Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija, leglo neoliberalizma

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

eheheh sporočil: 612
[#413946] 23.01.09 20:38 · odgovor na: anon-78042 (#413384)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: eheheh 23.01.2009 20:39
G23D  -  svašta! Človek, tebi se pa res da. Se vidi, da imaš poslanstvo. Tako kot Mićo. In zdaj razsvetljujeta. Aleluja.
anon-173984 sporočil: 327
[#413950] 23.01.09 20:41
Odgovori   +    0
Lopovi in egoisti so bili za časa Tita, kot sedaj, kot v vseh časih.

Za primerjavo vseh teh različnih obdobij mora biti nek kriterij po katerem se ugotavlja katero je bilo najbolj ugodno za povprečnega smrtnika.

V razmišljanju "drc"-a o obdobju Tita je veliko evidentnih in dokazljivih dejstev, da je povprečni smrtnik v bistvu imel veliko več od življenja iz vidika sociale, polnega želodca,
socialno-kulturnega življenja, reševanja egzistenčnih problemov (največ staovanj, privatnih hiš je nastalo v tistem času !), varnosti mirnega življenja . V povprečju je bilo to dosegljivo skoraj vsakemu posamezniku.
Kljub raznoraznim lopovom, jim očitno ni uspelo pokrasti toliko kot uspeva današnjim lopovom. Mogoče zato ker je obstajala diktatura z Golim otokom in drugimi vzgojnimi inštituti.

Kaj je manjkalo posameznemu povprečnemu smrtniku takrat kar ima danes v izobilju?
Mogoče bi lahko wunderkind MM naštel vsaj tri stvari, ki so pomembne v življenju in so takrat bile nedosegljive?

To ni zagovor preteklih časov ali sistemov. Je le vprašanje kakšna je današnja ponudba za povprečnega smrtnika ?

Kaj vi MM konkretno predlagate da bo ljudjem vsaj bolje.
"Demokracija" je očitno padla na vseh izpitih če omogoča kritično slabe rešitve, kriminal in nered ??
anon-28836 sporočil: 3.657
[#413951] 23.01.09 20:41 · odgovor na: anon-99180 (#413906)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):

 
Hehehehehe, ne bo šlo. Za mularijo brez avta je bil najbližji Trst. V Avstrijo pa smo praviloma hodili (s starši) z avtom.

Res, "hvala ti Tito, da si mi dovolil da živim..."
S Srbskimi tablicami sem placal kazni v dezeli, s Slovenskimi v Avstriji!  Na Zahodu nic novega...

Komunjare so zaprle mojega dedeka Ceha leta 1948 in potem ga slavnostno pokopale v Sarajevu cez dve leti.  Babica Slovenka me krstila v Katolicki cerki v Banja Luki.  Znanost in strokovnost sta me osvobodila obeh diktatur...
anon-99180 sporočil: 2.482
[#413956] 23.01.09 20:50 · odgovor na: anon-173984 (#413950)
Odgovori   +    0

waterlogic je napisal(a):

 Je le vprašanje kakšna je današnja ponudba za povprečnega smrtnika ?

 "Demokracija" je očitno padla na vseh izpitih če omogoča kritično slabe rešitve, kriminal in nered ??
 Povprečni smrtnik lahko brez strahu da ga bo pobrala noč kritizira obstoječi sistem. Kar v komunizmu ni bil mogoče.

Demokracija nič ne omogoča. Demokracija je kot posoda v katero volilci na volitvah "nalijejo" politike, ki potem vodijo državo. Če si se ti zajebal in si volil napačne politike, in ki ti niso omogočili tistega kar si od njih pričakoval si si sam kriv. Demokracija nima nič s tem.
anon-99180 sporočil: 2.482
[#413958] 23.01.09 20:51 · odgovor na: anon-28836 (#413951)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):

S Srbskimi tablicami sem placal kazni v dezeli, s Slovenskimi v Avstriji!  Na Zahodu nic novega...

Komunjare so zaprle mojega dedeka Ceha leta 1948 in potem ga slavnostno pokopale v Sarajevu cez dve leti.  Babica Slovenka me krstila v Katolicki cerki v Banja Luki.  Znanost in strokovnost sta me osvobodila obeh diktatur...
Heh, zakaj se pa potem zahvaljuješ diktatorju "da ti je dovolil živeti"?
purinoli sporočil: 8.690
[#413966] 23.01.09 21:13 · odgovor na: anon-167067 (#413909)
Odgovori   +    0

vuksan je napisal(a):

 
 He, Purinoli, tokrat ne bom stopil v kakšno resno debato, ampak nekaj bi te pa opozoril: po moje bi v takem sistemu volilne pravice tudi ti z grozo ugotovil, da te vedno preglasujejo razni Šroti, Bavčarji, Tuši...Hm- bi pa se morda zmanjšale davčne utaje...
 
Šroti in podobna golazen plačuje drobiž, kar se dohodnine tiče in bi morali za kak vpliv odpreti denarnice, kar bi bilo dobro. Še posebej, ko bi jim odstavili cuclje od državnih bank he he.

Jaz bi se z veseljem pustil preglasovat od nekoga, ki bi plačal več, kot jaz. Seveda brez pomoči bank.

Lep pozdrav, Purinoli
purinoli sporočil: 8.690
[#413967] 23.01.09 21:15 · odgovor na: anon-99180 (#413958)
Odgovori   +    2

misho1 je napisal(a):

Heh, zakaj se pa potem zahvaljuješ diktatorju "da ti je dovolil živeti"?
 
Prve ljubezni se ne pozabi kar tako he he. Lep pozdrav, Purinnoli
anon-151541 sporočil: 2.144
[#413980] 23.01.09 21:36 · odgovor na: anon-68624 (#413807)
Odgovori   +    0

avtomobilist je napisal(a):

 
Zato ker se je večini ovac vsedel v dušo:-)
 pol potrebujejo kakega "gost bustersa"? :)
anon-99180 sporočil: 2.482
[#413983] 23.01.09 21:45 · odgovor na: purinoli (#413967)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Prve ljubezni se ne pozabi kar tako he he. Lep pozdrav, Purinnoli
 
Hehehe...
anon-34566 sporočil: 66
[#413985] 23.01.09 21:51
Odgovori   +    0
Mičo, čestitke!!!Za članek.
Sem pa malce začuden ali pa tudi ne, ker se ne še bolj poglobiš v sam sistem pri nas in v USA ( sprašujem TE, zakaj nisi npr. napisal ničesar o tako imenovani pravni državi pri nas in čez lužo - NAŠTEJ število ljudi - šefov bank, nadzornikov itd, ki so ZA SVOJA DEJANJA ODGOVARJALI!!!
anon-96090 sporočil: 1.218
[#413986] 23.01.09 21:51 · odgovor na: anon-132624 (#413223)
Odgovori   +    0

Bakla je napisal(a):
Stvar je taka: Mičo, ko vas gledam na sliki,ugotavljam da imate kakšnih 40-42 let. To pomeni, da vas je bivša " juga " v celoti izšolala, razen obdobja po faksu. Mislim, da nimate nobene moralne pravice tako nekulturno kritizirati Tita, če že neznate uporabiti "kulturno" kritiko. Nenazadnje vas je njegova dediščina zastonj šolala! Tudi sam ugotavljam, da niste več tako "hud" amerikanist, kot leto do tri nazaj. Je tudi vam jasno, da so "oni" totalno zafurali ves svet, s po vaše "brezmadežnim" kapitalizmom. Jaz bi se sam nad seboj zamislil, če bi se miselno tako obračal kot vi, saj ste že napol "Rupel". Pa lep pozdrav !!?
 Mičota je izšolala Juga in Slovenija, saj je svoje diplomsko delo na neki zakotni ameriški univerzi pacal daleč čez določen rok, nekdo pa je hodil prosit zanj, da so mu financirali študij do konca. In da ni bilo treba vrniti denarja za študij.
anon-101178 sporočil: 229
[#413988] 23.01.09 21:58 · odgovor na: anon-99180 (#413958)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):  
misho1 je napisal(a):

Heh, zakaj se pa potem zahvaljuješ diktatorju "da ti je dovolil živeti"?

"The question isn’t who is going to let me; it’s who is going to stop me."
(listverse.com/people...d-quotes/)
anon-151541 sporočil: 2.144
[#413993] 23.01.09 22:09 · odgovor na: anon-28836 (#413880)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):

Pri Titotu sem videl na pogrebu, pri Kraljici na Tromostovju!  Vsaj je Slovenske matere sin in moj Zagorec...
 
  Pol se vi med sabo poznate, al kako? Mislem, ker govoriš v imenu vseh?  :)

 nism jokal za Titom, nisem si prišel ogledat vaše kraljice,..ne rabim jst teh vaših malikov
anon-115301 sporočil: 264
[#414001] 23.01.09 22:23
Odgovori   +    0
Nekako imam občutek da je MM hotel postati tajkun ampak mu je to nekdo preprečil. Toliko razprav o nacionalnih ineteresih in seveda o Titu je prav "hecno".
MM časi se spreminjajo in iskati krivca v zgodovini je za lase privlečeno in nima nič z finančno krizo ali podobnim. Slovenske banke so "tajkunom" dala posojila, ker če jih ne bi oni bi jih pa neki drugi in tukaj se je šlo pretežno za biznis, mislim da ti je to popolnoma jasno vseeno pa izrabljaš pocestne floskule za svojo ceneno revanšistično propagando - ali ti niso pustili do igračk?
Če nacionalni interes ni pomemben in nas tako rad primerjaš z ZDA pa mi povej - zakaj niso pustili avtomobilsko industrijo enostavno crknit ali pokupit s strani konkurence, namesto da pumpajo miljarde noter da podjetja ostranejo v ameriških rokah - zakaj delajo enako z bankami, zavarovalnicami itd. - zato ker vedo da se kontrola in razvoj lahko vršita samo če denar ostaja tam kjer se naredi. Enako velja tudi za druge države razvitega sveta. Problem Slovenije ni v nacionalnem ineteresu ampak v monopolizaciji in oligopolizaciji za katera so pa si v veliki meri krivi Slovenci sami. Tako Mercator kljub najvišjim cenam na tržišču še vedno služi največ, Telekom uspešno preprečuje konkurenco, Mobitel odira kupce itd. Konkurenca pa namesto da bi se agresivno borila za tržni delež raje ima tisto kar dobi zakar pa je v največji meri kriva tudi naša velikost, saj dva miljona ne predstavljata ravno veliko tržišče in se je boljše prilagoditi kot boriti. Ta kratko pa potegnemo potrošniki.
Mićo preidi nazaj na ekonomijo in pusti politiko saj so tvoji komentarji vedno bolj podobni političnim pamfletom kot pa resnim komentarjem, ki naj bi razkrivali.
anon-179412 sporočil: 301
[#414007] 23.01.09 22:30 · odgovor na: anon-58562 (#413165)
Odgovori   +    0

s56iua je napisal(a):

Spanjem pod mostom (Made by SCT) in pokrit le z Delom .
 Tudi to odpade, odkar so Delu zmanjšali format, se z njim še pokriti ne moreš več.
anon-179412 sporočil: 301
[#414016] 23.01.09 22:38 · odgovor na: (#413248)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

  Nenazadnje vas je njegova dediščina zastonj šolala!

Groooozzzzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, česa vsega ne zvemo, kaj je bilo zastonj !!!
 
Ob tej omembi še zdaj zaslišim glas drnilame iz prejšnjega tisočletja, ki nas je razsvetljeval prek radia: "V Sloveniji je šola brezplačna."
anon-101178 sporočil: 229
[#414018] 23.01.09 22:43 · odgovor na: anon-115301 (#414001)
Odgovori   +    0

... pa mi povej - zakaj niso pustili avtomobilsko industrijo enostavno crknit ali pokupit s strani konkurence, namesto da pumpajo miljarde noter da podjetja ostranejo v ameriških rokah - zakaj delajo enako z bankami, zavarovalnicami itd. - zato ker vedo da se kontrola in razvoj lahko vršita samo če denar ostaja tam kjer se naredi....
 Ne vem ce si ze slisal, ampak baje so v ameriske banke na veliko investirali Kitajci in Arabci. Celo Japonci. Baje. Kar se tice pa avtomobilske industrije, je pa res. Fiat je v resnici ameriska firma, sam tega ne govorijo prevec okoli, zato so jim pa pustil zraven Chryslerja ;-/
153 sporočil: 9.333
[#414075] 24.01.09 00:02
Odgovori   +    0
Amerozdomec Mrko je neonski žaromet prižgal,
da bi iz daljave slovenske nov(r)osti zaznal,
jih iz votlega v prazno prepakiral, kot nove doziral,
nas upravičeno, za bolj papeške od papeža, provociral...

Se pravi, da preveč dobesedno smo vajeni vzeti,
še posebej, ko denarcev preobilo samoeliti je milo,
vsi ostali pa naj le trpijo, za svoje preživetje skrbijo.
Namen je dosežen, narod bo politično (z)drobljen:
a) strankarsko, b) razslojen, in c) medijsko zblojen,
za kakršnokoli državljansko pobudo zahojen...

A kot resnica, ki prostim očem ni vidna
-resnične energije so skrite-je gornja slika kratkovidna.
Odkar so se, nedavno, tudi ZDA znašle v trdi tranziciji,
šahovske figure sveta se iščejo v novi poziciji,
ko cel normalni svet zasanjano objema B.H.Obamo,
kantavtor Mrko, naš informator, ga noče ali ne sme,
niti z besedico, javno zavihteti na našo ramo...? 
Sodražan
anon-118681 sporočil: 347
[#414091] 24.01.09 00:28
Odgovori   +    0
Gospod Mrkaić, vse kar ste napisali je v redu, pozabili ste le, da je partija kolektivni intelektualec, a ne izobražen.
anon-22868 sporočil: 80
[#414102] 24.01.09 00:50
Odgovori   +    0
Vpletanje Tita v današnjo situacijo ima isto vrednost kot iskanje vzporednic med Jezusom in razvojem bordelov po svetu.
Vsak dan bolj pa sem prepričan, da bo obodobje Tita v vsaki resnejši zgodovini opisano kot obdobje, ko so stvari še imele glavo in rep(v dobrem in slabem), medtem ko bo današnje obdobje označeno kot obdobje bebcev, puhloglavosti in brezumja.
Na ekonomskem področju se je današnja doba že pokazala kot zelo "sofisticirana" (to smer so izdatno podprli mnogi mrkaići in njegovi verniki); nič manj bedna pa ni situacija v družbeni (kulturni) sferi.
Če kaj pogrešam iz starih časov je to: navaden brezskrben
vsakdanjik in represijo, ki bi pozaprla en kup modrecev,
nacionalistov in podobne svojati, ki jo moram vsak dan gledati ali poslušati.
anon-161250 sporočil: 1.473
[#414109] 24.01.09 01:11 · odgovor na: purinoli (#413967)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Prve ljubezni se ne pozabi kar tako he he. Lep pozdrav, Purinnoli
 
razn če si tok pjen, da se nič ne spomniš naslednji dan, in upaš samo na to, da je bila ženska :)
anon-179412 sporočil: 301
[#414145] 24.01.09 09:25 · odgovor na: anon-91255 (#413564)
Odgovori   +    0

ajevsenak je napisal(a):
Trdovratni zagovorniki (in najbrž privilegiranci) preteklega totalitarnega režima se, na vsak članek MM (pa naj je še tako briljantno utemeljen, npr. aktualni komentar), odzovejo s prostaškim zmerjanjem in norčevanjem iz avtorja. Še posebej, ker piše iz osovraženih ZDA (tam si celo služi kruh).
 Saj oblastniki iz prejšnjega totalitarnega sistema so svoje otroke šolali prav v teh osovraženih ZDA (recimo Kučan).

Samo debilni psihopatski bedniki tega nočejo videt.
anon-96090 sporočil: 1.218
[#414157] 24.01.09 09:58 · odgovor na: anon-179412 (#414145)
Odgovori   +    0

s0ma je napisal(a):

 Saj oblastniki iz prejšnjega totalitarnega sistema so svoje otroke šolali prav v teh osovraženih ZDA (recimo Kučan).

Samo debilni psihopatski bedniki tega nočejo videt.
 Za primer Ana Kučan financiran doktorat v tujini !!!
anon-9303 sporočil: 1.074
[#414199] 24.01.09 12:32 · odgovor na: (#414184)
Odgovori   +    0
Po mojih informacijah se je Stiblar vozil (morda se se zdaj) v zelo lepem Jaguarju. Ocitno je to solidarizem, z vsemi korekcijami vred :)
anon-113289 sporočil: 131
[#414221] 24.01.09 13:53 · odgovor na: anon-163359 (#413110)
Odgovori   +    0
Koliko si star . Zgleda da imaš še mlečne zobke , ko se skušaš prikazovat kot neki rasodnik med nekdanjm časom in sedaj.bo treba le malo več znanja da boš lahko rasodil
anon-161250 sporočil: 1.473
[#414228] 24.01.09 14:10 · odgovor na: anon-43126 (#414225)
Odgovori   +    0

lepatjasa je napisal(a):
Živjo, forumaši. A je kje kdo za kakšno debato o Titu, Mrkaiču ... čemerkol?
A je kje kakšen nerazgledan avstralopitek, da mu pojasnim par stvari, hehe?
Sem še malo razstavljena po petkovem žuru, ampak sem že "be back".
Vsem prelep pozdrav, Tjaša
 
A ti kr mumile pa to? Sej za FDV nič čudnga, k so vsi na nekih zadevah........k besedo "razstavljen biti" uporabljajo sam insajderji :) mah nič hudega, sej je Steve Jobbs od Apple-a tut reku, da je čas k ga je preživel ob LSD-ju na Goa plaži v Indiji zaznamoval njegovo celotno življenjsko pot. Tko da Tjaša, daj nas nevednike mal razsvetli s svojo bodisi s serotoninom prepojeno glavo bodisi s sinaptičnimi impulzi kar mal zasmojeno že, k dela tolk nad delovnimi obrati.....
anon-54454 sporočil: 4.098
[#414231] 24.01.09 14:11 · odgovor na: anon-43126 (#414225)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 24.01.2009 14:14

lepatjasa je napisal(a):
Živjo, forumaši. A je kje kdo za kakšno debato o Titu, Mrkaiču ... čemerkol?
A je kje kakšen nerazgledan avstralopitek, da mu pojasnim par stvari, hehe?
Sem še malo razstavljena po petkovem žuru, ampak sem že "be back".
Vsem prelep pozdrav, Tjaša
 Po moje imas ti dosti bolj pametne opravke:


Treatment:

Treatment of DID may attempt to reconnect the identities of disparate alters into a single functioning identity. In addition or instead, treatment may focus on symptoms, to relieve the distressing aspects of the condition and ensure the safety of the individual. Treatment methods may include psychotherapy  and medications  for comorbid  disorders.  Some behavior therapists  initially use behavioral treatments such as only responding to a single identity, and using more traditional therapy once a consistent response is established.  It has been stated that treatment recommendations that follow from models that do not believe in the traumatic  origins of DID might be harmful due to the fact that they ignore the posttraumatic symptomatology of people with DID.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#414253] 24.01.09 15:02 · odgovor na: anon-43126 (#414249)
Odgovori   +    0

lepatjasa je napisal(a):

 Ko si me ravno tako dobro diagnostirical, ti povem nekaj, kar bo morda malček bolelo. Me ženske hitro čutimo, koliko je kdo "mačo", "kavalir" ali to, kar si ti, odkrito ali skrito. Veš, homoseksualnost danes ni nič slabega, zato res ne razumem, zakaj te tako moti moja ženskost, ki je preko odkritosti vsaj skozi pogled staromodnih moških nekaj provokativnega. Tebi se zdi moteče, ker te potiska v neko čudno nišo. Ampak ne počuti se ogroženega, saj ni treba, da vsak moški občuduje ženske. Tudi homoti so lahko čisto fajn tipi. Sva frenda?
 Nisva Matjaz, pogled na tvojo slinasto sliko mi je odpravil se zadnje dvome.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#414270] 24.01.09 16:10 · odgovor na: anon-9303 (#414199)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):
Po mojih informacijah se je Stiblar vozil (morda se se zdaj) v zelo lepem Jaguarju. Ocitno je to solidarizem, z vsemi korekcijami vred :)

Seveda, za Štiblarja je predstavljal vrhunec solidarnosti bivši režim, ko so se v pravih avtomobilih in letalih vozili samo politični vrh in njegovi apologeti ter protežiranci ala Štiblar. Trg je, kljub ljutemu odporu zdravih sil v to njihovo enoumno idilo zadal nepopravljive udarce. Dolgo so bili v nock downu, ob prihajajoči krizi pa pričeli ponovno ponavljati stare mantre o prihajajočem propadu  kapitalizma. Imenujejo ga neoliberalni, vendar osebno ne vidim razlike med liberalnim in "neoliberalnim". Morda jim gre v nos svoboda posameznika, ki jo liberalci zagovarjamo?
anon-159859 sporočil: 668
[#414287] 24.01.09 16:38
Odgovori   +    0
G.Mrkaić malo ustavi konje in se spomni, kako si hvalil ameriški kapitalizem, ki je danes glavni krivec za svetovno recesijo.Kdor je poslušal g.Mencigerja je obdržal težko prisluženi denar, drugi (po moji oceni jih je nekaj 10000 Slovenceljev),ki so poslušali Mrkaića so pa izgubili lepe denarce s finančnimi papirji in vlaganji v napihnjene balone.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9