Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10

shevchenko sporočil: 21.898
[#2607170] 12.07.16 09:46 · odgovor na: anon-204390 (#2607166)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.07.16 09:44
Itak, ampak hočem reči, da en (neprebran) prosti izvod časopisa pri vratarju v eni firmi še ne pomeni veliko o (ne)branosti tega časopisa. Nihče od zaposlenih namreč ne bo na očeh javnosti vsak dan 1/2 ure bral časopis
pa kdo pa se bere pol ure casopis. v par minutah pa lahko ze preberes kak clanek ki te zanima. ce seveda sploh odpres cajtng...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2607171] 12.07.16 09:46 · odgovor na: Gustl (#2607156)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 12.07.16 09:41
In še enkrat - sem že omenil, da se sploh ne pogovarjamo o osredenjem problemu. Iztržek naročnin je OK, tu pa se sedaj "rešuje" ravno to. Ima kdo idejo glede prodaje tiskanih oglasov, ki so se zmanjšali že za blizu 80%? :)
iztrzek iz narocnin je ok? pol pa v redu. sem mislil, da zmanjsujete stevilo zetonov zato, da bi se se kdo narocil. ampak ocitno to ni point. dobro.
Ravno zato vsa ta debata, vedno manj vsebine bo zastonj, ker brezplačnega branja (torej plačevanja s pozornostjo) ne moremo več dovolj dobro iztržit. In še enkrat - to ni posebnost Financ ali Slovenije.
to se bere kot mantro. smo razumeli. in vendar je toliko vsebine zastonj. jaz nimam niti priblizno casa, da bi predelal 10% vsebine, ki me zanima in ki je zastonj. na financah pa preberem vse, kar me zanima s 5 zetoni. kkhmm?
Gustl sporočil: 13.631
[#2607173] 12.07.16 09:51 · odgovor na: shevchenko (#2607171)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
na financah pa preberem vse, kar me zanima s 5 zetoni. kkhmm?
Ti in 97% ostalih bralcev. To je normalno, pričakovano, del poslovnega modela.

Vrtimo se v krogu, ja, večine vas ne zanima, ni vam dovolj dobro za naročit se. To ni news.

Smo nazaj na prvi strani te kače...

forum.finance.si/?m=...833&single
crt sporočil: 27.391
[#2607176] 12.07.16 10:03 · odgovor na: shevchenko (#2607163)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 12.07.2016 10:40
[shevchenko]
kot pravi schroedingerjev macek v smislu, da si hkrati zunaj in znotraj financ, si najbrz dovolj informiran, hkrati pa najbrz dovolj neodvisen, da imas lahko najbrz najbolj izdelano mnenje ne glede na svojski okus, kar je najbrz kar tavtologija...
lej, dnevno berem naslednje:

- ftalphaville in njihovo twitter listo (oboje je cista zmaga, za moje pojme nothing comes close)
- twitter.com/russian_market (en tak zanimiv stric, rus v svici, uporaben za breaking zadeve, ki jih gres potem kam naprej preverit)
- businessinsider, spet kot iztocnico, kaj potem dalje poiskat

na ravni par dni ali ko imam slucajno vec casa pa:

- nakedcapitalism.com, zlasti preglede z linki, ocitno mi lezijo kriteriji, kako jih izbirajo
- medium.com

ostalo - kakor karte padejo (dobil link na cem od ze nastetega).

slovenije v bistvu ne spremljam, razen sobotainfo.com :), pa kar od financ z osmozo vame zleze, ker sem pac temu izpostavljen.

ce bi ft alphaville bil placljiv, bi bil verjetno pripravljen to placati (plus minus cena pac). drugega takega primera ni.

po moje je sicer bila dobra tista ideja, ko so finance nekaj casa imele slogan, da niso newspaper, temvec use-paper v smislu, da naj bi bile prirocne, uporabne, da po njih posezes, da resis en problem.

v koliksni meri je to do danes uspelo (ali je ta izrecna orientacija se ziva, ne vem)... recimo dokaj dobro se mi je zdelo pokrivanje davcnih blagajn. ampak redko imam neke take prav specificne probleme, ki spadajo pod marelo tematike financ in ki jih ne resujem ze sam.

ocitno ljudje mislijo, da finacne produkte potrebujejo. ze arsene wenger je lepo rekel, da je (katoliska) religija uspela, ker so ljudje pogruntali, da lahko clovek uziva sedanjost samo, ce se nauci preteklost pozabljati in biti miren, kar se tice prihodnosti. tako da financni produkti niso nic kaj posebej novega izumili...
financne produkte sem navedel kot lep aktualen primer necesa, za kar je znacilno, da ti bolj pogosto nekdo pride prodat, kot pa ti prides kupit. ne zato, ker bi bili prva in edina taka stvar na svetu. je pa tako, da tukaj - verjetno zato, ker se tudi prodajalec zaveda nestabilnosti posla - rade nastopajo izrecne ovire, ki zadrzujejo kupca, da ne spizdi ven.

> papirja se vsekakor proda manj, se pa proda veliko online narocnin, kolikor mi je znano, so finance glede rasti teh celo izrazito dobre znotraj skupine.

telemarketing team torej se vedno dela dobro?
ne vem, kaksni nacini prodaje zdaj prevladujejo in kaksna je danes hitrost prihajanja-odhajanja pri tistih narocnikih, ki so to postali skozi telesales. vem recimo to, da so se corporate narocnine precej dobro prijele in te so drugacen kanal. sicer je se vedno tako, da nekdo pride in ti nekaj proda; ampak recimo, da z nekaj vec udelezbe kupca v tem postopku. garancija trajnega odnosa to seveda ni, za probat pa seveda je.

corporate imajo sicer to posebnost, kolikor vem, da so ponujene na podlagi ugotovljenih podatkov o branju - torej obstaja dokaj informed guess, da bi kupca stvar res zanimala. podobno je mogoce pri telesales izboljsano to, da se roba ponuja boljse izbranim kandidatom.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2607182] 12.07.16 10:26 · odgovor na: Gustl (#2607156)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Ima kdo idejo glede prodaje tiskanih oglasov, ki so se zmanjšali že za blizu 80%? :)
Tiskani oglasi ljudi čedalje manj zanimajo, zato so se zmanjšali. Ko želijo ljudje kaj kupiti, vprašajo na forumu. En primer je slo-tech forum. Mnogi vedo, da obstajajo testi naprav, vendar kljub temu vprašajo na forumu, na primer takole: kupil bi to-pa-to, ga ima to že kdo in kako se obnese?

Vedno več bo spletnih oglasov, ki se bodo brali, če bo omogočeno komentiranje. Zavajajoč oglas, pa bolje, da naročnik sploh ne objavi, ker bo dobil negativne komentarje in urednik ga lahko na to pravočasno opozori.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607207] 12.07.16 12:41 · odgovor na: shevchenko (#2607171)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> In še enkrat - sem že omenil, da se sploh ne pogovarjamo o osredenjem problemu. Iztržek naročnin je OK, tu pa se sedaj "rešuje" ravno to. Ima kdo idejo glede prodaje tiskanih oglasov, ki so se zmanjšali že za blizu 80%? :)

iztrzek iz narocnin je ok? pol pa v redu. sem mislil, da zmanjsujete stevilo zetonov zato, da bi se se kdo narocil. ampak ocitno to ni point. dobro.
Tudi jaz sem tako mislil.
Ampak očitno nisva dala dovolj teže navedbi, da posel Financ ni, da ljudje berejo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607208] 12.07.16 12:53 · odgovor na: Gustl (#2607156)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Ima kdo idejo glede prodaje tiskanih oglasov, ki so se zmanjšali že za blizu 80%? :)
To res nimate idej ali se samo šališ?
Gustl sporočil: 13.631
[#2607211] 12.07.16 13:16 · odgovor na: anon-154083 (#2607208)
Odgovori   +    1
[jani1974]
> [Gustl]
> Ima kdo idejo glede prodaje tiskanih oglasov, ki so se zmanjšali že za blizu 80%? :)

To res nimate idej ali se samo šališ?
Kaksno je to vprasanje? Zakaj bi se salil in se vec, ce bi imeli ideje, zakaj ne bi tega naredili in omilili padec?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607214] 12.07.16 13:46 · odgovor na: Gustl (#2607211)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [jani1974]
> > [Gustl]
> > Ima kdo idejo glede prodaje tiskanih oglasov, ki so se zmanjšali že za blizu 80%? :)
>
> To res nimate idej ali se samo šališ?

Kaksno je to vprasanje? Zakaj bi se salil in se vec, ce bi imeli ideje, zakaj ne bi tega naredili in omilili padec?
Teh 80% se najbrž da razdeliti med:
- podjetja, ki so propadla
- podjetja, za izdelke katerih je bila povezava z vsebino Financ zelo šibka
- podjetja, ki niso imela nič od oglaševanja pri vas
- podjetja, ki so mislila, da nimajo nič od oglaševanja pri vas
- podjetja, ki se niso strinjala z vašimi političnimi stališči oziroma drugimi objavami
- podjetja, ki so obseg oglaševanja samo zmanjšala, niso pa povsem prenehala

Potem pa je najbrž veliko število podjetij, ki niso oglaševala niti prej, niti ne oglašujejo sedaj.
- ker se oni niso spomnili vas
- ker se vi niste spomnili njih
- ker se nista našli pravi kontaktni osebi
- ker niste znali prilagoditi ponudbe
- ker so ocenili, da ne potrebujejo reklame
- ker so ocenili, da bodo nekje bolje nagovorili svoje potencialne kupce

Od teh razlogov jih je več kot polovica na vaši strani...

Imate kakšne cifre, koliko podjetij spada kam?
Gustl sporočil: 13.631
[#2607215] 12.07.16 14:01 · odgovor na: anon-154083 (#2607214)
Odgovori   +    0
Ja, vecino tega celo imamo.

A jaz govorim o print oglasevanju. Torej marsikateri ex print oglasevalec je se vedno z nami, na kaksen drugacen nacin.

Pa da ne resujemo Financ, ker so premajhne, skoda izgube casa in znanja. Ce obstaja resitev, resimo industrijo.

Ker spet, ta padec ni posebnost Financ ali Slovenije. Lahko vzamemo kar New York Times in Wall Street Journal.

Torej...recept za resit tole je?


www.slate.com/conten...mlarge.jpg
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607217] 12.07.16 14:19 · odgovor na: Gustl (#2607215)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Ja, vecino tega celo imamo.

A jaz govorim o print oglasevanju. Torej marsikateri ex print oglasevalec je se vedno z nami, na kaksen drugacen nacin.

Pa da ne resujemo Financ, ker so premajhne, skoda izgube casa in znanja. Ce obstaja resitev, resimo industrijo.

Ker spet, ta padec ni posebnost Financ ali Slovenije. Lahko vzamemo kar New York Times in Wall Street Journal.

Torej...recept za resit tole je?

Ja, saj govoriva o printu.
In ne govorim o rešitvi cele panoge, ampak o rešitvi Financ. Da jih bo večina na koncu propadla, sva se že strinjala.

Znotraj tega 75% padca na grafu so eni padli več, drugi manj. In če bi delali bolje, bi na Financah padli za 70%, namesto za 80%.

Mimogrede, koliko vam je padla prodaja preko agencij vs. lastna prodaja print oglasov? Vam je prodaja preko vseh agencij padla enako?
Gustl sporočil: 13.631
[#2607218] 12.07.16 14:27 · odgovor na: anon-154083 (#2607217)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [Gustl]

Ja, saj govoriva o printu.
In ne govorim o rešitvi cele panoge, ampak o rešitvi Financ. Da jih bo večina na koncu propadla, sva se že strinjala.

Znotraj tega 75% padca na grafu so eni padli več, drugi manj. In če bi delali bolje, bi na Financah padli za 70%, namesto za 80%.
Ja, to je pa jasno, vedno bi lahko kaj naredili bolje, vedno delas tudi kaksne napake.

Naprej v detajle ne mislim it, forum ni prostor za to.
Vinci sporočil: 5.933
[#2607221] 12.07.16 14:44 · odgovor na: Gustl (#2607215)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Ja, vecino tega celo imamo.

A jaz govorim o print oglasevanju. Torej marsikateri ex print oglasevalec je se vedno z nami, na kaksen drugacen nacin.

Pa da ne resujemo Financ, ker so premajhne, skoda izgube casa in znanja. Ce obstaja resitev, resimo industrijo.

Ker spet, ta padec ni posebnost Financ ali Slovenije. Lahko vzamemo kar New York Times in Wall Street Journal.

Torej...recept za resit tole je?


www.slate.com/conten...mlarge.jpg
Jah, marketinški kanali so se pač spremenili v prid digitalnim. Digitalna cirkulacija in oglaševanje hitro rasteta, vi pa niste nič kaj naredili glede tega. Malo več reklam je na spletni strani.

8 od 10 ljudi v prvih nekaj minutah, ko se zbudi, pogleda telefon, vaša mobilna aplikacija pa je kot PDF reader in samo za naročnike. Na ta način ne boste dosegli mase, ki je nujno potrebna v digitalnem oglaševnaju.

Po moje morate stopiti iz tega slovenskega ribnika. Saj ste vendar del mega medijske skupine. Bonnier ima dovolj vsebine in mase, da bi lahko lepo objel prihodke iz digitalne cirkulacije in oglaševanja. Če se vam pa ne da lobirati pri Bonnierju, da bodo slovenske Finance nosilke takšnega projekta, potem vam pa ne ostane dosti drugega, kot kazanje tega grafa in žalostnega obraza.

Evo, to je moj recept.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607222] 12.07.16 14:51 · odgovor na: Vinci (#2607221)
Odgovori   +    0
[Vinci]

Jah, marketinški kanali so se pač spremenili v prid digitalnim. Digitalna cirkulacija in oglaševanje hitro rasteta, vi pa niste nič kaj naredili glede tega. Malo več reklam je na spletni strani.
Poglej v clanek te teme, kam gre digitalni denar.

Kako resis to?

Se enkrat, ne resujemo Financ. Lahko se pogovarjamo o New York Timesu, da bo manj vzvisenosti nad lokalnimi akterji.

Torej. Imate kak nasvet za New York Times, da ne bo zivotaril na skoraj nicelni profitabilnosti in fehtal denarja od raznih Carlosov Slimov vsake toliko casa?
Vinci sporočil: 5.933
[#2607225] 12.07.16 15:00 · odgovor na: Gustl (#2607222)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Vinci 12.07.2016 15:00
Pa glej, boli me za reševanje sveta. Jaz sem ti dal možno rešitev za doseganje kritične mase userjev pri vas, če bi pa rad rešil svet, pa vprašaj svet za rešitev. Dejstvo je, da digitalni denar ne gre k vam in ne gre k vam zato, ker niste na tem področju naredili skoraj ničesar in zgleda še dolgo ne boste.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607226] 12.07.16 15:02 · odgovor na: Vinci (#2607225)
Odgovori   +    1
[Vinci]
Pa glej, boli me za reševanje sveta. Jaz sem ti dal možno rešitev za doseganje kritične mase userjev pri vas, če bi pa rad rešil svet, pa vprašaj svet za rešitev.
:) OK. Hvala za trud. Nehajmo, nobene koristi vec za nikogar.
bc123a sporočil: 48.253
[#2607229] 12.07.16 15:09 · odgovor na: shevchenko (#2607146)
Odgovori   +    3
[shevchenko]
menim, da je to zgornje samo poskus opravicevanja nekvalitete lastnega produkta. ce folk produkt odpoveduje, je seveda najlazje krivdo zvrniti na nekoga drugega. telemarketerji pac nikoli niso bili del core teama, ki ustvarja finance.
Agresiven marketing (tele ali ne tele) je vedno problem, celo vedno vecji problem, sploh ker je vecina trznikov na variabilnih placah, odvisnih od tega, koliko strank pridobijo.

(ce si gledal The Big Short je bil tam fenomen krasno prikazan na onih floridskih mortgage brokerjih ki so delili kredite usivim kreditojemalcem zato, ker so za usive stranke dobili vec provizije kot za resne)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2607240] 12.07.16 16:06 · odgovor na: Gustl (#2607226)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [Vinci]
> Pa glej, boli me za reševanje sveta. Jaz sem ti dal možno rešitev za doseganje kritične mase userjev pri vas, če bi pa rad rešil svet, pa vprašaj svet za rešitev.

:) OK. Hvala za trud. Nehajmo, nobene koristi vec za nikogar.
Jaz imam eno smelo idejo. Ker se je globalno razrasli prepricanje, da je pravica do mnenja tudi dolžnost (ce ne drugace, do samega sebe), da to cimbolj glasno povemo, bi ga lahko poskusili zaracunati.

Marketingirajte Finance.si kot ubitacno platformo - ki jo bere vsak ki nekaj velja, medtem ko anonimnezevega twitter feeda in fb walla ne bere nihce.

Vsak dan bi lahko med novicami objavili tudi najbolj vseckan komentar, ali pet njih, pa morda se komentar po izbiri urednistva.

Trenutno je komentiranje bremzano z narocnistvom. Nenarocniki se svaljkamo okrog in civkamo v odprtih temah.

Predlog: Komentatorsko odpres vse teme, tudi tam kjer je clanek zaklenjen, nenarocnikom pa podelis komentar ali dva na mesec zastonj. Potem pa mora biti neka ultraklikabilna, fastprocess, zaupanje vzbujajoca sansa, da evangelist lahko placa en evercek in ima moznost napisat se tri komentarje :-)

Vem da je moda proti meni (poloznica po posti in zgolj kakih 200 ljudi, ki sploh imajo voljo do objavljanja).

Ampak pocasi se le premikamo v digital, in volja biti slisan je gromozanska, finance pa so platforma (kao, v bistvu nikogar ne zanima rentacenje forumasev, ampak zakaj pa mamo marketing).

Pa ce bi pobrali 1000 evrov, obenem pa se losali nenarocniskih prepirov o oslovi senci, je nekaj narejeno :-)

Gre tudi za spremljanje content trenda: Vcasih je bil placan, potem vedno manj, zdaj ga pise software... Naslednji korak je, da folku zaracunas objavljanje contenta. Bodo lahko v CV napisali "imel sedem komentarjev dneva na Finance.si".
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607242] 12.07.16 16:10 · odgovor na: Vinci (#2607225)
Odgovori   +    1
[Vinci]
Pa glej, boli me za reševanje sveta. Jaz sem ti dal možno rešitev za doseganje kritične mase userjev pri vas, če bi pa rad rešil svet, pa vprašaj svet za rešitev. Dejstvo je, da digitalni denar ne gre k vam in ne gre k vam zato, ker niste na tem področju naredili skoraj ničesar in zgleda še dolgo ne boste.
Od "cela Evropa je mesec dni gledala samo fuzbal" preko "vsi moški so svinje" do "New York Times ima iste probleme kot Finance" so vse samo izgovori.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607243] 12.07.16 16:14 · odgovor na: Gustl (#2607226)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [Vinci]
> Pa glej, boli me za reševanje sveta. Jaz sem ti dal možno rešitev za doseganje kritične mase userjev pri vas, če bi pa rad rešil svet, pa vprašaj svet za rešitev.

:) OK. Hvala za trud. Nehajmo, nobene koristi vec za nikogar.
Evo, ena sveža iz mojega Facebooka, nalašč zate:

"Don't complain about things you are not willing to change"
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2607244] 12.07.16 16:14 · odgovor na: anon-207617 (#2607240)
Odgovori   +    1
Morda nas je res malo takih, ampak jaz sem izkljucno user foruma. Navrzem kako idejo in dobim kriticno presojo - in tudi lepo se da razlociti, kdo od presojevalcev je umetnik in kdo Kopitar.

In bi za to placal, za clanke pa ne. Je pa mozno da sem cudak in nas je petnajst vsegaskupaj :-)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2607260] 12.07.16 18:07 · odgovor na: (#2607258)
Odgovori   +    2
[MorituriTeSalutant]
> [Maj]
> > [porkamizerija]
> > > [Maj]
> > > > [0221Re2]
> > > > In kdaj boste propadli ????
> > >
> > > Ko bo Mramor(plus vsa državna podjetja) končno začel varčevat tam kjer bi lahko in odjavil vse naročnine na časopise in podobne neumnosti.
> >
> > tako jih imajo pod komando... prav zaradi tega so še manj neodvisni kot slovenska sodišča.
>
> Vidiš z mojo kmečko pametjo mi kaj takega še na misel ni padlo.
>
> Jaz sem vedno mislil, da ima javna uprava z državnimi podjetji vred časopise naročene zato, da zaposleni slučajno ne bi umrli od dolgčasa.
> Tako pa imajo lepo zjutraj kavico, potem malo prelistajo časopise nato je malica, potem dvignejo kak telefon, nato spet kavica, kjer si povedo kaj je novega v časopisih, nato še tisti, ki tega še niso prebrali preberejo časopise, ostali pa že pišejo objave na FB, nato je kosilo, po kosilu se pa nekateri odpravljajo že za domov, ta pridni pa še do kakšnih štirih visijo na FBju...

Na ministrstvih, v posameznih direktoratih, je točno tako razdeljeno delo za polovico zaposlenih. Druga polovica pa dela od 8h zj. do 7h zv. in še scat ne more od sile. Za štos lahko ugibaš, kdo prejema dodatke za dodatne obremenitve, hitreje napreduje, ima boljšo plačo itd.
Vidiš tega pa ne razumem.
Zakaj ta polovica, ki gara enostavno ne da odpovedi in odpre s.p....

Tako sem v eni firmi naredil jaz in so potem morali kar tri nove zaposliti, jaz pa nisem bil vreden 10% povišice.
crt sporočil: 27.391
[#2607264] 12.07.16 18:22 · odgovor na: (#2607262)
Odgovori   +    2
[MorituriTeSalutant]
Vi kao jemljete žetone a mi vam kao nedamo ;)
kot pravis :)
najobj sporočil: 32.022
[#2607286] 12.07.16 19:59 · odgovor na: (#2607257)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 12.07.2016 20:00
[MorituriTeSalutant]
> [Gustl]
> > [spiderman]
> > Vam ne zavidam.
> > Danes preživeti z mediji ni lahko.
> > .
> > Pri sebi pa opažam, da mi je teh 7 zastonjskih člankov vsak mesec dlje zdržalo.
> > Bi bilo to lahko kakšno merilo?
>
> Predvsem se je vzpostavil habit pri uporabnikih. Naucili so se uporabljati zetone, da so zdrzalu do konca meseca,
Gustl, ni vzrok samo v vzpostavitvi habita. Saj se žetona ne splača več niti pokurit - ni več udarnih kolumen in kolumnistov, ostalo pa več ali manj prebereš drugje in zastonj....


God save the Queen and her fascist regime
... čuj, meni pa je najbolj hecno, da je toti forum poln tako zelo uspešnih podjetnikov, ki si ne morejo privoščit tistih nekaj evrov za naročnino, da bi lahko brali in pisali, kar bi jim pasalo ...

P.S.: zdaj mi je kapnilo, da so toti forumski podjetniki tako uspešni, ker so tako šparavni, da nočejo trošit niti žetonov, ki jih dobijo zastonj ...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2607292] 12.07.16 20:34 · odgovor na: crt (#2607176)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 12.07.2016 20:40
podpišem, ftalphaville twitter lista praktično zadošča. nekateri pisci morda zaslužijo večji ponder, npr. @Frances_Coppola , ampak takle je že bolj stvar osebnega okusa (btw, meni osebno sede theautomaticearth, ampak ga povohajo kvečjemu marginalci. je pa ful hvaležen če nimaš več kot 10 min cajta na dan.)

kako sestavit dober info feed, npr. na twitterju? dejansko gre za težko epistemološko vprašanje, z nujnimi kompromisi med raznimi etapami praktikuma:
- kdo so taboljši viri
- kako sploh zvohat taboljše vire
- kako taboljše vire sortirat glede na ideološke predpostavke in njihove agende in prognostično vrednost
- kako prihranit na cajtu ko se vse to na dnevni bazi dogaja
- kako iz taboljših virov ustvarit dober feed, ki ga zjutraj vklopiš ob šalci kofeta.

meni je vzelo par let to nadrkat, odkrit metodo. tehnološko je pičkin dim, samo cajt vzame.

pa še nekaj naj dodam: če imate cajt, ampak res ful cajta, se splača delat lastne twitter liste.ko enkrat sestaviš ultimativno, npr. z naslovom "italijanske banke", in imaš gor od 1000 vhodnih kandidatov 150 spucanih izhodnih biserov, pol je kar dober filing, tisti kofe zjutraj, potem mašina samo še laufa.
bc123a sporočil: 48.253
[#2607293] 12.07.16 20:36 · odgovor na: (#2607258)
Odgovori   +    1
[MorituriTeSalutant]
Na ministrstvih, v posameznih direktoratih, je točno tako razdeljeno delo za polovico zaposlenih. Druga polovica pa dela od 8h zj. do 7h zv. in še scat ne more od sile. Za štos lahko ugibaš, kdo prejema dodatke za dodatne obremenitve, hitreje napreduje, ima boljšo plačo itd.
Ja. Tule obstajata dva postulata, na katere davkoplacevalske mravljice pozabljajo pri simfanju javnega sektorja.

Prvic, leni in nesposobni v javnem sektorju so res morda tako na oko najvecja jeba za drzavo in davkoplacevalce, ampak so se vecja jeba za tisti del javnega sektorja ki pa ni len ali nesposoben. Ker marsikje je treba delo narediti in je cela stala, ce ni narejeno.

Drugic, vsa idiotska zakonodaja ter pravilniki, ki dusi zasebni sektor, je bila ponavadi testirana na javnosektorskih poskusnih zajcih, kjer je ponavadi eksperimentator ugotovil, da so zajci sicer pocrkali, ampak se malo spremeni recept, pa bo. Tisto kar pride potem in se userje cez zasebni sektor je ponavadi blazja razlicica terorja, ki ga birokratski eksperimentatorji izvajajo nad samim javnim sektorjem.

Ne hecam se, ce recem, da zna en nizji uradniski idiot na ministrstvu, ki se mu dvigne in za hec frcne email po sloveniji (rabim to in to in to statistiko recimo v enem tednu), na mah pokuriti nekaj tisoc ur zaposlenih v javnem sektorju za bedarije, oziroma lasten ego. Oziroma za to, da se potem "pertinaci" in razlaga, kaj vse je on "zrihtal" (predvsem je pa je zrihtal to, da so morali zaposleni namesto svojega rednega dela njemu figurativno fafati k*rac oziroma ego).
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2607296] 12.07.16 21:16 · odgovor na: crt (#2607176)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 12.07.2016 21:18
[crt]
- nakedcapitalism.com
+1. se splača it tudi skozi njihov forum, imajo hvaležno občestvo in dostikrat na foruu več izvem kot iz članka, podobno kot tule. šefico yves smith sem imel svoj cajt precej v čislih, ampak je postopoma ratala gadno militantna, domino bejba. kuži, ampak ni glih za kramljanje al debato.
- medium.com
prva liga. štoparsko nepregleden vodnjak prvovrstne robe.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2607299] 12.07.16 22:17 · odgovor na: (#2607263)
Odgovori   +    2
[MorituriTeSalutant]
> [Maj]
> > [MorituriTeSalutant]
> > > [Maj]
> > > > [porkamizerija]
> > > > > [Maj]
> > > > > > [0221Re2]
> > > > > > In kdaj boste propadli ????
> > > > >
> > > > > Ko bo Mramor(plus vsa državna podjetja) končno začel varčevat tam kjer bi lahko in odjavil vse naročnine na časopise in podobne neumnosti.
> > > >
> > > > tako jih imajo pod komando... prav zaradi tega so še manj neodvisni kot slovenska sodišča.
> > >
> > > Vidiš z mojo kmečko pametjo mi kaj takega še na misel ni padlo.
> > >
> > > Jaz sem vedno mislil, da ima javna uprava z državnimi podjetji vred časopise naročene zato, da zaposleni slučajno ne bi umrli od dolgčasa.
> > > Tako pa imajo lepo zjutraj kavico, potem malo prelistajo časopise nato je malica, potem dvignejo kak telefon, nato spet kavica, kjer si povedo kaj je novega v časopisih, nato še tisti, ki tega še niso prebrali preberejo časopise, ostali pa že pišejo objave na FB, nato je kosilo, po kosilu se pa nekateri odpravljajo že za domov, ta pridni pa še do kakšnih štirih visijo na FBju...
> >
> > Na ministrstvih, v posameznih direktoratih, je točno tako razdeljeno delo za polovico zaposlenih. Druga polovica pa dela od 8h zj. do 7h zv. in še scat ne more od sile. Za štos lahko ugibaš, kdo prejema dodatke za dodatne obremenitve, hitreje napreduje, ima boljšo plačo itd.
>
> Vidiš tega pa ne razumem.
> Zakaj ta polovica, ki gara enostavno ne da odpovedi in odpre s.p....
>


Davčna politika države ni ravno stimulativna za odpiranje različnih podjemov. Rabiš kar en zagonski keš, ideje in pogum za to, lahko je veliko na kocki, včasih se je pač bolje vdati v usodo za plačo, ki pride vsak mesec, kot pa prepustiti negotovosti, dacarjem, potencialnemu rubežu, pomanjkanju.... Povprečni standard v Slo ni ravno visok za takšna dveganja, potem te zatolčejo še z davki...
Žal res imamo tako obupno davčno politiko, da te mine sploh kaj začet delat.
Cel mesec moraš krepko delat za minimalno plačo ampak še vedno bolje to, kot pa, da v kakšni firmi kdo s tabo pometa kot mu paše...

Že prvi mesec, ko še enega posla nisi izpeljal te že obdavčijo s 350 evri mesečno...
V VB pa plačajo 20 funtov in imajo s.p. ter delajo skoraj kar hočejo.
Davek plačajo šele po ustvarjenem dobičku, pa še to mnogo nižjega kot pri nas...

Morda bi bilo pa pametno razmislit, da bi tudi mi izstopili iz EU in vstopili v Združeno Kraljestvo.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2607305] 12.07.16 23:09 · odgovor na: anon-1670 (#2607299)
Odgovori   +    0
[Maj]
> [MorituriTeSalutant]
Morda bi bilo pa pametno razmislit, da bi tudi mi izstopili iz EU in vstopili v Združeno Kraljestvo.
Lahko, če bo kaljica priznala, da ni ona lastnica kapitala podjetja GB, ampak so to državljani in če bo to isto priznala, po Cerarju, tudi slovenska mafija za RS.
Brez tega pa so vsa ta združevanja in razdruževanja kratkoročna in lahko tudi zelo nevarna!
www.youtube.com/watc...6DwggQJXkg
najobj sporočil: 32.022
[#2607473] 13.07.16 15:23 · odgovor na: (#2607466)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.07.2016 15:23
[MorituriTeSalutant]
> [najobj]
> > [MorituriTeSalutant]
> > > [Gustl]
> > > > [spiderman]
> > > > Vam ne zavidam.
> > > > Danes preživeti z mediji ni lahko.
> > > > .
> > > > Pri sebi pa opažam, da mi je teh 7 zastonjskih člankov vsak mesec dlje zdržalo.
> > > > Bi bilo to lahko kakšno merilo?
> > >
> > > Predvsem se je vzpostavil habit pri uporabnikih. Naucili so se uporabljati zetone, da so zdrzalu do konca meseca,
>
> > Gustl, ni vzrok samo v vzpostavitvi habita. Saj se žetona ne splača več niti pokurit - ni več udarnih kolumen in kolumnistov, ostalo pa več ali manj prebereš drugje in zastonj....
> >
> >
> > God save the Queen and her fascist regime
> ... čuj, meni pa je najbolj hecno, da je toti forum poln tako zelo uspešnih podjetnikov, ki si ne morejo privoščit tistih nekaj evrov za naročnino, da bi lahko brali in pisali, kar bi jim pasalo ...
>
> P.S.: zdaj mi je kapnilo, da so toti forumski podjetniki tako uspešni, ker so tako šparavni, da nočejo trošit niti žetonov, ki jih dobijo zastonj ...
... al pa tako zaposleni, da nimajo cajta brat naročenih časnikov, pa jim je škoda, preberejo tako mimogrede... Kaj pa vem, žal (še) nisem podjetnica... Kako kaj v totem Mariboru, kaj dogaja?
... eh, vse je lepo na izi ... evo, zdaj niti na cestah ni več stresno, ker nimamo radarjev in se je zato varnost prometa izboljšala ...

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10