Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-9303 sporočil: 1.074
[#46234] 07.02.07 21:52 · odgovor na: anon-9205 (#46216)
Odgovori   +    0

0129Ze1 je napisal(a):
Mićo.

Bom jutri zanikal tvojo trditev o polemiki. Se mi trenutno ne ljubi tolikokrat copy/paste naredit, da ovržem tvojo trditev o polemiki.
 
OK, jutri torej. Do takrat pa lepo praznuj :))

MM
anon-53475 sporočil: 1.009
[#46235] 07.02.07 21:57 · odgovor na: anon-9303 (#46228)
Odgovori   +    0
Neverjeten si, da se ti sploh se ljubi igrati s takimi opicami.

Ko sem bil majhen, sem rad gledal opice v ljubljanskem zivalskem vrtu. Tako zabavne so, ko se cohajo pod pazduho in scipljejo usi. Pa take rdece rite imajo. Potem pa je slavni Marko enkrat, ko je bilo radovednezev prevec vrlo zalucal v mnozico svoj diseci iztrebek. Lesson learned. Koncni rezultat ubadanja z opicami je vedno tak, da vate mecejo drek. Ni vredno.
anon-94581 sporočil: 1.391
[#46238] 07.02.07 22:05 · odgovor na: anon-9303 (#46228)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
Nic se ne bo zapletlo. Tip mi je poslal email, v katerem je bila njegova identiteta razkrita. Ker je grozil z nasiljem, je v interesu varnosti vseh, da ga razkrinkamo :))

MM
 
Velika verjetnost, da je ime in priimek pravi ni pa nujno.

Na srečo se takih ni potrebno bati, niso nevarni. Je pa koristno, da se malo prestraši tiste, ki zgubijo zdravo pamet.

Upam, da zahteva po shranjevanju IPjev ne bo postala glavna tema.
anon-72970 sporočil: 40
[#46241] 07.02.07 22:12 · odgovor na: anon-43332 (#45892)
Odgovori   +    0

Viewer je napisal(a):
Clanek je 1A. Sam vsaki dan znova ugotavljam koliko visji so moji dohodki zaradi znanja nemskega jezika in koliko nizji so dohodki mojih slovenskih kolegov, ki tega znanja nimajo. Obvladovanje in zmoznost tekocega komuniciranje nemskega jezika prinese skoraj v vsakem poklicu dodatne dohodke. Od natakarjev, ki nemske goste postrezejo v nemskem jeziku in zaradi tega dobijo visjo napitnino do direktorjev, ki s svojimi nemskimi poslovnimi partnerji lahko komunicirajo v njihovem jeziku in si s tem lazje pridobijo njihovo zaupanje in s tem tudi kaksen dodaten posel. Seveda to vse skupaj ne pomeni (in verjamem, da je tudi Mico tega mnenja) da bi se morali sramovati slovenskega jezika in slvoenske kulture. Bolje bi bilo, ce na nase Slovenstvo gledamo kot na luksuz, ki ga drago placujemo :)
 Ob zapisu Viewerja sem se spomnil, da za vse pa poznavanje jezikov ne velja, zlasti me spreletijo mravljinci ob raznih "ad hoc" intervjujih naših novinarjev, ko predsednika sosednje države nagovarjajo v angleščini in jim le ta v še lepši angleščini odgovarja. Mogoče bi pa poleg bontona in spoštovanja do visokega gosta, in ne nazadnje, do soseda v ozemeljskem smislu in v smislu Prešerna ("ne vrag...") lahko prakticirali z jezikovno ustreznimi novinarji. Saj kultura vendar ni samo...
anon-9303 sporočil: 1.074
[#46249] 07.02.07 22:58 · odgovor na: anon-94581 (#46238)
Odgovori   +    0

enanula je napisal(a):

Upam, da zahteva po shranjevanju IPjev ne bo postala glavna tema.
 
IP ji so itak shranjeni v log datotekah. Gre samo za to, da jih Gustl objavi. Sicer se pa natanko ve, s katerega IPja dostopas. Kako pa mislis, da preprecujejo veckratno uporabo isetga gesla?

MM
anon-9303 sporočil: 1.074
[#46250] 07.02.07 23:00 · odgovor na: anon-53475 (#46235)
Odgovori   +    0

Crni je napisal(a):
Neverjeten si, da se ti sploh se ljubi igrati s takimi opicami.

Ko sem bil majhen, sem rad gledal opice v ljubljanskem zivalskem vrtu. Tako zabavne so, ko se cohajo pod pazduho in scipljejo usi. Pa take rdece rite imajo. Potem pa je slavni Marko enkrat, ko je bilo radovednezev prevec vrlo zalucal v mnozico svoj diseci iztrebek. Lesson learned. Koncni rezultat ubadanja z opicami je vedno tak, da vate mecejo drek. Ni vredno.
 
Lepo si povedal. Vzeto na znanje. Se poslavljam

MM
anon-105119 sporočil: 3.426
[#46252] 07.02.07 23:07
Odgovori   +    0
Dragi Mičo,
čestitam ti, da ti je uspelo sprovocirati toliko ljubiteljev slovenskega jezika.
Tudi sam sem kulturni delavec, glasbenik, slikar, pesnik in pisatelj, ki v tej slovenski državi v vsem svojem življenju za svoja dela nisem dobil niti enega tolarja, moje glasbene pesmi ustvarjene v studiu Metropol po naročilu RTV so bile umaknjene s programa in kasneje celo uničene, prošnja za subvencijo pri kulturnem ministrstvu za izdajo moje knjige zavrnjena.
Seveda se temu nikakor ne čudim, saj me imajo bivši in sedanji partijci še vedno hudo v želodcu zaradi tega, ker sem v komentarjih v časopisih pisal, da partijci vedno eno govorijo, povsem nekaj drugega pa delajo.
Resnica je v vsaki politični družbi zlorabljena, saj je politika umetnost laži, politika je kurba, ki se kar naprej prodaja naivnim ovcam.
Sprašuješ koliko smo oškodovani, ker so naši kulturniki pomagali pri ohranitvi slovenskega jezika?
Odgovor je popolnoma jasen: Oškodovani nismo nič, 0,00 €.
Naj ti razložim zakaj?
Ker vsak človek od pamtiveka največ škode od vseh dela prav samemu sebi, pa ne glede na to od kod in iz kako jezikovno velike države prihaja.
Bistvo človeškega življenja je njegova sreča, ki seveda ni odvisna niti od njegovega jezika, niti od njegovega materialnega blagostanja, ampak vedno od nivoja njegove zavesti, od nivoja globljega zavedanja samega sebe, od nivoja čutenja neumrljivega dela samega sebe.
Glede tega sva v mojih preteklih komentarjih že ugotovila, da si ti kljub tvojemu visokemu IQ-ju glede tega še povsem nekje na začetku, saj se ti o tvojem neumrljivem delu tebe samega na žalost niti ne sanja.
In vendar je od tam od pamtiveka izhajala in izhaja tudi vsa kultura.
Tudi glede mreženja bi ti lahko marsikaj napisal. Vsak človek je energetski prevodnik, ki pa ima znotraj sebe močne upore strahu, jeze sovraštva, nezaupanja, skratka vseh negativnih čustvenih stanj iz katerih zanimivo izhaja večina človeških notranjih bolezni in vendar verjemi so vse energije še kako prenosljive, tudi miselne.
Primer: Tudi če si zdaj v ZDA, imaš možnost čutiti v svojem nemiru sovraštvo vseh tistih osebkov v katerih si s svojim pisanjem sprožil sveto jezo.
Seveda pa te jaz ljubim, kakor ljubim tudi vse one, ki so za slovenščino in slovenstvo pripravljeni tudi umreti, ali pa koga pribiti na križ, kajti bistvo življenja nima nič opraviti niti z ekonomijo, niti z državo, niti z religijo, ali kako bedasto filozofijo, niti z maternim jezikom, ampak vedno s tvojim čutenjem ljubezni do sebe in drugih.
In v čutenju ljubezni je bil France Prešeren res velik, še veliko večji pa bi bil, če bi živel danes.... ja in res bi bil tudi uspešen, četudi bi bil njegov materni jezik sto milijonski.
Te lepo pozdravljam, kakor lepo pozdravljam tudi vse goreče ljubitelje slovenskega jezika, vse ljubitelje jeze, sovraštva, ljubosumnsti itd, vsem pa želim, da znotraj sebe čutite čimveč ljubezni in če je ne se vprašajte, zakaj zaboga ne?
Odgovor vas čaka znotraj vas.
Stojči Stojan Svet
katedrala.si
anon-76887 sporočil: 18.121
[#46253] 07.02.07 23:08 · odgovor na: anon-9303 (#46249)
Odgovori   +    0
Sicer ne poznam sistema v detajle, ampak zgolj z IP naslovom si ne boš mogel pomagati v resnem sodnem sporu.
Bo treba še log njegovega internet providerja dobiti, kjer bo potem razvidno, da je "Francelj" na določen dan/uro/minuto/sekundo uporabljal ta-pa-ta IP naslov.

Če odmislimo še možnost uporabe proxy serverjev, se stvar vseeno že z dodeljevanjem dinamičnih IP naslovov dovolj zakomplicira.
Prav tako so potem še sistemi, kjer se navzven vsi uporabniki lokalnega omrežja predstavljajo z isto IP številko, ipd, ipd.

Skratka: zgolj Gustelj bo zagotovo premalo.
anon-110803 sporočil: 322
[#46254] 07.02.07 23:08
Odgovori   +    0
Problem jezika majhnega naroda se lahko še potencira, če je med njegovimi pripadniki relativno majhno število tistih, ki so funkcionalno pismeni v enem od tujih jezikov . To je problem tudi pri Slovencih - zelo malo nas je ( v tujem jeziku ) pismenih - v primerjavi z Danci, Švedi, Norvežani... pa še kom.
Posledice so: zaplankanost v vseh ozirih, strah pred javnim izražanjem v tujini, ne nazadnje pa tudi to, da poprečni Slovenec rine na morje na Hrvaško "ker se tam tako lepo razume z domačini". V Turčiji najbrž ne bi znal vprašati, kje je WC.
Sicer pa ima MM v svojem članku delno prav - tudi meni gredo na živce ničvredne knjige slovenskih avtorjev, ki jih plačuje država.
V Drino ga jaz ne bi vrgel. Mogoče bi ga pa vseeno malo v Ljubljanico namakal. Ampak to samo v reklamne namene, ob izdaji njegove knjige.
anon-94581 sporočil: 1.391
[#46258] 07.02.07 23:22 · odgovor na: anon-9303 (#46249)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
IP ji so itak shranjeni v log datotekah. Gre samo za to, da jih Gustl objavi. Sicer se pa natanko ve, s katerega IPja dostopas. Kako pa mislis, da preprecujejo veckratno uporabo isetga gesla?

MM
 
IP adresiranje je v pristojnosti administratorja mreže in je vsaj lahko dinamično ali statično. Vezava user in geslo na IP je samo ena varianta. IPje dodeljujeje tvoj ISP in je Gustlu čist vseeno s katerega IPja dostopaš. Ima pa shranjene tvoje IPje in jih lahko celo vidiš in brišeš razen aktivnega; vsaj včasih je bilo tako. Za dokončno identifikacijo userja potrebuješ še kakšen podatek od ISPja.
Mogoče se bo komu dalo še bolj natančno razložit. 
anon-28836 sporočil: 3.657
[#46259] 07.02.07 23:27 · odgovor na: anon-106422 (#46206)
Odgovori   +    0

Holesterol je napisal(a):


Nič ni bolj pritlehno, kot pljuvati po lastni državi. In to vsi tisti, ki noče priznati dejstev, da je velikosrbska ekspanzija na balkanskem polotoku v 80 in 90-tih letih prejšnega stoletja, tudi s pritiskom na jezik drugih narodov (skupna jedra !!!) edini povzročitelj razpada Jugoslavije in edini krivec za vse smrtne žrtve in materialno škodo ne teh prostorih.

 
Zal je 1990-ih bilo veliko pljuvaca po lastni drzavi Jugoslaviji in nadaljevanje poznamo. 

MM boj proti verbalnem internet nasilju je v premerjavi s tem prav smesan.

Jugosloveni bodo izginuli s to generacijo toda Slovenci umirajo na obroke z -13K na leto.

LP MMM
anon-69121 sporočil: 108
[#46265] 07.02.07 23:52
Odgovori   +    0
Bravo Mico...ti si car

Nasledenja tema: vrednost ali nevrednost slovenskega drzavljanstva...jaz sem se ga hvalabogu znebil
anon-106422 sporočil: 139
[#46266] 07.02.07 23:58 · odgovor na: anon-28836 (#46259)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-106422 08.02.2007 00:01

s56a je napisal(a):


Zal je 1990-ih bilo veliko pljuvaca po lastni drzavi Jugoslaviji in nadaljevanje poznamo.

MM boj proti verbalnem internet nasilju je v premerjavi s tem prav smesan.

Jugosloveni bodo izginuli s to generacijo toda Slovenci umirajo na obroke z -13K na leto.

LP MMM


Meni Srbija nikoli ni bila lastna država. In Srbija, ne Jugoslavija je bila krivec za razpad, tako z kulturnim (skupna jedra) k na koncu z ekonomskim (vdor v monetarni sistem) napadom, še kasneje pa z vojno agresijo. Pravi Jugoslovani so izginili že z 6. januarsko diktaturo.

Slovenci smo pa dali možnost ostalim narodom, ki so si želeli postati Slovenci, tako, da nas je ocenjeno sedaj največ (+2M) državljanov Slovenije. In najlepše je to, da se tudi ti učijo v slovenskih šolah iz slovenskih knjig in da bodo v dveh generacijah postali pravi Slovenci, s hišo z ograjo, dvema avtomoblomai, psom in predsodki.

Če se ti pa zdi, da je izražanje lastnih čustev, ki so daleč od tega, da bi bile ksenofobične (v Beogradu konec leta 89 sem slišal od veliko ljudi približno takole: "Sredičemo mi bandu slovensku iz Cankarovog doma" ) moja največja napaka, ti povem, da kolikor imam še kontaktov z ljudmi, nam nikoli ne bodo odpustili, pa ne to, da je zaradi osamosvojitve Jugoslavija razdeljena, ampak to, da se vidi, da nam gre sedaj ko smo samostojni veliko bolje kot njim.
anon-69121 sporočil: 108
[#46267] 08.02.07 00:00
Odgovori   +    0
bravo mico.....

to se tudi pozna pri tem ko tako imenovani nadarjeni in izobrazeni ljudje v SLO zivijo v bedi...v ZDA pa dobis moznost gres na PhD na top class uni,dobis drzavljanjstvo lepo pozicijo in svetovni ugled no ja razen v SLO. ampak who cares about the 1.9m idiots and retarded people who live in misery of an ex communist state lead by bunch of crooks...not to forget it is easy to steel from taxpayers but you can do this only once..

Mico na IMF malo vprasaj kam je sel cash ob koncu 80ih in zacetku 90ih namenjen za YU....v privatne racune nekaterih SLO drzavaljanov v Avstriji

Ha ha ha

BRAVO MICO !!!!!!!!!
anon-55773 sporočil: 241
[#46278] 08.02.07 01:56 · odgovor na: anon-9205 (#46216)
Odgovori   +    0
Komentarji na ta članek so bili le v redkih primerih vezani na kulturo. Predvsem vidim v odgovorih žaljenje in nestrpnost do MM in s tem povezanosti s  črko ć, ki resda ni Slovenska, je pa sorodna in glede na zgodovino Slovenije obenem pa  tudi logična posledica družbene sestave.

  No, huje je, ko se oseba podpiše s črko ć in predvsem na spletu, ko je vsakdo lahko anonimen, se tudi pokaže pravi obraz Slovencev. Naključje je tako hotela, da imava z M.M. deloma celo podobno zgodovino, naključje je hotelo, da se celo poznava, naključje je hotelo, da sem tudi jaz na ić in nenazadanje naključje je hotelo, da sta najina očeta v svojem času opravljala enako odgovorno delo. Glede na simbolično delo, smo imeli pri nas, kot morebiti tudi pri Mrkaićevih ponoči grozilne anonimne klice, podobne sestavi nekaterih komentarjev.  Kajpak me kot starejšega otroka v družini s tem niso obremenjevali, o tem sem izvedel kasneje.  Danes se tudi skozi komentarje tule da videti, da se zgodovina ponavlja, ljudje se ne naučijo nič, najrajši pa se na zvon obeša ć in Drina.

Kot vemo je MM dobršen del življenja preživel v tujini. Vsakdo, ki se tako vrača domov,  opazi tudi, da Slovenija uradno res sestavlja del EU, a vendarle govorimo o Balkanu, balkanski mentaliteti, balkanskem odnosu do sodržavljana, skratka v Sloveniji se ne menja nič, le  struktura lopovov in način kraje se je zamenjal. Morda je čas, da začnete govoriti tudi o kulturi...

Andres
anon-111958 sporočil: 1
[#46282] 08.02.07 08:00
Odgovori   +    0
Spoštovani,

kdaj ste nazadnje prebrali kakšno knjigo ali obiskali gledališče? Predlagam, da to storite vsaj nekajkrat na leto, ker vam globoko primanjkuje estetskih in etičnih presežkov.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#46283] 08.02.07 08:14 · odgovor na: anon-9303 (#46228)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):


Nic se ne bo zapletlo. Tip mi je poslal email, v katerem je bila njegova identiteta razkrita. Ker je grozil z nasiljem, je v interesu varnosti vseh, da ga razkrinkamo :))

MM
Mičo, predlagam, da vprašaš IT strokovnjaka, kolikšna je verjetnost, da ime in priimek, ki si ga navedel ni od nekoga, ki ga pravi avtor epošte  sovraži. Osebno me ne bi čudilo, če bi bilo zadaj kaj podobnega. In kolikor je tako, so tvoji napadi proti ime.priimek človeku ...

Mimogrede, članek je spet ena uspešna provokacija. Zanima me sicer, kako bi ti osebno reagiral, če bi nekdo v podobno provokacijo vključil katerega od tvojih prednikov. Morda pa niso dovolj znani širši javnosti?

Kot lahko opaziš, je šla zadeva v glavnem mimo mene (razen tega, kar morda še lahko prebereš, kolikor se že ni našel dežurni cenzor in vsega zbrisal). Mene vse reakcije zgolj žalostijo. Tako zaradi tistih, ki primejo na prvo kost, kot tudi časnika, ki take zadeve razglaša za višek odprtosti in liberalnosti. Kje pa so bili lani jeseni? Pod direktivo?
anon-88818 sporočil: 1
[#46285] 08.02.07 08:22
Odgovori   +    0
zelo racionalno in vredno razmisleka. Pa se kaj podrocij bi se naslo.
anon-24781 sporočil: 3.126
[#46289] 08.02.07 08:46 · odgovor na: anon-69121 (#46267)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 08.02.2007 08:50

mija12 je napisal(a):
bravo mico..... to se tudi pozna pri tem ko tako imenovani nadarjeni in izobrazeni ljudje v SLO zivijo v bedi...v ZDA pa dobis moznost gres na PhD na top class uni,dobis drzavljanjstvo lepo pozicijo in svetovni ugled no ja razen v SLO. ampak who cares about the 1.9m idiots and retarded people who live in misery of an ex communist state lead by bunch of crooks...not to forget it is easy to steel from taxpayers but you can do this only once.. Mico na IMF malo vprasaj kam je sel cash ob koncu 80ih in zacetku 90ih namenjen za YU....v privatne racune nekaterih SLO drzavaljanov v Avstriji Ha ha ha BRAVO MICO !!!!!!!!!
" steel from taxpayers" - ha ha ha, pa ti si nepismen.
anon-92453 sporočil: 2
[#46290] 08.02.07 08:53
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-92453 08.02.2007 09:00
Mićo, res ti moram čestitat, saj bi si tvoj recept samopromocije skozi kontroverznost lahko prepisovali vsi nadebudni in lastne slave žejni ljudje, ki jim ni pomembno kakšno slavo si s tem pridobijo.

Ne zamerim ti tako razmišljanje, saj si vsaj teoretično ekonomist, ki mu vidim, da so pomembni le kratkoročni in hitri zaslužki, vseeno bi pa lahko to svoje pisanje malo bolj premislil in ga vklopil tudi v ekonomske zakonitosti majhnih, vendar trdnih podjetij, ki si s časom in vztrajnostjo gradijo svoj trg, svoje posebnosti in ponujajo tako potrebno raznolikost napram velikim in splošno znanim podjetjem. Upam, da tvojemu fast food razmišljanju ne bo sledilo veliko tvojih učencev, ker bodo prehitro razočarani nad značilnostmi male, vendar po moje posebne in lepe dežele Slovenije.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#46300] 08.02.07 09:57 · odgovor na: anon-106422 (#46266)
Odgovori   +    0
Bolano.
anon-94581 sporočil: 1.391
[#46310] 08.02.07 10:38 · odgovor na: anon-55773 (#46278)
Odgovori   +    0
Ha ha

Na koncu se bo zgodil samoizbrisanim nehoteni idejni vodja.

Prosto po Žižku na HRT: ker sem iz balkana me v USA tolerirajo - izjava leta vsaj zame.
 
Slovenija je v EU  prag balkana v dobrem in slabem. Balkanski kotel pa vre že od nekdaj in temu ni videti konca.  Rabiš samo nekaj idiotov in kmalu tečejo krvave reke. Vsekakor so lastniški tranzicijski časi idealni za dodajanje polen na žerjavico. Imamo srečo, da se je klanje nedavno končalo in je majhna možnost, da ponovno izbruhne v kratkem času.
anon-7039 sporočil: 166
[#46318] 08.02.07 11:09
Odgovori   +    0
Eden izmed bolje utemeljenih dokazov, da teoretični ekonomski modeli ne morejo opisati resničnega stanja sveta, kaj šele napovedovati.

Ali drugače povedano, če bi se ljudje odločali pametno (za ekonomiste racionalno) bi lahko iz ekonomske teorije izvedli vrednote, ki jih ima določena družba. Ker pa temu ni tako so teoretični ekonomski modeli namenjeni predvsem zabavi ekonomistom.

P.S. Nekaj podobnega je s teoretično fiziko. :)
anon-76896 sporočil: 3
[#46324] 08.02.07 11:22
Odgovori   +    0
Zanima me, če se Mičo kdaj vpraša koliko ljudem je skrajšal življenje, ker se vozi z avtomobilom namesto z avtobusom, ker si v restavraciji privoči dobro kosilo, namesto da bi šel na sendvič itn... ves ta denar bi vendar lahko namenil npr. za zdravstvo najbolj ogroženih. Koliko ljudi je zato že umrlo? Saj zna izračunati...
anon-28836 sporočil: 3.657
[#46337] 08.02.07 12:23 · odgovor na: anon-106422 (#46266)
Odgovori   +    0
"Samo Srbi su bili dovoljno mocni da razbiju Jugoslaviju" je neko pametno zakljucio.  Rezultat te politike je lepo povzel Ruski zunanji minister Lavrov: The Serbs are now the largest group of refugees on the continent.  Nas prispevek z oborozeno odcepitvijo je veliko prispeval k nadaljevanju BiH tragedije.

Tvoj pogled na asimilacijo je enak Avstrijskem po WW-I ali Talijanskem pred WW-II.  Sreca so Slovenci preziveli.

Srbski nacionalizem je bil najvec zatiran in je zaradi tega najbolj izbruhnil konec 1980-ih.  Po letu 2000 se nekoliko umiril.  Zal pa nass po nepotrebnem jacca. 

Lep kulturni praznik ti zelim!

LP MMM
anon-94160 sporočil: 1
[#46355] 08.02.07 14:29
Odgovori   +    0
Mrki ić !
To je zgolj ena od možnih jezikovnih variant. Sicer pa slovenščina izginja, samo malo je treba potrpeti! Ful cool je da je danes frej pa lahko surfamo po internetu. Internet je cool. Fuck medmrežje!
anon-15715 sporočil: 6.084
[#46356] 08.02.07 14:31 · odgovor na: anon-9303 (#46228)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
Nic se ne bo zapletlo. Tip mi je poslal email, v katerem je bila njegova identiteta razkrita. Ker je grozil z nasiljem, je v interesu varnosti vseh, da ga razkrinkamo :))

MM
 
Meni Bill Gates pogosto pošilja maile, bi rekel, da skoraj redno. Čeprav se ne poznava in ga ne hebem, je kar vztrajen.

lp.m
anon-9939 sporočil: 17.846
[#46360] 08.02.07 14:51 · odgovor na: anon-15715 (#46356)
Odgovori   +    0
- tožba,
- odredba sodnika administratorju foruma, da razkrije IP naslov in identiteto pisca,
- odredba sodnika ISPu, da razkrije identiteto naročnika z določeno IP številko v času pisanja,
- identifikacija pisca,
- nadaljevanje po seznamu...

D.
anon-106422 sporočil: 139
[#46374] 08.02.07 16:30 · odgovor na: anon-28836 (#46337)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
"Samo Srbi su bili dovoljno mocni da razbiju Jugoslaviju" je neko pametno zakljucio. Rezultat te politike je lepo povzel Ruski zunanji minister Lavrov: The Serbs are now the largest group of refugees on the continent. Nas prispevek z oborozeno odcepitvijo je veliko prispeval k nadaljevanju BiH tragedije.

Tvoj pogled na asimilacijo je enak Avstrijskem po WW-I ali Talijanskem pred WW-II. Sreca so Slovenci preziveli.

Srbski nacionalizem je bil najvec zatiran in je zaradi tega najbolj izbruhnil konec 1980-ih. Po letu 2000 se nekoliko umiril. Zal pa nass po nepotrebnem jacca.

Lep kulturni praznik ti zelim!

LP MMM


Kaj meniš s tem "naš prispevek ....". Slovenci niso nikoli hoteli nobene oborožene odcepitve, oboroženo akcijo je izvedla srbo-jla, ki ni priznavala ustavne pravice do odcepitve RS in jo je napadla z vsem orožjem. Slovenci pa smo zani po tem, da se najbolje izkažemo takrat, ko nas kdo hoče nasilno pokoriti. Potem, ko so izgubili vse bitke (bitkice),  so pa mamice prišle po svoje vojake in so jih odpeljale domov. Malo si oglej video posnetke, ki jih je iz tistih časov dovolj. Srbi v nobeni obliki Jugoslavije niso bili zatirani, ampak so bili vedno glavni zatiralci, kar je jasno tudi iz zapisov SANU. Zakaj so pa nejvečja skupina ubežnikov, kipravzaprav sploh niso ubežniki pred vojno in nasiljem, ampak ekonomski migranti, ki jim režim v Srbiji ni pustil delati in živeti, pa razčistite sami s seboj. Obstajajo tudi posnetki srbskega nacionalizma iz Srebrenice, ko so streljali v hrbet zvezanim neoboroženim Bošnjakom, kar je genocid, ki se ga Srbi ne bodo znebili naslednjih 100 let. Pa še to, nacionalizma v RS je tako malo, da je že kar sramotno, saj je vendar ponos nad lastno domovino ena od temeljnih človekovih pravic, dasiravno iz tega lahko kje izpade tudi nacionalistični problem.

Če si še niste ogledali kake kulturne prireditve, pa se za praznik odpravite  v mesto do Prešernovega spomenika

Lp, M.A.S.T.
anon-109139 sporočil: 47
[#46382] 08.02.07 16:48
Odgovori   +    0
Zanima me, če je g. Mrkaić pomislil na to, da njega ne bi bilo nikdar v Sloveniji, če bi bila le-ta ponemčena. Slovenija bi bila najbrž še vedno del (notranje) Avstrije. Pod Avstrijo bi bile slovenske dežele med najmanj razvitimi, Slovenci bi hodili s trebuhom za kruhom na Dunaj, g. Mrkaič pa bi najverjetneje živel nekje v Albaniji ali Kosovu in tarnal nad inferiornostjo albanščine.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8