkina Faso raj na zemlji v socializmu, v kapitalizmu je pa katastrofa. Zdaj nočeš imeti s socializmom nobene opravka. Torej ti?
anon-320977 sporočil: 88
[#2308733] 09.01.14 12:59 · odgovor na: anon-214372 (#2308648)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 09.01.14 12:14
[naporen]
> [Encomendero]
> > [naporen]
> > > [Encomendero]
> > > > [MinZaRes]
> > > > > [Encomendero]
> > > > > > [MinZaRes]
> > > > > > > [Encomendero]
> > > > > > > Kapitalizem je pač neučinkovit in ne uspe izkoristit vsega potenciala družbe, dokaz št. brezposelnih, brezposelni dr. znanosti, ki delajo kot čistilke kelnerji ipd. V primerjavi s stran vrženo investicijo za te doktorje in druge brezposelne, je škoda neikoriščenega potenciala daleč večja, kot strošek za UTD. Je oportunitetni strošek. UTD ni edina pot, je pa je ena od rešitev.
> > > > > >
> > > > > > No, najlepši dokaz tvoje zmote je perfekcinirani demokratični socializem, ki ima UTD, samo da ga ne imenuje UTD. To je seveda Kuba, kjer je razpon mesečnih plač med 15 € in 20 €, 80% populacije pa je "zaposlene" v javnem sektorju.
> > > > > >
> > > > > > Zdaj pa poglej in premisli. Najbolj pameten kubanec, genij, z dvema doktoratoma iz fizike, ki dela za na državo pomembnem delovnem mestu dobi mesečno 20 €. Če pa popoldan da inštukcije španščine na črno turistu pa dobi 20 € na URO.
> > > > > >
> > > > > > Kuba je najlepši dokaz kam te pripelje demokratični socializem in UTD. Še lepši dokaz sta Koreji, isti izhodišči, jug prosperira v liberalni državi, sever gnije v komunistični kloaki.
> > > > >
> > > > >
> > > > > Spet se ti prikazujejo Kubanke, za te blodnje se obrni na kakšnega primernega strokovnjaka. Če dovoliš bi se vrnil na temo.
> > > > >
> > > > > Neodgovorjeno ostaja vprašanje učinkovitosti kapitalizma.
> > > > >
> > > > > Imaš vir, dragocen vir (znanje), ki je posledica določene investicije, drage investicije, in ta vir se trenutno troši nerazumno (doktor=čistilka).
> > > > >
> > > > > Zdej po neki nedokazani dogmi, naj bi kapitalizem najbolj učinkovito izrabljal razpoložljive vire. Če se za trenutek delam neumnega in predpostavljam, da ta dogma drži, mi ni jasno zakaj doktor znanosti v tem krasnem svetu kapitalizma dela kot čistilka?
> > > > >
> > > > > Vsak pameten kapitalist (vem, to je oximoron) bi mu dal dovolj sredstev, da dela to kar zna najbolje, pa da vidimo kaj rata iz tega. Vsak rezulat bi bil boljši, kot da vržeš stran investicijo vanj in da dela to kar lahko vsak dela. Se ti ne zdi?
> > > > >
> > > > > In enako velja za vse ostale ljudi, ki niso dr. Poznam dobre kelnerje, ki v baru naredijo 2x več prometa kot kakšna blond študentka, pa bjonda vseeno prej dobi službo kot on itn. itn.
> > > >
> > > > OK, tole je pa zihr najbolj zmeden tekst kar sem jih prebral. In če že blodiš o neučikovitosti kapitalizma si lahko pogledaš dve državi ki sta štartali iz istega izhodišča, Severna in Južna Koreja. V komunizmu severne koreje sta doktor in čistilka oba lačna na 10 € mesečne plače in oba gresta lahko iz države samo mimo mitraljeza. V liberalnem kapitalizmu južne koreje čistilka ni lačna, doktar pa služi 100.000 € letno, je za svoj trud in sposobnosti nagrajen in gre lahko kamor hoče, ne boš verjel, če mu že paše se lahko tudi odseli.
> > >
> > > No ja, navajen sem že, da se na tem forumu ljudem najprej prikazujejo Kubanke, potem pa Severnokorejke. Ne vem kakšen fetiš imate na te dve nacionalnosti ampak, če vam paše, kdo sem jaz, da sodim.
> > >
> > > Tažava nastane, ker vam po teh dveh državah zmanjka primerov, na drugi stani pa je ene 150 držav z liberalnim kapitalizmom, kjer ljudje stradajo ali pa so revni. Začniva z Burkino Faso... v socializmu vsi srečni in zdravi, izobraženi in siti, zdaj v kapitalizmu ena najrevnejših držav na svetu. itd. itd... Skraka za vsak tvoj primer ti jih naštejem najmanj 20.
> >
> > Ne, povej samo en primer, kjer imajo socializem ali komunizem namesto kapitalizma DANES in so srečni, zdravi, izobraženi. Eden bo dovolj.
>
> Zakaj, a jaz kje zagovarjam socializem kot edino alternativo kapitalizmu, da bi moral s primeri dokazovati uspešnost socializma?
>
> Jaz kritiziram kapitalizem in vsakič dobim nazaj Severno Korejo in Kubo. Kdo je tle nor?

V prejšnem postu praviš, da je bila Burkina Faso raj na zemlji v socializmu, v kapitalizmu je pa katastrofa. Zdaj nočeš imeti s socializmom nobene opravka. Torej ti?

BF je bila na boljšem v socalizmu in zdaj v kapitalizmu je ena najrevnejših držav na svetu. Ampak to še vedno ne pomeni, da trdim, da je socializem vedno in povsod raj na zemlji. Če pogledaš še kam je šla debata boš nemara videl, da s tem primerom odgovarjam na absurden post člana Inner Party!


Mal logike vklopit vsake tolk cajta ne bi bilo odveč.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2309003] 09.01.14 17:15 · odgovor na: anon-214372 (#2308543)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-238577 09.01.2014 17:17
[naporen]

> Tažava nastane, ker vam po teh dveh državah zmanjka primerov, na drugi stani pa je ene 150 držav z liberalnim kapitalizmom, kjer ljudje stradajo ali pa so revni. Začniva z Burkino Faso... v socializmu vsi srečni in zdravi, izobraženi in siti, zdaj v kapitalizmu ena najrevnejših držav na svetu. itd. itd... Skraka za vsak tvoj primer ti jih naštejem najmanj 20.

Ne, povej samo en primer, kjer imajo socializem ali komunizem namesto kapitalizma DANES in so srečni, zdravi, izobraženi. Eden bo dovolj.
pa kje ste našli to Kubo, saj ravno na Kubi ljudje pravijo, da so srečni pod karibskm soncem in veseli, da jih denar še ni pokvaril ... ni še nihče bil tam?

kaj te briga 20 dolarjev plače dokler kadijo cigare za 20 dolarjev :)
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2309009] 09.01.14 17:26 · odgovor na: anon-238577 (#2309003)
Odgovori   +    0
[fibonaci]
> [naporen]
>
> > Tažava nastane, ker vam po teh dveh državah zmanjka primerov, na drugi stani pa je ene 150 držav z liberalnim kapitalizmom, kjer ljudje stradajo ali pa so revni. Začniva z Burkino Faso... v socializmu vsi srečni in zdravi, izobraženi in siti, zdaj v kapitalizmu ena najrevnejših držav na svetu. itd. itd... Skraka za vsak tvoj primer ti jih naštejem najmanj 20.
>
> Ne, povej samo en primer, kjer imajo socializem ali komunizem namesto kapitalizma DANES in so srečni, zdravi, izobraženi. Eden bo dovolj.

pa kje ste našli to Kubo, saj ravno na Kubi ljudje pravijo, da so srečni pod karibskm soncem in veseli, da jih denar še ni pokvaril ... ni še nihče bil tam?
kaj te briga 20 dolarjev plače dokler kadijo cigare za 20 dolarjev :)
Naš UTD bo ravno za eno kubanko na mesec, pa še zaslužiti si jo bo potrebno z udeležbo na vsakih volitvah.

forum.finance.si/?m=...02#2308502
gogi1 sporočil: 5.314
[#2309019] 09.01.14 17:34 · odgovor na: anon-320977 (#2308733)
Odgovori   +    0
[Encomendero]
BF je bila na boljšem v socalizmu in zdaj v kapitalizmu je ena najrevnejših držav na svetu.
Čista izmišljotina.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2309025] 09.01.14 17:47 · odgovor na: anon-79735 (#2309009)
Odgovori   +    0
[sstanislav]

> kaj te briga 20 dolarjev plače dokler kadijo cigare za 20 dolarjev :)

Naš UTD bo ravno za eno kubanko na mesec, pa še zaslužiti si jo bo potrebno z udeležbo na vsakih volitvah.

forum.finance.si/?m=...02#2308502
denarja za UTD ni treba nikjer vzeti, ker je že zdaj v sociali, samo razdeli se ga pod novim imenom, recimo Montecristo Cuba :)
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2309092] 09.01.14 18:48 · odgovor na: anon-238577 (#2309025)
Odgovori   +    0
[fibonaci]
> [sstanislav]
>
> > kaj te briga 20 dolarjev plače dokler kadijo cigare za 20 dolarjev :)
>
> Naš UTD bo ravno za eno kubanko na mesec, pa še zaslužiti si jo bo potrebno z udeležbo na vsakih volitvah.
>
> forum.finance.si/?m=...02#2308502
denarja za UTD ni treba nikjer vzeti, ker je že zdaj v sociali, samo razdeli se ga pod novim imenom, recimo Montecristo Cuba :)
Bi ti rad doživel vsesplošni punt z vilami );

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 9